Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

6 Pagini«<456
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline cherry999  
#251 Postat : luni, 18 iulie 2011 16:35:56(UTC)
Nivel: Incepator
cherry999
Postari: 5
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Chisinau
Spuneti-mi va rog......am depus pentru buletin rominesc la bucureshti pe un termen de 45 de zile. Acest termen nu este stipulat nicaieri, sunt zile lucratoare sau simple?Caci nushtiu cind sa ma duc sa-l ridic!Am depus pe 07.06.2011. Mersi anticipat!d'oh!
Offline nell  
#252 Postat : marți, 19 iulie 2011 17:00:00(UTC)
Nivel: Membru Avansat
nell
Postari: 443
A fost multumit de: 235 -ori in postarea 156
Locatia: Italy
Originally Posted by: cherry999 Go to Quoted Post
Spuneti-mi va rog......am depus pentru buletin rominesc la bucureshti pe un termen de 45 de zile. Acest termen nu este stipulat nicaieri, sunt zile lucratoare sau simple?Caci nushtiu cind sa ma duc sa-l ridic!Am depus pe 07.06.2011. Mersi anticipat!d'oh!

el trebuie sa fie deja gata, 45 zile calendaristice, clar daca aveai in certificatul de nastere CNP. Daca nu-l aveai, atunci poate sa dureze si mai mult.
Offline igrek77  
#253 Postat : miercuri, 20 iulie 2011 10:28:14(UTC)
igrek77
Postari: 84
A fost multumit de: 50 -ori in postarea 20
Offline nika+85  
#254 Postat : vineri, 22 iulie 2011 21:51:11(UTC)
Nivel: Membru
nika+85
Postari: 66
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 8
Locatia: moldova
Si-a facut cineva buletin in bucuresti si daca l-ati ridicat cit timp ati asteptat??????????????Pray
Offline marina_77  
#255 Postat : sâmbătă, 23 iulie 2011 00:17:28(UTC)
marina_77
Postari: 206
A fost multumit de: 98 -ori in postarea 54
Locatia: moldova
Originally Posted by: Adrian84 Go to Quoted Post
doreste cineva maine dimineata sa plece la Suceava?

Adrian,ai fost deja la Suciava?Nu mai ai drum pe acolo?
Offline natusic_81  
#256 Postat : sâmbătă, 23 iulie 2011 19:54:14(UTC)
natusic_81
Postari: 116
A fost multumit de: 54 -ori in postarea 31
Locatia: Italia
Experienta mea: am facut buletin la Constanta, luarea in spatiu 120 de euro + drumul 500 de lei dus intors, sfat pentru cei care se hotarasc sa plece la Constanta este autocar joia si duminica foarte comod, soferii amabili si de treaba, sincer in Moldova n-am mai vazut nicaieri asa service, dimineata am ajuns acolo, toata procedura a durat un sfert de ora, dupa care libertate pana seara la 19.30 cand autocarul face retur in Moldova. Buletinul in realitate a fost gata in 4 zile, dar eu l-am luat dupa 10 zile Multumesc din tot sufletul lui "Phil" ca mi-a sugerat asa oameni de incredere, cine are nevoie poate sa ma intrebe, succese la toti..
thanks 2 au multumit acest post util natusic_81.
Offline anton.goles  
#257 Postat : duminică, 24 iulie 2011 15:54:28(UTC)
anton.goles
Postari: 18
A fost multumit de: 14 -ori in postarea 5
Originally Posted by: nika+85 Go to Quoted Post
Si-a facut cineva buletin in bucuresti si daca l-ati ridicat cit timp ati asteptat??????????????Pray

La bucuresti poti sa-ti faci in 10 zile. Dar trebuie sa-ti gasesti persoana de incredere ca sa nu-ti spuna ca s-au schimbat termenii cand o sa ajungi acololimba , daca doresti o recomandare pot sa-ti dau. Succes.
Offline anton.goles  
#258 Postat : duminică, 24 iulie 2011 15:57:45(UTC)
anton.goles
Originally Posted by: nell Go to Quoted Post
el trebuie sa fie deja gata, 45 zile calendaristice, clar daca aveai in certificatul de nastere CNP. Daca nu-l aveai, atunci poate sa dureze si mai mult.

