Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

34 Pagini«<3031323334>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline Colti  
#1551 Postat : joi, 2 decembrie 2010 19:24:12(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286
Locatia: Chisinau
Am scris email sa aflu stadiul dosarului depus de varul meu in luna mai la Bucuresti si acum intru in posta ,raspuns:Stimate domn/doamnă,

Ca urmare a solicitării dumneavoastră, suntem în măsură să vă informăm că dosarul dumneavoastră este în lucru. Cele 5 luni prevăzute de lege curg de la momentul in care dosarul este complet, respectiv de la momentul în care Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie a primit toate relaţiile de la instituţiile avizatoare. Veţi fi informat în scris cu privire la data si locul,unde urmează să depuneţi jurământul de credinţă faţă de România.

Cu stimă,

Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie
Exact,copiat cuvint cu cuvint ,cred ca raspund la toti sablon,ce ziceti?
thanks 3 au multumit acest post util Colti.
Offline shullerm  
#1552 Postat : marți, 7 decembrie 2010 10:43:37(UTC)
shullerm
Postari: 304
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 108
Locatia: Cricova, Dosar depus in Chisinau la 30-Sep-2010, aviz pozitiv 29-Iul-2011. ORDIN 872 din 12-Sep-2011, juramint 28-Sep-2011
dorinescu a scris:
Trimite scrisoare recomandata la ANC : Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie

Adresa: Strada Smârdan nr.3, sector 3, Bucuresti.
ROMANIA - scrisoare recomandata prin posta cu aviz de receptie

…CERERE
DE COMUNICARE A NUMĂRULUI DE INREGISTRARE
ŞI STADIUL SOLUŢIONARII A DOSARULUI PENTU REDOBÂNDIREA CETĂŢENIE ROMÂNE

Eu subsemnatul NUMELE SI PRENUMELE ,fiul lui NUMELE PRENUMELE TATALUI si NUMELE PRENUMELE MAMEI,născut la ziua/luna/anul in satul/orasul DENUMIREA LOCALITATII, cetăţean moldovean (sau alta cetatenie), de origine română, cu reşedinţa actuală in Republica Moldova (sau tara de resedinta),str. n. satul/orasul , raionul ,regiunea , am depus dosarul pentru redobândirea cetăţeniei române la SPECIFICA UNDE AI DEPUS DOSARUL in data de ziua/luna/anul.
Prin prezenta cerere, rog a mi se comunica numărul de înregistrare şi stadiul soluţionării dosarului meu pentru redobândirea cetăţeniei române la adresa : str. n. satul/orasul r-nul , reg. , Republica Moldova (sau tara de resedinta),cod postal .

Vă mulţumesc anticipat.
NUMELE PRENUMELE
Semnătura _______________
Email:
Tel.:

Data ziua/luna/anul

Succes!

Salut! Am trimis si eu scrisoare, as vrea sa aflu, cam in cit timp este posibil de primit un raspuns?
Offline nathally_m  
#1553 Postat : marți, 7 decembrie 2010 13:33:19(UTC)
nathally_m
Postari: 260
A fost multumit de: 93 -ori in postarea 44
Locatia: dosar depus 31.07.2009, juramint 02.12.2010, dosar depus CN+CC+CNP 27.01.2011-ridicat29.07.2011,cerere pasaport 02.08.2011,ridicare pasaport 16.08.2011
romanu a scris:
Situatia ta ma poate ajuta enorm.... mentionez ca am primit rs de la ANC cu nr dosarului iar situatia dosarului pe care am vrut sa o aflu, o zis sa trimit scrisoare de recomandare cu confirmare(ce fel de confirmare?)... unde trimit aceasta scrisoare de rcmd (prin posta la adresa ANC sau e-mail pentru afla situatia dosarului sau chiar si numarul ordinului);si ce trebuie sa contina scrisoarea? am inteles ca un bon nustiu de care roz,sau nu mai stiu din cuvintele uneie.... mersi mult pentru info :) :)

scrisoare de recomandare cu confirmare(ce fel de confirmare?)... confirmarea este avizul de receptie cartonasul roz sau rosu.

