Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

5 Pagini«<2345>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline Valery  
#151 Postat : luni, 4 iulie 2011 15:53:22(UTC)
Nivel: Incepator
Valery
Postari: 8
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 2
Originally Posted by: baghira Go to Quoted Post

ce numar ai la dosar?

Am numarul 41 2XX
thanks 1 utilizator a multumit Valery acest post util.
Offline vicky_g  
#152 Postat : luni, 4 iulie 2011 15:58:39(UTC)
Nivel: Membru Avansat
vicky_g
Postari: 1,575
A fost multumit de: 575 -ori in postarea 438
Locatia: Romania,Bucuresti
Originally Posted by: Valery Go to Quoted Post
Am numarul 41 2XX

Wow , reiese ca din februarie pana in iulie , s-au depus peste 30 000 dosare la Bucuresti
Offline PauLeonid  
#153 Postat : luni, 4 iulie 2011 16:00:04(UTC)
Nivel: Membru
PauLeonid
Postari: 42
A fost multumit de: 14 -ori in postarea 7
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: vicky_g Go to Quoted Post
Wow , reiese ca din februarie pana in iulie , s-au depus peste 30 000 dosare la Bucuresti

E mult sau putin??
Offline tica  
#154 Postat : luni, 4 iulie 2011 16:39:46(UTC)
tica
Postari: 60
A fost multumit de: 19 -ori in postarea 14
Locatia: Chisinau dep.28.06.10 Chisinau nr. 38***
Aici se alătura și dosarele depuse la Chișinău
Offline vicky_g  
#155 Postat : luni, 4 iulie 2011 16:47:23(UTC)
vicky_g
Originally Posted by: tica Go to Quoted Post
Aici se alătura și dosarele depuse la Chișinău

exista 2 variante : DA sau Nu BigGrin
Oricum majoritatea dosarelor sunt depuse la Bucuresti !!!
Offline vicky_g  
#156 Postat : luni, 4 iulie 2011 16:49:45(UTC)
vicky_g
Originally Posted by: Paul86 Go to Quoted Post
E mult sau putin??

Pai intr-o oarecare masura e mult . Daca in 2010 s-au depus multe cereri de redobandire , in 2011 peste 30000 + cele din Iasi , Galati , Suceava s.a.m.d. reiese ca aproape jumatate din populatia MDA au cetatenie romana .BigGrin
Offline PauLeonid  
#157 Postat : luni, 4 iulie 2011 21:32:55(UTC)
PauLeonid
Pai intr-o oarecare masura e mult . Daca in 2010 s-au depus multe cereri de redobandire , in 2011 peste 30000 + cele din Iasi , Galati , Suceava s.a.m.d. reiese ca aproape jumatate din populatia MDA au cetatenie romana .BigGrin

In asa caz unirea cu Romania e o formalitate doar...Cool
Offline Colti  
#158 Postat : luni, 4 iulie 2011 21:45:41(UTC)
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286

abia acum ai inteles?Smile RollEyes Smile
Offline PauLeonid  
#159 Postat : luni, 4 iulie 2011 22:16:47(UTC)
PauLeonid
Originally Posted by: Titikol Go to Quoted Post
abia acum ai inteles?Smile RollEyes Smile

ThumpUp ThumpUp ThumpUp
Offline tica  
#160 Postat : luni, 4 iulie 2011 23:33:25(UTC)
tica
Postari: 60
A fost multumit de: 19 -ori in postarea 14
Locatia: Chisinau dep.28.06.10 Chisinau nr. 38***
ca sa fie aproape o jumătate din populație, atunci trebuie sa fie aproximativ 2.000.000 de persoane care au redobândit cetățenia din cite am înțeles au redobândit cetățenia aproximativ 200.000 (nu sunt sigura) până la jumătate de populație.... mai avem 'puțin' :) și cu viteza care se mișca acum publicarea ordinilor, o sa se întindă ...
Offline PauLeonid  
#161 Postat : luni, 4 iulie 2011 23:38:37(UTC)
PauLeonid
Originally Posted by: tica Go to Quoted Post
ca sa fie aproape o jumătate din populație, atunci trebuie sa fie aproximativ 2.000.000 de persoane care au redobândit cetățenia din cite am înțeles au redobândit cetățenia aproximativ 200.000 (nu sunt sigura) până la jumătate de populație.... mai avem 'puțin' :) și cu viteza care se mișca acum publicarea ordinilor, o sa se întindă ...

Mi se pare ca mult mai multi...
Offline Felix  
#162 Postat : marți, 5 iulie 2011 00:46:58(UTC)
Felix
Postari: 1,020
A fost multumit de: 731 -ori in postarea 261

exista 2 variante : DA sau Nu BigGrin
Oricum majoritatea dosarelor sunt depuse la Bucuresti !!!

gresit, asta numai pare ca multi au depus, da nu-s chiar asa de multi

daca luam numai Bucurestiul de la inceputul anului "maximal ei primesc cate 700 persoane in fiecare miercuri"
Au trecut 26 de miercuri de la inceput pan acum.

