Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

6 Pagini«<3456>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline LyZzard  
#201 Postat : vineri, 28 octombrie 2011 12:03:26(UTC)
Nivel: Membru
LyZzard
Postari: 50
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 2
Locatia: Moldova
Salutare. Am depus dosarul pe 24 august 2010 la Chisinau. Am trimis nenumarate scrisori la ANC - si dosarul meu tot se plimba dintr-o comisie in alta. Acum astept inca un raspuns de la ei s avad care e situatia. A aparut o alta problema la orizont. In septembrie am fost in vacanta cu masina in Ro, si am fost amendat pentru neachitarea taxei de drum Rovineta si pentru neconctarea luminii de drum pe timp de zi. Suma amenzei de 67 lei - trebuia sa o platesc la vama cind ma intorc. Si cind m-am intors asteptam sa imi zica vamesul ceva, credeam ca e inregistrata undeva amenda asta in sistemul lor - vamesul nu a mai zis nimic si eu nu am achitat. Azi mi-a venit un gind in minte - poate cumva sa influenteze neachitarea acestei amenzi la dosar? Daca as vrea s ao achit acum - as putea sa o achit la consulat? s-a mai intilnit cineva cu asemenea probleme.

Offline marenuta  
#202 Postat : luni, 31 octombrie 2011 21:43:14(UTC)
Nivel: Incepator
marenuta
Postari: 4
Locatia: chisinau
Originally Posted by: lucicamd1 Go to Quoted Post
Buna am si eu o intrebare, vreau sa depuna dosarul cu acte pentru redobindirea cetateniei Romane. 3 ani in urma venind de la Italia acasa cu permisul de songiorno, am avut deport pe 5 ani de zile, la Romani atunci am avut si judecata unde a avut loc si am achitato la Husi.
Intrebarea este daca nu o sa am vreo restrictie in privinta cazierului Romanesc si la depunerea dosarului. Multumesc anticipat.!

Salut!!!
Cititi va rog si situatia mea!!
Sora mea are intrare in Ro in 2004,dar nu are iesire prin vama. Anul trecut deasemenea a venit in tara cu permis de songiorno si la vama a platit 50 E ca sa treaca. Acuma vrea sa depuna dosarul pt cetatenie, dar nu stie exact cum sa rezolve aceasta situatie.....daca trece iar prin Romania - poate sa o aresteze? la consulat mi'a explicat ca aceasta este o cauza penala cu pedeapsa de 3 ani inchisoare cu suspendare si ca va trebui sa achite o amenda. Va rog frumos cine a fost in situatii similare,sa'mi dea un sfat,pt ca vrem sa clarificam aceasta situatie cit mai urgent posibil!

seara faina ,multam'

Offline nadph  
#203 Postat : luni, 31 octombrie 2011 23:04:38(UTC)
Nivel: Membru Avansat
nadph
Postari: 485
A fost multumit de: 145 -ori in postarea 91
Locatia: Un an 2 luni o zi pin la Juramant
Eu as propune sa depuna la Chisinau si sa nu aiba de afacere cu Romania (cit e posibil) pina nu apare in ordine.
La consulat nu se uita probabi la toate stampilele tale in pasaport, iar daca calatoresti cu avionul probabil iti
pune stampila pe bilet si nu in document... asa e in Moldova (Germania).
Offline falxdacica  
#204 Postat : vineri, 4 noiembrie 2011 18:13:09(UTC)
falxdacica
Salut! stie cineva daca conform scrisorii de raspuns a ANC comisia urma sa examineze ordinul la sfarsitul lui iulie 2011 si nici pana azi nu a aparut ordinul este necesar de a mai scrie o scrisoare de aflare a starii dosarului??? ori vreo scrisoare de urgentare?? poate fi o problema cu dosarul??
Offline Tincutza  
#205 Postat : vineri, 4 noiembrie 2011 23:25:19(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: falxdacica Go to Quoted Post
Salut! stie cineva daca conform scrisorii de raspuns a ANC comisia urma sa examineze ordinul la sfarsitul lui iulie 2011 si nici pana azi nu a aparut ordinul este necesar de a mai scrie o scrisoare de aflare a starii dosarului??? ori vreo scrisoare de urgentare?? poate fi o problema cu dosarul??