unde trimit aceasta scrisoare de rcmd - la adresa ANC Strada Smârdan nr.3, sector 3, Bucureşti.

sau e-mail pentru afla situatia dosarului - asta poti numai la consulat la chisinau sa trimiti sa vezi daca este ordin pe familia ta, dar asta numai in cazul kind esti sigur ca trebuie sa ai ordinul. Eu de ex stiam ca treb sa vina ordinul deoarece urmaream mai multe persoane care erau cu nr dosarelor aproape de al meu. si ele primeau ordin. Deci urmam sa fiu si eu.

si ce trebuie sa contina scrisoarea?

Către Ministerul Justiţiei României
În atenţia Autorităţii Naţionale
pentru Cetăţenie

C E R E R E

DE COMUNICARE A STADIULUI SOLUŢIONĂRII DOSARULUI PENTU REDOBÂNDIREA CETĂŢENIEI ROMÂNE

Eu, subsemnatul NUMELE SI PRENUMELE, fiul lui NUMELE PRENUMELE TATALUI si NUMELE PRENUMELE MAMEI, născut la ziua/luna/anul în satul/oraşul DENUMIREA LOCALITĂŢII, cetăţean al Republicii Moldova (sau altă cetăţenie), de origine română, cu reşedinţa actuală în Republica Moldova (sau ţara de reşedinţă), str. n. satul/oraşul , raionul ,regiunea, am depus dosarul pentru redobândirea cetăţeniei române la SPECIFICA UNDE AI DEPUS DOSARUL în data de ziua/luna/anul.
Prin prezenta cerere, rog să mi se comunice numărul de înregistrare şi stadiul soluţionării dosarului meu pentru redobândirea cetăţeniei române la adresa: str. n. satul/oraşul r-nul , reg., Republica Moldova (sau ţara de reşedinţă), cod poştal.

Vă mulţumesc anticipat
Cu stimă şi respect,

_________ semnătura ................. 31.05.2010

thanks 1 utilizator a multumit nathally_m acest post util.
Offline nadejda  
#1554 Postat : miercuri, 8 decembrie 2010 19:10:06(UTC)
Nivel: Membru
nadejda
Postari: 13
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 3
EU AM DEPUS PE 31.03.2010 LA BUCURESTI SI NIMIC NOUTATI...AM SCRIS MAILURI,SCRISORI,NIMIC,,DAR VARA MEA A DEPUS PE 17.03.2010.SI IERI A PRIMIT CHEMARE LA JURAMINT.SPER CA SI EU DEGRABA SA PRIMESC...
thanks 6 au multumit acest post util nadejda.
Offline eu-ro  
#1555 Postat : miercuri, 8 decembrie 2010 20:40:00(UTC)
eu-ro
Postari: 208
A fost multumit de: 129 -ori in postarea 53
nadejda a scris:
EU AM DEPUS PE 31.03.2010 LA BUCURESTI SI NIMIC NOUTATI...AM SCRIS MAILURI,SCRISORI,NIMIC,,DAR VARA MEA A DEPUS PE 17.03.2010.SI IERI A PRIMIT CHEMARE LA JURAMINT.SPER CA SI EU DEGRABA SA PRIMESC...