700 * 26 = 18200 (asta-i maximal ce puteau sa depuna pan acum)
Insa in 2011 deacum nu mai erau cate 700 in fiecare miercuri, da mult mai putini, asa ca n-au de unde sa fie atatea.
.

Editeaza de catre utilizator joi, 11 august 2011 02:17:01(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline vicky_g  
#163 Postat : marți, 5 iulie 2011 00:51:06(UTC)
vicky_g
Originally Posted by: Felix Go to Quoted Post
gresit, asta numai pare ca multi au depus, da nu-s chiar asa de multi

daca luam numai Bucurestiul de la inceputul anului "maximal ei primesc cate 700 persoane in fiecare miercuri"
Au trecut 26 de miercuri de la inceput pan acum.

700 * 26 = 18200 (asta-i maximal ce puteau sa depuna pan acum)
Insa in 2011 deacum nu mai erau cate 700 in fiecare miercuri, da mult mai putini, asa ca n-au de unde sa fie atatea.
.

eiiiii..iar tu cu calculele tale exacte BigGrin
Offline Felix  
#164 Postat : marți, 5 iulie 2011 00:52:23(UTC)
Felix

Ei da, de unde?.....real tre aiba cateva zeci de mii, hai 100 de mii
Daca-s plecati multi peste hotare nu inseamna ca au
.
Offline Felix  
#165 Postat : marți, 5 iulie 2011 00:54:58(UTC)
Felix
eiiiii..iar tu cu calculele tale exacte BigGrin

asai, asai cate 700 de persoane pe miercuri primea Bucurestiu si pe site era scris
si primeau pana seara.
Da din 2011 lumea tot pe aici pe forum scriau (din cei care au depus la Bucuresti) ca pan la masa dovedeau sa treaca toti.
Asa ca in 2011 nici 700 pe miercuri nu se aduna (credca vreo 350 de persoane daca se aduna in fiecare miercuri).

Editeaza de catre utilizator marți, 5 iulie 2011 00:56:26(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Tincutza  
#166 Postat : marți, 5 iulie 2011 12:15:09(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Originally Posted by: Felix Go to Quoted Post
asai, asai cate 700 de persoane pe miercuri primea Bucurestiu si pe site era scris
si primeau pana seara.
Da din 2011 lumea tot pe aici pe forum scriau (din cei care au depus la Bucuresti) ca pan la masa dovedeau sa treaca toti.
Asa ca in 2011 nici 700 pe miercuri nu se aduna (credca vreo 350 de persoane daca se aduna in fiecare miercuri).

Acuma nici la cifra de 350 nu se mai ajunge Blushing

Poate pe viitor iar se vor aduna multi ca in anul 2010, dar nu prea mai credUnsure .
Toti cei ramasi se uita cam... "urat" si "care e rostul" la faptul de a depune actele pt a-si redobandi cetatenia romana.
Multi au inceput sa dea inapoi... printre care si careva din rudele meleCrying .
Juma' romani, juma' rusi Brick wall

Editeaza de catre utilizator marți, 5 iulie 2011 12:17:31(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Colti  
#167 Postat : marți, 5 iulie 2011 13:11:42(UTC)
Colti
Originally Posted by: Tincutza Go to Quoted Post
Acuma nici la cifra de 350 nu se mai ajunge Blushing

Poate pe viitor iar se vor aduna multi ca in anul 2010, dar nu prea mai credUnsure .
Toti cei ramasi se uita cam... "urat" si "care e rostul" la faptul de a depune actele pt a-si redobandi cetatenia romana.
Multi au inceput sa dea inapoi... printre care si careva din rudele meleCrying .
Juma' romani, juma' rusi Brick wall

aga,ieri am primit observatie in birou,daca sunt cetatean roman de ce ascult muzica in rusa?iaca de cea in engleza nimeni nu anina.Blushing
thanks 1 utilizator a multumit Colti acest post util.
Offline vicky_g  
#168 Postat : marți, 5 iulie 2011 14:11:51(UTC)
vicky_g
aga,ieri am primit observatie in birou,daca sunt cetatean roman de ce ascult muzica in rusa?iaca de cea in engleza nimeni nu anina.Blushing

hahaha , tare asta ...
Cu toate ca romanii tare curiosi sunt la capitolul limba rusa...zici ca vorbim chineza si e ceva mirificBigGrin BigGrin BigGrin
thanks 1 utilizator a multumit vicky_g acest post util.
Offline baghira  
#169 Postat : vineri, 8 iulie 2011 20:50:06(UTC)
baghira
Postari: 39
A fost multumit de: 20 -ori in postarea 15
Locatia: nice

