Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

34 Pagini«<31323334>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline misabaltag  
#1601 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 20:50:21(UTC)
Nivel: Membru Avansat
misabaltag
Postari: 48
A fost multumit de: 16 -ori in postarea 7
Locatia: miscabaltag
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,shi mie mia venit raspuns la mail. sotia are ordinul 298/P ,dosar depus la Chishinau 19 noiembrie.Eu ma ashteptam sami vie mie ordinul,caci am primit vreo doua zile in urma scrisoare ca am aviz pozitiv,dar de sotie nimik.Shi eata ca azi mia venit raspuns dar eu nu sint in listele de la ANC cu ordin semnat.Dar oricum sint foarte fericit pentru sotie,cred ca shi la mine va veni incurind :)
Offline bibi  
#1602 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 21:43:10(UTC)
bibi
Postari: 317
A fost multumit de: 86 -ori in postarea 55
Locatia: dosar depus Chisinau,11.01.2010,ordin nr.111/P 2011,ridicarea pasaportului 15 iulie
misabaltag ,azi ai scris mail la consulat si ti-au raspuns?ca eu tot scriu dar nu-mi raspund
Offline vitalikd  
#1603 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 21:49:06(UTC)
vitalikd
Postari: 124
A fost multumit de: 40 -ori in postarea 20
misabaltag scrie din ce data este semnat ordinul...
Offline oem  
#1604 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 22:42:57(UTC)
Nivel: Membru
oem
Postari: 24
A fost multumit de: 9 -ori in postarea 6
Locatia: Chisinau
misabaltag a scris:
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,shi mie mia venit raspuns la mail. sotia are ordinul 298/P ,dosar depus la Chishinau 19 noiembrie.Eu ma ashteptam sami vie mie ordinul,caci am primit vreo doua zile in urma scrisoare ca am aviz pozitiv,dar de sotie nimik.Shi eata ca azi mia venit raspuns dar eu nu sint in listele de la ANC cu ordin semnat.Dar oricum sint foarte fericit pentru sotie,cred ca shi la mine va veni incurind :)

Felicitari sotiei taleApplause Applause Applause , eu am depus pe 18 noiembrie 2009 tot la consulatul din chisinau dosar nr406x\RD2010 stiu de la o persoana ca si dosarul meu este avizat pozitiv. Am incercat si eu sa scriu la consulat dar la scrisorile de pe mail ori spun ca numele nu a fost publicat in ordinele pe care le au ei ori in genere nu raspund.

Vreau sa te intreb ordinul sotiei tale la-i primit prin scrisoare oficiala de la ANC sau ti-au raspuns pe email?
Offline misabaltag  
#1605 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 22:45:47(UTC)
misabaltag
Am scris in toata ziua incepind de pe data de 25 decembrie,dar astazi am scris doua la rind,shi mi-au raspuns.Dar de data ordinului nu-mi scrie nimic,numai atit:

Dorim să vă informăm că cererea de redobândire a cetăţeniei române v-a fost aprobată prin Ordinul preşedintelui ANC nr. 298/P shi Numele Familia
Offline misabaltag  
#1606 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 22:56:16(UTC)
misabaltag
oem a scris:
Felicitari sotiei taleApplause Applause Applause , eu am depus pe 18 noiembrie 2009 tot la consulatul din chisinau dosar nr406x\RD2010 stiu de la o persoana ca si dosarul meu este avizat pozitiv. Am incercat si eu sa scriu la consulat dar la scrisorile de pe mail ori spun ca numele nu a fost publicat in ordinele pe care le au ei ori in genere nu raspund.

Vreau sa te intreb ordinul sotiei tale la-i primit prin scrisoare oficiala de la ANC sau ti-au raspuns pe email?

Cred ca ai sa ai shi tu incurind ordinul,la sotie este dosarul nr.506*/RD/2010 dar la mine 404*/RD/2010
Raspuns prin email,astazi.
Offline oem  
#1607 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 22:58:58(UTC)
oem
misabaltag a scris:
Cred ca ai sa ai shi tu incurind ordinul,la sotie este dosarul nr.506*/RD/2010 dar la mine 404*/RD/2010
Raspuns prin email,astazi.

