Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

6 Pagini«<3456>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline aduvancic  
#201 Postat : miercuri, 18 mai 2011 14:46:57(UTC)
Nivel: Membru
aduvancic
Postari: 13
Locatia: aduvancic
poate cineva sa ma ajute. eu am depus pentru buletin cu doau luni in urma. mi sa spus ca nui gata din motiv ca codul numeric personal era gresit. ce trebuie de facut mai departe ?
Offline andreiu  
#202 Postat : miercuri, 18 mai 2011 14:59:24(UTC)
andreiu
Postari: 62
A fost multumit de: 39 -ori in postarea 21
Locatia: chișinău
disperado a scris:
Am depus si eu pentru CI la Buftea cu certificat de nastere fara CNP. Mi-a cerut copiile la cert de nastere, pasaport si cert. de cetatenie. mi-a zis sa vin peste 3 saptamani....

la mine sa facut in 29 zile calendaristice,tot fara cnp
Offline ausha  
#203 Postat : joi, 19 mai 2011 15:24:09(UTC)
ausha
Postari: 77
A fost multumit de: 52 -ori in postarea 23
vreau sami impart si eu experienta de depunere la buletin , am facut buletinul (fara CNP )la bacau am mers cu persoana care ma ia in spatiu , am avut tot dosarul complet , sa stiti ca pasaportul moldovenesc trebuie xeroxat fiecare pagina , am depus pentru buetin pe data de 3 mai si lam luat pe data de 17 mai ,la ridicare mam dus doar cu talonasul care mi sa dat cind lam depus , in aceeasi zi am depus si la pasaport temporar , a fost foarte usor trebuie doar taxa de la cec bank si buletinul si in 2 ore pasaportul a fost gata .
Prietenul meu a dat la buletin la bacau cu tot cu CNP si a fost gata in 2 zile .
thanks 8 au multumit acest post util ausha.
Offline lisoi  
#204 Postat : joi, 19 mai 2011 22:55:01(UTC)
lisoi
Postari: 42
A fost multumit de: 13 -ori in postarea 10
Locatia: moldova
ausha a scris:
vreau sami impart si eu experienta de depunere la buletin , am facut buletinul (fara CNP )la bacau am mers cu persoana care ma ia in spatiu , am avut tot dosarul complet , sa stiti ca pasaportul moldovenesc trebuie xeroxat fiecare pagina , am depus pentru buetin pe data de 3 mai si lam luat pe data de 17 mai ,la ridicare mam dus doar cu talonasul care mi sa dat cind lam depus , in aceeasi zi am depus si la pasaport temporar , a fost foarte usor trebuie doar taxa de la cec bank si buletinul si in 2 ore pasaportul a fost gata .
Prietenul meu a dat la buletin la bacau cu tot cu CNP si a fost gata in 2 zile .

cit te-a costat buletinil si pasaportu da si inca o intrebare buletinul ti la dat cu tot cu CNP

Editeaza de catre utilizator joi, 19 mai 2011 22:56:40(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline ausha  
#205 Postat : vineri, 20 mai 2011 14:56:47(UTC)
ausha
lisoi a scris:
cit te-a costat buletinil si pasaportu da si inca o intrebare buletinul ti la dat cu tot cu CNP

da normal ca buletinul a venit cu tot cu CNP , si buletinul a fost 11 lei adica 4 +7 lei si pasaportul am facut temporat si a fost 216 lei
thanks 1 utilizator a multumit ausha acest post util.
Offline Colti  
#206 Postat : vineri, 20 mai 2011 15:23:41(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286
Locatia: Chisinau
ausha a scris:
da normal ca buletinul a venit cu tot cu CNP , si buletinul a fost 11 lei adica 4 +7 lei si pasaportul am facut temporat si a fost 216 lei

Mie mi s-a propus buletin in galati,dar mi-au zis in 10 zile
thanks 1 utilizator a multumit Colti acest post util.
Offline ausha  
#207 Postat : luni, 23 mai 2011 08:56:39(UTC)
ausha
Originally Posted by: Titikol Go to Quoted Post
Mie mi s-a propus buletin in galati,dar mi-au zis in 10 zile

Daca ai CNP el se face si in 2 zile la urgenta , dar normal e cam la 2 saptamini , 10 zile lucratoare
thanks 4 au multumit acest post util ausha.
Offline disperado  
#208 Postat : vineri, 27 mai 2011 11:32:35(UTC)
disperado
Postari: 59
A fost multumit de: 32 -ori in postarea 13
In sfarsit!!! Am luat si eu buletinul, a durat exact 21 de zile (fara CNP). Acum vreau sa-mi fac si pasaport. Stie cineva unde la Bucuresti se fac pasapoartele?

