Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

10 Pagini«<678910>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline roxollana  
#351 Postat : luni, 23 iulie 2012 17:11:39(UTC)
Nivel: Membru
roxollana
Postari: 16
Cand am sunat, deja i-am spus ca nu am depus juramantul, si mi-a zis ca dupa juramant se fac programarile:( fara sa ma mai intrebe ceva.Deja merg pe 1 august sa depun juramantul si sper sa rezolv cu programarea. Ms mult.
Offline vitass098  
#352 Postat : luni, 23 iulie 2012 17:23:05(UTC)
Nivel: Membru Avansat
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Locatia: Moldova
Originally Posted by: roxollana Go to Quoted Post
Cand am sunat, deja i-am spus ca nu am depus juramantul, si mi-a zis ca dupa juramant se fac programarile:( fara sa ma mai intrebe ceva.Deja merg pe 1 august sa depun juramantul si sper sa rezolv cu programarea. Ms mult.

Ce iti uncurca sa suni mane,chiar si de pe alt telefon,si daca te intreaba,le zici ca nu ai cert.de cetatenie sub mana Confused Vezi ce-ti spun.
Offline roxollana  
#353 Postat : luni, 23 iulie 2012 17:48:00(UTC)
roxollana
Hai sa fiu si eu copil cuminte:) Oricum nimica nu rezolv acum daca ma programez maine, caci ma vor programa peste cateva luni. Deja astept sa depun juramantul si voi merge la consulat sa vb cu ei sa vad ce rezolv. MS
Offline vitass098  
#354 Postat : luni, 23 iulie 2012 18:08:30(UTC)
vitass098
Poate cineva este la curent,daca programeaza acum la transcriere la consulatul din Chisinau,si pe cand programeaza?
Offline roxollana  
#355 Postat : luni, 23 iulie 2012 18:26:22(UTC)
roxollana
Asta vreau si eu sa aflu, dar nu gasesc detalii si nici nu stiu pe nimeni cunoscut care s-a infruntat cu asa probleme.
Offline vitass098  
#356 Postat : luni, 23 iulie 2012 18:30:02(UTC)
vitass098
Asta vreau si eu sa aflu, dar nu gasesc detalii si nici nu stiu pe nimeni cunoscut care s-a infruntat cu asa probleme.

Cel mai sigur este de sunat la consulat si de intrebat personal.Poate vor fi ,,amabili,, sa ne lumineze.
Offline roxollana  
#357 Postat : luni, 23 iulie 2012 18:59:13(UTC)
roxollana
Deja nu mai pot rezolva nimica decat sa mai astept o saptamana. Dupa aia sper sa fie schimbari pozitive:)
Offline <Adi>  
#358 Postat : luni, 23 iulie 2012 21:12:02(UTC)
<Adi>
Postari: 279
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 29
Locatia: Chisinau, (depus pe 06.05.2011, ordin primit-31.05.2012, juramint de credinta-28.06.2012, CNP-05.09.2012, Pasaport- 26.10.2012
Originally Posted by: Cezar Go to Quoted Post
Fara juramant nu poti face certificate de stare civila deoarece la programare iti cere certificatul constatator de la juramant.
La Bucuresti nu ai ce cauta daca nu ai divorturi. Nu ai sanse anul acesta sa transcrii acolo, si nici in prima jumatate a anului 2013.
Iti ramane numai consulatul, si asta daca nu ai divorturi.

Ba poti! stiu persoane cunoscute care au aplicat inaintea depunerii juramintului , la programarea pentru CN , pentru asta trebuia sa prezinte doar buletin de identitate si/sau ceertificat de casatorie daca era cazul, la consulat.Important ca ziua in care vei fi programat pentru transcriere CN sa nu se intimple inainte de depunerea juramiintului, ca va trebui sa te reprogramezi!
Offline Cezar  
#359 Postat : luni, 23 iulie 2012 21:38:15(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: < Go to Quoted Post
Ba poti! stiu persoane cunoscute care au aplicat inaintea depunerii juramintului , la programarea pentru CN , pentru asta trebuia sa prezinte doar buletin de identitate si/sau ceertificat de casatorie daca era cazul, la consulat.Important ca ziua in care vei fi programat pentru transcriere CN sa nu se intimple inainte de depunerea juramiintului, ca va trebui sa te reprogramezi!

