Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline RaKeTa  
#1 Postat : duminică, 20 februarie 2011 12:15:10(UTC)
Nivel: Incepator
RaKeTa
Postari: 3
Buna.. Am si eu o intrebare, sigur daca poate sa ma ajute cineva: Am depus juramintul de credinta si chiar si la transcrierea c f de nastere cu CNP, insa am nevoie sa stiu daca e posibila transcrierea c f de casatorie pe care urmeaza sal obtin inca MD, fara a avea c f de nastere transcris, adica in acest timp daca pot cit obtin c f de nastere de la bucuresti imi inregistrez casatoria si o transcriu la consulatul di MD la 48 ore si cind primesc c f de nastere sa merg la buletin?
Offline nell  
#2 Postat : duminică, 20 februarie 2011 12:21:28(UTC)
Nivel: Membru Avansat
nell
Postari: 443
A fost multumit de: 235 -ori in postarea 156
Locatia: Italy
RaKeTa a scris:
Buna.. Am si eu o intrebare, sigur daca poate sa ma ajute cineva: Am depus juramintul de credinta si chiar si la transcrierea c f de nastere cu CNP, insa am nevoie sa stiu daca e posibila transcrierea c f de casatorie pe care urmeaza sal obtin inca MD, fara a avea c f de nastere transcris, adica in acest timp daca pot cit obtin c f de nastere de la bucuresti imi inregistrez casatoria si o transcriu la consulatul di MD la 48 ore si cind primesc c f de nastere sa merg la buletin?

Eu cred ca ar fi posibil, pentru ca la transcriere iti cere copia certificatului de nastere al tau si al sotiei eliberate de autoritatile RM, asa ca asta nu are nimic cu certificatul de nastere romanesc ce il transcrii la Bucuresti
thanks 2 au multumit acest post util nell.
Offline RaKeTa  
#3 Postat : duminică, 20 februarie 2011 12:40:22(UTC)
RaKeTa
nell ... MS mult o sa incerc asa..
insa daca mai stii poti sa-mi zici daca o sa pot sa ma programez la consulatul de la chisinau fara a avea CF de casatorie? ca urmeaza sal obtin abia pe 02.04.2011 in programarea sse face tocmai peste 3 saptamini si eu vreau pe 05 sau 06 sa merg deja la buletin si pasaport,ca pe 04 primesc si CF de nastere transcris.
Offline nell  
#4 Postat : duminică, 20 februarie 2011 13:08:45(UTC)
nell
RaKeTa a scris:
nell ... MS mult o sa incerc asa..
insa daca mai stii poti sa-mi zici daca o sa pot sa ma programez la consulatul de la chisinau fara a avea CF de casatorie? ca urmeaza sal obtin abia pe 02.04.2011 in programarea sse face tocmai peste 3 saptamini si eu vreau pe 05 sau 06 sa merg deja la buletin si pasaport,ca pe 04 primesc si CF de nastere transcris.

te programezi la consulat cu pasaportul acela albastru si cu certificatul de cetatenie
eu m-am programat marti pentru 4.03.2011, asa ca nu vei reusi sa transcrii mai repede, undeva pe 10.03.2011 vei putea transcrie, dupa calculele mele. Spune-mi te rog, certificatul de nastere, iti vine cu tot cu CNP? Daca nu, apoi cum vei face buletin fara CNP si unde? Ai permis de sedere in Ro?

Editeaza de catre utilizator duminică, 20 februarie 2011 13:09:29(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline RaKeTa  
#5 Postat : duminică, 20 februarie 2011 18:25:00(UTC)
RaKeTa
nell, CF imi vine cu tot cu CNP, mil fac la primaria sectorul 1 si apoi merg la buletin si pas, nu am permis de sedere, abia acum am gasit cina ma ia in spatiu, insa am inteles ca in termen de o luna iti faci buletin si fara CNP, doar cu certificatul transcris, dar nu prea stiu care e procedura.. pote cineva ne sugereaza.....

