Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

19 Pagini«<1516171819>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline nika+85  
#801 Postat : joi, 31 martie 2011 18:17:18(UTC)
Nivel: Membru
nika+85
Postari: 66
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 8
Locatia: moldova
tu de pe 22 iunie esti suparat dar eu de 9 .... nu stiu ce fel de ordine au ei..... de fapt cu tii norocul cred...sau cred ca ii mituesc ThumbDown ThumbDown ThumbDown ThumbDown
Offline Colti  
#802 Postat : joi, 31 martie 2011 18:21:48(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286
Locatia: Chisinau
nika+85 a scris:
tu de pe 22 iunie esti suparat dar eu de 9 .... nu stiu ce fel de ordine au ei..... de fapt cu tii norocul cred...sau cred ca ii mituesc ThumbDown ThumbDown ThumbDown ThumbDown

Nika,azi am primit raspuns la email ca nu am fost emis in ordine ,dar sa am putina rabdare ca dosarul se afla in stadiu foarte avansat ,de unde atat rabdare?d'oh!
thanks 1 utilizator a multumit Colti acest post util.
Offline natusic_81  
#803 Postat : joi, 31 martie 2011 18:29:19(UTC)
natusic_81
Postari: 116
A fost multumit de: 54 -ori in postarea 31
Locatia: Italia
Titikol a scris:
Nika,azi am primit raspuns la email ca nu am fost emis in ordine ,dar sa am putina rabdare ca dosarul se afla in stadiu foarte avansat ,de unde atat rabdare?d'oh!

titikol mie mi-a venit asa raspuns exact cu 3 zile mai inainte ca sa apara numele meu in ordin, chiar cred ca esti aproape, iti tin pumnii, in ordinele de maine o sa fii.
thanks 1 utilizator a multumit natusic_81 acest post util.
Offline Colti  
#804 Postat : joi, 31 martie 2011 18:38:21(UTC)
Colti
natusic_81 a scris:
titikol mie mi-a venit asa raspuns exact cu 3 zile mai inainte ca sa apara numele meu in ordin, chiar cred ca esti aproape, iti tin pumnii, in ordinele de maine o sa fii.

multumesc pentru incurajare
Offline gabriela1  
#805 Postat : joi, 31 martie 2011 19:04:41(UTC)
gabriela1
Postari: 36
A fost multumit de: 19 -ori in postarea 16
Titikol a scris:
multumesc pentru incurajare

titikol, succes noi tinem pumnii!!
thanks 1 utilizator a multumit gabriela1 acest post util.
Offline nastashia  
#806 Postat : joi, 31 martie 2011 21:25:29(UTC)
nastashia
Postari: 29
A fost multumit de: 10 -ori in postarea 5
Locatia: Moldova
Titikol a scris:

Vad ca va agitati atit cu dosarul depus 09.06.2010......ce sa zic eu cu dosarul depus pe 26 .05.2010?????????? Nu inteleg cum sint rezolvate dosarele, cum lucreaza?
Offline NicuGrosu  
#807 Postat : joi, 31 martie 2011 22:15:39(UTC)
NicuGrosu
Postari: 16
Locatia: Moldova, Chisinau
Salut la toti!
Am o intrebare...
....Am trimis o petitie la procetatean@presedency.ro, dupa ce am primit raspunsul urmator
<< Petitia nr.xxx
Data: xxx

Domnule Nicolae Grosu,

Am luat cunostinta din petitia adresata Presedintelui României, Domnul Traian Basescu, despre solicitarea dumneavoastra.

În vederea analizarii problemelor semnalate, petitia dumneavoastra a fost trimisa la Autoritatea Nationala pentru Cetatenie.

Urmeaza ca, în termenul legal, institutia sesizata sa comunice, Administratiei Prezidentiale si dumneavoastra, solutia adoptata.

Consilier de Stat
Gabriel-Cristian Piscociu>>>
Apoi am primit raspuns de la autoritate
<< Nr. xxxx/ANC/2011
Domnului Grosu Nicolae
Referință la: dosar nr. XXXXX/Rd/2010 – domnul Grosu Nicolae

Referitor la petiţia adresată Domnului Preşedinte al României, Traian Băsescu şi remisă Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, vă comunicăm următoarele:

1. Cererea domnului Grosu Nicolae ce formează obiectul dosarului nr. XXXX/Rd/2010 a primit avizul pozitiv al Comisiei pentru Cetăţenie la data de 17.03.2011.>>

IMI POATE SPUNE CINEVA CE URMEAZA DUPA ASTA SI CIT TREB UIE SA MAI ASTEPT???