45 de zile nu conteaza cu sau fara CNP , asa se face pentru moldoveni la sectia unde vin ei limba limba . Si e doar una in Bucuresti pe care ai nostri o prefera fiindca nu pot sa bage in alta sectie cate 4 -10 persoane pe zi limba . Daca au trecut 45 zile poti sa mergi sa-l ridici,sau sa faci o procura ca sa nu pierzi timp si bani, pot sa-ti dau pe cineva din persoane care ridica buletine prin procura imi pare ca ea 20 euro nustiu daca e mult sau nu.
Offline cherry999  
#259 Postat : luni, 25 iulie 2011 18:29:46(UTC)
cherry999
Postari: 5
Pai pina la urma imi spune cineva concret, in cite zile se face buletinul la bucureshti? certificatul de nashtere e cu CNP!! pur si simplu vreau sa prind 2 iepuri odata sa imi iau buletinul si sa dau la pasaport in aceeashi zi shi sa fie buletinul gata!! La ghisheu mi-au spus 45 zile!!!Calendaristice?
Offline anton.goles  
#260 Postat : luni, 25 iulie 2011 18:57:31(UTC)
anton.goles
Originally Posted by: cherry999 Go to Quoted Post
Pai pina la urma imi spune cineva concret, in cite zile se face buletinul la bucureshti? certificatul de nashtere e cu CNP!! pur si simplu vreau sa prind 2 iepuri odata sa imi iau buletinul si sa dau la pasaport in aceeashi zi shi sa fie buletinul gata!! La ghisheu mi-au spus 45 zile!!!Calendaristice?

Pai atunci 45 de zile calendaristice , draga tu ai incurcat sectia de politie te-au dus unde ii duc pe toti moldoveniilimba si de asta si dureaza atit de mult , ei in alta parte nu pot sa faca(adica alta sectie unde se face mult mai repede) fiindca sunt in lista neagra BigGrin .

Editeaza de catre utilizator luni, 25 iulie 2011 18:58:56(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline IAMASITA  
#261 Postat : luni, 25 iulie 2011 19:35:09(UTC)
IAMASITA
Postari: 7
Locatia: IAMASITA
BUNA..POATE SA IMI ZICA CINEVA CAM IN CIT TIMP SE ELIBEREAZA BULETINUL?EU AM DEPUS LA SECTIA DE POLITIE 23 DIN BUCUREST PE DATA DE 1 IULIE..POATE SA IMI ZICA CINEVA CAM LA CIT SE ELIBEREAZA
Offline IAMASITA  
#262 Postat : luni, 25 iulie 2011 19:37:47(UTC)
IAMASITA
SINCER NU MAI INTELEG...UNII ZIC DE 25 ZILE UNII 45 POATE CINEVA SA DEA UN RASPUNS NORMAL?SAU ASA TOTI DIN AUZITE..
Offline IAMASITA  
#263 Postat : luni, 25 iulie 2011 19:42:28(UTC)
IAMASITA
INTERESANT SE PRIMESTE CA ATARE CU ACEI CARE AM DEPUS MIAU ZIS CA 30 DE ZILE UNDEVA....DAR VAD CA ALTII AU RIDICAT SI MAI DEVREME TOT LA SECTIA 23 DIN BUCURESTI..
Offline Colti  
#264 Postat : luni, 25 iulie 2011 19:54:16(UTC)
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286
Originally Posted by: IAMASITA Go to Quoted Post
INTERESANT SE PRIMESTE CA ATARE CU ACEI CARE AM DEPUS MIAU ZIS CA 30 DE ZILE UNDEVA....DAR VAD CA ALTII AU RIDICAT SI MAI DEVREME TOT LA SECTIA 23 DIN BUCURESTI..

pai toti care au depus la sectorul 23 scriu aici de 45 zile,tie ce ti-au spus cind ai depus cind sa vii?si astia care au ridicat mai devreme ii stii real sau din auzite?
Offline IAMASITA  
#265 Postat : luni, 25 iulie 2011 19:54:29(UTC)
IAMASITA
BUNA POATE SA IMI ZICA CINEVA IN CIT TIMP SE ELIBEREAZA BULETINUL...EU AM DEPUS PE DATA DE 1 IULIE IN BUCURESTE LA SECTIA 23 DE POLITIE...STIE CINEVA CAM CIT DUREAZA?
Offline IAMASITA  
#266 Postat : luni, 25 iulie 2011 21:52:12(UTC)
IAMASITA
LUME POATE CINEVA SA IMI DEE UN RASPUNS?EU AM DEPUS LA BULETIN IN BUCURESTI LA SECTIEA 23 DE POLITIE CUNOASTE CINEVA CAM IN CIT TIMP POATE SA FIE GATA
thanks 1 utilizator a multumit IAMASITA acest post util.
Offline andreiu  
#267 Postat : marți, 26 iulie 2011 16:17:02(UTC)
andreiu
Postari: 62
A fost multumit de: 39 -ori in postarea 21
Locatia: chișinău
LUME POATE CINEVA SA IMI DEE UN RASPUNS?EU AM DEPUS LA BULETIN IN BUCURESTI LA SECTIEA 23 DE POLITIE CUNOASTE CINEVA CAM IN CIT TIMP POATE SA FIE GATA

