Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline Vulpea Neagra  
#1 Postat : luni, 12 decembrie 2011 15:25:28(UTC)
Nivel: Incepator
Vulpea Neagra
Postari: 2
Salutare tuturor!

A aparut numele meu in ordin. Care sunt etapele urmatoare? Am depus actele cu domiciliul in Romania. Ma programeaza ei la juramant automat sau trebuie sa merg eu personal la Bucuresti? Dupa ce depun juramantul, ce urmeaza? In cat timp si unde depun pentru obtinerea CNP-ului si certificatului de nastere? Exista proceduri de urgentare a obtinerii CNP-ului si certificatului de nastere? Daca am doar certificatul de cetatenie, pot depune pentru obtinerea buletinului / cartii de identitate?
Offline rigu  
#2 Postat : luni, 12 decembrie 2011 15:41:25(UTC)
Nivel: Membru Avansat
rigu
Postari: 1,020
A fost multumit de: 379 -ori in postarea 246
Originally Posted by: Vulpea Neagra Go to Quoted Post
Salutare tuturor!

A aparut numele meu in ordin. Care sunt etapele urmatoare? Am depus actele cu domiciliul in Romania. Ma programeaza ei la juramant automat sau trebuie sa merg eu personal la Bucuresti? Dupa ce depun juramantul, ce urmeaza? In cat timp si unde depun pentru obtinerea CNP-ului si certificatului de nastere? Exista proceduri de urgentare a obtinerii CNP-ului si certificatului de nastere? Daca am doar certificatul de cetatenie, pot depune pentru obtinerea buletinului / cartii de identitate?

Voi preciza doar faptul ca fiind in ordin, daca esti in lista celor care sunt cu stabilirea in Romania, ANC ii programeaza automat, si treb sa vezi la ei pe site cand te regasesti in lista pentru depunerea juramantului. Altfel treb sa mergi la consulatul de la Chisinau. Pentru asta vezi site-ul web al consulatului.

Raspunsurile la celelalte intrebari le gasesti pe forum, caci sunt foarte detaliat descrise....
thanks 1 utilizator a multumit rigu acest post util.
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.