Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

19 Pagini«<171819
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline muntik_funtik  
#901 Postat : duminică, 10 aprilie 2011 18:26:08(UTC)
Nivel: Membru
muntik_funtik
Postari: 28
A fost multumit de: 18 -ori in postarea 4
Titikol a scris:
multumesc.Pai tu nu te-ai programat inca?totusi esti cu nr 169 si poate pe tine te primesc deja la programare,eu mai am de asteptat si daca sincer nici nu stiu cat sa asteptd'oh!

eu nu am incercat sa merg la ambasada,am fost putin ocupata saptamina aceasta,si in plus pe forum sa scris ca se programa lumea ce avea ordine iesite cu mult timp innainte de al meu,dar de saptamina asta,o sa merg, ba chiar miine ma ducPray Pray Pray poate ma programez
Offline tornado  
#902 Postat : miercuri, 13 aprilie 2011 18:24:26(UTC)
Nivel: Membru Avansat
tornado
Postari: 497
A fost multumit de: 285 -ori in postarea 179
Locatia: Chisinau
Salutare români şi viitori români! Sunt novice.
Poate cineva să-mi zică, măcar cu aproximaţie, cei ce au depus dosarul în august 2010 cam când ar putea apărea în monitor?
A primit oare cineva cetăţenie din cei ce au depus în august 2010?
Offline nell  
#903 Postat : miercuri, 13 aprilie 2011 18:26:10(UTC)
nell
Postari: 443
A fost multumit de: 235 -ori in postarea 156
Locatia: Italy
tornado a scris:
Poate cineva să-mi zică, măcar cu aproximaţie, cei ce au depus dosarul în august 2010 cam când ar putea apărea în monitor?

Sunt si din cei care au primit, daca nu te gasesti in listele publicate pe saitul ANC, atunci asteapta ca in curind vei avea ordin.
Offline DoDo  
#904 Postat : miercuri, 13 aprilie 2011 18:54:18(UTC)
DoDo
Postari: 38
A fost multumit de: 13 -ori in postarea 4
tornado a scris:

salut, da, sint si persoane care au depus in august si au depus si juramantul deja, am un cunoscut care a depus la inceputul lui august la Bucuresti :)
eu tot pe atunci am depus, dar deocamdata nu mi-a venit ordinul :) interesant cand o sa apara ..si inca cu pauza asta de 2 saptamani fara ordine ..nu mai am putere sa tot accesez acest site si sa nu gasesc nimic
Offline ingusea  
#905 Postat : joi, 14 aprilie 2011 11:54:03(UTC)
ingusea
Postari: 15
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 3
Locatia: Moldova, Chisinau
Eu am depus dosarul la sfirsitul lunii iunie 2010 la Suceava, si depun juramintul pe 27 aprilie. Da sora mea a depus la mijlocul lunii iulie 2010 La Iasi si a depus deja juramintul. Dupa cum iti este norocul.
Offline milkoalex  
#906 Postat : sâmbătă, 16 aprilie 2011 13:30:22(UTC)
Nivel: Incepator
milkoalex
Postari: 2
Locatia: moldova
dosar(serjmin) a scris:
2-3 luni pana la ordin.

salut nicolae grosu .dami un exemplu cum ai scris petitiea
sa trimet si eu o petitie la presedinte
poate or merge mai repede
mersi.

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 16 aprilie 2011 13:31:35(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Danny  
#907 Postat : vineri, 22 aprilie 2011 15:47:21(UTC)
Danny
Postari: 4
Buna ziua.Am asa o intrebare pentru cei ce ar putea sa ma ajute.Am depus dosarul pt redobindirea cetateniei pe 22 septembrie 2010,aici in Chisinau,si nu am nici un rezultat,si multi spun ca daca am depus in chisinau degraba sa nu astept ordinul.este cineva din voi care a depus la chisinau si i-a venit ordinul?ms mult
Offline Andy's  
#908 Postat : vineri, 22 aprilie 2011 16:02:43(UTC)
Andy's
Postari: 413
A fost multumit de: 92 -ori in postarea 70
Locatia: MAIAMI
Danny a scris:
Buna ziua.Am asa o intrebare pentru cei ce ar putea sa ma ajute.Am depus dosarul pt redobindirea cetateniei pe 22 septembrie 2010,aici in Chisinau,si nu am nici un rezultat,si multi spun ca daca am depus in chisinau degraba sa nu astept ordinul.este cineva din voi care a depus la chisinau si i-a venit ordinul?ms mult

Nu era neaparat sa deschizi Topic nou .. este foarte multe deschise..

la intrebarea ta iti raspund eu .. in primul rind trimite scrisoare recomandata in care ai sa afli in primul rind nr la dosar... in al 2-lea rind o sa afli starea dosarului .. tu precis inca ordin nu ai eu is convins...eu cred ca peste vreo 4 luni o sa ai ordin poate si mai tirziu dar poate poate dar nu cred si mai devreme.. si tu ai mai scris cei care au depus actele pentru Cetatenia Romana la chisinau sa primit 1 an .. la alti un an si vreo 2 luni.. la care si cum... succese tie ;)

