Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

9 Pagini«<56789>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline tica  
#301 Postat : vineri, 10 iunie 2011 13:50:59(UTC)
Nivel: Membru
tica
Postari: 60
A fost multumit de: 19 -ori in postarea 14
Locatia: Chisinau dep.28.06.10 Chisinau nr. 38***
dar ambii parintzi sunt cetateni romani?
thanks 1 utilizator a multumit tica acest post util.
Offline bibi  
#302 Postat : vineri, 10 iunie 2011 14:12:16(UTC)
Nivel: Membru Avansat
bibi
Postari: 317
A fost multumit de: 86 -ori in postarea 55
Locatia: dosar depus Chisinau,11.01.2010,ordin nr.111/P 2011,ridicarea pasaportului 15 iulie
da
thanks 2 au multumit acest post util bibi.
Offline Tincutza  
#303 Postat : vineri, 10 iunie 2011 14:27:11(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: bibi Go to Quoted Post
buna azi am fost si am perfectat pasaportul roman pentru mine si copililul minor,vreau sa va spun ca este obligatorie prezenta ambilor parinti in momentul perfectarii pasaportului altfel nu poti,era o doamna cu copilul care a fost refuzata deoare nu era si sotul prezent,succes la toti

Chiar daca ai si declaratia facuta la notar a parintelui absent, tot nu poti depune pt copil minor??
thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline bibi  
#304 Postat : vineri, 10 iunie 2011 14:42:43(UTC)
bibi
Locatia: dosar depus Chisinau,11.01.2010,ordin nr.111/P 2011,ridicarea pasaportului 15 iulie
Originally Posted by: Tincutza Go to Quoted Post
Chiar daca ai si declaratia facuta la notar a parintelui absent, tot nu poti depune pt copil minor??

in cazul meu eram prezenti ambii parti,dar doamnei care era acolo ia zis ca nu se poate altfel decit cu acordul celuilat parinte si daca este undeva peste hotare sa mearga la sectia consulara din tara data sa faca acordul si sa-l trimita,asta eu azi am auzit cu urechile mele...
thanks 1 utilizator a multumit bibi acest post util.
Offline Tincutza  
#305 Postat : vineri, 10 iunie 2011 18:53:53(UTC)
Tincutza
in cazul meu eram prezenti ambii parti,dar doamnei care era acolo ia zis ca nu se poate altfel decit cu acordul celuilat parinte si daca este undeva peste hotare sa mearga la sectia consulara din tara data sa faca acordul si sa-l trimita,asta eu azi am auzit cu urechile mele...

Aha, doamna cutare nu avea acordul celuilalt pt a face pasaport la copilul ei.
Offline MaRi 77  
#306 Postat : vineri, 10 iunie 2011 19:54:25(UTC)
MaRi 77
Postari: 21
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
buna azi am fost si am perfectat pasaportul roman pentru mine si copililul minor,vreau sa va spun ca este obligatorie prezenta ambilor parinti in momentul perfectarii pasaportului altfel nu poti,era o doamna cu copilul care a fost refuzata deoare nu era si sotul prezent,succes la toti

Spune-mi te rog, copilul trebuie sa fie prezent?
Offline bibi  
#307 Postat : duminică, 12 iunie 2011 15:20:52(UTC)
bibi
Originally Posted by: MaRi 77 Go to Quoted Post
Spune-mi te rog, copilul trebuie sa fie prezent?

da trebuie sa fie deoarece i se face poza
thanks 1 utilizator a multumit bibi acest post util.
Offline bibi  
#308 Postat : luni, 20 iunie 2011 16:22:38(UTC)
bibi
cine a perfectat pasportul la Consulat?cit timp a durat pina la primire?mie mi-au zis sa vin pe 15 iulie ,dar atit de mult vreau mai repede sa-l primesc ca sa nu pierd o oferta de vacnta....,cine stie ceva referitor va rog sa scriti
Offline Andy's  
#309 Postat : luni, 20 iunie 2011 21:01:59(UTC)
Andy's
Postari: 413
A fost multumit de: 92 -ori in postarea 70
Locatia: MAIAMI
cine a perfectat pasportul la Consulat?cit timp a durat pina la primire?mie mi-au zis sa vin pe 15 iulie ,dar atit de mult vreau mai repede sa-l primesc ca sa nu pierd o oferta de vacnta....,cine stie ceva referitor va rog sa scriti

