Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline HULK  
#1 Postat : duminică, 3 iunie 2012 13:22:00(UTC)
Nivel: Membru
HULK
Postari: 15
Locatia: Chisinay
Ma numesc Ţurcanu Sergiu. , pot sa aflu ceva informatie nici numarul dosarului nu il stiu. Poate vre-o sursa web concreta imi ziceti mersi.

PS Imi cer scuze dosarul a fost depus pe 2 noiembrie 2011

Editeaza de catre utilizator duminică, 3 iunie 2012 13:39:17(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline jane  
#2 Postat : duminică, 3 iunie 2012 14:21:06(UTC)
jane
Postari: 122
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 19
Originally Posted by: HULK Go to Quoted Post
Ma numesc Ţurcanu Sergiu. , pot sa aflu ceva informatie nici numarul dosarului nu il stiu. Poate vre-o sursa web concreta imi ziceti mersi.

PS Imi cer scuze dosarul a fost depus pe 2 noiembrie 2011

scrie email la cetatenie@just.ro , si scrie in scrisoare tot ce doresti sa afli de la Autoritatea Nationala pentru Cetatenie Romana despre dosarul tau
Offline HULK  
#3 Postat : duminică, 3 iunie 2012 14:33:08(UTC)
HULK
Originally Posted by: jane Go to Quoted Post
scrie email la cetatenie@just.ro , si scrie in scrisoare tot ce doresti sa afli de la Autoritatea Nationala pentru Cetatenie Romana despre dosarul tau

mersi
Offline ioanalupu_26  
#4 Postat : duminică, 3 iunie 2012 14:40:57(UTC)
ioanalupu_26
Postari: 196
A fost multumit de: 37 -ori in postarea 30
Locatia: Floresti
Nu raspund la emailuri.Eu am depus pe 28.02.2012 si deja mai bine de o luna de zile ma chinui cu emailurile si scrisoare recomandata le-am trimis si inca nici un raspuns.Astept pina la sfirsitul lui iunie si mai incerc sa le mai trimit o scrisoare recomandata.
Offline HULK  
#5 Postat : duminică, 3 iunie 2012 15:10:09(UTC)
HULK
Originally Posted by: ioanalupu_26 Go to Quoted Post
Nu raspund la emailuri.Eu am depus pe 28.02.2012 si deja mai bine de o luna de zile ma chinui cu emailurile si scrisoare recomandata le-am trimis si inca nici un raspuns.Astept pina la sfirsitul lui iunie si mai incerc sa le mai trimit o scrisoare recomandata.

Blink Blink Blink mai bucurat.
Offline ioanalupu_26  
#6 Postat : duminică, 3 iunie 2012 15:21:24(UTC)
ioanalupu_26
Ce sa- faci.Asta e.Avem nevoie de maaareee rabdare pine ne vom vedea in ordin.
Offline HULK  
#7 Postat : duminică, 3 iunie 2012 15:42:26(UTC)
HULK
numai e o modalitate sa afli ceva depsre dosarul tau ?
Offline ioanalupu_26  
#8 Postat : duminică, 3 iunie 2012 15:50:50(UTC)
ioanalupu_26
nu, doar scrisoare recomandata cu mentiune de raspuns.sau te prezinti personal la ANC si ei iti comunica personal toata informatia ceea ce priveste de dosar.Sau mai scrii si o petitie 2 catre presedintele Romaniei Traian Basescu)))si atunci garantat 100% iti raspund cei de la ANC.

Editeaza de catre utilizator duminică, 3 iunie 2012 15:53:07(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit ioanalupu_26 acest post util.
Offline Doina171  
#9 Postat : duminică, 3 iunie 2012 18:02:04(UTC)
Doina171
Postari: 123
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 18
Locatia: MD,Dosar depus:20.12.2011 la Chisinau
nu, doar scrisoare recomandata cu mentiune de raspuns.sau te prezinti personal la ANC si ei iti comunica personal toata informatia ceea ce priveste de dosar.Sau mai scrii si o petitie 2 catre presedintele Romaniei Traian Basescu)))si atunci garantat 100% iti raspund cei de la ANC.

