Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

3 Pagini<123>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline tornado  
#51 Postat : miercuri, 27 iulie 2011 12:40:46(UTC)
Nivel: Membru Avansat
tornado
Postari: 497
A fost multumit de: 285 -ori in postarea 179
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: DoDo Go to Quoted Post
eu am depus in august la Bucuresti, si cateva zile in urma am primit raspuns la e-mail-ul pe care l-am trimis, si mi-au spus ca dosarul e la stadiu avansat de procesare.. sa inteleg ca degraba tre sa apara ordinul, nu stiu ce sa cred

Da, super.
Cred ca intr-o luna vei avea ordinul.
Succes!
Offline tornado  
#52 Postat : miercuri, 27 iulie 2011 12:43:25(UTC)
tornado
Originally Posted by: malldovka Go to Quoted Post
Si eu daca am depus dosarul an august 2010 la Suceava si nu am primit o asemenea scrisoare precum ca dosarul a fost inaintat comisiei?Sa anteleg ca mai am de asteptat mult si bine?Confused

Pe ce data ai depus?
Scrie scrisoare recomandata la ANC si cere informatii privind stadiul dosarului.
Sper ca in viitorul apropiat sa obtinem ordinul.
Apoi, urmeaza alta batalie...
Succes!
Offline malldovka  
#53 Postat : miercuri, 27 iulie 2011 23:34:11(UTC)
Nivel: Membru
malldovka
Postari: 27
A fost multumit de: 7 -ori in postarea 4
Locatia: malldovka
Poti sa-mi dai un exemplu de scrisoare recomandata la ANC si mai concret unde trebuie sa ma adresez ca sa o trimit?Sorry ...am depus actele la23.08.2010 mi s-a eliberat si o foita cu nr dosarului shi data depuneriiThink .Merci mult!!!!
Offline malldovka  
#54 Postat : miercuri, 27 iulie 2011 23:37:35(UTC)
malldovka
Azi dimineata am trimis sms de e-mail la cetatenie@just.ro .Sper sa-mi vina un raspuns an viitorul apropiat.....
Offline malldovka  
#55 Postat : miercuri, 27 iulie 2011 23:47:08(UTC)
malldovka
DoDo spune-mi te rog cam an cat timp ti-a venit raspuns pe e-mail???Merci!
Offline DoDo  
#56 Postat : miercuri, 27 iulie 2011 23:53:52(UTC)
DoDo
Postari: 38
A fost multumit de: 13 -ori in postarea 4
DoDo spune-mi te rog cam an cat timp ti-a venit raspuns pe e-mail???Merci!

a doua zi, la ora 16.41 )) deci, pe la sfirsitul zile de lucru au raspuns ..dar iti zic, daca nu primesti raspuns a doua zi, sau peste o zi cel tarziu, sa nu mai speri la raspuns, pentru ca ei ori raspund deodata, ori nu raspund deloc in cele mai multe cazuri
Offline ruslic80  
#57 Postat : joi, 28 iulie 2011 11:23:01(UTC)
Nivel: Incepator
ruslic80
Postari: 6
Locatia: chisinau
eu am depus în august la Bucureşti, tot nimic, este cineva care a primit ordinul, sper să mi să se răspundă deoarece nu mai am răbdare cu venirea ordinului
Offline DoDo  
#58 Postat : vineri, 29 iulie 2011 17:10:48(UTC)
DoDo
Postari: 38
A fost multumit de: 13 -ori in postarea 4
Originally Posted by: ruslic80 Go to Quoted Post
eu am depus în august la Bucureşti, tot nimic, este cineva care a primit ordinul, sper să mi să se răspundă deoarece nu mai am răbdare cu venirea ordinului

