Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline radu79  
#1 Postat : luni, 19 septembrie 2011 14:30:14(UTC)
Nivel: Incepator
radu79
Postari: 5
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 2
Salut la toti. Am si eu o intrebare si va rog sa mi raspundeti daca cunoasteti situatia. Eu ma aflu ilegal in Franta si nu demult am aparut in ordin.Ma intereseaza daca in momentul de fata pot depune juramintul la ambasada romana din Paris( eu stiu ca citeva luni in urma era posibil). Va multumesc anticipat pentru raspuns
Offline maroon5  
#2 Postat : luni, 19 septembrie 2011 15:06:20(UTC)
maroon5
Locatia: balti
Originally Posted by: radu79 Go to Quoted Post
Salut la toti. Am si eu o intrebare si va rog sa mi raspundeti daca cunoasteti situatia. Eu ma aflu ilegal in Franta si nu demult am aparut in ordin.Ma intereseaza daca in momentul de fata pot depune juramintul la ambasada romana din Paris( eu stiu ca citeva luni in urma era posibil). Va multumesc anticipat pentru raspuns

Nu e posibil sa depui jur intr-o tara in care te afli ilegal (daca gresesc imi cer scuze). Ia primul avion spre Md, programeaza-te p/u juramint si bafta mai departe. Cind faci pasaportul, foc la ghete si esti in Paris!!

Editeaza de catre utilizator luni, 19 septembrie 2011 15:10:13(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline maroon5  
#3 Postat : luni, 19 septembrie 2011 15:08:40(UTC)
maroon5
Locatia: balti
Stie cineva daca ma pot programa on-line p/u juramint la Balti si daca da care e pagina?
Offline Tincutza  
#4 Postat : luni, 19 septembrie 2011 15:13:00(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: maroon5 Go to Quoted Post
Stie cineva daca ma pot programa on-line p/u juramint la Balti si daca da care e pagina?

Nu te poti programa online pt juramant!
Toate programarile se fac PERSONAL!
In special pt a depune juramantul!

Pt a te programa pt juramant trebuie sa ai acte cu tine care fara de ele nu te programeaza(la aceste acte-xerocopiile lasi la ei):
certificat de nastere, de casatorie(daca ai), buletinul- la toatefaci xerocopii,
plus 2 poze 3,5X4,5 si nr de ordin.

Editeaza de catre utilizator luni, 19 septembrie 2011 15:15:01(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline baghira  
#5 Postat : luni, 19 septembrie 2011 15:56:05(UTC)
Nivel: Membru
baghira
Postari: 39
A fost multumit de: 20 -ori in postarea 15
Locatia: nice
Originally Posted by: radu79 Go to Quoted Post

stiu si eu ca era posibil de dat juramintul la paris chiar am cunoscuti care au dat in aprilie curent si nu aveau acte, cel mai bine suna si intreaba personal Secţia consulară
Telefon: 01.47.05.27.55, 01.47.05.29.66
Fax: 01.44.18.90.17
E-mail: sconsulara@amb-roumanie.fr sa ne tii la curent daca primesc la juramint. succese!
Offline radu79  
#6 Postat : marți, 20 septembrie 2011 13:58:43(UTC)
radu79
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 2
Salut la toti!!! Azi am fost personal la ambasada si am aflat ca juramintul pot depune dar persoanele ce au residinta legala in Franta. Asa ca degraba vad MoldovaRollEyes
thanks 1 utilizator a multumit radu79 acest post util.
Offline ankuta89  
#7 Postat : joi, 6 septembrie 2012 18:05:32(UTC)
ankuta89
Postari: 1
Locatia: beuvry
deci daca sunt legal in franta poti sa depui juramintul la ambasada de la paris?
cam pe cit timp se face programarea?
si cam cit costa, daca stie cineva?

merci anticipat!
Offline vitass098  
#8 Postat : vineri, 7 septembrie 2012 00:12:52(UTC)
Nivel: Membru Avansat
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Locatia: Moldova
Poti depune la Paris,daca te afle legal.Nustiu cat dureaza,de exzemplu la Dublin nu sunt randuri si te programezi cand tii comod tie.Pretul cert.de cetatenie la Dublin este 30 euro.Pot cere scrisoarea de la ANC in original,dovada ca sezi legal in tara,pasaportul.Pentru a afla precis,adresazate la ambasada de la Paris.
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.