Ti-a raspuns deja jane pe alt topic.
Offline Olivia  
#206 Postat : sâmbătă, 26 noiembrie 2011 14:05:37(UTC)
Olivia
Postari: 3
Buna ziua! Am si eu o intrebare! Eu am depus recent (01.11.2011) dosarul ptr redobandire, e real ca acum sa scriu un mail ca sa aflu nr dosarului? Sau e prea devreme?
Merci anticipat ptr raspuns!Smile
Offline jane  
#207 Postat : sâmbătă, 26 noiembrie 2011 14:38:58(UTC)
jane
Postari: 122
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 19
Originally Posted by: Olivia Go to Quoted Post
Buna ziua! Am si eu o intrebare! Eu am depus recent (01.11.2011) dosarul ptr redobandire, e real ca acum sa scriu un mail ca sa aflu nr dosarului? Sau e prea devreme?

nustiu precis dar mi se pare prea devremeThink Think Think Think
Offline jane  
#208 Postat : sâmbătă, 26 noiembrie 2011 14:42:27(UTC)
jane
Originally Posted by: falxdacica Go to Quoted Post

scrisoare de urgentare nu exista iar dosarull tau credca mai trece vrio comisie e nu ai inca ordinThink Think Think Think Think
Offline Olivia  
#209 Postat : sâmbătă, 26 noiembrie 2011 14:45:38(UTC)
Olivia
Originally Posted by: jane Go to Quoted Post
nustiu precis dar mi se pare prea devremeThink Think Think Think

Asta ma gandeam si eu! Atunci mai rabd un pic! Oricum multumesc!!!Smile
Offline Tincutza  
#210 Postat : sâmbătă, 26 noiembrie 2011 17:43:19(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371

Asteapta sa treaca 2luni si apoi trimiti scrisoare recomandata la ANC Bucuresti sa afli nr. dosarului.
Poti incerca prin email sa afli nr, dar nu mereu raspund prin email. Poate ai si tu noroc sati raspunda prin mail.
La cetatenie@just.ro
Offline balerina  
#211 Postat : luni, 5 decembrie 2011 13:12:00(UTC)
balerina

poti sa scrii un mail nu este pre devreme,credem o spun din experienta proprie
Offline virusss  
#212 Postat : miercuri, 7 decembrie 2011 21:31:03(UTC)
virusss
Postari: 1
Spuneti va rog am depus in februarie dosarul la chisinau si cum pot sa obtin numarul dosarului si in ce stadie e sau cum pot sa vad daca sunt in lista monitorului oficial
Offline mitică  
#213 Postat : miercuri, 7 decembrie 2011 21:49:41(UTC)
mitică
Postari: 106
A fost multumit de: 70 -ori in postarea 44
Originally Posted by: virusss Go to Quoted Post
Spuneti va rog am depus in februarie dosarul la chisinau si cum pot sa obtin numarul dosarului si in ce stadie e sau cum pot sa vad daca sunt in lista monitorului oficial

Numarul si stadiul de procesare poti sa-l aflii trimitind un e-mail la adresa cetatenie@just.ro
Iar in monitor nu se mai publica, insa poti sa gasesti informatii pe aceste situri:
http://dosare.cetatenie-romana.info/
http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx
cetatenie.ro

Editeaza de catre utilizator miercuri, 7 decembrie 2011 21:53:09(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline mariska1  
#214 Postat : miercuri, 14 decembrie 2011 14:51:53(UTC)
mariska1
Postari: 29
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
virusss....trimite email la cetatenia@just.ro de pe un email care sa contina numele si familia ta (ex:numele.familia@....) eu tot trimiteam pentru sotul meu de pe mail-ul meu insa niciodata nu mi-au raspuns,pina ce un prieten mi-a spus,am trimis asa si a doua zi mi-au raspuns.
Offline adriana1md  
#215 Postat : sâmbătă, 17 decembrie 2011 18:33:52(UTC)
adriana1md
Locatia: adriana1md
buna , am si eu o intrebare , kind depui dosarul la consulat , cei de acolo zik ka in 4 5 luni tre sa primesti scrisoare ca nu stiu ce , sau poti urmari pe un site nu stiu care stadiul dosarului , poate cineva sa mi explice ce au in vedere prin afirmatiile date , merci frumos anticipat
Offline rigu  
#216 Postat : sâmbătă, 17 decembrie 2011 18:40:57(UTC)
rigu
Postari: 1,020
A fost multumit de: 379 -ori in postarea 246
Originally Posted by: adriana1md Go to Quoted Post
buna , am si eu o intrebare , kind depui dosarul la consulat , cei de acolo zik ka in 4 5 luni tre sa primesti scrisoare ca nu stiu ce , sau poti urmari pe un site nu stiu care stadiul dosarului , poate cineva sa mi explice ce au in vedere prin afirmatiile date , merci frumos anticipat

