Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

21 Pagini«<18192021>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline rigu  
#951 Postat : sâmbătă, 7 aprilie 2012 12:18:37(UTC)
Nivel: Membru Avansat
rigu
Postari: 1,020
A fost multumit de: 379 -ori in postarea 246
Originally Posted by: Cezar Go to Quoted Post
Si daca vreau sa ii pun copilului numele Mao Dzedun? Imi interzice cineva? limba

Categoric nu, in Romania nu se accepta inregistrarea numelui si prenumelui doar in cazul in care sunt indecente sau cel putin bizare.
Au scos si o lege pentru asta.
Si foarte corect.
Nu de alta dar daca cauti, pe multe site-uri gasesti ca nume romanesc de fata de exemplu: "Curata", "Cascata"... BigGrin
Nu mai vorbesc despre faptul ca mai ales la romi se intalnesc nume precum NOKIA, SAMSUNG....

Daca sa nu interzici, lumea o ia razna cu totul..
Offline bc  
#952 Postat : sâmbătă, 7 aprilie 2012 12:43:46(UTC)
bc
Postari: 413
A fost multumit de: 153 -ori in postarea 100
Originally Posted by: rigu Go to Quoted Post
Categoric nu, in Romania nu se accepta inregistrarea numelui si prenumelui doar in cazul in care sunt indecente sau cel putin bizare.
Au scos si o lege pentru asta.
Si foarte corect.
Nu de alta dar daca cauti, pe multe site-uri gasesti ca nume romanesc de fata de exemplu: "Curata", "Cascata"... BigGrin
Nu mai vorbesc despre faptul ca mai ales la romi se intalnesc nume precum NOKIA, SAMSUNG....

Daca sa nu interzici, lumea o ia razna cu totul..

Despre ced prenume au unii români chiar este haios.

10 cela mai haiose nume
Offline rigu  
#953 Postat : sâmbătă, 7 aprilie 2012 12:51:05(UTC)
rigu
Originally Posted by: bc Go to Quoted Post
Despre ced prenume au unii români chiar este haios.

10 cela mai haiose nume

"Vacagrasa Verginica"... ce sa zic... nu m-as lauda cu asa numeBrick wall
Offline bc  
#954 Postat : sâmbătă, 7 aprilie 2012 12:55:11(UTC)
bc
Postari: 413
A fost multumit de: 153 -ori in postarea 100
Exista un registru al prenumelor, sau ceva de genul esta, dupa care se conduc... Insa dupa cate stiu este doar ca recomandare, nu obligatoriu sa ai numele sau prenumele conform lui

Cu registrul acesta de prenume sunt cunoscut eu, după acel registru au poreclit-o pe bunica - Galea, și nu Galina.

Eu mai demult am o propunere către cineva, acești cineva după părerea mea ar putea fi PL, ei recent au introdus cu naționalitatea în actul de stare civilă, și tot ei ar putea iniția un catalog/registru a prenumelor și după care să se conducă, dar nu ca acesta la nivel consultativ, dar obligatoriu.

După părerea mea cei mai vinoveți de apariția mai multor derivate de la un nume se fac traducătorii împreună cu notarii.

Țineți minte când s-a început documentarea populației cu acte moldovenești? pentru a-ți face buletin trebuia să mergi la traducător să-ți traduci actele de stare civilă sovietice în română, apoi cum trăduceau huliganii ceea așa și se numește acum populația ANJELA, etc.

Trebuie un act legislativ, sau măcar o hotărâre a guvernului, ministerului, o implicare.
Offline vicky_g  
#955 Postat : sâmbătă, 7 aprilie 2012 13:03:35(UTC)
vicky_g
Postari: 1,575
A fost multumit de: 575 -ori in postarea 438
Locatia: Romania,Bucuresti
Cu registrul acesta de prenume sunt cunoscut eu, după acel registru au poreclit-o pe bunica - Galea, și nu Galina.

Eu mai demult am o propunere către cineva, acești cineva după părerea mea ar putea fi PL, ei recent au introdus cu naționalitatea în actul de stare civilă, și tot ei ar putea iniția un catalog/registru a prenumelor și după care să se conducă, dar nu ca acesta la nivel consultativ, dar obligatoriu.

