Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

3 Pagini123>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline Vyktor  
#1 Postat : joi, 17 mai 2012 20:10:40(UTC)
Nivel: Membru
Vyktor
Postari: 33
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 6
Salut, as vrea sa stiu cite persoane se afla in situatia mea, pe 30.03.2012 am primit un email precum dosarul meu este suspendat, si nustiu cum sa procedez mai departe. Am trimis emailuri si nu am primit nici un raspuns. Exista cineva care a primit asa email precum ca dosarul este suspendat si dupa care sa primeasca ordin?
Offline <Adi>  
#2 Postat : joi, 17 mai 2012 20:56:09(UTC)
Nivel: Membru Avansat
<Adi>
Postari: 279
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 29
Locatia: Chisinau, (depus pe 06.05.2011, ordin primit-31.05.2012, juramint de credinta-28.06.2012, CNP-05.09.2012, Pasaport- 26.10.2012
Originally Posted by: Vyktor Go to Quoted Post
Salut, as vrea sa stiu cite persoane se afla in situatia mea, pe 30.03.2012 am primit un email precum dosarul meu este suspendat, si nustiu cum sa procedez mai departe. Am trimis emailuri si nu am primit nici un raspuns. Exista cineva care a primit asa email precum ca dosarul este suspendat si dupa care sa primeasca ordin?

Ar trebui sa primesti scrisoare de la ei precum ca ti s-a suspendat dosarul! nu e normal prin email
Offline Vyktor  
#3 Postat : joi, 17 mai 2012 21:04:13(UTC)
Vyktor
Originally Posted by: < Go to Quoted Post
Ar trebui sa primesti scrisoare de la ei precum ca ti s-a suspendat dosarul! nu e normal prin email

acest raspuns l-am primit dupa ce am trimis o petitie Presedintelui Românie, deacum is 1,5 luni si nici scrisoare nici alt email nu am primit, da poate ei trimit scrisoare cind dau refuz da nu cind ii suspendat?!
Offline vitass098  
#4 Postat : joi, 17 mai 2012 21:14:34(UTC)
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Locatia: Moldova
Originally Posted by: < Go to Quoted Post

Scrisoare trimit numai daca ti-au refuzat,sa solutioneze dosarul,sau daca soliciti inscris stadiul la dosar.Dar,asta,cred ca-i un raspuns nou.Inainte scriiau,ca dosarul este in asteptarea avizelor de la organele abilitate,si termenul prevazut ....... bla-bla-bla.Acum o ,,otmazca,, noua.Dar,bine,stoparea(suspendarea)dosarului,inca nu inseamna refuz.Au mutat randul,pentru dosar,un pic la coada,dar cred ca mai devreme sau mai tarziu,se va solutiona,daca nu ai avut ceva incalcari grava in ro.,sau acte false.
Offline serjmin  
#5 Postat : vineri, 18 mai 2012 11:51:42(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti

ai depus personal sau prin intermediar?
Offline peronela  
#6 Postat : vineri, 18 mai 2012 15:24:10(UTC)
Nivel: Incepator
peronela
Postari: 1
Locatia: chisinau
suntem in aceeasi situatie nu prea am inteles nimic din aceasta scrisoare dar va rog daca cineva stie care este mersul mai departe sa ne scrieConfused
Offline exuser  
#7 Postat : vineri, 18 mai 2012 15:54:12(UTC)
exuser
Postari: 18
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Locatia: Chisinau
Si eu sunt la fel ca voi in situatia asta.
Offline vitass098  
#8 Postat : vineri, 18 mai 2012 17:02:15(UTC)
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Locatia: Moldova
Originally Posted by: peronela Go to Quoted Post
suntem in aceeasi situatie nu prea am inteles nimic din aceasta scrisoare dar va rog daca cineva stie care este mersul mai departe sa ne scrieConfused

Mai departe,mersul,trebuie intrebat intermediarul,care a depus dosarul,sau va duceti personal la ANC,si afle situatia si masurile care trebuie sa le intreprinzi.
Offline avocatPetre  
#9 Postat : duminică, 20 mai 2012 21:30:45(UTC)
Nivel: Incepator
avocatPetre
Postari: 1
Locatia: Bucuresti
Originally Posted by: exuser Go to Quoted Post
Si eu sunt la fel ca voi in situatia asta.