Starea dosarului pana sa fie emis ordinul de catre ANC o poti afla doar cerand informatia prin scrisoare recomandata sau email de la ANC, sau sa mergi personal la Bucuresti sa verifici.
Primesti scrisoare de la ei cand:
- Ai trimis o scrisoare ca sa afli numarul si/sau starea dosarului
- ANC iti cere care acte ce mai trebuie sa fie in dosar
- ANC te anunta ca ai fost sau nu aprobat pentru a obtine cetatenia

Acum, trebuie peste 1-2 luni sa expediezi o scrisoare recomandata sau un email la ANC ca sa afli numarul dosarului tau. Caci doar la Bucuresti li se atribuie un numar.
Vezi pe forum este descris destul de detaliat cum sa expediezi scrisoarea sau email.
Offline adriana1md  
#217 Postat : sâmbătă, 17 decembrie 2011 19:12:05(UTC)
adriana1md
Locatia: adriana1md
merci foarte mult
Offline staver1974  
#218 Postat : sâmbătă, 21 ianuarie 2012 12:22:46(UTC)
staver1974
Locatia: zimbreni
cum pot sa aflu starea dosarului daca am numai bonul de plata? multumesc
Offline vitass098  
#219 Postat : sâmbătă, 21 ianuarie 2012 12:53:44(UTC)
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Locatia: Moldova
Originally Posted by: staver1974 Go to Quoted Post
cum pot sa aflu starea dosarului daca am numai bonul de plata? multumesc

Citeste mai sus pe aceasta pagina.Scrii toate datele tale si trimeti mail la ANC.
Offline ingerulsalbatik  
#220 Postat : marți, 31 ianuarie 2012 16:15:38(UTC)
ingerulsalbatik
Originally Posted by: radu@@ Go to Quoted Post
ESTE CINEVA PE FORUM CARE A DEPUS IN 2011 DOSARUL LA CHISINAU.MULTUMESC.

da eu am depus
Offline skyline  
#221 Postat : miercuri, 1 februarie 2012 00:00:36(UTC)
skyline
Postari: 11
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Am depus la 03.03.2011 pin akuma nimik
Offline lutza27  
#222 Postat : duminică, 19 februarie 2012 17:57:50(UTC)
lutza27
Postari: 5
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 1
Originally Posted by: skyline Go to Quoted Post
Am depus la 03.03.2011 pin akuma nimik

si eu am dpus la 03.03.2011 si tot nimic
Offline iulik2003  
#223 Postat : miercuri, 29 februarie 2012 21:24:45(UTC)
iulik2003
Postari: 18
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 5
Locatia: chisisnau
Eu am depus pe 14.03.2011 si tot nimic.
Offline anita1973  
#224 Postat : miercuri, 29 februarie 2012 22:39:11(UTC)
anita1973
Postari: 58
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 11

e devreme inca ,eu am depus pe 2 -11-2011 si nu este nimic , e in examinare dosarul
Offline rigu  
#225 Postat : joi, 1 martie 2012 00:32:37(UTC)
rigu
Originally Posted by: anita1973 Go to Quoted Post
e devreme inca ,eu am depus pe 2 -11-2011 si nu este nimic , e in examinare dosarul

Numarul poți sa-l afli
Offline mariska1  
#226 Postat : joi, 1 martie 2012 13:56:41(UTC)
mariska1
am primit zilele astea raspunsul la petitia adresata Presedintelui Romaniei trimisa cu 45 de zile lucratoare in urma si iata raspunsul:

Referinţă la dosar nr. 21.../Rd/2011

Urmare a petiţiei adresate Domnului Preşedinte al României, Traian Băsescu, remisă Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie vă comunicăm următoarele:

Cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române se află în curs de soluţionare, urmând procedura prevăzută de Legea cetăţeniei române nr. 21/1991, republicată.