Aha, cand asta a fost?
Offline <Adi>  
#360 Postat : luni, 23 iulie 2012 21:44:00(UTC)
<Adi>
Locatia: Chisinau, (depus pe 06.05.2011, ordin primit-31.05.2012, juramint de credinta-28.06.2012, CNP-05.09.2012, Pasaport- 26.10.2012
Aha, cand asta a fost?

eiii, hai sa ne jucam de- a soarecele, zilele estea , dupa 11 iulie cind s-a reinceput sa se primeasca oameni pentru transcriere CN la consulatul de la Cahul, esti Toma necredinciosu tu. Chiar pe siteul lor oficial mentioneaza ca programarile se fac pe baza de buletin.
Offline Neurron  
#361 Postat : luni, 23 iulie 2012 21:46:28(UTC)
Nivel: Incepator
Neurron
Postari: 7
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: Andrei Romanu' Go to Quoted Post
Iti spun cum era cu 2 luni in urma:

Se intra in baza numarului de inregistrare care ti-a fost comunicat la telefon.

In mod normal, ai nevoie de procura si copii la documentele care dovedesc gradul de rudenie. Pe panou scrie ca procurile generale nu se accepta. Fa procura anume pentru depunere si ridicare a certificatelor. Fa-ti si copii la procura, cate una in fiecare dosar, plus una pentru ridicare.

Multumesc pentru raspuns. Spune-mi te rog ce documente trebuie la fiecare dosar (certificat nastere/casatorie)?
Offline Cezar  
#362 Postat : luni, 23 iulie 2012 21:50:02(UTC)
Cezar
eiii, hai sa ne jucam de- a soarecele, zilele estea , dupa 11 iulie cind s-a reinceput sa se primeasca oameni pentru transcriere CN la consulatul de la Cahul, esti Toma necredinciosu tu. Chiar pe siteul lor oficial mentioneaza ca programarile se fac pe baza de buletin.

Sa nu te f cine sunt eu. Cahulul e Cahul. Eu vorbesc de Chisinau
Offline <Adi>  
#363 Postat : luni, 23 iulie 2012 21:58:59(UTC)
<Adi>
Sa nu te f cine sunt eu. Cahulul e Cahul. Eu vorbesc de Chisinau

ia-o incetisor, nu te ratoi, ce te f--- e chisinau sau cahul, nu tot consulat e?
Offline Cezar  
#364 Postat : luni, 23 iulie 2012 22:03:11(UTC)
Cezar
ia-o incetisor, nu te ratoi, ce te f--- e chisinau sau cahul, nu tot consulat e?

Mai omule. Nu trece la critica personala. Sa stii ca este diferenta intre consulate. Sau tu de abia acum descoperi America?! Mai iesi in lume
Offline <Adi>  
#365 Postat : luni, 23 iulie 2012 22:08:12(UTC)
<Adi>
ti-am raspuns la o intrebare la care n-ai avut dreptate, ce inseamna sa fii arogant
Offline Cezar  
#366 Postat : luni, 23 iulie 2012 22:58:45(UTC)
Cezar
ti-am raspuns la o intrebare la care n-ai avut dreptate, ce inseamna sa fii arogant

