Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

2 Pagini12>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline ZoneFive  
#1 Postat : marți, 10 iulie 2012 10:27:57(UTC)
Nivel: Membru
ZoneFive
Postari: 91
A fost multumit de: 33 -ori in postarea 24
Locatia: Dosar XXXXX depus XX.XX.2011 Chisinau
http://cursdeguvernare.ro/unpr-primita-in-guvernul-ponta-gheorghe-emacu-numit-secretar-de-stat-la-ministerul-justitiei.html

Monitorul Oficial 463/2012 din 9 iulie 2012

Decizia 406/2012, Prim-ministru
privind eliberarea doamnei Nicoleta-Ecaterina Eucarie din funcţia de preşedinte, cu rang de secretar de stat, al Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie

Decizia 407/2012, Prim-ministru
privind numirea domnului Gheorghe Emacu în funcţia de preşedinte, cu rang de secretar de stat, al Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie

Editeaza de catre moderator marți, 10 iulie 2012 11:47:00(UTC)  | Motiv: adaugat

Offline shullerm  
#2 Postat : marți, 10 iulie 2012 10:53:10(UTC)
Nivel: Membru Avansat
shullerm
Postari: 304
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 108
Locatia: Cricova, Dosar depus in Chisinau la 30-Sep-2010, aviz pozitiv 29-Iul-2011. ORDIN 872 din 12-Sep-2011, juramint 28-Sep-2011
Originally Posted by: covand Go to Quoted Post

eliberarea doamnei Nicoleta-Ecaterina Eucarie din funcţia de preşedinte al Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie ...

Asteptam consetince...
Offline Alycica  
#3 Postat : marți, 10 iulie 2012 10:53:43(UTC)
Alycica
Postari: 237
A fost multumit de: 89 -ori in postarea 48
Locatia: Moldova
si acum la ce schimbari sa ne mai asteptam? dupa cum imi pare numai nu schimbari bune pentru noi cei din Moldova,
sper totusi sa fie totul binePray
Offline ZoneFive  
#4 Postat : marți, 10 iulie 2012 11:00:08(UTC)
ZoneFive
Originally Posted by: Alycica Go to Quoted Post
si acum la ce schimbari sa ne mai asteptam? dupa cum imi pare numai nu schimbari bune pentru noi cei din Moldova,
sper totusi sa fie totul binePray

cel putin, pina se va invata a semna acte, publicarea ordinelor se va suspenda, doar ca o parere...
Offline CHILDREN  
#5 Postat : marți, 10 iulie 2012 11:11:41(UTC)
CHILDREN
Postari: 184
A fost multumit de: 47 -ori in postarea 34
Locatia: Chisinau
Totutl ce se face se face spre bine. Sper ca vor avea loc schimbari pozitive pentru moldoveni. Defapt nu prea mea placut de Eucarie ca persoana. Am privit o emisiune sau 2 cu ea, afara de aceasta luind in consideratie faptul cit de repede se raspunde la scrisorile recomandate, sau nu se raspunde de loc, as spune ca mare treaba nu a facut doamna. Sper ca Emancu va face fata lucrurilor si va merge mai repede procesul de redobindire a cetateniei.
Offline ZoneFive  
#6 Postat : marți, 10 iulie 2012 11:16:59(UTC)
ZoneFive
Originally Posted by: CHILDREN Go to Quoted Post
Totutl ce se face se face spre bine. Sper ca vor avea loc schimbari pozitive pentru moldoveni. Defapt nu prea mea placut de Eucarie ca persoana. Am privit o emisiune sau 2 cu ea, afara de aceasta luind in consideratie faptul cit de repede se raspunde la scrisorile recomandate, sau nu se raspunde de loc, as spune ca mare treaba nu a facut doamna. Sper ca Emancu va face fata lucrurilor si va merge mai repede procesul de redobindire a cetateniei.

Nu prea cred, ca ceva se va schimba spre bine.
Persoane respective au fost si se vor numi in functie dupa criterii politice.
Ca rezultat - avem, ce avem.