Ordinul Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie vă va fi comunicat din oficiu, prin scrisoare recomandată, în vederea depunerii jurământului de credinţă faţă de România.

Asa ca astept sa se implineasca exact 1 an, pe 08.03.2012 si cred ca mai trimit o scrisoare recomandata.

Editeaza de catre utilizator joi, 1 martie 2012 13:57:22(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Marius  
#227 Postat : joi, 1 martie 2012 18:08:41(UTC)
Marius
Postari: 57
A fost multumit de: 59 -ori in postarea 28
Locatia: Bucuresti
Sunt slabe sansele ca in urmatoarele 2 saptamani sa se emita vreun alt ordin, avand in vedere situatia de la Bucuresti
Offline nadph  
#228 Postat : joi, 1 martie 2012 18:23:45(UTC)
nadph
паны деруться а у холопов чубы трещат

Justitia ei si-o fac intre ei, da noi mai adaugam +6 luni la dosar ))))

Offline jane  
#229 Postat : joi, 1 martie 2012 18:23:46(UTC)
jane
Originally Posted by: mariska1 Go to Quoted Post
am primit zilele astea raspunsul la petitia adresata Presedintelui Romaniei trimisa cu 45 de zile lucratoare in urma si iata raspunsul:

Referinţă la dosar nr. 21.../Rd/2011

Urmare a petiţiei adresate Domnului Preşedinte al României, Traian Băsescu, remisă Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie vă comunicăm următoarele:

Cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române se află în curs de soluţionare, urmând procedura prevăzută de Legea cetăţeniei române nr. 21/1991, republicată.

Ordinul Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie vă va fi comunicat din oficiu, prin scrisoare recomandată, în vederea depunerii jurământului de credinţă faţă de România.

Asa ca astept sa se implineasca exact 1 an, pe 08.03.2012 si cred ca mai trimit o scrisoare recomandata.

mariska eu tot in martie am depus dosarul si nu am nimic inafara ca se afla in curs de solutionare mai avem de asteptat minim 5 luni Think Think Think Think Think Think Confused
Offline mariska1  
#230 Postat : joi, 1 martie 2012 18:37:01(UTC)
mariska1
d'oh! ma cam sperie asa termenBrick wall
Offline masulea  
#231 Postat : marți, 3 aprilie 2012 16:32:00(UTC)
masulea
Postari: 2
salut ... ajutatima va rog frumos ,am depus dosarul la chisinau pe data de 2 septembrie 2011 si nu am primit nimic nici orden nu am am trimis scrisoare la ANC si nam primit nic un raspuns ce pot face cum pot sami gasesc dosarul
Offline greed  
#232 Postat : marți, 3 aprilie 2012 16:39:19(UTC)
greed
Postari: 220
A fost multumit de: 131 -ori in postarea 62
Originally Posted by: masulea Go to Quoted Post
salut ... ajutatima va rog frumos ,am depus dosarul la chisinau pe data de 2 septembrie 2011 si nu am primit nimic nici orden nu am am trimis scrisoare la ANC si nam primit nic un raspuns ce pot face cum pot sami gasesc dosarul

Ordinul o sati apara cam prin Noiembrie-Decembrie, Nr. de dosar poti sal afli scriind un email la ANC prin care soliciti sati dea numarul....shi urmareshti saitul oficial pentru a te regasi in ordine
Offline masulea  
#233 Postat : marți, 3 aprilie 2012 17:13:47(UTC)
masulea
Postari: 2
spunetimi va rog carei saitul oficial care ma pot gasi
Offline rigu  
#234 Postat : marți, 3 aprilie 2012 18:01:40(UTC)
rigu
Originally Posted by: masulea Go to Quoted Post
spunetimi va rog carei saitul oficial care ma pot gasi