si cum arata o astfel de petitie? m-ar interesa daca ar avea efect Think
Offline ioanalupu_26  
#10 Postat : duminică, 3 iunie 2012 18:18:31(UTC)
ioanalupu_26
Undeva aici pe forum am gasit pe ce adresa de email trebuie de trimis dar textul continutului nu-l stiu sigur.Probabil se scrie la forma libera.
Offline tapu_giovanni  
#11 Postat : duminică, 3 iunie 2012 18:28:52(UTC)
tapu_giovanni
Postari: 16
trimite email la cetatenie@just.ro ca ei raspund
Offline Doina171  
#12 Postat : duminică, 3 iunie 2012 19:24:12(UTC)
Doina171
Originally Posted by: tapu_giovanni Go to Quoted Post

precis raspund :)) nustiu cat de norocos tre sa fii..mie la aceasta adresa niciodata nu mi-ai raspuns
Offline tapu_giovanni  
#13 Postat : duminică, 3 iunie 2012 19:47:52(UTC)
tapu_giovanni
da precis ca raspund, dar, adresa ta de email sa nu fie mail.ru ci de ex: gmail.com si sa fie astfel numele_prenumele@gmail.com si precis ca o sa-ti raspunda, trimite emailul in zile lucratoare in intervalul de ore 09:00 - 13:00
Offline ioanalupu_26  
#14 Postat : duminică, 3 iunie 2012 19:48:00(UTC)
ioanalupu_26

si eu am scris nenumarate ori si de pe yahoo si de pe gmail si nu mi-au raspuns.

Editeaza de catre utilizator duminică, 3 iunie 2012 19:48:39(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline ioanalupu_26  
#15 Postat : duminică, 3 iunie 2012 19:50:22(UTC)
ioanalupu_26
da precis ca raspund, dar, adresa ta de email sa nu fie mail.ru ci de ex: gmail.com si sa fie astfel numele_prenumele@gmail.com si precis ca o sa-ti raspunda, trimite emailul in zile lucratoare in intervalul de ore 09:00 - 13:00

iata in asa mod ,adica numele prenumele nu am folosit am sa incerc si in acest mod
daca imi raspund am sa fiu cea mai fericita cred.

Offline nadph  
#16 Postat : luni, 4 iunie 2012 09:24:03(UTC)
Nivel: Membru Avansat
nadph
Postari: 485
A fost multumit de: 145 -ori in postarea 91
Locatia: Un an 2 luni o zi pin la Juramant
Ei nu mai raspund la mail. Inainte raspundeau iar dupa rafuiala de
iarna gata. S-au suparat pe noi ori ceva de genu asta =)))))
Offline ioanalupu_26  
#17 Postat : luni, 4 iunie 2012 20:25:08(UTC)
ioanalupu_26
Nu raspund la mailuri,la scrisori la fel atunci cum sa-ti afli numarul dosarului?Doar sa te duci la ei si sa-i incepi la 3 parale sa-si faca datoria))))))))))))
Offline exuser  
#18 Postat : marți, 5 iunie 2012 12:22:34(UTC)
exuser
Postari: 18
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Locatia: Chisinau
Eu azi dimineata am trimis mai sa intreb stadiul dosarului, si la amiaza am primit raspun :"Veti primi, in perioada imediat urmatoare, corespondenta oficiala." Cei drept nu pot sa inteleg nimic din raspunsul asta, de cit sa trag o singura concluzie nr. dosarului meu e 30 XXX si ma gindesc ca dosarul e solutionat si urmeaza sa primesc scrisoarea mult asteptata. Voi ce credeti?
Offline exuser  
#19 Postat : marți, 5 iunie 2012 12:27:33(UTC)
exuser
Originally Posted by: exuser Go to Quoted Post
Eu azi dimineata am trimis mai sa intreb stadiul dosarului, si la amiaza am primit raspun :"Veti primi, in perioada imediat urmatoare, corespondenta oficiala." Cei drept nu pot sa inteleg nimic din raspunsul asta, de cit sa trag o singura concluzie nr. dosarului meu e 30 XXX si ma gindesc ca dosarul e solutionat si urmeaza sa primesc scrisoarea mult asteptata. Voi ce credeti?