aceeasi situatie, am depus in august bucuresti, nimic ..dar am primit e-mail acum o saptamana cum ca dosarul e la stadiu avansat de solutionare, si dupa cate am citit aici in scurt timp apare si ordinul dupa ce ai asa raspuns, adica din cate eu inteleg sint toate avizele si dosarul e trimis spre publicare ...trimite si tu un e-mail lor, si vezi ce iti spun
Offline malldovka  
#59 Postat : duminică, 31 iulie 2011 12:01:08(UTC)
malldovka
Am primit si eu raspuns de email dupa cum si ai spus DoDo an a doua ziThumpUp .Raspunsul a fos:Dosarul dvs. se afla an stadiu foarte avansat de procesare si an scurt timp se va emite Ordin.Va rugam sa consultati periodic siteul http://cetatenie.just.ro an sectiunea ANC pina la primirea corespondentei oficiale a Autoritatilor Nationale pro Cetatenie. Sper sa am un cadou an curind ....poate chiar de ziua mea!!!!Applause Think Succese noua tuturor celor an asteptare!!!!!!!!!!
thanks 1 utilizator a multumit malldovka acest post util.
Offline Andy's  
#60 Postat : duminică, 31 iulie 2011 12:24:12(UTC)
Andy's
Postari: 413
A fost multumit de: 92 -ori in postarea 70
Locatia: MAIAMI
Am primit si eu raspuns de email dupa cum si ai spus DoDo an a doua ziThumpUp .Raspunsul a fos:Dosarul dvs. se afla an stadiu foarte avansat de procesare si an scurt timp se va emite Ordin.Va rugam sa consultati periodic siteul http://cetatenie.just.ro an sectiunea ANC pina la primirea corespondentei oficiale a Autoritatilor Nationale pro Cetatenie. Sper sa am un cadou an curind ....poate chiar de ziua mea!!!!Applause Think Succese noua tuturor celor an asteptare!!!!!!!!!!

Da cind ai depus dosarul ??? si cite comisi ai avut? ultima comisie cind a fost?
Offline malldovka  
#61 Postat : duminică, 31 iulie 2011 14:11:17(UTC)
malldovka
Originally Posted by: Andy' Go to Quoted Post
Da cind ai depus dosarul ??? si cite comisi ai avut? ultima comisie cind a fost?

Dosarul l-am depus an august 2010 la Suceava!De atunci nu am primit nici o informatie de aceea nu shtiu nimic referitor la comisii!E prima data cand trimit un sms de email si raspunsul a fost acel de mai sus!
Offline tornado  
#62 Postat : luni, 1 august 2011 10:48:38(UTC)
tornado
Dosarul l-am depus an august 2010 la Suceava!De atunci nu am primit nici o informatie de aceea nu shtiu nimic referitor la comisii!E prima data cand trimit un sms de email si raspunsul a fost acel de mai sus!

Pe ce data ai depus? Eu tot in august la Suceava l-am depus
Offline maray  
#63 Postat : miercuri, 3 august 2011 20:44:46(UTC)
maray
Postari: 1
Locatia: italia
SALUT LA TOTI !MULTUMIRI ANTICIPATE CELOR CARE SE GINDESC SA DEA UN PIC DE CONFORT NOUA, NEPRICEPUTILOR.
DOSAR DEPUS LA BUCURESTI AUGUST 2010.
URMARIND FORUMUL AM TRIMIS MAIL LA ANC SI MI-AU RASPUNS"urmeaza inca procedurile legale de verificare si avizare" STIE CINEVA APROXIMATIV CIT POATE SA DUREZE SI DACA A FOST CEL PUTIN ATINS ACEST DOSAR?
MULTUMESC MULT.
Offline malldovka  
#64 Postat : miercuri, 3 august 2011 21:04:53(UTC)
malldovka
Pentru tornado!Am depus pe data d e28 august si iata-ma astazi fericita .......am aparut an ordin pe 3.08.2011!!!!!!!!!!!!Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Succese voua !!!!ma voi bucura sa citesc asemenea mesaje si pe viitor de la voi toti!!!!
Offline malldovka  
#65 Postat : miercuri, 3 august 2011 21:08:51(UTC)
malldovka
Eu care va spuneam mai sus ca poate voi avea un cadou d eziua mea .......................iata-l cu o zi anainte!!!!!!Am aprut si eu an ordinul din 3.08.2011!!!!!!!!!!!!!!!!UUUurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!Ami dau seama ca totul e real si viata-i plina de surprize!!!!!!Totul e realizabil!!!!!!!!!!!!!Va doresc tuturor succese!Sunt sigura ca si voua o sa vi se primeasca!Scuze pentru atatea emotii!!!URA!!!!!!!!Applause Applause Applause
thanks 1 utilizator a multumit malldovka acest post util.
Offline malldovka  
#66 Postat : miercuri, 3 august 2011 21:09:52(UTC)
malldovka
Felicitari tuturor care s-au gasit an ordin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Offline Tincutza  
#67 Postat : miercuri, 3 august 2011 21:12:07(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Felicitari malldovka Applause Applause Applause
thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline malldovka  
#68 Postat : joi, 4 august 2011 00:30:50(UTC)
malldovka
Merci!limba
Offline malldovka  
#69 Postat : joi, 4 august 2011 00:31:41(UTC)
malldovka
merci!limba
Offline tornado  
#70 Postat : luni, 15 august 2011 14:43:41(UTC)
tornado
Pentru tornado!Am depus pe data d e28 august si iata-ma astazi fericita .......am aparut an ordin pe 3.08.2011!!!!!!!!!!!!Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Succese voua !!!!ma voi bucura sa citesc asemenea mesaje si pe viitor de la voi toti!!!!