Sper mult sa fie asa Pray Pray Pray, poate ne face cadou ANC si imi da si mie ordin \:d/
Offline nadea  
#1608 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 23:41:37(UTC)
Nivel: Incepator
nadea
Postari: 4
A fost multumit de: 7 -ori in postarea 2
EU AM PRIMIT PRIN EMAIL DE LA AMBASADA LA CHISINAU NR.LA ORDIN 298 DEPUS 31.03.2010.BUCURESTI MIINE NE INSCRIM LA JURAMINT ....DORESC LA TOTI SA VA BUCURATI ..DE ASA NOUTATE...AZI AM SCRIS SI IN TIMP DE 3 ORE AM PRIMIT RASPUNS
Offline nadea  
#1609 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 23:42:28(UTC)
nadea
A fost multumit de: 7 -ori in postarea 2
:) EU AM PRIMIT PRIN EMAIL DE LA AMBASADA LA CHISINAU NR.LA ORDIN 298 DEPUS 31.03.2010.BUCURESTI MIINE NE INSCRIM LA JURAMINT ....DORESC LA TOTI SA VA BUCURATI ..DE ASA NOUTATE...AZI AM SCRIS SI IN TIMP DE 3 ORE AM PRIMIT RASPUNS
thanks 4 au multumit acest post util nadea.
Offline bibi  
#1610 Postat : joi, 30 decembrie 2010 13:11:00(UTC)
bibi
Postari: 317
A fost multumit de: 86 -ori in postarea 55
Locatia: dosar depus Chisinau,11.01.2010,ordin nr.111/P 2011,ridicarea pasaportului 15 iulie
buna si azi am scris mail la consulat si nimik raspuns,am scris la ora 10,nustiu cum raspund la altii ca mie nu-mi raspund.........oricum sper sa raspunda
Offline nuta  
#1611 Postat : joi, 30 decembrie 2010 14:24:09(UTC)
nuta
Postari: 44
A fost multumit de: 45 -ori in postarea 20
Locatia: Bucuresti
buna! am primit azi raspuns de la consulat si numele nu a fost publicat in ordinele de la ANC,mailu l-am trimis pe 24 si debea acum mi-au raspuns...
thanks 3 au multumit acest post util nuta.
Offline MaRi 77  
#1612 Postat : joi, 30 decembrie 2010 16:07:02(UTC)
MaRi 77
Postari: 21
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
:-({|
nadea a scris:
:) EU AM PRIMIT PRIN EMAIL DE LA AMBASADA LA CHISINAU NR.LA ORDIN 298 DEPUS 31.03.2010.BUCURESTI MIINE NE INSCRIM LA JURAMINT ....DORESC LA TOTI SA VA BUCURATI ..DE ASA NOUTATE...AZI AM SCRIS SI IN TIMP DE 3 ORE AM PRIMIT RASPUNS

Salut, felicitaaaaari!!!:-({|= Imi spui te rog unde ai depus actele? Imi cer scuze, nu am fost atenta....Bucuresti...d'oh!

Editeaza de catre utilizator joi, 30 decembrie 2010 16:08:44(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline jorj bush  
#1613 Postat : joi, 30 decembrie 2010 23:08:14(UTC)
jorj bush
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: chisinau
Jorj Bush va felicita pe toti cu Anul Nou \:d/ !!!

Eu am depus dosarul pe 1 martie la Iasi:), am scris multe scrisori recomandate, la care nu am primit nici un raspuns concret Brick wall !
De mult timp urmaresc, citesc acest sait, si vad persoane care se straduie sa duca lumea in eroare :-" . Ei afirma pe acest sait ca primesc avizurile foarte repede, adica in 7-8 luni:-s ceia ce nu e logic!!!
Offline lexus  
#1614 Postat : joi, 30 decembrie 2010 23:14:41(UTC)
lexus
Postari: 242
A fost multumit de: 40 -ori in postarea 28
Locatia: Bucharest
jorj bush a scris:
Jorj Bush va felicita pe toti cu Anul Nou \:d/ !!!