Scuze. mail*
Offline tapu_giovanni  
#20 Postat : marți, 5 iunie 2012 12:41:39(UTC)
tapu_giovanni
oooo in sfirsit a mai aparut cineva cuie iau raspuns la email, eu le spun ca raspund la emailuri dar unii o tin una si buna ca nu raspund, credca trimat email pe la vreo 18:00 seara cind deam nui nimeni la lucru sau simbata si duminica BigGrin BigGrin BigGrin
Offline Doina171  
#21 Postat : marți, 5 iunie 2012 14:52:42(UTC)
Doina171
oooo in sfirsit a mai aparut cineva cuie iau raspuns la email, eu le spun ca raspund la emailuri dar unii o tin una si buna ca nu raspund, credca trimat email pe la vreo 18:00 seara cind deam nui nimeni la lucru sau simbata si duminica BigGrin BigGrin BigGrin

ei si mare fericire ca ti-au raspuns ca asteapta scrisoarea acasa doar ca n-a spus cate luni ai de asteptat...eu imi dau foarte bine seama ca nimeni n-o sa raspunda dupa 6,chiar si dupa 4 uneori..eu de cate ori am trimis,tot de pe gmail,pe la 9,10 chiar si dupa amiza dar deobicei in prima parte a zilei si tot nu mi-au mai raspuns..
n-are nici o importanta de pe casuta postala trimiti sau denumirea adresei electronice..deoarece la sfarsitul cererii/masajului intotdeauna se semnezeaza cu numele si prenumele solicitantului.
Offline exuser  
#22 Postat : marți, 5 iunie 2012 15:04:00(UTC)
exuser
Originally Posted by: Doina171 Go to Quoted Post
ei si mare fericire ca ti-au raspuns ca asteapta scrisoarea acasa doar ca n-a spus cate luni ai de asteptat...eu imi dau foarte bine seama ca nimeni n-o sa raspunda dupa 6,chiar si dupa 4 uneori..eu de cate ori am trimis,tot de pe gmail,pe la 9,10 chiar si dupa amiza dar deobicei in prima parte a zilei si tot nu mi-au mai raspuns..
n-are nici o importanta de pe casuta postala trimiti sau denumirea adresei electronice..deoarece la sfarsitul cererii/masajului intotdeauna se semnezeaza cu numele si prenumele solicitantului.

Dai dovada de foarta multa rautate. Daca erai un pic mai buna observai ca nr la dosarele aparute ste cu 29 xxx, iar eu am spus ca al meu e cu 30 xxx. Asa ca in ordinele urmatoare sunt sigura ca o sa apar. Dar luni mai ai de asteptat tu.
Offline Doina171  
#23 Postat : marți, 5 iunie 2012 16:28:58(UTC)
Doina171
Originally Posted by: exuser Go to Quoted Post
Dai dovada de foarta multa rautate. Daca erai un pic mai buna observai ca nr la dosarele aparute ste cu 29 xxx, iar eu am spus ca al meu e cu 30 xxx. Asa ca in ordinele urmatoare sunt sigura ca o sa apar. Dar luni mai ai de asteptat tu.

:)) miss sau mister exuser,n-am dat eu dovada de rautate chiar deloc,am evidentiat Doar faptul ca ei de multe ori scriu "asteptati corespondenta oficiala etc si asta nu inseamna ca peste 1 ora te trezesti cu acea scrisoare in mână.plus înainte comunicau prin email şi starea şi nr dosarului da na..cred că au schimbat textul standart..
eu niciodata n-am dorit cuiva sa apara cat mai tarziu sau ceva sa nu-i mearga in legatura cu obtinerea cetateniei etc deoarece eu stiu ce inseamna depunerea si calvarul cu adunarea tuturor actelor (fara intermediari).eu nu ştiam şi nici nu e în interesul meu sa ştiu ce nr ai şi dacă vei apărea în curând ,chiar mă bucur foarte mult,pt toţi care apar în mult-aşteptatul ordin.