vezi http://cetatenie.just.ro
Offline lenaelena  
#235 Postat : luni, 28 mai 2012 12:43:56(UTC)
lenaelena
Buna!
Eu am depus dosarul meu in luna martie 2011, am vazut ca multi care au depus la fel ca mine in martie deja au ordin, dar mie mi sa comunicat ca dosarul meu nu are inca ultimul aviz. Imi poate spune cineva cit poate dura inca pina imi apare ordin si mie?Pray
Multumesc!
Offline HULK  
#236 Postat : duminică, 3 iunie 2012 21:06:26(UTC)
HULK
Postari: 15
Locatia: Chisinay
am scrie si eu un email pe cetatenie.just.ro ca nustiu nimic despre dosarul meu ((( si am intels ca ei nu raspund(((
Offline tapu_giovanni  
#237 Postat : duminică, 3 iunie 2012 21:31:28(UTC)
tapu_giovanni
Postari: 16
wai baieti chiar asai de greu de citit?, aceleasi intrebari de 10 ori pe zi, dupa cum am mai spus cei de la ANC raspund la emailuri, dar, adresa ta de email sa nu fie mail.ru ci de ex: gmail.com si sa fie astfel numele_prenumele@gmail.com si precis ca o sa-ti raspunda, trimite emailul in zile lucratoare in intervalul de ore 09:00 - 13:00
Offline Naughty)  
#238 Postat : luni, 4 iunie 2012 00:07:44(UTC)
Naughty)
Postari: 15
Locatia: :)
Originally Posted by: tapu_giovanni Go to Quoted Post
wai baieti chiar asai de greu de citit?, aceleasi intrebari de 10 ori pe zi, dupa cum am mai spus cei de la ANC raspund la emailuri, dar, adresa ta de email sa nu fie mail.ru ci de ex: gmail.com si sa fie astfel numele_prenumele@gmail.com si precis ca o sa-ti raspunda, trimite emailul in zile lucratoare in intervalul de ore 09:00 - 13:00

ha?...:)...eu am trimis mai demult de pe mail.ru si imi raspundeau permanent)) de unde asa o teorie despre.gmail )
Offline tapu_giovanni  
#239 Postat : luni, 4 iunie 2012 00:30:47(UTC)
tapu_giovanni
Postari: 16
Originally Posted by: Naughty) Go to Quoted Post
ha?...:)...eu am trimis mai demult de pe mail.ru si imi raspundeau permanent)) de unde asa o teorie despre.gmail )

ha!!!!! trimete si amu
Offline nadph  
#240 Postat : luni, 4 iunie 2012 09:20:44(UTC)
nadph
Ei nu mai raspund la mailuri. In orice caz mie. La scrisori recomandate pina cind situatia
e identica, in o sapt. voi avea 2 luni de la data de cind am trimis.
Offline nadiya_nd  
#241 Postat : miercuri, 11 iulie 2012 11:52:47(UTC)
nadiya_nd
Postari: 63
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 15
Locatia: Chisinau . Dosar depus iulie.2011 Chisinau, nr. dosar 52***/2011
Felicitati-ma , astazi am 1 an de la depunerea dosarului pt cetatenie RO ........
din pacate cu toate schimbarile de la ANC si din Romania, posibil sa nu mai fiu cetatean RO, cu toate ca sunt optimista si sper ca totul sa fie bine :)
Offline vetally  
#242 Postat : miercuri, 25 iulie 2012 18:01:47(UTC)
vetally
Postari: 12
Originally Posted by: nadiya_nd Go to Quoted Post
Felicitati-ma , astazi am 1 an de la depunerea dosarului pt cetatenie RO ........
din pacate cu toate schimbarile de la ANC si din Romania, posibil sa nu mai fiu cetatean RO, cu toate ca sunt optimista si sper ca totul sa fie bine :)

bravo
Offline vetally  
#243 Postat : miercuri, 25 iulie 2012 18:03:01(UTC)
vetally
Postari: 12
dar cind ai depus? si ce numar ai de ordine?
Offline Cezar  
#244 Postat : miercuri, 25 iulie 2012 19:46:07(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: nadiya_nd Go to Quoted Post

