Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

2 Pagini12>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline admin  
#1 Postat : duminică, 29 noiembrie 2009 01:36:05(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
Multa lume are nevoie de caziere romanesti pt completarea si depunerea dosarului de redobandire a cetateniei romane.
Forumul vine in intampinarea acestei comunitati de moldoveni si ofera un asemenea serviciu la 20 euro pe cazier.

Cazierul romanesc se obtine de la Bucuresti.
Actele necesare sunt: copie xerox dupa certificatul de nastere, copie xerox a buletinului(cu fisa inclusa) si procura speciala

Aceste acte trebuie transmise la Bucuresti(autobuz, rutiere,tren). Se mai intampla uneori sa ne puteti gasi si la Chisinau, dar mai rar.
Durata obtinerii cazierului de la momentul depunerii actelor este de aproximativ 3-4 zile lucratoare.

Pentru cereri de caziere scrieti direct la cazier@cetatenie-romana.info si veti primi un raspuns in max 24ore.

Rog,pe cei care au apelat deja la serviciile noastre sa ne lase un feedback in acest topic.Multumesc.

Editeaza de catre utilizator luni, 24 octombrie 2011 22:46:47(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit admin acest post util.
Offline Tol  
#2 Postat : duminică, 29 noiembrie 2009 02:58:57(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Tol
Postari: 125
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 7
Locatia: Ukraine
Eu sunt din Ukraina, si daca depun dosarul la consulatul Romaniei din Cernauti, tot am nevoie de cazierul romanesc?
Offline admin  
#3 Postat : duminică, 29 noiembrie 2009 06:12:46(UTC)
admin
da, ai nevoie de cazierul romanesc oriunde n-ai depune
Offline Tol  
#4 Postat : duminică, 29 noiembrie 2009 18:14:22(UTC)
Tol
Bine, dar daca eu nu am permis de sedere in Romania, cei de la Bucuresti cum imi fac cazierul daca eu nu sunt in baza de date din Romania?
"Copie xerox dupa certificatul de nastere, copie xerox a buletinului(cu fisa inclusa) si procura speciala" - banuiesc ca, fiind din Ukraina, trebuie sa le traduc in limba romana si sa le legalizez mai intai, nu?
Offline yo  
#5 Postat : duminică, 29 noiembrie 2009 19:16:31(UTC)
yo
Postari: 211
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 5
Locatia: Chisinau
Tol a scris:
Bine, dar daca eu nu am permis de sedere in Romania, cei de la Bucuresti cum imi fac cazierul daca eu nu sunt in baza de date din Romania?
"Copie xerox dupa certificatul de nastere, copie xerox a buletinului(cu fisa inclusa) si procura speciala" - banuiesc ca, fiind din Ukraina, trebuie sa le traduc in limba romana si sa le legalizez mai intai, nu?

Incearca sa mergi la consulat roman din ucraina si vei face in romana direct, dar daca te costa mai ieftin sa traduci legalizat, atunci faci in felul dat.
Pai asta e este, daca verifica baza lor de date ca nu ai aparut cu ancetedente atunci ti se elibereaza cazierul ca tu esti lipsa, adica nu ai probleme cu legea in romania.

Editeaza de catre utilizator duminică, 29 noiembrie 2009 19:17:28(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline VADIM  
#6 Postat : duminică, 29 noiembrie 2009 19:46:41(UTC)
VADIM
Postari: 497
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 2
Locatia: Bucuresti
Tol a scris:

Le traduci si le legalizezi la un notar in romana. Simplu si fara multe complicatii.

La Consulat mai mult ca sigur sunt niste taxe putin exagerate.
Offline admin  
#7 Postat : duminică, 29 noiembrie 2009 19:54:08(UTC)
admin
Tol a scris:

nu ai nevoie de permis de sedere in Romania pt a obtine cazierul romanesc
Offline tvliv  
#8 Postat : joi, 10 decembrie 2009 12:59:20(UTC)
Nivel: Incepator
tvliv
Postari: 1
Tol a scris:
Eu sunt din Ukraina, si daca depun dosarul la consulatul Romaniei din Cernauti, tot am nevoie de cazierul romanesc?