stai pe pace Cool
Offline atlass  
#24 Postat : miercuri, 6 iunie 2012 08:28:36(UTC)
Nivel: Incepator
atlass
Postari: 2
Locatia: chisinau
Am depus dosarul pe 2 noiembrie 2012 in Chisinau! - ba frate, schimba te rog din postul tau anul depunerii dosarului din ''2012'' in ''2011''
Offline ioanalupu_26  
#25 Postat : miercuri, 6 iunie 2012 22:08:12(UTC)
ioanalupu_26
Vreau sa spun ca si mie mi-au raspuns in sfirsit la email.Le-am cerut numarul dosarului .Si e 40xxx mentionez dosar depus pe 28.02.2012 Consulatul General Roman din Balti si se afla in procedura legala de verificare si avizare))))) .Iata a revenit si raspunsul standard al lor.)))))))))))
Offline tapu_giovanni  
#26 Postat : miercuri, 6 iunie 2012 23:08:02(UTC)
tapu_giovanni
Applause Applause Applause Applause ai vazut, da tu ziceai ca ei nu raspund
Offline ioanalupu_26  
#27 Postat : miercuri, 6 iunie 2012 23:28:23(UTC)
ioanalupu_26
Da dar cu cit chin.))))
Offline Doina171  
#28 Postat : joi, 7 iunie 2012 01:20:05(UTC)
Doina171
Da dar cu cit chin.))))

bravo!ThumpUp Applause si la tine e nr format din 5 cifre? la mine incepe cu 12 ***/2012 ,am depus in decembrie 2011.
Offline nadph  
#29 Postat : joi, 7 iunie 2012 09:06:46(UTC)
nadph
Calatoria de 1000 de mile se incepe cu un pas. Bine ca macar raspund standard (ce mai e si bine in asta?!)

Eu am trimis scrisoare recomandata pe 13 aprilie cu Deutsche Post. Pina acum zero. Ma gindeam
sa nu sa se fi pierdut pe drum. Am trimis peste o luna o cerere online la Deutsche Post ca ei sa
controleze daca ea a ajuns la destinatie. Ieri am primit scrisoare ca cica tucmai de pe 18 aprilie
a ajuns la destinatie. Lor ce 2 luni le trebu ca sa-mi raspunda, sau ei fac ca in reclama cea cu
Mos Craciun:

http://www.youtube.com/watch?v=ZOFkTyASwD0
Offline exuser  
#30 Postat : joi, 7 iunie 2012 09:49:17(UTC)
exuser
Originally Posted by: nadph Go to Quoted Post
Calatoria de 1000 de mile se incepe cu un pas. Bine ca macar raspund standard (ce mai e si bine in asta?!)

Eu am trimis scrisoare recomandata pe 13 aprilie cu Deutsche Post. Pina acum zero. Ma gindeam
sa nu sa se fi pierdut pe drum. Am trimis peste o luna o cerere online la Deutsche Post ca ei sa
controleze daca ea a ajuns la destinatie. Ieri am primit scrisoare ca cica tucmai de pe 18 aprilie
a ajuns la destinatie. Lor ce 2 luni le trebu ca sa-mi raspunda, sau ei fac ca in reclama cea cu
Mos Craciun:

http://www.youtube.com/watch?v=ZOFkTyASwD0

Eu am trimis pe 26 octombrie 2011 4 scrisori pentru persoane diferite. La una avenit raspuns dupa anul nou, dar la celelalte 3 nici pina acum nu am primit raspuns.
Offline CHILDREN  
#31 Postat : joi, 7 iunie 2012 13:02:58(UTC)
CHILDREN
Postari: 184
A fost multumit de: 47 -ori in postarea 34
Vreau sa spun ca si mie mi-au raspuns in sfirsit la email.Le-am cerut numarul dosarului .Si e 40xxx mentionez dosar depus pe 28.02.2012 Consulatul General Roman din Balti si se afla in procedura legala de verificare si avizare))))) .Iata a revenit si raspunsul standard al lor.)))))))))))

Buna,
Poti sa-mi scrii de pe ce email ai primit raspunsul? Eu am trimis pe data de 02.05.2012 scrisoare recomandata si mi-a venit confirmarea ca pe data de 07.05.2012 au primit-o. Pina in prezent n-am primit nici un raspuns de la ei. Le-am transmis scrisoarea si prin email la cetatenie@just.ro, dar fara nici un rezultat.
Nu pot intelege pentru ce le trebuie email si scrisori recomandate daca oricum nu raspund la ele.
Offline ioanalupu_26  
#32 Postat : joi, 7 iunie 2012 20:08:07(UTC)
ioanalupu_26
Originally Posted by: CHILDREN Go to Quoted Post
Buna,
Poti sa-mi scrii de pe ce email ai primit raspunsul? Eu am trimis pe data de 02.05.2012 scrisoare recomandata si mi-a venit confirmarea ca pe data de 07.05.2012 au primit-o. Pina in prezent n-am primit nici un raspuns de la ei. Le-am transmis scrisoarea si prin email la cetatenie@just.ro, dar fara nici un rezultat.
Nu pot intelege pentru ce le trebuie email si scrisori recomandate daca oricum nu raspund la ele.