Aici mergea discutia despre programare la transcriere. La Cahul ce, este programare? Nu. La Chisinau. Reguliel de la Chisinau le stii? Nu? Atunci mai bine relaxeaza-te. Fiecare consulat cu reguli proprii. Fii de acord ca ai dat in bara. Fii mujik
Offline vitass098  
#367 Postat : marți, 24 iulie 2012 00:01:17(UTC)
vitass098
Nu va certati.Mane incerc eu personal,sa-mi fac programare pentru transcriere la consulatul din Chisinau pe telefon.Daca nimeni nu a avut curajul,eu o sa incerc.Vedem ce cer ei pentru programare.
Offline vitass098  
#368 Postat : marți, 24 iulie 2012 11:33:30(UTC)
vitass098
Cezare,n-ai avut dreptate!Am sunat azi la consulatul roman din Chisinau.Am facut programare pentru transcriere cert.de nastere.Fara probleme!!!Au cerut numai seria buletin,numele si familia,data de nastere.Clar lucru daca incepi vorba ca inca nu ai depus juramantul,atunci v-or zice sa revii dupa.Pe mine nici nu m-au intrebat asa ceva.Am o veste buna pentru roxollana,si una rea.Programarea puteai s-o faci pana a depune juramantul,a doua ca programarea se face pe data de 25 octombrie 2012.Deci totul se cunoaste din experienta.
Offline roxollana  
#369 Postat : marți, 24 iulie 2012 11:50:13(UTC)
roxollana
Vai, atunci cum procedez? Ar fi bine sa sun si eu azi sa ma programez, dar nu ma ajuta cu nimica daca sunt programata in octombrie. Tu ai depus juramantul?
Offline vitass098  
#370 Postat : marți, 24 iulie 2012 12:09:43(UTC)
vitass098
Vai, atunci cum procedez? Ar fi bine sa sun si eu azi sa ma programez, dar nu ma ajuta cu nimica daca sunt programata in octombrie. Tu ai depus juramantul?

Eu am transcris si cert.de nastere.Am facut o programare ,, de control,, pentru a linisti spiritile forumistilor si sa aflu precis ce date cer la programare.Iti ramane optiunea de a convinge consululul pentru o programare mai devreme.Dar numai cu acte doveditoare si ,,vrajeala,,.
Offline roxollana  
#371 Postat : marți, 24 iulie 2012 12:22:50(UTC)
roxollana
Mda...mult lor le pasa:( Ma vor trimite la Bucuresti sa-mi fac permis de sedere, care costa 250 Euro + in cont vre-o 800 Euro :(((( si care tot dureaza vre-o luna pana se face :(
Offline ___klhg___  
#372 Postat : marți, 24 iulie 2012 12:32:08(UTC)
___klhg___
Postari: 114
A fost multumit de: 20 -ori in postarea 12
Originally Posted by: vitass098 Go to Quoted Post
Eu am transcris si cert.de nastere.Am facut o programare ,, de control,, pentru a linisti spiritile forumistilor si sa aflu precis ce date cer la programare.Iti ramane optiunea de a convinge consululul pentru o programare mai devreme.Dar numai cu acte doveditoare si ,,vrajeala,,.

Scrie te rog numarul ca sa sun sa ma programez si eu, pt ca diferenta de 3 luni e cam mare.
Offline roxollana  
#373 Postat : marți, 24 iulie 2012 12:34:40(UTC)
roxollana
Offline vitass098  
#374 Postat : marți, 24 iulie 2012 16:18:45(UTC)
vitass098
Originally Posted by: Paul8611 Go to Quoted Post
Scrie te rog numarul ca sa sun sa ma programez si eu, pt ca diferenta de 3 luni e cam mare.

Mentionez:consulatul din Chisinau tel.pentru programare 022855002.Trebuie sa ai buletinul langa tine.
Offline vitass098  
#375 Postat : marți, 24 iulie 2012 20:44:22(UTC)
vitass098
Liniste si calm domnilor.Va certati pentru nimic.V-am dat eu informatia care va interesa.Cred ca moderaturul va face ,,curatenie,, in gunoiul acesta.
Offline miky99  
#376 Postat : marți, 24 iulie 2012 21:41:29(UTC)
miky99
Postari: 15
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: moldova
Ajutatima va rog cu un sfat. Eu locuiam in partea centrala a Moldove, iar cu o luna in urma mi-am pus domiciliul in buletin, in partea de nord. Am mers si am facut programare pentru juramit, dupa aceea am depus juramintul si nu am avut nici o problema, insa cind am mers sa dau pentru transcrierea certificatului de nastere o doamna care stringea buletinele la toti mia spus ca nu pot sa transcriu la Balti fiindca mi-am pus domicilui de curind in buleti si mea spus ca trebuie sa merg la Chisinau. Eu am rugato frumos ca nu am timp si am nevoie urgent de acte, iar ea mi-a luat cerea pentru transcrierea certificatului si mi=a spus ca o vor analoza in 30 de zile si vor verifica daca eu intradevar locuesc acolo. Acuma sunt sigura ca daca merg la Chisinau acesti ma vor trimite la Balti ca am acolo viza de resedinta. Acuma spunetimi va rog cum sa fac sa-i conving sa imi permita transcrierea certificatului la Balti?
Offline vitass098  
#377 Postat : marți, 24 iulie 2012 22:10:22(UTC)
vitass098
Originally Posted by: miky99 Go to Quoted Post
Ajutatima va rog cu un sfat. Eu locuiam in partea centrala a Moldove, iar cu o luna in urma mi-am pus domiciliul in buletin, in partea de nord. Am mers si am facut programare pentru juramit, dupa aceea am depus juramintul si nu am avut nici o problema, insa cind am mers sa dau pentru transcrierea certificatului de nastere o doamna care stringea buletinele la toti mia spus ca nu pot sa transcriu la Balti fiindca mi-am pus domicilui de curind in buleti si mea spus ca trebuie sa merg la Chisinau. Eu am rugato frumos ca nu am timp si am nevoie urgent de acte, iar ea mi-a luat cerea pentru transcrierea certificatului si mi=a spus ca o vor analoza in 30 de zile si vor verifica daca eu intradevar locuesc acolo. Acuma sunt sigura ca daca merg la Chisinau acesti ma vor trimite la Balti ca am acolo viza de resedinta. Acuma spunetimi va rog cum sa fac sa-i conving sa imi permita transcrierea certificatului la Balti?

