Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline nathally_m  
#1 Postat : luni, 25 iunie 2012 13:44:25(UTC)
Nivel: Membru Avansat
nathally_m
Postari: 260
A fost multumit de: 93 -ori in postarea 44
Locatia: dosar depus 31.07.2009, juramint 02.12.2010, dosar depus CN+CC+CNP 27.01.2011-ridicat29.07.2011,cerere pasaport 02.08.2011,ridicare pasaport 16.08.2011
Buna, ne-au aprobat CV-urile, al meu si al sotului pentru munca in UK. Si ca ospatari - ca urmare ar trebui sa transferam o suma bunicica pe contul lor, cine stie - e o firma serioasa, nu e fantoma, cineva s-a mai folosit de serviciile lor. Suntem la etapa 1, adica sa trecem interviul care costa 100 ron, daca ne accepta, trebuie sa facem transfer de bani ....
Marci anticipat.
Offline admin  
#2 Postat : marți, 26 iunie 2012 00:07:03(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
despre ce suma e vorba?
Offline nathally_m  
#3 Postat : miercuri, 27 iunie 2012 11:46:48(UTC)
Nivel: Membru Avansat
nathally_m
Postari: 260
A fost multumit de: 93 -ori in postarea 44
Locatia: dosar depus 31.07.2009, juramint 02.12.2010, dosar depus CN+CC+CNP 27.01.2011-ridicat29.07.2011,cerere pasaport 02.08.2011,ridicare pasaport 16.08.2011
100 roni pentru interviu

400 euro prima rata - procesare dosar
400 euro - taxa la primirea contractului

+ eu trebuie sa cumpar biletul dus in UK

total 100 roni si 800 euro si nu stiu cat costa inca biletul sa zicem din Ro catre Anglia

Editeaza de catre utilizator miercuri, 27 iunie 2012 11:50:34(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline admin  
#4 Postat : vineri, 29 iunie 2012 18:02:29(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
deci 400 euro nu mai pot fi recuperati, in cazul in care dosarul este refuzat

uite ce-am gasit aici http://forum.softpedia.c...dex.php?showtopic=607209

Citat:
Buna ziua!
Ca sa incep cu prezentarea mai intai , ma numesc Marius Lazar si sunt din Galati.Imi asum integral raspunderea ptr cele declarate mai jos .
Ptr cei care nu stiu foarte multe despre ANSA JOBS va pot spune ca in spatele ei se afla D-l Radu Butiurca si a sa sotie Aura Butiurca fondatori a firmei Global Recruting ( apare si ca Eurozone Jobs , ei spun ca e un compartiment in firma Global Recruting dar de fapt este o modalitate de a dispersa pe doua nume activitatea frauduloasa a firmei ).
Aceasta firma probabil ca detine recordul de plangeri penale catre Inspectorul de Politie Mures .Sunt inregistrate cateva zeci de plangeri dar de fapt numarul real al celor escrocati de aceasta firma este in jur de 200 persoane.
Bineinteles ca nu s-a intamplat mai nimic cu plangerile penale adresate Inspectoratului de politie Mures, ptr ca cineva de acolo a avut grija sa le puna la dos , altfel nu imi pot explica ca dupa 4 ani de activitate de inselatorie si dupa cateva zeci de plangeri penale politia romana nu poate sa spuna nimic.Probabil ca se imparte cascavalul.
Si vazand D-l Butiurca ca treaba se impute si ca plangerile penale au inceput sa ajunga si pe la alte institutii s-a gandit sa-si faca o operatie de schimbare de identitate si asa s-a nascut firma ANSA JOBS SRL.
Deci celor care se gandesc sa aplice la aceasta firma le recomand sa nu dea absolut niciun ban inainte , sa-si puna telefonul pe inregistrare la orice convorbire purtata cu vreun oficial al firmei si reportofon la interviu , deasemeni sa caste bine ochii la prevederile contractului.Clauze precum returnarea in varianta 50% , 80% in cazul in care din motive obiective nu se intampla plecarea la job nu va fi respectata in vecii vecilor de escrocul Radu Butiurca iar acesti bani nu pot fi recuperati decat pe calea tribunalului , ...iar acest lucru dureaza ani de zile asta in cazul in care are ceva pe firma.
Recomand celor care au avut a face cu aceast firma si care isi vor dreptatea sa nu mai trimita plangeri penale pe adresa Inspectoratului de Politie Mures ( ptr ca acolo nu se va intampla nimic) ci sa trimita pe adresa Parchetului Judecatoriei Mures de unde cu siguranta veti primi un raspuns.
Ptr cei care nu ma cred si au nevoie de probe suplimentare ma pot contacta la urmatoarele adrese de mail si tel:
lazar_g_marius@yahoo.com
marius.lazar@hotmail.com
0747365438

Editeaza de catre utilizator vineri, 29 iunie 2012 18:03:11(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 2 au multumit acest post util admin.
Offline silviu  
#5 Postat : vineri, 16 noiembrie 2012 14:42:19(UTC)
Nivel: Incepator
silviu
Postari: 1
pana la urma a mai plecat persoana sau nu...stie cineva??
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.