Va pot ajuta in problema dosarelor suspendate... in calitate de avocat, daca imi semnati o imputernicire avocatiala pot face o cerere la ANC in numele vostru pentru ridicare suspendare si daca nu imi raspund sau raspunsul este negativ atunci atac in contencios... dosarele sunt suspedate urmare a neregulilor din dosarele voastre... daca stiti ca totul este ok si nu aveti nici un motiv sa fie suspendat atunci inseamna ca vi s-a facut o nedreptate... daca nu vor sa o indrepte de buna voie, atacam in instanta
Offline veronica br  
#10 Postat : luni, 21 mai 2012 11:17:37(UTC)
veronica br
Postari: 12
Locatia: rodos
am primit si eu o scrisoare in care mi se spune ca dosarul este suspendat ce sa fac acum ,imi poate spune cineva?
Offline ionMacari  
#11 Postat : luni, 21 mai 2012 13:05:40(UTC)
ionMacari
Postari: 20
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 7
Locatia: moldova
Originally Posted by: veronica p Go to Quoted Post
am primit si eu o scrisoare in care mi se spune ca dosarul este suspendat ce sa fac acum ,imi poate spune cineva?

ai primit scrisoare acasa?
dar cum ai depus dosarul?
Offline veronica br  
#12 Postat : luni, 21 mai 2012 13:38:37(UTC)
veronica br
am trimis email ca sa intreb starea dosarului si mia venit acasa scrisoare ca este suspendat
Offline veronica br  
#13 Postat : luni, 21 mai 2012 13:44:23(UTC)
veronica br
prin intermediari...si ce daca stiu foatre multe persoane care au depus asa si leau esit ordinile fara probleme ....

Editeaza de catre utilizator luni, 21 mai 2012 13:51:30(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline nadph  
#14 Postat : luni, 21 mai 2012 15:24:42(UTC)
nadph
Postari: 485
A fost multumit de: 145 -ori in postarea 91
Locatia: Un an 2 luni o zi pin la Juramant
prin intermediari...si ce daca stiu foatre multe persoane care au depus asa si leau esit ordinile fara probleme ....

Depunerea prin intermediari in caz in care nu esti in coma este ilegala. Trebuia sa privesti stirile, iarna politia s-a apucat
de treaba asta si a inchis "robinetul" impreuna cu niste functionari care o permiteau. S-a dus trenul, cum se spune.

Eu tot stiu foarte multe persoane care fumeaza si nu au cancer. Si hoti de biciclete in Germania cu cetatenie in 7-10 luni.
Si profesori de limba romana ce au asteptat-o 8 ani. Dreptatea e la fundul marii, daca nu pur si simplu la fund.

Apeleaza la un avocat, ANC din iarna nu ne socot demni de a fi onorati cu raspunsuri la intrebarile noastre prin mail.

Offline veronica br  
#15 Postat : luni, 21 mai 2012 15:48:00(UTC)
veronica br
dar pentru cit timp este suspendat, si sunt sanse sa acorde cetatenie dupa suspendare stie cineva
Offline veronica br  
#16 Postat : luni, 21 mai 2012 15:50:13(UTC)
veronica br
si in general stie cineva in ce cazuri se suspendeaza un dosar in afara de intermadiari...
Offline veronica br  
#17 Postat : luni, 21 mai 2012 15:55:08(UTC)
veronica br
ce fara avocat nu am sanse?
Offline Cezar  
#18 Postat : luni, 21 mai 2012 19:13:51(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
ce fara avocat nu am sanse?