MULTUMESC ANTICIPAT!
Offline Colti  
#808 Postat : joi, 31 martie 2011 22:47:43(UTC)
Colti
nastashia a scris:
Vad ca va agitati atit cu dosarul depus 09.06.2010......ce sa zic eu cu dosarul depus pe 26 .05.2010?????????? Nu inteleg cum sint rezolvate dosarele, cum lucreaza?

si care-i treaba?altii au primit si din august si nu am spus nimic,fiecare cu norocul lui

Editeaza de catre utilizator joi, 31 martie 2011 22:50:03(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline serjmin  
#809 Postat : joi, 31 martie 2011 22:59:36(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti
NicuGrosu a scris:
Salut la toti!
Am o intrebare...
....Am trimis o petitie la procetatean@presedency.ro, dupa ce am primit raspunsul urmator
<< Petitia nr.xxx
Data: xxx

Domnule Nicolae Grosu,

Am luat cunostinta din petitia adresata Presedintelui României, Domnul Traian Basescu, despre solicitarea dumneavoastra.

În vederea analizarii problemelor semnalate, petitia dumneavoastra a fost trimisa la Autoritatea Nationala pentru Cetatenie.

Urmeaza ca, în termenul legal, institutia sesizata sa comunice, Administratiei Prezidentiale si dumneavoastra, solutia adoptata.

Consilier de Stat
Gabriel-Cristian Piscociu>>>
Apoi am primit raspuns de la autoritate
<< Nr. xxxx/ANC/2011
Domnului Grosu Nicolae
Referință la: dosar nr. XXXXX/Rd/2010 – domnul Grosu Nicolae

Referitor la petiţia adresată Domnului Preşedinte al României, Traian Băsescu şi remisă Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, vă comunicăm următoarele:

1. Cererea domnului Grosu Nicolae ce formează obiectul dosarului nr. XXXX/Rd/2010 a primit avizul pozitiv al Comisiei pentru Cetăţenie la data de 17.03.2011.>>

IMI POATE SPUNE CINEVA CE URMEAZA DUPA ASTA SI CIT TREB UIE SA MAI ASTEPT???

MULTUMESC ANTICIPAT!

2-3 luni pana la ordin.
Offline Felix  
#810 Postat : vineri, 1 aprilie 2011 06:17:54(UTC)
Felix
Postari: 1,020
A fost multumit de: 731 -ori in postarea 261
natusic_81 a scris:

Are sanse deajuns sa nu fie in urmatorul ordin. Am facut o analiza mai profunda si stiu ce spun.
Titikol, asta e realitatea. Maine poate iti arat despre ce e vorba. Te mai scot oleaca din ceata. Smile si sederi pe ace
Titikol a scris:
si care-i treaba?altii au primit si din august si nu am spus nimic,fiecare cu norocul lui

дело дрянь.

Offline Colti  
#811 Postat : vineri, 1 aprilie 2011 10:17:44(UTC)
Colti
Felix a scris:
Are sanse deajuns sa nu fie in urmatorul ordin. Am facut o analiza mai profunda si stiu ce spun.
Titikol, asta e realitatea. Maine poate iti arat despre ce e vorba. Te mai scot oleaca din ceata. Smile si sederi pe ace

Felix ,nu mai sed pe ace cum voi ganditi,imi doresc si eu sa imi vina ordin pentru ca am depus totusi pe 09 iunie si nu-mi prea place ca nu este consecutivitate,dar nu ma omor,sunt atatea alte probleme mari in viata,n-o sa-ti vina sa crezi,dar sunt atat de ocupata la moment ca mai nu am timp sa intru sa vad daca nu ma vorbesti pe la spateLOL Ai grija,macar tu de mine si baga-ma in ordinele urmatoare ;)
Offline natusic_81  
#812 Postat : vineri, 1 aprilie 2011 10:48:17(UTC)
natusic_81
Postari: 116
A fost multumit de: 54 -ori in postarea 31
Locatia: Italia
oameni buni, ajutati-ma, am o verisoara care a depus dosarul la Chisinau in iunie anul trecut si mi-a zis ca i-au dat o chitanta cu numarul 01543xx, cine stie, din cei care ati depus la Chisinau, acesta e numarul de dosar sau nu, daca nu atunci cum de aflat numarul de dosar, Va multumesc mult la toti.
Offline Colti  
#813 Postat : vineri, 1 aprilie 2011 10:51:14(UTC)
Colti
natusic_81 a scris:
oameni buni, ajutati-ma, am o verisoara care a depus dosarul la Chisinau in iunie anul trecut si mi-a zis ca i-au dat o chitanta cu numarul 01543xx, cine stie, din cei care ati depus la Chisinau, acesta e numarul de dosar sau nu, daca nu atunci cum de aflat numarul de dosar, Va multumesc mult la toti.