Editeaza de catre utilizator marți, 10 iulie 2012 11:17:26(UTC)  | Motiv: correctat

Offline Alycica  
#7 Postat : marți, 10 iulie 2012 11:20:52(UTC)
Alycica

sunt deacord cu tine ca era prea agresiva, dar cel putin sustinea redobindirea cetateniei. Nu ma pricep la politica cel putin la ei in tara, dar daca l-au demis pe seful statului care la fel susinea redobindirea si l-au pus pe Emancu care e de la opozitie se prevad schimbari ...in fine ...asteptam un comentariu mai aproape de adevar de la o persoana care e la curent cu politica din Romania.
Offline Urban2012  
#8 Postat : marți, 10 iulie 2012 13:03:08(UTC)
Nivel: Incepator
Urban2012
Postari: 6
daca l-au demis pe seful statului care la fel susinea redobindirea si l-au pus pe Emancu care e de la opozitie se prevad schimbari ...in fine ...asteptam un comentariu mai aproape de adevar de la o persoana care e la curent cu politica din Romania.

Cu parere de rau sunt de aceiasi parere, sunt posibile scimbari (verificari sau acte suplimentare, tergevirsarea analizarii dosarelor...)Think
Offline Civic  
#9 Postat : marți, 10 iulie 2012 17:52:17(UTC)
Civic
Postari: 35
A fost multumit de: 18 -ori in postarea 8
Locatia: Moinesti, Bacau
Nu va fie frica ma oameni buni! Aceste schimbari vor tine pina la referendum! Basescu Traian va reveni la Cotroceni. Sa ne amintim ca acesti psd-isti, acesti neo-comunisti ai Romaniei, au mai dat-o in bara cu referendumul. Ii tinem pumnii presedintelui Basescu, unicul presedinte al Romaniei care a fost aproape de romanii din Moldova.
Consider ca Ponta s-a speriat de sustinerea mare a basarabenilor, de care se bucura Traian Basescu. Si nu o data voturile moldovenilor l-au ajutat sa invinga. Iata si explicatia acestei mutari fulgeri la ANC.
thanks 1 utilizator a multumit Civic acest post util.
Offline nadph  
#10 Postat : marți, 10 iulie 2012 18:05:42(UTC)
nadph
Postari: 485
A fost multumit de: 145 -ori in postarea 91
Locatia: Un an 2 luni o zi pin la Juramant
Bl... sh m-am z... de tot circu asta de la ANC! De fiecare data cind apareau noutati
de la ANC lumea scria ca "spre bine" da era mereu "ca de obicei" - controale mai aprige,
blocarea lucrului ANC etc. Iar despre Base, stiti vorba aia cu ulciorul care se duce la apa.
Miine-poimiine am un an si pot liber s mai astept jumate. Institutia asta nu poate lucra
cinstit atita timp cit nimeni nu are idee cum ea functioneaza, iar de schimbarea directorului
va beneficia numai noul director. Tare spurcat mai era si anul 2011 ca sa depui dosarul pentru
redobindire...
Offline igrek77  
#11 Postat : miercuri, 11 iulie 2012 10:42:45(UTC)
igrek77
Postari: 84
A fost multumit de: 50 -ori in postarea 20
Europa nu saluta eliberarea pasapoartelor altor cetatani deoarece romanii au devenit cersatori prin Europa si acuma procedura de redobandire a cetatanie posibil sa treaca printr-o pauza fara termeni cum a mai fost cand erau comunistii nostri la putere.
D-na Eucarie a fost demisa din cauza ca a sustinut moldovenii in toate,acest Emacu va taragana pana la alegeri anticipate procedurile legale de redobandire a cetataniei Romane.
Daca ati observat in iulie la consulatul din Chisinau nu mai sunt transcrise certificatele de nastere,apoi vor fi interzise trecerile peste frontiera in baza certificatului constatator dovada de depunere a juramantului{ foia galbena}.
Offline Doina171  
#12 Postat : miercuri, 11 iulie 2012 13:06:25(UTC)
Doina171
Postari: 123
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 18
Locatia: MD,Dosar depus:20.12.2011 la Chisinau
vai..ce degraba nu mai vedem ordine? Crying Crying Crying
sper ca la referendum vor vota si moldovenii stabiliti in Romania pt ca Basescu sa ramana presedintePray
Offline <Adi>  
#13 Postat : miercuri, 11 iulie 2012 13:42:53(UTC)
<Adi>
Postari: 279
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 29
Locatia: Chisinau, (depus pe 06.05.2011, ordin primit-31.05.2012, juramint de credinta-28.06.2012, CNP-05.09.2012, Pasaport- 26.10.2012
Originally Posted by: igrek77 Go to Quoted Post
Europa nu saluta eliberarea pasapoartelor altor cetatani deoarece romanii au devenit cersatori prin Europa si acuma procedura de redobandire a cetatanie posibil sa treaca printr-o pauza fara termeni cum a mai fost cand erau comunistii nostri la putere.
D-na Eucarie a fost demisa din cauza ca a sustinut moldovenii in toate,acest Emacu va taragana pana la alegeri anticipate procedurile legale de redobandire a cetataniei Romane.
Daca ati observat in iulie la consulatul din Chisinau nu mai sunt transcrise certificatele de nastere,apoi vor fi interzise trecerile peste frontiera in baza certificatului constatator dovada de depunere a juramantului{ foia galbena}.