După părerea mea cei mai vinoveți de apariția mai multor derivate de la un nume se fac traducătorii împreună cu notarii.

Țineți minte când s-a început documentarea populației cu acte moldovenești? pentru a-ți face buletin trebuia să mergi la traducător să-ți traduci actele de stare civilă sovietice în română, apoi cum trăduceau huliganii ceea așa și se numește acum populația ANJELA, etc.

Trebuie un act legislativ, sau măcar o hotărâre a guvernului, ministerului, o implicare.

Total de acord !!!ThumpUp ThumpUp ThumpUp
thanks 1 utilizator a multumit vicky_g acest post util.
bc
Offline rigu  
#956 Postat : sâmbătă, 7 aprilie 2012 13:08:12(UTC)
rigu

In contextul politic actual din Rep. Moldova este foarte periculos un asemenea instrument...
Nici nu vreau sa-mi inchipui ce va contine acel registru, daca revin comunistii, si-l traduc folosind vestitul dictionar roman-moldovenesc
Offline vicky_g  
#957 Postat : sâmbătă, 7 aprilie 2012 13:12:21(UTC)
vicky_g
In contextul politic actual din Rep. Moldova este foarte periculos un asemenea instrument...
Nici nu vreau sa-mi inchipui ce va contine acel registru, daca revin comunistii, si-l traduc folosind vestitul dictionar roman-moldovenesc

Asta a fost tare :)))
Offline mariska1  
#958 Postat : sâmbătă, 7 aprilie 2012 14:30:53(UTC)
Nivel: Membru
mariska1
Postari: 29
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: chisinau
dupa cite am citit mai sus am o intrebare,bunicii mei cind s-au casatorit in certificatul de casatorie sunt Lozinschi,in certificatul de deces a bunicii este Lozinscaia, in certificatul de nastere a mamei este Lozinscaia, mama are sanse sa depuna documentele de redobindire a cetateniei cu asa situatie,caci bunica daca e decedata nu poate schimba familia ei din Lozinschi in Lozinscaia si mama tot nu poate. Insa in certificatul de casatorie a parintilor transcris roman(tata cetatean roman cu actele in regula) parintii mamei sunt ambii Lozinscaia,au scris asa dupa mama. Mama daca o sa depuna nu o sa aiba probleme?
Offline rigu  
#959 Postat : sâmbătă, 7 aprilie 2012 14:53:41(UTC)
rigu
Originally Posted by: mariska1 Go to Quoted Post
dupa cite am citit mai sus am o intrebare,bunicii mei cind s-au casatorit in certificatul de casatorie sunt Lozinschi,in certificatul de deces a bunicii este Lozinscaia, in certificatul de nastere a mamei este Lozinscaia, mama are sanse sa depuna documentele de redobindire a cetateniei cu asa situatie,caci bunica daca e decedata nu poate schimba familia ei din Lozinschi in Lozinscaia si mama tot nu poate. Insa in certificatul de casatorie a parintilor transcris roman(tata cetatean roman cu actele in regula) parintii mamei sunt ambii Lozinscaia,au scris asa dupa mama. Mama daca o sa depuna nu o sa aiba probleme?

Mama ta poate rectifica actele parintilor ei, chiar daca au decedat.
Offline vaseok  
#960 Postat : joi, 12 aprilie 2012 13:30:33(UTC)
vaseok
Postari: 66
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 6
Stie cineva daca ANC-ul va lucra saptamana dintre Pasti si Pastii Blajinilor
Offline rigu  
#961 Postat : joi, 12 aprilie 2012 13:40:41(UTC)
rigu
Originally Posted by: vaseok Go to Quoted Post
Stie cineva daca ANC-ul va lucra saptamana dintre Pasti si Pastii Blajinilor

Zi libera oficial este doar luni.
Offline nadph  
#962 Postat : joi, 12 aprilie 2012 14:21:17(UTC)
nadph
Postari: 485
A fost multumit de: 145 -ori in postarea 91
Locatia: Un an 2 luni o zi pin la Juramant
Rigu, tii minte cum au lucrat ANC de sarbatori anul trecut?
Offline rigu  
#963 Postat : joi, 12 aprilie 2012 14:35:14(UTC)
rigu
Originally Posted by: nadph Go to Quoted Post
Rigu, tii minte cum au lucrat ANC de sarbatori anul trecut?