Pentru cei din Ukraina, cazierul judiciar se poate elibera de Inspectoratul de politie al judetului Suceava in termen de 7 zile si costa 11 RON, adica 33 UAH
Offline Tol  
#9 Postat : joi, 10 decembrie 2009 16:18:38(UTC)
Tol
Multumesc tvliv
Offline oleandra  
#10 Postat : sâmbătă, 16 ianuarie 2010 19:05:58(UTC)
oleandra
Postari: 39
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 1
admin a scris:
Multa lume are nevoie de caziere romanesti pt completarea si depunerea dosarului de redobandire a cetateniei romane.
Forumul vine in intampinarea acestei comunitati de moldoveni si ofera un asemenea serviciu la doar 15 euro pe cazier.

Cazierul romanesc se obtine de la Bucuresti.
Actele necesare sunt: copie xerox dupa certificatul de nastere, copie xerox a buletinului(cu fisa inclusa) si procura speciala

Aceste acte trebuie transmise la Bucuresti(autobuz, rutiere,tren). Se mai intampla uneori sa ne puteti gasi si la Chisinau, dar mai rar.
Durata obtinerii cazierului de la momentul depunerii actelor este de aproximativ 3-4 zile lucratoare.

Pentru cereri de caziere scrieti direct la contact@cetatenie-romana.info si veti primi un raspuns in max 12 ore.

Rog,pe cei care au apelat deja la serviciile noastre sa ne lase un feedback in acest topic.Multumesc.

Admin, spune-mi te rog daca e nevoie si de procura pt persoanele care se ocupa de caziere romanesti. Sau sunt suficiente doar copiile la certificat de nastere si buletin. Am un unchi care vrea sa faca la toata familia si ma roaga pe mine sa-i ajut,eu avind permis de sedere in Ro. Problema e ca trebuie sa merg in Md ca sa faca procura pe numele meu. Iar eu nu am timp sa ma ocup de ei. Vad ca recomanzi persoane care fac cu 15 euro. Si dc e asa simplu unchiul meu ar putea sa apeleze la ei. Multumesc.
Offline annnna  
#11 Postat : duminică, 17 ianuarie 2010 17:16:39(UTC)
annnna
Postari: 475
A fost multumit de: 45 -ori in postarea 24

Eu cand mi-am facut cazierul, am rugat-o pe soramea care avea permis de sedere dar a trebuit sa-i fac procura. Procura am facut-o in RO. N-ar fi putut sa ridice cazierul fara procura.

Editeaza de catre moderator luni, 18 ianuarie 2010 01:16:28(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline admin  
#12 Postat : luni, 18 ianuarie 2010 01:15:24(UTC)
admin
procura poate fi facuta si in MD, si nu e nevoie sa fii prezent personal
Offline GREGOIRE  
#13 Postat : vineri, 29 ianuarie 2010 00:31:39(UTC)
GREGOIRE
Postari: 143
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 10
Salut! catre admin:
spunemi te rog, am nevoie de un cazier romanesc este posibil de facut si cit costa?
merci!
Offline gicu23  
#14 Postat : vineri, 29 ianuarie 2010 01:18:05(UTC)
gicu23
Postari: 195
A fost multumit de: 99 -ori in postarea 47
spuneti-mi va rog, un cetatean roman cu domiciliul in strainatate poate sa obtina pentru cineva cazier din romania(daca da, atunci de unde de la bucuresti sau de la orice sectie de politie judeteana)???
Offline admin  
#15 Postat : vineri, 29 ianuarie 2010 12:17:03(UTC)
admin
da,scrie-mi te rog aici contact@cetetenie-romana.info pt detalii

Editeaza de catre utilizator vineri, 29 ianuarie 2010 12:17:35(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline GREGOIRE  
#16 Postat : marți, 2 februarie 2010 02:07:20(UTC)
GREGOIRE
Postari: 143
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 10
admin a scris:

salut!de ce nu iti pot trimite mesajul?
Offline admin  
#17 Postat : marți, 2 februarie 2010 02:11:35(UTC)
admin
hmm, ar trebui sa mearga, eu primesc zilnic emailuri

am verificat si in SPAM
Offline VickyG  
#18 Postat : vineri, 5 februarie 2010 16:14:23(UTC)
VickyG
Postari: 34
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 1
Salut admin,

De fiecare data cind trimit mail pe contact@cetetenie-romana.info imi vine reply de la Mail Delivery System:
"A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

contact@cetetenie-romana.info
Unrouteable address"

Poti te rog sa verifici ce e cu mail serverul vostru?

Multumesc.