Nu trebuie,sa-i convingi pe nimeni.Doamnele de la consulatul din Balti,ca sa spun mai cenzurat,se cred ,,maicile domnului,,.Calmeazate si cere baza legala pentru refuz.Ele cand spun vre-o prostie,dintai o spun si apoi se gandesc.Nui asa ,,lege,, ca ,,demult-nudemult,, ai domiciliu.Este direct stipulat:,,in raza domiciliului de circumscriptie,,.Scrie petitie,sau cere intalnire cu consulul.Esti cetatean roman si ai tot dreptul de spriginul statului roman.Pentru a verifica domicilul tau,nu este nevoie de 30 de zile.Este deajuns de un telefon la sectia de pasapoarte.Daca ai fost trecuta si in cartea de imobil,atunci varale in nas cartea de imobil.Deci ai o multime de optiuni de a influenta asupra lor.Si la urma urmelor,ce au ei,sa-ti controleze domiciliu,tu nu ceri viza,tu iti indeplinesti obligatiile de cetatean roman.Deci cu argumente si acte te poti lupta cu birocratia si neprofisionalizmul lor.
Offline roxollana  
#378 Postat : marți, 24 iulie 2012 22:33:17(UTC)
roxollana
sall...Poate cineva sa-mi dea o lista concreta de acte care sunt necesare pentru transcrierea certificatului de nastere? Am cautat pe net si ma gasit mai multe care difera intre ele, stie cineva o lista pe care pot sa ma bazez? MS
Offline miky99  
#379 Postat : marți, 24 iulie 2012 22:48:57(UTC)
miky99
Nu trebuie,sa-i convingi pe nimeni.Doamnele de la consulatul din Balti,ca sa spun mai cenzurat,se cred ,,maicile domnului,,.Calmeazate si cere baza legala pentru refuz.Ele cand spun vre-o prostie,dintai o spun si apoi se gandesc.Nui asa ,,lege,, ca ,,demult-nudemult,, ai domiciliu.Este direct stipulat:,,in raza domiciliului de circumscriptie,,.Scrie petitie,sau cere intalnire cu consulul.Esti cetatean roman si ai tot dreptul de spriginul statului roman.Pentru a verifica domicilul tau,nu este nevoie de 30 de zile.Este deajuns de un telefon la sectia de pasapoarte.Daca ai fost trecuta si in cartea de imobil,atunci varale in nas cartea de imobil.Deci ai o multime de optiuni de a influenta asupra lor.Si la urma urmelor,ce au ei,sa-ti controleze domiciliu,tu nu ceri viza,tu iti indeplinesti obligatiile de cetatean roman.Deci cu argumente si acte te poti lupta cu birocratia si neprofisionalizmul lor.