bibi trebuia sa iti faci temporar atunci il primeai in 24 ore :) .. scuze pe tine nu cumva Vica te cheama? :D
Offline bibi  
#310 Postat : luni, 20 iunie 2011 21:37:22(UTC)
bibi
Originally Posted by: Andy' Go to Quoted Post
bibi trebuia sa iti faci temporar atunci il primeai in 24 ore :) .. scuze pe tine nu cumva Vica te cheama? :D

daca faceam in 24 ore era valabil 1 an,eu am facut pasaport si mie si la copil ,si nu as vrea sa repet procedura iar peste 1 an.,eu totusi sper sa-l iau mai repede o sa incerc vineri sa ma duc poate o fi gata.Nu ma numesc Vica.........
Offline Colti  
#311 Postat : luni, 20 iunie 2011 21:54:59(UTC)
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286
daca faceam in 24 ore era valabil 1 an,eu am facut pasaport si mie si la copil ,si nu as vrea sa repet procedura iar peste 1 an.,eu totusi sper sa-l iau mai repede o sa incerc vineri sa ma duc poate o fi gata.Nu ma numesc Vica.........

Pai la Consulat se elbera intr-o luna si un pic adica una si 2 saptamini,nu?
Offline marina_77  
#312 Postat : luni, 27 iunie 2011 14:01:22(UTC)
marina_77
Postari: 206
A fost multumit de: 98 -ori in postarea 54
Locatia: moldova
Originally Posted by: Andy' Go to Quoted Post

Se fac la noi la Consulat pasapoarte temporare in 24 ore?Think Think Think Think Think Think Think
Offline yarkii  
#313 Postat : joi, 30 iunie 2011 10:49:16(UTC)
yarkii
Postari: 604
A fost multumit de: 211 -ori in postarea 140
Locatia: Dosar depus 27.04.2010 Iasi/Juramant 11.05.2011
Originally Posted by: marina_77 Go to Quoted Post
Se fac la noi la Consulat pasapoarte temporare in 24 ore?Think Think Think Think Think Think Think

nu, aici se are invedre la Bucuresti (cel temporar)
Offline dimca  
#314 Postat : sâmbătă, 2 iulie 2011 22:43:12(UTC)
dimca
Postari: 28
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 6
Locatia: Moldova

Salut! Spune-mi te rog inafara de taxa de 100 euro , pentru declaratie se mai percepe taxa de 60 de euro! multumesc
Offline Alionka  
#315 Postat : sâmbătă, 2 iulie 2011 23:06:32(UTC)
Nivel: Incepator
Alionka
Postari: 1
Locatia: moldova
sal.va rog sa ma ajutati!!! Odata cu depunerea actelor mele pt cet.rom.as vrea sa i le depun si pe ale copilului care are 3 ani.problema e ca sotul e peste hotare...As putea depune pt copil fara el??????????????

Offline bibi  
#316 Postat : marți, 5 iulie 2011 09:56:32(UTC)
bibi
Originally Posted by: dimca Go to Quoted Post
Salut! Spune-mi te rog inafara de taxa de 100 euro , pentru declaratie se mai percepe taxa de 60 de euro! multumesc

nu se mai percepe nicio taxa in plus
Offline bibi  
#317 Postat : marți, 5 iulie 2011 09:58:34(UTC)
bibi
Originally Posted by: Alionka Go to Quoted Post
sal.va rog sa ma ajutati!!! Odata cu depunerea actelor mele pt cet.rom.as vrea sa i le depun si pe ale copilului care are 3 ani.problema e ca sotul e peste hotare...As putea depune pt copil fara el??????????????

la perfectarea pasaportului pentru copilul minor este obligatorie prezenta ambilor parinti,daca sotul este peste hotare atunci trebuie sa mearga la consulatul Romaniei din tara respectiva si sa faca declaratia acolo,pentru ca ulterior sa o trimita