Va fi totul bine.
Offline vikalax  
#245 Postat : vineri, 12 octombrie 2012 16:19:57(UTC)
vikalax
Buna ziua la toti !Am si eu asa o intrebare...Am trimis un mail la ANC pentru a afla starea dosarului si numarul...am primit asa raspuns: Dosar inregistrat la nr. 58xx/2012 si aflat in procedura de solutionare.Eu am depus dosarul pe 18/11/2011 la toti nr. consta din 5 cifre la mine din 4,si de ce anul xxxx/2012 raspundeti va rog
Offline CHILDREN  
#246 Postat : vineri, 12 octombrie 2012 16:48:32(UTC)
CHILDREN
Postari: 184
A fost multumit de: 47 -ori in postarea 34
Originally Posted by: vikalax Go to Quoted Post
Buna ziua la toti !Am si eu asa o intrebare...Am trimis un mail la ANC pentru a afla starea dosarului si numarul...am primit asa raspuns: Dosar inregistrat la nr. 58xx/2012 si aflat in procedura de solutionare.Eu am depus dosarul pe 18/11/2011 la toti nr. consta din 5 cifre la mine din 4,si de ce anul xxxx/2012 raspundeti va rog

Daca ai depus in Moldova nu-i nimic de mirare fiindca se aduna dosarele de la ambasadele Romaniei apoi se transmit in Romania de aceea l-au inregistrat cu anul 2012.
thanks 1 utilizator a multumit CHILDREN acest post util.
Offline vikalax  
#247 Postat : vineri, 12 octombrie 2012 19:12:58(UTC)
vikalax
Originally Posted by: CHILDREN Go to Quoted Post
Daca ai depus in Moldova nu-i nimic de mirare fiindca se aduna dosarele de la ambasadele Romaniei apoi se transmit in Romania de aceea l-au inregistrat cu anul 2012.

dar de ce am numarul format din 4 cifre si nu din 5 ca la toti?
Offline CHILDREN  
#248 Postat : joi, 18 octombrie 2012 12:27:48(UTC)
CHILDREN
Postari: 184
A fost multumit de: 47 -ori in postarea 34
Originally Posted by: vikalax Go to Quoted Post
dar de ce am numarul format din 4 cifre si nu din 5 ca la toti?

Defapt numerotarea se incepe de la 1, sint dosare cu numarul 1, 2, 3..., nu se stie cit de des se string dosarele de la ambasade si cit de des se transmit la Bucuresti, daca tu ai depus pe data de 18 noiembrie 2011 si i-au atribuit numar cu anul 2012, cred ca dosarele au ajuns abia in luna ianuarie sau poate ca in luna februarie 2012 si respectiv s-a ajuns cu numerotarea la 4 cifre, nu vad nimic de mirare.
Offline nadiya_nd  
#249 Postat : miercuri, 31 octombrie 2012 23:34:51(UTC)
nadiya_nd
Originally Posted by: CHILDREN Go to Quoted Post
Defapt numerotarea se incepe de la 1, sint dosare cu numarul 1, 2, 3..., nu se stie cit de des se string dosarele de la ambasade si cit de des se transmit la Bucuresti, daca tu ai depus pe data de 18 noiembrie 2011 si i-au atribuit numar cu anul 2012, cred ca dosarele au ajuns abia in luna ianuarie sau poate ca in luna februarie 2012 si respectiv s-a ajuns cu numerotarea la 4 cifre, nu vad nimic de mirare.

am o prietena dosar depus 09.11.2011 Chisinau si are numarul 975**/ 2011 Think
Offline nadiya_nd  
#250 Postat : miercuri, 31 octombrie 2012 23:38:17(UTC)
nadiya_nd
am depus dosarul cu fratele iulie.2011 Chisinau cu numarul 527** si inca nu avem ordin, pe 13.07.2012 am trimis o scrisoare recomandata eu si una fratele la care fratele a primit raspuns saptamina trecuta ceva de genul - bla bla bla ASTEPTATI CORESPONDENTA OFICIALA..... nimic concret, dar mie nici raspuns la scrisoare nu mia venit.......
asa ca asteptam ........Pray Pray Pray
Utilizatori pe tema
6 Pagini«<3456>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.