Eu am depus dosarul pe 1 martie la Iasi:), am scris multe scrisori recomandate, la care nu am primit nici un raspuns concret Brick wall !
De mult timp urmaresc, citesc acest sait, si vad persoane care se straduie sa duca lumea in eroare :-" . Ei afirma pe acest sait ca primesc avizurile foarte repede, adica in 7-8 luni:-s ceia ce nu e logic!!!

junior sau senior deja ? :)

Editeaza de catre utilizator joi, 30 decembrie 2010 23:15:48(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline jorj bush  
#1615 Postat : joi, 30 decembrie 2010 23:19:42(UTC)
jorj bush
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: chisinau
Eu is de la centru ... \:d/
Offline slimer  
#1616 Postat : vineri, 31 decembrie 2010 07:44:34(UTC)
slimer
A fost multumit de: 10 -ori in postarea 5
Locatia: București
nadea a scris:
EU AM PRIMIT PRIN EMAIL DE LA AMBASADA LA CHISINAU NR.LA ORDIN 298 DEPUS 31.03.2010.BUCURESTI MIINE NE INSCRIM LA JURAMINT ....DORESC LA TOTI SA VA BUCURATI ..DE ASA NOUTATE...AZI AM SCRIS SI IN TIMP DE 3 ORE AM PRIMIT RASPUNS

Ai fost la programare pe 30.12.2010? pentru ce dată te-au programat?

Cine ştie programul de lucru al Consulatului României la Chişinău acum de sărbători?
Eu am fost la programare şi m-au programat pentru data de 11.01.2011. Ideea e că eu plec pe 03.01.2011 în Bucureşti şi nu îmi este a umbla pe drumuri. Pe data de 10.01.2011 trebuie să mă urc în autocar să vin până în Chişinău, marţi depun jurământul şi după aceea înapoi în Bucureşti. Nu ştiu dacă rezist 48 ore pe drumuri. Plus miercuri am o zi încărcată.

Le-am scris un e-mail ăstora de la Consulat să vadă poate pot face ceva... deocamdată nu s-au obosit să-mi răspundă. Am scris un e-mail şi Ministrului Afacerilor Externe al României, Teodor Baconschi. Ştie cineva există vreo modalitate de urgentare pentru depunerea jurământului?

Vă mulţumesc pentru răspuns.

Editeaza de catre utilizator vineri, 31 decembrie 2010 07:51:28(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline junior v  
#1617 Postat : vineri, 31 decembrie 2010 22:12:19(UTC)
junior v
Postari: 56
A fost multumit de: 37 -ori in postarea 18
slimer a scris:
Ai fost la programare pe 30.12.2010? pentru ce dată te-au programat?

Cine ştie programul de lucru al Consulatului României la Chişinău acum de sărbători?
Eu am fost la programare şi m-au programat pentru data de 11.01.2011. Ideea e că eu plec pe 03.01.2011 în Bucureşti şi nu îmi este a umbla pe drumuri. Pe data de 10.01.2011 trebuie să mă urc în autocar să vin până în Chişinău, marţi depun jurământul şi după aceea înapoi în Bucureşti. Nu ştiu dacă rezist 48 ore pe drumuri. Plus miercuri am o zi încărcată.

Le-am scris un e-mail ăstora de la Consulat să vadă poate pot face ceva... deocamdată nu s-au obosit să-mi răspundă. Am scris un e-mail şi Ministrului Afacerilor Externe al României, Teodor Baconschi. Ştie cineva există vreo modalitate de urgentare pentru depunerea jurământului?

Vă mulţumesc pentru răspuns.

Urgentare nu am auzit sa faca astia de la Consulat, dar daca te afli in situatia asta si cel putin in 3 luni trebuie sa depui juramantul si esti in Bucuresti , poti trece luni sau miercuri, desi in ziua asta nu te sfatui, sa treci pe la ANC, sa le explici ca esti in Bucuresti si sa scrii cerere sa dai juramantul acolo, ei te includ in lista cu juramantul exact pentru data urmatoare, la ei se face 2 ori in luna lista, asa ca nu vei face drumuri dute-vino, sper sa reusesti asa, am vazut persoqane care asa au facut . Bafta!!!!!!
Offline slimer  
#1618 Postat : sâmbătă, 1 ianuarie 2011 07:20:56(UTC)
slimer
junior v a scris:
Urgentare nu am auzit sa faca astia de la Consulat, dar daca te afli in situatia asta si cel putin in 3 luni trebuie sa depui juramantul si esti in Bucuresti , poti trece luni sau miercuri, desi in ziua asta nu te sfatui, sa treci pe la ANC, sa le explici ca esti in Bucuresti si sa scrii cerere sa dai juramantul acolo, ei te includ in lista cu juramantul exact pentru data urmatoare, la ei se face 2 ori in luna lista, asa ca nu vei face drumuri dute-vino, sper sa reusesti asa, am vazut persoqane care asa au facut . Bafta!!!!!!

