Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

2 Pagini12>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline agapi  
#1 Postat : luni, 24 ianuarie 2011 11:07:02(UTC)
Nivel: Membru
agapi
Postari: 26
A fost multumit de: 24 -ori in postarea 6
Locatia: Chisinau
Buna ziua!!!
Eu am salvat pe server cererile pentru obtinerea transcrierii certificatelor de nastere/casator si cererea pentru obtinerea CNP la Bucuresti (Primaria Sector 1):
1. http://www.4shared.com/d..._Cerere_transcriere.html
2. http://www.4shared.com/d...Cerere_prin_imputer.html
3. http://www.4shared.com/d...imaria_1_Cerere_CNP.html

Este important cind o sa tipariti la printer (cererile 1 si 2) sa iasa a doua pagina "REFERAT" pe verso.
Bafta.

update admin:gasiti mai jos cererile pt CNP, imputernicire, cerere transcriere

Editeaza de catre moderator joi, 2 iunie 2011 20:32:51(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 15 au multumit acest post util agapi.
Offline mihaela74  
#2 Postat : luni, 31 ianuarie 2011 17:36:02(UTC)
Nivel: Membru Avansat
mihaela74
Postari: 353
A fost multumit de: 99 -ori in postarea 60
este necesar sa avem si CNP in certif.de casatorie daca vrem sa facem buletin ro fara CNP?sau si in certif. de casatorie trece automat?
Offline Dan  
#3 Postat : miercuri, 9 martie 2011 15:02:55(UTC)
Nivel: Incepator
Dan
Postari: 1
Locatia: carpineni
Salutare tuturor! Cit timp dureaza transcrierea certificatului de nastere si de casatorie cu CNP la Bucuresti. Deoarece am dat printr-o persoana la urgentarte, sint 3 luni si nam nici un raspuns!
Offline Cezar  
#4 Postat : miercuri, 9 martie 2011 16:16:31(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Dan a scris:
Salutare tuturor! Cit timp dureaza transcrierea certificatului de nastere si de casatorie cu CNP la Bucuresti. Deoarece am dat printr-o persoana la urgentarte, sint 3 luni si nam nici un raspuns!

5-6 luni

Urgentarea e o farsa
Offline lilia2011  
#5 Postat : joi, 10 martie 2011 17:32:02(UTC)
lilia2011
Postari: 6
Cezar a scris:
5-6 luni

Urgentarea e o farsa

salut Cezar. 5-6 luni pentru cei cu resedinta in Romania sau pentru toti?
Offline Cezar  
#6 Postat : joi, 10 martie 2011 18:05:54(UTC)
Cezar
lilia2011 a scris:
salut Cezar. 5-6 luni pentru cei cu resedinta in Romania sau pentru toti?

pentru toti.
Dar daca ai permis de sedere permanent poti sa transcrii si in Judete. aoclo cica e mai repede.
thanks 1 utilizator a multumit Cezar acest post util.
Offline lilia2011  
#7 Postat : joi, 10 martie 2011 23:21:13(UTC)
lilia2011
Postari: 6
Cezar a scris:
pentru toti.
Dar daca ai permis de sedere permanent poti sa transcrii si in Judete. aoclo cica e mai repede.

Atunci de ce peste tot e scris 30 zile calendaristice si eu chiar cunosc o persoana care a dat la transcrierea certificatului de nastere si CNP pe 7 februarie si le-a primit pe 7 martie?
Offline Cezar  
#8 Postat : joi, 10 martie 2011 23:25:38(UTC)
Cezar
lilia2011 a scris:
Atunci de ce peste tot e scris 30 zile calendaristice si eu chiar cunosc o persoana care a dat la transcrierea certificatului de nastere si CNP pe 7 februarie si le-a primit pe 7 martie?

Da eu de unde sa stiu de ce cunoscuta a facut asa repede?

Poate a cerut doar CNP? Aici mai vad sensul la 30 zile calendaristice.

Eu am spus ceea ce stiu si prin ce am trecut (cum si multi altii). In rest fiecare face cum doreste.
Offline Mica Pamanteana  
#9 Postat : joi, 31 martie 2011 15:20:15(UTC)
Mica Pamanteana
Cezar a scris:
Da eu de unde sa stiu de ce cunoscuta a facut asa repede?

Poate a cerut doar CNP? Aici mai vad sensul la 30 zile calendaristice.

Eu am spus ceea ce stiu si prin ce am trecut (cum si multi altii). In rest fiecare face cum doreste.