trimite la ANC o solicitare prin email sic ere nr de dosar care i-a fost atribuit cind a ajuns dosarul in Bucuresti si inregistrat
thanks 1 utilizator a multumit Colti acest post util.
Offline nastashia  
#814 Postat : vineri, 1 aprilie 2011 15:49:41(UTC)
nastashia
Titikol a scris:
trimite la ANC o solicitare prin email sic ere nr de dosar care i-a fost atribuit cind a ajuns dosarul in Bucuresti si inregistrat

Salut , azi am primit un e-mail cu urmatorul text:--------------------------------------------------------------------------------

Nr. 14526/ANC/ .2011

Domnului xxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Referință la dosar nr. 20xxx/Rd/2010

Referitor la petiţia adresată Secretariatului General al Guvernului şi remisă Autorității Naţionale pentru Cetăţenie, vă comunicăm următoarele:

Cererea dumneavoastră ce formează obiectul dosarului nr. 20804/Rd/2010 va fi examinată de către Comisia pentru Cetăţenie la un termen ce va fi stabilit după finalizarea verificărilor prevăzute de lege.

Preşedintele

Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie

Nicoleta EUCARIE
Adica nimik clar????????????

Offline serjmin  
#815 Postat : vineri, 1 aprilie 2011 15:57:15(UTC)
serjmin
nastashia a scris:
Salut , azi am primit un e-mail cu urmatorul text:--------------------------------------------------------------------------------

Nr. 14526/ANC/ .2011

Domnului xxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Referință la dosar nr. 20xxx/Rd/2010

Referitor la petiţia adresată Secretariatului General al Guvernului şi remisă Autorității Naţionale pentru Cetăţenie, vă comunicăm următoarele:

Cererea dumneavoastră ce formează obiectul dosarului nr. 20804/Rd/2010 va fi examinată de către Comisia pentru Cetăţenie la un termen ce va fi stabilit după finalizarea verificărilor prevăzute de lege.

Preşedintele

Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie

Nicoleta EUCARIE
Adica nimik clar????????????

exact!!!
Offline muntik_funtik  
#816 Postat : sâmbătă, 2 aprilie 2011 15:26:37(UTC)
muntik_funtik
Postari: 28
A fost multumit de: 18 -ori in postarea 4
yuhuuuuu!!!!!! Luuuuuuumeeeeeee!!!! am si eu ordinul semnat!!!!!! din 25 martie nr 169
Offline muntik_funtik  
#817 Postat : sâmbătă, 2 aprilie 2011 15:37:40(UTC)
muntik_funtik
Postari: 28
A fost multumit de: 18 -ori in postarea 4
pe 24 martie am expediat o scrisoare la ANC,pe 25 martie am primit un raspuns standart:

Dosarul dvs. se află intr-un stadiu avansat de procesare.
Începând cu data de 9 martie 2011, pe site-ul http://cetatenie.just.ro, în secţiunea „ORDINE ANC” orice persoană interesată poate vizualiza listele-anexă la Ordinele prin care Preşedintele ANC a aprobat cererile de acordare/dobândire/redobândire/renunţare la cetăţenia română.
Vă rugăm să mai aveţi puţină răbdare până la primirea corespondenţei oficiale a Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie şi să consultaţi periodic acest site.

Iar azi intimplator mam gasit in liste,o cautam pe o prietena si ma gasesc pe mine!!!!LOL
Offline serjmin  
#818 Postat : sâmbătă, 2 aprilie 2011 16:12:02(UTC)
serjmin
muntik_funtik a scris:
pe 24 martie am expediat o scrisoare la ANC,pe 25 martie am primit un raspuns standart:

Dosarul dvs. se află intr-un stadiu avansat de procesare.
Începând cu data de 9 martie 2011, pe site-ul http://cetatenie.just.ro, în secţiunea „ORDINE ANC” orice persoană interesată poate vizualiza listele-anexă la Ordinele prin care Preşedintele ANC a aprobat cererile de acordare/dobândire/redobândire/renunţare la cetăţenia română.
Vă rugăm să mai aveţi puţină răbdare până la primirea corespondenţei oficiale a Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie şi să consultaţi periodic acest site.

