Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

9 Pagini«<6789>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline bc  
#351 Postat : marți, 11 octombrie 2011 21:08:54(UTC)
Nivel: Membru Avansat
bc
Postari: 413
A fost multumit de: 153 -ori in postarea 100
Spunetimi va rog cine cunoaste, acum,data cand ati fost la programare pentru pasaport(la consulat), si pentru ce data vau programat?
multumesc
Offline Naughty Baby  
#352 Postat : marți, 11 octombrie 2011 22:45:12(UTC)
Nivel: Membru
Naughty Baby
Postari: 78
A fost multumit de: 26 -ori in postarea 13
Locatia: Chisinau, dosar depus in noiembrie 2010,in Chisinau, Comisie(2) 18.07.2011 Aviz pozitiv 04.08.2011 Ordin 12.09.2011,Juramint 26.09.2011, Transcriere: programare pe 27.09.2011 pentru 05.10.2011,ridicare CN+CNP 07.10.2011
Originally Posted by: Costya Go to Quoted Post
Spunetimi va rog cine cunoaste, acum,data cand ati fost la programare pentru pasaport(la consulat), si pentru ce data vau programat?
multumesc

eu am fost pe 10.10.2011 si m-au programat pt 02.11.2011 ... cam in 2 luni se primeshte ca fac passul in CH
thanks 2 au multumit acest post util Naughty Baby.
Offline bc  
#353 Postat : miercuri, 12 octombrie 2011 19:17:19(UTC)
bc
Originally Posted by: Naughty Baby Go to Quoted Post
eu am fost pe 10.10.2011 si m-au programat pt 02.11.2011 ... cam in 2 luni se primeshte ca fac passul in CH

spunemi te rog la programare ti-au dat formularul de servicii consulare sa-l ai indeplenit la data programata? si ceva xerocopii la acte?
multumesc
Offline uno  
#354 Postat : miercuri, 12 octombrie 2011 19:45:53(UTC)
uno
Postari: 81
A fost multumit de: 49 -ori in postarea 34
Citat:
multumesc
azi programau pe 7 noiembrie, iti da foia cu programarea si gata, nici un fel de formulare, lista de acte necesare.

thanks 1 utilizator a multumit uno acest post util.
bc
Offline Andy's  
#355 Postat : miercuri, 12 octombrie 2011 20:05:33(UTC)
Andy's
A fost multumit de: 92 -ori in postarea 70
Locatia: MAIAMI
Originally Posted by: uno Go to Quoted Post
azi programau pe 7 noiembrie, iti da foia cu programarea si gata, nici un fel de formulare, lista de acte necesare.

Faceti atunci la Romania daca tot va jaluiti ca greu fac la consulatlimba
Offline Naughty Baby  
#356 Postat : miercuri, 12 octombrie 2011 21:14:12(UTC)
Naughty Baby
Postari: 78
A fost multumit de: 26 -ori in postarea 13
Locatia: Chisinau, dosar depus in noiembrie 2010,in Chisinau, Comisie(2) 18.07.2011 Aviz pozitiv 04.08.2011 Ordin 12.09.2011,Juramint 26.09.2011, Transcriere: programare pe 27.09.2011 pentru 05.10.2011,ridicare CN+CNP 07.10.2011
Originally Posted by: Andy' Go to Quoted Post
Faceti atunci la Romania daca tot va jaluiti ca greu fac la consulatlimba

greu dar nu trebuie sa umbli pe drumuri...personal mie nu-mi convine sa ma duc in Ro, nu am nici timp si nici dorinta, daca faceau intro zi cu plata indoita atunci faceam , dar asa nu are sens
Offline Tincutza  
#357 Postat : miercuri, 12 octombrie 2011 21:15:12(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: Naughty Baby Go to Quoted Post
greu dar nu trebuie sa umbli pe drumuri...personal mie nu-mi convine sa ma duc in Ro, nu am nici timp si nici dorinta, daca faceau intro zi cu plata indoita atunci faceam , dar asa nu are sens

La Iasi te "costa" doar jumatate de zi! (adica timpul pierdut ca zici ca nu ai timp).
Apoi la ridicarea pasaportului peste 2 saptamani, faci procura pe cineva si ti-l aduce. Chiar pe sofer, daca ai incredere.