Inteleg ca s-au schimbat regulile de obtinere a CNP-ului la Bucuresti. Spune-mi te rog, acum tot trebuie sa asteptam 3 saptamini de la obtinerea certificatului de nastere inainte ce depunem actele pt. CNP la Bucuresti? Dat fiind faptul ca, dupa cite inteleg, deja nu se mai inscrie CNP-ul pe loc, ci trebuie sa astepti 30 de zile. Corect? Care e procedura actualizata?
Mersi
Offline Cezar  
#10 Postat : joi, 31 martie 2011 17:50:03(UTC)
Cezar
Mica Pamanteana a scris:
Inteleg ca s-au schimbat regulile de obtinere a CNP-ului la Bucuresti. Spune-mi te rog, acum tot trebuie sa asteptam 3 saptamini de la obtinerea certificatului de nastere inainte ce depunem actele pt. CNP la Bucuresti? Dat fiind faptul ca, dupa cite inteleg, deja nu se mai inscrie CNP-ul pe loc, ci trebuie sa astepti 30 de zile. Corect? Care e procedura actualizata?
Mersi

Da, corect. Depui la DGEP sector 4 Bucuresti pentru CNP. Dupa 3 saptamani de la transcriere ca in 3 saptamani ajunge fila consulara de la consulat. In 30 zile se acorda CNP-ul.
Detalii nu mai stiu. Pe forum sunt o sumedenie de descrieri.
thanks 2 au multumit acest post util Cezar.
Offline dorxp  
#11 Postat : miercuri, 6 aprilie 2011 13:22:58(UTC)
dorxp
Postari: 15
A fost multumit de: 19 -ori in postarea 7
am inteles ca la chisinau se elib CNP in 3 4 luni, eu am fost Joi la Bucuresti sami fac CNP , foarte repede am facut tot in plus costa cam 2o de lei mdl, in 10 minute eram liber si in 30 de zile il voi avea, transportul pina la Bucuresti cu 400 de lei asa ca socotiti si voi cum este mai bine
cineva pe forum este asa destept si scria ca tre 400 de lei si la luat CNP dar el daca nu este informat ca eu cind il iau dau si la paasaport in eceesi zi si am pasaportul peste 10 zile si n plus pasaportul la bucuresti costa cam 1100 lei mdl
Succes
thanks 1 utilizator a multumit dorxp acest post util.
Offline nell  
#12 Postat : miercuri, 6 aprilie 2011 13:25:59(UTC)
nell
Postari: 443
A fost multumit de: 235 -ori in postarea 156
Locatia: Italy
dorxp a scris:
am inteles ca la chisinau se elib CNP in 3 4 luni, eu am fost Joi la Bucuresti sami fac CNP , foarte repede am facut tot in plus costa cam 2o de lei mdl, in 10 minute eram liber si in 30 de zile il voi avea, transportul pina la Bucuresti cu 400 de lei asa ca socotiti si voi cum este mai bine
cineva pe forum este asa destept si scria ca tre 400 de lei si la luat CNP dar el daca nu este informat ca eu cind il iau dau si la paasaport in eceesi zi si am pasaportul peste 10 zile si n plus pasaportul la bucuresti costa cam 1100 lei mdl
Succes

Trebuie 400 lei in caz ca dai sa-ti faca CNP-ul vreun intermediar, ca ei degeaba nimic nu fac
Offline dorxp  
#13 Postat : miercuri, 6 aprilie 2011 13:26:17(UTC)
dorxp
Postari: 15
A fost multumit de: 19 -ori in postarea 7
si nu astept 4 luni pentru a avea pasaportul , desigur pentru cei care se grabesc
Si inca ceva, soferii care se duc la bucuresti ziceau ca poti sa te duci sa faci Cnp imediat ce il primesti, eu am astept deaorece trebuia sa fac si cert de casatorie
Offline gabriela1  
#14 Postat : vineri, 15 aprilie 2011 14:26:05(UTC)
gabriela1
Postari: 36
A fost multumit de: 19 -ori in postarea 16
dorxp a scris:
si nu astept 4 luni pentru a avea pasaportul , desigur pentru cei care se grabesc
Si inca ceva, soferii care se duc la bucuresti ziceau ca poti sa te duci sa faci Cnp imediat ce il primesti, eu am astept deaorece trebuia sa fac si cert de casatorie

Esti sigur ca poti sa scrii cerere pentru CNP imediat ce ai certificatul de nastere?