Au lucrat destul de eficient: au emis ordin imediat ce au iesit la munca (marti) ThumpUp
thanks 1 utilizator a multumit rigu acest post util.
Offline Doina171  
#964 Postat : joi, 12 aprilie 2012 17:44:04(UTC)
Doina171
Postari: 123
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 18
Locatia: MD,Dosar depus:20.12.2011 la Chisinau
"Vacagrasa Verginica"... ce sa zic... nu m-as lauda cu asa numeBrick wall

VAi de mine ce nume...da' "Verginica" de la "Virginia" sau de la alt nume?? o fi vreun nume ţigănesc..
îmi închipui la bătrîneţe cum o strigă nepoţii "Baba Verginica" BigGrinLOL

mda..da şi la noi se un nişte nume tare stranii..am auzit caz real..pe una o chema "electrocutaţia"Brick wall (din rusă) si apropiatii o numeau "ela"
Offline Alycica  
#965 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 10:26:18(UTC)
Alycica
Postari: 237
A fost multumit de: 89 -ori in postarea 48
Locatia: Moldova
Anunt pe pagina de net a ANC : LUNI, 16 APRILIE 2012, A DOUA ZI DE PAȘTE, ESTE ZI LIBERĂ LEGALĂ.
Offline rigu  
#966 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 11:53:25(UTC)
rigu
Originally Posted by: Alycica Go to Quoted Post
Anunt pe pagina de net a ANC : LUNI, 16 APRILIE 2012, A DOUA ZI DE PAȘTE, ESTE ZI LIBERĂ LEGALĂ.

Iar vineri, adică astăzi, e zi scurta.
Offline Biberman  
#967 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 13:16:21(UTC)
Biberman
Postari: 107
A fost multumit de: 34 -ori in postarea 18
Locatia: Earth
Am inteles ca cei din ANC nu mai raspund la e-mailuri. La sfarsitul lui ianuarie mi-au raspuns la primul e-mail.
Am mai trimis unul pe 17 martie si nimic, drept ca atunci nici ordine nu emiteau, ieri am mai trimis un e-mail si iar nimikThink
Nu pot intelege, oare asa-i de greu sa te uiti in calculator si sa spui ce-i cu starea dosarului? Mai ales asta-i un lucru de cateva secunde, daca ai numarul dosarului si datele persoanei!
Offline Cezar  
#968 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 13:25:16(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: Biberman Go to Quoted Post
Am inteles ca cei din ANC nu mai raspund la e-mailuri. La sfarsitul lui ianuarie mi-au raspuns la primul e-mail.
Am mai trimis unul pe 17 martie si nimic, drept ca atunci nici ordine nu emiteau, ieri am mai trimis un e-mail si iar nimikThink
Nu pot intelege, oare asa-i de greu sa te uiti in calculator si sa spui ce-i cu starea dosarului? Mai ales asta-i un lucru de cateva secunde, daca ai numarul dosarului si datele persoanei!

De ai sti cate emailuri primesc ei pe zi, ehe...
Offline nadph  
#969 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 13:28:58(UTC)
nadph
Am trimis azi scrisoare recomandata. Vedem deja cum si cind vor raspunde. Data trecuta
am primit raspuns la 30 zile dupa ce am trimis-o.
Offline rigu  
#970 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 13:59:08(UTC)
rigu

Institutiile de stat trebuie sa raspunda la sute, sau chiar mii de scrisori si email-uri...
Daca nu e pus la punct foarte bine un sistem care sa le permita sa rugume toate cerintele astea, e si normal sa nu faca fata.
Offline Biberman  
#971 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 15:39:00(UTC)
Biberman
Citat:
Institutiile de stat trebuie sa raspunda la sute, sau chiar mii de scrisori si email-uri...
Daca nu e pus la punct foarte bine un sistem care sa le permita sa rugume toate cerintele astea, e si normal sa nu faca fata.

