Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

3 Pagini123>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline VarEx  
#1 Postat : 13 mai 2009 4:50:51(UTC)
Nivel: Membru Avansat
VarEx
Postari: 35
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 1
Locatia: Chisinau
Buna tuturor!!
Cand cineva incepe sa adune actele pt cetatenie romana, deseori ajunge la un moment in care nu stie cum se scrie cererea, declaratia, etc. pentru a nu fi intors de la consulat (in momentul depunerii actelor). Ambasadele au formulare, modele, si altele, dar nu le plaseaza pe site-ul oficial! :)
Iata aici puteti sa faceti download la actele necesare pentru a le anexa in dosar!
Faceti modificarile necesare si... SUCCES!! :)

P.S.1
Cine mai are careva documente importante, plasati linck-urile va rog!! Sa fie util tuturor si sa nu umblam ca prin "bezna" in cautarea modelelor... :)

P.S.2
Plus, multi notari din RM au maini paroase si limbaj stalcit, deaceea declaratiile formulate de ei sunt absolut aberante si/sau amuzante din punctul de vedere a functionarului roman. Aceste declaratii sunt formulate de romani si corespund tuturor normelor cerute de autoritatile din Romania!!

update admin, 9 iunie 2009:Telefon Directia cetatenie Bucuresti:
Sa schimbat numarul de la DC si raspund la tel.Saptamina trecuta pe http://www.just.ro era 0040372042010 acum e 0040372042003.
---------------------------------------------------------------------

Editeaza de catre moderator 10 iunie 2009 1:39:02(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Atasamente:
Cerere programare consulat.doc 25 KB, salvati 9,952 ori.
DECLARATIE 1.doc 26 KB, salvati 12,491 ori.
DECLARATIE 2.doc 26 KB, salvati 8,304 ori.
DECLARATIE 3.doc 26 KB, salvati 7,545 ori.
Formular_cazier_Judiciar_MD.doc 41 KB, salvati 7,198 ori.
Formular_cazier_Judiciar_RO.pdf 120 KB, salvati 8,237 ori.
Formular_clarificare_cetatenie.pdf 113 KB, salvati 7,527 ori.
thanks 12 au multumit acest post util VarEx.
Offline misnicesmile  
#2 Postat : 13 mai 2009 4:52:33(UTC)
misnicesmile
Postari: 355
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 2
VarEx a scris:
Buna tuturor!!
Cand cineva incepe sa adune actele pt cetatenie romana, deseori ajunge la un moment in care nu stie cum se scrie cererea, declaratia, etc. pentru a nu fi intors de la consulat (in momentul depunerii actelor). Ambasadele au formulare, modele, si altele, dar nu le plaseaza pe site-ul oficial! :)
Iata aici puteti sa faceti download la actele necesare pentru a le anexa in dosar!
Faceti modificarile necesare si... SUCCES!! :)

iti multumim VarEX!!!! va fi util multora pe aici!!!
thanks 2 au multumit acest post util misnicesmile.
Offline VarEx  
#3 Postat : 13 mai 2009 4:53:40(UTC)
VarEx
misnicesmile AMIN!!! :)
Offline rantnick  
#4 Postat : 13 mai 2009 10:41:29(UTC)
rantnick
Postari: 177
A fost multumit de: 16 -ori in postarea 7
Locatia: Galati
Nu mai stiu cum sunt celelalte formulare, dar pentru cazier din Romania politia are alt formular.
Oricum, bravo ca le-ai postat!
Offline VarEx  
#5 Postat : 13 mai 2009 15:17:36(UTC)
VarEx
rantnick a scris:
Nu mai stiu cum sunt celelalte formulare, dar pentru cazier din Romania politia are alt formular.
Oricum, bravo ca le-ai postat!

Formularul pt cazier l-am descarcat de pe site-ul min.af.interne.ro ... :)
Daca este altul, atunci fii bun si plaseaza-l pe site, ca sa nu facem greseli... :)

Editeaza de catre utilizator 13 mai 2009 15:18:23(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline derek1983  
#6 Postat : 13 mai 2009 17:20:22(UTC)
derek1983
Postari: 429
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Locatia: Bucuresti
Formularul pentru cazier judiciar din Romania, este pentru solicitantii care prin intermediul ambasadelor sau misiunilor consulare solicita acest cazier.
Offline rantnick  
#7 Postat : 13 mai 2009 17:28:09(UTC)
rantnick
derek1983 a scris:
Formularul pentru cazier judiciar din Romania, este pentru solicitantii care prin intermediul ambasadelor sau misiunilor consulare solicita acest cazier.