ai scris cererea pt CNP si ti-au spus sa revii in 30 de zile si atit, nimik mai mult?
Offline gabriela1  
#15 Postat : miercuri, 20 aprilie 2011 17:23:34(UTC)
gabriela1
Postari: 36
A fost multumit de: 19 -ori in postarea 16
dorxp a scris:
Succes

dorxp - Buna, vreau sa te intreb ceva pe privat. Poti sa imi scrii la almary_jurgita@yahoo.ie. Mersi
Offline ranika  
#16 Postat : sâmbătă, 30 aprilie 2011 17:03:24(UTC)
ranika
Postari: 38
A fost multumit de: 7 -ori in postarea 3
Cezar a scris:
Da, corect. Depui la DGEP sector 4 Bucuresti pentru CNP. Dupa 3 saptamani de la transcriere ca in 3 saptamani ajunge fila consulara de la consulat. In 30 zile se acorda CNP-ul.
Detalii nu mai stiu. Pe forum sunt o sumedenie de descrieri.

Cezar salut...
...tu esti mai luminat in toate acestea...spune-mi te rog...eu am domiciliu in RM,dupa ce transcriu certif.de nastere cum ar fi posibil mai rapida procedura cu CNP,etc.....
..ma gindeam ca dupa ce i-au certificat.de nastere sa ma pun la domiciliu in RO si deodata sa dau la buletinn romanesc(aici doar o sa fie automat CNP)...si nu mai trebuie sa astept acelea 3 saptamini ca sa dau p/u CNP,nu???...Am inteles acuma de la consulatul din Chisinau ca CNP se face in 90 de zile..Brick wall Brick wall ,nu stiu cit timp se face in RO?
daca ideea mea este posibila de realizat si mai rapida,in cit timp fac buletinul de nastere???
multumesc anticipatSmile
Offline Cezar  
#17 Postat : sâmbătă, 30 aprilie 2011 17:15:52(UTC)
Cezar
ranika a scris:
Cezar salut...
...tu esti mai luminat in toate acestea...spune-mi te rog...eu am domiciliu in RM,dupa ce transcriu certif.de nastere cum ar fi posibil mai rapida procedura cu CNP,etc.....
..ma gindeam ca dupa ce i-au certificat.de nastere sa ma pun la domiciliu in RO si deodata sa dau la buletinn romanesc(aici doar o sa fie automat CNP)...si nu mai trebuie sa astept acelea 3 saptamini ca sa dau p/u CNP,nu???...Am inteles acuma de la consulatul din Chisinau ca CNP se face in 90 de zile..Brick wall Brick wall ,nu stiu cit timp se face in RO?
daca ideea mea este posibila de realizat si mai rapida,in cit timp fac buletinul de nastere???
multumesc anticipatSmile

Ce fel de buletin de nastere? Este certificat de nastere si buletin de identitate/carte de identitate.

Iti treb buletin/CI? Daca da atunci cauta prin forum info cu luarea in spatiu (domiciliu) in ro, cum si unde, ca sunt multi care au descris si au trecut prin asta.

Daca nu ai nevoie de buletin atunci soliciti la Bucuresti CNP. Am vazut ca nu stiu care a scris ca nu mai este nevoie de acele 3 saptamani. Nu stiu precis.

Eu as recomanda a doua varianta, fara buletin/CI, ca sa nu ai rak in viitor cand se vor apuca de verificat mai serios pe cei care au buletine dar nici nu au treaba prin Romania.
Offline ranika  
#18 Postat : sâmbătă, 30 aprilie 2011 17:58:34(UTC)
ranika
Postari: 38
A fost multumit de: 7 -ori in postarea 3
Cezar a scris:
Ce fel de buletin de nastere? Este certificat de nastere si buletin de identitate/carte de identitate.

Iti treb buletin/CI? Daca da atunci cauta prin forum info cu luarea in spatiu (domiciliu) in ro, cum si unde, ca sunt multi care au descris si au trecut prin asta.

Daca nu ai nevoie de buletin atunci soliciti la Bucuresti CNP. Am vazut ca nu stiu care a scris ca nu mai este nevoie de acele 3 saptamani. Nu stiu precis.