Sa inteleg ca ea a depus la fel la Bucuresti?Spune te rog cum a aflat de prezenta ordinului.Merci
Offline _sungirlshines_  
#1556 Postat : miercuri, 8 decembrie 2010 20:48:26(UTC)
_sungirlshines_
Postari: 502
A fost multumit de: 130 -ori in postarea 70
da da..yan chiar zi'ne :)
Offline nadejda  
#1557 Postat : joi, 9 decembrie 2010 01:51:30(UTC)
nadejda
DA A DEPUS SI EA LA BUCURESTI....VA DORESC LA TOTO DEGRABA SA FIM ROMINI...Applause
Offline nadejda  
#1558 Postat : joi, 9 decembrie 2010 01:53:42(UTC)
nadejda
A AFLAT NR. LA ORDIN ....A TRIMIS EMAIL LA AMBASADA ROMINIEI IN CHISINAU SI AU RASPUNS IN TIMP DE 2 ORE...SUCCES LA TOTI...
Offline Veaceslav  
#1559 Postat : joi, 9 decembrie 2010 09:44:09(UTC)
Veaceslav
Postari: 284
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 80
Locatia: London
nadejda a scris:

Chiar a primit scrisoarea?? sau numai a aflat nr. ordinului....?
Offline _sungirlshines_  
#1560 Postat : joi, 9 decembrie 2010 11:28:43(UTC)
_sungirlshines_
VeaceslavV a scris:

Nu, ea a trimis un email si consulatul de la noi i'a raspuns. Asa am inteles eu.
Offline vitalikd  
#1561 Postat : joi, 9 decembrie 2010 14:50:40(UTC)
vitalikd
Postari: 124
A fost multumit de: 40 -ori in postarea 20
Stie cineva cam ce numar de ordin a aparut recent???
Offline applicant for_Ro  
#1562 Postat : vineri, 10 decembrie 2010 00:21:36(UTC)
applicant for_Ro
Postari: 168
A fost multumit de: 48 -ori in postarea 30
Salutare, dragi colegi!
Am si eu o noutate, in sfirsit!
Am inteles ca am aviz pozitiv (email de la ANC)la inceputul lunii noiembrie 2010, iar ordinul va fi cel mai probabil in ianuarie 2011.
Sper sa fie asa!
Offline mihaela74  
#1563 Postat : vineri, 10 decembrie 2010 15:24:55(UTC)
mihaela74
Postari: 353
A fost multumit de: 99 -ori in postarea 60
fabiangelus a scris:
Salutare, dragi colegi!
Am si eu o noutate, in sfirsit!
Am inteles ca am aviz pozitiv (email de la ANC)la inceputul lunii noiembrie 2010, iar ordinul va fi cel mai probabil in ianuarie 2011.
Sper sa fie asa!

Cu ce text ti-au raspuns?
Offline applicant for_Ro  
#1564 Postat : vineri, 10 decembrie 2010 19:10:11(UTC)
applicant for_Ro
Postari: 168
mihaela74 a scris:
Cu ce text ti-au raspuns?

Pe email, o scurta confirmare la intrebarea pe care am adresat-o.
Offline albinutza  
#1565 Postat : vineri, 10 decembrie 2010 19:19:23(UTC)
albinutza
Postari: 21
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 6
VeaceslavV a scris:

dosarul depus la Bucuresti, pe data de 03. 03.2010, aviz pozitiv pe 22.09.2010 si nr ordin 221/p( aflat prin email de la consulatul Romaniei la Chisinau)
thanks 4 au multumit acest post util albinutza.
Offline albinutza  
#1566 Postat : vineri, 10 decembrie 2010 19:22:15(UTC)
albinutza
VeaceslavV a scris:

dosar depus la Bucuresti, pe data 03.03.2010, nr ordin 221/P( aflat prin email de la consulatul Romaniei din Chisinau)...succese la toti
thanks 4 au multumit acest post util albinutza.
Offline Veaceslav  
#1567 Postat : vineri, 10 decembrie 2010 22:42:05(UTC)
Veaceslav
Postari: 284
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 80
Locatia: London
albinutza a scris:
dosar depus la Bucuresti, pe data 03.03.2010, nr ordin 221/P( aflat prin email de la consulatul Romaniei din Chisinau)...succese la toti

spune te rog cind a fost semnat odrinul..
merci.
Offline albinutza  
#1568 Postat : vineri, 10 decembrie 2010 22:59:05(UTC)
albinutza
VeaceslavV a scris:
spune te rog cind a fost semnat odrinul..
merci.