Iar azi intimplator mam gasit in liste,o cautam pe o prietena si ma gasesc pe mine!!!!LOL

da doamne sa primeasca toti asa scrisori "standarte" cum ai primit tu.BigGrin
Offline Felix  
#819 Postat : luni, 4 aprilie 2011 06:37:10(UTC)
Felix
Postari: 1,020
A fost multumit de: 731 -ori in postarea 261
Titikol a scris:
Felix ,nu mai sed pe ace cum voi ganditi,imi doresc si eu sa imi vina ordin pentru ca am depus totusi pe 09 iunie si nu-mi prea place ca nu este consecutivitate,dar nu ma omor,...

Ei daca zici tu ca nu sezi, atunci nu-ti mai arat.
Titikol a scris:
...la moment ca mai nu am timp sa intru sa vad daca nu ma vorbesti pe la spateLOL

Credca intri sa vezi atunci cind ai senzatia ca te gidila spinarea LOL

Offline Rachelmda  
#820 Postat : luni, 4 aprilie 2011 23:17:52(UTC)
Rachelmda
Postari: 158
A fost multumit de: 163 -ori in postarea 64
Locatia: Chisinau// Dosar depus pe 23 Martie 2010/ Avizat pozitiv la 9 Noiembrie 2010/ Ordin 95P din 23 februarie 2011/ Juramant - 5 Aprilie 2011/ Depus transcriere CN - 11 Aprilie 2011 - Bucuresti/ Ridicare CN - 7 Noiembrie 2011/
muntik_funtik a scris:
yuhuuuuu!!!!!! Luuuuuuumeeeeeee!!!! am si eu ordinul semnat!!!!!! din 25 martie nr 169

Felicitari!!!!!!!! Applause Applause Applause ThumpUp ThumpUp ThumpUp
Offline Koba  
#821 Postat : marți, 5 aprilie 2011 01:44:29(UTC)
Koba
Postari: 11
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Everywere
Salut ,am primit scrisoarea de la ANC ca sa dau juramantul in urmatoarele 3 luni, pentru mine a depus cineva la bucuresti pe 22 iunie 2010 ,nr. 284xx ,dar in lista de pe just,ro nu sunt.Sper sa va iasa la toti cat mai curand.
thanks 1 utilizator a multumit Koba acest post util.
Offline greed  
#822 Postat : marți, 5 aprilie 2011 11:02:20(UTC)
greed
Postari: 220
A fost multumit de: 131 -ori in postarea 62
Koba a scris:
Salut ,am primit scrisoarea de la ANC ca sa dau juramantul in urmatoarele 3 luni, pentru mine a depus cineva la bucuresti pe 22 iunie 2010 ,nr. 284xx ,dar in lista de pe just,ro nu sunt.Sper sa va iasa la toti cat mai curand.

a mai aprut o persoana ce nu e in ordinile de pe just.ro
thanks 1 utilizator a multumit greed acest post util.
Offline Colti  
#823 Postat : marți, 5 aprilie 2011 11:09:29(UTC)
Colti
greed a scris:
a mai aprut o persoana ce nu e in ordinile de pe just.ro

Pai da nu a scris din ce data e ordinul si ce nr
Offline serjmin  
#824 Postat : marți, 5 aprilie 2011 11:55:32(UTC)
serjmin
Titikol a scris:

posibil ca are ordin mai proaspat decat cele ce se publica acum
Offline greed  
#825 Postat : marți, 5 aprilie 2011 12:02:22(UTC)
greed
dosar(serjmin) a scris:
posibil ca are ordin mai proaspat decat cele ce se publica acum

Nu cred...a primit scrisoarea de la ANC...rezulta ca are ordin din martie
Offline serjmin  
#826 Postat : marți, 5 aprilie 2011 12:07:48(UTC)
serjmin
greed a scris:
Nu cred...a primit scrisoarea de la ANC...rezulta ca are ordin din martie

si daca scrisoarea a calatorit mai mult de o luna?ca se cam intampla des treaba asta.sau ceva nu inteleg eu?cand au inceput sa publice pe net ordinele?
Offline greed  
#827 Postat : marți, 5 aprilie 2011 12:17:57(UTC)
greed
dosar(serjmin) a scris:
si daca scrisoarea a calatorit mai mult de o luna?ca se cam intampla des treaba asta.sau ceva nu inteleg eu?cand au inceput sa publice pe net ordinele?