Probabil, dar stiu sigur ca cel de la Politia Romana e altfel... nu am acum un exeplar, dar cand voi ajunge pe la ei am sa-mi presc unul...
Offline VarEx  
#8 Postat : 14 mai 2009 3:57:13(UTC)
VarEx
rantnick a scris:
Probabil, dar stiu sigur ca cel de la Politia Romana e altfel... nu am acum un exeplar, dar cand voi ajunge pe la ei am sa-mi opresc unul...

Neaparat s-o faci!! :) :)
Offline rantnick  
#9 Postat : 25 mai 2009 14:15:57(UTC)
rantnick
Am ajuns azi, in sfarsit, la Politie si am luat o cerere de obtinere a cazierului in Romania.
Atasamente:
cerere cazier.pdf 135 KB, salvati 1,741 ori.
Offline vlado  
#10 Postat : 27 mai 2009 17:06:30(UTC)
vlado
Postari: 58
patani, multumesc mult. daca aveti si un exemplu de procura pentru a face un cazier judiciar in Romania, v-as fi foarte recunoscut.
Offline dorin1984  
#11 Postat : 28 mai 2009 13:44:27(UTC)
dorin1984
Postari: 245
A fost multumit de: 80 -ori in postarea 45
vlado a scris:
patani, multumesc mult. daca aveti si un exemplu de procura pentru a face un cazier judiciar in Romania, v-as fi foarte recunoscut.

Procura o poti face la orice notar din Romania sau RM
ei au modelul
Am adaugat in attachment un model de procura perfectat la un notar privat din RM

Editeaza de catre utilizator 28 mai 2009 14:01:39(UTC)  | Motiv: Nespecificat

dorin1984 ataseaza urmatoarea imagine/imagini:
procura-cetatenie-romana.jpg
Offline maxim  
#12 Postat : 30 mai 2009 12:38:54(UTC)
Nivel: Incepator
maxim
Postari: 1
Buna ziua la toata lumea, cu depunerea actelor sint la etapa -1 , va rog frumos sa-mi spuneti ,dupa ce am strins(voi stringe) toate actele sus numite de VarEx care e primu pas, ma iertati de-o astfel intrebare copilareasca
Offline admin  
#13 Postat : 30 mai 2009 13:51:17(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,337
A fost multumit de: 472 -ori in postarea 194
Locatia: London
Offline apartheid  
#14 Postat : 21 iulie 2009 9:14:44(UTC)
apartheid
Postari: 97
Locatia: Miami
Cum se motiveaza cererea repetata de caziere si declaratii de la petetionari, de catre DC?
Tot citesc pe aici ca multora le-a fost solicitat in mod repetat, expedierea acestor acte.
Offline rossy  
#15 Postat : 21 iulie 2009 17:28:07(UTC)
rossy
Postari: 36
Nu reusesc sa deschid modelele de declaratii. VarEx te rog sa mi le trimiti la adresa oxana1501@yahoo.com.
Offline analucia  
#16 Postat : 11 septembrie 2009 17:44:09(UTC)
Nivel: Membru
analucia
Postari: 26
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
rossy a scris:
Nu reusesc sa deschid modelele de declaratii. VarEx te rog sa mi le trimiti la adresa oxana1501@yahoo.com.

spuneti-mi va rog, pentru prezentarea dosarului, cazierul juridic md si romanesc pentru Consulatul Romaniei de la Chisinau se poate de perfectat chiar la Consulat sau in alta instanta? va multumesc
Offline VarEx  
#17 Postat : 4 octombrie 2009 1:41:04(UTC)
VarEx
analucia instaleaza pe computer
Microsoft Office 2003 cauta pe google sau altele
si
Adobe Acrobat Reader aici link-ul: http://ardownload.adobe....enu/AdbeRdr910_en_US.exe