Stampila care imi este pusa in buletin este de la primaria satului in care domiciliez. Nu am fost la sectia de pasapoarte in raionul dat. Acuma nici nustiu unde sa o apuc poate sa merg in raionul vechi unde am domicilat si sa ii rog sa imi anuleze acel domiciliu, sau sa merg in raionul nou in care domiciliez sa vad daca ma pot ajuta ei?Think Think Think
Offline vitass098  
#380 Postat : marți, 24 iulie 2012 22:53:02(UTC)
vitass098
sall...Poate cineva sa-mi dea o lista concreta de acte care sunt necesare pentru transcrierea certificatului de nastere? Am cautat pe net si ma gasit mai multe care difera intre ele, stie cineva o lista pe care pot sa ma bazez? MS

Transcrierea CERTIFICATULUI DE NASTERE la CHISINAU

1. certificatul de nastere, in original;
2. copie certificat de nastere autentificat prin notariat (legalizat);
3. copie buletin de identitate;
4. copia dovada cetateniei romane (certificatul constatator pe care il primiti la depunerea juramantului, foaie A4 de culoare galbena);
5. copia certificatelor de nastere ale parintilor vostri;
6. copie certificat de casatorie a parintilor vostri şi certificatul de divort (daca exista, extras).Plus originalele la toate actele.

sfaturi :
1. daca aveti de achitat ceva serviciii consulare fiti atenti la bani caci daca sunt mozoliti, putin rupti, murdari un pic, sau pe undeva incleeti cu lipici nu ii acepta;
2. daca doriti sa va faceti o rezervare mai bine prin telefon e simplu si comod tel. 022 855002
Offline vitass098  
#381 Postat : marți, 24 iulie 2012 23:03:37(UTC)
vitass098
Stampila care imi este pusa in buletin este de la primaria satului in care domiciliez. Nu am fost la sectia de pasapoarte in raionul dat. Acuma nici nustiu unde sa o apuc poate sa merg in raionul vechi unde am domicilat si sa ii rog sa imi anuleze acel domiciliu, sau sa merg in raionul nou in care domiciliez sa vad daca ma pot ajuta ei?Think Think Think

Om bun(sau femeie).Matalute umble cu ,,kiki-miky,, si dupa asta cauti dreptate.Ce are primaria cu viza de resedinta?In Moldova aceasta functie o indeplineste sectia de pasapoarte.Pentru ati face o viza de resedinta noua,trebuie s-o anulezi pe cea veche.Poate cei de la consulat au depistat ,,levaku,, da tu te superi pe ei.Daca esti drept-mergi ca tankul,daca nu-atunci nisi nu te apuca de treaba.Sunt satul de ,,variantele moldovenesti,, cu intermediari mai hatri decat lumea.
Offline miky99  
#382 Postat : marți, 24 iulie 2012 23:04:14(UTC)
miky99
Vitasss, ajutama daca poti vreau miine sa merg la Balti dar inainte sa plec acolo, daca trebuie o sa merg la sectia de pasapoarte.
Offline roxollana  
#383 Postat : marți, 24 iulie 2012 23:04:25(UTC)
roxollana
merci mult, dar poti te rog, sa-mi dai si link-ul de pe care ai luat...
Offline roxollana  
#384 Postat : marți, 24 iulie 2012 23:10:24(UTC)
roxollana
imi cer scuze, dar inca ceva..... declaratie pe proprie raspundere privind inexistenta altei transcrieri in Romania (se elibereaza inainte de a depune juramantul) nu e necesara?
Offline miky99  
#385 Postat : marți, 24 iulie 2012 23:10:27(UTC)
miky99
Om bun(sau femeie).Matalute umble cu ,,kiki-miky,, si dupa asta cauti dreptate.Ce are primaria cu viza de resedinta?In Moldova aceasta functie o indeplineste sectia de pasapoarte.Pentru ati face o viza de resedinta noua,trebuie s-o anulezi pe cea veche.Poate cei de la consulat au depistat ,,levaku,, da tu te superi pe ei.Daca esti drept-mergi ca tankul,daca nu-atunci nisi nu te apuca de treaba.Sunt satul de ,,variantele moldovenesti,, cu intermediari mai hatri decat lumea.