Editeaza de catre utilizator miercuri, 12 octombrie 2011 21:16:17(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline bc  
#358 Postat : luni, 31 octombrie 2011 21:21:24(UTC)
bc
Buna seara!
Spunetimi va rog frumos cine cunoaste:
Foita care o dau cand te programezi pentru pasaport trebuie de completat pana la prezentare la data programata? nu mai e nevoie de completat cererea pentru servicii consulare http://chisinau.mae.ro/upload/docs/123967_model_decl_serv%20cons.pdf ?
In foita care o dau la depunerea juramantului scrie ca pasaportul se elibereaza in 40 zile, acestea sunt 40 zile calendaristice sau lucratoare?
Cineva cine a aplicat pentru pasaport la Consulat s-au respectat conditiile?
multumesc pentru orice informatie
Offline lisoi  
#359 Postat : marți, 1 noiembrie 2011 00:34:30(UTC)
lisoi
Postari: 42
A fost multumit de: 13 -ori in postarea 10
Locatia: moldova
Originally Posted by: Costya Go to Quoted Post
Buna seara!
Spunetimi va rog frumos cine cunoaste:
Foita care o dau cand te programezi pentru pasaport trebuie de completat pana la prezentare la data programata? nu mai e nevoie de completat cererea pentru servicii consulare http://chisinau.mae.ro/upload/docs/123967_model_decl_serv%20cons.pdf ?
In foita care o dau la depunerea juramantului scrie ca pasaportul se elibereaza in 40 zile, acestea sunt 40 zile calendaristice sau lucratoare?
Cineva cine a aplicat pentru pasaport la Consulat s-au respectat conditiile?
multumesc pentru orice informatie

40 zile calendaristice
thanks 1 utilizator a multumit lisoi acest post util.
bc
Offline bc  
#360 Postat : vineri, 18 noiembrie 2011 17:36:08(UTC)
bc
Acte pentru pasaport necesare sunt orignalele si copiile simple a urmatoarelor documente:
Cetrificat constatator, buletin de identitate, certificat ne nastere cu cnp, cetrificat de casatorie si cererea de la programare completata.
Doamna acolo verifica sa fie toate actele si sa coincida toate intre ele de gen nume localitate etc, ti le capseaza si astepti sa intri sa achiti 100 euro, pe urma iesi si astepti dam sa intri tot acolo inca o data sa te pozeze, sa-ti ia amprentele si sa semnezi.
pe chitanta iti scrie sau iti spune verbal cand sa vii dupa pasaport(40 zile calendaristice).
thanks 2 au multumit acest post util bc.
Offline Rachelmda  
#361 Postat : miercuri, 7 decembrie 2011 17:29:19(UTC)
Rachelmda
Postari: 158
A fost multumit de: 163 -ori in postarea 64
Locatia: Chisinau// Dosar depus pe 23 Martie 2010/ Avizat pozitiv la 9 Noiembrie 2010/ Ordin 95P din 23 februarie 2011/ Juramant - 5 Aprilie 2011/ Depus transcriere CN - 11 Aprilie 2011 - Bucuresti/ Ridicare CN - 7 Noiembrie 2011/
Cine stie, pentru ce data programeaza acuma la Pasaport?
Offline Rachelmda  
#362 Postat : joi, 8 decembrie 2011 15:32:51(UTC)
Rachelmda
Locatia: Chisinau// Dosar depus pe 23 Martie 2010/ Avizat pozitiv la 9 Noiembrie 2010/ Ordin 95P din 23 februarie 2011/ Juramant - 5 Aprilie 2011/ Depus transcriere CN - 11 Aprilie 2011 - Bucuresti/ Ridicare CN - 7 Noiembrie 2011/
Originally Posted by: Rachelmda Go to Quoted Post
Cine stie, pentru ce data programeaza acuma la Pasaport?