Dap ai depus ilegal. Au depistat ca au depus intermediarii (adica "avocatii") pentru tine. Deci nu ai noroc. Mare treaba nic cu avocat nu cred ca vei face deoarece ai depus ILEGAL. Gata, legea e incalcata.
Intermediarii la care ai apelat au disparut?
Offline <Adi>  
#19 Postat : luni, 21 mai 2012 19:43:35(UTC)
<Adi>
Postari: 279
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 29
Locatia: Chisinau, (depus pe 06.05.2011, ordin primit-31.05.2012, juramint de credinta-28.06.2012, CNP-05.09.2012, Pasaport- 26.10.2012
Originally Posted by: nadph Go to Quoted Post
Depunerea prin intermediari in caz in care nu esti in coma este ilegala. Trebuia sa privesti stirile, iarna politia s-a apucat
de treaba asta si a inchis "robinetul" impreuna cu niste functionari care o permiteau. S-a dus trenul, cum se spune.

Eu tot stiu foarte multe persoane care fumeaza si nu au cancer. Si hoti de biciclete in Germania cu cetatenie in 7-10 luni.
Si profesori de limba romana ce au asteptat-o 8 ani. Dreptatea e la fundul marii, daca nu pur si simplu la fund.

Apeleaza la un avocat, ANC din iarna nu ne socot demni de a fi onorati cu raspunsuri la intrebarile noastre prin mail.

frumoss! Nu prea are sanse, legea este aspra! Unica solutie ar fi sa incerce prin alti "intermediari" sa solutioneze aceasta problema.
Offline sabina1201  
#20 Postat : vineri, 25 mai 2012 14:39:56(UTC)
sabina1201
Postari: 14
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
acest raspuns l-am primit dupa ce am trimis o petitie Presedintelui Românie, deacum is 1,5 luni si nici scrisoare nici alt email nu am primit, da poate ei trimit scrisoare cind dau refuz da nu cind ii suspendat?!

si eu sint in aceeasi situatie.am trimis email la presidentie vreo 3 luni in urma,si am primit raspuns acum o saptamina ca dosarul este suspendat.si eu am depus prin intermediar.si tare mii frica de refuz,cum credeti ce-o sa fie cu dosarele suspendate?
Offline sabina1201  
#21 Postat : vineri, 25 mai 2012 14:46:37(UTC)
sabina1201
Originally Posted by: avocatPetre Go to Quoted Post
Va pot ajuta in problema dosarelor suspendate... in calitate de avocat, daca imi semnati o imputernicire avocatiala pot face o cerere la ANC in numele vostru pentru ridicare suspendare si daca nu imi raspund sau raspunsul este negativ atunci atac in contencios... dosarele sunt suspedate urmare a neregulilor din dosarele voastre... daca stiti ca totul este ok si nu aveti nici un motiv sa fie suspendat atunci inseamna ca vi s-a facut o nedreptate... daca nu vor sa o indrepte de buna voie, atacam in instanta

se poate face ceva daca ai depus prin intermediar,si a fost dosarul suspendat?
Offline tvb  
#22 Postat : vineri, 25 mai 2012 19:53:14(UTC)
tvb
Postari: 54
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 10
incearca un avocat sati iri siti va spune ce se poate de facut
Offline uztudar  
#23 Postat : vineri, 25 mai 2012 22:18:25(UTC)
uztudar
Postari: 30
Locatia: berlin
am depus personal cu nr,dosarului 114xx 2011 si nimic
Offline tvb  
#24 Postat : vineri, 25 mai 2012 22:44:28(UTC)
tvb
fiecare cu norocul lui,,eu deja am pasaport,cu numarul dos...27......
Offline uztudar  
#25 Postat : sâmbătă, 26 mai 2012 09:13:53(UTC)
uztudar
Postari: 30
Locatia: berlin
sigur ca da!bravo
Offline Vyktor  
#26 Postat : duminică, 27 mai 2012 13:49:52(UTC)
Vyktor
Originally Posted by: sabina1201 Go to Quoted Post
se poate face ceva daca ai depus prin intermediar,si a fost dosarul suspendat?