Pe net au inceput sa publice incepind cu 7 martie, scrisoarea putea sa calatoreasca shi imai mult de o luna, nu neg, dar va spun ca este lume la care le-a venit scrisoare acasa ca au ordin dupa 7 martie, ne fiind puplicate numele pe net!!!!ceea ce imi pare foarte straniu....ma gindesc inca altceva...ca cei de la ANC nu publica toate ordinile emiseThink
Offline serjmin  
#828 Postat : marți, 5 aprilie 2011 12:20:27(UTC)
serjmin
greed a scris:
Pe net au inceput sa publice incepind cu 7 martie, scrisoarea putea sa calatoreasca shi imai mult de o luna, nu neg, dar va spun ca este lume la care le-a venit scrisoare acasa ca au ordin dupa 7 martie, ne fiind puplicate numele pe net!!!!ceea ce imi pare foarte straniu....ma gindesc inca altceva...ca cei de la ANC nu publica toate ordinile emiseThink

asteptam sa vina persoana si sa zica ce nr are.ar fi o mare bataie de joc daca anc nu publica toate ordinele.nu vad rostul.
Offline greed  
#829 Postat : marți, 5 aprilie 2011 12:23:52(UTC)
greed
dosar(serjmin) a scris:
asteptam sa vina persoana si sa zica ce nr are.ar fi o mare bataie de joc daca anc nu publica toate ordinele.nu vad rostul.

De ce adica nu vezi rostul??????E simplu...sa dea posibilitate intermediarilor sa mai skurga din lume nishte RUBLE....concomitent aratind ca ei lucreaza shi publica ordine pe web!!!Liar Liar
Offline Colti  
#830 Postat : marți, 5 aprilie 2011 12:26:43(UTC)
Colti
greed a scris:

Shame on you Shame on you Shame on you Ordinele se publica din 09 martie ,cadou de ziua meaLOL si tin minte bine
Offline greed  
#831 Postat : marți, 5 aprilie 2011 12:31:00(UTC)
greed
Titikol a scris:
Shame on you Shame on you Shame on you Ordinele se publica din 09 martie ,cadou de ziua meaLOL si tin minte bine

sa fie shi asha....dar insushi ordinul e din 7 martie!!!BigGrin, tsin minte shi eu bine ...la mine ziua de nastere e pe 8 martie
Offline Colti  
#832 Postat : marți, 5 aprilie 2011 13:06:15(UTC)
Colti
greed a scris:
sa fie shi asha....dar insushi ordinul e din 7 martie!!!BigGrin, tsin minte shi eu bine ...la mine ziua de nastere e pe 8 martie

da,eu am retinut de atat ca asa era scris in anunt pe site cu rosu ,data de 9 martie si s-a publicat tot din ziua ceea,dar cu data din urma,corect:).Chiar mi-e interesant,oare nu le publica pe toate?vreau sa scrie cineva pentru ca sa ne lamurim cu intrebarea asta,poate multi asteapta geaba
Offline greed  
#833 Postat : marți, 5 aprilie 2011 13:21:23(UTC)
greed
Titikol a scris:
da,eu am retinut de atat ca asa era scris in anunt pe site cu rosu ,data de 9 martie si s-a publicat tot din ziua ceea,dar cu data din urma,corect:).Chiar mi-e interesant,oare nu le publica pe toate?vreau sa scrie cineva pentru ca sa ne lamurim cu intrebarea asta,poate multi asteapta geaba