Eu as recomanda a doua varianta, fara buletin/CI, ca sa nu ai rak in viitor cand se vor apuca de verificat mai serios pe cei care au buletine dar nici nu au treaba prin Romania.

of ce cuvint "groaznic" ai scris,Doamne Fereste ...chiar si sa se apuce de verificat..totul este legal si normal.....daca imi fac domiciliu in Ro atunci sunt in drept sa-mi fac buletin romanesc.....
multumesc de raspuns
Offline Cezar  
#19 Postat : sâmbătă, 30 aprilie 2011 18:02:29(UTC)
Cezar
ranika a scris:
of ce cuvint "groaznic" ai scris,Doamne Fereste ...chiar si sa se apuce de verificat..totul este legal si normal.....daca imi fac domiciliu in Ro atunci sunt in drept sa-mi fac buletin romanesc.....
multumesc de raspuns

Da, cica ai dreptul. Dar daca iti faci domiciliul in RO si apoi te scoate de la evidenta cel care te-a pus? Ramai doar cu plasticul.
Offline dodoncic  
#20 Postat : miercuri, 4 mai 2011 12:52:47(UTC)
dodoncic
Postari: 3
Locatia: chisinau
dorxp a scris:
Succes

Ai nevoie de aceleasi documente ca si cele cerute in COnsulat in Chisinau? Deja a trecut ceva timp ai reusit sa-ti ridici CNP-ul? DUpa CNP poti sa depui la pasaport, nu-i asa?
Offline dentist  
#21 Postat : joi, 2 iunie 2011 17:18:30(UTC)
dentist
Postari: 462
A fost multumit de: 109 -ori in postarea 79
Cererile din primul post e o bătaie de joc....am redactat acele cereri...cine dorește, le poate lua de aici:

Editeaza de catre moderator joi, 2 iunie 2011 20:30:39(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Atasamente:
Primaria 1 Cerere prin imputernicit.pdf 501 KB, salvati 259 ori.
thanks 4 au multumit acest post util dentist.
Offline dentist  
#22 Postat : vineri, 3 iunie 2011 09:34:46(UTC)
dentist
1. nu știu cine din moderatori mi-a editat mesajul și a încărcat de 2 ori aceeași cerere. A omis cererea pentru CNP http://myfiles.md/d/2496...a%201%20Cerere%20CNP.pdf
2. De ce a trebuit numaidecât să le încarce aici pe forum? vă temeți de site-ul myfiles.md? sau care e motivul?
thanks 1 utilizator a multumit dentist acest post util.
Offline dorin1984  
#23 Postat : vineri, 3 iunie 2011 11:20:10(UTC)
dorin1984
Postari: 245
A fost multumit de: 80 -ori in postarea 45
Originally Posted by: dentist Go to Quoted Post
1. nu știu cine din moderatori mi-a editat mesajul și a încărcat de 2 ori aceeași cerere. A omis cererea pentru CNP http://myfiles.md/d/2496...a%201%20Cerere%20CNP.pdf
2. De ce a trebuit numaidecât să le încarce aici pe forum? vă temeți de site-ul myfiles.md? sau care e motivul?

Exista si cerere CNP prin imputernicit are cineva modelul?
Offline butusoff  
#24 Postat : marți, 21 iunie 2011 20:43:29(UTC)
butusoff
Locatia: Chisinau, R.Moldova
Inca o data vreau sa concretizez, in cit timp se elibereaza certificatul de nastere romanesc cu CNP la Bucuresti, daca deja am eliberat certificat de nastere la consulatul din Chisinau fara CNP?Multumesc frumos!!!
Offline yarkii  
#25 Postat : miercuri, 22 iunie 2011 08:41:00(UTC)
yarkii
Postari: 604
A fost multumit de: 211 -ori in postarea 140
Locatia: Dosar depus 27.04.2010 Iasi/Juramant 11.05.2011
Originally Posted by: butusoff Go to Quoted Post
Inca o data vreau sa concretizez, in cit timp se elibereaza certificatul de nastere romanesc cu CNP la Bucuresti, daca deja am eliberat certificat de nastere la consulatul din Chisinau fara CNP?Multumesc frumos!!!

asta cum?
Offline Tincutza  
#26 Postat : miercuri, 22 iunie 2011 14:01:16(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Originally Posted by: dorin1984 Go to Quoted Post
Exista si cerere CNP prin imputernicit are cineva modelul?

Da este, Ygrex a postat in alt topic, despre certificate de nastere la Bucuresti, ca deja a si depus pe 16iunie2011 la Bucuresti. Acolo sunt toate modelele.

vezi aici: http://cetatenie-romana....re-buletin-pasaport.aspx

Bravo lui ca a avut grija de noi ceilalti care umreaza sa depunem si noi!

Editeaza de catre utilizator miercuri, 22 iunie 2011 14:06:02(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline Tincutza  
#27 Postat : miercuri, 22 iunie 2011 14:04:55(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: butusoff Go to Quoted Post

Ceva incurci tu aici. Mai informeaza-te!