Ok, am primit eu raspuns de la Consulat. Acum programeaza pentru 4 Ianuarie 2012.
thanks 1 utilizator a multumit Rachelmda acest post util.
Offline geo285  
#363 Postat : joi, 8 decembrie 2011 23:58:10(UTC)
Nivel: Incepator
geo285
Postari: 3
Locatia: balti
Spunetimi va rog cine cunoaste daca iti faci carte de identitate poti sa-ti perfectezi pasaportul apoi la consulatul din Chisinau?
Offline Cezar  
#364 Postat : vineri, 9 decembrie 2011 00:16:25(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: geo285 Go to Quoted Post
Spunetimi va rog cine cunoaste daca iti faci carte de identitate poti sa-ti perfectezi pasaportul apoi la consulatul din Chisinau?

http://chisinau.mae.ro/i...hp?lang=ro&id=124781
Offline irina13  
#365 Postat : vineri, 9 decembrie 2011 11:26:55(UTC)
irina13
Postari: 1
Locatia: chisinau
am inteles ca acum programarea pentru pasaport se face prin telefon.. stie cineva acest numar de telefon?
Offline ilinca  
#366 Postat : vineri, 9 decembrie 2011 13:40:01(UTC)
ilinca
Postari: 25
A fost multumit de: 17 -ori in postarea 9
Originally Posted by: irina13 Go to Quoted Post
am inteles ca acum programarea pentru pasaport se face prin telefon.. stie cineva acest numar de telefon?

tel: 855 002
thanks 1 utilizator a multumit ilinca acest post util.
Offline selena  
#367 Postat : marți, 13 decembrie 2011 09:24:53(UTC)
selena
Postari: 13
Locatia: selena
salutare!!!!da,eu m-am programat pentru pasaport prin telefon...
Ia putin timp ca sa poti suna,pentru ca e mereu ocupata linia,dar pina la urma reusesti.
E comod,cel putin nu stai in rind si ingheti...

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 17 decembrie 2011 18:10:54(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Naughty)  
#368 Postat : sâmbătă, 24 decembrie 2011 13:21:41(UTC)
Naughty)
Postari: 15
Locatia: :)
Salut, imi poate spune cineva de ce am nevoie ca sa pot ramyne in Austria pentru o perioada mai mare de 3 luni, din cele citite am inteles ca pot ramyne acolo in caz ca: fac studii, ma casatoresc ...dupa cite stiu nu mai este necesar de a se reintoarce acasa la fiecare 3 luni...dar in asa caz ce se intympla daca nu faci studii si nu te casatoresti dar stai mai mult de 3 luni? Si cum se poate de obtinut permisul de sedere?
Offline Rachelmda  
#369 Postat : vineri, 20 ianuarie 2012 20:45:09(UTC)
Rachelmda
Sa va povestesc cum a fost la depunerea pentru Pasaport la Ambasada din Chisinau.

Eram programata pentru data de 19 ianuarie 2012 la ora 9.30. Pe la ora 9.35 ne-au invitat in curte. Eram in jur la 10 persoane. Au citit familia fiecaruia si ne-au dat cate un biletel cu numar de ordine. Apoi am intrat toti la parter. Dupa numerele indicate pe biletel ne-am apropiat de casa. Am prezentat urmatoarele acte:

Certificat cetatenie (doar 1 copie xerox)
Certificat de nastere romanesc (doar 1 copie xerox)
Buletin de indetitate MD (doar 1 copie xerox)

+ Certificat de casatorie romanesc (daca e cazul, la fel 1 copie xerox)

+ Numarul de programare (pe care vi-l da cand sunati sa va programati, sau cand veniti personal sa va programati)

+ Biletelul cu numarul de ordine dat in curtea ambasadei

+ 100 euro

Doamna de la ghiseu verifica toate actele, completeaza Cererea personal la calculator, o printeaza si o adauga la lista de acte. Dupa aia ea va da bonul de plata sa semnati pe el. Dupa ce ii intoarceti bonul semnat, ea va intoarce toate actele inapoi (toate copiile pe care i le-ati dat) + cererea + bonul de plata (in spatele caruia va fi indicata data la care va puteti apropia sa luati pasaportul. Aceasta nu este o data exacta. Daca veniti pe data specificata si pasaportul nu este gata, ei pot sa va spuna sa reveniti in cateva zile.)