De ce na-u depistat nimic cind ma-m programat pentru juramint, dar acuma au depistat!? nu am apelat la inermediari
Offline vitass098  
#386 Postat : marți, 24 iulie 2012 23:13:43(UTC)
vitass098
Vitasss, ajutama daca poti vreau miine sa merg la Balti dar inainte sa plec acolo, daca trebuie o sa merg la sectia de pasapoarte.

Cu ce sa te ajut?Ti-am scris mai sus actiunele care poti intreprinde,daca domiciliu tau nu-i ,,levii,,. Daca-i cu ,,variante,, poti fi tras la raspundere.La romani declaratia pe propria raspundere are prejudicii penale.Gandestete bine innainte de a face pasul.
Offline <Adi>  
#387 Postat : marți, 24 iulie 2012 23:18:04(UTC)
<Adi>
imi cer scuze, dar inca ceva..... declaratie pe proprie raspundere privind inexistenta altei transcrieri in Romania (se elibereaza inainte de a depune juramantul) nu e necesara?

+ la cele spuse de Vitass, mai sunt 3 foi de indeplinit:cerere pentru CN, cerere pentru CNP si declaratia despre care vorbesti.
Offline vitass098  
#388 Postat : marți, 24 iulie 2012 23:21:10(UTC)
vitass098
De ce na-u depistat nimic cind ma-m programat pentru juramint, dar acuma au depistat!? nu am apelat la inermediari

Poate si nu ai apelat la intermediari,dar sfaturile si ideile se aseamana.Zi multumesc ca nu au depistat nimic la juramant,pentru ca puteau sa-ti anuleze certificatul de cetatenie.Acum ai o cale:fa ca tot sa fie legal.Voi credeti ca daca la Balti,Chahul randul la transcriere este mai mic,atunci se poate ocoli lumea prin variante.Dupa ce iti faci actele in regula,atunci dute si apeleaza la consulat.
Offline vitass098  
#389 Postat : marți, 24 iulie 2012 23:33:06(UTC)
vitass098
+ la cele spuse de Vitass, mai sunt 3 foi de indeplinit:cerere pentru CN, cerere pentru CNP si declaratia despre care vorbesti.

roxollana cererile si declaratia o indeplinesti pe loc,cand depui dosarul la transcriere.
Offline miky99  
#390 Postat : marți, 24 iulie 2012 23:38:34(UTC)
miky99
Poate si nu ai apelat la intermediari,dar sfaturile si ideile se aseamana.Zi multumesc ca nu au depistat nimic la juramant,pentru ca puteau sa-ti anuleze certificatul de cetatenie.Acum ai o cale:fa ca tot sa fie legal.Voi credeti ca daca la Balti,Chahul randul la transcriere este mai mic,atunci se poate ocoli lumea prin variante.Dupa ce iti faci actele in regula,atunci dute si apeleaza la consulat.

spunemi te rog atunci dupa cunotintele tale cum ar trebui sa fac sa fie legal? Daca cu primaria nu-i legal
Offline vitass098  
#391 Postat : miercuri, 25 iulie 2012 00:07:27(UTC)
vitass098
spunemi te rog atunci dupa cunotintele tale cum ar trebui sa fac sa fie legal? Daca cu primaria nu-i legal

Nu-s jurist,deci tot ce stiu este din propria experienta.Sfatul meu,adresazate la sectia de paspoarte.Cred ca in primul rand trebuie sa te scoti de la domiciliu vechi,sa ai acordul stapanului de spatiu nou si altele.Nu-i complicata procedura,cei de la sectia de pasapoarte vor da indicatii.
Offline roxollana  
#392 Postat : miercuri, 25 iulie 2012 00:09:26(UTC)
roxollana
Unde pot gasi acele cereri? Si declaratia scrie ca se elibereaza inaintea depunerii juramantului. Aceasta declaratie nu se face la notar?
Offline <Adi>  
#393 Postat : miercuri, 25 iulie 2012 00:49:38(UTC)
<Adi>
Unde pot gasi acele cereri? Si declaratia scrie ca se elibereaza inaintea depunerii juramantului. Aceasta declaratie nu se face la notar?