Editeaza de catre utilizator vineri, 22 aprilie 2011 16:03:58(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Danny  
#909 Postat : vineri, 22 aprilie 2011 16:57:53(UTC)
Danny
Postari: 4
am trimis sms pe mail si mi-a raspuns,prima oara am scris sa aflu starea dosarului cu nr.157XXX si mia raspuns ca cu acest numar e cu totul alta familie,acest numar l-am luat de pe chitanta care mi-a dat-o dupa ce am depus dosarul.Apoi am mai scris un sms sa aflu si starea dosarului si numarul de inregistrare a dosarului,si am primit raspuns cu numarul la dosar 148XXX si ca se afla in lukru.Si nu prea imi este clar.numarul cela de pe chitanta 157XXX e cu totul altceva?// de fapt acolo e 0157XXX.ms mult
Offline Rachelmda  
#910 Postat : vineri, 22 aprilie 2011 22:50:03(UTC)
Rachelmda
Postari: 158
A fost multumit de: 163 -ori in postarea 64
Locatia: Chisinau// Dosar depus pe 23 Martie 2010/ Avizat pozitiv la 9 Noiembrie 2010/ Ordin 95P din 23 februarie 2011/ Juramant - 5 Aprilie 2011/ Depus transcriere CN - 11 Aprilie 2011 - Bucuresti/ Ridicare CN - 7 Noiembrie 2011/
Danny a scris:
am trimis sms pe mail si mi-a raspuns,prima oara am scris sa aflu starea dosarului cu nr.157XXX si mia raspuns ca cu acest numar e cu totul alta familie,acest numar l-am luat de pe chitanta care mi-a dat-o dupa ce am depus dosarul.Apoi am mai scris un sms sa aflu si starea dosarului si numarul de inregistrare a dosarului,si am primit raspuns cu numarul la dosar 148XXX si ca se afla in lukru.Si nu prea imi este clar.numarul cela de pe chitanta 157XXX e cu totul altceva?// de fapt acolo e 0157XXX.ms mult

Numarul de pe chitanta este atribuit de Consulat doar pentru inregistrarea lor interna. Cand dosarul ajunge la Bucuresti, lui i se atribuie alt numar. Anume acest numar trebuie sa-l afli. Odata ce l-ai aflat, trebuie sa-l incluzi in urmatoarele scrisori pe care le vei scrie pentru a afla starea dosarului. Bafta!
Offline vitalis  
#911 Postat : marți, 26 aprilie 2011 09:41:37(UTC)
vitalis
Locatia: chisinau
Buna! Am depus dosarul in septembrie la Iasi, iar la acel moment cazierul romanesc mai era valabil inca vreo luna.Stie cineva daca are vreo insemnatate faptul ca acest cazier urma sa expire intr-o luna, adica pina ajungea la comisie era deja expirat? merci
Offline nell  
#912 Postat : marți, 26 aprilie 2011 15:45:08(UTC)
nell
Postari: 443
A fost multumit de: 235 -ori in postarea 156
Locatia: Italy
vitalis a scris:
Buna! Am depus dosarul in septembrie la Iasi, iar la acel moment cazierul romanesc mai era valabil inca vreo luna.Stie cineva daca are vreo insemnatate faptul ca acest cazier urma sa expire intr-o luna, adica pina ajungea la comisie era deja expirat? merci

Daca era nevoie sa mai completezi dosarul atunci ei aveau sa te anunte, asa ca nu te necaji, ca ei totuna verifica toate datele din cazier si primesc o info mult mai ampla de la organizatiile lor cu privire la activitatile persoanei in cauza in tara si peste hotare
Offline credo  
#913 Postat : miercuri, 27 aprilie 2011 13:08:36(UTC)
credo
Postari: 1
Locatia: MD
salut.sunt o persoana noua pe forum si as vrea sa intreb.Am depus dosarul la Chisinau pe 03.11.2010.Am scris scrisoare recomandata la ANC referitor la numarul dosarului.Mi_a venit raspuns undeva la sfarsitul lunii februarie 2011 precum ca bla bla bla ca dosarul d_voastra cu numarul 15495*|RD|2010 va fi analizat de catre Comisia pentru Cetatenie in sedinta pe 11 martie 2011.Ce inseamna lucrul asta, ca a intrat in comisie si daca face sa_i cred ca intradevar pe 11 martie a intrat in comisie.Nu vreau sa_i deranjez cu scrisori inutile,sau totusi ar trebui sa le mai scriu la cei de la ANC sa_mi dea informatii despre stadiul dosarului.Am inteles ca odata ce dosarul e intrat in comisie in cel mult sapte luni undeva comisia isi da avizul sau.Cine poate sa_mi spuna mai multa informatie in privinta asta.
Offline emyly  
#914 Postat : miercuri, 27 aprilie 2011 17:46:33(UTC)
emyly
Postari: 19
A fost multumit de: 38 -ori in postarea 15
Locatia: URASC INTERMEDIARII
credo a scris:
salut.sunt o persoana noua pe forum si as vrea sa intreb.Am depus dosarul la Chisinau pe 03.11.2010.Am scris scrisoare recomandata la ANC referitor la numarul dosarului.Mi_a venit raspuns undeva la sfarsitul lunii februarie 2011 precum ca bla bla bla ca dosarul d_voastra cu numarul 15495*|RD|2010 va fi analizat de catre Comisia pentru Cetatenie in sedinta pe 11 martie 2011.Ce inseamna lucrul asta, ca a intrat in comisie si daca face sa_i cred ca intradevar pe 11 martie a intrat in comisie.Nu vreau sa_i deranjez cu scrisori inutile,sau totusi ar trebui sa le mai scriu la cei de la ANC sa_mi dea informatii despre stadiul dosarului.Am inteles ca odata ce dosarul e intrat in comisie in cel mult sapte luni undeva comisia isi da avizul sau.Cine poate sa_mi spuna mai multa informatie in privinta asta.