Eu am trimis email de pe gmail si peste o zi am primit si raspuns.dar cum a spus un utilizator pe forum trimitel intre orele 9-13.eu am trimis scrisoarea pe 17.04 si pe 23.04 am primit fluturasul ala roz precum ca ei au primito,dar raspuns oficial de la ei nici pina in ziua de azi nu am.dar de la ei raspunsul a fost de pe cetatenie@just.ro
thanks 1 utilizator a multumit ioanalupu_26 acest post util.
Offline nadph  
#33 Postat : vineri, 8 iunie 2012 09:45:47(UTC)
nadph
Numai biroul lora si-ar fi permite asa porcie! Au nevoie de scrisori
recomandate pentru a stringe maculatura? Sintem sec 21, eu toate chestiile
importante le primesc prin mail. Si nici macar nu raspund! Asta asa tupeu tre
de avut? Se ascund dupa spinarea institutiei lor da nu lucreaza ca oameni
cinstiti cu nume! Daca nu mi-au raspuns imi vreau ai mei 5 euro 50 inapoi!
thanks 1 utilizator a multumit nadph acest post util.
Offline Civic  
#34 Postat : vineri, 8 iunie 2012 15:18:58(UTC)
Civic
Postari: 35
A fost multumit de: 18 -ori in postarea 8
Locatia: Moinesti, Bacau
Te sustin intru totul nadph! Nu uita insa ca romanii nu sunt nemti! (intuiesc ca locuiesti in Germania?) Am trimis si eu doua scrisori recomnadate, prima inca pe 1 februarie, dar nu s-au sinchisit sa raspunda pina acum, manifesta indiferenta totala. Am trimis cu mai bine de o luna in urma petitii si presedintelui Romaniei si Guvernului, insa n-au raspuns. Nu mai am incredere in institutia lor.
thanks 1 utilizator a multumit Civic acest post util.
Offline nadph  
#35 Postat : vineri, 8 iunie 2012 16:14:12(UTC)
nadph
Nu am vrut sa scriu asta aici da oricum. Eu aveam dubii daca scrisoarea a ajuns (aici ca sa primesti biletel inapoi mai tre 2 euro 50 deasupra la scris. recomandata)
si am scris un formular la Deutsche Post ca ei sa se clarifice. Am primit scrisoare acasa ieri de la Deutsche Post ca cica srisoarea mea a ajuns in Romania la destinatie,
adresa cutare indicata de mine, la data de 18 aprilie, adica 5 zile dupa ce am trimis-o, fara weekend - 3 zile. Ei din 18 aprilie nu mi-au scris NIMIC! Adica Posta
poate sa aiba grija, sa se intereseze de scrisoarea mea pe degeaba si in timp da ANC, carei multi ii platesc euro la consulat - nu. Nici nu stiu ce sa fac, sa
scriu un mail catre ANC cu scan-ul scrisorii de la Deutsche Post si sa ii intreb... ehh, oricum nu va ajuta.