Eu am fost si am discutat cu avocatul (intermediarul) prin care am depus si mia spus ca toate dosarele care au fost depuse prin ,,avocati" sunt suspendate pe durata anchetei, ramine numai sa ne rugam ca sa se termine cit mai curind ancheta. Ea mi-a spus ca in acesta situatie sint citeva mii de persoane, si este inutil sa trimitem emailuri, scrisori recomandate (ca o sa primim acel raspuns standart ,,Dosarul xxxx a fost suspendat"), sau sa incercam sa mai depunem inca odata, cit dureaza ancheta dosarele sunt suspendate si noi la fel.
De curiozitate am fost la ambasada sa ma interesez de persoanele care ajuta sa redobindesti cetatenia (de intermediarii din jurul ambasadei) pe loc mi-au propus sa trimita scrisoare recomndatata din Bucuresti-200lei, sa vada cei cu dosarul meu prin persoanele lor de la Anc-40 euro, da chiar a fost cineva care mi-a spus ca trebuie de depus inca odata! Pentru toti care se afla in aceeasi situatie cu mine nu va dati mintiti de acesti intermediari ca ei profita de noi!
Ramine numai sa ne rugam sa se termine cu bine ancheta cit mai curind!!!!Pray Pray Pray
thanks 1 utilizator a multumit Vyktor acest post util.
Offline Cezar  
#27 Postat : duminică, 27 mai 2012 18:53:32(UTC)
Cezar
pe loc mi-au propus sa trimita scrisoare recomndatata din Bucuresti-200lei, sa vada cei cu dosarul meu prin persoanele lor de la Anc-40 euro,

O scrisoare recomandata costa 20-40 lei, nu 200. Eu am trimis in canada scrisoare recomandata = 43 lei. Pana in RO fignea costa.
Offline Vyktor  
#28 Postat : duminică, 27 mai 2012 21:50:05(UTC)
Vyktor
Originally Posted by: Cezar Go to Quoted Post
O scrisoare recomandata costa 20-40 lei, nu 200. Eu am trimis in canada scrisoare recomandata = 43 lei. Pana in RO fignea costa.

Asta ii taxa la intermediari daca doresti sa-ti trimita scrisoare din Bucuresti.
Offline sabina1201  
#29 Postat : duminică, 27 mai 2012 22:58:42(UTC)
sabina1201
Eu am fost si am discutat cu avocatul (intermediarul) prin care am depus si mia spus ca toate dosarele care au fost depuse prin ,,avocati" sunt suspendate pe durata anchetei, ramine numai sa ne rugam ca sa se termine cit mai curind ancheta. Ea mi-a spus ca in acesta situatie sint citeva mii de persoane, si este inutil sa trimitem emailuri, scrisori recomandate (ca o sa primim acel raspuns standart ,,Dosarul xxxx a fost suspendat"), sau sa incercam sa mai depunem inca odata, cit dureaza ancheta dosarele sunt suspendate si noi la fel.
De curiozitate am fost la ambasada sa ma interesez de persoanele care ajuta sa redobindesti cetatenia (de intermediarii din jurul ambasadei) pe loc mi-au propus sa trimita scrisoare recomndatata din Bucuresti-200lei, sa vada cei cu dosarul meu prin persoanele lor de la Anc-40 euro, da chiar a fost cineva care mi-a spus ca trebuie de depus inca odata! Pentru toti care se afla in aceeasi situatie cu mine nu va dati mintiti de acesti intermediari ca ei profita de noi!
Ramine numai sa ne rugam sa se termine cu bine ancheta cit mai curind!!!!Pray Pray Pray