intr-un an cel tarziu de cind ai depus sa vezi ca o sa ai cetatenie
thanks 1 utilizator a multumit emyly acest post util.
Offline serjmin  
#915 Postat : miercuri, 27 aprilie 2011 17:56:09(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti
credo a scris:

ai inteles totul bine.nu prea are rost sa ii deranjezi cu scrisori foarte des--oricum mare lucru nu o sa-ti spuna.
thanks 1 utilizator a multumit serjmin acest post util.
Offline nastashia  
#916 Postat : miercuri, 27 aprilie 2011 19:36:48(UTC)
nastashia
Postari: 29
A fost multumit de: 10 -ori in postarea 5
Locatia: Moldova
emyly a scris:
intr-un an cel tarziu de cind ai depus sa vezi ca o sa ai cetatenie

Aici mai mult depinde de noroc, eu personal am depus in mai 2010 la Bucuresti , si la ultima scrisoare de la ANC mi s-a spus ca am termen la comisie in iunie 2011.Asta ar insemna ca peste un an si o luna si-au amintit si de mine??????????? Am convingerea ca d-nii respectivi se scarpina la ceafa si in momentul in care nu reusesc cu dosarele le iau si ei cum se nimeresc, adica nu-i deranjeaza faptul ca se emit ordine LA GREU cu numerele 45xxx, pe cind cele cu num 19xxx-20xxx mai stau aruncate pe undeva, chiar dezgustator deja.....
thanks 2 au multumit acest post util nastashia.
Offline alibaba  
#917 Postat : vineri, 3 iunie 2011 16:43:01(UTC)
alibaba
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 1
Locatia: alibaba
SALUT!AM DEPUS DOSARUL PENTRU RED.CETATENIEI IN LUNA OCTOMBRIE LA BUCURESTI....AM TRIMIS SCRISORI LA Autoritatea Nationala pentru Cetatenie SI AM PRIMIT UN RASP.....''Dosarul dvs. este in lucru si urmeaza procedurile legale de verificare si avizare.
Nici un dosar depus in luna octombrie 2010 nu a ajuns la Comisia pentru cetatenie pana la acest moment''.
A MAI PRIMT CINEVA ASA RASPUNS?Confused Confused Confused

thanks 2 au multumit acest post util alibaba.
Offline yarkii  
#918 Postat : duminică, 5 iunie 2011 20:23:44(UTC)
yarkii
Postari: 604
A fost multumit de: 211 -ori in postarea 140
Locatia: Dosar depus 27.04.2010 Iasi/Juramant 11.05.2011
Originally Posted by: alibaba Go to Quoted Post
SALUT!AM DEPUS DOSARUL PENTRU RED.CETATENIEI IN LUNA OCTOMBRIE LA BUCURESTI....AM TRIMIS SCRISORI LA Autoritatea Nationala pentru Cetatenie SI AM PRIMIT UN RASP.....''Dosarul dvs. este in lucru si urmeaza procedurile legale de verificare si avizare.
Nici un dosar depus in luna octombrie 2010 nu a ajuns la Comisia pentru cetatenie pana la acest moment''.