Am fost la ANC de vreo două ori şi acolo mă puneau să scriu o cerere Doamnei Preşedinte... cică peste 2-3 luni voi şti dacă mi se aprobă depunerea jurământului la Bucureşti. Am fost la începutul lunii decembrie pe la ANC, desigur luni, mai bine lăsam cererea acolo. Doamna de la ANC mi-a recomandat să depun jurământul la Chişinău... de sărbători.

Eu credeam că se programează mai rapid... nu înţeleg cum se face că pe o doamnă care era înaintea mea au programat-o pentru data de 5 ianuarie, 2011 şi pe mine care îi ziceam că am o urgenţă m-a programat pentru data de 11 ianuarie, 2011. Între data de 5 şi 11 nu mai sunt zile lucrătoare? Pe e-mail când mi-au răspuns ăştia de la Consulat au zis să mă apropii de luni până vineri... mai pe scurt, degeaba au investit ăştia în software-uri, dacă tot nu sunt bune de nimic, o urgenţă elementară nu o pot rezolva.

Se întâmplă exact cum au făcut cu o groază de utilaje seismice de sute de mii de euro, le-au cumpărat şi n-are cine să le folosească deoarece metodele băbeşti sunt la putere.

Trebuie să-mi iau pianul să le cânt Deşteaptă-te Române în faţa Consulatului, poate îmi fac o urgentare 8-[

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 1 ianuarie 2011 07:44:01(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 2 au multumit acest post util slimer.
Offline Fiodor  
#1619 Postat : luni, 3 ianuarie 2011 15:41:17(UTC)
Fiodor
Postari: 225
A fost multumit de: 140 -ori in postarea 38
Locatia: forumist
oem a scris:

oem, sa ne tii si pe noi la curent cu situatia dosarului tau, sunt curios si eu la ce perioada au ajuns ei acuma
mama mea a depus in decembrie 2009, am fost informati doar ca dosarul ei trebuia sa intre in comisie pe 31august 2010 si de atunci nu am aflat nimic
Offline misabaltag  
#1620 Postat : luni, 3 ianuarie 2011 20:50:28(UTC)
misabaltag
Astazi mam inregistrat pentru juramint pentru data de 12 ianuarie 2011
Offline oem  
#1621 Postat : luni, 3 ianuarie 2011 21:28:08(UTC)
oem
misabaltag a scris:
Astazi mam inregistrat pentru juramint pentru data de 12 ianuarie 2011

Felicitari Applause Applause Applause cum ai aflat numarul ordinului? doar ca mai sus ai spus ca consulatul a raspuns doar sotiei tale, sau mai tirziu ti-au raspuns si tie?
Eu zilnic le scriu pe mail de la consulat si daca inainte de sarbatori mai raspundeau ca numele meu nu este publicat in ordinele pe care le au, pai deja nici nu socot de cuviinta sa mai raspunda d'oh!.
Spune te rog ce numar de ordin ai si din ce data si desigur cum la-i obtinut.
Felicitari incodata Applause Applause Applause
Offline oem  
#1622 Postat : luni, 3 ianuarie 2011 21:31:39(UTC)
oem
Fiodor a scris:
oem, sa ne tii si pe noi la curent cu situatia dosarului tau, sunt curios si eu la ce perioada au ajuns ei acuma
mama mea a depus in decembrie 2009, am fost informati doar ca dosarul ei trebuia sa intre in comisie pe 31august 2010 si de atunci nu am aflat nimic

Sigur ca asta voi face, doar ca cei de la consulat nu prea se grabesc sa ne mai bucure Brick wall
Offline misabaltag  
#1623 Postat : luni, 3 ianuarie 2011 23:35:46(UTC)
misabaltag
Am fost cu sotia shi sa inregistrat pentru juramint,mie asa shi nu mia venit nimic.Imi cer scuze ca nu am mentionat.
Offline oem  
#1624 Postat : marți, 4 ianuarie 2011 00:13:33(UTC)
oem
misabaltag a scris:
Am fost cu sotia shi sa inregistrat pentru juramint,mie asa shi nu mia venit nimic.Imi cer scuze ca nu am mentionat.