multumim mult!tine-ne te rog la curent daca mai afli ceva noutati
Offline sabina  
#30 Postat : luni, 28 mai 2012 10:36:50(UTC)
sabina
Postari: 124
A fost multumit de: 43 -ori in postarea 31
eu am fost vineri la consulat la Balti. acolo era un baiat, caruia ii iesise ordin si venise pentru programare la juramint. Persoana care i-a preluat actele l-a intrebat unde, cind si cum a depus actele pentru redobindire. El a spus ca a depus la Bucuresti tatal sau pentru el. Pe acest motiv, pentru moment a fost refuzat in a fi deservit mai departe, si l-au trimis la consul. Ca cica astia care nu au depus personal actele si le-a iesit ordinul, la programare pentru juramint oricum sunt refuzati(blocati). Mai era acolo cu el si tatal sau, a incercat taica-su sa se implice in discutie si a fost respins pe un ton destul de ridicat, i-au cerut sa iasa din incapere atita timp cit este luat la intrebari fiul sau.
Iaka asa, nustiu cit e de folositoare aceasta info, insa mie imi era cam jale de bietul baiat. El mai mult se bilbia decit raspundea, se vedea ca ii era frica plus emotii si se blocase cu totul.
thanks 2 au multumit acest post util sabina.
Offline exuser  
#31 Postat : luni, 28 mai 2012 11:42:43(UTC)
exuser
Postari: 18
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: sabina Go to Quoted Post
eu am fost vineri la consulat la Balti. acolo era un baiat, caruia ii iesise ordin si venise pentru programare la juramint. Persoana care i-a preluat actele l-a intrebat unde, cind si cum a depus actele pentru redobindire. El a spus ca a depus la Bucuresti tatal sau pentru el. Pe acest motiv, pentru moment a fost refuzat in a fi deservit mai departe, si l-au trimis la consul. Ca cica astia care nu au depus personal actele si le-a iesit ordinul, la programare pentru juramint oricum sunt refuzati(blocati). Mai era acolo cu el si tatal sau, a incercat taica-su sa se implice in discutie si a fost respins pe un ton destul de ridicat, i-au cerut sa iasa din incapere atita timp cit este luat la intrebari fiul sau.
Iaka asa, nustiu cit e de folositoare aceasta info, insa mie imi era cam jale de bietul baiat. El mai mult se bilbia decit raspundea, se vedea ca ii era frica plus emotii si se blocase cu totul.

strasnic Think Think Think
Offline veronica br  
#32 Postat : luni, 28 mai 2012 11:54:05(UTC)
veronica br
mam interesat si eu la asa numitii ((((avocati))))) si sa vedeti ce mia spus unul ca costa de la 300 - 400 euro si in citeva luni iti ese ordinul??????????? saii crezi oare?//???????????????Shame on you Shame on you Shame on you Shame on you
Offline veronica br  
#33 Postat : luni, 28 mai 2012 11:56:31(UTC)
veronica br
ce e cu scrisoarea trimisa din bucuresti? iti raspund mai repede sau ce?
Offline tvb  
#34 Postat : luni, 28 mai 2012 13:03:56(UTC)
tvb
da de ce sa nui crezi ,,eu stiu multe persoane care au facut asa dar minim a fost de la 500 ,600,,prin judecata si in 2 luni esi in ordin
Offline Cezar  
#35 Postat : luni, 28 mai 2012 14:20:59(UTC)
Cezar
Asta ii taxa la intermediari daca doresti sa-ti trimita scrisoare din Bucuresti.

daca se poate de trimis personal de ce treb prin intermediari?!
Offline Cezar  
#36 Postat : luni, 28 mai 2012 14:24:28(UTC)
Cezar
mam interesat si eu la asa numitii ((((avocati))))) si sa vedeti ce mia spus unul ca costa de la 300 - 400 euro si in citeva luni iti ese ordinul??????????? saii crezi oare?//???????????????Shame on you Shame on you Shame on you Shame on you

Si risti sa primesti refuz la juramant. Exemplu este mai sus.
Ca va amagi cineva nu cred ca va merge deoarece consulatul poate sa ia la pont, adica are in fata lista actelor si te intreaba. Daca vede ca este procura/mandat atunci in acte rezultatul este clar. Nu afirm 100% ca e asa, dar sunt sigur in mare parte.
Offline sabina1201  
#37 Postat : luni, 28 mai 2012 14:25:51(UTC)
sabina1201

a fost fost refuzat complet sau ia zis sa mai revina dupa o perioada oarecare?
Offline Cezar  
#38 Postat : luni, 28 mai 2012 14:26:02(UTC)
Cezar

Fiecare primeste ceea ce merita. Cu parere de bine/rau se schimba plastinka. Vin vremuri grele pentru unii.
thanks 1 utilizator a multumit Cezar acest post util.
Offline sabina1201  
#39 Postat : luni, 28 mai 2012 14:43:34(UTC)
sabina1201
Fiecare primeste ceea ce merita. Cu parere de bine/rau se schimba plastinka. Vin vremuri grele pentru unii.