Daca nu po-ti face fata, adica sa raspunzi la un e-mail atunci lasa pe altcineva sa lucreze. Imi pare ca doritori sa-r gasi multisori sa munceasca la ANCBigGrin
Offline rigu  
#972 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 15:42:59(UTC)
rigu
Daca nu po-ti face fata, adica sa raspunzi la un e-mail atunci lasa pe altcineva sa lucreze. Imi pare ca doritori sa-r gasi multisori sa munceasca la ANCBigGrin

Nu este vorba despre angajati, dar despre resursele tehnice utilizate...
Se pare ca e "doar" o "banala" problema de logistica...
Offline rigu  
#973 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 17:19:50(UTC)
rigu
Vedeti aici tot filmul cu dezbaterile privind cetatenia romana.
Interesante informatii au fost aduse de D-na Eucarie:

Dezbateri
thanks 2 au multumit acest post util rigu.
Offline <Adi>  
#974 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 18:58:11(UTC)
<Adi>
Postari: 279
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 29
Locatia: Chisinau, (depus pe 06.05.2011, ordin primit-31.05.2012, juramint de credinta-28.06.2012, CNP-05.09.2012, Pasaport- 26.10.2012
Eucarie are "черный юмор", si nu prea a agreat pe fetele de la sedinta
Offline Biberman  
#975 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 19:21:50(UTC)
Biberman
Multumesc Rigu, interesanta informatie. Si saitutul este OKBigGrin
thanks 1 utilizator a multumit Biberman acest post util.
Offline rigu  
#976 Postat : vineri, 13 aprilie 2012 19:22:50(UTC)
rigu
Originally Posted by: < Go to Quoted Post
Eucarie are "черный юмор", si nu prea a agreat pe fetele de la sedinta

Eu am impresia ca special au ales niste baieti tineri, care sa le puna intrebari la care sa povesteasca, nu sa raspunda...
Am aflat prea tarziu despre dezbaterile astea, caci mergeam pana la Brasov...
Offline nadph  
#977 Postat : sâmbătă, 14 aprilie 2012 00:24:50(UTC)
nadph
Atita drama de la redobindirea cetateniei romane ca parca e un teatru. Ori cabaret.
Sunt mai mult ca 100% sigur ca nu ar astepta toti cu spuma la gura si ar bombarda
ANC cu e-mailuri repetitive daca conasii de la Bucuresti ar face cum se face in tot
globul - ar rezolva toate dosarele intr-un termen fix. 10 luni sau un an, da sa fie
la toti fix 10 luni sau un an. Nu la unu 5 luni si la altul 2 ani. De aici si apar
jocurile paralimpice cu urgentari, avocati, intermediari si hz ce inca. Anume
termenul asta invizibil de redobindire a cetateniei este radacina raului, sa fi
fost fix ar fi fost ilegal sa primesti in 6 luni dar asa legea e de partea coruptiei.
thanks 3 au multumit acest post util nadph.
Offline jane  
#978 Postat : luni, 16 aprilie 2012 13:28:35(UTC)
jane
Postari: 122
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 19
LUNI, 16 APRILIE 2012, A DOUA ZI DE PAȘTE, ESTE ZI LIBERĂ LEGALĂ
(ce am gasit pe siteul ANC parca nu stim ca si ei sint oameni si au familii si sarbatori)BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin

Editeaza de catre utilizator luni, 16 aprilie 2012 13:31:44(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Alycica  
#979 Postat : marți, 17 aprilie 2012 08:57:22(UTC)
Alycica
Procedura de depunere a dosarului pentru redobindirea cetateniei va fi modificata:
http://gandrabur.net/201...iei-ro-va-fi-modificata/
thanks 7 au multumit acest post util Alycica.
Offline serjmin  
#980 Postat : marți, 17 aprilie 2012 15:17:40(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti
Procedura de depunere a dosarului pentru redobindirea cetateniei va fi modificata:

in prezent consulatele din ucraina vor 85 de dolari pt o declaratie.trebuie facute 3.pt o traducere legalizata se cere iarasi un sac cu bani la consulate(tb facute cel putin 10 hartii).daca o sa introduca treaba asta ---sa vezi atunci cat o sa coste depunerea unui dosar.
Offline vitass098  
#981 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 19:40:11(UTC)
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201