Pacat ca nu ti-a venit si tie ordinul, oricum va veni si pe strada noastra muzica :-({|= si vom depune si noi juramintul:)
Offline admin  
#1625 Postat : marți, 4 ianuarie 2011 00:57:42(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
va propun sa incepem un topic nou pt instiintarile venite in 2011 http://cetatenie-romana....ei-in-acest-an-2011.aspx
thanks 1 utilizator a multumit admin acest post util.
Offline _sungirlshines_  
#1626 Postat : marți, 4 ianuarie 2011 11:53:41(UTC)
_sungirlshines_
Postari: 502
A fost multumit de: 130 -ori in postarea 70
Uraaaaaaa!!!!!!! I'a venit si mamei ordinul!!!! Ieri noaptea pe la 2 am scris un email la consulat sa vad daca este emis vre'un ordin pe numele ei si iata ce am primit :

Dorim să vă informăm că cererea de redobândire a cetăţeniei române v-a fost aprobată prin Ordinul preşedintelui ANC nr. 270/P.
În vederea programării pentru depunerea documentelor necesare susţinerii jurământului de credinţă faţă de România, este necesar să vă prezentaţi la Secţia Consulară a Ambasadei României din Chişinău, str. Grigore Ureche nr. 2, Biroul Eliberări, Ghişeul 1, program luni-vineri, ora 12.30-16.00.

La prezentare trebuie să aveţi asupra dvs. următoarele documente:
- înştiinţarea scrisa cu privire la acordarea cetăţeniei române primită din partea ANC sau numărul ordinului
- buletin de identitate (copie legalizată sau original însoţit de copie simplă);
- paşaportul moldovean, original
- certificat de naştere (copie legalizată sau original însoţit de copie simplă);
- certificat de căsătorie, dacă există (copie legalizată sau original însoţit de copie simplă);
- 2 fotografii identice, de dată recentă, format 3,5 x 4,5 (cm);

Yuhuuuuuuuuu\:d/ \:d/ \:d/ \:d/ \:d/
thanks 3 au multumit acest post util _sungirlshines_.
Offline slimer  
#1627 Postat : miercuri, 5 ianuarie 2011 06:59:31(UTC)
slimer
Şi mie mi-au răspuns pe e-mail.

”In data de 30 decembrie 2010 nu este organizată sesiune pentru depunerea jurământului de credinţă faţă de România”.

Bani cheltuiţi pe drumuri aiurea şi o oboseală de 5 zile minim cu asta începe noul an. Mă duc deja pe 11 ianuarie, 2011 când sunt programat.

Am mai fost luni înainte de a pleca şi i-am întrebat de posibilitatea dării jurământului înaintea termenului stabilit la programare, mi-au zis că nu e posibil. Asta e... la câtă lume era acolo se poate de înţeles şi pe ei.
Offline turkunebunatik  
#1628 Postat : marți, 11 ianuarie 2011 00:58:26(UTC)
turkunebunatik
Postari: 1
Locatia: fiesso d artico
salut,sotia mea a primit scrisoarea a casa.(ea imi zice ca a facut prin posta moldovei sa dus akolo cu buletinul a platit nu mai tine minte kit,15-20 lei)

nr.22637/ANC/11.11.2010
catre<<<<<< <<<<<<
n.16 iulie 1983
rep molodva raionul ,localitatea

prin ordinul presedintelui ANC nr. 191/P din 05.11.2010 sa aprobat cererea etc.etc.etc