daca unii dintre noi depun actele prin intermediari nu e pentruca lii fundu greu sa mearga singuri s-o faca sau le incurca citeva sute de euro in buzunar,tot e deaceea ca nu au posibilitatea so faca singuri,credca intelege fiecare din noi de ce.asa e viata moldovenilor,majoritatea plecati peste hotare,nu de bine ci de nevoie si ca sa ajunga acolo au dat o groaza de bani pentru care au lucrat numai ei stiu cit si cum ca sa-i dea inapoi.deaceea nu e treaba nimanui sa judece pe "acesti"care au depus prin intermediari pentruca asteapta si ei in rind cu toti (alta treaba e care au dat la "urgentare")nui puneti intro oala pe toti
Offline sabina  
#40 Postat : luni, 28 mai 2012 14:45:43(UTC)
sabina
Postari: 124
A fost multumit de: 43 -ori in postarea 31
a fost fost refuzat complet sau ia zis sa mai revina dupa o perioada oarecare?

a fost redirectionat la consul, cel putin angajatii care fac programarea l-au refuzat. Deja din ce am inteles eu, totul depindea de verdictul consulului. Totusi vezi cum, pentru el a depus tatal sau, si oricum situatia a fost care a fost. Ma intreb cum procedeaza cu cei care depun prin intermediari, care evident ca nu merg cu tine la programare juramint. Deci nustiu, nu vreau sa sperii pe nimeni. spun doar ce am vazut. Eu personal am depus la Bucuresti, si la fel am fost intrebata cind si unde am depus. si mi-au verificat pasaportul daca aveam viza+stampilele de la frontiera
Offline veronica br  
#41 Postat : luni, 28 mai 2012 16:12:55(UTC)
veronica br

vrei sa spui sa asteptam pina ce se termina ancheta??? si daca atunci dau refuz la toate dosarele? tare mii frica de refuz asa ca mai bine mai dau odata bani numai sa nu fie refuz
Offline tvb  
#42 Postat : luni, 28 mai 2012 16:22:54(UTC)
tvb
eu vorbesc de persoanele care au depus personal,,nu cu intermediarii.....pentru ca am patito si eu am dat cuiva sa mi le depuna si dupa undeva 7,8 luni am aflat ca nici depuse nau fost ,dupa care liam depus din nou personal,,
Offline tvb  
#43 Postat : luni, 28 mai 2012 16:25:09(UTC)
tvb
incearca personal,,si vei vedea ca nui asa usor prin judecata
Offline tvb  
#44 Postat : luni, 28 mai 2012 16:54:52(UTC)
tvb
model hotarir e de judecata in favoarea reclamantuluiCurtea de apel BUCURESTI
Curtea de apel BUCURESTI

BUCURESTI

Dosare

Informatii detaliate despre dosar

Numar unic dosar:...... /2/2012
Inregistrat in data de: 01.02.2012
Obiect dosar: cetatenie
Materia juridica: Contencios administrativ si fiscal
Stadiu procesual: Fond
Parti: ..... : Reclamant
AUTORITATEA NATIONALA PENTRU CETATENIE : Parat
PRESEDINTELE AUTORITATII NATIONALE PENTRU CETATENIE : Parat
CAI DE ATAC:
Tip actiune Data declarare Cine declara
Pagina 1

TERMENE DE JUDECATA:
Data Detalii
14/03/2012 Admite in parte cererea
Solutie: Admite in parte actiunea reclamantului. Obliga paratul Presedintele A.N.C. sa emita si sa comunice de indata ordinul cu privire la cererea reclamantului de redobandire a cetateniei romane. Respinge ca ramasa fara obiect solicitarea de solutionare a cererii de catre Comisia pentru cetatenie. Obliga parata sa plateasca reclamantului suma de 4,3 lei cheltuieli de judecata. Cu recurs in 15 zile de la comunicare. Pronuntata in sedinta publica, azi, 14.03.2012.
Pagina 1