Aceste foi ti le va da consulul in ziua juramintului, daca n-ai rabdare le gasesti aici pe forum , informeaza-te si vei gasi,
Offline vitass098  
#394 Postat : miercuri, 25 iulie 2012 00:55:36(UTC)
vitass098

roxallana,eu am facut toate actele la Bucuresti.Din contactele mele cu consulatul din Chisinau,am impresia ca sunt niste derbedei acolo.
Offline olga8888  
#395 Postat : marți, 31 iulie 2012 19:28:14(UTC)
olga8888
Postari: 13
hai ka va zik eu kum a fost la mine (informatie recenta)....am fost programata pentru transkrierea certifikatului de nastere la Kisinau pe data de 30.07.2012. Am fost la konsulat, kind kolo toate programarile fakute pentru 30 au fost aminate pe 31.07.2012 (ma gindesk ka din kauza referendumului nu au lukrat luni ku publikul). M-am prezentat la konsulat azi, pe 31.07.2012, aveam programare la ora 12.00, am intrat akolo pe la 12.15 minute si am iesit la ora 14.30, a fost foooarte greu, kaldura mare si multa lume (doarece au mers si cei programati pentru 30 si cei pentru 31 iulie). Am depus toate aktele necesare si pe data de 3.08.2012 trebuie sa imi ridik certifikatul de nastere. Kam asta a fost astazi Cool
Offline Cezar  
#396 Postat : marți, 31 iulie 2012 20:22:30(UTC)
Cezar
Originally Posted by: olga8888 Go to Quoted Post
hai ka va zik eu kum a fost la mine (informatie recenta)....am fost programata pentru transkrierea certifikatului de nastere la Kisinau pe data de 30.07.2012. Am fost la konsulat, kind kolo toate programarile fakute pentru 30 au fost aminate pe 31.07.2012 (ma gindesk ka din kauza referendumului nu au lukrat luni ku publikul). M-am prezentat la konsulat azi, pe 31.07.2012, aveam programare la ora 12.00, am intrat akolo pe la 12.15 minute si am iesit la ora 14.30, a fost foooarte greu, kaldura mare si multa lume (doarece au mers si cei programati pentru 30 si cei pentru 31 iulie). Am depus toate aktele necesare si pe data de 3.08.2012 trebuie sa imi ridik certifikatul de nastere. Kam asta a fost astazi Cool

De unde moda asta cu "k" in loc de "c"?
Offline vitass098  
#397 Postat : marți, 31 iulie 2012 21:06:29(UTC)
vitass098

Esti norocoasaBigGrin .Ai depus ca cometa de repede.Asta-i nimic in comparatie cu cei care depun la Bucuresti.Doua zile pierdute pe drumuri, pe canicula,plus vre-o 5-6 ore in rind,o noapte nedormita,percezitie prin vama,500 de lei excursia,doua luni asteptare si un an si jumate programarea.Si asta tot de doua ori,in cel mai bun cazd'oh! .Distractie pe termen lungd'oh! .

Editeaza de catre utilizator marți, 31 iulie 2012 21:08:48(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline olga8888  
#398 Postat : marți, 31 iulie 2012 22:37:17(UTC)
olga8888
Pentru Cezar (Maaaare kurios): asta-i singurul lukru kare l-ai avut de komentat? mare spirit de observatie mai ai....uita-te la tine kum skrii si nu te lega de skrisul meu....
Offline olga8888  
#399 Postat : marți, 31 iulie 2012 22:41:16(UTC)
olga8888
Vitas te-as ruga sa imi rapunzi , daka poti....si akuma dupa ce imi ridik certificatul de nastere iarasi trebuie sa ma programez pentru pasaport deja......programarea pentru pasaport tot asa se face ka pentru certificat, am in vedere ka te programeaza peste vreo luna doua sau ceva mai repejor ???
Offline Cezar  
#400 Postat : marți, 31 iulie 2012 22:44:42(UTC)
Cezar
Pentru Cezar (Maaaare kurios): asta-i singurul lukru kare l-ai avut de komentat? mare spirit de observatie mai ai....uita-te la tine kum skrii si nu te lega de skrisul meu....

LOL LOL LOL Asa scrii si in acte, in declaratii, in cereri?
thanks 1 utilizator a multumit Cezar acest post util.
Utilizatori pe tema
10 Pagini«<678910>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.