Daca ai deja certificat de nastere romanesc fara CNP, de la Bucuresti iti mai trebuie DOAR CNP --> in 30 zile e gata.
Poti sa ceri CNP-ul si de la consulat Chisinau.

Offline dentist  
#28 Postat : sâmbătă, 25 iunie 2011 23:43:51(UTC)
dentist
Iată toate 4 cereri făcute în Word cu și fără împuternicit
Ah da...cererile care au câte 2 pagini se scot pe aceeași foaie astfel ca a doua pagină să fie pe verso
PS. pe verso nimic nu se îndeplinește

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 25 iunie 2011 23:50:10(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Atasamente:
CNP.doc 36 KB, salvati 266 ori.
CNP_imputernicit.doc 35 KB, salvati 199 ori.
Cerere.doc 32 KB, salvati 189 ori.
Cerere_imputernicit.doc 32 KB, salvati 137 ori.
thanks 5 au multumit acest post util dentist.
Offline Ygrex  
#29 Postat : vineri, 1 iulie 2011 15:55:06(UTC)
Ygrex
Postari: 65
A fost multumit de: 68 -ori in postarea 41
Locatia: Romania, jud. Lapusna
Dentist la CNP-imputernicit unde sunt datele mandatatului la adresa redacteaza parafa bl.__, e cam prea mare, copie din randul de mai sus bl.__ si punel jos. Mersi pentru munca depusa.

Tincutza a scris:
Da este, Ygrex a postat in alt topic, despre certificate de nastere la Bucuresti, ca deja a si depus pe 16iunie2011 la Bucuresti. Acolo sunt toate modelele.

Din pacate tocmai CNP prin imuternicit nu e, mersi mult lui Dentist ca a postat si prin imputernicit, eu deja scanam cererea si o prelucram, am inceput sa fac postarea si vad ca este deja pusa de catre Dentist ))). Postul la Transcriere lam redactat si am facut link la postul lui Dentist.

Editeaza de catre utilizator vineri, 1 iulie 2011 16:04:44(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Ygrex acest post util.
Offline cori lihnic  
#30 Postat : luni, 1 august 2011 17:35:38(UTC)
cori lihnic
Postari: 4
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 3
Locatia: galati
buna ziua!
am si eu cateva intrebari poate sunt prezentate pe site dar nu reusesc sa gasesc un raspuns concret! situatia e urmatoarea mama mea a luat cetatenia romana pe 28 iulie 2011, vreau sa merg eu la bucuresti sa-i fac certifcatul de nastere romanesc, atribuire CNP si certificat de divort, ma intereseaza ce acte imi trebuie la dosar. am inteles ca pot sa depun eu pentru ea daca am imputernicire.

Multumesc tuturor celor care imi vor da informatii utile!!!
Offline tornado  
#31 Postat : luni, 8 august 2011 15:31:36(UTC)
tornado
Postari: 497
A fost multumit de: 285 -ori in postarea 179
Originally Posted by: dentist Go to Quoted Post
Iată toate 4 cereri făcute în Word cu și fără împuternicit
Ah da...cererile care au câte 2 pagini se scot pe aceeași foaie astfel ca a doua pagină să fie pe verso
PS. pe verso nimic nu se îndeplinește

Cine ma poate ajuta cu o dilema?
La Bucuresti vreau sa plec eu, pt a depune pt transcriere pt toti patru membri ai familiei mele: eu sotul si doi copii minori.
In dosarul sotului au fost inclusi si copiii.
Explicati-mi va rog, "как для особо одарённых":
Reiesind din postarea lui Dentist, cate cereri, de care anume cereri trebuie sa completez. In procura de la sot trebuie specificat ca ma imputerniceste sa transcriu si certificatele copiilor sau doar pe al lui? Presupu ca, dat fiind faptul ca sunt mama copiilor si avem acelasi domiciliu, pot sa transcriu actele lor fara imputernicire de la sot. Dar din cauza ca sunt inclusi in certificatul constatator de cetatenie al sotuluiConfused Brick wall Brick wall Brick wall
Pt certificatul de casatorie ce fel de cerere tip si cerere pt CNP imi trebuie?
Va multumesc anticipat pt intelegere si rabdare!

Editeaza de catre utilizator vineri, 19 august 2011 15:20:56(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline tornado  
#32 Postat : sâmbătă, 20 august 2011 16:44:19(UTC)
tornado
Dragi forumisti, va rog mult, cine poate sa ma ajute?
Cerere tip este una si aceeasi pt toate actele de stare civila? Adica pt CN, CC si pt CN pt copiii minori.
Tot acelasi lucru ma intereseaza si in privinta cererii pt CNP.
Daca sunt diferite, poate cineva are are modelele pt celelalte. Va rog mult sa le postati.
Multumesc anticipat!