nu prea cred ca cei de la conducere vor aceasta unire, lor le sta bine si asa, de popor ii doare in ..... , lumea se descurka kare si kum pot, plus mai este si "fratele" mai mare rus kare no sa ne lase, plus transnistria si nici cei kare primesc cetatenie nu se sokot romini ci maldaveniBrick wall
Offline Cezar  
#170 Postat : vineri, 8 iulie 2011 21:29:10(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: baghira Go to Quoted Post

nu prea cred ca cei de la conducere vor aceasta unire, lor le sta bine si asa, de popor ii doare in ..... , lumea se descurka kare si kum pot, plus mai este si "fratele" mai mare rus kare no sa ne lase, plus transnistria si nici cei kare primesc cetatenie nu se sokot romini ci maldaveniBrick wall

Eu ma socot dac BigGrin

Unirea nu e posibila acum deoarece nici moldovenii nu vor asta si nici romanii. Doar o mica parte vrea. Si cred ca e spre bine. Prea multe neconcordante vor fi. Schimbat de acte, legi etc. Asta nu e chestie de doua zile, ci de decenii.
Offline denismaria  
#171 Postat : luni, 11 iulie 2011 14:04:15(UTC)
denismaria
Postari: 30
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
cind depui dosaru la Romania se elibereaza vreun numar vreo foaie sau alt ceva ?ca o prietena ia incredintat dosaru sa il depuna cineva si i sa dat doar o foita cu un numar fara de semnatura sau ceva legat de domeniu asta?va rog frumos raspundetimi
Offline PauLeonid  
#172 Postat : luni, 11 iulie 2011 14:57:16(UTC)
PauLeonid
Originally Posted by: denismaria Go to Quoted Post
cind depui dosaru la Romania se elibereaza vreun numar vreo foaie sau alt ceva ?ca o prietena ia incredintat dosaru sa il depuna cineva si i sa dat doar o foita cu un numar fara de semnatura sau ceva legat de domeniu asta?va rog frumos raspundetimi

Citesc pe forum si mai intalnesc fenomene de genul "plec LA Romania" , "LA Italia viata-i roza", "LA Portugalia se face altfel", "dar LA Moldova te dai cu capul de pereti" etc
Aceeasi situatie si pe strada, in transportul public, chiar si cei care se considera romani sufera de necunoasterea scrierii si vorbirii corecte a limbii Romane!
Oare e greu sa tii minte ca "La Italia" da dovada de lipsa totala de cultura? E chiar imposibil sa tii minte ca prepozitia corecta e "IN Romania", "IN Italia"
La fel Corect: "DIN Romania/Italia/Anglia" Gresit: "DE LA Romania/Portugalia/iSpania"

Educati-va si apoi dati-va cu opinia in public!
Postat de utilizatorul ALEXANDER

Raspunsul meu:
De la ANC din Bucuresti iti da o foita cu numarul dosarului. Dar, mai bine sa trimita prietena scrisoare sau e-mail la ANC (cauta pe forum, vei gasi adresa) sa verifice pt orice eventualitate.Sunt cazuri cind acel "cineva" nu mai ajunge la Bucuresti, ci doar te duce de nas si iti ia banii...
P.S. Referitor la "la Romania" fii atenta, daca tot doresti sa fii romanca sau cel putin sa vorbesti corect...Bafta!!!!

Editeaza de catre utilizator luni, 11 iulie 2011 15:05:16(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline denismaria  
#173 Postat : luni, 11 iulie 2011 17:47:43(UTC)
denismaria
mesi de raspuns dar nu e nevoie sa afisezi asa mult din cauza unei greseli care nu am observatoThink ea a trimis peste 1 luna dar raspunsu a fost in felu urmator......nu avem careva informati despre acest dosar ei au nevoie de mai multe date personale
Offline PauLeonid  
#174 Postat : luni, 11 iulie 2011 18:17:10(UTC)
PauLeonid
mesi de raspuns dar nu e nevoie sa afisezi asa mult din cauza unei greseli care nu am observatoThink ea a trimis peste 1 luna dar raspunsu a fost in felu urmator......nu avem careva informati despre acest dosar ei au nevoie de mai multe date personale