Toti primesc asa raspunsuri
Offline DoDo  
#919 Postat : duminică, 5 iunie 2011 20:31:37(UTC)
DoDo
Postari: 38
A fost multumit de: 13 -ori in postarea 4
mie mii interesant ce se intimpla oare cu dosarele august bucuresti ..eu am depus la inceputul lui august si nimic, doar raspunsuri de genul dosarul este inca in comisie, dosarul este in lucru etc ....da acest raspuns cum ca nici un dosar din octombrie nu a ajuns la comisie e straniu foarte, eu cred ca ei s-au inglodat un pic, si acuma rezolva toate dosarele pina in septembrie care au depus, si dupa aia o sa se apuce mai departe ...dar inca mai ingrijorator este faptul ca s-au cam rarit ordinele, abia unul pe saptamana apare, si acela cu 250 de persoane ...
Offline cicinutza  
#920 Postat : luni, 6 iunie 2011 11:03:39(UTC)
cicinutza
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 5
Originally Posted by: yarkii Go to Quoted Post
Toti primesc asa raspunsuri

Think si eu tot am depus in octombrie 2010 doar ca la Chisinau....dar nu mi-a raspuns nimeni...apropo ai trimis scrisoare recomandata prin posta sau doar mail....mie la mail imi raspund astia de la cetatenie@ambasadarominiei.md :
Buna ziua,
Trebuie sa v a a dresati Autoritatii Nationale pentru Cetatenie pentru a a fla informatii despre stadiul dosarului dumneavoastra de redobandire a cetateniei romane.

Str. Smârdan, nr. 3, sector 3, Bucureşti, cod postal 030071 (accesul publicului este permis prin strada Blănari, vis-a-vis de biserica Sf. Nicolae Șelari).

Program de lucru cu publicul:

· PETENŢI ŞI MANDATARI: în zilele de LUNI ŞI MIERCURI între orele 9.00-16.00

· AVOCAŢI: în zilele de MARŢI ŞI JOI între orele 09.00-16.00

Cu stimă,

Tel: 00373 22260720
Fax: 00373 22260740
cetatenie@ambasadaromaniei.md
www.chisinau.mae.ro

Editeaza de catre utilizator luni, 6 iunie 2011 11:06:47(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit cicinutza acest post util.
Offline cicinutza  
#921 Postat : luni, 6 iunie 2011 11:06:04(UTC)
cicinutza
Originally Posted by: DoDo Go to Quoted Post
mie mii interesant ce se intimpla oare cu dosarele august bucuresti ..eu am depus la inceputul lui august si nimic, doar raspunsuri de genul dosarul este inca in comisie, dosarul este in lucru etc ....da acest raspuns cum ca nici un dosar din octombrie nu a ajuns la comisie e straniu foarte, eu cred ca ei s-au inglodat un pic, si acuma rezolva toate dosarele pina in septembrie care au depus, si dupa aia o sa se apuce mai departe ...dar inca mai ingrijorator este faptul ca s-au cam rarit ordinele, abia unul pe saptamana apare, si acela cu 250 de persoane ...

Doamne numai sa nu fie asa d'oh!
Offline cicinutza  
#922 Postat : luni, 6 iunie 2011 11:08:26(UTC)
cicinutza

Crying Aiurea...Think

Offline Andy's  
#923 Postat : luni, 6 iunie 2011 22:08:13(UTC)
Andy's
Postari: 413
A fost multumit de: 92 -ori in postarea 70
Locatia: MAIAMI
Originally Posted by: cicinutza Go to Quoted Post
Crying alibaba;42629 a scris:
A MAI PRIMT CINEVA ASA RASPUNS?

nu ele ajung in comisie doar ca nu primesc toate avizele doarca intelegi???Think
Offline cicinutza  
#924 Postat : marți, 7 iunie 2011 07:53:17(UTC)
cicinutza

Salut, am depus si eu dosarul in octombrie 2010 si am primit ieri de la ANC urmatorul mesaj:,, Stimata doamna,
Dosarul dvs. cu nr. 149XXX/2010 este in lucru si urmeaza procedurile legale de verificare si avizare.
La momentul solutionarii veti fi informata oficial de Autoritate.,,
Confused Confused Confused Eu le-am trimis un mail duminica...

Editeaza de catre utilizator marți, 7 iunie 2011 07:56:34(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline shullerm  
#925 Postat : marți, 7 iunie 2011 11:41:38(UTC)
shullerm
Postari: 304
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 108
Locatia: Cricova, Dosar depus in Chisinau la 30-Sep-2010, aviz pozitiv 29-Iul-2011. ORDIN 872 din 12-Sep-2011, juramint 28-Sep-2011
Salut.
Am trimis scrisoare recomandata la ANC in aprilie 20. Ieri (06.06.2011), mi-a venit raspuns:
"Dosarul dvs cu nr de inregistrare 149xxx va fi examinat in sedinta din 30.06.2011". Mentionez ca am mai trimis o scrisoare in Noiembrie, raspuns la care am primit la inceput de februarie, si imi comunicau ca in data de 9 februarie dosarul urmeaza sa intre in comisie.
Cam asta. Sper sa fie de folos informatia.
Offline oatvitali  
#926 Postat : marți, 7 iunie 2011 19:31:25(UTC)
oatvitali
Postari: 94
A fost multumit de: 24 -ori in postarea 19
Locatia: chisinau , dosar: 23 iunie 2010 Bucuresti. nr.287** ordin №1192 din 20.12.2011.
Salut, am depus si eu dosarul in octombrie 2010 si am primit ieri de la ANC urmatorul mesaj:,, Stimata doamna,
Dosarul dvs. cu nr. 149XXX/2010 este in lucru si urmeaza procedurile legale de verificare si avizare.
La momentul solutionarii veti fi informata oficial de Autoritate.,,
Confused Confused Confused Eu le-am trimis un mail duminica...