Unicul progres la guvernul Romaniei,este ca, sau gandit tocmai acum,ca sa poata transcrie lumea actele,la orice primarie din tara.Bravo lor,poate ei citesc acest forum,pentru ca eu am propus aceasta cu mult timp innainte!!!Asteptam rezultate.Restul ce a spus Eucarie,este liririca.Dupa cum vad eu,dosarele se solutioneaza nu personal in parte,dar cu puciocul,adica cum dau cei de la ANC,confirmarile,asa si vin avizurile de la institutiile date.Asa ca sa nu bata capul,ca alte institutii taraganeaza cu raspunsul,si nu ei sunt de vina.Daca vor citi pe forum si alte sfaturi,atunci si coruptia se va termina.Se vede ca pe ei nui ajunge capul cum s-o facaBigGrin BigGrin BigGrin .
Offline vitass098  
#982 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 20:12:46(UTC)
vitass098
Vicky,salut!!!.Demult nu ne-am auzit.
Offline vicky_g  
#983 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 20:27:23(UTC)
vicky_g
Originally Posted by: vitass098 Go to Quoted Post
Vicky,salut!!!.Demult nu ne-am auzit.

Buna dle calator ... pe unde va aflati ?
Offline vitass098  
#984 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 20:38:01(UTC)
vitass098
Originally Posted by: vicky_g Go to Quoted Post
Buna dle calator ... pe unde va aflati ?

Pe la fratii nostri ,,bratushca,, in Bulgaria.
Offline vicky_g  
#985 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 20:39:34(UTC)
vicky_g
Pe la fratii nostri ,,bratushca,, in Bulgaria.

mmm.. more , sonte , pleaj ?:)))

cam rar pe la noi prin vizita ...

cum ramane cu offline-ul la Bucuresti ?
Offline vitass098  
#986 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 21:04:50(UTC)
vitass098
mmm.. more , sonte , pleaj ?:)))

cam rar pe la noi prin vizita ...

cum ramane cu offline-ul la Bucuresti ?

Luni ,voi fi la Bucuresti.M-au programat,pentru transcriere.Ca-i vedeam intr-un loc departe de Blajini.Nu au Dumnezeu,si traditii!!!
Offline vitass098  
#987 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 21:11:54(UTC)
vitass098
rigu,te salut si pe tine.Ce mai faci?Te lupti cu birocratia statululi?Bine,iti urez,drum bun la Moldova,de Blajini!!!
Offline vicky_g  
#988 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 22:10:41(UTC)
vicky_g
Luni ,voi fi la Bucuresti.M-au programat,pentru transcriere.Ca-i vedeam intr-un loc departe de Blajini.Nu au Dumnezeu,si traditii!!!

Precum stii , la ei nu se sarbatoreste Blajinii ... doar la noi :))

asa ca mult succes !!!
Offline vitass098  
#989 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 22:40:55(UTC)
vitass098
Precum stii , la ei nu se sarbatoreste Blajinii ... doar la noi :))

asa ca mult succes !!!

Da,stiu,ei sarbatoresc Pastele Calului BigGrin. Bine,sa vedem,daca o sa fie cu folos.Va scriu eu,cum a trecut depunerea,si ce viziune am eu despre toata chestia aceastaConfused .Va fi un an posomorat pentru mine:((( Din pricina lor,eu nu pot sa-mi vizitezi mormintele parintilor.

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 21 aprilie 2012 22:45:39(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline riguAlias  
#990 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 23:07:25(UTC)
riguAlias
Postari: 13
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 3
rigu,te salut si pe tine.Ce mai faci?Te lupti cu birocratia statululi?Bine,iti urez,drum bun la Moldova,de Blajini!!!

Salut,
Daca o sa vii in București, da-mi un mail. Eu am sa fiu pe loc.

p.s. Pe forum nu mai am nici o dorința sa scriu, atât timp cat e administrat aberant
thanks 1 utilizator a multumit riguAlias acest post util.
Offline vitass098  
#991 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 23:17:34(UTC)
vitass098
Originally Posted by: riguAlias Go to Quoted Post
Salut,
Daca o sa vii in București, da-mi un mail. Eu am sa fiu pe loc.

p.s. Pe forum nu mai am nici o dorința sa scriu, atât timp cat e administrat aberant