PS

Felicitari cu inca o saptamina fara ordine

Offline lyudmila  
#36 Postat : duminică, 12 august 2012 11:35:24(UTC)
Nivel: Incepator
lyudmila
Postari: 2
Locatia: chernovtsi
salut,dec am depus actele la suceava 22.02 2012 si deci acolo deodate mi au dat numerul dosarului22008 e acesta oare poate ,ce este alt ceva?
Offline Vasy@  
#37 Postat : joi, 8 noiembrie 2012 02:48:37(UTC)
Vasy@
Postari: 38
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Eu tot am scris scrisoare la ANC prin e-mail pe la vreo 8 seara si am primit raspuns a 2 zi pe la vreo 12.Deci timpul trimiterii scrisorii cred ca nu are asa mare importanta.
Principalul e macar sa-ti indice macar aproximativ peste cite luni va fi solutionat dosarul,dar asa poti sa atepti mult si bine.
Eu am depus pe 02.04.2012 si la scrisoarea mea pe e-mail mi-au raspuns astfel:
"Dosar inregistrat la ANC cu nr.48***/2012 si aflat in procedura de solutionare, dar dureaza.".
Cineva a mai primit asa raspuns??Ce poate sa insemne??Dureaza,dar cit poate sa dureze?
Offline CHILDREN  
#38 Postat : joi, 8 noiembrie 2012 13:34:40(UTC)
CHILDREN
Originally Posted by: Vasy@ Go to Quoted Post
Eu tot am scris scrisoare la ANC prin e-mail pe la vreo 8 seara si am primit raspuns a 2 zi pe la vreo 12.Deci timpul trimiterii scrisorii cred ca nu are asa mare importanta.
Principalul e macar sa-ti indice macar aproximativ peste cite luni va fi solutionat dosarul,dar asa poti sa atepti mult si bine.
Eu am depus pe 02.04.2012 si la scrisoarea mea pe e-mail mi-au raspuns astfel:
"Dosar inregistrat la ANC cu nr.48***/2012 si aflat in procedura de solutionare, dar dureaza.".
Cineva a mai primit asa raspuns??Ce poate sa insemne??Dureaza,dar cit poate sa dureze?

Mai ai de asteptat aproximativ 7 luni. Acum se solutioneaza dosarele depuse in august-octombrie 2011 plus dosarele din 2010.
Offline Vasy@  
#39 Postat : joi, 8 noiembrie 2012 15:05:19(UTC)
Vasy@
Mai ai de asteptat aproximativ 7 luni. Acum se solutioneaza dosarele depuse in august-octombrie 2011 plus dosarele din 2010.

de unde ai luat aceasta informatie?
Offline CHILDREN  
#40 Postat : joi, 8 noiembrie 2012 17:07:39(UTC)
CHILDREN

La care anume informatie te referi?
Daca te referi la ordine, deschide ordinile si vei vedea ca sint dosare din 2010, referitor la dosarele din august-octombrie 2011, chiar recent aici pe sait a scris o persoana ca a depus dosarul pe data de 3 si 4 octombrie 2011 si a aparut in ordinul din 02.11.2012, dosare cu numerele 77xxxx si 78xxx. Dosarele cu numerele 62xxx, 66xxx, 67xxx, 71xxx, 77xxx, 78xxx se refera la lunile august-octombrie 2011. De cele mai dese ori persoanele apar in ordin timp de un an si 1 luna - un an si 4 luni, dar sint si exceptii cind apar timp de 7-10 luni (VIP persoane) sau 2 ani.
Offline CHILDREN  
#41 Postat : joi, 8 noiembrie 2012 17:12:56(UTC)
CHILDREN

Saitul il studiez de 8 luni si crede-ma ca intr-un asa interval de timp poti sa-ti formezi o anumita concluzie fara a citi de pe undeva o astfel de informatie.
Offline Vasy@  
#42 Postat : joi, 8 noiembrie 2012 19:27:52(UTC)
Vasy@
La care anume informatie te referi?
Daca te referi la ordine, deschide ordinile si vei vedea ca sint dosare din 2010, referitor la dosarele din august-octombrie 2011, chiar recent aici pe sait a scris o persoana ca a depus dosarul pe data de 3 si 4 octombrie 2011 si a aparut in ordinul din 02.11.2012, dosare cu numerele 77xxxx si 78xxx. Dosarele cu numerele 62xxx, 66xxx, 67xxx, 71xxx, 77xxx, 78xxx se refera la lunile august-octombrie 2011. De cele mai dese ori persoanele apar in ordin timp de un an si 1 luna - un an si 4 luni, dar sint si exceptii cind apar timp de 7-10 luni (VIP persoane) sau 2 ani.

