Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline uztudar  
#1 Postat : luni, 8 octombrie 2012 21:22:51(UTC)
Nivel: Membru
uztudar
Postari: 30
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: berlin
mai este cineva in situatia data?
Offline Alycica  
#2 Postat : marți, 9 octombrie 2012 08:27:33(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Alycica
Postari: 237
A fost multumit de: 89 -ori in postarea 48
Locatia: Moldova
eu poimiine implinesc 19 luni de la depunere 11.03.11...exact ca altii care sunt inca multi, am trimis scrisori fara raspunsuri , de e-mailuri nici nu mai vb , indiferenta totala fata de persoanele care nu au aparut in ordin de la inceputul lui 2011, mi-a raspuns doar la ultimul e-mail scurt ..."dosar in curs de executie" prin asta inteleg ca inca mai am de asteptat mult si bine...
Offline dolce-vitta  
#3 Postat : marți, 9 octombrie 2012 09:47:07(UTC)
dolce-vitta
Postari: 507
A fost multumit de: 157 -ori in postarea 103
sora are 26 de luni de cind a depus dosarul si inca nimic..tot personal a depus..ultimul raspuns l-am primit de la ANC ca urma sa fie in sedinta din 10.08..dar cred ca nu a fost..la mai multe emailuri si scrisori nu raspund defel....
Offline vaseok  
#4 Postat : marți, 9 octombrie 2012 12:17:46(UTC)
vaseok
Postari: 66
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 6
Originally Posted by: Alycica Go to Quoted Post
eu poimiine implinesc 19 luni de la depunere 11.03.11...exact ca altii care sunt inca multi, am trimis scrisori fara raspunsuri , de e-mailuri nici nu mai vb , indiferenta totala fata de persoanele care nu au aparut in ordin de la inceputul lui 2011, mi-a raspuns doar la ultimul e-mail scurt ..."dosar in curs de executie" prin asta inteleg ca inca mai am de asteptat mult si bine...

eu am depus pe 30.03.2011 si am primit raspuns ca dos meu este suspendat
Offline Alycica  
#5 Postat : marți, 9 octombrie 2012 12:58:51(UTC)
Alycica
Postari: 237
A fost multumit de: 89 -ori in postarea 48
Locatia: Moldova
Originally Posted by: vaseok Go to Quoted Post
eu am depus pe 30.03.2011 si am primit raspuns ca dos meu este suspendat

asta e pentru ca nu ai depus personal
Offline IgorCebotari  
#6 Postat : marți, 9 octombrie 2012 15:29:58(UTC)
Nivel: Incepator
IgorCebotari
Postari: 1
15 Luni :) Ieri am fost la ANC si mi-au spus ca se va analiza a 2 oara la comisie deabia in noiembrie... rabdare intr-un cuvint :)
Offline uztudar  
#7 Postat : marți, 9 octombrie 2012 16:15:01(UTC)
uztudar
Postari: 30
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: berlin
ulimul raspuns lam primit la un mail pe 20.09.2012,"Veti primi scrisoare prin posta cu solutia data in dosarul dvs. Este importanta si perioada de solutionare, dar mult mai importanta solutia."
interesant raspuns,nu!
isi bat joc de multi dintre noi

Offline CHILDREN  
#8 Postat : marți, 9 octombrie 2012 16:32:43(UTC)
CHILDREN
Postari: 184
A fost multumit de: 47 -ori in postarea 34
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: uztudar Go to Quoted Post
ulimul raspuns lam primit la un mail pe 20.09.2012,"Veti primi scrisoare prin posta cu solutia data in dosarul dvs. Este importanta si perioada de solutionare, dar mult mai importanta solutia."
interesant raspuns,nu!
isi bat joc de multi dintre noi

Cred ca putine dosare de contencios administrativ au. Incearca sa-i provoace astfel pe moldoveni. Vor da moldovenii sau nu ANC in judecata pentru ca nu respecta termenii de prescriptie legali.
Offline carolina-elena  
#9 Postat : vineri, 4 ianuarie 2013 15:31:04(UTC)
Nivel: Incepator
carolina-elena
Postari: 1
Locatia: stadiul dosarului
salut la toti.eu am cam situatia asemanator cu toti cei care au scris mai sus...eu am depus in iunie 2011 si ink nu a aparut in monitorul oficial.am scrissi la ministerul justietiei din roamania pe e-mail si am primit un raspun un an in urma pe 10 ianuarie 2012 ca dosarul se afla in cercetare si sa astept decizia legala....dar de atunci nu mi-au mai raspuns la nici o scrisoare...nu stiu ce sa mai fac...poate cineva stie sa ma sfatuie cu ceva.multumesc anticipat
Offline Cezar  
#10 Postat : vineri, 4 ianuarie 2013 17:31:24(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: carolina-elena Go to Quoted Post
salut la toti.eu am cam situatia asemanator cu toti cei care au scris mai sus...eu am depus in iunie 2011 si ink nu a aparut in monitorul oficial.am scrissi la ministerul justietiei din roamania pe e-mail si am primit un raspun un an in urma pe 10 ianuarie 2012 ca dosarul se afla in cercetare si sa astept decizia legala....dar de atunci nu mi-au mai raspuns la nici o scrisoare...nu stiu ce sa mai fac...poate cineva stie sa ma sfatuie cu ceva.multumesc anticipat

Sa scrii scrisoare recomandata la ANC.
Offline Vyktor  
#11 Postat : vineri, 4 ianuarie 2013 21:04:42(UTC)
Vyktor
Postari: 33
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 6
Originally Posted by: carolina-elena Go to Quoted Post

Da ai depus personal? Daca ai depus prin intermediari dosarul tau a fost suspendat pe durata anchetei, in aceasta situatie sunt peste 700 persoane, asa ca ramine numai sa astepti!
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.