Scriemi te rog in mail-ul meu,un numar de telefon al tau.Nustiu,daca voi avea posibilitate de internet in Bucuresti.In Bulgaria este mai simplu cu internetulBigGrin

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 21 aprilie 2012 23:18:09(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline riguAlias  
#992 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 23:38:30(UTC)
riguAlias
Scriemi te rog in mail-ul meu,un numar de telefon al tau.Nustiu,daca voi avea posibilitate de internet in Bucuresti.In Bulgaria este mai simplu cu internetulBigGrin

Conexiune wireless in Bucuresti gasesti mai ca la fiecare local
Offline vitass098  
#993 Postat : sâmbătă, 21 aprilie 2012 23:51:07(UTC)
vitass098
Originally Posted by: riguAlias Go to Quoted Post
Conexiune wireless in Bucuresti gasesti mai ca la fiecare local

Cu autotrenul meu,nu am posibilitate sa ma bag,la orice localitateBigGrin .
Offline nadph  
#994 Postat : marți, 24 aprilie 2012 01:37:22(UTC)
nadph
"Un sfert de milion de moldoveni au primit cetăţenia română"

"Un număr de 226.507 de persoane din Republica Moldova au redobândit cetăţenia română din 1991 până în 15 august 2011, între timp acestora mai putându-se adăuga alte câteva zeci de mii de noi cetăţeni, potrivit unui studiu lansat luni de Fundaţia Soros."

http://jurnal.md/ro/news...cetatenia-romana-218877/
Offline vicky_g  
#995 Postat : marți, 24 aprilie 2012 02:24:56(UTC)
vicky_g
Da,stiu,ei sarbatoresc Pastele Calului BigGrin. Bine,sa vedem,daca o sa fie cu folos.Va scriu eu,cum a trecut depunerea,si ce viziune am eu despre toata chestia aceastaConfused .Va fi un an posomorat pentru mine:((( Din pricina lor,eu nu pot sa-mi vizitezi mormintele parintilor.

cum a fost cu depunerea?
Offline Alycica  
#996 Postat : miercuri, 25 aprilie 2012 12:55:01(UTC)
Alycica
Anunt ANC :

Vă informăm că zilele de 30 aprilie şi 1 mai 2012 sunt zile nelucrătoare!

#997 Postat : miercuri, 25 aprilie 2012 21:24:40(UTC)
rotica
Locatia: chisinau
thanks 1 utilizator a multumit rotica acest post util.
Offline krake  
#998 Postat : sâmbătă, 19 mai 2012 15:53:36(UTC)
Nivel: Incepator
krake
Postari: 3
Locatia: planeta pamint
salutare!
de mai multe zile incerc saintrul situl autoritatii nationale pentru cetatenie, insa nu reusesc.
stie cineva ce se-ntimpla?!
Offline estgd  
#999 Postat : sâmbătă, 2 iunie 2012 06:19:44(UTC)
Nivel: Incepator
estgd
Postari: 1
Honestly speaking, a large amount of contemporary girls do show stronger favors for elegance and luxury. Nonetheless, different with their mothers or grandmothers, brides-to-be in today' s era appear forward to breaking the traditional fashion laws although flattering their rich tastes. This undoubtedly tends to make sense on their deep love on empire waist wedding gowns. In most cases, designers for these types hold an understated, yet sophisticated theme. They do not set forth their classy style tastes by means of luxurious or heavy adornments with twinkling colors. On the contrary, exquisite attachments like embroidery, white beadwork, lightweight flower decoration, and so on are well-known ideas they constantly adopt. On the newest 2011 edition of empire waist wedding dresses, lace is utilised, which perfectly fits the dolce sense on these chic styles. Think it or not, a great number of girls rule the roost on their huge days with empire waist bridal gowns. Without overdoing style or luxury despite the fact that they do seem delicate and classy, these types fit many wedding natures.
karen millen sale
http://www.karenoutlet.com/
karen millen outlet
Offline vaseok  
#1000 Postat : marți, 12 iunie 2012 11:55:22(UTC)
vaseok
Postari: 66
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 6
Oameni buni,cine cunoaste de ce nu nu mai emit cei de la ANC ordine?
Sau au plecat in vacanta?
Utilizatori pe tema
21 Pagini«<18192021>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.