Iti spun ca la o cunoscuta apropiata i-a venit scrisoarea acasa de la ANC, dar pe web nu e publicata in ordinul din 7 martie
Offline eu-ro  
#834 Postat : marți, 5 aprilie 2011 21:45:52(UTC)
eu-ro
Postari: 208
A fost multumit de: 129 -ori in postarea 53
Azi am primit scrisoarea cu ordinul din 14 februarie,a ajuns de la Bucuresti in o saptamina,dar faptul ca de la ordin pina azi se fac fix 50 de zile,va dati seama,,pe cind eu pe 14 am dat deja juramintul,asta-i treaba,ordinul il pun pe raft sa-l am ca amintire :),noroc tuturor!!!
thanks 3 au multumit acest post util eu-ro.
Offline bc  
#835 Postat : marți, 5 aprilie 2011 22:30:39(UTC)
bc
Postari: 413
A fost multumit de: 153 -ori in postarea 100
eu-ro a scris:
Azi am primit scrisoarea cu ordinul din 14 februarie,a ajuns de la Bucuresti in o saptamina,dar faptul ca de la ordin pina azi se fac fix 50 de zile,va dati seama,,pe cind eu pe 14 am dat deja juramintul,asta-i treaba,ordinul il pun pe raft sa-l am ca amintire :),noroc tuturor!!!

cine a primit scrisoare, uitativa pe plic ca sun stampile cu data cand au fost expediate, si vom afla, daca le-au trimis ei asa de tyrziu, sau scrisoare a inconjurat ecuatorul
Offline Koba  
#836 Postat : marți, 5 aprilie 2011 23:00:41(UTC)
Koba
Postari: 11
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Everywere
Titikol a scris:

am ordin din 14 februarie si scrisoare a fost trimisa pe 22.03.2011.
Offline bc  
#837 Postat : marți, 5 aprilie 2011 23:03:15(UTC)
bc
Koba a scris:
am ordin din 14 februarie si scrisoare a fost trimisa pe 22.03.2011.

tot corect, scrisoarea ajunge din Bucuresti pana in Chisinau in 8 zile
Offline eu-ro  
#838 Postat : marți, 5 aprilie 2011 23:29:01(UTC)
eu-ro
Costya a scris:
cine a primit scrisoare, uitativa pe plic ca sun stampile cu data cand au fost expediate, si vom afla, daca le-au trimis ei asa de tyrziu, sau scrisoare a inconjurat ecuatorul

Mai deocheat e faptul ca in scrisoarea cu ordin sus in partea stinga unde este scris destinatarul acestei scrisori e precizat data de 10 martie,adica atunci a fost tapata si gata de trimitere spre Moldova,ei uite ca de la Bucuresti a fost trimisa pe 22.03.11,adica peste 12 zile de cind era gata sa fie trimisa.In Moldova a ajuns la 28.03.2011,iar acasa astazi,culmea e ca postarita spune ca a fost sa mi-o dea dar eu nu eram acasa,ceea ce nu e adevarat,a fost cineva acasa oricum.Iata ca si Posta Moldovei a iesit un pic in evidenta,sa te lasi in nadejdea celor de la ANC ca-ti vor trimite repede scrisoarea acasa,plus posta MD cu repeziciunea lor,apoi precis ca te apuca ANUL NOUBigGrin .Succese tuturor!!!
Offline bc  
#839 Postat : marți, 5 aprilie 2011 23:32:18(UTC)
bc
eu-ro a scris:
Mai deocheat e faptul ca in scrisoarea cu ordin sus in partea stinga unde este scris destinatarul acestei scrisori e precizat data de 10 martie,adica atunci a fost tapata si gata de trimitere spre Moldova,ei uite ca de la Bucuresti a fost trimisa pe 22.03.11,adica peste 12 zile de cind era gata sa fie trimisa.In Moldova a ajuns la 28.03.2011,iar acasa astazi,culmea e ca postarita spune ca a fost sa mi-o dea dar eu nu eram acasa,ceea ce nu e adevarat,a fost cineva acasa oricum.Iata ca si Posta Moldovei a iesit un pic in evidenta,sa te lasi in nadejdea celor de la ANC ca-ti vor trimite repede scrisoarea acasa,plus posta MD cu repeziciunea lor,apoi precis ca te apuca ANUL NOUBigGrin .Succese tuturor!!!

aceasta reprezinta scrisore recomandata, cu aviz de receptie, care trebuie predat in maina personal, nu si membrelor de familie
Offline eu-ro  
#840 Postat : marți, 5 aprilie 2011 23:35:57(UTC)
eu-ro
Costya a scris:
aceasta reprezinta scrisore recomandata, cu aviz de receptie, care trebuie predat in maina personal, nu si membrelor de familie