La mine a fost gata in 40 zile calendaristice,asta a fost in luna aprilie depus si mai ridicat,dar am auzit ca se face deja in 10 zile,nutiu daca este adevarat nu mam intilnit cu persoane care sa comfirme
Offline anton.goles  
#268 Postat : joi, 28 iulie 2011 12:48:32(UTC)
anton.goles

Frate astapta 45 zile sectie 23 e ca moartea ;)))) poti sa vii mai devreme si so dai in bara tare ,asa ca mai bine asteapta 45 de zile. Succes.
Offline Sercha  
#269 Postat : miercuri, 12 octombrie 2011 10:18:04(UTC)
Sercha
Postari: 12
Originally Posted by: ladybird Go to Quoted Post
[h][h][h][h]Incepand din aceasta luna, oradenii au posibilitatea sa obtina o carte de identitate noua in termen de 48 de ore, in timp ce inscrierea mentiunilor privind schimbarea resedintei a devenit posibila in doar doua ore.
Odata cu desprinderea de Primaria Oradea, in stradania de a-si imbunatati serviciile pe care le ofera populatiei, Directia de Evidenta Persoanelor a creat posibilitatea realizarii cartilor de identitate in regim de urgenta. Contra unei taxe de urgenta de 50 de lei, cetatenii din municipiu si din cele 21 de comune arondate Directiei Oradea primesc cartea de identitate in termen de doua zile de la depunerea dosarului.

Buna ziua
Caut ajutor de obtinerea bulletunului si pasaportului romanesc in Oradea, Satu Mare,Cluj.
Certificatul de nastere cu CNP am.
Puteti ajuta cu ceva?
Offline Sercha  
#270 Postat : miercuri, 12 octombrie 2011 10:24:37(UTC)
Sercha
Postari: 12
Originally Posted by: Veaceslav Go to Quoted Post
:) Nu promovez intermediarii... mai ales pe forum.:-$

doar numai ca sa te ajut... poti sa ma concactezi prin skype...

Buna ziua
Caut ajutor de obtinerea bulletunului si pasaportului romanesc in Oradea, Satu Mare.
Certificatul de nastere cu CNP am.
Puteti sa-mi dati un numer ?
Offline Corin  
#271 Postat : duminică, 6 noiembrie 2011 19:47:32(UTC)
Corin
Postari: 3
Locatia: Bucharest
Salutare !!!

Intrebarea mea se adreseaza celor care si-au facut recent (ultimele 2 luni) carte/buletin de identitate cu domiciliul in Bucuresti:

Eu am obtinut certificat de nastere cu CNP si intentionez sa depun pentru cartea de identitate detinand in acest moment spatiu in Bucuresti (proprietate personala) si as dori sa stiu taxele care se percep pentru buletin, unde se achita aceste taxe (la CEC sau la fata locului) si in cat timp se elibereaza actul (termen maxim) ?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri !!!
Offline Tincutza  
#272 Postat : luni, 7 noiembrie 2011 22:32:10(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Originally Posted by: Corin Go to Quoted Post
Salutare !!!

Intrebarea mea se adreseaza celor care si-au facut recent (ultimele 2 luni) carte/buletin de identitate cu domiciliul in Bucuresti:

Eu am obtinut certificat de nastere cu CNP si intentionez sa depun pentru cartea de identitate detinand in acest moment spatiu in Bucuresti (proprietate personala) si as dori sa stiu taxele care se percep pentru buletin, unde se achita aceste taxe (la CEC sau la fata locului) si in cat timp se elibereaza actul (termen maxim) ?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri !!!

termenul maxim de eliberare este o luna.
taxele pt BI este 7 lei cartea de identitate+4lei timbru.