Stai putin....a depus la ANC?Sau in alt judet(Iasi, Galati etc)...Pare straniu cu totul.A scris in scrisoare nr dosarului si au spus ca nu au informatie???Think Nu vreau sa ma gandesc la asta dar cred ca a fost o smecherie....Sper sa nu fie asa!
P.S. Tine-ne la curent, sa stim care e situatia!!!!
Offline vicky_g  
#175 Postat : luni, 11 iulie 2011 19:07:49(UTC)
vicky_g
Poate nu ia depus dosarul ? sa existe si o asa varianta?
Offline denismaria  
#176 Postat : luni, 11 iulie 2011 19:42:02(UTC)
denismaria
deci persoana x sa o numim asa a depus dosaru dar nu ia comunicat in ce sector dar ia prezentat o simpla foita care era indicat un numar fara de careva semnatura sau ceva care sa adevereasca ca acest dosar a fost primit de autoritatilr romane dupa 2 luni ea trimite o scrisoare pentru a afla de acest dosar dar in final ea primeste o scrisoare ca asa dosar nu se afla in baza lor si sunt rugati de a oferi o infotmatie mai detailata in acest sens ca sa pota verifica acest dosat
Offline PauLeonid  
#177 Postat : luni, 11 iulie 2011 20:26:28(UTC)
PauLeonid
deci persoana x sa o numim asa a depus dosaru dar nu ia comunicat in ce sector dar ia prezentat o simpla foita care era indicat un numar fara de careva semnatura sau ceva care sa adevereasca ca acest dosar a fost primit de autoritatilr romane dupa 2 luni ea trimite o scrisoare pentru a afla de acest dosar dar in final ea primeste o scrisoare ca asa dosar nu se afla in baza lor si sunt rugati de a oferi o infotmatie mai detailata in acest sens ca sa pota verifica acest dosat

denismaria, intr-adevar cind depui dosarul la ANC (la Bucuresti) iti dau doar o hirtiuta cu numarul dosarului si atit!Insa, faptul ca ei nu au informatie in baza lor de date, inseamna ca a fost o "depunere" falsa! Acum sa-l gaseasca pe domnul X si sa ceara lamuriri....

Editeaza de catre utilizator luni, 11 iulie 2011 20:43:36(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Tinka111  
#178 Postat : marți, 12 iulie 2011 14:46:42(UTC)
Tinka111
Postari: 1
Originally Posted by: serjant Go to Quoted Post
cum esti

Offline Tincutza  
#179 Postat : marți, 12 iulie 2011 15:03:17(UTC)
Tincutza
denismaria, intr-adevar cind depui dosarul la ANC (la Bucuresti) iti dau doar o hirtiuta cu numarul dosarului si atit!Insa, faptul ca ei nu au informatie in baza lor de date, inseamna ca a fost o "depunere" falsa! Acum sa-l gaseasca pe domnul X si sa ceara lamuriri....

Paul nu te supara, dar gresesti si tin sa te corectez.
Cum ai lamurit tu, nu este de la Bucuresti ci din judete!

Cand depui dosarul la ANC anume LA BUCURESTI , iti da o foita cu stampila de la ANC("Ministerul Justitiei Comisia pentru Probleme de Cetatenie"), pe stampila se scrie data depunerii si numarul dosarului, si mai e scris si numele tau si semnatura functionarului care a primit dosarul tau. --(am asa foita si rudele mele, si noi am depus personal la Bucuresti la ANC).

In celelalte judete, se da doar o hartiuta cu nr dosarului si data depunerii. Fara semnatura. -- (am "originalul" (foita) de la prietena mea ca a depus la IASI, ea a depus personal)

Editeaza de catre utilizator marți, 12 iulie 2011 15:17:15(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 2 au multumit acest post util Tincutza.
Offline vicky_g  
#180 Postat : marți, 12 iulie 2011 15:21:53(UTC)
vicky_g

Pe bonul care-l da de la ANC (Bucuresti ) este si stampila lor ( cu nr. de intrare si nr. dosarului ) numele de familie , exact cum a spus si Tincutza !!!

Editeaza de catre utilizator marți, 12 iulie 2011 15:23:52(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 2 au multumit acest post util vicky_g.
Offline Colti  
#181 Postat : marți, 12 iulie 2011 16:52:35(UTC)
Colti

Cand depui dosarul la ANC anume LA BUCURESTI , iti da o foita cu stampila de la ANC("Ministerul Justitiei Comisia pentru Probleme de Cetatenie"), pe stampila se scrie data depunerii si numarul dosarului, si mai e scris si numele tau si semnatura functionarului care a primit dosarul tau. --(am asa foita si rudele mele, si noi am depus personal la Bucuresti la ANC).

In celelalte judete, se da doar o hartiuta cu nr dosarului si data depunerii. Fara semnatura. -- (am "originalul" (foita) de la prietena mea ca a depus la IASI, ea a depus personal)

Da,am si acum foita din Suceava ,doar cu nr dosarului fara stampila,dar multumesc,a mers ,sunt cetatean,ca la inceput toti aveam indoieliSmile
Offline PauLeonid  
#182 Postat : marți, 12 iulie 2011 18:35:21(UTC)
PauLeonid
Da,am si acum foita din Suceava ,doar cu nr dosarului fara stampila,dar multumesc,a mers ,sunt cetatean,ca la inceput toti aveam indoieliSmile

ThumpUp ThumpUp ThumpUp ThumpUp

Editeaza de catre utilizator marți, 12 iulie 2011 19:09:05(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline PauLeonid  
#183 Postat : marți, 12 iulie 2011 19:08:37(UTC)
PauLeonid

Asta am si avut in vedere.Ca dau o hirtiuta si nimic altceva (acte, foite "frumoase" etc). Nu am spus nimic de stampila, pt ca e evident asta, nu?!