Multumesc
Offline Costel  
#209 Postat : vineri, 27 mai 2011 11:34:59(UTC)
Costel
Postari: 158
A fost multumit de: 36 -ori in postarea 27
Originally Posted by: ausha Go to Quoted Post
Daca ai CNP el se face si in 2 zile la urgenta , dar normal e cam la 2 saptamini , 10 zile lucratoare

da nu stii care-i costul la 2 zile la urgenta ?
thanks 1 utilizator a multumit Costel acest post util.
Offline oky  
#210 Postat : vineri, 27 mai 2011 14:12:35(UTC)
Nivel: Incepator
oky
Postari: 7
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 4
Locatia: chisinau
Originally Posted by: disperado Go to Quoted Post
In sfarsit!!! Am luat si eu buletinul, a durat exact 21 de zile (fara CNP). Acum vreau sa-mi fac si pasaport. Stie cineva unde la Bucuresti se fac pasapoartele?

Multumesc

CNP ti l-au scris in cert de nastere?
thanks 1 utilizator a multumit oky acest post util.
Offline Tincutza  
#211 Postat : vineri, 27 mai 2011 14:22:31(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371

Multumesc

pe Nicolae Iorga. Soferii (intermediarii) de pe rutele Chisinau-Bucuresti, cunosc foarte bine unde e sectia de pasapoarte la Bucuresti. Nu e departe de ANC.

Editeaza de catre utilizator vineri, 27 mai 2011 14:23:38(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline disperado  
#212 Postat : sâmbătă, 28 mai 2011 01:03:13(UTC)
disperado
Originally Posted by: oky Go to Quoted Post
CNP ti l-au scris in cert de nastere?

Nu, trebuia? nici macar nu mi l-au cerut cand am luat buletinul. Nu e mare treaba, il scriu singura ;-)
Offline oky  
#213 Postat : sâmbătă, 28 mai 2011 07:29:04(UTC)
oky
Nu, trebuia? nici macar nu mi l-au cerut cand am luat buletinul. Nu e mare treaba, il scriu singura ;-)

De ce intreb, pentru ca cind am dat la buletin, ei mi-au spus ca nu pot sa mi-l inscrie , cum ca cert este tapat si cum sa scrie CNP de mina, ca nu este eliberat de ei si multe altele. Au spus ca pot pe verso cert sa-mi scrie CNP si sa semneze.Le-am zis ca asa nu-mi trebuie, el si asa va fi in buletin.
thanks 1 utilizator a multumit oky acest post util.
Offline disperado  
#214 Postat : duminică, 29 mai 2011 11:25:02(UTC)
disperado
De ce intreb, pentru ca cind am dat la buletin, ei mi-au spus ca nu pot sa mi-l inscrie , cum ca cert este tapat si cum sa scrie CNP de mina, ca nu este eliberat de ei si multe altele. Au spus ca pot pe verso cert sa-mi scrie CNP si sa semneze.Le-am zis ca asa nu-mi trebuie, el si asa va fi in buletin.

inca nu m-am gandit la problema asta, Think Think dar eu cred ca o sa-l scriu de maina singurica cu creionul si atat. oricum nu cred ca conteaza prea mult atat timp cat ai cnp=ul in buletin
thanks 2 au multumit acest post util disperado.
Offline ausha  
#215 Postat : miercuri, 8 iunie 2011 10:03:14(UTC)
ausha
Originally Posted by: Costel Go to Quoted Post
da nu stii care-i costul la 2 zile la urgenta ?