Offline geo285  
#273 Postat : vineri, 9 decembrie 2011 18:32:31(UTC)
geo285
Locatia: balti
Pentru depunerea actelor pentru CI este nevoie de copia tuturor filelor di pasaportul moldovnesc sau ca deobicei ca si pina acum pentru celelalte acte
Offline admin  
#274 Postat : sâmbătă, 10 decembrie 2011 18:01:47(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
buletin de identitate la bucuresti cu aproximativ 100 euro: contact@cetatenie-romana.info
thanks 1 utilizator a multumit admin acest post util.
Offline andrei  
#275 Postat : joi, 22 decembrie 2011 15:14:57(UTC)
andrei
Postari: 1
Locatia: Iasi
Originally Posted by: eu-ro Go to Quoted Post
Merci Vitalikd,da nu stii pe urma nu exista vreun control careva sa vada daca intr-adevar locuiesti acolo sau nu,buletinul in cit timp este gata?Merci mult!

Cu 100 iti fac in Constanta, dureaza doar 5-7zile, scrie la xxx sunt ai tai pentru fiecare om!, stept un raspuns, oricare ar fi el.
Respect,
Andrei

Editeaza de catre moderator duminică, 1 ianuarie 2012 14:17:59(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline inulea1989  
#276 Postat : vineri, 30 decembrie 2011 18:25:29(UTC)
inulea1989
Locatia: Balti
Cine ma ajuta sa fac resedinta la Iasi?
Offline prp  
#277 Postat : marți, 10 ianuarie 2012 17:29:02(UTC)
prp
Postari: 11
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Locatia: chisinau
Eu am gasit la Iasi cu 120 euro plus 300 lei drumul (tot cu ei) Imi zice cineva, e mult sau sa accept?
Offline munteanu28  
#278 Postat : sâmbătă, 4 februarie 2012 21:26:03(UTC)
munteanu28
Postari: 13
Salutare!!! Am asa o intrebare, o sa reusesc sa ridic certificatele de la transcriere si sa dau pentru buletin tot in ziua aceea?????
Care este la moment modul de depunere pentru buletin???? O sa ma duc peste 1luna dar vreau sa ma informez din timp...Multumesc tuturor care informeaza lumea... BRAVOO!!!!
Offline vitass098  
#279 Postat : duminică, 5 februarie 2012 01:50:11(UTC)
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Locatia: Moldova
Originally Posted by: munteanu28 Go to Quoted Post
Salutare!!! Am asa o intrebare, o sa reusesc sa ridic certificatele de la transcriere si sa dau pentru buletin tot in ziua aceea?????
Care este la moment modul de depunere pentru buletin???? O sa ma duc peste 1luna dar vreau sa ma informez din timp...Multumesc tuturor care informeaza lumea... BRAVOO!!!!

Pentru buletin vei depune dupa ce obtii cert. nastere.
Offline wvytalyc  
#280 Postat : luni, 6 februarie 2012 16:38:22(UTC)
wvytalyc
Locatia: CHISINAU
VREAU SAMI FAC BULETIN SI PASAPORT ROMAN AVAND RESEDINTA IN mOLDOVA......CNP-ul este facut.Care sunt preturile? Mersi!
Offline nell  
#281 Postat : luni, 6 februarie 2012 16:52:41(UTC)
nell
Postari: 443
A fost multumit de: 235 -ori in postarea 156
Locatia: Italy
Originally Posted by: wvytalyc Go to Quoted Post
VREAU SAMI FAC BULETIN SI PASAPORT ROMAN AVAND RESEDINTA IN mOLDOVA......CNP-ul este facut.Care sunt preturile? Mersi!