stiu numai ca dosarul a fost avizat pozitiv pe data de 22.09.2019, dar de data aprobarii nu am fost anuntata...succese
thanks 1 utilizator a multumit albinutza acest post util.
Offline usatii83  
#1569 Postat : sâmbătă, 11 decembrie 2010 09:43:42(UTC)
usatii83
Postari: 97
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 6
albinutza a scris:

de aviz pozitiv cum ai aflat, tiau trimis scrisoare, sau te-ai interesat singura? merci

Editeaza de catre moderator marți, 14 decembrie 2010 18:15:58(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline vitalikd  
#1570 Postat : sâmbătă, 11 decembrie 2010 10:49:00(UTC)
vitalikd
nr.221/p dar din ce data a fost semnat???
Offline _sungirlshines_  
#1571 Postat : sâmbătă, 11 decembrie 2010 11:18:57(UTC)
_sungirlshines_
vitalikd a scris:

woaaw!!! Inseamna ca multe ordine s'au eliberat pt ca ordinul din 1 noiembrie era cu 169/p.
Offline albinutza  
#1572 Postat : sâmbătă, 11 decembrie 2010 20:20:24(UTC)
albinutza
usatii83 a scris:
albinutza a scris:
dosar depus la Bucuresti, pe data 03.03.2010, nr ordin 221/P( aflat prin email de la consulatul Romaniei din Chisinau)...succese la toti[/quote
de aviz pozitiv cum ai aflat, tiau trimis scrisoare, sau te-ai interesat singura? merci

am trimis trei scrisori recomandate, fara raspuns, acum au inceput sa vina si raspunsul, chiar si azi am primit scrisoare de la ANC, precum ca, dosarul a fost avizat pozitiv :), cu toate ca sunt programata pentru juramint deja, nu am ideie cum trimit scrisorile
Offline albinutza  
#1573 Postat : sâmbătă, 11 decembrie 2010 20:26:06(UTC)
albinutza
vitalikd a scris:

despre nr. de ordin nu am fost anuntata, cind eram in coada la programare pentru juramint, era cineva cu nr. de ordin 223/P, nustiu cind a depus dosarul si unde
Offline missoni  
#1574 Postat : luni, 13 decembrie 2010 01:14:36(UTC)
missoni
Postari: 10
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 3
albinutza a scris:
dosarul depus la Bucuresti, pe data de 03. 03.2010, aviz pozitiv pe 22.09.2010 si nr ordin 221/p( aflat prin email de la consulatul Romaniei la Chisinau)

dar, cum totusi ai aflat despre avizul pozitiv?

Editeaza de catre utilizator luni, 13 decembrie 2010 01:26:26(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline maribran  
#1575 Postat : duminică, 19 decembrie 2010 23:19:12(UTC)
maribran
Postari: 150
A fost multumit de: 49 -ori in postarea 18
salut,
demult n-am mai scris nimic pe forum pentru ca nu aveam noutati.

asa dar, in octombrie am fost la etapa http://cetatenie-romana....obandirea-cetatenei.aspx (am scris acolo toata durerea),

1 decembrie mi-a venit acasa o scrisoare prin care ma informau ca rectificarea ordinului a avut loc, insa din continutul scrisorii nu-mi era clar ce si cum trebuie sa procedez mai departe, am sunat la Consulatul din Chisinau si mi-au spus ca daca eu am primit instiintarea acasa, asta e foarte bine, dar trebuie si ei la Consulat sa primeasca textul rectificarii, pe care inca nu-l primise.
timp de 2 saptamini am tot sunat la consulat sa ma informez care-i treaba cu rectificarea, dar tot imi ziceau ca nu a venit cu numele meu nici o rectificare. pe data de 16 decembrie am sunat iarasi la Consulat si le-am zis ca nu e normal sa treaca atita timp, la care dna de la informatii, mi-a spus sa ma adresez direct la ei cu scrisoarea primita de la ANC, ca-mi vor face rectificarea pe loc.

