Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline liubacica  
#1 Postat : luni, 12 noiembrie 2012 13:19:53(UTC)
Nivel: Incepator
liubacica
Postari: 2
Locatia: Orhei
salut!la data de 20.02.2012 am fost programata la juramint in rep.Romania Bucuresti insa nu mam prezentat la juramint nu eram in tara dar cin am ajuns am intirziat o zi nam dovedit sami fac viza incepind cu data de 21.02.2012 am inceput sa scriu scrisori la ANC si tot in fiecare luna scriam dupa cum mi sa explicat la ambasada Ro.in Moldova ca raspuns trebue sa ptimesc de la 30 zile + insa eu tot scriam scrisori dar raspuns nic unu asa au trecut 8 luni de zle au trecut si 3luni de zile termenul de depunere a juramintului nici nu stiu ce sa fac mai am sansa sa primesc scrisoare cu reprogramare la juramint???mersi pentru raspuns!
Offline CHILDREN  
#2 Postat : luni, 12 noiembrie 2012 16:12:46(UTC)
Nivel: Membru
CHILDREN
Postari: 184
A fost multumit de: 47 -ori in postarea 34
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: liubacica Go to Quoted Post
salut!la data de 20.02.2012 am fost programata la juramint in rep.Romania Bucuresti insa nu mam prezentat la juramint nu eram in tara dar cin am ajuns am intirziat o zi nam dovedit sami fac viza incepind cu data de 21.02.2012 am inceput sa scriu scrisori la ANC si tot in fiecare luna scriam dupa cum mi sa explicat la ambasada Ro.in Moldova ca raspuns trebue sa ptimesc de la 30 zile + insa eu tot scriam scrisori dar raspuns nic unu asa au trecut 8 luni de zle au trecut si 3luni de zile termenul de depunere a juramintului nici nu stiu ce sa fac mai am sansa sa primesc scrisoare cu reprogramare la juramint???mersi pentru raspuns!

Mai bine mergi direct la Bucuresti sa te clarifici, altfel vei astepta mult si bine. Eu am trimis scrisoare pe data de 02.05.2012, pe data de 07.05.2012 ANC a primit scrisoarea, raspunsul la scrisoarea mea am primit abia pe data de 08.11.2012, scrisoarea a fost expediata de cater ANC pe data de 30.10.2012.
Offline liubacica  
#3 Postat : luni, 12 noiembrie 2012 17:56:11(UTC)
Nivel: Incepator
liubacica
Postari: 2
Locatia: Orhei
nu mai are rost sa ma duc eu chiar atunci am vrut sa plec la Bucuresti dar atunci tocmai sa stopat tot cind sau inceput problemele la ANC la Bucuresti si sa stopat procesul complect pe vreo 2 luni. Si eu am primit acuma pe data de 6.11.2012 scrisoare de la ANC prin mail si mi sa spus sa scriu inca o scrisoare cu toate datele personale si cauza din care am depasit termenul de depunerea juramintuliu.Si acuma nu stiu au sa-mi trimita acordul lor au sa ma reprogameze ori au sa-mi trimita refuz?
Offline CHILDREN  
#4 Postat : luni, 12 noiembrie 2012 19:03:41(UTC)
Nivel: Membru
CHILDREN
Postari: 184
A fost multumit de: 47 -ori in postarea 34
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: liubacica Go to Quoted Post
nu mai are rost sa ma duc eu chiar atunci am vrut sa plec la Bucuresti dar atunci tocmai sa stopat tot cind sau inceput problemele la ANC la Bucuresti si sa stopat procesul complect pe vreo 2 luni. Si eu am primit acuma pe data de 6.11.2012 scrisoare de la ANC prin mail si mi sa spus sa scriu inca o scrisoare cu toate datele personale si cauza din care am depasit termenul de depunerea juramintuliu.Si acuma nu stiu au sa-mi trimita acordul lor au sa ma reprogameze ori au sa-mi trimita refuz?

Daca vor socoti motivul intemeiat ca n-ai fost in tara, te vor reprograma la juramint.
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.