Ok. Sa va spun altceva, ceea ce m-a bucurat mult!!!Azi la depunerea juramintului la Chisinau, a fost si prietena mea. Era in rind o doamna din Tiraspol, care nu stia limba romana. Cineva din functionarii consulatului au observat acest lucru, au chemat-o si au pus-o sa citeasca in romana de pe un act. Ea nu a putut. Au rugat-o sa plece. A mentionat si consulul acest fapt, ca dobandesc cetatenia dar nici macar limba nu stiu. Acum nu stiu ce o asteapta, probabil ca o va punea sa sustina vreun test de romana! Consider corect ca fiecare sa posede limba romana care doreste sa devina cetatean al Romaniei. Nemaivorbind ca traiesc o viata intreaga in Moldova si tot n-o mai invata!!!!

Pentru cei care nu stiu limba romana si asteapta ordinul!!! INVATATI LIMBA ROMANA, ca sa nua veti aceleasi probleme!!!!
thanks 4 au multumit acest post util PauLeonid.
Offline PauLeonid  
#184 Postat : miercuri, 3 august 2011 22:53:49(UTC)
PauLeonid
Salutare, dragi forumisti!
Astazi am fost la Bucuresti si am depus dosarul. Vreau sa spun cum a fost, posibil pt cineva sa fie utila informatia.
Deci, am ajuns pe la 4.30 dimineata si tot atunci neam inscris pe lista. Pe la orele 7 a aparut un functionar din Minister si ne-a spus sa intram cite unu conform listei de programare si sa ne luam talonasul cu nr care deja vom intra la depunerea dosarului (acest biletel e necesar de pastrat, pt ca cu el doar poti intra si tot pe el iti aplica nr de intrare a dosarului, adica cel nr cu care poti sa verifici in ordine daca ai aparut sau nu). Pe la 8.30 au intrat primii 30, insa au stat cam vreo 2 ore inauntru deoarece au fost defectiuni cu computerele.la 10.20 au intrat urmatorii 20, si cam in ficare 20 de min intrau cite 25 de persoane. In total au fost in jur de 150 de persoane la depunerea dosarului si circa 40 la registratura. Am primit nr de dosar 49xxx.Ordinea in dosar e afisata pe perete, si din cite stiu nu a suferit schimbari.Daca cineva are intrebari, nu va rusinati sa mi le adresati! Bafta!!!
thanks 5 au multumit acest post util PauLeonid.
Offline Tincutza  
#185 Postat : joi, 4 august 2011 14:43:06(UTC)
Tincutza
Salutare, dragi forumisti!
Astazi am fost la Bucuresti si am depus dosarul. Vreau sa spun cum a fost, posibil pt cineva sa fie utila informatia.
Deci, am ajuns pe la 4.30 dimineata si tot atunci neam inscris pe lista. Pe la orele 7 a aparut un functionar din Minister si ne-a spus sa intram cite unu conform listei de programare si sa ne luam talonasul cu nr care deja vom intra la depunerea dosarului (acest biletel e necesar de pastrat, pt ca cu el doar poti intra si tot pe el iti aplica nr de intrare a dosarului, adica cel nr cu care poti sa verifici in ordine daca ai aparut sau nu). Pe la 8.30 au intrat primii 30, insa au stat cam vreo 2 ore inauntru deoarece au fost defectiuni cu computerele.la 10.20 au intrat urmatorii 20, si cam in ficare 20 de min intrau cite 25 de persoane. In total au fost in jur de 150 de persoane la depunerea dosarului si circa 40 la registratura. Am primit nr de dosar 49xxx.Ordinea in dosar e afisata pe perete, si din cite stiu nu a suferit schimbari.Daca cineva are intrebari, nu va rusinati sa mi le adresati! Bafta!!!

Nr de dosar 49xxxBlink ? D-ap' asta nu e pt Iasi? Think Think Think

Sau eu de-am' incurc toate Blushing

P.S. Felicitari pt depunereThumpUp

Editeaza de catre utilizator joi, 4 august 2011 14:45:21(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline nell  
#186 Postat : joi, 4 august 2011 16:51:50(UTC)
nell
Postari: 443
A fost multumit de: 235 -ori in postarea 156
Locatia: Italy
Nr de dosar 49xxxBlink ? D-ap' asta nu e pt Iasi? Think Think Think

Sau eu de-am' incurc toate Blushing

P.S. Felicitari pt depunereThumpUp

Anul asta s-a inceput alta numaratoare, din aceasta cauza, cind apar ordinele, in dreptul numelui e atit numarul dosarului cit si anul depunerii.
thanks 1 utilizator a multumit nell acest post util.
Offline Tincutza  
#187 Postat : joi, 4 august 2011 20:03:35(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: nell Go to Quoted Post
Anul asta s-a inceput alta numaratoare, din aceasta cauza, cind apar ordinele, in dreptul numelui e atit numarul dosarului cit si anul depunerii.