pe 17 decembrie dimineata la oara 7-00 eram deja linga consulat, loc unde am inghetat real 2 ore.
apoi pe la 9-20 am intrat in Consulat si m-am programat pentru depunerea Juramantului pentru data de 21 decembrie ora 16-30.
asta e povestea :)
thanks 5 au multumit acest post util maribran.
Offline nadiutia  
#1576 Postat : duminică, 19 decembrie 2010 23:25:14(UTC)
nadiutia
Postari: 149
in sfirsit, Maribran a venit si rindul tau, FELICITARI !!! Applause
cred ca e un cadou frumos, inainte de Craciun vei deveni cetatean roman :-({|=
thanks 1 utilizator a multumit nadiutia acest post util.
Offline eu-ro  
#1577 Postat : duminică, 19 decembrie 2010 23:34:42(UTC)
eu-ro
Postari: 208
A fost multumit de: 129 -ori in postarea 53
Maribran cred ca nu-i placuta nimanui faza prin care ai trecut tu,dar cred ca acum sentimentul de bucurie e si mai mare,ai mers prin atita si ai izbutit sa iesi invingatoare,prin greutati spre stele cum se zice,felicitari si mult curaj in continuare!!!
Offline maribran  
#1578 Postat : duminică, 19 decembrie 2010 23:35:38(UTC)
maribran
nadiutia a scris:
in sfirsit, Maribran a venit si rindul tau, FELICITARI !!! Applause
cred ca e un cadou frumos, inainte de Craciun vei deveni cetatean roman :-({|=

multumesc :)
sper sa nu mai fie greseli si pietre in cale :)
Offline maribran  
#1579 Postat : duminică, 19 decembrie 2010 23:38:23(UTC)
maribran
eu-ro a scris:
Maribran cred ca nu-i placuta nimanui faza prin care ai trecut tu,dar cred ca acum sentimentul de bucurie e si mai mare,ai mers prin atita si ai izbutit sa iesi invingatoare,prin greutati spre stele cum se zice,felicitari si mult curaj in continuare!!!

atunci la moment in octombrie am fost foarte suparata si am scris scrisori si email-uri la toti cui am putut si am avut acces, dar mai apoi mi-a trecut, m-am resemnat intr-un fel.
pe 1 decembrie am fost placut surprinsa cind mi-a venit acasa scrisoare cu instiintarea despre rectificare.
si deja am mari emotii pentru marti :) sper sa fie o zi memorabila
Offline gicu23  
#1580 Postat : duminică, 19 decembrie 2010 23:49:58(UTC)
gicu23
Postari: 195
A fost multumit de: 99 -ori in postarea 47
maribran a scris:
atunci la moment in octombrie am fost foarte suparata si am scris scrisori si email-uri la toti cui am putut si am avut acces, dar mai apoi mi-a trecut, m-am resemnat intr-un fel.
pe 1 decembrie am fost placut surprinsa cind mi-a venit acasa scrisoare cu instiintarea despre rectificare.
si deja am mari emotii pentru marti :) sper sa fie o zi memorabila

In primul rand felicitari p-u ca ai reusit sa invingi birocratia. Vad ca te-au programat destul de repede p-u juramant asta e deoarece reprezinti un caz special, sau asa e randul de scurt de programeaza cu 3 zile pana la juramant?
thanks 1 utilizator a multumit gicu23 acest post util.
Offline maribran  
#1581 Postat : luni, 20 decembrie 2010 07:38:42(UTC)
maribran
gicu23 a scris:
In primul rand felicitari p-u ca ai reusit sa invingi birocratia. Vad ca te-au programat destul de repede p-u juramant asta e deoarece reprezinti un caz special, sau asa e randul de scurt de programeaza cu 3 zile pana la juramant?