update admin: http://www.foxitsoftware.com/pdf/reader/ pt deschidere fisiere PDF

Editeaza de catre moderator 4 octombrie 2009 3:11:53(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline caterinne  
#18 Postat : 9 octombrie 2009 0:36:42(UTC)
caterinne
Postari: 48
Locatia: bucuresti
buna.
cum se procedeaza pentru obtinerea unei cazier romanesc pentru cineva care vrea sa depuna dosar de redobandire a cetateniei in moldova?
Offline ingulea  
#19 Postat : 27 noiembrie 2009 15:18:23(UTC)
ingulea
Ma intereseaza si pe mine procedura obtinerii cazierului. Te poti adresa la ambasada, consulatul Romaniei de aici pentru a face rost de caziere, sau doar prin procura in Romania?
Offline marsserr  
#20 Postat : 1 decembrie 2009 18:19:50(UTC)
marsserr
Postari: 4
Salutare tuturor,

Va rog sa ma ajutati. Am nevoie de lista actelor pentru depunerea dosarului de redobindire a cetateniei pentru sotia unui cetatean roman (sotia cu permis de lunga sedere, eu cetatean roman cu domiciliu in RO), unde se depune si care este procedura mai departe. Va rog sa-mi trimiteti link-ul in cazul in care s-a mai scris.

Multumesc,
Sanatate
Offline alexandrina.popov  
#21 Postat : 5 ianuarie 2010 22:04:58(UTC)
alexandrina.popov
Postari: 2
ajutatima va rog si pe mine , mia expirat pashaportul roman , vreau sa mil prelungesk, spunetimi va rog de ce acte am nevoie pentru prelungirea sa ???????????????? MULTZUMESK ANTICIPAT !!!!!!!!
Offline mercedes  
#22 Postat : 30 ianuarie 2010 18:35:06(UTC)
mercedes
Locatia: Moldova
salut tuturor, în lista actelor necesare pentru depunerea dosarului cu privire la redobândirea cetăţeniei persistă şi Cazierul juridic din România.. îmi poate explica cineva cum să fac rost de el.. eu locuind în MD idee nu am de unde şi cum să-l primesc şi ce trebuie pentru el. Help please...
Offline annnna  
#23 Postat : 31 ianuarie 2010 19:51:21(UTC)
annnna
Postari: 475
A fost multumit de: 45 -ori in postarea 24
mercedes a scris:
salut tuturor, în lista actelor necesare pentru depunerea dosarului cu privire la redobândirea cetăţeniei persistă şi Cazierul juridic din România.. îmi poate explica cineva cum să fac rost de el.. eu locuind în MD idee nu am de unde şi cum să-l primesc şi ce trebuie pentru el. Help please...

Vezi ca mai sunt intrebari in legatura cu cazierul. Raspunsul l-am dat in http://cetatenie-romana....scumpeste-la-10-RON.aspx
Offline disperado  
#24 Postat : 2 martie 2010 16:59:45(UTC)
disperado
Postari: 59
A fost multumit de: 32 -ori in postarea 13
Salut!!!

Ma puteti ajuta cu o cerere de redobandire a cetateniei? Trebuie ea sa fie autentificata la notar?

Multumesc
Offline cgv  
#25 Postat : 2 martie 2010 17:16:06(UTC)
cgv
Postari: 813
Medalii:
A fost multumit de: 279 -ori in postarea 176
disperado a scris:
Salut!!!

Ma puteti ajuta cu o cerere de redobandire a cetateniei? Trebuie ea sa fie autentificata la notar?

Multumesc

http://www.just.ro/Secti.../tabid/1035/Default.aspx

Cerere art.10 indice 1
Offline cristinica13  
#26 Postat : 18 aprilie 2010 12:37:02(UTC)
cristinica13
Postari: 5
Varex multumim, mi-am fost de mare folos
Offline smart  
#27 Postat : 7 iunie 2010 18:53:16(UTC)
smart
Postari: 15
salut,poate cineva sa ma ajute,unde pot gasi formular (declaratie-invitatie),vreau sa vad cum e corect sa fie scris in invitatia care ti-o face persoana romana pt a merge sa-ti faci visa???? Mersi anticipat.
Offline cgv  
#28 Postat : 7 iunie 2010 19:01:24(UTC)
cgv
Medalii:
smart a scris:
salut,poate cineva sa ma ajute,unde pot gasi formular (declaratie-invitatie),vreau sa vad cum e corect sa fie scris in invitatia care ti-o face persoana romana pt a merge sa-ti faci visa???? Mersi anticipat.