Dupa aceasta iesiti in curte si o luati la stanga in spatele ambasadei. Asteptati sa vi se deschida usa. Intrati, va dezbracati, va pregatiti pentru a vi se face poza pentru pasaport. Pregatiti toate actele specificate mai sus + originalele. Asteptati pana iese cineva si va cheama sa intrati in camera specializata. Ii dati actele angajatului care este liber si luati loc langa el. Toate actele se verifica, toate datele se introduc in computer (intrebari adaugatoare la care va trebui sa raspundeti: ce studii aveti? ce profesie aveti?). Vi se face poza. Vi se iau amprentele de pe degetul aratator al fiecarei maini. Vi se intorc actele originale + bonul de plata. Vi se spune sa veniti dupa pasaport "incepand" cu data specificata in spatele bonului. Vi se ureaza o zi buna... si sunteti liberi sa plecati :)

Pentru a ridica pasaportul, cand este gata, va trebui sa prezentati doar Buletinul de indentitate MD + Bonul de plata in cauza.

Bafta tuturor!!!! Cool

Editeaza de catre utilizator vineri, 20 ianuarie 2012 20:52:09(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 11 au multumit acest post util Rachelmda.
Offline prp  
#370 Postat : luni, 23 ianuarie 2012 17:58:33(UTC)
prp
Postari: 11
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
rachelmda, pina la urma cit timp a durat toata procedura? Ai zis ca ai intrat la 9.35, la cit ai ieshit?
Mersi anticipat.

Editeaza de catre utilizator luni, 23 ianuarie 2012 18:00:00(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Rachelmda  
#371 Postat : luni, 23 ianuarie 2012 20:03:48(UTC)
Rachelmda
Originally Posted by: prp Go to Quoted Post
rachelmda, pina la urma cit timp a durat toata procedura? Ai zis ca ai intrat la 9.35, la cit ai ieshit?
Mersi anticipat.

A durat jumatate de ora cel mult.
Bafta Smile
thanks 1 utilizator a multumit Rachelmda acest post util.
Offline fakeru  
#372 Postat : marți, 24 ianuarie 2012 00:04:34(UTC)
fakeru
Postari: 9
Rachelmda, si peste cit timp ti-a spus sa vii dupa pasaport? 40 de zile?
Offline Rachelmda  
#373 Postat : miercuri, 25 ianuarie 2012 18:26:15(UTC)
Rachelmda
Originally Posted by: fakeru Go to Quoted Post
Rachelmda, si peste cit timp ti-a spus sa vii dupa pasaport? 40 de zile?

Am depus pe 19 Ianuarie, mi-au spus sa incerc sa vin sa-l ridic incepand cu 23 Februarie. Deci cam o luna de zile. Cred ca poate sa se intarzie cu cateva zile, dar e ok.
Offline Justice  
#374 Postat : luni, 6 februarie 2012 16:33:16(UTC)
Justice
Postari: 25
A fost multumit de: 13 -ori in postarea 3
Locatia: Depus dosar de redobindire a cetateniei la Iasi pe 28.01.2011, ordin publicat pe 01.11.2011, depus juramint la Chisinau pe 21.11.2011
Cine stie cind suni la Consulatul Roman pentru programare la perfectarea pasaportului roman, cer prin telefon sa le dictezi numarul actului de nastere/casatorie sau alte documente? Cam peste cite zile te programeaza?
Offline nell  
#375 Postat : luni, 6 februarie 2012 17:00:04(UTC)
nell
Postari: 443
A fost multumit de: 235 -ori in postarea 156
Locatia: Italy
Originally Posted by: Justice Go to Quoted Post
Cine stie cind suni la Consulatul Roman pentru programare la perfectarea pasaportului roman, cer prin telefon sa le dictezi numarul actului de nastere/casatorie sau alte documente? Cam peste cite zile te programeaza?