Sotia mea a primit acelasi raspuns de la ANC.Adica aceasta inseamna ca dosarul ei nu mai primit toate avizele si nu intrat in comisia?Aceasta de pe data 28.07.2010?!Confused
Offline oatvitali  
#927 Postat : miercuri, 8 iunie 2011 19:17:08(UTC)
oatvitali
Locatia: chisinau , dosar: 23 iunie 2010 Bucuresti. nr.287** ordin №1192 din 20.12.2011.
Originally Posted by: shullerm Go to Quoted Post
Salut.
Am trimis scrisoare recomandata la ANC in aprilie 20. Ieri (06.06.2011), mi-a venit raspuns:
"Dosarul dvs cu nr de inregistrare 149xxx va fi examinat in sedinta din 30.06.2011". Mentionez ca am mai trimis o scrisoare in Noiembrie, raspuns la care am primit la inceput de februarie, si imi comunicau ca in data de 9 februarie dosarul urmeaza sa intre in comisie.
Cam asta. Sper sa fie de folos informatia.

Shullerm!te rog frumos poti sa -mi dai modelul acestei scrisori recomandate cu confirmare care ai trimit prin posta la ANC?Mersi ancitipat.

Editeaza de catre utilizator joi, 9 iunie 2011 06:16:08(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline freulein  
#928 Postat : joi, 9 iunie 2011 09:57:37(UTC)
freulein
Postari: 44
A fost multumit de: 10 -ori in postarea 8
Originally Posted by: credo Go to Quoted Post

hai ca -i buna treaba.
Cei ce au depus la Bucuresti in iulie le intra dosarul pe 21 iunie aproape peste un an.(cazul sotului meu), si aici persoana a depus in noiembrie la chisinau si dosarul a intrat in comise in martie peste 5 luni.
Chiar nu mai inteleg ce fac romanii estea. ar fi cazul sa- si mai respecte cuvintul.

Editeaza de catre utilizator joi, 9 iunie 2011 10:07:16(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline alibaba  
#929 Postat : vineri, 10 iunie 2011 12:06:08(UTC)
alibaba
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 1
Locatia: alibaba
Think si eu tot am depus in octombrie 2010 doar ca la Chisinau....dar nu mi-a raspuns nimeni...apropo ai trimis scrisoare recomandata prin posta sau doar mail....mie la mail imi raspund astia de la cetatenie@ambasadarominiei.md :
Buna ziua,
Trebuie sa v a a dresati Autoritatii Nationale pentru Cetatenie pentru a a fla informatii despre stadiul dosarului dumneavoastra de redobandire a cetateniei romane.

Str. Smârdan, nr. 3, sector 3, Bucureşti, cod postal 030071 (accesul publicului este permis prin strada Blănari, vis-a-vis de biserica Sf. Nicolae Șelari).

Program de lucru cu publicul:

· PETENŢI ŞI MANDATARI: în zilele de LUNI ŞI MIERCURI între orele 9.00-16.00

· AVOCAŢI: în zilele de MARŢI ŞI JOI între orele 09.00-16.00

Cu stimă,

Tel: 00373 22260720
Fax: 00373 22260740
cetatenie@ambasadaromaniei.md
www.chisinau.mae.ro

Offline nastashia  
#930 Postat : miercuri, 22 iunie 2011 11:08:22(UTC)
nastashia
Originally Posted by: freulein Go to Quoted Post
hai ca -i buna treaba.
Cei ce au depus la Bucuresti in iulie le intra dosarul pe 21 iunie aproape peste un an.(cazul sotului meu), si aici persoana a depus in noiembrie la chisinau si dosarul a intrat in comise in martie peste 5 luni.
Chiar nu mai inteleg ce fac romanii estea. ar fi cazul sa- si mai respecte cuvintul.