nu vorbi prostii, fii mai optimist si mai realist
Offline ZoneFive  
#14 Postat : miercuri, 11 iulie 2012 14:11:44(UTC)
ZoneFive
Offline Cezar  
#15 Postat : miercuri, 11 iulie 2012 15:17:55(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Hz ce schimbari vor fi. Insa se vede ca zboara tot ce e legat cu Basescu.
Cum au mentionat si altii mie mii grata de Eucarie, cu toate ca sunt pro Basescu. Numai apa chioara stie sa toarne la TV.
Jucu acesta nou nu stiu cum e. Vom vedea.

PS. Daca ne vor lipsi de dreptul de vot zau ca ii dau la CEDO sau hz unde ca vor incalca constitutia.
Offline Colti  
#16 Postat : miercuri, 11 iulie 2012 19:24:34(UTC)
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286
Originally Posted by: Cezar Go to Quoted Post
Hz ce schimbari vor fi. Insa se vede ca zboara tot ce e legat cu Basescu.
Cum au mentionat si altii mie mii grata de Eucarie, cu toate ca sunt pro Basescu. Numai apa chioara stie sa toarne la TV.
Jucu acesta nou nu stiu cum e. Vom vedea.

PS. Daca ne vor lipsi de dreptul de vot zau ca ii dau la CEDO sau hz unde ca vor incalca constitutia.

Important e sa inteleaga lumea care a primit deja cetatenia si sa mearga la vot,dar nu sa le fie floare la ureche de soarta tarii si a altoraThink

Editeaza de catre utilizator miercuri, 11 iulie 2012 19:25:07(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Colti acest post util.
Offline Cezar  
#17 Postat : miercuri, 11 iulie 2012 22:19:23(UTC)
Cezar
Originally Posted by: Titikol Go to Quoted Post
Important e sa inteleaga lumea care a primit deja cetatenia si sa mearga la vot,dar nu sa le fie floare la ureche de soarta tarii si a altoraThink

La majoritatea cetatenia e fake, adica numai de dragul "la italiea" sau "la spaniea"
Offline acquasmile  
#18 Postat : joi, 12 iulie 2012 07:11:04(UTC)
acquasmile
Locatia: firenze
fiti mai pozitivi nici nu stiti dar poate psd-ul vrea sa-i atraga de partea sa pe basarabeni si odata cu noul presedinte al ANC din partea psd sa dea cetatenie si mai repede si in felul asta sa arate ca sunt mai buni decit basescu.
Offline acquasmile  
#19 Postat : joi, 12 iulie 2012 07:24:15(UTC)
acquasmile
Locatia: firenze
intr-o alta ordine de ideie , daca ANC nu emit ordine timp de o saptamana sau doua putem organiza un miting in fata ambasadei sau consulatului Roman de la Chisinau.Eu cred ca ar fi o lovitura grea de imagine contra guvernului Ponta.
Offline Cezar  
#20 Postat : joi, 12 iulie 2012 09:12:29(UTC)
Cezar
Originally Posted by: acquasmile Go to Quoted Post
fiti mai pozitivi nici nu stiti dar poate psd-ul vrea sa-i atraga de partea sa pe basarabeni si odata cu noul presedinte al ANC din partea psd sa dea cetatenie si mai repede si in felul asta sa arate ca sunt mai buni decit basescu.