Pai da, stiu ca s-a inceput alta, adica de la zero.
Dar de la 40 000 pana la 60 000 este atribuit biroului teritorial de la IASI.
Si pt cei ce depun la Bucuresti, nr-ele sunt pana la 40 000
Uite un mesaj vechi de al lui Felix despre nr.
Quote:
Numerele la dosare pentru anul 2010
0-40.000 Bucuresti (si de la 140.000 tot Bucuresti)
40.000 Iasi
60.000 Galati
100.000 Suceava
120.000 Cluj
??? Timisoara (posibil 80.000)

Dar Paul a depus la Bucuresti. De aia mi se pare straniu numarul lui de dosar. As jura ca el a depus la Iasi, nu la Bucuresti.
Dar nah, nu bag mana in foc ca cum s-au atribuit nr-ele anul trecut, tot asa vor face si anul asta.
Sunt obisnuita ca mereu apare ceva nou de la ANC.BigGrin

Editeaza de catre utilizator joi, 4 august 2011 20:04:15(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline PauLeonid  
#188 Postat : vineri, 5 august 2011 13:10:58(UTC)
PauLeonid
Pai da, stiu ca s-a inceput alta, adica de la zero.
Dar de la 40 000 pana la 60 000 este atribuit biroului teritorial de la IASI.
Si pt cei ce depun la Bucuresti, nr-ele sunt pana la 40 000
Uite un mesaj vechi de al lui Felix despre nr.
Quote:
Numerele la dosare pentru anul 2010
0-40.000 Bucuresti (si de la 140.000 tot Bucuresti)
40.000 Iasi
60.000 Galati
100.000 Suceava
120.000 Cluj
??? Timisoara (posibil 80.000)

Dar Paul a depus la Bucuresti. De aia mi se pare straniu numarul lui de dosar. As jura ca el a depus la Iasi, nu la Bucuresti.
Dar nah, nu bag mana in foc ca cum s-au atribuit nr-ele anul trecut, tot asa vor face si anul asta.
Sunt obisnuita ca mereu apare ceva nou de la ANC.BigGrin

Tincutza, la ANC la Bucuresti am depusBlink.Posibil anul acesta e altfel decit anul trecut.Cei care am depus pe 3.08.2011 la Bucuresti toti au primit 49xxx.

INCA CEVA! DOSARUL L-AM STRINS EU SINGUR FARA INTERMEDIARI.SI SPUN LA CEI CARE DIN FRICA SAU DIN NESTIINTA APELEAZA LA INTERMEDIARI PT A STRINGE ACTELE DIN DOSAR!FACETI-O SINGURI OT CA E POSIBIL!
Offline dangerouss9  
#189 Postat : duminică, 9 octombrie 2011 10:12:31(UTC)
dangerouss9
Postari: 2

Buna, spuneti va rog, cum sa aflu starea dosarului depus in martie 2011
Offline Tincutza  
#190 Postat : duminică, 9 octombrie 2011 10:31:11(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: dangerouss9 Go to Quoted Post
Buna, spuneti va rog, cum sa aflu starea dosarului depus in martie 2011

cetatenie.just.ro
Acolo gasesti info cum sa afli starea dosarului.

Editeaza de catre utilizator duminică, 9 octombrie 2011 10:32:01(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline vicky_g  
#191 Postat : duminică, 9 octombrie 2011 11:23:30(UTC)
vicky_g
Iaca am stat si m-am gandit si-am realizat ca sunt deja 8 luni de la depunerea dosarului BigGrin ce repede trece timpul . Daca am norocul , exact cand implinesc 9 luni de la depunere am sa apar in ordin BigGrin Pray

Editeaza de catre utilizator duminică, 9 octombrie 2011 11:24:28(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Tincutza  
#192 Postat : duminică, 9 octombrie 2011 12:41:13(UTC)
Tincutza
Iaca am stat si m-am gandit si-am realizat ca sunt deja 8 luni de la depunerea dosarului BigGrin ce repede trece timpul . Daca am norocul , exact cand implinesc 9 luni de la depunere am sa apar in ordin BigGrin Pray

Mda, tot asa si eu azi am realizat la dosarul meuBlushing BigGrin
Minusul la mine e ca nu stiu pe ce data e comisiaBrick wall . Macar sa-mi pot face o viziune pe viitor, pe cand sa astept ordinul: peste o luna? peste 7luni?Confused .