Salut la toata lumea, m-am consultat azi in privinta dosarului meu cu un avocat , care m-ia spus ca s-ar fi schimbat procedura de redobindire si ca sint foarte mari schimbari,si ca o sa dureze in medie ci 2-3 luni mai mult decit initial, si cel mai interesant e ca nu se poate face nimik,adica dosarele pur si simplu stationeaza in trafik. A mai auzit cineva asa ceva??????Ii adevarat???? S-a publicat undeva aceasta informatie ???Cine poate sa confirme?????????Va rog un raspuns, o parere.............
Offline vicky_g  
#931 Postat : miercuri, 22 iunie 2011 12:24:10(UTC)
vicky_g
Postari: 1,575
A fost multumit de: 575 -ori in postarea 438
Locatia: Romania,Bucuresti
Originally Posted by: nastashia Go to Quoted Post
Salut la toata lumea, m-am consultat azi in privinta dosarului meu cu un avocat , care m-ia spus ca s-ar fi schimbat procedura de redobindire si ca sint foarte mari schimbari,si ca o sa dureze in medie ci 2-3 luni mai mult decit initial, si cel mai interesant e ca nu se poate face nimik,adica dosarele pur si simplu stationeaza in trafik. A mai auzit cineva asa ceva??????Ii adevarat???? S-a publicat undeva aceasta informatie ???Cine poate sa confirme?????????Va rog un raspuns, o parere.............

Stim doar ca de la 4 avize s-a marit la 10 avize insa nici asta nu e confirmat .
Offline ElenaP  
#932 Postat : miercuri, 22 iunie 2011 12:25:24(UTC)
ElenaP
Postari: 152
A fost multumit de: 92 -ori in postarea 49

Nu crede tot ce spun avocatii. Am fost si eu in ianuarie la unul pt ca dosarul meu depus in martie nu se misca nici intr-o directie. Si el m-a aburit cu sperieli din astea ca sa ma faca sa apelez la serviciile lui. Dar si fara ajutorul lui am primit ordinul peste 3 luni. Ai incredere ca se lucreaza la dosar, chiar daca nu in termenii promisi initial.
thanks 5 au multumit acest post util ElenaP.
Offline nastashia  
#933 Postat : miercuri, 22 iunie 2011 13:32:22(UTC)
nastashia
Originally Posted by: vicky_g Go to Quoted Post
Stim doar ca de la 4 avize s-a marit la 10 avize insa nici asta nu e confirmat .

Adica???????????
Offline Tincutza  
#934 Postat : miercuri, 22 iunie 2011 13:47:23(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Adica???????????

Adica ca se zvoneste ca s-a schimbat legea, de la 4 avize, dosarele noastre asteapta sa primeasca 10 avize (dupa 4 mai, sau dupa Pasti s-a schimbat asta), dar nu s-a confirmat asta si nu stim sigur. Dar se zvoneste, si de aia dosarele noastre se proceseaza mai greu, adica inainte de a intra in comisie au mai multe luni de asteptat pana sa ne vina toate avizele, acuma 10, mai inainte erau 4.
Nu se stie cat de adevarat este acest zvon. De aceea a zis Vicky, ca nu s-a confirmat.

Editeaza de catre utilizator miercuri, 22 iunie 2011 13:51:44(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 2 au multumit acest post util Tincutza.
Offline nastashia  
#935 Postat : miercuri, 22 iunie 2011 15:41:13(UTC)
nastashia
Originally Posted by: Tincutza Go to Quoted Post
Adica ca se zvoneste ca s-a schimbat legea, de la 4 avize, dosarele noastre asteapta sa primeasca 10 avize (dupa 4 mai, sau dupa Pasti s-a schimbat asta), dar nu s-a confirmat asta si nu stim sigur. Dar se zvoneste, si de aia dosarele noastre se proceseaza mai greu, adica inainte de a intra in comisie au mai multe luni de asteptat pana sa ne vina toate avizele, acuma 10, mai inainte erau 4.
Nu se stie cat de adevarat este acest zvon. De aceea a zis Vicky, ca nu s-a confirmat.

Da...........msc m-ai bucurat, ce sa zic????????? sper sa nu fie adevarat, dar dupa cum decurg lucrurile suna logic.Vom vedea.
thanks 1 utilizator a multumit nastashia acest post util.
Offline nastashia  
#936 Postat : miercuri, 20 iulie 2011 17:53:24(UTC)
nastashia
Da...........msc m-ai bucurat, ce sa zic????????? sper sa nu fie adevarat, dar dupa cum decurg lucrurile suna logic.Vom vedea.