Offline vitaliy215  
#318 Postat : luni, 29 august 2011 14:13:42(UTC)
vitaliy215
Postari: 326
A fost multumit de: 76 -ori in postarea 51
Locatia: Spania
Va rog frumos, cine stie,la depunerea actelor pentru pasaport biom., in afara de acte de mai jos, mai am nevoie si de o cerere, daca da, de unde o iau?
1. 2 copii nelegalizate a certificatului constatator de cetatean roman;
2. 2 copii nelegalizate a certificatului de nastere romanesc (transcris);
3. 2 copii nelegalizate a certificatului de casatorie romanesc - transcris (unde e cazul);
4. 2 copii nelegalizate a buletinului de identitate moldovenesc + fisa de insotire;
Offline Cezar  
#319 Postat : vineri, 2 septembrie 2011 19:06:11(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: vitaliy215 Go to Quoted Post
Va rog frumos, cine stie,la depunerea actelor pentru pasaport biom., in afara de acte de mai jos, mai am nevoie si de o cerere, daca da, de unde o iau?
1. 2 copii nelegalizate a certificatului constatator de cetatean roman;
2. 2 copii nelegalizate a certificatului de nastere romanesc (transcris);
3. 2 copii nelegalizate a certificatului de casatorie romanesc - transcris (unde e cazul);
4. 2 copii nelegalizate a buletinului de identitate moldovenesc + fisa de insotire;

de la consulat o iai cererea. Si modele sunt acolo cum sa indeplinesti.
thanks 1 utilizator a multumit Cezar acest post util.
Offline smart20  
#320 Postat : duminică, 4 septembrie 2011 14:59:47(UTC)
Nivel: Incepator
smart20
Postari: 9
Spuneti-mi va rog mult...la Bucuresti sectorul 3, se poate de luat buletinul cu procura pt mine? Deoarece cineva mi-a zis ca nu se poate de luat buletinul cu procura.Mersi in advance.
Offline SLAVASLAVASLAVA  
#321 Postat : vineri, 16 septembrie 2011 11:12:08(UTC)
SLAVASLAVASLAVA
Postari: 15
A fost multumit de: 10 -ori in postarea 3
Locatia: dosar depus--27 august 2010 Suceava/ ordin--10 august 2011/ juramant--14 septembrie2011
salut, dupa ce transcriu certificatul de nastere pot sa ma duc la Galati sa depun pentru pasaport sau este necesar certificatul de casatorie transcris???? am gasit pe un site ca daca nu este schimbat numele dupa casatorie nu este neaparat sa prezint si certificatul de casatorie, stie cineva daca este adevarat sau nu????
As mai vrea sa stiu cit timp trece de la programare pentru certificat casatorie pina la depunere/ multumesc
Offline Tincutza  
#322 Postat : vineri, 16 septembrie 2011 11:35:26(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: SLAVASLAVASLAVA Go to Quoted Post
salut, dupa ce transcriu certificatul de nastere pot sa ma duc la Galati sa depun pentru pasaport sau este necesar certificatul de casatorie transcris???? am gasit pe un site ca daca nu este schimbat numele dupa casatorie nu este neaparat sa prezint si certificatul de casatorie, stie cineva daca este adevarat sau nu????
As mai vrea sa stiu cit timp trece de la programare pentru certificat casatorie pina la depunere/ multumesc

Cam 2 saptamani, depinde cat de putini/ multi sunt programati.
De la programare pana la depunere a CC ma refer.
Prietena mea s-a dus sa se programeze luni pe data 12 pt CC si i s-a dat programarea ca sa depuna pt CC pt 26 sept.

Editeaza de catre utilizator vineri, 16 septembrie 2011 11:36:19(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Mariutza  
#323 Postat : vineri, 16 septembrie 2011 12:08:08(UTC)
Mariutza
Postari: 56
A fost multumit de: 34 -ori in postarea 23
Cam 2 saptamani, depinde cat de putini/ multi sunt programati.
De la programare pana la depunere a CC ma refer.
Prietena mea s-a dus sa se programeze luni pe data 12 pt CC si i s-a dat programarea ca sa depuna pt CC pt 26 sept.