Da, dictezi CNP-ul si date de nastere. Eu am programat pe cineva la sfirsit de noiembrie pentru mijlocul lui decembrie.
thanks 1 utilizator a multumit nell acest post util.
Offline LyZzard  
#376 Postat : joi, 9 februarie 2012 14:03:04(UTC)
LyZzard
Postari: 50
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 2
Locatia: Moldova
Salut. Este posibil sa iti faci la consulatul din Chisinau pasaport cu domiciliul in Ro, avind buletinul Ro? Sau trebuie de dus in Romania pentru asta? Si daca trebuie de dus in Romania, de ex la Iasi, se merge la acelasi oficiu http://www.pasapoarteiasi.ro/ Ca ma citit in topicurile aferente ca acolo depun pentru pasaport cetatenii romani cu domiciliul in strainatate, sau merg acolo si cei care au domiciliul in Ro? Si inca o intrebare - daca obtii pasaportul ro cu domiciliul in Ro, dar eventual locuiesti in Republica Moldova - pe viitor la trecerea frontierei MD-RO-MD si alte tari - nu pot apare aprobleme, gen ca tu ai resedinta in RO da stai in Moldova. Astept raspuns, merci frumos.
Offline rigu  
#377 Postat : joi, 9 februarie 2012 14:16:03(UTC)
rigu
Postari: 1,020
A fost multumit de: 379 -ori in postarea 246
Originally Posted by: LyZzard Go to Quoted Post
Salut. Este posibil sa iti faci la consulatul din Chisinau pasaport cu domiciliul in Ro, avind buletinul Ro? Sau trebuie de dus in Romania pentru asta? Si daca trebuie de dus in Romania, de ex la Iasi, se merge la acelasi oficiu http://www.pasapoarteiasi.ro/ Ca ma citit in topicurile aferente ca acolo depun pentru pasaport cetatenii romani cu domiciliul in strainatate, sau merg acolo si cei care au domiciliul in Ro? Si inca o intrebare - daca obtii pasaportul ro cu domiciliul in Ro, dar eventual locuiesti in Republica Moldova - pe viitor la trecerea frontierei MD-RO-MD si alte tari - nu pot apare aprobleme, gen ca tu ai resedinta in RO da stai in Moldova. Astept raspuns, merci frumos.

In primul rand domiciliul in Ro inseamna sa ai viza de resedinta in RO.
Asta presupune ca trebuie sa fii luat in spatiu de catre cineva sau sa ai proprietatea ta (apartament, casa).
Viza de resedinta este pusa in buletinul RO. Asta inseamna ca trebuie sa-ti faci buletin de identitate romanesc, nu pasaport.

Iar daca vrei sa-ti faci doar pasaport, poti sa mergi unde vrei sa ti-l faci.
Insa daca vei avea buletin RO, va trebui sa-ti faci pasaportul la sectia de politie din raza domiciliului din Romania. Sau in regim de urgenta la oficiile care sunt pentru asta (Iasi, Bucuresti, etc).

Probleme nu apar in nici un caz, caci statul roman nu are treaba cu tine atat timp cat nu-i esti dator cu ceva bani (impozite, amenzi, etc)
thanks 1 utilizator a multumit rigu acest post util.
Offline Iracika  
#378 Postat : joi, 9 februarie 2012 14:44:50(UTC)
Iracika
Postari: 46
A fost multumit de: 9 -ori in postarea 9
Originally Posted by: Justice Go to Quoted Post