Notarii stiu ce trebuie sa scrie in invitatie.
Offline astazi  
#29 Postat : 7 iunie 2010 19:01:26(UTC)
astazi
Postari: 59
A fost multumit de: 21 -ori in postarea 13
Locatia: Uganda
smart a scris:

Salut,

Daca nu s-a schimbat nimic intre timp, invitatia se face la un notar din Romania. Ei au modele pentru invitatie si stiu cum sa le faca.
Offline .......  
#30 Postat : 7 iunie 2010 19:07:57(UTC)
.......
Postari: 1,146
A fost multumit de: 204 -ori in postarea 140
Locatia: ..............
Ai un model de invitatie atasat:
Atasamente:
Model invitatie.jpg 1,455 KB, salvati 470 ori.
thanks 1 utilizator a multumit ....... acest post util.
Offline tanearusnac  
#31 Postat : 8 iunie 2010 13:24:40(UTC)
tanearusnac
Postari: 11
Locatia: moldova
Va rog frumos lamuriti-ma cum trebuie sa fie formulata declaratia pentru copil.Eu am facut la un notar dar o persoana care a fost si a depus spune ca nu e corecta.
Offline cgv  
#32 Postat : 8 iunie 2010 14:24:14(UTC)
cgv
Medalii:
tanearusnac a scris:
Va rog frumos lamuriti-ma cum trebuie sa fie formulata declaratia pentru copil.Eu am facut la un notar dar o persoana care a fost si a depus spune ca nu e corecta.

Care declaratie? Acordul soţilor pentru redobândirea cetăţeniei de către copiii minori, dat prin declaraţie autentificată la notar, dacă este cazul?

Ce scrie in declaratia care ai facut-o?
Offline tanearusnac  
#33 Postat : 8 iunie 2010 14:57:33(UTC)
tanearusnac
Iata ce scrie
Organelor competente

De la cet.(tatal copilului) nascut, cod personal, buletin
şi cet(mama copilului) nascuta, cod personal, buletin
domiciliati

Declaratie
Noi subsemnatii tata copilului si mama copilului ,cetateni moldoveni, prin prezenta ,pe proprie raspundere,dam acordul ca fiul nostru minor ,nascut la ... sa dobindească cetăţenia română cu menţinerea domiciliului în Rep-Moldova şi declarăm că fiul nostru nu a redobîndit cetăţenia română anterior.
Offline cgv  
#34 Postat : 8 iunie 2010 15:18:00(UTC)
cgv
Medalii:
tanearusnac a scris:
Iata ce scrie
Organelor competente

De la cet.(tatal copilului) nascut, cod personal, buletin
şi cet(mama copilului) nascuta, cod personal, buletin
domiciliati

Declaratie
Noi subsemnatii tata copilului si mama copilului ,cetateni moldoveni, prin prezenta ,pe proprie raspundere,dam acordul ca fiul nostru minor ,nascut la ... sa dobindească cetăţenia română cu menţinerea domiciliului în Rep-Moldova şi declarăm că fiul nostru nu a redobîndit cetăţenia română anterior.

Este ok asa!
La urma urmii daca nu pui in dosar actele copiilor si declaratia nu-i nici o problema, dupa ce primesti cetatenia poti sa le transcrii certificatele de nastere a copiilor fara ca ei sa fie mentionati in certificatul de cetatenie.
Offline tanearusnac  
#35 Postat : 8 iunie 2010 15:48:04(UTC)
tanearusnac
Este corect la copil sa scrie [b]dobindeasca[/b]

Editeaza de catre utilizator 8 iunie 2010 15:48:58(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline ps1hoze  
#36 Postat : 23 iunie 2010 11:45:58(UTC)
ps1hoze
Postari: 3
Locatia: chisinau
Pentru CQV: vreau sa discut cu tine ceva in privat ? ai vreun skype sau ceva de genul acesta?>
Offline cgv  
#37 Postat : 23 iunie 2010 12:59:58(UTC)
cgv
Medalii:
ps1hoze a scris:
Pentru CQV: vreau sa discut cu tine ceva in privat ? ai vreun skype sau ceva de genul acesta?>