http://voceabasarabiei.n...id=22840&Itemid=1908
Offline Alycica  
#21 Postat : joi, 12 iulie 2012 10:19:07(UTC)
Alycica
incerc sa sun la ambasada romaniei la Chisinau si nu raspunde nimeni, sau da ocupat sau raspunde robotul si nu face legatura, asta cred ca e deja urmarea la schimbarea puterii. A fost cineva la ambasada zilele astea, cine poate spune daca sunt ceva schimbari acolo?
Offline Ganster  
#22 Postat : joi, 12 iulie 2012 10:40:38(UTC)
Ganster
Postari: 579
A fost multumit de: 167 -ori in postarea 87
Stati ca nimic nu se va schimba. Politica RO-MD e aceiasi indifirent de puterea in Ro.

Offline popescu2  
#23 Postat : joi, 12 iulie 2012 14:02:38(UTC)
popescu2
Postari: 1
Va rog mult sa ma ajutati!!! Am nevoie urgent de cineva care sa ma ia in spatiu, pt a-mi face buletin in sectorul 4 Bucuresti. Platesc. Multumesc anticipat. 0749531401
Offline bibigon  
#24 Postat : joi, 12 iulie 2012 16:02:09(UTC)
bibigon
Postari: 328
A fost multumit de: 219 -ori in postarea 109

Atata perspicacitate ma emotioneaza ((R)Gheorghe Dinica)

M-ai facut sa zambesc, dar un zambet un pic amar

In mare parte cei care redobandesc cetetenia romana nu se stabilesc in Romania dar continua sa traiasca in tara de origine sau pleaca la munca in Europa de Vest si fac parte din diaspora. Daca ati urmarit alegerile din Romania 2009 ati fi observat ca votul decisiv care la facut pe Basescu Presedinte a Romaniei pentru al doilea mandat a fost votul din afara tarii (Romania). Atunci in presa romaneasca sa scris ca "capsunarii" l-au facut pe Base Presedinte. Eu unul nu astept nimic bun de la aceasta schimbare.Cred ca vor incerca sa tergivereseze procesul de dobandire a cetateniei romane si a actelor pe cat posibil pana dupa alegerile parlamentare din toamna. Cum crezi trebuia sa se comporte doamna Eucarie daca la Bucuresti vin persoane care vor sa depuna juramant de credinta statului Roman dar nu pot lega doua fraze in limba romana?

Editeaza de catre utilizator joi, 12 iulie 2012 16:06:24(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Alycica  
#25 Postat : vineri, 13 iulie 2012 15:05:06(UTC)
Alycica
Comunicat de presă

Prin decizia nr.407/9 iulie 2012 a Prim-Ministrului Guvernului României, la conducerea Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie a fost numit domnul GHEORGHE EMACU.

Domnia sa este absolvent al Facultăţii de Drept a Universităţii Bucureşti şi al Colegiului Naţional de Apărare, ocupând, începând cu anul 2002, mai multe funcţii de demnitate publică, printre care şi cele de secretar de stat în Ministerul Administraţiei şi Internelor şi Ministru Delegat pentru Administraţia Publică.

Consecvent strategiei Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, a cărei activitate este guvernată de Legea 21/1991 republicată, noul Preşedinte, domnul GHEORGHE EMACU, va continua să asigure, în limita competenţelor sale şi cu sprijinul Ministerului Justiţiei, precum şi al celorlalte instituţii implicate în procesul de acordare sau redobândire a cetăţeniei române, înalte standarde de profesionalism.

Cuvintele de ordine: EFICIENŢĂ, INTEGRITATE, DISCIPLINĂ, SERIOZITATE.

Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie îşi desfăşoară activitatea în condiţii normale, conform programului postat pe site-ul propriu şi afişat la structura centrală şi la birourile teritoriale.

BIROUL COMUNICARE
Offline ___klhg___  
#26 Postat : vineri, 13 iulie 2012 15:19:13(UTC)
___klhg___
Postari: 114
A fost multumit de: 20 -ori in postarea 12
Comunicat de presă

Prin decizia nr.407/9 iulie 2012 a Prim-Ministrului Guvernului României, la conducerea Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie a fost numit domnul GHEORGHE EMACU.

Domnia sa este absolvent al Facultăţii de Drept a Universităţii Bucureşti şi al Colegiului Naţional de Apărare, ocupând, începând cu anul 2002, mai multe funcţii de demnitate publică, printre care şi cele de secretar de stat în Ministerul Administraţiei şi Internelor şi Ministru Delegat pentru Administraţia Publică.

Consecvent strategiei Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, a cărei activitate este guvernată de Legea 21/1991 republicată, noul Preşedinte, domnul GHEORGHE EMACU, va continua să asigure, în limita competenţelor sale şi cu sprijinul Ministerului Justiţiei, precum şi al celorlalte instituţii implicate în procesul de acordare sau redobândire a cetăţeniei române, înalte standarde de profesionalism.

Cuvintele de ordine: EFICIENŢĂ, INTEGRITATE, DISCIPLINĂ, SERIOZITATE.

Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie îşi desfăşoară activitatea în condiţii normale, conform programului postat pe site-ul propriu şi afişat la structura centrală şi la birourile teritoriale.

BIROUL COMUNICARE

Speram ca asa si va fi...adica schimbari spre bine doar!!
Offline Colti  
#27 Postat : sâmbătă, 14 iulie 2012 17:34:17(UTC)
Colti
Originally Posted by: Paul8611 Go to Quoted Post
Speram ca asa si va fi...adica schimbari spre bine doar!!

Nu mai cred in nimeni,asta ar putea fi spus si doar ca sa calmeze pe unii ca tot e bine si sedeti acasa ,nu mai mergeti la Referendum...Poti sa stii cert doar dupa ce va trece 29 iulie ce va fi.d'oh!
Offline vicky_g  
#28 Postat : duminică, 15 iulie 2012 02:35:22(UTC)
vicky_g
Postari: 1,575
A fost multumit de: 575 -ori in postarea 438
Locatia: Romania,Bucuresti
Nu mai cred in nimeni,asta ar putea fi spus si doar ca sa calmeze pe unii ca tot e bine si sedeti acasa ,nu mai mergeti la Referendum...Poti sa stii cert doar dupa ce va trece 29 iulie ce va fi.d'oh!

Ooo , ce prezenta pe forum :D
Offline bibigon  
#29 Postat : luni, 16 iulie 2012 10:52:34(UTC)
bibigon
Postari: 328
A fost multumit de: 219 -ori in postarea 109

Cei care asteapta cu sufletul ala gura aparitia unui nou ordin nu vor merge la Referendum, nu pentru ca nu ar vrea dar pentru ca nu au acte pentru asta.
Offline greed  
#30 Postat : luni, 16 iulie 2012 10:58:31(UTC)
greed
Postari: 220
A fost multumit de: 131 -ori in postarea 62
Oare persoanele ce au deja cetatenie Romana, fara carte de identitate, adica noi cei rezidenți în Republica Moldova, vom putea participa la referendum?
Offline Cezar  
#31 Postat : luni, 16 iulie 2012 15:11:06(UTC)
Cezar
Originally Posted by: greed Go to Quoted Post
Oare persoanele ce au deja cetatenie Romana, fara carte de identitate, adica noi cei rezidenți în Republica Moldova, vom putea participa la referendum?

Dap cum. Pentru asta si exista consulatele si in primul rand suntem cetateni egali ca si toti romanii, cu drept de vot.
Offline Cezar  
#32 Postat : luni, 16 iulie 2012 15:14:04(UTC)
Cezar
Originally Posted by: bibigon Go to Quoted Post
Cei care asteapta cu sufletul ala gura aparitia unui nou ordin nu vor merge la Referendum, nu pentru ca nu ar vrea dar pentru ca nu au acte pentru asta.