Editeaza de catre utilizator duminică, 20 februarie 2011 18:26:27(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline nell  
#6 Postat : duminică, 20 februarie 2011 21:03:45(UTC)
nell
RaKeTa a scris:
nell, CF imi vine cu tot cu CNP, mil fac la primaria sectorul 1 si apoi merg la buletin si pas, nu am permis de sedere, abia acum am gasit cina ma ia in spatiu, insa am inteles ca in termen de o luna iti faci buletin si fara CNP, doar cu certificatul transcris, dar nu prea stiu care e procedura.. pote cineva ne sugereaza.....

Stiu si eu ca se face buletin fara CNP, insa nu sunt sigura suta la suta, de aceea intreb la toti, vezi ca la diferite persoane situatiile sunt diferite, CNP, insa in cazul celor care au avut permanent domiciliul in strainatate, nu stiu. Azi am vorbit cu cineva pe skypee, si mi-a spus ca 100 procente imi face buletin fara CNP, dar vreau sa verific inca o data, sa n-arunc bani in vint.
Offline Tincutza  
#7 Postat : duminică, 20 februarie 2011 22:08:55(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Locatia: Chisinau
nell a scris:
Stiu si eu ca se face buletin fara CNP, insa nu sunt sigura suta la suta, de aceea intreb la toti, vezi ca la diferite persoane situatiile sunt diferite, CNP, insa in cazul celor care au avut permanent domiciliul in strainatate, nu stiu. Azi am vorbit cu cineva pe skypee, si mi-a spus ca 100 procente imi face buletin fara CNP, dar vreau sa verific inca o data, sa n-arunc bani in vint.

nell, eu am inteles, tot din acest forum, ca poti sa dai la buletin cu certificatul de nastere fara CNP si odata cu buletinul iti da CNP-ul.
eu asa as face: daca am certificat de nastere fara CNP, rog pe cineva sa ma ia in spatiu (domiciliu permanent-pt mine nu va fi problema ca e viitor sot:-$ ) si cu proprietarul ma duc la politie(in orasul cu domiciliul) sa fac buletin cu actul certificat de nastere fara CNP. cand e gata CI, ti-l da tot cu CNP, si il introduci si in certificat de nastere. si asta e tot.
nu incurcati: buletinul nu se da fara CNP. in buletin automat se pune CNP!(vrei nu vrei).
(inainte sa va scriu asta, am sunat intai si pe prietenul meu cetatean roman si mi-a confirmat asta, ca el a avut de a face recent cu asa ceva: i-a ajutat pe vreo 3-4 prieteni ai lui, cetateni romani-romani chiar, sa-si faca buletine romanesti luandu-i si in spatiu la el adresa lui, ei aveau certificat de nastere FARA CNP, si CNP li s-a dat odata cu CI).

apropo, nell, parca ziceai ca vrei stabilire in romania(iasi). de ce ti se pare complicat in a face CI?

sau eu confund cevaThink Think atunci imi cer scuze.8-[

Editeaza de catre utilizator duminică, 20 februarie 2011 22:20:24(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline nell  
#8 Postat : luni, 21 februarie 2011 08:56:46(UTC)
nell
Tincutza a scris:
nell, eu am inteles, tot din acest forum, ca poti sa dai la buletin cu certificatul de nastere fara CNP si odata cu buletinul iti da CNP-ul.
eu asa as face: daca am certificat de nastere fara CNP, rog pe cineva sa ma ia in spatiu (domiciliu permanent-pt mine nu va fi problema ca e viitor sot:-$ ) si cu proprietarul ma duc la politie(in orasul cu domiciliul) sa fac buletin cu actul certificat de nastere fara CNP. cand e gata CI, ti-l da tot cu CNP, si il introduci si in certificat de nastere. si asta e tot.
nu incurcati: buletinul nu se da fara CNP. in buletin automat se pune CNP!(vrei nu vrei).
(inainte sa va scriu asta, am sunat intai si pe prietenul meu cetatean roman si mi-a confirmat asta, ca el a avut de a face recent cu asa ceva: i-a ajutat pe vreo 3-4 prieteni ai lui, cetateni romani-romani chiar, sa-si faca buletine romanesti luandu-i si in spatiu la el adresa lui, ei aveau certificat de nastere FARA CNP, si CNP li s-a dat odata cu CI).