Salut lume, cine stie , chiar toata lumea de la MJ se afla in vacanta de nu se mai misca nimik????????, deci avem semnat cite un ordin pe luna?????
Daca se misca in acest temp cred ca mai avem nevoie de vre-o 5 ani sa tot asteptam. Cine a fost recent pe acolo ? ce se aude ? Cine stie?
Offline oatvitali  
#937 Postat : miercuri, 5 octombrie 2011 14:18:26(UTC)
oatvitali
Salut tuturor pe acest forum!Am primit astazi scrisoare de la ANC." Cererea dumnvra de redobindire a cetateniei romane ce formeaya obiectul dosarului nr.287**, se afla in curs de solutionare urmand procedura prevazuta de Legea cetateniei romane nr.21/1991,republicata.
Ordinul Presedintelui Autoritatii Nationale pentru Cetatenie vă va fi comunicat ,din oficiu ,prin scrisoare recomandata."
Ce parere aveti?Ce inseamna asta?Mersi anticipat.
Offline nadph  
#938 Postat : miercuri, 5 octombrie 2011 16:35:41(UTC)
nadph
Postari: 485
A fost multumit de: 145 -ori in postarea 91
Locatia: Un an 2 luni o zi pin la Juramant
Originally Posted by: oatvitali Go to Quoted Post
Salut tuturor pe acest forum!Am primit astazi scrisoare de la ANC." Cererea dumnvra de redobindire a cetateniei romane ce formeaya obiectul dosarului nr.287**, se afla in curs de solutionare urmand procedura prevazuta de Legea cetateniei romane nr.21/1991,republicata.
Ordinul Presedintelui Autoritatii Nationale pentru Cetatenie vă va fi comunicat ,din oficiu ,prin scrisoare recomandata."
Ce parere aveti?Ce inseamna asta?Mersi anticipat.

Parerea mea e ca lora le-a fost lene sa iti raspunda normal :-(. Puteau macar sa spuna cind ai comisie, daca e intr-un stadiu avansat sau ceva. Dar asa,
au spus ca tu ai depus dosarul si el "se rezolva" . Daca poti citi limba rusa, poftim http://lurkmore.ru/%D0%9...%D1%8D%D1%82%D0%B8%D0%BC

E la tema si iti va ridica dispozitia )))
thanks 1 utilizator a multumit nadph acest post util.
Offline oatvitali  
#939 Postat : luni, 17 octombrie 2011 21:01:15(UTC)
oatvitali
salut tuturor pe acest forum!Am o intrebare.Am observat ca persoanele care au depus dosarele impreuna in aceeasi zi (am in vedere : sotia -sotul,sora-fratele,mama-fiul etc.)se publica in ordine impreuna.La mine asa situatie.Sotia si fiul au depus dosarele la Bucuresti in aceeasi zi cu difirenta de doua cifre pe data 28 iulie 2010.Sotia a fost publicata in ordin din 10 august ,dar fiul asteapta pana acum.Ceva nu-i in regula?Sau aceasta situatie e normala?Mersi anticipat.
Offline Cezar  
#940 Postat : luni, 17 octombrie 2011 21:20:21(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: oatvitali Go to Quoted Post
salut tuturor pe acest forum!Am o intrebare.Am observat ca persoanele care au depus dosarele impreuna in aceeasi zi (am in vedere : sotia -sotul,sora-fratele,mama-fiul etc.)se publica in ordine impreuna.La mine asa situatie.Sotia si fiul au depus dosarele la Bucuresti in aceeasi zi cu difirenta de doua cifre pe data 28 iulie 2010.Sotia a fost publicata in ordin din 10 august ,dar fiul asteapta pana acum.Ceva nu-i in regula?Sau aceasta situatie e normala?Mersi anticipat.

Ii normala situatia. Stai fara grija
thanks 1 utilizator a multumit Cezar acest post util.
Offline cristina90  
#941 Postat : marți, 18 octombrie 2011 20:46:55(UTC)
cristina90
Postari: 3
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: romania
Buna! Am depus dosarul pe data de 12.04.2010 in Iasi si nici pana in ziua de azi nu am primit un raspuns. Chiar am trimis si o scrisoare pe data de 26.04.2011 in care mi sa spus ca urmeaza ca secretariatul sa ma anunte sa depun juramantul. Oare de ce dureaza atat de mult? Poate din cauza ca am scris in declaratie ca am resedinta in Romania?? Multumesc!
thanks 1 utilizator a multumit cristina90 acest post util.
Offline tornado  
#942 Postat : miercuri, 19 octombrie 2011 07:22:26(UTC)
tornado
Postari: 497
A fost multumit de: 285 -ori in postarea 179
Originally Posted by: cristina90 Go to Quoted Post
Buna! Am depus dosarul pe data de 12.04.2010 in Iasi si nici pana in ziua de azi nu am primit un raspuns. Chiar am trimis si o scrisoare pe data de 26.04.2011 in care mi sa spus ca urmeaza ca secretariatul sa ma anunte sa depun juramantul. Oare de ce dureaza atat de mult? Poate din cauza ca am scris in declaratie ca am resedinta in Romania?? Multumesc!

Daca ai depus cu viza de resedinta in RO, atunci invitatia iti va veni la adresa din Ro, si nu in Md.
Offline cristina90  
#943 Postat : miercuri, 19 octombrie 2011 20:23:03(UTC)
cristina90
Postari: 3
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: romania
As mai avea o intrebare eu sunt studenta acum si stau in alta parte. cand am depus dosaru eram la liceu si aveam resedinta in iasi la un camin. Cand am trimis scrisoarea am precizat ca orice date legate de dosarul meu sa fie trimise pe adresa pe care stau akum. Oare pe ce adresa imi vor trimite pe aia din dosar pe pe asta??
Cu un nr de contact pe care as putea suna sa vad daca mi-a fost trimisa scrisoarea in legatura cu juramantul poti sa ma ajuti?? Multumesc!