Prikol vrei ? :)
Cand asteptam cu anii cetatenia (eu eram inca in asteptare), in 2009 daca nu ma gresesc, am primit 3 scrisori (de la partide diferite) acasa la tara ca tipa sunt asteptat la alegeri prezidentiale. Eu inca nici nu stiam ce e cu soarta dosarului meu si nici nu mai spun ca inca nu eram publicat in MO (pe atunci era cu MO).
Prikini cata obraznicie au avut acele partide?
Offline greed  
#33 Postat : luni, 16 iulie 2012 15:49:11(UTC)
greed
Originally Posted by: Cezar Go to Quoted Post
Dap cum. Pentru asta si exista consulatele si in primul rand suntem cetateni egali ca si toti romanii, cu drept de vot.

Intrebarea a aparut din motivul ca citisem zilele acestea intro noutate ca Romanii de peste hotarele tarii (adica Romania) nu vor putea participa la referendum....un pont de lui Poanta.....:)
Offline greed  
#34 Postat : luni, 16 iulie 2012 16:16:22(UTC)
greed
http://www.eurotv.md/sti...lati-cu-alienatii-mintal

Iata shi shtirea despre care vorbeam
Offline Colti  
#35 Postat : luni, 16 iulie 2012 18:29:29(UTC)
Colti
Originally Posted by: vicky_g Go to Quoted Post
Ooo , ce prezenta pe forum :D
Blushing limba

Offline Cezar  
#36 Postat : luni, 16 iulie 2012 22:18:06(UTC)
Cezar
http://www.eurotv.md/stire-romanii-din-diaspora-egalati-cu-alienatii-mintal

Iata shi shtirea despre care vorbeam

Da am vazut eu stirile astea. Ei vor sa ne lipseasca de dreptul de vot, adica trebuie sa schimbe constitutia (ceea ce nu e real in cateva zile sa faca). Zilele acestea parca au spus ca vot fi 5 sectii de vot in MD
Offline ZoneFive  
#37 Postat : luni, 16 iulie 2012 22:21:51(UTC)
ZoneFive
thanks 1 utilizator a multumit ZoneFive acest post util.
Offline Biberman  
#38 Postat : marți, 17 iulie 2012 11:01:47(UTC)
Biberman
Postari: 107
A fost multumit de: 34 -ori in postarea 18
Locatia: Earth
Da baiatu s-o invatat intr-o saptamana cum sa se iscaleascaApplause Applause Applause
pe tabelul de juramant. Poate in scurt timp se va invata si ordinele cum se semneaza? Confused BigGrin
Offline ___klhg___  
#39 Postat : marți, 17 iulie 2012 11:51:14(UTC)
___klhg___
Iaca si rezultatul vizitei lui Ponta! Un ordin nou!
Offline greed  
#40 Postat : marți, 17 iulie 2012 15:54:01(UTC)
greed
Președintele Autorității pentru Cetățenie Română vine la Chișinău

Victor Ponta se află într-o vizită oficială la Chișinău
Noul președinte al Autorității Naționale pentru Cetățenie Gheorghe Emacu va veni la Chișinău săptămâna viitoare, a anunțat astăzi premierul României Victor Ponta după întrevederea cu președintele Parlamentului Marian Lupu.

Ponta: Vom scoate birocrația la dobândirea cetățeniei române

„Vrem să îndepărtăm barierele birocratice care au dus la acumularea a zeci de mii de dosare de redobândire a cetățeniei române și să dăm un răspuns mult mai rapid solicitanților. Sunt lucruri probleme acumulate din trecut și trebuie să le rezolvăm”, a declarat Ponta.

http://news.point.md/ro/...direa-cetatzeniei-romane

Editeaza de catre utilizator marți, 17 iulie 2012 15:59:24(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Alycica  
#41 Postat : marți, 17 iulie 2012 16:10:15(UTC)
Alycica
vad ca promite multe sa vedem cum se tine de cuvint
http://www.publika.md/po...tenie-romana_946031.html
Offline <Adi>  
#42 Postat : marți, 17 iulie 2012 20:25:53(UTC)
<Adi>
Postari: 279
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 29
Locatia: Chisinau, (depus pe 06.05.2011, ordin primit-31.05.2012, juramint de credinta-28.06.2012, CNP-05.09.2012, Pasaport- 26.10.2012
Președintele Autorității pentru Cetățenie Română vine la Chișinău