apropo, nell, parca ziceai ca vrei stabilire in romania(iasi). de ce ti se pare complicat in a face CI?

sau eu confund cevaThink Think atunci imi cer scuze.8-[

Nu confunzi nimic, chiar vreau domiciliu in Ro, si chiar mersi ca ai postat info utila pentru mine, astept sa se faca ora 9.00 ca sa dau un sunet la Iasi, la Directia Evidenta a Persoanelor, ca ei sa-mi confirme acest lucru, pentru ca eu am sunat joi la ei, si mi-au spus ca nu stiu nimic de asta si o sa se intereseze. Eu m-am fript cu multe in viata, asa ca mai bine de 7 ori masoara si o data taie, cum zice proverbul.
Offline nell  
#9 Postat : luni, 21 februarie 2011 09:52:12(UTC)
nell
nell a scris:
Nu confunzi nimic, chiar vreau domiciliu in Ro, si chiar mersi ca ai postat info utila pentru mine, astept sa se faca ora 9.00 ca sa dau un sunet la Iasi, la Directia Evidenta a Persoanelor, ca ei sa-mi confirme acest lucru, pentru ca eu am sunat joi la ei, si mi-au spus ca nu stiu nimic de asta si o sa se intereseze. Eu m-am fript cu multe in viata, asa ca mai bine de 7 ori masoara si o data taie, cum zice proverbul.

Numai ce am sunat la Directia Evidenta a Persoanelor si mi-au confirmat faptul ca se poate de facut CI fara a avea CNP inclus in certificatul de nastere, uraaaaaaaaaaa!!!!!!!\:d/
thanks 1 utilizator a multumit nell acest post util.
Offline Pierre Duran  
#10 Postat : luni, 21 februarie 2011 09:59:57(UTC)
Pierre Duran
Postari: 153
A fost multumit de: 57 -ori in postarea 42
nell a scris:
Numai ce am sunat la Directia Evidenta a Persoanelor si mi-au confirmat faptul ca se poate de facut CI fara a avea CNP inclus in certificatul de nastere, uraaaaaaaaaaa!!!!!!!\:d/

nu tiau spus si cit dureaza toata procedura de la depunere pina la ridicarea buletinului?
Offline nell  
#11 Postat : luni, 21 februarie 2011 10:03:16(UTC)
nell
PANCHIUSA a scris:
nu tiau spus si cit dureaza toata procedura de la depunere pina la ridicarea buletinului?

n-am intrebat, dar am vorbit ieri cu cineva din Bucuresti si mi-a spus ca dureaza 30 zile.
Daca vrei sa afli mai multe suna la nr: 0040232302728 Directia Evidenta a Persoanelor Iasi

Editeaza de catre utilizator luni, 21 februarie 2011 10:04:12(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit nell acest post util.
Offline mihaela74  
#12 Postat : luni, 21 februarie 2011 11:18:19(UTC)
mihaela74
Postari: 353
A fost multumit de: 99 -ori in postarea 60
PANCHIUSA a scris:

5 saptamini+-
Offline nell  
#13 Postat : luni, 21 februarie 2011 11:25:43(UTC)
nell
mihaela74 a scris:
5 saptamini+-

unde ai depus pentru buletin?
Offline mihaela74  
#14 Postat : luni, 21 februarie 2011 12:06:39(UTC)
mihaela74
Postari: 353
A fost multumit de: 99 -ori in postarea 60
nell a scris:
unde ai depus pentru buletin?

Bucuresti,sectorul de politie N.23
thanks 1 utilizator a multumit mihaela74 acest post util.
Offline Tincutza  
#15 Postat : luni, 21 februarie 2011 14:49:00(UTC)
Tincutza
nell a scris:

:) :)
Applause Applause
:-({|=
thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline safina  
#16 Postat : luni, 27 iunie 2011 18:57:28(UTC)
Nivel: Membru
safina
Postari: 58
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 3
Locatia: chisinau
Originally Posted by: RaKeTa Go to Quoted Post