Vrei sa-ti mentii resedinta in MD sau vrei sa ai si resedinta romana? Daca vrei doar sa ai resedinta MD, atunci e suficient sa faci doar pasaport, care costa 100 euro la consulat in Chisinau si se elibereaza intr-o luna sau 70 euro in orice centru judetean din Romania, pentru 2 saptamini. Daca vrei sa ai si resedinta romana, atunci tre sa gasesti pe cineva in RO sa te ia in spatiu si sa faci buletin, si apoi pasaportul. Daca ai cunostinte in Ro, atunci te costa doar taaxa de stat pentru buletin nu maii tin minte cit, dar e ieftin, daca gasesti la intermediari atunci te va costa de la 80 la 250 euro pentru buletin. Si inca una, unde faci buletinul, acolo esti obligat sa faci si pasaportul, asta e legea.
thanks 1 utilizator a multumit nell acest post util.
Offline daniel@  
#282 Postat : sâmbătă, 11 februarie 2012 13:27:42(UTC)
daniel@
Buna ziua, as dori sa aflu de la persoanele care deja au primit buletin de identitate romanesc daca depunerea actelor se face in orice zi lucratoare a saptaminii si daca luarea in spatiu se face in acelasi loc unde se depun si actele pt buletin. Va multumesc
Offline Marius  
#283 Postat : sâmbătă, 11 februarie 2012 17:36:14(UTC)
Marius
Postari: 57
A fost multumit de: 59 -ori in postarea 28
Locatia: Bucuresti
Originally Posted by: daniel@ Go to Quoted Post
Buna ziua, as dori sa aflu de la persoanele care deja au primit buletin de identitate romanesc daca depunerea actelor se face in orice zi lucratoare a saptaminii si daca luarea in spatiu se face in acelasi loc unde se depun si actele pt buletin. Va multumesc

Cererea pentru cartea de identitate se depune la oficiile de evidenta populatiei din sectia de politie aronadata domiciliului ales. Cererea se depune in orice zi lucratoare de luni-vineri conform programului fiecarui oficiu de evidenta a populatiei.

Luarea in spatiu inseamna ca proprietarul spatiului sa vina cu tine la politie si sa dea o declaratie ca este de acord ca la el in casa tu sa ai domiciliul.
thanks 1 utilizator a multumit Marius acest post util.
Offline iura881  
#284 Postat : luni, 20 februarie 2012 01:09:47(UTC)
iura881
Postari: 22
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 5
salut,
daca este cineva care ma poate ajuta cu luarea in spatiu in iasi scriti va rog iura.888@mail.ru
Offline vadimasss  
#285 Postat : vineri, 23 martie 2012 15:23:23(UTC)
vadimasss
Locatia: bucuresti
salut,
daca este cineva sa ma ajute cu luare in spatiu la Bucuresti,am pasaport roman de un an,imi doresc buletin romanesc,scrieti-mi la adresa: xxx

Editeaza de catre moderator duminică, 25 martie 2012 17:09:33(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline rigu  
#286 Postat : vineri, 23 martie 2012 18:10:47(UTC)
rigu
Postari: 1,020
A fost multumit de: 379 -ori in postarea 246
grele intrebari ridicati voi la ora asta Confused
Offline vaseok  
#287 Postat : miercuri, 28 martie 2012 17:53:58(UTC)
vaseok
Postari: 66
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 6
Originally Posted by: vadimasss Go to Quoted Post
salut,
daca este cineva sa ma ajute cu luare in spatiu la Bucuresti,am pasaport roman de un an,imi doresc buletin romanesc,scrieti-mi la adresa: xxx

nu prea cred ca in timpul apropiat ai sa poti rezolva aceasta problema.
se pare ca aceste intrebari vor fi cercetate mai amanuntit de acum in colo.
Offline rigu  
#288 Postat : vineri, 30 martie 2012 22:00:48(UTC)
rigu
Postari: 1,020
A fost multumit de: 379 -ori in postarea 246
Originally Posted by: vaseok Go to Quoted Post
nu prea cred ca in timpul apropiat ai sa poti rezolva aceasta problema.
se pare ca aceste intrebari vor fi cercetate mai amanuntit de acum in colo.

Mai bine spus vor fi mai corecte: majoritatea care vor face buletin, vor avea motivul intemeiat sa-l faca, adica sa locuiasca pe teritoriul Romaniei.

@vadimasss, pentru ce tie buletin? Stai in Romania?
Offline ursulica2013  
#289 Postat : marți, 2 aprilie 2013 14:18:00(UTC)
ursulica2013
Postari: 2
Salut, ma poate ajuta cineva sa ma ia in spatiu la Bucuresti, preferabil sector 2, anterior am mai avut buletin, insa a expirat. Scrieti-mi, va rog pe ursulica1982@yahoo.com , multumesc!
Offline admin  
#290 Postat : joi, 4 aprilie 2013 14:28:10(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
nu cred ca e legal ceea ce vrei sa faci
Offline jessika  
#291 Postat : duminică, 27 august 2017 14:18:59(UTC)
jessika
mai este cineva pe aici online?
Utilizatori pe tema
6 Pagini«<456
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.