Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline mihai cristina  
#1 Postat : miercuri, 16 ianuarie 2013 15:31:16(UTC)
Nivel: Incepator
mihai cristina
Postari: 2
Locatia: slobozia
Salut. Ma numesc Mihai Cristina ( ciubuc înainte d căsătorie ) as vrea si eu sa va spun problema mea si sa îmi spuneti păreri c-am ce ar trebui sa fac!!! Am depus dosarul d cetățenie prin redobandire acum in urma q 5 ani in 2011 mi-a apărut scrisoarea unde ma chema pentru juramant, faza e ca eu locuiesc de 5 ani in România am născut o fetița ,deci sunt mutata definitiv aici,nu prea mai am multe rude in Republica md,si acea scrisoare a ajuns la un unchi de al meu ff invarsta si nu ma anunțat k am primito infine, dupa 4 luni am aflat ,mam dus de am depus iar dosarul.. Si mi-au zis sa ma uit p acest site ca in Septembrie voi apărea iar. Suntem la sfârșitul lu' Ianuarie si nu am nici un răspuns !! Ce sfaturi îmi puteți da!? Ar trebui sa ma duc iar sa vad ce se întîmplă !? Nici nu știu ce sa fac ,calatoresc foarte mult si ma streseaza domnii de la vama mereu q vizele etc ,inainte sa ma casatoresc aveam un permis de sedere permanent si nu aveam nici o problema sa calatoresc singura acum de 3 ani de când mam căsătorit ,trebuie sa calatoresc doar cu soțul meu si trebuie sa le arat mereu certificatul de căsătorie , in unele tari mi-au cerut sa am vreo 4 mii d euro in cont:)) ca sa pot sa merg in vacanța la ei!! Deci astept cu nerăbdare acea scrisoare!! Astept sfaturi de la voi! Multumesc
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.