Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline icegirl_22  
#1 Postat : joi, 28 iunie 2012 20:36:39(UTC)
Nivel: Membru
icegirl_22
Postari: 11
Locatia: Chisinau
Buna ziua la toti, am o dilema care poate sa imi creeze mari probleme.In primul rind ca sa explic, nu imi cunosc tatal,nu l-am vazut niciodata, in al 2-lea rind am aparut recent in ordine.Pina acum am avut viza de resedinta in Chisinau,acuma ea expira la inceputul lui iulie. Pentru inscrierea certificatului de nastere la Balti(din preajma de unde sunt) am nevoie de buletinul tatalui,care la Chisinau nu se cere,dar aici deja nu stiu daca reusesc sa fac pina expira viza. Cum sa fac,poate exista vre-o solutie.Merci anticipat...
Offline icegirl_22  
#2 Postat : vineri, 29 iunie 2012 09:39:25(UTC)
icegirl_22
Trebuie sa fie o solutie,nu???
Offline Alycica  
#3 Postat : vineri, 29 iunie 2012 10:36:51(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Alycica
Postari: 237
A fost multumit de: 89 -ori in postarea 48
Locatia: Moldova
de ce nu scrii un email la consulat si intrebi la ei direct
Offline bibigon  
#4 Postat : vineri, 29 iunie 2012 11:59:24(UTC)
Nivel: Membru Avansat
bibigon
Postari: 328
A fost multumit de: 219 -ori in postarea 109
Originally Posted by: icegirl_22 Go to Quoted Post
Buna ziua la toti, am o dilema care poate sa imi creeze mari probleme.In primul rind ca sa explic, nu imi cunosc tatal,nu l-am vazut niciodata, in al 2-lea rind am aparut recent in ordine.Pina acum am avut viza de resedinta in Chisinau,acuma ea expira la inceputul lui iulie. Pentru inscrierea certificatului de nastere la Balti(din preajma de unde sunt) am nevoie de buletinul tatalui,care la Chisinau nu se cere,dar aici deja nu stiu daca reusesc sa fac pina expira viza. Cum sa fac,poate exista vre-o solutie.Merci anticipat...

Toate consulatele pe teritoriul unui stat trebuie sa lucreze dupa acelasi principiu si cu aceleasi acte. Este posibil ca au gresit ceva cei care au scris lista de documente de care este nevoie la unul din consulate. Numele parintelui tau este scris in certificatul de nastere in mod normal.
Dar cel mai bine iti expui in mail problema pe care o ai la ambele consulate si vezi ce iti recomanda.
Succes
thanks 1 utilizator a multumit bibigon acest post util.
Offline icegirl_22  
#5 Postat : vineri, 29 iunie 2012 16:52:31(UTC)
icegirl_22

multumesc,o sa incerc...dar scrieti-mi please adresa concreta de mail
Offline icegirl_22  
#6 Postat : duminică, 1 iulie 2012 21:41:32(UTC)
icegirl_22
Deja am gasit o adresa de email...si chiar iata ca la Balti se cere buletinele parintilor, la Chisinau nu...am intrebat si la consulat,nu stiu de ce asa...oare e suficient daca fac o declaratie de la primarie ca el nu este,am fost in ingrijirea bunicii si nu am avut nici un ajutor de la el?

Editeaza de catre utilizator duminică, 1 iulie 2012 21:41:56(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.