Ultima actualizare: 15.03.2012
Offline Cezar  
#45 Postat : luni, 28 mai 2012 17:59:20(UTC)
Cezar
daca unii dintre noi depun actele prin intermediari nu e pentruca lii fundu greu sa mearga singuri s-o faca sau le incurca citeva sute de euro in buzunar,tot e deaceea ca nu au posibilitatea so faca singuri,credca intelege fiecare din noi de ce.asa e viata moldovenilor,majoritatea plecati peste hotare,nu de bine ci de nevoie si ca sa ajunga acolo au dat o groaza de bani pentru care au lucrat numai ei stiu cit si cum ca sa-i dea inapoi.deaceea nu e treaba nimanui sa judece pe "acesti"care au depus prin intermediari pentruca asteapta si ei in rind cu toti (alta treaba e care au dat la "urgentare")nui puneti intro oala pe toti

stiu eu destul de bine de ce au depus prin intermediari. Insa cetatenia se primeste o tufta pentru ei. Cand depui juramantul raspunzi cu capul. e un lucru serios, ca la armata...
Offline sabina1201  
#46 Postat : luni, 28 mai 2012 18:24:03(UTC)
sabina1201
stiu eu destul de bine de ce au depus prin intermediari. Insa cetatenia se primeste o tufta pentru ei. Cand depui juramantul raspunzi cu capul. e un lucru serios, ca la armata...[/q
cetatenia pentru ei e acelasi lucru ca si pentru ceilalti
Offline Cezar  
#47 Postat : luni, 28 mai 2012 19:42:34(UTC)
Cezar
stiu eu destul de bine de ce au depus prin intermediari. Insa cetatenia se primeste o tufta pentru ei. Cand depui juramantul raspunzi cu capul. e un lucru serios, ca la armata...[/q
cetatenia pentru ei e acelasi lucru ca si pentru ceilalti

Treaba lor cu cetateniile lor. Sensul este ca legea e lege si se termina toata figneaua asta cu intermediarii candva. Au stiut bine la ce se duc acei care au depus prin intermediari.
Cu parere de rau nu numai in domeniul cetateniei romane asta persista. Moldoveanului ii este specifica lenea.
Offline sabina1201  
#48 Postat : luni, 28 mai 2012 23:16:52(UTC)
sabina1201
Treaba lor cu cetateniile lor. Sensul este ca legea e lege si se termina toata figneaua asta cu intermediarii candva. Au stiut bine la ce se duc acei care au depus prin intermediari.
Cu parere de rau nu numai in domeniul cetateniei romane asta persista. Moldoveanului ii este specifica lenea.[/
cei care depun actele prin asa cale majoritatea se afla peste hotare si nu au posibilitate sa vina sa depuna personal.si aici lenea nu are nici o atributie
Offline veronica br  
#49 Postat : marți, 29 mai 2012 09:45:16(UTC)
veronica br

eri mam intilnit cu alt (((((((((((avocat)))))))))) si mia spus ca dosarele nu sunt suspendate din cauza ca am depus prin intermediari ca nu are cum, sunt suspendate pentru ca sunt nereguli in dosar???? unu spune asa altu altfel ... stie cineva mai concret ce se intimpla acolo????
Offline ionMacari  
#50 Postat : marți, 29 mai 2012 10:04:58(UTC)
ionMacari
Postari: 20
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 7
Locatia: moldova
eri mam intilnit cu alt (((((((((((avocat)))))))))) si mia spus ca dosarele nu sunt suspendate din cauza ca am depus prin intermediari ca nu are cum, sunt suspendate pentru ca sunt nereguli in dosar???? unu spune asa altu altfel ... stie cineva mai concret ce se intimpla acolo????

oameni buni,dati sa mai lasam ce zice unul si ce zice altul,credeti ca cei care duc ancheta nu urmaresc si aici ce scrieti voi?
stiti vorba moldovanului,o face singur m=cu mina lui.ati depus ,asteptati ,nu voi inca mai dati cu benzina in focul care arde.numai la moldoveni asa se poate
mintea moldovanului ca la gaina
Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall
thanks 2 au multumit acest post util ionMacari.
Utilizatori pe tema
3 Pagini123>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.