Editeaza de catre utilizator miercuri, 19 octombrie 2011 20:44:40(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Tincutza  
#944 Postat : joi, 20 octombrie 2011 15:01:54(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
As mai avea o intrebare eu sunt studenta acum si stau in alta parte. cand am depus dosaru eram la liceu si aveam resedinta in iasi la un camin. Cand am trimis scrisoarea am precizat ca orice date legate de dosarul meu sa fie trimise pe adresa pe care stau akum. Oare pe ce adresa imi vor trimite pe aia din dosar pe pe asta??
Cu un nr de contact pe care as putea suna sa vad daca mi-a fost trimisa scrisoarea in legatura cu juramantul poti sa ma ajuti?? Multumesc!

cel mai bine te duci personal la ANC si clarifici pe loc.
Offline Lenuta-Burghila  
#945 Postat : sâmbătă, 22 octombrie 2011 20:54:50(UTC)
Lenuta-Burghila
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 3
Locatia: Dosar depus: Sept. 2010 Bucuresti; In comisie: Iul. 2011; Ordin: Noie. 2011; Scrisoare: Noie. 2011; Juramant: Dec. 2011; Pasaport: Dec. 2011 Bucuresti.

Nu cred ca e din cauza resedintei in Romania...
E din cauza miilor de avizuri care urmeaza sa fie acumulate de dosarele aplicantilor ;(
100.000 dosare x 5-10 anunturi pentru fiecare = 500.000 - 1.000.000 avizuri....
thanks 1 utilizator a multumit Lenuta-Burghila acest post util.
Offline Felix  
#946 Postat : miercuri, 26 octombrie 2011 01:03:56(UTC)
Felix
Postari: 1,020
A fost multumit de: 731 -ori in postarea 261
Lenuta-Burghila, sluta-i treaba...

UserPostedImage

Editeaza de catre utilizator miercuri, 26 octombrie 2011 01:04:36(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Felix acest post util.
Offline serjmin  
#947 Postat : miercuri, 26 octombrie 2011 10:00:16(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti
Originally Posted by: Felix Go to Quoted Post

o sa ne fie dor de tine lenuta.bine macar ca ai dovedit a scoti cazierul...BigGrin BigGrin BigGrin
Offline Lenuta-Burghila  
#948 Postat : luni, 31 octombrie 2011 04:28:24(UTC)
Lenuta-Burghila
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 3
Locatia: Dosar depus: Sept. 2010 Bucuresti; In comisie: Iul. 2011; Ordin: Noie. 2011; Scrisoare: Noie. 2011; Juramant: Dec. 2011; Pasaport: Dec. 2011 Bucuresti.
Originally Posted by: serjmin Go to Quoted Post
Originally Posted by: Felix Go to Quoted Post

o sa ne fie dor de tine lenuta.bine macar ca ai dovedit a scoti cazierul...BigGrin BigGrin BigGrin

Prea multe barfe, si sa nu credeti minciunilor publicate in ziare.

E cam aceeasi situatie cu cetatenia Romana - greu de obtinut - dar foarte real cand pur si simplu uiti de miile de lei bagati in certificate si caziere nenorocite (care apropo cet.Moldoveni nu pot sa faca personal la Buc dar prin procura) si canti prin sate degeaba, distrezi lumea si apoi te chiama presa "primadona lui Voronin".Shame on you
Offline Suceava2010  
#949 Postat : luni, 31 octombrie 2011 10:59:31(UTC)
Suceava2010
Postari: 13
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 5
Originally Posted by: Lenuta-Burghila Go to Quoted Post
Prea multe barfe, si sa nu credeti minciunilor publicate in ziare.

E cam aceeasi situatie cu cetatenia Romana - greu de obtinut - dar foarte real cand pur si simplu uiti de miile de lei bagati in certificate si caziere nenorocite (care apropo cet.Moldoveni nu pot sa faca personal la Buc dar prin procura) si canti prin sate degeaba, distrezi lumea si apoi te chiama presa "primadona lui Voronin".Shame on you

E usor sa zici ,, birfe,, este Curtea de Conturi, aceste sunt dovezi in cifre, nu vorbe goale,cite S.r.l.-uri ai doamna Burghila ? sau diferite sume, diferite firme? aaaa P.P.R.,,Elen-Artstudio,, S.R.L. Sediul : mun.Chișinău str.31 august 1989 nr.55 c/f : 1007600040433, cu acesta ai datorii la Manejul de Atletica Usoara, facind averi cu circurile aduse de prin Ucraina si Rominia, si la cite ruble stringeai nu tii rusine sa vorbesti.
thanks 1 utilizator a multumit Suceava2010 acest post util.
Utilizatori pe tema
19 Pagini«<171819
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.