Eu pe 11 august am primit e-mail de la ANC precum ca dosarul meu se afla intr'un stadiu foarte avansat de procesare si ca se va emite ordin curand.ThumpUp Pray

P.S. Nu va stresati sa scriti e=mail-uri si scrisori. Sunt obligati sa va raspunda. Mai devreme sau mai tarziu - oricum o vor face.ThumpUp
thanks 3 au multumit acest post util tornado.
Offline malldovka  
#71 Postat : sâmbătă, 27 august 2011 10:40:20(UTC)
malldovka
Acelashi raspuns ca shi al meu!!!Cred ca deja esti la consulat pentru programare juramant,daca nu sunt sigura ca foarte curand o vei face!Felicitari din timp!!!!Referitor la scrisori de e-mail,deja dau shi raspunsuri nu prea interesante....am scris de curind o scrisoare din numele unei pers. shi raspunsul ca trebuie sa scrie scrisoare recomandata la adresa care a urmat,aadica nu a dat nici o informatie de dosar((((((Think
Offline michalcu  
#72 Postat : joi, 8 septembrie 2011 14:03:55(UTC)
michalcu
Postari: 15
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 5
Locatia: Praga
am trimis iarasi mail cu aceiasi intrebare, care e situatia dosarului? sa vedem ce ne vor raspunde, dar cred ca, asa ca deobicei.. bla... bla... bla...standart.
Offline nadiya_nd  
#73 Postat : joi, 8 septembrie 2011 15:04:16(UTC)
nadiya_nd
Postari: 63
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 15
Locatia: Chisinau . Dosar depus iulie.2011 Chisinau, nr. dosar 52***/2011
Buna.....
am trimis ieri seara e-mail la ANC din numele altei persoane..... dosar depus in august 2010.......si am primit raspuna azi pe la 14.00

Dosarul dvs. cu nr. 104***/2010 este in lucru si urmeaza procedurile legale de verificare si avizare.

V a rug a m a stept a ti corespondent a oficiala

e raspuns standart , da? are deja mai mult de un an si dosarul e in lucru? straniu......Think Think
Offline serjmin  
#74 Postat : joi, 8 septembrie 2011 15:15:44(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti
Originally Posted by: nadiya_nd Go to Quoted Post
Buna.....
am trimis ieri seara e-mail la ANC din numele altei persoane..... dosar depus in august 2010.......si am primit raspuna azi pe la 14.00

Dosarul dvs. cu nr. 104***/2010 este in lucru si urmeaza procedurile legale de verificare si avizare.