Da-da...la asta si m-am referit.Nu mi-am dat seama pina acum ca numarul dosarului are vreo atributie la luna cind a fost depus.Eu aceasta informatie am avut in vedere.Multumesc.
Dar dosarele depuse prin decembrie 2011 sa inteleg ca trebuie sa inceapa cu 9?
Offline CHILDREN  
#43 Postat : vineri, 9 noiembrie 2012 11:44:37(UTC)
CHILDREN
Da-da...la asta si m-am referit.Nu mi-am dat seama pina acum ca numarul dosarului are vreo atributie la luna cind a fost depus.Eu aceasta informatie am avut in vedere.Multumesc.
Dar dosarele depuse prin decembrie 2011 sa inteleg ca trebuie sa inceapa cu 9?

Nustiu, nu pot sa-ti spun fiindca cei care au depus la ambasade la sfirsit de noiembrie si in luna decembrie li s-a atribuit numar al anului 2012. Defapt nu aceasta e cel mai important pentru tine acum, singurul lucrul pe care ti-l pot spune cu certitudine este ca la sfirsitul lunii octombrie 2011 dosarelor li se atribuia numerele 79xxx. Eu am depus la sfirsitul lunii octombrie 2011, in ordinul de eri au sarit peste 79xxx si au ajuns la 80xxx, 81xxx.
Offline Vasy@  
#44 Postat : vineri, 9 noiembrie 2012 21:01:16(UTC)
Vasy@
Nustiu, nu pot sa-ti spun fiindca cei care au depus la ambasade la sfirsit de noiembrie si in luna decembrie li s-a atribuit numar al anului 2012. Defapt nu aceasta e cel mai important pentru tine acum, singurul lucrul pe care ti-l pot spune cu certitudine este ca la sfirsitul lunii octombrie 2011 dosarelor li se atribuia numerele 79xxx. Eu am depus la sfirsitul lunii octombrie 2011, in ordinul de eri au sarit peste 79xxx si au ajuns la 80xxx, 81xxx.

Dar cum poti sa explici ca prin ordine se mi strecoara si dosare depuse in 2012??
Offline Vasy@  
#45 Postat : marți, 20 noiembrie 2012 18:10:30(UTC)
Vasy@

DAr nu stii cu ce cifra se termina numarul la ordine??Cu 9 oare??
daca de ex. numarul la dosar e 79870,inseamna ca pina la acel dosar a depus 9869 de dosare sau 79869?
Offline CHILDREN  
#46 Postat : miercuri, 21 noiembrie 2012 12:00:20(UTC)
CHILDREN
DAr nu stii cu ce cifra se termina numarul la ordine??Cu 9 oare??
daca de ex. numarul la dosar e 79870,inseamna ca pina la acel dosar a depus 9869 de dosare sau 79869?

Analizind harta dosarelor reese ca au depus 79869

http://www.devinroman.info/map/?y=2011
Offline Vasy@  
#47 Postat : miercuri, 21 noiembrie 2012 12:55:40(UTC)
Vasy@
Analizind harta dosarelor reese ca au depus 79869

http://www.devinroman.info/map/?y=2011

Eu am ales acel num.de dosar arbitrar.Nu este al meu.
Num.meu de dosar e 48918/2012 si daca ma uit pe harta aceea vad ca exista asa numar de dosar deja.Dar acolo e num.la dosare pe 2010/2011 dupa cite vad eu.
Eu pur si simplu nu inteleg cum ei atribuie aceste numere le dosare.
Daca acum prin ordine apar dosare cu 7**** si 8****,atunci pe anul 2011 se va termina cu 9**** sau nu inteleg?
Offline CHILDREN  
#48 Postat : miercuri, 21 noiembrie 2012 13:08:08(UTC)
CHILDREN
Eu am ales acel num.de dosar arbitrar.Nu este al meu.
Num.meu de dosar e 48918/2012 si daca ma uit pe harta aceea vad ca exista asa numar de dosar deja.Dar acolo e num.la dosare pe 2010/2011 dupa cite vad eu.
Eu pur si simplu nu inteleg cum ei atribuie aceste numere le dosare.
Daca acum prin ordine apar dosare cu 7**** si 8****,atunci pe anul 2011 se va termina cu 9**** sau nu inteleg?

Numerotarea dosarelor anului 2011 se termina cu numere formate din 6 cifre 1xxxxx, daca te uiti pe acel sait vei vedea ca in ultimul rind este 142400
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.