multumesc, :)
nu cred ca m-au programat asa repede pentru ca reprezint un caz mai delicat, asa ii programau pe toti,
daca incercau sa ma lase dupa anul nou, atunci era sa fac vorba multa :)
Offline junior v  
#1582 Postat : marți, 21 decembrie 2010 18:22:02(UTC)
junior v
Postari: 56
A fost multumit de: 37 -ori in postarea 18
acum vad ca fac pogramarea la juramant destul de repede, am fost luni, 20 decemb si au programat pe 22 decembrie.... iuhu!!!!!!!!!!
Offline maribran  
#1583 Postat : marți, 21 decembrie 2010 19:58:57(UTC)
maribran
Astăzi, 21 decembrie 2010, am depus Jurământul de Credinţă faţă de Statul Român.

Am fost programată pentru ora 16-30, aşa dar, la ora 16-00 eram deja la Consulat, era lume puţină, timp de 20 minute, s-au adunat foarte mulţi.
la ora 16-20 ne-au permis să intrăm în ograda consulatului. La 16-30 au închis poarta (străduiţivă să nu întîrziaţi).
Apoi, ne-au citit cîteva reguli, de genul să închidem tel mobile, să intrăm în ordinea cum ne strigă, etc.
În continuare, unul din angajaţii Consulatului a început să strige după o listă (alcătuită în ordinea programării la Jurămînt), ieşiau toţi pe rînd din mulţime, prezentau buletinul şi urcau la etajul 2.
Ajunşi la etajul 2 am semnat în 2 liste, apoi am mai semnat 3 exemplare la un act, şi apoi am primit certificatul de Cetăţenie (stăteau vreo 5 doamne la mese, şi toţi cum intram la etajul 2 treceam pe rînd şi semnam ce spuneau ele).
Dupa ce au urcat toţi şi au primit certificatele, a venit o doamnă, ne-a salutat, şi a spus să repetăm după ea Jurământul, apoi a răsunat imnul Deşteaptă-te Române (care cum a vrut şi a putut a cîntat).
La final ni s-a spus să verificăm certificatul primit să nu fie vreo greşeală, ni s-a urat o seară plăcută şi Sărbători Fericite.
Şi am ieşit. :)
Pentru mine a fost emoţionant :)

împreună cu certificatul de Cetăţenie am primit şi o listă cu actele necesare pentru transcrierea Cert de naştere, căsătorie, CNP şi paşaport.
Am vrut să mă programez pentru transcrierea Certificatului de naştere, dar trebuia să prezint paşaportul, nu-l aveam aşa că voi merge mîine, oricum mi-a spus că azi programau pentru data de 26 ianuarie.

spor la toţi şi sănătate :)
thanks 10 au multumit acest post util maribran.
Offline Ganster  
#1584 Postat : marți, 21 decembrie 2010 20:44:51(UTC)
Ganster
Postari: 579
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 167 -ori in postarea 87
maribran
FelicitarI!
Offline mihaela74  
#1585 Postat : marți, 21 decembrie 2010 21:42:54(UTC)
mihaela74
Postari: 353
A fost multumit de: 99 -ori in postarea 60
maribran a scris:
Astăzi, 21 decembrie 2010, am depus Jurământul de Credinţă faţă de Statul Român.

Am fost programată pentru ora 16-30, aşa dar, la ora 16-00 eram deja la Consulat, era lume puţină, timp de 20 minute, s-au adunat foarte mulţi.
la ora 16-20 ne-au permis să intrăm în ograda consulatului. La 16-30 au închis poarta (străduiţivă să nu întîrziaţi).
Apoi, ne-au citit cîteva reguli, de genul să închidem tel mobile, să intrăm în ordinea cum ne strigă, etc.
În continuare, unul din angajaţii Consulatului a început să strige după o listă (alcătuită în ordinea programării la Jurămînt), ieşiau toţi pe rînd din mulţime, prezentau buletinul şi urcau la etajul 2.
Ajunşi la etajul 2 am semnat în 2 liste, apoi am mai semnat 3 exemplare la un act, şi apoi am primit certificatul de Cetăţenie (stăteau vreo 5 doamne la mese, şi toţi cum intram la etajul 2 treceam pe rînd şi semnam ce spuneau ele).
Dupa ce au urcat toţi şi au primit certificatele, a venit o doamnă, ne-a salutat, şi a spus să repetăm după ea Jurământul, apoi a răsunat imnul Deşteaptă-te Române (care cum a vrut şi a putut a cîntat).
La final ni s-a spus să verificăm certificatul primit să nu fie vreo greşeală, ni s-a urat o seară plăcută şi Sărbători Fericite.

