Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

9 Pagini«<789
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline ssava  
#401 Postat : marți, 13 noiembrie 2012 21:23:16(UTC)
Nivel: Incepator
ssava
Postari: 7
Locatia: Chisinau
Am si eu o intrebare.Azi am primit CN romanesc si tot azi mam programat pentru CC pentru 6 februarie(peste 3 luni),dar,se poate oare de facut pasaportul fara certificatul de casatorie?BigGrin
Offline CHILDREN  
#402 Postat : miercuri, 14 noiembrie 2012 13:28:47(UTC)
Nivel: Membru
CHILDREN
Postari: 184
A fost multumit de: 47 -ori in postarea 34
Originally Posted by: ssava Go to Quoted Post
Am si eu o intrebare.Azi am primit CN romanesc si tot azi mam programat pentru CC pentru 6 februarie(peste 3 luni),dar,se poate oare de facut pasaportul fara certificatul de casatorie?BigGrin

In Moldova nu e posibil cred ca acelasi lucru e si la romani, dar ai putea sa scrii scrisoare oficiului de pasapoarte din Bucuresti sau alta localitate si vei vedea ce-ti vor raspunde.
Offline andreea25  
#403 Postat : sâmbătă, 1 decembrie 2012 18:31:23(UTC)
andreea25
Postari: 21
buna, spuneti-mi va rog care este termenul de eliberare a pasaportului simplu electronic la Balti, fiind nascuta dupa 1980, si daca este nevoie de programare sau dupa rindul viu? multumesc anticipat
Offline Valery  
#404 Postat : marți, 12 februarie 2013 17:06:30(UTC)
Valery
Postari: 8
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 2
Buna ziua, sintem o familie din 4 persoane (2 maturi si 2 copii minori). Am obtinut cu totii cetatenia romana. Acuma am ajuns la etapa cind ne-am programat pentru transcrierea certificatelor de nastere a copiilor pentru data de 4 martie.
Daca stie cineva : ne putem programa intre timp pentru perfectarea pasapoartelor romanesti pentru toata familia (fara a avea inca CNP pentru copii)?
Am inteles ca la Consulat se programeaza peste vreo 3 luni,iar noi speram sa avem pasapoarte romanesti pina la vara...
Offline Sabina-Erik  
#405 Postat : marți, 12 februarie 2013 17:10:02(UTC)
Sabina-Erik
Postari: 23
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 2
Valery,
nu stiu cum e la consulat. dar iti pot spune cum e la Iasi: sgur poti face programare din timp, nu e nevoie de cnp, se face prin mail. si obtii pasaportul mai radid, in 14 zile calendaristice (65 euro), pe cind la consulate dureaza 30 zile lucratoare(100 euro)
thanks 2 au multumit acest post util Sabina-Erik.
Offline vitass098  
#406 Postat : miercuri, 13 februarie 2013 21:27:31(UTC)
Nivel: Membru Avansat
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Locatia: Moldova
Originally Posted by: Valery Go to Quoted Post
Buna ziua, sintem o familie din 4 persoane (2 maturi si 2 copii minori). Am obtinut cu totii cetatenia romana. Acuma am ajuns la etapa cind ne-am programat pentru transcrierea certificatelor de nastere a copiilor pentru data de 4 martie.
Daca stie cineva : ne putem programa intre timp pentru perfectarea pasapoartelor romanesti pentru toata familia (fara a avea inca CNP pentru copii)?
Am inteles ca la Consulat se programeaza peste vreo 3 luni,iar noi speram sa avem pasapoarte romanesti pina la vara...

La Iasi si in alte judete ,poti si fara programare sa-ti perfectezi pasapoartele.
Offline dana85  
#407 Postat : marți, 23 iulie 2013 20:06:48(UTC)
dana85
Postari: 1
buna, tuturor. Am citit tot si nu pot sa inteleg pana la urma. Sotul cind sa facut cetatanie romana(cu toate documentele) a facut copilului certificat de nastere roman. Acum baiatul a implinit virsta de 18 ani. Ce documente e necesar de prezentat pentru perfectarea pasaportului roman. Poate sa-mi raspunda cineva. Multumesc.
Offline VasileIonescu  
#408 Postat : joi, 15 august 2013 14:57:29(UTC)
VasileIonescu
Postari: 1
Imi puteti zice va rog pe ce site gasesc unde as putea sa ma programez pentru a putea optine pasaportul la IASI, fiindca am auzit ca aici la chisinau dureaza cu mult mai mult...

Mentionez ca urmeaza sa primesc certificatu de nastere aici la Chisinau pe data de 10 septembrie.

Va multumesc anticipat!

Editeaza de catre utilizator joi, 15 august 2013 14:58:45(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Utilizatori pe tema
9 Pagini«<789
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.