problema e ca data de nastere e gresita ea ii naskuta pe 26 iunie1983

in present nu stim cum sa procedam.
noi am trimis niste mailuri la consulatu general di trieste,care neau raspuns in modu urmator
>>Buna seara,
Avand in vedere ca in ordin este mentionata gresit data nasterii, acesta trebuie rectificat. Pentru aceasta, este necesara o scrisoare trimisa pe adresa ANC, in care sotia dvs. trebuie sa solicite acest lucru. Cat despre nume, cererea fiind depusa inainte de casatorie, este normal ca ordinul sa fie pe numele de nastere. Ulterior, pasaportul va fi facut pe noul nume. Cand veti fi in posesia noului ordin, ne contactati pentru depunerea juramantului. Coordonatele institutiei sunt mai jos.
Cu stima,
CG Trieste>>>
am trimis scrisoare si vom incerca sa mai trimitem una saptamina asta.

si vom vedea
multumesk mult
Offline misabaltag  
#1629 Postat : marți, 11 ianuarie 2011 14:49:44(UTC)
misabaltag
oem a scris:
Pacat ca nu ti-a venit si tie ordinul, oricum va veni si pe strada noastra muzica :-({|= si vom depune si noi juramintul:)

oem tie nu tia venit ordinul inca?Nushtiu ai urmarit alte topicuri unde am mai scris ca mie mia venit.
Offline oem  
#1630 Postat : marți, 11 ianuarie 2011 15:20:15(UTC)
oem
misabaltag a scris:
oem tie nu tia venit ordinul inca?Nushtiu ai urmarit alte topicuri unde am mai scris ca mie mia venit.

s-a primit o situatie confuza eu mesajul de mai sus l-am scris mai demult cind scriai ca doar sotia ta a primit ordinul.
Eu l-am primit prin email da la consulat Nr.307 deja sunt programat pe 18 ianuarie la ora 16:00 sa depun juramintul \:d/
thanks 1 utilizator a multumit oem acest post util.
Offline igrek77  
#1631 Postat : miercuri, 19 ianuarie 2011 01:09:30(UTC)
igrek77
Postari: 84
A fost multumit de: 50 -ori in postarea 20
Salutare .
Am primit de la ANC o scrisoare ca pe data de 03 noiembre 2010 dosarul meu a primit aviz pozitiv de la comisie.
Intrebare catre toti: Peste cit timp pot sa am ordinul cu privire la depunerea juramantului ?
Va multumesc ca ati citit acest mesaj.
Offline Mihail  
#1632 Postat : miercuri, 19 ianuarie 2011 02:12:36(UTC)
Mihail
Postari: 530
A fost multumit de: 142 -ori in postarea 100
igrek77 a scris:
Salutare .
Am primit de la ANC o scrisoare ca pe data de 03 noiembre 2010 dosarul meu a primit aviz pozitiv de la comisie.
Intrebare catre toti: Peste cit timp pot sa am ordinul cu privire la depunerea juramantului ?
Va multumesc ca ati citit acest mesaj.

Cu placere :)
iar la intrebare raspunsul este : peste atata, peste cat va dori Eucarie Pray
Offline igrek77  
#1633 Postat : miercuri, 19 ianuarie 2011 08:47:41(UTC)
igrek77
Postari: 84
A fost multumit de: 50 -ori in postarea 20
Mihail a scris:
Cu placere :)
iar la intrebare raspunsul este : peste atata, peste cat va dori Eucarie Pray

Am sa astept pina la 5 luni si pe urma am sa trimit o scrisoare de urgentare.
Offline misabaltag  
#1634 Postat : miercuri, 19 ianuarie 2011 13:10:47(UTC)
misabaltag
oem a scris:
s-a primit o situatie confuza eu mesajul de mai sus l-am scris mai demult cind scriai ca doar sotia ta a primit ordinul.
Eu l-am primit prin email da la consulat Nr.307 deja sunt programat pe 18 ianuarie la ora 16:00 sa depun juramintul \:d/

Felicitari shi eu azi 19 ianuarie la ora 16.00 depun juramintul shi ordinul tot 307/P.
thanks 1 utilizator a multumit misabaltag acest post util.
Offline usatii83  
#1635 Postat : miercuri, 19 ianuarie 2011 13:37:33(UTC)
usatii83
Postari: 97
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 6
misabaltag a scris:
Felicitari shi eu azi 19 ianuarie la ora 16.00 depun juramintul shi ordinul tot 307/P.
cind ai depus dosarul si unde?
Offline Colti  
#1636 Postat : miercuri, 19 ianuarie 2011 13:48:20(UTC)
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286
igrek77 a scris:
Am sa astept pina la 5 luni si pe urma am sa trimit o scrisoare de urgentare.