DACA SE POATE AS VREA SA STIU DACA AI REUSIT SA TRANSCRII CC FARA CEL DE NASTERE....CE DOCUMTETE AI PREZENTAT SI UNDE LAI FACUT LA CHISINAU SAU BUCURESTI? MERCI
Offline Tincutza  
#17 Postat : luni, 27 iunie 2011 19:08:41(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: safina Go to Quoted Post
DACA SE POATE AS VREA SA STIU DACA AI REUSIT SA TRANSCRII CC FARA CEL DE NASTERE....CE DOCUMTETE AI PREZENTAT SI UNDE LAI FACUT LA CHISINAU SAU BUCURESTI? MERCI

Nu stiu daca ea a putut sau nu, dar eu stiu ca nu se poate de transcris CC fara sa ai CN transcris!
Ca sa transcrie CC este nevoie de CN transcris. Asta la consulat Chisinau. Din cauza CNP-ului daca nu gresesc.
Dar la Bucuresti, se pare ca se poate sa le transcrii pe ambele odata.
Gresesc?Blushing

edit.Blushing

Editeaza de catre utilizator luni, 27 iunie 2011 19:18:37(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline serjmin  
#18 Postat : luni, 27 iunie 2011 19:14:40(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti
Originally Posted by: Tincutza Go to Quoted Post
Nu stiu daca ea a putut sau nu, dar eu stiu ca nu se poate de transcris CC fara sa ai CN transcris!
Ca sa transcrie CC este nevoie de CN transcris. Din cauza CNP-ului daca nu gresesc.

corect
thanks 1 utilizator a multumit serjmin acest post util.
Offline Tincutza  
#19 Postat : luni, 27 iunie 2011 19:17:59(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: dosar(serjmin) Go to Quoted Post
corect

Scuze, am editat adaugand cevaBlushing
Offline safina  
#20 Postat : luni, 27 iunie 2011 19:25:54(UTC)
safina
Postari: 58
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 3
Locatia: chisinau
Originally Posted by: Tincutza Go to Quoted Post
Scuze, am editat adaugand cevaBlushing

Crying Crying Crying Crying Crying Crying
Offline vitaliy215  
#21 Postat : duminică, 10 iulie 2011 13:32:51(UTC)
vitaliy215
Postari: 326
A fost multumit de: 76 -ori in postarea 51
Locatia: Spania
#22 Postat : duminică, 10 iulie 2011 14:12:33(UTC)
vitaliy215
Salut, cine poate sa ma ajute? Situatia este urmatoare, pentru trans. CC(rom) este nevoie de acte de mai jos

• Certificatul de căsătorie, în original;
• Copie certificat de căsătorie legalizat prin notariat;
• Copie Buletin identitate + fişă însoţire - ambii soţi;
• Declaratia pe proprie raspundere privind inexistenta altei transcrieri in Romania;
• Declaraţie pe proprie răspundere privind inexistenţa altor căsătorii anterioare (pentru cetăţeanul român);
• Copia dovada cetatenie romana sau copie pasaport romanesc;
• Copia certificatelor de nastere ale ambilor soţi;
De anexat documente pentru cei care sunt în situaţia în care au mai avut alte căsătorii/divorţuri/decese ale unuia dintre soţi;

Da daca unul din soti a mai fost casatorit anterior, acum, pentru transcriere CC(rom) este necesar de prezentat CC si cel de divort din fosta casatorie sau numai CC din actuala casatorie ?
Offline HappyDay  
#23 Postat : miercuri, 13 iulie 2011 22:23:55(UTC)
HappyDay
Postari: 19
A fost multumit de: 7 -ori in postarea 5
Originally Posted by: vitaliy215 Go to Quoted Post
Salut, cine poate sa ma ajute? Situatia este urmatoare, pentru trans. CC(rom) este nevoie de acte de mai jos

• Certificatul de căsătorie, în original;
• Copie certificat de căsătorie legalizat prin notariat;
• Copie Buletin identitate + fişă însoţire - ambii soţi;
• Declaratia pe proprie raspundere privind inexistenta altei transcrieri in Romania;
• Declaraţie pe proprie răspundere privind inexistenţa altor căsătorii anterioare (pentru cetăţeanul român);
• Copia dovada cetatenie romana sau copie pasaport romanesc;
• Copia certificatelor de nastere ale ambilor soţi;
De anexat documente pentru cei care sunt în situaţia în care au mai avut alte căsătorii/divorţuri/decese ale unuia dintre soţi;

Da daca unul din soti a mai fost casatorit anterior, acum, pentru transcriere CC(rom) este necesar de prezentat CC si cel de divort din fosta casatorie sau numai CC din actuala casatorie ?