e tot acelas cost numai ca tre sa dai un motiv bun de ce vrei sal faci in 2 zile .
Offline ladybird  
#216 Postat : vineri, 10 iunie 2011 23:15:34(UTC)
ladybird
Postari: 63
A fost multumit de: 59 -ori in postarea 29
[h][h][h][h]Incepand din aceasta luna, oradenii au posibilitatea sa obtina o carte de identitate noua in termen de 48 de ore, in timp ce inscrierea mentiunilor privind schimbarea resedintei a devenit posibila in doar doua ore.
Odata cu desprinderea de Primaria Oradea, in stradania de a-si imbunatati serviciile pe care le ofera populatiei, Directia de Evidenta Persoanelor a creat posibilitatea realizarii cartilor de identitate in regim de urgenta. Contra unei taxe de urgenta de 50 de lei, cetatenii din municipiu si din cele 21 de comune arondate Directiei Oradea primesc cartea de identitate in termen de doua zile de la depunerea dosarului.
thanks 3 au multumit acest post util ladybird.
Offline Phil  
#217 Postat : miercuri, 15 iunie 2011 23:08:22(UTC)
Phil
Postari: 65
A fost multumit de: 52 -ori in postarea 25
Eu ieri am depus pentru buletin la Constanta, mi-au spus sa vin peste o saptamina sa-l iau.
thanks 4 au multumit acest post util Phil.
Offline ladybird  
#218 Postat : joi, 16 iunie 2011 16:25:21(UTC)
ladybird
Postari: 63
A fost multumit de: 59 -ori in postarea 29
Phil, ai pe cineva acolo, sau prin intermediari? Am nevoie si eu sa gasesc pe cineva sa ma ia in spatiu, da imi trebuie repejor si am impresia k la Bucuresti e mai greu, dar prin localitati ar merge mai repede,daca ai pe cineva imi zici te rog si mie,iti multumesc frumos. Imi scrii pe lady_alice9@hotmail.comPray
Offline oky  
#219 Postat : joi, 16 iunie 2011 22:06:37(UTC)
oky
Salut.Cind am depus juramintul, consulul a spus ca daca avem deschisa viza ea se anuleaza, ca deja suntem cetateni romani. Am fost sa depun la buletin si la vama am prezentat pasaportul, asa mi-au zis soferii ca mai bine pasaportul si nu cert galben si cel de nastere, ca oricum pun stampila. Intrebarea mea este daca n-o sa fie probleme daca eu ma duc dupa buletin, trec vama tot cu pasaportul,in baza lor de date nu apare ca eu deja detin cetatenie.
Offline bc  
#220 Postat : joi, 16 iunie 2011 22:09:12(UTC)
bc
Postari: 413
A fost multumit de: 153 -ori in postarea 100
Salut.Cind am depus juramintul, consulul a spus ca daca avem deschisa viza ea se anuleaza, ca deja suntem cetateni romani. Am fost sa depun la buletin si la vama am prezentat pasaportul, asa mi-au zis soferii ca mai bine pasaportul si nu cert galben si cel de nastere, ca oricum pun stampila. Intrebarea mea este daca n-o sa fie probleme daca eu ma duc dupa buletin, trec vama tot cu pasaportul,in baza lor de date nu apare ca eu deja detin cetatenie.

de ce nu ai ascultat consulul? soferii inspira mai multa incredere?
Offline serjmin  
#221 Postat : joi, 16 iunie 2011 22:13:47(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti

of,mama ce probleme au unii!!!Brick wall Brick wall Brick wall .nu-ti fa griji.cum esti cetatean roman asa esti si cetatean al moldovei.nu cred ca o sa fie problema.si sa ne gandim mai bine---si ce fel de problema ar putea fi?sa nu-ti dea buletin?cu ce drept?doar esti cetatean roman.
thanks 1 utilizator a multumit serjmin acest post util.
oky
Offline Phil  
#222 Postat : joi, 23 iunie 2011 00:37:26(UTC)
Phil
Postari: 65
A fost multumit de: 52 -ori in postarea 25
Originally Posted by: Phil Go to Quoted Post
Eu ieri am depus pentru buletin la Constanta, mi-au spus sa vin peste o saptamina sa-l iau.

marti 14.06 am depus pentru buletin si marti 21.06 l-am ridicat. Cel mai interesant e ca doamna care mi l-a elibirat mi-a spus ca buletinul era deja gata pe 16.06 (peste 2 zile) si intradevar pe buletin scrie data eliberarii 16.06 daca stiam ca asa repede il vor face stateam acolo la Constanta 2 zile (la mare) :))
thanks 3 au multumit acest post util Phil.
Offline Cezar  
#223 Postat : sâmbătă, 25 iunie 2011 01:01:34(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida

Da voi sunte-ti cadri.
Tot pe aceeasi grebla calcati. Eu de cand am spus ca din moment ce ai certificcatul galben esti liber, orice nu ar spune la vama. Soferii sunt in primul rand niste ciobeni. Consulul tot e cioban.
Dar legea e lege. Ii scuipi in fata pe politistii de frontiere daca pun bete in roate... blablabla
Offline Colti  
#224 Postat : vineri, 1 iulie 2011 18:32:45(UTC)
Colti
Originally Posted by: Phil Go to Quoted Post
marti 14.06 am depus pentru buletin si marti 21.06 l-am ridicat. Cel mai interesant e ca doamna care mi l-a elibirat mi-a spus ca buletinul era deja gata pe 16.06 (peste 2 zile) si intradevar pe buletin scrie data eliberarii 16.06 daca stiam ca asa repede il vor face stateam acolo la Constanta 2 zile (la mare) :))