e raspuns standart , da? are deja mai mult de un an si dosarul e in lucru? straniu......Think Think

nimic straniu----se intampla des.azi am verificat un dosar care a fost depus 1 an si 6 luni in urma.nu are toate avizele
thanks 1 utilizator a multumit serjmin acest post util.
Offline Andy's  
#75 Postat : joi, 8 septembrie 2011 15:17:07(UTC)
Andy's
Buna.....

e raspuns standart... nu tio spus nimic... asta cum ar fii copy/pasta atit doar.. nimic concret
thanks 1 utilizator a multumit Andy's acest post util.
Offline nadiya_nd  
#76 Postat : joi, 8 septembrie 2011 15:20:05(UTC)
nadiya_nd
Postari: 63
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 15
Locatia: Chisinau . Dosar depus iulie.2011 Chisinau, nr. dosar 52***/2011
mersi de raspuns...... asteptam .....altceva nu avem ce face.......Pray Pray Pray
Offline Andy's  
#77 Postat : joi, 8 septembrie 2011 16:18:20(UTC)
Andy's
mersi de raspuns...... asteptam .....altceva nu avem ce face.......Pray Pray Pray

cel mai bine de dus personal la bucuresti pentru a afla starea dosarului ori prin cineva cu procura si o sa afli... ori totusi sa astepti ordinul cind va fii...Wink
Offline falxdacica  
#78 Postat : vineri, 4 noiembrie 2011 18:10:32(UTC)
falxdacica
Postari: 4
Salut! stie cineva daca conform scrisorii de raspuns a ANC comisia urma sa examineze ordinul la sfarsitul lui iulie 2011 si nici pana azi nu a aparut ordinul este necesar de a mai scrie o scrisoare de aflare a starii dosarului??? ori vreo scrisoare de urgentare?? poate fi o problema cu dosarul??
Offline jane  
#79 Postat : vineri, 4 noiembrie 2011 19:26:27(UTC)
jane
Postari: 122
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 19
Originally Posted by: falxdacica Go to Quoted Post
Salut! stie cineva daca conform scrisorii de raspuns a ANC comisia urma sa examineze ordinul la sfarsitul lui iulie 2011 si nici pana azi nu a aparut ordinul este necesar de a mai scrie o scrisoare de aflare a starii dosarului??? ori vreo scrisoare de urgentare?? poate fi o problema cu dosarul??

nu exista urgentare.........poate dosarul mai trece inca o comisie de aceea nu ai aparut in ordine........Think Think Think Think