Pai ce, la Chisinau trebuie sa faci CN si apoi CC? Stiu ca la Balti poti depune pentru ambele odata. O vecina de a mea a transcris CN si CC o saptamina in urma si a depus pentru ambele in aceeasi zi, si le-a luat peste 2 zile. BigGrin
Offline yarkii  
#324 Postat : vineri, 16 septembrie 2011 21:41:09(UTC)
yarkii
Postari: 604
A fost multumit de: 211 -ori in postarea 140
Locatia: Dosar depus 27.04.2010 Iasi/Juramant 11.05.2011
Originally Posted by: SLAVASLAVASLAVA Go to Quoted Post

Cind am dat la iasi la pasaport era un baiat cu mine care a dat la pasaport dar nu a prezentat cert. de casatorie si a mers (nu la avut transcris). Dar sa fi fost ei mai hitri un pic sar uita in buletin ude este stampila si atunci o dai in bara (poate cu timpu se vor invata).
thanks 1 utilizator a multumit yarkii acest post util.
Offline Tincutza  
#325 Postat : sâmbătă, 17 septembrie 2011 11:01:19(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: Mariutza Go to Quoted Post
Pai ce, la Chisinau trebuie sa faci CN si apoi CC? Stiu ca la Balti poti depune pentru ambele odata. O vecina de a mea a transcris CN si CC o saptamina in urma si a depus pentru ambele in aceeasi zi, si le-a luat peste 2 zile. BigGrin

Da,Maria, din pacate pt noi chisinauenii asa e la consulatul din Chisinau.Brick wall Brick wall Brick wall
Noroc voua celor de la Balti.
Si la Cahul parca am inteles ca tot asa ca la Balti.
Stiam ca la voi asa se face, dar noi ce putem face? Suntem nevoiti ori la Chisinau, ori la Bucuresti.
Offline vicky_g  
#326 Postat : sâmbătă, 17 septembrie 2011 18:41:12(UTC)
vicky_g
Postari: 1,575
A fost multumit de: 575 -ori in postarea 438
Locatia: Romania,Bucuresti
Da,Maria, din pacate pt noi chisinauenii asa e la consulatul din Chisinau.Brick wall Brick wall Brick wall
Noroc voua celor de la Balti.
Si la Cahul parca am inteles ca tot asa ca la Balti.
Stiam ca la voi asa se face, dar noi ce putem face? Suntem nevoiti ori la Chisinau, ori la Bucuresti.

La consulatul de la Balti , e multa lume , rand mare ... am trecut acum 2 zile pe acolo si era aglomerat !!!
La Chisinau joi dimineata la ora 6:45 in jurul consulatului roiau oamenii precum albinele vara la floricele BigGrin
Offline Mariutza  
#327 Postat : sâmbătă, 17 septembrie 2011 18:51:49(UTC)
Mariutza
Postari: 56
A fost multumit de: 34 -ori in postarea 23
Originally Posted by: vicky_g Go to Quoted Post
La consulatul de la Balti , e multa lume , rand mare ... am trecut acum 2 zile pe acolo si era aglomerat !!!
La Chisinau joi dimineata la ora 6:45 in jurul consulatului roiau oamenii precum albinele vara la floricele BigGrin

E multa lume, dar reusesti daca ajungi acolo mai de dimineata. Plus, nu trebuie programare la consulatul de la Balti. Asta mi-a placut, nu mai pierzi vreo 2 saptamini pe programare.
thanks 1 utilizator a multumit Mariutza acest post util.
Offline Tincutza  
#328 Postat : sâmbătă, 17 septembrie 2011 22:57:58(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: vicky_g Go to Quoted Post

Nu deochea pe cel de la Chisinau ca acushica intrece pe cel de la Balti!d'oh!
O nebunie mare o sa fie curand, la cate ordine s-au emisd'oh!
Offline vicky_g  
#329 Postat : sâmbătă, 17 septembrie 2011 23:31:45(UTC)
vicky_g
Postari: 1,575
A fost multumit de: 575 -ori in postarea 438
Locatia: Romania,Bucuresti
Nu deochea pe cel de la Chisinau ca acushica intrece pe cel de la Balti!d'oh!
O nebunie mare o sa fie curand, la cate ordine s-au emisd'oh!