Tu crezi ca eu is cazut de pe luna si prima data vad scrisoare recomandata si ce inseamna ea,cite au mai fost,chiar penultima scrisoare cu instiintare de aviz pozitiv de la ANC mi-a primit-o acasa un parinte de al meu fara probleme,asa ca...
Offline bc  
#841 Postat : marți, 5 aprilie 2011 23:38:35(UTC)
bc
eu-ro a scris:
Tu crezi ca eu is cazut de pe luna si prima data vad scrisoare recomandata si ce inseamna ea,cite au mai fost,chiar penultima scrisoare cu instiintare de aviz pozitiv de la ANC mi-a primit-o acasa un parinte de al meu fara probleme,asa ca...

eu am scris cum se preda o scrisoare recomandata dupa toate regulile
Offline Andy's  
#842 Postat : marți, 5 aprilie 2011 23:52:59(UTC)
Andy's
A fost multumit de: 92 -ori in postarea 70
Locatia: MAIAMI
Costya a scris:
eu am scris cum se preda o scrisoare recomandata dupa toate regulile

caatare nu are importanta cine o primeste principalul buletinul pe numele de la scrisoare sa fie acasa limba
Offline raducku  
#843 Postat : miercuri, 6 aprilie 2011 12:05:40(UTC)
raducku
Postari: 33
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 3
Care are exemplu de cerere pentru a afla nr dosarului . Persoana a depus la Chisinau , insa a pierdut nr dosarului .
Offline nell  
#844 Postat : miercuri, 6 aprilie 2011 13:19:27(UTC)
nell
Postari: 443
A fost multumit de: 235 -ori in postarea 156
Locatia: Italy
raducku a scris:
Care are exemplu de cerere pentru a afla nr dosarului . Persoana a depus la Chisinau , insa a pierdut nr dosarului .

Catre Autoritatea Nationala pentru Cetatenie
Eu, subsemnatul xxx, fiul lui xxx si xxx, nascut la xx.xx.19xx,in Republica Moldova, localitatea xxx, raionul xxx, am depus dosarul de redobindire a cetateniei romane la xxx, pe data de xxx.20xx. Rog sa-mi comunicati numarul dosarului si stadiul in care se afla el.
Multumesc anticipat. As dori sa primesc raspuns la urmatoarea adresa:
Cu stims, xxx xxx
Offline nastashia  
#845 Postat : miercuri, 6 aprilie 2011 21:42:19(UTC)
nastashia
greed a scris:

Salut lume. Azi am aflat dintr-o sursa neoficiala precum ca timp de 2 saptamini nu se va mai semna nici un ordin, va fi o mica pauza si isi vor prelua activitatea dupa 18 aprilie. Cine a mai auzit ? Este cineva la curent??????????????
Offline nastashia  
#846 Postat : miercuri, 6 aprilie 2011 21:43:12(UTC)
nastashia
greed a scris:

Salut lume. Azi am aflat dintr-o sursa neoficiala precum ca timp de 2 saptamini nu se va mai semna nici un ordin, va fi o mica pauza si isi vor prelua activitatea dupa 18 aprilie. Cine a mai auzit ? Este cineva la curent??????????????
Offline Andy's  
#847 Postat : miercuri, 6 aprilie 2011 22:20:03(UTC)
Andy's
A fost multumit de: 92 -ori in postarea 70
Locatia: MAIAMI
nastashia a scris:

MMMMMMMM Interesant dc oare au obosit saraci Crying
Offline Colti  
#848 Postat : miercuri, 6 aprilie 2011 22:22:39(UTC)
Colti
nastashia a scris:

Nu stiu,dar nu prea cred,iar cineva seamana panica intre oameni,sper sa nu fie asa
Offline Mendy  
#849 Postat : miercuri, 6 aprilie 2011 22:26:16(UTC)
Mendy
Postari: 119
A fost multumit de: 22 -ori in postarea 9
Da doamne sa fie numai vorbe goale,speram sa nu fie nici o repauza,ca si asa asteptam mult,mine poimine o sa zica ca se duc in concediu.
Offline greed  
#850 Postat : miercuri, 6 aprilie 2011 22:27:46(UTC)
greed
Mendy a scris:
Da doamne sa fie numai vorbe goale,speram sa nu fie nici o repauza,ca si asa asteptam mult,mine poimine o sa zica ca se duc in concediu.

Vineri a aparut doar 1 ordin,ieri nimic......straniu
Utilizatori pe tema
19 Pagini«<1516171819>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.