Editeaza de catre utilizator vineri, 4 noiembrie 2011 19:27:00(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit jane acest post util.
Offline @svetyk@  
#80 Postat : miercuri, 18 aprilie 2012 12:11:23(UTC)
@svetyk@
Postari: 53
A fost multumit de: 13 -ori in postarea 9
Buna...eu am depus dosarul în luna august 2010 la Bucureşti împreuna cu 5 persoane, cind am depus dosarele eram toti unul linga celalalt şi respectiv numerele la dosare erau alaturea,la aceste persoanele le-au fost emise ordinile în august-septembrie 2011, dar dosarul meu a fost trecut cu vederea şi lăsat uitării,,,,oare s-a intimplat ceva cu dosarul meu???Think poate să-mi spună cineva cum să procedez?Blushing
Offline sabina  
#81 Postat : miercuri, 18 aprilie 2012 12:18:32(UTC)
sabina
Postari: 124
A fost multumit de: 43 -ori in postarea 31
Svetyk Blink tu deja ai 1 an si 8 luni de cind astepti. aoleu
nu te-ai regasit nici printre cei de astazi? sunt ~ 50 de persoane
Offline @svetyk@  
#82 Postat : miercuri, 18 aprilie 2012 12:31:37(UTC)
@svetyk@
nu m-am regasit din pacate nici in ultimile ordineCrying am depus personal la ANC si erau toate actele in regula, fratelui meu i-a fost emis ordinul dupa 8 luni si erau practic aceleasi acte....oare s-a pierdut pe undeva dosarulBrick wall a cazut intimplator de pe un raftBigGrin
Offline sabina  
#83 Postat : miercuri, 18 aprilie 2012 12:33:34(UTC)
sabina
ai scris scrisori recomandate?
daca da? atunci cite si la ce interval de timp?
Offline @svetyk@  
#84 Postat : miercuri, 18 aprilie 2012 12:42:28(UTC)
@svetyk@
Prima scrisoare am scris-o prin iulie 2011 unde mi-a venit raspuns cică cererea mea va fi analizată de către Comisie în şedinţa din 05.09.2011, dupa aia am mai trimis prin email si venea acelaşi răspuns cică e în lucru, pînă în ziua de azi nuştiu nimic de el....unele persoane mi-au spus să fac ambele caziere, buletinul si paşaportul legalizat la notar şi să le transmit prin poşta,,,,şi ei le vor anexa la dosar si va merge mai repede procesarea dosarului....nuştiu cum să procedez....
Offline dolce-vitta  
#85 Postat : miercuri, 18 aprilie 2012 13:01:03(UTC)
dolce-vitta
Postari: 507
A fost multumit de: 157 -ori in postarea 103
Originally Posted by: @svetyk@ Go to Quoted Post
Prima scrisoare am scris-o prin iulie 2011 unde mi-a venit raspuns cică cererea mea va fi analizată de către Comisie în şedinţa din 05.09.2011, dupa aia am mai trimis prin email si venea acelaşi răspuns cică e în lucru, pînă în ziua de azi nuştiu nimic de el....unele persoane mi-au spus să fac ambele caziere, buletinul si paşaportul legalizat la notar şi să le transmit prin poşta,,,,şi ei le vor anexa la dosar si va merge mai repede procesarea dosarului....nuştiu cum să procedez....

sora mea tot a depus dosarul pe 25 august 2010 si pina la moment tot nimic..la scrisori scriu ca dosarul se afla in lucru
Offline @svetyk@  
#86 Postat : miercuri, 18 aprilie 2012 13:08:10(UTC)
@svetyk@
parerea mea e ca sa reînoim cazierele ca sunt demult expirate si sa mai legalizam inca o data buletinul si pasaportul si de trasmis ca scrisoare recomandata la ANC si cred ca poate va avea efect...daca o sa stam asa cu mîinele încrucişate o să aşteptăm mult şi bine să ne emită ordinul.....aceasta procedura de reînoire a actelor a facut un cunoscut de al meu el depusese in 2009, dupa 2 luni i-a fost emis ordinul...trebuie să încercăm si noi,..
Offline rigu  
#87 Postat : joi, 19 aprilie 2012 10:48:39(UTC)
rigu
Postari: 1,020
A fost multumit de: 379 -ori in postarea 246
Daca tot sa bag ceva ap o statistica:
Din examinarea celor postate, si a dosarelor publicate, cele mai multe dosare nesolutionate 2010 au fost depuse in luna august...
Interesant DE CE? Think Think Think
Offline sabina  
#88 Postat : joi, 19 aprilie 2012 11:13:28(UTC)
sabina
Rigu, totusi daca ai o statistica privitor la dosarele din 2010. Poti sa ne spui cite dosare mai sunt nesolutionate?RollEyes
Offline arsen  
#89 Postat : joi, 19 aprilie 2012 11:20:17(UTC)
arsen
Postari: 135
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 17
Locatia: straseni
si cumnata mea a depus pe 25 august 2010 si pina azi nimic, acelasi raspuns il primim ca se afla in lucru.
Offline rigu  
#90 Postat : joi, 19 aprilie 2012 12:10:39(UTC)
rigu
Originally Posted by: sabina Go to Quoted Post
Rigu, totusi daca ai o statistica privitor la dosarele din 2010. Poti sa ne spui cite dosare mai sunt nesolutionate?RollEyes

Nu am o statistica completa despre dosarele 2010 solutionate.
Datele care le-am procesat eu:

dosare 2010 publicate:

decembrie 2010 - 06 martie 2011 . = 12769
07 martie 2011 - astazi ................ = 67889

TOTAL decembrie 2010 - astazi = 80658 dosare

Daca sa luam echivalentul anului 2011 : in 2011 au fost publicate 5091 dosare 2011
adaugam inca aproximativ 5000 dosare 2010 publicate pana in decembrie 2010, si avem

aproximativ 85658 dosare 2010 publicate.