Nu mai astepta,mai bine scrie email la Consulat sa afli de odata ordinul ori verifica-te o data in saptamina la ghiseul nr 1,prea gras le va fi lor sa astepti 5 luni.:)
Offline aurelcic  
#1637 Postat : vineri, 18 februarie 2011 09:04:37(UTC)
aurelcic
Postari: 3
Locatia: aurelcic
Salutare la toti. o intrebare nu prea grea. Dupa ce primesti scrisorica majica e obligator sa te duci in timp de 3 luni la juramint sau se poate mai tirziu. pricina nus acasa si nam posibilitate sa vin
Offline nathally_m  
#1638 Postat : vineri, 18 februarie 2011 11:02:30(UTC)
nathally_m
Postari: 260
A fost multumit de: 93 -ori in postarea 44
Locatia: dosar depus 31.07.2009, juramint 02.12.2010, dosar depus CN+CC+CNP 27.01.2011-ridicat29.07.2011,cerere pasaport 02.08.2011,ridicare pasaport 16.08.2011
aurelcic a scris:
Salutare la toti. o intrebare nu prea grea. Dupa ce primesti scrisorica majica e obligator sa te duci in timp de 3 luni la juramint sau se poate mai tirziu. pricina nus acasa si nam posibilitate sa vin

Atenţie! Nedepunerea jurământului în termen de 3 luni de la data apariţiei în MO,
partea I, atrage pierderea dreptului la cetăţenie.

dar acum nu stiu.

am gasit .

Editeaza de catre utilizator vineri, 18 februarie 2011 11:04:11(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Cezar  
#1639 Postat : vineri, 18 februarie 2011 11:22:39(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
aurelcic a scris:

De dorit in 3 luni. Dar se poate si mai tarziu. Insa iti recomand in acele 3 luni.
Daca esti in strainatate incearca sa depui juramantul acolo. Desigur daca esti legal acolo
Offline ssergiu  
#1640 Postat : miercuri, 2 martie 2011 17:33:13(UTC)
ssergiu
Postari: 90
A fost multumit de: 26 -ori in postarea 16
Locatia: Chisinau. Cetăţean Român
S-a intimplat la cineva ca la bucuresti sai zica ca e inclus intrun ordin anumit iar la consulat sai zica ca nu face parte din ordinul dat???
Offline applicant for_Ro  
#1641 Postat : miercuri, 2 martie 2011 17:58:49(UTC)
applicant for_Ro
Postari: 168
A fost multumit de: 48 -ori in postarea 30
ssergiu a scris:
S-a intimplat la cineva ca la bucuresti sai zica ca e inclus intrun ordin anumit iar la consulat sai zica ca nu face parte din ordinul dat???

Da, da, da.
Parintii mei au primit citeva scrisori de la ANC, care contineau fie data nasterii fie ordinul - indicate incorect.
La Consulat deja ne-au spus ca erau inclusi in alt Ordin, cu nr. apropiat..
Dar i-au programat la juramint fara probleme.
Offline Codru44  
#1642 Postat : vineri, 11 martie 2011 19:02:38(UTC)
Codru44
Postari: 174
A fost multumit de: 222 -ori in postarea 66
Primul ordin - 133 a fost publicat inainte de ora 12 pe 9 martie.
Al doilea - 134 - pe la ora 15 pe 10 martie

Era vorba ca pe zi apar 2-3 ordine, nu numai unul.
Dar pe 11 martie nu a aparut nimic.
Experimente ANC?
Offline Tincutza  
#1643 Postat : vineri, 11 martie 2011 19:29:28(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Think Think Think
Offline vladuts  
#1644 Postat : vineri, 11 martie 2011 20:56:03(UTC)
vladuts
Postari: 50
A fost multumit de: 30 -ori in postarea 19
Codru44 a scris:
Primul ordin - 133 a fost publicat inainte de ora 12 pe 9 martie.
Al doilea - 134 - pe la ora 15 pe 10 martie