împreună cu certificatul de Cetăţenie am primit şi o listă cu actele necesare pentru transcrierea Cert de naştere, căsătorie, CNP şi paşaport.
Am vrut să mă programez pentru transcrierea Certificatului de naştere, dar trebuia să prezint paşaportul, nu-l aveam aşa că voi merge mîine, oricum mi-a spus că azi programau pentru data de 26 ianuarie.

Felicitariiiii!
Posteaza te rog lista cu actele pentru transcriere,te roggg
Offline maribran  
#1586 Postat : marți, 21 decembrie 2010 21:47:04(UTC)
maribran
Ganster a scris:
maribran
FelicitarI!

Offline rodingeana  
#1587 Postat : marți, 21 decembrie 2010 21:51:24(UTC)
rodingeana
Postari: 47
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 5
margareta a scris:
Felicitariiiii!
Posteaza te rog lista cu actele pentru transcriere,te roggg

salut felicitari
da cam intind si ei acum cu transcrierea mai bine faci prin cineva care este la bucuresti si ea si in jumate si in 2 luni esti cu certificatul transcris ,degraba vom sta si vom astepta si pe la consulate sa asteptam ca la bucuresti
Offline maribran  
#1588 Postat : marți, 21 decembrie 2010 21:54:38(UTC)
maribran
rodingeana a scris:
salut felicitari
da cam intind si ei acum cu transcrierea mai bine faci prin cineva care este la bucuresti si ea si in jumate si in 2 luni esti cu certificatul transcris ,degraba vom sta si vom astepta si pe la consulate sa asteptam ca la bucuresti

merci, :)
eu nu ma grabesc nicaieri, asa ca voi face transcrierea in .md, dar poate ca voi alege Balti in loc de Chisinau
Offline junior v  
#1589 Postat : marți, 21 decembrie 2010 22:36:28(UTC)
junior v
maribran a scris:
merci, :)
eu nu ma grabesc nicaieri, asa ca voi face transcrierea in .md, dar poate ca voi alege Balti in loc de Chisinau

Dar la balti nu stiti cum e? of, chiar e foarte greu!!!!
Offline dorinescu  
#1590 Postat : marți, 21 decembrie 2010 23:18:06(UTC)
dorinescu
Postari: 153
A fost multumit de: 84 -ori in postarea 33
Locatia: Italia(Florenta)-Cernauti-Chisinau
ma alatur la toate felicitarile adresate "maribran"-ei :)

Editeaza de catre utilizator marți, 21 decembrie 2010 23:20:54(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline maribran  
#1591 Postat : miercuri, 22 decembrie 2010 00:00:30(UTC)
maribran
junior v a scris:
Dar la balti nu stiti cum e? of, chiar e foarte greu!!!!

vineri voi scrie despre situatia de la Balti, verisorul meu va depune joi Juramintul acolo, apoi vineri vrea sa transcrie adeverinta de nastere.
insa, la Balti pot sa se adreseze, doar persoanele care au viza de resedinta in unul din raioanele de nord ale RM.
thanks 1 utilizator a multumit maribran acest post util.
Offline maribran  
#1592 Postat : miercuri, 22 decembrie 2010 00:01:28(UTC)
maribran
dorinescu a scris:
ma alatur la toate felicitarile adresate "maribran"-ei :)