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 20 august 2011 16:47:21(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Tincutza  
#33 Postat : sâmbătă, 20 august 2011 17:24:31(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: tornado Go to Quoted Post
Dragi forumisti, va rog mult, cine poate sa ma ajute?
Cerere tip este una si aceeasi pt toate actele de stare civila? Adica pt CN, CC si pt CN pt copiii minori.
Tot acelasi lucru ma intereseaza si in privinta cererii pt CNP.
Daca sunt diferite, poate cineva are are modelele pt celelalte. Va rog mult sa le postati.
Multumesc anticipat!

Dupa cum am observat eu, cererile de la consulat difera de cele de la Bucuresti (inteleg ca vreai sa depui la Bucuresti).
Se scriu cerere fiecare in parte, si la fiecare persoana in parte una pt CN, alta pt CC, alta pt CNP, etc
intra aici ca sa poti face comparatie pt ceea ce te intereseaza, http://chisinau.mae.ro/index.php?lang=ro&id=123897 .
pt CNP http://chisinau.mae.ro/index.php?lang=ro&id=123966

Cauta la search postarile lui Ygrex ca el deja a trecut prin asta, a depus la Bucuresti pt toata familia.
Si la inceput tot asa ca tine punea astfel de intrebari. Dupa ce a fost la Bucuresti, a relatat pe forum fiecare pas. A atasat si modele de cereri. O istorie intreagaBigGrin

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 20 august 2011 17:28:31(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Tincutza  
#34 Postat : sâmbătă, 20 august 2011 17:34:53(UTC)
Tincutza
Pt tornado: aici gasesti istoria lui Ygrex despre depunerea la transcriere toate actele de stare civila pt toata familia.

http://cetatenie-romana.info/yaf_postsm43900_Obtinere-certificat-de-nastere-buletin-pasaport.aspx#post43900
postarea nr 1810

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 20 august 2011 17:41:48(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline natalia_652  
#35 Postat : sâmbătă, 20 august 2011 21:26:19(UTC)
natalia_652
Locatia: moldova
buna ziua, cine ma poate ajuta cineva cu un raspuns, am depus transcrierea certificatului de nastere la bucuresti pe 9 iunie 2011, pe 15 august miau spus ca sa sun pe nr care mi lau dat ei de pe bilet ai sun si-mi da permanent ocupat, paote cineva sami spuna daca ati depus transcrierea pe aceasta data cineva si daca ati ridicat certificatul de nastere, cineva a luat legatura cu ei ce zic pe ce luna elibereaza certificatele???Confused astept raspuns va multumesc
Offline Tincutza  
#36 Postat : duminică, 21 august 2011 07:45:16(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: natalia_652 Go to Quoted Post
buna ziua, cine ma poate ajuta cineva cu un raspuns, am depus transcrierea certificatului de nastere la bucuresti pe 9 iunie 2011, pe 15 august miau spus ca sa sun pe nr care mi lau dat ei de pe bilet ai sun si-mi da permanent ocupat, paote cineva sami spuna daca ati depus transcrierea pe aceasta data cineva si daca ati ridicat certificatul de nastere, cineva a luat legatura cu ei ce zic pe ce luna elibereaza certificatele???Confused astept raspuns va multumesc

Mai citeste si alte topicuri si tragi singura concluziile de ce nu raspund si cum sta treaba acolo cu ridicatul certificatelor.
Subliniez: nu esti prima. Au mai fost si inca mai sunt care vor sa ridice cert.-ele de la Bucuresti.

http://cetatenie-romana....sti---Tracking-List.aspx

Si alte topicuri la tema ta.
Bafta!
Offline tornado  
#37 Postat : duminică, 21 august 2011 13:08:55(UTC)
tornado
Originally Posted by: Tincutza Go to Quoted Post
Pt tornado: aici gasesti istoria lui Ygrex despre depunerea la transcriere toate actele de stare civila pt toata familia.

http://cetatenie-romana.info/yaf_postsm43900_Obtinere-certificat-de-nastere-buletin-pasaport.aspx#post43900
postarea nr 1810

