Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline sandel79  
#1 Postat : marți, 9 octombrie 2012 14:18:49(UTC)
Nivel: Incepator
sandel79
Postari: 1
Locatia: milano
pe scurt, daca sa facem un calcul cat costa aceasta asa zisa Redobandire a cetateniei....cred ca fiecare stat din lume ar vrea sa ia locul romaniei :)

daca cineva a mai trecut prin asta.....la consulatul romaniei de la milano dupa depunerea juramintului pentru a face certificatul de nastere si pasaportul romanesc cer nimic mai mult decat carte de identitate italiana unde sa fie scris ca sunt cetatean comunitar-roman......pe baza la o hirtie pe care fratii nostri ne-o dau pentru numai 50 de euro si cu care ne putem sterge fundul pentru ca nici o autoritate din italia nu o sa-mi elibereze carte de identitate pe baza la o foaie...acum dupa ce arunc in vint 100 de euro(2 persoane)plus banii de drum.....este vina mea pentru ca autoritatile italiene(in special cele de la brescia) nu vor sa recunoasca aceasta foaie mizera....
concluzie: trebuie sa merg sau in MD sau in RO sa perfectez actele sau poate sa mai incerc in alta zi la consulatul romaniei la milano cand consulul si opeartorii lui nu au menstruatii??????

vai de ... nostru....

hello basescule ZVEGLIAAAAAAAA!!!
Offline Cezar  
#2 Postat : miercuri, 10 octombrie 2012 11:52:22(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: sandel79 Go to Quoted Post
pe scurt, daca sa facem un calcul cat costa aceasta asa zisa Redobandire a cetateniei....cred ca fiecare stat din lume ar vrea sa ia locul romaniei :)

daca cineva a mai trecut prin asta.....la consulatul romaniei de la milano dupa depunerea juramintului pentru a face certificatul de nastere si pasaportul romanesc cer nimic mai mult decat carte de identitate italiana unde sa fie scris ca sunt cetatean comunitar-roman......pe baza la o hirtie pe care fratii nostri ne-o dau pentru numai 50 de euro si cu care ne putem sterge fundul pentru ca nici o autoritate din italia nu o sa-mi elibereze carte de identitate pe baza la o foaie...acum dupa ce arunc in vint 100 de euro(2 persoane)plus banii de drum.....este vina mea pentru ca autoritatile italiene(in special cele de la brescia) nu vor sa recunoasca aceasta foaie mizera....
concluzie: trebuie sa merg sau in MD sau in RO sa perfectez actele sau poate sa mai incerc in alta zi la consulatul romaniei la milano cand consulul si opeartorii lui nu au menstruatii??????

vai de ... nostru....

hello basescule ZVEGLIAAAAAAAA!!!

Fa in MD sau RO pasaportul si CN. (la Bucuresti e jale cu CN).
Eu am carta d'identita italiana unde scrie ca is roman, insa am facut in baza pasaportului roman si contractului de munca (+ contract de soggiorno)
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.