Ai dreptate ... Poate se calmeaza spiritele pana ajungem si noi cu ordinul in mana BigGrin
thanks 1 utilizator a multumit vicky_g acest post util.
Offline Tincutza  
#330 Postat : joi, 22 septembrie 2011 16:16:42(UTC)
Tincutza
ANUNT IMPORTANT!

IMPORTANT

ANUNT IMPORTANT!!!

VINERI, 23.09.2011, DATORITA UNOR PROBLEME TEHNICE, LA SECTORUL PASAPOARTE (ATAT PRELUARE CAT SI ELIBERARE) SI PROGRAMARI PENTRU DEPUNEREA JURAMANTULUI, SE VA LUCRA CU PUBLICUL DOAR PANA LA ORA 13.00.

SOLICITANTII DE SERVICII CONSULARE CARE SUNT PROGRAMATI INCEPAND CU ACEASTA ORA SUNT REPROGRAMATI PENTRU LUNI, 26.09.2011, LA ACELEASI ORE.

NE CEREM SCUZE PENTRU INCONVENIENTUL CREAT SI VA ASIGURAM DE INTREAGA DISPONIBILITATE A SECTIEI CONSULARE A AMBASADEI ROMANIEI PENTRU OFERIREA UNOR SERVICII DE CALITATE.
(sursa: http://chisinau.mae.ro/ , sectiunea IMPORTANT)
Offline Naughty Baby  
#331 Postat : joi, 22 septembrie 2011 18:37:39(UTC)
Naughty Baby
Postari: 78
A fost multumit de: 26 -ori in postarea 13
Locatia: Chisinau, dosar depus in noiembrie 2010,in Chisinau, Comisie(2) 18.07.2011 Aviz pozitiv 04.08.2011 Ordin 12.09.2011,Juramint 26.09.2011, Transcriere: programare pe 27.09.2011 pentru 05.10.2011,ridicare CN+CNP 07.10.2011
In Chisinau, pentru perfectarea pasaportului iarashi trebuie de programat? Si il elibereaza doar in 90 de zile nici de cum mai curind? sau este ceva de genul in 14 zile poate suma spre achitarea e mai mare?
Offline Cezar  
#332 Postat : joi, 22 septembrie 2011 20:07:31(UTC)
Cezar
Originally Posted by: Naughty Baby Go to Quoted Post
In Chisinau, pentru perfectarea pasaportului iarashi trebuie de programat? Si il elibereaza doar in 90 de zile nici de cum mai curind? sau este ceva de genul in 14 zile poate suma spre achitarea e mai mare?

Da, treb programare. Termenul de eliberare e maxim de 90 zile. Normal se face in o luna. Ceva de genul de 14 zile nu exista la consulat.
Offline Tincutza  
#333 Postat : joi, 22 septembrie 2011 20:08:26(UTC)
Tincutza

Da, la Chisinau pt pasaport, iarasi trebuie programare. Si vei arata CN+CNP, CC(dupa caz), certificatul de cetatenie, si iti da programarea.
Se elibereaza pasaportul in 40 zile. Costa 100euro. (info asta gasesti tot in lista aia cu pasii si actele necesare).

Aia cu 14 zile e doar la Bucuresti sau Iasi, sau alt judet din Romania, si pasaportul costa 276 roni.
Dar daca stai si faci calcule, tot la 100euro ajungi. (70euro + 30 drumul).
Unica diferenta e ca in Ro in 14 zile e gata pasaportul.

Fiecare isi alege pt el cum este mai bine.
Offline Tincutza  
#334 Postat : luni, 26 septembrie 2011 12:22:09(UTC)
Tincutza
Sa va spun ce am auzit azi de la prietena mea.
Consulul le-a zis ca cei care sunt nascuti intre 1980-2003, adica cei care si-au transcris CN si CC la 48 de ore la consulat, pot sa-si faca pasaportul la consulat in 2saptamani. Tot 100 euro.