Offline yo  
#19 Postat : vineri, 5 februarie 2010 18:01:32(UTC)
yo
VickyG a scris:
Salut admin,

De fiecare data cind trimit mail pe contact@cetetenie-romana.info imi vine reply de la Mail Delivery System:
"A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

contact@cetetenie-romana.info
Unrouteable address"

Poti te rog sa verifici ce e cu mail serverul vostru?

Multumesc.

:) admin, de atita graba nici nu ai observat ca ai scris gresit
email corect este contact@cetatenie-romana.info
iar tu ai scris contact@cetetenie-romana.info
probabil ai obosit.
thanks 1 utilizator a multumit yo acest post util.
Offline yo  
#20 Postat : vineri, 5 februarie 2010 18:02:34(UTC)
yo
GREGOIRE a scris:
admin a scris:

salut!de ce nu iti pot trimite mesajul?

trimite aici contact@cetatenie-romana.info
si nu aici contact@cetetenie-romana.info
de la viteza de lcuru probabil a gresit a scris e in loc de a
thanks 1 utilizator a multumit yo acest post util.
Offline vadim25  
#21 Postat : vineri, 5 februarie 2010 22:12:01(UTC)
vadim25
Postari: 7
Pe 1 februarie 2010 am trimis o intrebare/solicitare la contact@cetatenie-romana.info. Pina ce (5 februarie) nici un raspuns. Sa inteleg ca sunteti foarte ocupati sau solicitarea mea nu presinta interes de afacere, daca nu se raspunde. Multumesc
Offline admin  
#22 Postat : vineri, 5 februarie 2010 23:34:59(UTC)
admin
vadim, am primit emailul si imediat l-am forwardat mai departe la persoane care ar putea sa te ajute

intradevar e o perioada mai incarcata si de aceea dureaza asa mult... eu nu pot decat sa incerc sa gasesc si alte persoane disponibile sa ajute cu obtinerea cazierului sau cu luare in spatiu(pt obtinerea buletinului);
daca cineva traieste in Ro, are permis de sedere de Ro si mai are si timp liber atunci scrieti va rog la contact@cetatenie-romana.info , desigur ajutorul vostru va fi rasplatit
thanks 1 utilizator a multumit admin acest post util.
Offline vadim25  
#23 Postat : sâmbătă, 6 februarie 2010 21:35:19(UTC)
vadim25
Multumesc pentru raspuns. Sa speram ca intre timp cineva raspunde la solicitarea mea.
Offline vadim25  
#24 Postat : joi, 18 februarie 2010 01:30:14(UTC)
vadim25
Admin, sunt de acum 17 zile de cind am trimis cererea pentru caziurul romanesc. Nu mai exista asa business?
Offline admin  
#25 Postat : joi, 18 februarie 2010 03:42:07(UTC)
admin
cam intr-o sapt, cand termina studentii sesiunea, sper sa se reia...
Offline Ganster  
#26 Postat : marți, 23 februarie 2010 03:38:00(UTC)
Ganster
Postari: 579
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 167 -ori in postarea 87
am tremis si eu email :)
Offline Ganster  
#27 Postat : marți, 23 februarie 2010 04:17:33(UTC)
Ganster
apropo, daca certificatul de nastere e sovetic, ce trebuie de facut ? (in privinta copiei )
Offline usatii83  
#28 Postat : duminică, 28 februarie 2010 17:11:56(UTC)
usatii83
Postari: 97
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 6
ce bravo esti admin, ai deschis un topic care il cautam de mult, ar fi bine de facut un topic in legatura cu vizele pentru rominia, pentru ca fac acuma dosarul dar nustiu cum o sa capat viza pentru a merge sa-l depun, nu am rude sau cunoscuti in rom care m-ar putea ajuta
Offline harbusz  
#29 Postat : duminică, 28 februarie 2010 18:45:48(UTC)
harbusz
Postari: 6
Locatia: Moldova
Offline usatii83  
#30 Postat : luni, 1 martie 2010 16:08:47(UTC)
usatii83
Postari: 97
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 6
merci
Offline admin  
#31 Postat : marți, 9 martie 2010 23:39:50(UTC)
admin
update:
se reia obtinerea cazierelor, pret 20 euro cazier@cetatenie-romana.info

Editeaza de catre utilizator vineri, 25 iunie 2010 04:07:16(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline .......  
#32 Postat : joi, 11 martie 2010 01:10:06(UTC)
.......
Postari: 1,146
A fost multumit de: 204 -ori in postarea 140
Locatia: ..............
Admin, ma si enervezi...de ce ai inchis topicul ala cu buletinele? Eu de exemplu tot caut pe cineva care ia in spatiu, de ce sa nu posteze lumea? De ce sa nu afle preturile in zonele care ii intereseaza? Tu ce crezi ca poti sa acoperi toate orasele?