Editeaza de catre utilizator 28 iulie 2010 14:57:40(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline agny  
#38 Postat : 28 iulie 2010 12:48:21(UTC)
agny
Postari: 14
Locatia: France
Vreau sa redactez declaratiile personale pt a le trimite la autentificare in Moldova, imi spune cineva daca ele trebuie sa fie completate de maina sau dactilografiate? Va multumesc
Offline .......  
#39 Postat : 28 iulie 2010 13:13:26(UTC)
.......
agny a scris:
Vreau sa redactez declaratiile personale pt a le trimite la autentificare in Moldova, imi spune cineva daca ele trebuie sa fie completate de maina sau dactilografiate? Va multumesc

Declaratiile trebuie sa aiba formatul si textul standard (dactilografiat). Nu prea ai cum sa le faci singur, pentru ca pe declaratie sunt scrise datele cabinetului notarial la care se intocmeste declaratia. Dar tu unde te afli, in ce tara?

Editeaza de catre utilizator 28 iulie 2010 13:15:10(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline agny  
#40 Postat : 28 iulie 2010 14:10:32(UTC)
agny
Eu ma aflu in Franta, si ca sa nu platesc aici taxa consulara de 30 de euro pt autentificarea fiecarei declaratii, m-am gindit sa completez modele de declaratii ce sunt postate pe forum, sa le semnez si sa le trimit in Md pt autentificare, dar daca zici ca pe declaratie trebuie sa fie datele notarului atunci nu sunt sigura ca se va primi asa cum m-am gindit initiald'oh!
Offline .......  
#41 Postat : 28 iulie 2010 14:38:04(UTC)
.......
agny a scris:
Eu ma aflu in Franta, si ca sa nu platesc aici taxa consulara de 30 de euro pt autentificarea fiecarei declaratii, m-am gindit sa completez modele de declaratii ce sunt postate pe forum, sa le semnez si sa le trimit in Md pt autentificare, dar daca zici ca pe declaratie trebuie sa fie datele notarului atunci nu sunt sigura ca se va primi asa cum m-am gindit initiald'oh!

Daca ai vreun act facut la biroul notarial unde urmeaza sa ti le faca in Moldova, atunci poti sa ti le redactezi singura - faci fix formatul lor si completezi textul care iti trebuie(dar nu stiu daca notarul va fi de acord sa le semneze si stampileze fara sa fii tu prezenta acolo...).
Si plus ca multi notari moldoveni (sau nu stiu cine) au inventat modele noi de declaratii, tapate pe hartii cu o structura speciala, cu fire de atze prin ele ca la bancnote, cu fel de fel de chichite...si costa de 3 ori mai mult decat declaratiile obisnuite. Insa toata familia mea a depus cu declaratii obisnuite si nu au fost nici un fel de probleme.

Editeaza de catre utilizator 28 iulie 2010 14:41:45(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline inateptare  
#42 Postat : 28 iulie 2010 14:40:33(UTC)
inateptare
Postari: 206
A fost multumit de: 84 -ori in postarea 42
Locatia: platesc bani sau schimb sufletul pe certificat de nastere sufletul e uzat in stare buna, cu garantie teimd@mail.ru
tantan a scris:
Daca ai vreun act facut la biroul notarial unde urmeaza sa ti le faca in Moldova, atunci poti sa ti le redactezi singura - faci fix formatul lor si completezi textul care iti trebuie(dar nu stiu daca notarul va fi de acord sa le semneze si stampileze fara sa fii tu prezenta acolo...).

Ori cat nu ai incerca notarii nu aplica stampila fara prezenta persoanei, am incercat la mai multi si prin cunoscuti si cu spaga, nu vor, asa ca cauta pe unul mai ieftin in France.
Offline .......  
#43 Postat : 28 iulie 2010 14:43:57(UTC)
.......
Dar tu dosarul tot in Franta vrei sa-l depui, sau sa vii in Romania? Ca daca vii in Romania, poti repejor sa ti le faci pe loc la un notar de aici, fara sa platesti bani mai multi la consulat.
Offline agny  
#44 Postat : 28 iulie 2010 14:55:19(UTC)
agny
Merci pt informatie. Sunt deci nevoita sa fac declaratiile la consulat pt ca va fi mai ieftin decit un bilet pina in Ro sau Md.