Cat e de adevarata informatia asta data chiar de consul?
Sau e doar o vrajeala? (pt inca 100euro la consulat)

Eu stiu ca pasaport la 2saptamani se face doar in Romania. Dar si la consulat (doar pt cei din 1980-2003)?

Editeaza de catre utilizator luni, 26 septembrie 2011 12:23:12(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline descartes  
#335 Postat : luni, 26 septembrie 2011 12:34:13(UTC)
descartes
Postari: 12
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Bucharest
Salutare.

Detin buletin romanesc cu resedinta in Bucuresti.
Imi pot perfecta pasaportul in Chisinau sau obligatoriu trebuie sa plec in Bucuresti pt asta?

Multumesc.
Offline Tincutza  
#336 Postat : luni, 26 septembrie 2011 14:25:55(UTC)
Tincutza
Descartes, posibil sa poti face si la consulat, dar mai bine fa-l la Bucuresti.

Offline Cezar  
#337 Postat : luni, 26 septembrie 2011 17:28:01(UTC)
Cezar
Consulul le-a zis ca cei care sunt nascuti intre 1980-2003, adica cei care si-au transcris CN si CC la 48 de ore la consulat, pot sa-si faca pasaportul la consulat in 2saptamani. Tot 100 euro.

Eu stiu ca pasaport la 2saptamani se face doar in Romania. Dar si la consulat (doar pt cei din 1980-2003)?

Mai stii poate fi si adevarat. Echipament au, au totul. Normal pasaportul se facea la consulat in o luna daca era CNP deja acordat. Apoi nu primeau deloc fara CNP. Poate acum au mai marit viteza ca certificatele sunt cu CNP din start si au acces la toate bazele de date.
100 euro = 276 RON + transport dus intors de doua ori + mancare + nervi. Deci e normal 100 euro. Multi muncesc si nu au cand sa faca drumuri spre Romania si nu se grabesc.
Offline Cezar  
#338 Postat : luni, 26 septembrie 2011 17:29:29(UTC)
Cezar
Originally Posted by: descartes Go to Quoted Post
Salutare.

Detin buletin romanesc cu resedinta in Bucuresti.
Imi pot perfecta pasaportul in Chisinau sau obligatoriu trebuie sa plec in Bucuresti pt asta?

Multumesc.

Poti sa iti faci la consulat dupa ideie, chiar si buletin poti sa iti faci (daca expira). Insa nu stiu daca la Chisinau fac si buletine deoarece stiu garantat ca in Italia se fac (desigur cu domiciliul in RO).
Offline uno  
#339 Postat : luni, 26 septembrie 2011 19:06:44(UTC)
uno
Postari: 81
A fost multumit de: 49 -ori in postarea 34
Citat:

Asa a spus si astazi la juramant.
thanks 1 utilizator a multumit uno acest post util.
Offline uno  
#340 Postat : marți, 27 septembrie 2011 14:24:37(UTC)
uno
Postari: 81
A fost multumit de: 49 -ori in postarea 34
Pentru pasaport astazi faceau programari pentru 24.10.2011 - in RO reusesti sa-ti faci de 2 ori pasaport pana-ti ajunge programarea la Consulat :(
thanks 2 au multumit acest post util uno.
Offline Tania06  
#341 Postat : miercuri, 28 septembrie 2011 09:43:12(UTC)
Tania06
Postari: 21
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 2
Locatia: Chisinau, Moldova
Salut tutuor. Ajutati-ma va rog: Am de depus actele pentru pasaport pe data de 25.10.11 (am facut azi programare) la ora 10. Cit timp dureaza procedura de depunere a actelor, deoarece lucrez si trebuie sa ma cer din timp. Va multumesc mult
Offline Tincutza  
#342 Postat : miercuri, 28 septembrie 2011 10:06:12(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: Tania06 Go to Quoted Post
Salut tutuor. Ajutati-ma va rog: Am de depus actele pentru pasaport pe data de 25.10.11 (am facut azi programare) la ora 10. Cit timp dureaza procedura de depunere a actelor, deoarece lucrez si trebuie sa ma cer din timp. Va multumesc mult