Luni m-am programat, doar ca la ghiseu. M-au programt pe 13 martie. Ma gandesc sa plec la Iasi sa-l fac.
Offline arsen  
#379 Postat : joi, 9 februarie 2012 19:49:25(UTC)
arsen
Postari: 135
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 17
Locatia: straseni
cine cunoaste varog mult sa-mi dati un sfat vreau sa merg la Vaslui sa-mi fac buletin daca e posibil sa dai si la pasaport in aceiasi zi?multumesc.
Offline anar  
#380 Postat : joi, 9 februarie 2012 20:12:37(UTC)
anar
Postari: 32
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 7
Locatia: voinescu
nu.. doar cind iti v-or elibera buletinul ...in ziua ceea poti sa dai si la pasaport...la vaslui eu am facut buletinul in 7 zile...si pasaportul in 10 zile ...totul depinde de intermediari....bafta
Offline arsen  
#381 Postat : joi, 9 februarie 2012 20:42:16(UTC)
arsen
mersi mult,si cit ai platit pentru buletin in 7 zile daca imi poti spune.
Offline anar  
#382 Postat : joi, 9 februarie 2012 21:11:09(UTC)
anar
Postari: 32
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 7
Locatia: voinescu
Originally Posted by: arsen Go to Quoted Post
mersi mult,si cit ai platit pentru buletin in 7 zile daca imi poti spune.
INCLUSIV CU PRETUL PENTRU RESEDINTA -180....ALTI FACEAU PROPUNERI DE 250 O SUMA MULT EXAGERATABlink INSA EU CU SUMA ACEASTA AM FACUT AMBELE SI BULETINUL SI PASAPORTUL
Offline arsen  
#383 Postat : joi, 9 februarie 2012 21:18:57(UTC)
arsen
e foarte bine, mie me-au prous ca in 2 saptamini sa fac buletinul 150 de euro dar la o luna 100.
Offline vicky_g  
#384 Postat : vineri, 10 februarie 2012 00:27:42(UTC)
vicky_g
Postari: 1,575
A fost multumit de: 575 -ori in postarea 438
Locatia: Romania,Bucuresti
Originally Posted by: arsen Go to Quoted Post
e foarte bine, mie me-au prous ca in 2 saptamini sa fac buletinul 150 de euro dar la o luna 100.

Buletinul cum n-o dai tot in 10-14 zile se face ...
Offline arsen  
#385 Postat : vineri, 10 februarie 2012 10:03:54(UTC)
arsen
da???de ce atunci toti intermediarii spun ca intr-o luna, dar daca mai repede pai te costa daca la 1 saptamina 200 de euro oricum va multumesc, inseamna ca nu am gasit persoana corecta, trebuie sa mai caut pina sa gasesc ceva sigur.
Offline rigu  
#386 Postat : vineri, 10 februarie 2012 10:56:23(UTC)
rigu
Originally Posted by: vicky_g Go to Quoted Post
Buletinul cum n-o dai tot in 10-14 zile se face ...

Buletinul dureaza 3-4 saptamani.
Offline arsen  
#387 Postat : vineri, 10 februarie 2012 11:16:19(UTC)
arsen
Bine atunci, oricum vreau sa plec cind se mai inbunatateste timpul afara ca vrem sa luam si copilul lui sai facem pasaport, pina atunci mai acumulez informatii,oricum mersi pentru raspunsuri.
Offline vicky_g  
#388 Postat : vineri, 10 februarie 2012 14:12:49(UTC)
vicky_g
Originally Posted by: rigu Go to Quoted Post
Buletinul dureaza 3-4 saptamani.

Hmm...depinde atunci ...BigGrin BigGrin eu am gasit la cateva zileApplause acum astept CN sa-mi facBigGrin BigGrin
Offline rigu  
#389 Postat : vineri, 10 februarie 2012 14:17:36(UTC)
rigu
Originally Posted by: vicky_g Go to Quoted Post
Hmm...depinde atunci ...BigGrin BigGrin eu am gasit la cateva zileApplause acum astept CN sa-mi facBigGrin BigGrin

Exista si optiuni de urgentare ThumpUp
Ca si la noi
Offline vicky_g  
#390 Postat : vineri, 10 februarie 2012 17:24:25(UTC)
vicky_g
Originally Posted by: rigu Go to Quoted Post
Exista si optiuni de urgentare ThumpUp
Ca si la noi

money sweet money BigGrin BigGrin BigGrin
Offline Grapher  
#391 Postat : marți, 14 februarie 2012 16:13:50(UTC)
Grapher
Postari: 4
Spuneti Va rog! Programarile prin telefon pentru solicitarea pasaportului peste cate zile se face din momentul apelului.
Mi sa parut straniu ca m-au programat peste mai mult de o luna cu toate ca pentru certificat de nastere a fost peste 2 zile.
Offline shullerm  
#392 Postat : marți, 14 februarie 2012 16:29:54(UTC)
shullerm
Postari: 304
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 108
Locatia: Cricova, Dosar depus in Chisinau la 30-Sep-2010, aviz pozitiv 29-Iul-2011. ORDIN 872 din 12-Sep-2011, juramint 28-Sep-2011
Originally Posted by: Grapher Go to Quoted Post
Spuneti Va rog! Programarile prin telefon pentru solicitarea pasaportului peste cate zile se face din momentul apelului.
Mi sa parut straniu ca m-au programat peste mai mult de o luna cu toate ca pentru certificat de nastere a fost peste 2 zile.