Victor Ponta se află într-o vizită oficială la Chișinău
Noul președinte al Autorității Naționale pentru Cetățenie Gheorghe Emacu va veni la Chișinău săptămâna viitoare, a anunțat astăzi premierul României Victor Ponta după întrevederea cu președintele Parlamentului Marian Lupu.

Ponta: Vom scoate birocrația la dobândirea cetățeniei române

„Vrem să îndepărtăm barierele birocratice care au dus la acumularea a zeci de mii de dosare de redobândire a cetățeniei române și să dăm un răspuns mult mai rapid solicitanților. Sunt lucruri probleme acumulate din trecut și trebuie să le rezolvăm”, a declarat Ponta.

http://news.point.md/ro/...direa-cetatzeniei-romane

ce nu vorbeste Ponta pentru a invinge la referendum!
Offline Cezar  
#43 Postat : marți, 17 iulie 2012 20:28:39(UTC)
Cezar
Originally Posted by: < Go to Quoted Post
ce nu vorbeste Ponta pentru a invinge la referendum!

Oricum votez cum trebuie sa votez :D (pro Basescu) chiar daca da cu puciocul cetatenii pontu ista
thanks 2 au multumit acest post util Cezar.
Offline Andrei Romanu'  
#44 Postat : miercuri, 18 iulie 2012 10:53:03(UTC)
Andrei Romanu'
Postari: 48
A fost multumit de: 9 -ori in postarea 7
Ce acte sunt necesare pentru a vota?
Offline Cezar  
#45 Postat : miercuri, 18 iulie 2012 11:40:19(UTC)
Cezar
Originally Posted by: Andrei Romanu' Go to Quoted Post
Ce acte sunt necesare pentru a vota?

http://www.evz.ro/detali...tate-emise-d-992127.html
Offline olteanu  
#46 Postat : joi, 19 iulie 2012 21:33:15(UTC)
olteanu
Postari: 1
Locatia: berlin
Buna ziua. poate cineva sa-mi talmceasca mesajul primit prin mail de la ANC "Procedura de soluţionare a cererii dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române, ce formează obiectul dosarului nr. 1***1/2011, a fost suspendată."
Va multumesc. Think
Offline vitass098  
#47 Postat : joi, 19 iulie 2012 22:12:08(UTC)
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Originally Posted by: olteanu Go to Quoted Post
Buna ziua. poate cineva sa-mi talmceasca mesajul primit prin mail de la ANC "Procedura de soluţionare a cererii dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române, ce formează obiectul dosarului nr. 1***1/2011, a fost suspendată."
Va multumesc. Think

Asta inseamna ca ai depus dosarul prin intermediari,si dosarul e stopat.Acum stau la gand,ce sa faca cu el Think
Offline ___klhg___  
#48 Postat : joi, 19 iulie 2012 22:16:07(UTC)
___klhg___
Originally Posted by: olteanu Go to Quoted Post
Va multumesc. Think

Este caz des intilnit si s-a discutat mult!Chiar este si un topic cu "Dossare suspendate".Asta inseamna ca solutionarea dosarului tau s-a suspendat pentru o perioada necunoscuta.Care este motivul?Unul si cel mai important ca ai depus prin intermediar.
Offline Colti  
#49 Postat : joi, 19 iulie 2012 22:45:59(UTC)
Colti
thanks 1 utilizator a multumit Colti acest post util.
Offline vitass098  
#50 Postat : joi, 19 iulie 2012 23:05:38(UTC)
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Imi pare rau,ca au taraganat cu transcrierea actelor,ca sa nu am nici buletin,nici pasaport pana la referendum.Mau eliminat din cursa,fiind cetatean roman :(((
Utilizatori pe tema
2 Pagini12>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.