Nu dureaza mult. In 30min esti libera, daca nu mai putinBlushing

Editeaza de catre utilizator miercuri, 28 septembrie 2011 10:07:45(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 2 au multumit acest post util Tincutza.
Offline vitaliy215  
#343 Postat : luni, 3 octombrie 2011 16:42:50(UTC)
vitaliy215

Azi am depus actele pentru passaport, mi-au zis sa vin in data de 10 noiembrie(adica peste 40 de zile). La intrebarea mea vis-a-vis de cele 2 saptamini, au raspuns ca nu exista asa ceva, ca practic e imposibel de perfectat pasap in 2 saptamini, deoarece actele sunt transmise in Bucuresti si toata procedura dureaza timp
thanks 2 au multumit acest post util vitaliy215.
Offline Naughty Baby  
#344 Postat : luni, 10 octombrie 2011 13:18:20(UTC)
Naughty Baby
Locatia: Chisinau, dosar depus in noiembrie 2010,in Chisinau, Comisie(2) 18.07.2011 Aviz pozitiv 04.08.2011 Ordin 12.09.2011,Juramint 26.09.2011, Transcriere: programare pe 27.09.2011 pentru 05.10.2011,ridicare CN+CNP 07.10.2011
Salut, m-am programat pentru depunerea actelor pentru pasaport.. cine shtie cind ei cheama pentru a te fotografia pt pasaport? Caci in noiembrie am o deplasare la munca si ma tem sa nu nimereasca acea perioada (
Offline Tincutza  
#345 Postat : luni, 10 octombrie 2011 16:06:09(UTC)
Tincutza
Salut, m-am programat pentru depunerea actelor pentru pasaport.. cine shtie cind ei cheama pentru a te fotografia pt pasaport? Caci in noiembrie am o deplasare la munca si ma tem sa nu nimereasca acea perioada (

Te cheama atunci cand ai programarea la pasaport.
Nu se face zile aparte.
Offline vitaliy215  
#346 Postat : luni, 10 octombrie 2011 16:15:44(UTC)
vitaliy215

achitarea taxei de 100 eu, amprente si foto se fac in ziua cind esti programata
Offline Naughty Baby  
#347 Postat : luni, 10 octombrie 2011 17:19:25(UTC)
Naughty Baby
oo super, mersi mult:)
Offline Naughty Baby  
#348 Postat : marți, 11 octombrie 2011 09:31:11(UTC)
Naughty Baby
Imi puteti spune va rog dar la Bucuresti se m-ai fac pasapoarte intr-o zi?
Offline KarinaLaura  
#349 Postat : marți, 11 octombrie 2011 10:38:58(UTC)
KarinaLaura
Postari: 23
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 6
Imi puteti spune va rog dar la Bucuresti se m-ai fac pasapoarte intr-o zi?

Nu tre' sa te duci la Bucuresti. Poti sa te duci si la Iasi. Se fac oriunde in 3 zile, dar sunt valabile un an. Cu cel care-l vei face in 2 saptamani, tot la Iasi - valabilitatea e de 5 ani.Daca te grabesti - pleaca la Iasi.
Offline KarinaLaura  
#350 Postat : marți, 11 octombrie 2011 10:42:14(UTC)
KarinaLaura
Postari: 23
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 6
Originally Posted by: KarinaLaura Go to Quoted Post
Nu tre' sa te duci la Bucuresti. Poti sa te duci si la Iasi. Se fac oriunde in 3 zile, dar sunt valabile un an. Cu cel care-l vei face in 2 saptamani, tot la Iasi - valabilitatea e de 5 ani.Daca te grabesti - pleaca la Iasi.

Cel pt 5 ani costa 276 RONI, sau 67 EURO. Cel de 1 an pare-mi-se ca iese un pic mai scump. Drumul aproximativ 250-300 lei. Deci tot la suma de 100 euro vei ajunge, dar intr-un timp mai scurt.
Utilizatori pe tema
9 Pagini«<56789>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.