TINCUTZA, MERCI MULT.
ACUM MAI AM O INTREBARE.
NU AM GASIT CERERE TIP PT TRANSCRIEREA CN PT COPIII MINORI.SI CERERE PT INCLUDEREA CNP-ULUI IN CC.
POATE ARE CINEVA ASA INFO.
MULTUMESC
Offline tornado  
#38 Postat : duminică, 21 august 2011 16:18:05(UTC)
tornado
TINCUTZA, MERCI MULT.
ACUM MAI AM O INTREBARE.
NU AM GASIT CERERE TIP PT TRANSCRIEREA CN PT COPIII MINORI.SI CERERE PT INCLUDEREA CNP-ULUI IN CC.
POATE ARE CINEVA ASA INFO.
MULTUMESC

Cine pleaca in viitorul apropiat la Bucuresti???
Puteti, va rog frumos, sa faceti poze cu formular cerere tip si cerere CNP pt transcrierea CN pt copiii minori si cerere CNP pt CC, apoi sa le descarcati aici.

Am cautat in continuu si aceasta info pe forum n-am gasit-o.
Vreau sa plec la Bucuresti cu temele facute.

Va multumesc
Offline Tincutza  
#39 Postat : duminică, 21 august 2011 17:57:33(UTC)
Tincutza
Daca nu gresesc CNP la minori se pune automat.
Sau...?Think Think

Sau e aceeasi cerere CNP pt maturi este si pt minori?

cerere CNP pt CC nu exista!
CNP din CC este CNP-ul din CN!

Editeaza de catre utilizator duminică, 21 august 2011 17:58:06(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline tornado  
#40 Postat : duminică, 21 august 2011 18:19:51(UTC)
tornado
Daca nu gresesc CNP la minori se pune automat.
Sau...?Think Think

PT CEI MINORI TOT SE CERE CERERE TIP SI CERERE CNP

Sau e aceeasi cerere CNP pt maturi este si pt minori?

SI LA SUBSEMNAT CE SCRII? lA PARINTI CE SCRII?

cerere CNP pt CC nu exista!
CNP din CC este CNP-ul din CN!

POATE CA NU EXISTA, DAR SE CERE. SI MA INTERESEAZA, IN CAZUL ASTA, SCRIU DOAR PT MINE SAU PT AMBII?

POATE EU SUNT "TUGODUM", DAR DACA CINEVA STIE MAI BINE - AJUTATI-MA VA ROG Pray

Editeaza de catre utilizator duminică, 21 august 2011 18:22:07(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Atasamente:
Lista.pdf 61 KB, salvati 55 ori.
Offline Tincutza  
#41 Postat : duminică, 21 august 2011 20:49:16(UTC)
Tincutza
Mai pe scurt, tornado, amandoua stam si asteptam sa ne raspunda cineva care stie sigur.

Din postarea lui Ygrex nu te-ai lamurit?

Trebuie de chemat pe Ygrex sa ne lamureasca, sau cineva care a fost la Bucuresti sa transcrie CN,CC, si pt copii minori.
Offline serjmin  
#42 Postat : duminică, 21 august 2011 21:12:26(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti
Cine pleaca in viitorul apropiat la Bucuresti???
Puteti, va rog frumos, sa faceti poze cu formular cerere tip si cerere CNP pt transcrierea CN pt copiii minori si cerere CNP pt CC, apoi sa le descarcati aici.

Am cautat in continuu si aceasta info pe forum n-am gasit-o.
Vreau sa plec la Bucuresti cu temele facute.

Va multumesc

poftim!!!
[img=UserPostedImage]transcriere bucuresti[/img]
Offline Tincutza  
#43 Postat : duminică, 21 august 2011 22:29:53(UTC)
Tincutza
Dosar(serjmin), tornado o are deja pe astaBlushing
thanks 2 au multumit acest post util Tincutza.
Offline serjmin  
#44 Postat : duminică, 21 august 2011 22:37:07(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti
Dosar(serjmin), tornado o are deja pe astaBlushing

abia acum am citit mai atent-in zilele urmatoare am sa fac rost si de alea si am sa le pun aici.Blushing
mersi tincutza!!!
thanks 2 au multumit acest post util serjmin.
Offline danna  
#45 Postat : vineri, 23 septembrie 2011 20:10:02(UTC)
danna
Locatia: mindresti
salutare,eu am depus juramintul la balti,dar din cauza ca sunt studenta in romania nu am timp sa depun actele pt certificat de nastere la consulatul din balti,as vrea sa aflu ce acte mi se cer pt oferirea certificatului de nastere si cnp,care este timpul in care acesta este gata in regim normal si unde pot sa depun actele,mai exact locul din bucuresti
Offline Tincutza  
#46 Postat : vineri, 23 septembrie 2011 20:43:45(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: danna Go to Quoted Post
salutare,eu am depus juramintul la balti,dar din cauza ca sunt studenta in romania nu am timp sa depun actele pt certificat de nastere la consulatul din balti,as vrea sa aflu ce acte mi se cer pt oferirea certificatului de nastere si cnp,care este timpul in care acesta este gata in regim normal si unde pot sa depun actele,mai exact locul din bucuresti

Draga, da' tu depune-le la Bucuresti, sau in raza domiciliului unde ai permis de sedere. Ce te chinui tu la consulat Balti?