Iar surpriza cea mare Brick wall Think este numarul maxim atribuit pentru dosar 2010 = 163898

Cate dosare au fost depuse in 2010 si cum le-au fost atribuite numerele, pentru mine inca ramane o enigma.

Daca sa consideram numarul maxim atribuit numarul aproximativ de dosare, situatia pare sa fie catastrofala. Pray Confused

Daca sa ne bazam pe declaratiile D-nei Nicoleta Eucarie, din septembrie 2011, sunt aproximativ 96000 dosare 2010 (posibil sa gresesc, caci mariei mele i-i lene sa mai priveasca inca o data filmuletul Sleep ).

Eu pretind sa cred in cifra asta: aproximativ 10 000 dosare 2010 nesolutionate ThumbDown
thanks 1 utilizator a multumit rigu acest post util.
Offline serjmin  
#91 Postat : joi, 19 aprilie 2012 12:37:07(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti
Originally Posted by: rigu Go to Quoted Post
Nu am o statistica completa despre dosarele 2010 solutionate.
Datele care le-am procesat eu:

dosare 2010 publicate:

decembrie 2010 - 06 martie 2011 . = 12769
07 martie 2011 - astazi ................ = 67889

TOTAL decembrie 2010 - astazi = 80658 dosare

Daca sa luam echivalentul anului 2011 : in 2011 au fost publicate 5091 dosare 2011
adaugam inca aproximativ 5000 dosare 2010 publicate pana in decembrie 2010, si avem

aproximativ 85658 dosare 2010 publicate.

Iar surpriza cea mare Brick wall Think este numarul maxim atribuit pentru dosar 2010 = 163898

Cate dosare au fost depuse in 2010 si cum le-au fost atribuite numerele, pentru mine inca ramane o enigma.

Daca sa consideram numarul maxim atribuit numarul aproximativ de dosare, situatia pare sa fie catastrofala. Pray Confused

Daca sa ne bazam pe declaratiile D-nei Nicoleta Eucarie, din septembrie 2011, sunt aproximativ 96000 dosare 2010 (posibil sa gresesc, caci mariei mele i-i lene sa mai priveasca inca o data filmuletul Sleep ).

Eu pretind sa cred in cifra asta: aproximativ 10 000 dosare 2010 nesolutionate ThumbDown

nu e secret mare cum a fost atribuite numerele in 2010.fiecarei reprezentante anc i-a fost rezervat un anumit numar (suceava de exemplu avea parca de la 100 000 pana nu stiu la cat exact).consulatele primeau toate numere de la anc din bucuresti.pe forum e plin de asa info-mai veche desigur

Offline rigu  
#92 Postat : joi, 19 aprilie 2012 12:57:08(UTC)
rigu
Originally Posted by: serjmin Go to Quoted Post
nu e secret mare cum a fost atribuite numerele in 2010.fiecarei reprezentante anc i-a fost rezervat un anumit numar (suceava de exemplu avea parca de la 100 000 pana nu stiu la cat exact).consulatele primeau toate numere de la anc din bucuresti.pe forum e plin de asa info-mai veche desigur

Dap, stiu asta, insa informatia nu este relevanta, pentru ca sunt multe dosare care au luat alt numar decat cel asteptat la reprezentantele anc...
plus la asta multor dosare nu inteleg cum, le-a fost re-atribuit alt numar la Bucuresti, cu toate ca au fost depuse la fel la reprezentantele ANC...
Offline sabina  
#93 Postat : joi, 19 aprilie 2012 13:01:24(UTC)
sabina