Era vorba ca pe zi apar 2-3 ordine, nu numai unul.
Dar pe 11 martie nu a aparut nimic.
Experimente ANC?

sincerShame on you nu as crede ca se emit cite 2-3 ordine pe zi a cite 300pers. in fiecare ordin, sa fi fost asa cred ca deja toti erau sa detina cetatenie romaneasca chiar inainte de 2011
Offline AlaC  
#1645 Postat : vineri, 11 martie 2011 20:59:21(UTC)
AlaC
Postari: 125
A fost multumit de: 26 -ori in postarea 22
vladuts a scris:
sincerShame on you nu as crede ca se emit cite 2-3 ordine pe zi a cite 300pers. in fiecare ordin, sa fi fost asa cred ca deja toti erau sa detina cetatenie romaneasca chiar inainte de 2011

Dar daca pe data de 07/03 avem ordin num 133 ar trebui sa fie emise mai des ca odata pe zi.... in orice caz in lunele precedente...
Offline vladuts  
#1646 Postat : vineri, 11 martie 2011 21:17:23(UTC)
vladuts
AlaC a scris:
Dar daca pe data de 07/03 avem ordin num 133 ar trebui sa fie emise mai des ca odata pe zi.... in orice caz in lunele precedente...

pai nr. de ordine 133 nu e doar din acest an-2011 din cite am inteles,adica ordinele emise pina la acest numar contineau si numele persoanelor care si-au depus dosarul si pina in 2010,2010 inclusiv,de asta nu vad ca ar fi mai des...8-[

Editeaza de catre utilizator vineri, 11 martie 2011 21:24:19(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline vitaliy215  
#1647 Postat : vineri, 11 martie 2011 21:22:17(UTC)
vitaliy215
Postari: 326
A fost multumit de: 76 -ori in postarea 51
Locatia: Spania
vladuts a scris:
pai nr. de ordine 133 nu e doar din acest an-2011 din cite am inteles,asa ca nu vad cum ar fi mai des?

Cum nu din acest an, daca scrie 133 din 2011
Offline Colti  
#1648 Postat : vineri, 11 martie 2011 21:29:51(UTC)
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286
vladuts a scris:
pai nr. de ordine 133 nu e doar din acest an-2011 din cite am inteles,adica ordinele emise pina la acest numar contineau si numele persoanelor care si-au depus dosarul si pina in 2010,2010 inclusiv,de asta nu vad ca ar fi mai des...8-[

fii mai serios:) anul trecut sau terminat ordinele din decembrie cu peste 300 ap ce ne-am intors la 133?:) :) :) si in genere,orice an se incepe cu numerotare de la 1 a actelor: in banci,ministere,judecatorii,etc,chiar si in orice firmulitza....nu uitatiShame on you

Editeaza de catre utilizator vineri, 11 martie 2011 21:30:54(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Colti acest post util.
Offline vladuts  
#1649 Postat : vineri, 11 martie 2011 21:29:54(UTC)
vladuts
vitaliy215 a scris:
Cum nu din acest an, daca scrie 133 din 2011

am editat raspunsul meu sper ca acum e mai clar ce am vrut sa spun
Offline vladuts  
#1650 Postat : vineri, 11 martie 2011 21:39:33(UTC)
vladuts
Titikol a scris:
fii mai serios:) anul trecut sau terminat ordinele din decembrie cu peste 300 ap ce ne-am intors la 133?:) :) :) si in genere,orice an se incepe cu numerotare de la 1 a actelor: in banci,ministere,judecatorii,etc,chiar si in orice firmulitza....nu uitatiShame on you

inseamna ca mi-a scapat ceva,daca zici ca in decembrie erau peste 300 atunci da,aveti dreptate...am facut o presupunere si m-am dat cu parera care s-a demonstrat ca e gresit nui nimic strasnic :)
thanks 1 utilizator a multumit vladuts acest post util.
Utilizatori pe tema
34 Pagini«<31323334>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.