sterge mesajul asta dupa ce il citesti, dar in acel topic nu am mai putut sa-ti las mesajul ca i-ai inchis :((

Acum cateva saptamani scriam pe aici de innebuneam si intrebam unde se fac cazierele in Bucuresti, da tu faci caziere si nici nu puteai sa scrii un comentariu.."mai omule du-te acolo si fa-ti"...eu inteleg afacerile afaceri da nici chiar in halul asta. Fii putin mai diplomat, nu este corect fata de utilizatori sa impiedici informarea in scopuri personale.

Editeaza de catre utilizator joi, 11 martie 2010 01:13:38(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline admin  
#33 Postat : joi, 11 martie 2010 02:19:46(UTC)
admin
tantan, eu am scris despre caziere si nu o data, am explicat ca se fac la politia de sector etc...
stiu ca e multa info pe-aci si e greu de gasit,de aceea recomand sa folositi search-ul, care in ultimul timp a devenit popular

referitor la luare in spatiu pt buletin, se ofera si astfel de servicii 125 euro pt bucuresti

Editeaza de catre utilizator joi, 11 martie 2010 02:20:58(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline .......  
#34 Postat : joi, 11 martie 2010 02:26:15(UTC)
.......
admin a scris:
tantan, eu am scris despre caziere si nu o data, am explicat ca se fac la politia de sector etc...
stiu ca e multa info pe-aci si e greu de gasit,de aceea recomand sa folositi search-ul, care in ultimul timp a devenit popular

referitor la luare in spatiu pt buletin, se ofera si astfel de servicii 125 euro pt bucuresti

eu nu zic de politia de sector, dar despre cei ce nu au resedinta in bucuresti....dar pana nu m-am dus si nu am dat cu nasu, nu mi s-a mai raspuns...da in fine...

125 euro in ce sector?
Offline yarkii  
#35 Postat : joi, 11 martie 2010 20:14:04(UTC)
yarkii
Postari: 604
A fost multumit de: 211 -ori in postarea 140
Locatia: Dosar depus 27.04.2010 Iasi/Juramant 11.05.2011
usatii83 a scris:
ce bravo esti admin, ai deschis un topic care il cautam de mult, ar fi bine de facut un topic in legatura cu vizele pentru rominia, pentru ca fac acuma dosarul dar nustiu cum o sa capat viza pentru a merge sa-l depun, nu am rude sau cunoscuti in rom care m-ar putea ajuta

contacteazama
Offline dentist  
#36 Postat : vineri, 12 martie 2010 12:43:00(UTC)
dentist
Postari: 462
A fost multumit de: 109 -ori in postarea 79
admin a scris:
se reia obtinerea cazierelor, pret sub 20 euro contact@cetatenie-romana.info

no coment
Offline vladyus  
#37 Postat : miercuri, 24 martie 2010 01:05:05(UTC)
Nivel: Membru
vladyus
Postari: 17
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 1
fratilor, persoanele cu viza romaneasca pot sa-si ridice personal cazierul judiciar romanesc de la orice inspectorat din tara, sau numai de la cel din Bucuresti si doar prin procura?

Editeaza de catre utilizator miercuri, 24 martie 2010 02:29:50(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Witalie FX  
#38 Postat : vineri, 26 martie 2010 18:11:01(UTC)
Witalie FX
Postari: 13
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 1
Locatia: moldova
Salut la toata lumea:
Cine ma poate ajuta cu o problema? care nu o pot reusi nici cum, la mine sotia se afla peste hotare dar am tot pachetul de documente pentru depunerea pentru cet-ie romana, pentru ea. Am fost la romania si pentu ea nu lam putut depune, trebue sal depuna personal dar ea nu poate finca abea a gasit de lucru si plus la aceasta e problema sa mai plece iarasi. Poate ma ajuta cineva sal depun eu pentru ea totusi?, e clar ca cu un multumesc frumos.
Offline yarkii  
#39 Postat : vineri, 26 martie 2010 18:35:54(UTC)
yarkii
vladyus a scris:
fratilor, persoanele cu viza romaneasca pot sa-si ridice personal cazierul judiciar romanesc de la orice inspectorat din tara, sau numai de la cel din Bucuresti si doar prin procura?