Tu sigur pe 25 octombrie2011 obtii aviz final pozitiv. Si in noimebrie deja dai si juramantul!ThumpUp
De pe acuma iti zic: FELICITARI!Applause Applause
Smile

Editeaza de catre utilizator duminică, 9 octombrie 2011 12:44:12(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline vicky_g  
#193 Postat : duminică, 9 octombrie 2011 12:47:00(UTC)
vicky_g
Mda, tot asa si eu azi am realizat la dosarul meuBlushing BigGrin
Minusul la mine e ca nu stiu pe ce data e comisiaBrick wall . Macar sa-mi pot face o viziune pe viitor, pe cand sa astept ordinul: peste o luna? peste 7luni?Confused .

Tu sigur pe 25 octombrie2011 obtii aviz final pozitiv. Si in noimebrie deja dai si juramantul!ThumpUp
De pe acuma iti zic: FELICITARI!Applause Applause
Smile

Sa te auda Dumnezeu !!! Abea astept . Sunt sigura ca si la tine va fi totul bine !!! Vino la Bucuresti sa te interesezi de dosar . Cel putin , daca nu se va sti nimic de dosar ,vei completa o cerere de urgentare a dosarului adresata ANC-ului ... si oricum iti va veni raspuns acasa
Offline Tincutza  
#194 Postat : joi, 20 octombrie 2011 15:26:08(UTC)
Tincutza
Am fost si eu la ANC ieri Blushing
Cei care depun la Bucuresti, pe 19oct erau abia-abia 200-asta e maximul! Blink Blink .

Editeaza de catre utilizator joi, 20 octombrie 2011 15:51:35(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline tornado  
#195 Postat : joi, 20 octombrie 2011 17:33:02(UTC)
tornado
Postari: 497
A fost multumit de: 285 -ori in postarea 179
Am fost si eu la ANC ieri Blushing
Cei care depun la Bucuresti, pe 19oct erau abia-abia 200-asta e maximul! Blink Blink .

Ce noutati bune ai aflat???
Offline Tincutza  
#196 Postat : joi, 20 octombrie 2011 17:42:10(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: tornado Go to Quoted Post
Ce noutati bune ai aflat???

BigGrin

Uff speram sa nu ma intrebe nimeniBlushing
Mai devreme scrisesem care sunt news, dar am editat si stersBlushing .

Am aflat data comisiei(25oct) dar sunt cam dezamagitaGlare Crying pt ca mi s-a parut ca ma ia la misto doamna aia. Ufff ce m-am enervat eu pe ea! Discret, ca amabila am fost fata de ea, dar nu o merita!Mad
O intreb daca e prima sau a doua comisie, si cate avize are dosarul pana la momentul de fata, si cate avize inca se mai asteapta, dar ea... da doar din umeri si... nu mai dau detalii ca sa nu intrec masura , ca eu eram si "Blink Blink" de felul cum imi raspundea.

Uffff e jignitorCursing Cursing Cursing se duce omul la Bucuresti si face atata drum pana la ANC si primeste ca raspuns numai datu' din umeri?Cursing Cursing Cursing
Abia daca 2-3minute am stat la ea.

Mi-a zis doar "e in curs de verificare si avizare" sau "in curs de avizare si verificare", nah, nu mai stiu care e ordinea corecta ca eram in soc in momentul ala, ca nu-mi venea sa cred ce auzeam si vroiam sa o mai intreb de vreo 10 ori ca poate nu am auzit eu bineBlink Blink
Sunt suparataCrying , descurajata, pt ca daca mi-a zis doar asa cuvinte, nu-mi da de inteles decat ca e abia prima comisieCrying Crying Crying Crying

Un alt baiat a intrat la ea dupa mine, nu a aflat nimic nimic. El, bietul chiar degeaba a facut drum pana la Bucuresti.
Data comisiei care am aflat-o, e ca am tras-o eu de limba sa-mi zica, ca de altfel nu-mi zicea nimic nici mie. Ce mai oameni Brick wall Brick wall Brick wall
Dezamagita.
Crying

Editeaza de catre utilizator joi, 20 octombrie 2011 17:56:47(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Tincutza  
#197 Postat : joi, 20 octombrie 2011 17:58:11(UTC)
Tincutza
Apropos de info pt altcineva, fara procura nu poti afla nimic.

Poate la cealalta doamna mai e cu noroc, dar la care fusesem eu... e cam hatra cu info Angry
Offline vicky_g  
#198 Postat : joi, 20 octombrie 2011 18:30:56(UTC)
vicky_g
BigGrin

Uff speram sa nu ma intrebe nimeniBlushing
Mai devreme scrisesem care sunt news, dar am editat si stersBlushing .