:) multumesc mult :)
Offline nathally_m  
#1593 Postat : miercuri, 22 decembrie 2010 14:04:14(UTC)
nathally_m
Postari: 260
A fost multumit de: 93 -ori in postarea 44
Locatia: dosar depus 31.07.2009, juramint 02.12.2010, dosar depus CN+CC+CNP 27.01.2011-ridicat29.07.2011,cerere pasaport 02.08.2011,ridicare pasaport 16.08.2011
Maribran FELICITARI.
iti cunosc istoria si durerea, dar ma bucur impreuna cu tine.
Familia mea este din 5 persoane, 3 din ei au depus juramitul, restul doi, urmeaza in ianuarie sa se programeze (ei sunt peste hotare). Se incadreaza in cele 3 luni, termen, de la instiintare pina la dep juramintului.
Succese tuturor. Eu in febr, planuiesc sa merg la Buc, sa depun pentru transcrierea actelor, 5 persoane e cam costisitor in Chisinau.
Offline junior v  
#1594 Postat : miercuri, 22 decembrie 2010 15:00:52(UTC)
junior v
maribran a scris:

ai avut nevoie si de alte acte ceva in afara de buletin la juramant?
Offline maribran  
#1595 Postat : miercuri, 22 decembrie 2010 16:34:32(UTC)
maribran
nathally_m a scris:
Maribran FELICITARI.
iti cunosc istoria si durerea, dar ma bucur impreuna cu tine.
Familia mea este din 5 persoane, 3 din ei au depus juramitul, restul doi, urmeaza in ianuarie sa se programeze (ei sunt peste hotare). Se incadreaza in cele 3 luni, termen, de la instiintare pina la dep juramintului.
Succese tuturor. Eu in febr, planuiesc sa merg la Buc, sa depun pentru transcrierea actelor, 5 persoane e cam costisitor in Chisinau.

multumesc, :)
si voua mult succes si sanatate
Offline maribran  
#1596 Postat : miercuri, 22 decembrie 2010 16:37:51(UTC)
maribran
junior v a scris:
ai avut nevoie si de alte acte ceva in afara de buletin la juramant?

doar buletinul si fituica ceea care ti-o dau la programare, atit.

in rest am fost azi sa ma programez pentru transcrierea adeverintei de nastere, eram acolo pe la ora 14 si ceva, era foarte multa lume, asa ca am renuntat.
Offline nadea  
#1597 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 18:07:26(UTC)
Nivel: Incepator
nadea
Postari: 4
A fost multumit de: 7 -ori in postarea 2
URAAAAA EU AM DEPUSPE31.03.2010 LA BUCURESTI SI AZI AM PRIMIT NR LA ORDIN....PRIN EMAIL DE LA AMBASADA DIN CHISINAU...URAAAAA
Offline dorinescu  
#1598 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 19:19:00(UTC)
dorinescu
Postari: 153
A fost multumit de: 84 -ori in postarea 33
Locatia: Italia(Florenta)-Cernauti-Chisinau
nadea a scris:
URAAAAA EU AM DEPUSPE31.03.2010 LA BUCURESTI SI AZI AM PRIMIT NR LA ORDIN....PRIN EMAIL DE LA AMBASADA DIN CHISINAU...URAAAAA

Felicitari Applause :)
Offline bibi  
#1599 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 19:24:06(UTC)
bibi
Postari: 317
A fost multumit de: 86 -ori in postarea 55
Locatia: dosar depus Chisinau,11.01.2010,ordin nr.111/P 2011,ridicarea pasaportului 15 iulie
nu inteleg cum tie ti-au raspuns eu scriu de citeva zile mail la consulat si nimik,in cit timp ti-au raspuns?din ce data e ordinul?
Offline vitalikd  
#1600 Postat : miercuri, 29 decembrie 2010 20:11:40(UTC)
vitalikd
Nadea scrie te rog mai multe date despre dosarul tau si numarul de ordine si din ce data este semnat
Utilizatori pe tema
34 Pagini«<3031323334>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.