Daca e sa facem niste calcule in baza acestor 10000 dosare atunci reese ca 10000:400 pers (nr. aproximativ dintr-un ordin) = 25 ordine : 4 (nr. aproximativ de ordine emise saptaminal) = ~ 6.5 luni ar trebui sa emite ordine doar cu dosare din 2010 Blink Blink Blink Doamne fereste

Sa inteleg ca greu se vor solutiona si cele din 2011
Offline rigu  
#94 Postat : joi, 19 aprilie 2012 13:05:56(UTC)
rigu
Daca e sa facem niste calcule in baza acestor 10000 dosare atunci reese ca 10000:400 pers (nr. aproximativ dintr-un ordin) = 25 ordine : 4 (nr. aproximativ de ordine emise saptaminal) = ~ 6.5 luni ar trebui sa emite ordine doar cu dosare din 2010 Blink Blink Blink Doamne fereste

Daca sa privim mai corect lucrurile: In astea 10 mii sunt incluse si dosarele ne-aprobate de ANC, iar cate sunt doar ei stiu....

Si da, calculul tau este corect, insa daca sa raportam la felul in care acum publica dosarele in ordine, asta ar insemna ca in urmatoarele 12 luni vor mai fi publicate dosare 2010
Offline riotgear  
#95 Postat : joi, 19 aprilie 2012 14:39:44(UTC)
riotgear
Postari: 10
Locatia: nisporeni

ai gresit oleaca tare,cite 4 ordine pe saptamina,ai 1600 persoane pe saptamina,pe luna iese vreo 6000,deci...

Offline rigu  
#96 Postat : joi, 19 aprilie 2012 14:46:50(UTC)
rigu
Originally Posted by: riotgear Go to Quoted Post
ai gresit oleaca tare,cite 4 ordine pe saptamina,ai 1600 persoane pe saptamina,pe luna iese vreo 6000,deci...

nu va imbatati cu apa rece BigGrin
Vad ca in ultimele ordine sunt publicate mai putin de 100 dosare 2010
Offline Nette  
#97 Postat : joi, 19 aprilie 2012 14:48:32(UTC)
Nette
Postari: 4
Am depus dosarul in 2011 la Bucuresti si nu-mi mai iese ordinul...:( Numarul meu este 173** si apar ordine mai mari de numarul asta sau mai mici numai pe al meu il inconjoara...am trimis 2 scrisori la ANC...n-am idee ce-i cu el...nustiu ce sa mai fac...
Offline riotgear  
#98 Postat : joi, 19 aprilie 2012 14:53:27(UTC)
riotgear
Postari: 10
Locatia: nisporeni
nu va imbatati cu apa rece BigGrin
Vad ca in ultimele ordine sunt publicate mai putin de 100 dosare 2010

eu strict la calculul asta /6.5 luni ar trebui sa emite ordine doar cu dosare din 2010/ cineva a zis ca e corect incaBigGrin

Offline rigu  
#99 Postat : joi, 19 aprilie 2012 15:08:18(UTC)
rigu
Originally Posted by: Nette Go to Quoted Post
Am depus dosarul in 2011 la Bucuresti si nu-mi mai iese ordinul...:( Numarul meu este 173** si apar ordine mai mari de numarul asta sau mai mici numai pe al meu il inconjoara...am trimis 2 scrisori la ANC...n-am idee ce-i cu el...nustiu ce sa mai fac...

O sa fie publicat si al tau.
Inca putina/multa rabdare ThumpUp
Offline rigu  
#100 Postat : joi, 19 aprilie 2012 15:14:54(UTC)
rigu
Originally Posted by: riotgear Go to Quoted Post
eu strict la calculul asta /6.5 luni ar trebui sa emite ordine doar cu dosare din 2010/ cineva a zis ca e corect incaBigGrin

dap, a gresit BigGrin => 6,5 saptamani => 1,5 luni, daca sa publice doar 2010...

Dar reality pare sa fie altfel: vor publica dosarele din 2010 pana la 13.13.2013 d'oh!

Editeaza de catre utilizator joi, 19 aprilie 2012 15:15:19(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Utilizatori pe tema
3 Pagini<123>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.