Persona cu viza nu poate ridica cazierul... asta o poate face doar persoana care are viza de resedinta pe teritoriu Romaniei (se adreseaza la sectia de politie unde are viza de resedinta)
Offline vladyus  
#40 Postat : sâmbătă, 27 martie 2010 18:52:15(UTC)
vladyus
Postari: 17
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 1
yarkii a scris:
vladyus a scris:

Persona cu viza nu poate ridica cazierul... asta o poate face doar persoana care are viza de resedinta pe teritoriu Romaniei (se adreseaza la sectia de politie unde are viza de resedinta)

ok, yarkii, multumesc. citisem prin forum ca e posibil fara permis de sedere, chiar tantan a spus-o, adevarat ca era o postare mai veche, si poate ca s-a mai schimbat ceva. deci fac procura pt. cazier.
Offline yarkii  
#41 Postat : sâmbătă, 27 martie 2010 21:55:23(UTC)
yarkii
vladyus a scris:
yarkii a scris:
vladyus a scris:

ok, yarkii, multumesc. citisem prin forum ca e posibil fara permis de sedere, chiar tantan a spus-o, adevarat ca era o postare mai veche, si poate ca s-a mai schimbat ceva. deci fac procura pt. cazier.

Am facut procura pe baza de permis de sedere, luni 29.03 va scriu daca a mers procura pe baza de permis de sedere!
Offline dentist  
#42 Postat : joi, 6 mai 2010 15:31:31(UTC)
dentist
Postari: 462
A fost multumit de: 109 -ori in postarea 79
update admin:

pt caziere : cazier@xxxxx

update dentist: admine, să ai un pic de ruşine....

Editeaza de catre utilizator joi, 16 septembrie 2010 18:49:37(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline cil  
#43 Postat : luni, 31 mai 2010 21:07:12(UTC)
cil
Postari: 3
Daca sunt cetatean strain pot solicita cazier romanesc la inspectoratul general de politie Iasi?
Offline Ganster  
#44 Postat : duminică, 20 iunie 2010 04:43:14(UTC)
Ganster
apropo, acuma cazierele sunt noi
Acolo nu sunt indicati parintii. (Probabil se facea foarte multe greseli si au schimbat)
UserPostedImage
thanks 1 utilizator a multumit Ganster acest post util.
Offline gicu23  
#45 Postat : duminică, 20 iunie 2010 14:05:36(UTC)
gicu23
Postari: 195
A fost multumit de: 99 -ori in postarea 47
http://www.cotidianul.ro...erea_cazierului_judiciar

Editeaza de catre moderator vineri, 25 iunie 2010 04:06:14(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit gicu23 acest post util.
Offline deaferil  
#46 Postat : vineri, 2 iulie 2010 19:51:20(UTC)
deaferil
Postari: 2
Locatia: romania
daca ti se anuleaza carnetul emis de autoritatile romane, iti poti face un alt carnet in strainatate si sa circuli cu el in romania?
Offline .......  
#47 Postat : vineri, 2 iulie 2010 19:54:07(UTC)
.......
deaferil a scris:
daca ti se anuleaza carnetul emis de autoritatile romane, iti poti face un alt carnet in strainatate si sa circuli cu el in romania?

Citeste despre asta in topicul despre carnet de conducere. S-a mai discutat problema asta.
Offline Cezar  
#48 Postat : vineri, 2 iulie 2010 20:24:49(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
deaferil a scris:

Ce are cazierul cu permisul de conducere?? Mai aveti de postat unde nu trebuie?
Offline rita_scumpica  
#49 Postat : luni, 26 iulie 2010 17:16:54(UTC)
rita_scumpica
Postari: 76
A fost multumit de: 14 -ori in postarea 10
Locatia: Geneve
buna ziua tuturor...am auzit de la tatal prietenului meu ca in Cahul,cazierele s-ar elibera intr-o luna de zile!!!Brick wall Brick wall ...e adevarat???stie cineva ceva despre asta....???multumesc...Pray
Offline Ganster  
#50 Postat : luni, 26 iulie 2010 19:24:19(UTC)
Ganster
rita_scumpica a scris:
buna ziua tuturor...am auzit de la tatal prietenului meu ca in Cahul,cazierele s-ar elibera intr-o luna de zile!!!Brick wall Brick wall ...e adevarat???stie cineva ceva despre asta....???multumesc...Pray

da, la consulate e asa
Utilizatori pe tema
2 Pagini12>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.