Editeaza de catre moderator 28 iulie 2010 15:00:14(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Felix  
#45 Postat : 2 august 2010 1:07:03(UTC)
Felix
Postari: 1,020
A fost multumit de: 731 -ori in postarea 261
....... a scris:
... Si plus ca multi notari moldoveni (sau nu stiu cine) au inventat modele noi de declaratii, tapate pe hartii cu o structura speciala, cu fire de atze prin ele ca la bancnote, cu fel de fel de chichite...si costa de 3 ori mai mult decat declaratiile obisnuite. Insa toata familia mea a depus cu declaratii obisnuite si nu au fost nici un fel de probleme.

Aproximativ in ce data/luna/an au depus ?

Editeaza de catre utilizator 11 august 2011 1:53:07(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Felix  
#46 Postat : 2 august 2010 13:31:34(UTC)
Felix
Cine are copie proaspata din ultimile luni de PROCURA pentru a face CAZIER ROMANESC prin INTERMEDIAR atasati va rog.

La fel ma intereseaza urmatoarea intrebare: Am citit pe aici pe undeva pe forum nu gasesc acum ca se poate de facut 1 procura pe mai multe persoane (3-4 o familie) si nu e nevoie sa cheltui cite 50-60 de lei pentru fiecare procura de persoana, dar faci o procura si-i incluzi pe toti in ea.

Cine a facut asa procura, puteti atasa model sau continutul la asa tip de procura ?
Offline guitar_iura  
#47 Postat : 2 august 2010 14:54:38(UTC)
guitar_iura
Postari: 263
A fost multumit de: 68 -ori in postarea 30
Felix a scris:
Cine are copie proaspata din ultimile luni de PROCURA pentru a face CAZIER ROMANESC prin INTERMEDIAR atasati va rog.

La fel ma intereseaza urmatoarea intrebare: Am citit pe aici pe undeva pe forum nu gasesc acum ca se poate de facut 1 procura pe mai multe persoane (3-4 o familie) si nu e nevoie sa cheltui cite 50-60 de lei pentru fiecare procura de persoana, dar faci o procura si-i incluzi pe toti in ea.

Cine a facut asa procura, puteti atasa model sau continutul la asa tip de procura ?

Uite aici un model de procura OFICIALA. Eu am scos cazier pentru parintii mei cu o procura dupa modelul acesta, in luna aprilie. Procura se poate face atat la notarele din MD, cat si din RO.

Editeaza de catre utilizator 2 august 2010 14:56:57(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Atasamente:
Anexa_1_Procura_cazier.pdf 94 KB, salvati 406 ori.
thanks 1 utilizator a multumit guitar_iura acest post util.
Offline Felix  
#48 Postat : 2 august 2010 15:46:27(UTC)
Felix
guitar_iura a scris:
Uite aici un model de procura OFICIALA. Eu am scos cazier pentru parintii mei cu o procura dupa modelul acesta, in luna aprilie. Procura se poate face atat la notarele din MD, cat si din RO.

Dupa cum inteleg modelul oficial de procura e din RO luat.
Bine, ramine s-o modific un pic ca sa includ citeva persoane intr-o procura apoi la tiparit si s-o autentific la un notar din Chisinau.

Oricum cine a facut deacum la notar intr-o procura mai multe persoane, pentru obtinerea cazierului Romanesc prin intermediar, va rog sa atasati continut sau model aici.

Editeaza de catre utilizator 4 august 2010 1:33:55(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline nadiutia  
#49 Postat : 11 august 2010 16:24:17(UTC)
nadiutia
Postari: 149
A fost multumit de: 48 -ori in postarea 30
cine are un model de procura pentru a obtine nr. orinului, as fi foarte recunoscatoare daca ati atasa aici.
Offline Boies  
#50 Postat : 11 august 2010 16:31:56(UTC)
Boies
Postari: 17
salut!!! am 16 ani sunt din Moldova si doresc sa depun documentatile pentru cetatanie romÂna??? cine poate sami spuna de ce documente am nevoe??? astept R/S
Utilizatori pe tema
3 Pagini123>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.