Am aflat data comisiei(25oct) dar sunt cam dezamagitaGlare Crying pt ca mi s-a parut ca ma ia la misto doamna aia. Ufff ce m-am enervat eu pe ea! Discret, ca amabila am fost fata de ea, dar nu o merita!Mad
O intreb daca e prima sau a doua comisie, si cate avize are dosarul pana la momentul de fata, si cate avize inca se mai asteapta, dar ea... da doar din umeri si... nu mai dau detalii ca sa nu intrec masura , ca eu eram si "Blink Blink" de felul cum imi raspundea.

Uffff e jignitorCursing Cursing Cursing se duce omul la Bucuresti si face atata drum pana la ANC si primeste ca raspuns numai datu' din umeri?Cursing Cursing Cursing
Abia daca 2-3minute am stat la ea.

Mi-a zis doar "e in curs de verificare si avizare" sau "in curs de avizare si verificare", nah, nu mai stiu care e ordinea corecta ca eram in soc in momentul ala, ca nu-mi venea sa cred ce auzeam si vroiam sa o mai intreb de vreo 10 ori ca poate nu am auzit eu bineBlink Blink
Sunt suparataCrying , descurajata, pt ca daca mi-a zis doar asa cuvinte, nu-mi da de inteles decat ca e abia prima comisieCrying Crying Crying Crying

Un alt baiat a intrat la ea dupa mine, nu a aflat nimic nimic. El, bietul chiar degeaba a facut drum pana la Bucuresti.
Data comisiei care am aflat-o, e ca am tras-o eu de limba sa-mi zica, ca de altfel nu-mi zicea nimic nici mie. Ce mai oameni Brick wall Brick wall Brick wall
Dezamagita.
Crying

Vezi ca ai si tu comisie o data cu mine !!! Sigur ne regasim si noi in ordine in noiembrie BigGrin Blushing
Am fost si eu ieri dupa ora 12 la ANC , Doamna mi-a zis in caz ca vreau sa depun juramantul la Bucuresti , trebuie sa fac o declaratie la notar , precum ca mentin domiciliul in Ro si sa depun pana in 25 oct. ca sa ajunga pana la ei declaratia mea... sa o analizeze... sau sa astept sa apar in ordin dupa care sa scriu o cerere sa depun juramantul la Buc.
Am decis sa nu ma complic si sa depun juramantul la Balti ... dupa , sa ma programez pt CN , sa nu fac drumuri acasa-Chisinau-Bucuresti si invers !
Tincutza , la care tanti ai intrat ? prima sau a 2-a de la perete?
Offline nadph  
#199 Postat : joi, 20 octombrie 2011 20:41:04(UTC)
nadph
Postari: 485
A fost multumit de: 145 -ori in postarea 91
Locatia: Un an 2 luni o zi pin la Juramant
Totul va fi bine si vei primi tu mult-rivnita cetatenie exact dupa comisie :-). In genere a nu lua aproape de inima
toata negreata e o arta ce poate deveni f convenabila in viata. Poate cind totul se va rezolva vei primi ceva mai mult decit cetatenia? Sincer iti tin pumni ))))!
thanks 2 au multumit acest post util nadph.
Offline Tincutza  
#200 Postat : joi, 20 octombrie 2011 21:24:26(UTC)
Tincutza
Vezi ca ai si tu comisie o data cu mine !!! Sigur ne regasim si noi in ordine in noiembrie BigGrin Blushing
Am fost si eu ieri dupa ora 12 la ANC , Doamna mi-a zis in caz ca vreau sa depun juramantul la Bucuresti , trebuie sa fac o declaratie la notar , precum ca mentin domiciliul in Ro si sa depun pana in 25 oct. ca sa ajunga pana la ei declaratia mea... sa o analizeze... sau sa astept sa apar in ordin dupa care sa scriu o cerere sa depun juramantul la Buc.
Am decis sa nu ma complic si sa depun juramantul la Balti ... dupa , sa ma programez pt CN , sa nu fac drumuri acasa-Chisinau-Bucuresti si invers !
Tincutza , la care tanti ai intrat ? prima sau a 2-a de la perete?

Chiar la prima.

Eu uitasem atunci la care intrasei tu, si abia cand eram deja la IASI, mi-am adus aminte la care tanti ai fost tu(la a doua de langa perete), si mi-e era o ciuda ca am gresit masa, ca nu am intrebat tanti care trebuieBrick wall Brick wall
Ei lasa, ca tot de manutza amandoua ramanem pana primim certificatul de cetatenieThumpUp

Multumesc de incurajari.
Vasile multumesc si tieThumpUp

Editeaza de catre utilizator joi, 20 octombrie 2011 21:28:13(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Utilizatori pe tema
Vizitator
5 Pagini«<2345>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.