Sunt si eu in aceeasi situatie si nu stiu cum sa fac. Sotul este divortat.
Eu nu prea vad de ce as trebui eu sa prezint certificatul lui de divort al sotului, cind eu nu am absolut nimic cu castoria lu anterioara?
Eu maine o sa incerc sa depun doar actele noastre.
Deja o sa vad daca e vreo problema si o sa va scriu.
Offline vitaliy215  
#24 Postat : vineri, 15 iulie 2011 08:32:36(UTC)
vitaliy215
Originally Posted by: HappyDay Go to Quoted Post
Eu nu prea vad de ce as trebui eu sa prezint certificatul lui de divort al sotului, cind eu nu am absolut nimic cu castoria lu anterioara?

Cert de divort mai pot sa inteleg, dar CC de la fosta casatorie nici logica nu imi ajunge
Offline marina_77  
#25 Postat : vineri, 15 iulie 2011 10:56:25(UTC)
marina_77
Postari: 206
A fost multumit de: 98 -ori in postarea 54
Locatia: moldova

Mdaaaaaaaaaaaaaa,se vede ca lumea nu prea judeca....uite din noment ce sotul tau a transcris CN,pe verso trebue sa fie pusa stampila de divort.Lucrul acesta se face la Bucuresti.Nu are importantsa ai ti legatura cu casatoria anterioara sa-u nu,trebue sa se vada a mai fost persoana casatorita sa-u nu,e foarte simplu,este un act care se face.Doar cind ati fost si va-ti casatorit,ati prezentat certificatul lui de divort,nu?Succese.Nu esti tu una(unul )singur(a) in aciasta situatie,aici pe forum o sa gasesti foarte multa informatia la tema asta,si adresa utila de la Bucuresti.Multa bafta.
Offline vitaliy215  
#26 Postat : vineri, 15 iulie 2011 12:52:57(UTC)
vitaliy215
Originally Posted by: marina_77 Go to Quoted Post
Mdaaaaaaaaaaaaaa,se vede ca lumea nu prea judeca....uite din noment ce sotul tau a transcris CN,pe verso trebue sa fie pusa stampila de divort.Lucrul acesta se face la Bucuresti.Nu are importantsa ai ti legatura cu casatoria anterioara sa-u nu,trebue sa se vada a mai fost persoana casatorita sa-u nu,e foarte simplu,este un act care se face.Doar cind ati fost si va-ti casatorit,ati prezentat certificatul lui de divort,nu?Succese.Nu esti tu una(unul )singur(a) in aciasta situatie,aici pe forum o sa gasesti foarte multa informatia la tema asta,si adresa utila de la Bucuresti.Multa bafta.

nu prea am inteles idea ((, dar daca unul din soti nu este cetatean roman si nu are CN transcris? si inca ceva, eu cred ca logic a-r fi, sa se intraduca orice actiune(casatoria sau divort) in registrele de starea civila romane, din moment, cind persoana a devenit cetatean roman sau cel putin, ce tine de fiecare persoana inparte.

Editeaza de catre utilizator vineri, 15 iulie 2011 13:06:31(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline marina_77  
#27 Postat : vineri, 15 iulie 2011 17:18:16(UTC)
marina_77
Parerea mea este de trimis un e-mail la consulat,fiindca ei raspund,si atunci o sa se clarifice totul.Cind sa pus intrebarea nu sa specificat,are sotul CN transcris sa-u nu,deci,pentru un raspuns sigur trebue si intrebarea de formulat cit mai concret,adica cu ceva informatie,dar ma rog,cel putin eu optez pentru variana cu e-mail-ul.De la zi la zi la ei se schimba ceva,si de multe ori unele informatii care au fost utile cindva acuma nu mai sunt.Asa ca trebue de trimis e-mail.
Offline vitaliy215  
#28 Postat : vineri, 15 iulie 2011 18:09:20(UTC)
vitaliy215
Originally Posted by: marina_77 Go to Quoted Post
Parerea mea este de trimis un e-mail la consulat,fiindca ei raspund,si atunci o sa se clarifice totul.Cind sa pus intrebarea nu sa specificat,are sotul CN transcris sa-u nu,deci,pentru un raspuns sigur trebue si intrebarea de formulat cit mai concret,adica cu ceva informatie,dar ma rog,cel putin eu optez pentru variana cu e-mail-ul.De la zi la zi la ei se schimba ceva,si de multe ori unele informatii care au fost utile cindva acuma nu mai sunt.Asa ca trebue de trimis e-mail.