tu vrei sa-l ridici?
sau abia sa depui pentru pasaport?
Offline Grapher  
#393 Postat : marți, 14 februarie 2012 16:42:35(UTC)
Grapher
Postari: 4
Sa depun
Offline shullerm  
#394 Postat : marți, 14 februarie 2012 17:19:13(UTC)
shullerm
Postari: 304
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 108
Locatia: Cricova, Dosar depus in Chisinau la 30-Sep-2010, aviz pozitiv 29-Iul-2011. ORDIN 872 din 12-Sep-2011, juramint 28-Sep-2011
Originally Posted by: Grapher Go to Quoted Post
Sa depun

daca e asa, mai bine mergi in Romania, in 2 saptamini o sa ai pasaportul la mina.
Offline Iracika  
#395 Postat : duminică, 4 martie 2012 12:29:59(UTC)
Iracika
Postari: 46
A fost multumit de: 9 -ori in postarea 9
Originally Posted by: Rachelmda Go to Quoted Post
Am depus pe 19 Ianuarie, mi-au spus sa incerc sa vin sa-l ridic incepand cu 23 Februarie. Deci cam o luna de zile. Cred ca poate sa se intarzie cu cateva zile, dar e ok.

Spune-mi te rog daca au respectat termenul care ti l-au zis. Multumesc.
Offline Rachelmda  
#396 Postat : marți, 24 aprilie 2012 15:01:20(UTC)
Rachelmda
Originally Posted by: Iracika Go to Quoted Post
Spune-mi te rog daca au respectat termenul care ti l-au zis. Multumesc.

Da, termenul s-a respectat. Pasaportul era gata pe 23 Februarie, precum si au zis, dar am fost sa-l ridic pe 24 Februarie. Smile
Offline Alexandru1  
#397 Postat : marți, 22 mai 2012 23:18:37(UTC)
Alexandru1
Postari: 9
[Bună !spune-ti mi vă rog, este nevoie de programare pentru a face pasaportul biometric la chisinau(consulat ro!)sau nu?...Mersi anticipat!

Editeaza de catre utilizator vineri, 8 iunie 2012 12:48:40(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline igrek77  
#398 Postat : marți, 30 octombrie 2012 22:24:27(UTC)
igrek77
Postari: 84
A fost multumit de: 50 -ori in postarea 20
Salut popor.
Intrebarea mea este : La consulatul din Chisinau pot sa-mi fac pasaportul romanesc daca am carte de identitate cu dom.in Bucuresti??
Rugamintea mea : Scrie-ti procedura petrecuta personal de D-Voastra in luna octombrie 2012.

Editeaza de catre utilizator marți, 30 octombrie 2012 22:25:36(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline vitass098  
#399 Postat : joi, 1 noiembrie 2012 01:49:19(UTC)
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Originally Posted by: igrek77 Go to Quoted Post
Salut popor.
Intrebarea mea este : La consulatul din Chisinau pot sa-mi fac pasaportul romanesc daca am carte de identitate cu dom.in Bucuresti??
Rugamintea mea : Scrie-ti procedura petrecuta personal de D-Voastra in luna octombrie 2012.

Poti,face la ambasada.Da tie,iti trebuie??????? sa te legi cu ei ????? Trage o fuga la Bucuresti si-ti vei pastra nervii si timpul.
Offline vitass098  
#400 Postat : joi, 1 noiembrie 2012 01:54:07(UTC)
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Originally Posted by: vitass098 Go to Quoted Post
Poti,face la ambasada.Da tie,iti trebuie??????? sa te legi cu ei ????? Trage o fuga la Bucuresti si-ti vei pastra nervii si timpul.Procedura personala a mea: am urcat dimineata in microbus,am plecat la Iasi,am depus,si peste 14 zile prin procura me-au adus pasaportul la Chisinau(eu cu domiciliu la Iasi).

Utilizatori pe tema
9 Pagini«<6789>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.