La Bucuresti dureaza 60zile. Plus cateva luni pt ptogramare ca sa ridici certificatele gata.
Am auzit azi ca de vreo 2 luni nu mai e asa multa lume la primaria de la Bucuresti.

Editeaza de catre utilizator vineri, 23 septembrie 2011 20:45:14(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Lavrusha  
#47 Postat : marți, 4 octombrie 2011 13:36:42(UTC)
Lavrusha
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Dosar depus 12.08.10, comisie 11.07.11, aviz 29.07.11, ordin 12.09.11, juramant 28.09.11, depus pt transcriere 03.10.11
Draga, da' tu depune-le la Bucuresti, sau in raza domiciliului unde ai permis de sedere. Ce te chinui tu la consulat Balti?

La Bucuresti dureaza 60zile. Plus cateva luni pt ptogramare ca sa ridici certificatele gata.
Am auzit azi ca de vreo 2 luni nu mai e asa multa lume la primaria de la Bucuresti.

Salutare! Sunt Tornado. Din cauza ca mi-am uitat parola am fost nevoita sa ma inregistrez din nou.
Am fost la Bucuresti. Ieri am depus actele pt transcriere.
Duminica, pe la ora 10, m-am programat. Aveam nr. 23, intre orele 10-11. Am venit la luni la ora 10. Pe la ora 10.20, ma elieraseram.
Rand - nu prea am vazut. Vreo 2-3 persoane care completeaza. Una- doua persoane - la usa, isi asteapta randul.
Succes!
thanks 1 utilizator a multumit Lavrusha acest post util.
Offline Tincutza  
#48 Postat : marți, 4 octombrie 2011 15:10:18(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: Lavrusha Go to Quoted Post
Salutare! Sunt Tornado. Din cauza ca mi-am uitat parola am fost nevoita sa ma inregistrez din nou.
Am fost la Bucuresti. Ieri am depus actele pt transcriere.
Duminica, pe la ora 10, m-am programat. Aveam nr. 23, intre orele 10-11. Am venit la luni la ora 10. Pe la ora 10.20, ma elieraseram.
Rand - nu prea am vazut. Vreo 2-3 persoane care completeaza. Una- doua persoane - la usa, isi asteapta randul.
Succes!

Si in cat timp vor fi gata?

Te-ai dus singura? Sau cu sotul?
Daca ai fost singura, ai facut procura?
Cu sofer intermediar sau masina personala?
Cererile si declaratiile le-ai luat de pe net? Sau ti-au dat acolo gratis?

Editeaza de catre utilizator marți, 4 octombrie 2011 15:12:54(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Felix  
#49 Postat : miercuri, 5 octombrie 2011 01:16:22(UTC)
Felix
Postari: 1,020
A fost multumit de: 731 -ori in postarea 261
Lavrusha, poti sa apesi pe butonul magic, ca sa o primesti pe mail.
.

Editeaza de catre utilizator miercuri, 5 octombrie 2011 01:17:27(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline KarinaLaura  
#50 Postat : miercuri, 5 octombrie 2011 22:38:57(UTC)
KarinaLaura
Postari: 23
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 6
Si in cat timp vor fi gata?

Te-ai dus singura? Sau cu sotul?
Daca ai fost singura, ai facut procura?
Cu sofer intermediar sau masina personala?
Cererile si declaratiile le-ai luat de pe net? Sau ti-au dat acolo gratis?

Normal, vor fi gata in 60 zile. Neoficial -in nu stiu cate luni.
Am fost singurica.
Da, mi-a facut procura sotul.
Am plecat de la gara cu autobuzul de la 22.30. M-am intors cu inermediarii.
Cererile le-am luat de pe net. Au fost socati ca le-am tapat la calculator.

Editeaza de catre utilizator joi, 6 octombrie 2011 07:57:08(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit KarinaLaura acest post util.
Utilizatori pe tema
2 Pagini12>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.