Daca sotul avea CN transcris nu mai aparea si intrebarea cu CC )))))
Offline vitaliy215  
#29 Postat : marți, 19 iulie 2011 08:58:30(UTC)
vitaliy215

HappyDay ai depus actele pentru transc CC? cum a fost?
Offline bibigon  
#30 Postat : miercuri, 20 iulie 2011 16:22:37(UTC)
bibigon
Postari: 328
A fost multumit de: 219 -ori in postarea 109
La transcrierea certificatului de casatorie nu trebuie prezentate nici certificatele de divort. Cel putin asa a fost cand am transcris eu actele in decembrie 2010
Offline vitaliy215  
#31 Postat : miercuri, 20 iulie 2011 18:09:44(UTC)
vitaliy215
Originally Posted by: bibigon Go to Quoted Post
La transcrierea certificatului de casatorie nu trebuie prezentate nici certificatele de divort. Cel putin asa a fost cand am transcris eu actele in decembrie 2010

Tu ai mai fost casatorit(a)?
Offline marina_77  
#32 Postat : miercuri, 20 iulie 2011 20:32:49(UTC)
marina_77
A transcris cineva recent CC?zielele astea?Se respecteaza termenul de 48 ore?Ei la e-mail mi-au spus ca se respecta ,insa vrea-u sa stiu daca intradevar cineva a facut.
Offline olegsbox  
#33 Postat : marți, 6 decembrie 2011 17:09:28(UTC)
olegsbox
Postari: 12
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 2
Locatia: UK, LONDON
Salutare!
Dar poate sa-mi spuna cineva, cam kit timp ea eliberarea "certificatului de casatorie romanesc" de la depunerea cererii/dosarului pentru el? Stiu ca "certificatul de nastere roman" se elibereaza in 6 saptamaini p/t cei ce-s nascuti pana la 1980. Si inca ceva - se percepe vreo taxa la Ambasada Romaniei din Chisinau pt "certificatul de casatorie"?
Va multumesc anticipat.
Offline PeTric  
#34 Postat : vineri, 16 decembrie 2011 05:50:49(UTC)
PeTric
Postari: 4
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Originally Posted by: bibigon Go to Quoted Post

Dupa transcrierea certif-lor de Ns Ro si a doua Cs Ro, depuneti, la Starea Civila de domiciliu, o Cerere de aplicare pe marginea Ns Ro a Mentiunilor (Отметки), de prima Cs (cu extras Md) si de divort (cu certif. Dv Md) pe fata jos sau pe verso. Termenul e de 30 zile. In asa fel e clar ca ai avut o prima Cs!! In Romania nu se elibereaza certif. de divort!!
Sfat Util : Daca oricum alergati pe drumuri, treceti pe la Prefectura de domiciliu si aplicati Apostila pe verso-ul Ns Ro, ca sa nu va cheltuiti cu traducerile in limbile tarilor UE, in care va veti stabili ulterior domiciliul provizoriu!! SUCCES!
Offline shullerm  
#35 Postat : marți, 31 ianuarie 2012 15:24:26(UTC)
shullerm
Postari: 304
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 108
Locatia: Cricova, Dosar depus in Chisinau la 30-Sep-2010, aviz pozitiv 29-Iul-2011. ORDIN 872 din 12-Sep-2011, juramint 28-Sep-2011
Stie cineva, acuma se respecta termenul de 2 zile la eliberarea certificatului de casatorie?
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.