Am tot cautat info pe forum si parca nu am gasit,cine si-a facut recent buletinu in Ro,in Bucresti anume?In cit timp e gata?Ma intereseaza real,ca sa pot face niste calcule si programari .d'oh!
Offline anton.goles  
#225 Postat : marți, 5 iulie 2011 13:53:18(UTC)
anton.goles
Postari: 18
A fost multumit de: 14 -ori in postarea 5
Buna am fost la Bucuresti 1 luna si jumatete in urma pentru ca sa-mi fac buletin, totul ma costat cam 130 eu , 30 pentru drum si 100 pentru buletin persoana care mi-a facut a fost foarte buna ,mi-a explicat tot procesul ba chiar si mai mult mi-a spus despre toate actele care am avut nevoie fara sa-mi ceara un ban. La-am cunoscut de pe net e student la universitate acolo e foarte amabil si onest . Si apropo mi-a demonstrat ca scoaterea din spatiu este imposibila fara sentita judecatoreasca asa ca astea sunt toate povesti pentru ca sa bata la pret. Asa ca nu trintiti bani prosteste oameni buni. Va urez succes.
Apropo inainte de a alege locatia unde sa va faceti buletinul ganditiva ca o sa mai aveti nevoie si de alte acte pe parcurs si ar fi bine sa alegeti locatia cea mai potrivita pentru dumneavoastra.
thanks 2 au multumit acest post util anton.goles.
Offline Colti  
#226 Postat : marți, 5 iulie 2011 14:04:43(UTC)
Colti
Originally Posted by: anton.goles Go to Quoted Post
Buna am fost la Bucuresti 1 luna si jumatete in urma pentru ca sa-mi fac buletin, totul ma costat cam 130 eu , 30 pentru drum si 100 pentru buletin persoana care mi-a facut a fost foarte buna ,mi-a explicat tot procesul ba chiar si mai mult mi-a spus despre toate actele care am avut nevoie fara sa-mi ceara un ban. La-am cunoscut de pe net e student la universitate acolo e foarte amabil si onest . Si apropo mi-a demonstrat ca scoaterea din spatiu este imposibila fara sentita judecatoreasca asa ca astea sunt toate povesti pentru ca sa bata la pret. Asa ca nu trintiti bani prosteste oameni buni. Va urez succes.
Apropo inainte de a alege locatia unde sa va faceti buletinul ganditiva ca o sa mai aveti nevoie si de alte acte pe parcurs si ar fi bine sa alegeti locatia cea mai potrivita pentru dumneavoastra.

Anton in cit timp a fost gata buletinul?Ma suna acum unu si imi propune luare in spatiu cu 250 EuroLOL ,i-am spus-nu a-ti dat peste om,astia icnearca toate variantele se vede ca ...daca cineva pune botuBlushing
thanks 3 au multumit acest post util Colti.
Offline iulia_ma  
#227 Postat : vineri, 8 iulie 2011 10:11:01(UTC)
iulia_ma
Postari: 3
Salut,

Stiti cumva daca imi fac cetatenie si sunt bursiera a statului Roman nu voi mai primi bursa ?

Apropo de acte, ce acte sunt nevoie pentru resedinta din partea gazdei ?
Offline Alexander  
#228 Postat : vineri, 8 iulie 2011 11:04:05(UTC)
Alexander
Postari: 97
A fost multumit de: 46 -ori in postarea 25
Locatia: Akkerman
Originally Posted by: iulia_ma Go to Quoted Post
Salut,

Stiti cumva daca imi fac cetatenie si sunt bursiera a statului Roman nu voi mai primi bursa ?

Apropo de acte, ce acte sunt nevoie pentru resedinta din partea gazdei ?

Am un prieten care e in aceeasi situatie. El a optat doar pentru Pasaport cu resedinta in Moldova, pentru ca daca isi facea Carte de Identitate in Romania era sa-i anuleze bursa care i-au dat-o initial pentru ca era din R. Moldova. Daca iti faci buletin vei concura cu fratii romani la locurile de bursa.

Mai bine asteapta pana in ultimul an de studii si cand aproape absolvesti fa-ti buletin.
Offline romma  
#229 Postat : vineri, 8 iulie 2011 14:42:50(UTC)
romma
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Buletin
Anton in cit timp a fost gata buletinul?Ma suna acum unu si imi propune luare in spatiu cu 250 EuroLOL ,i-am spus-nu a-ti dat peste om,astia icnearca toate variantele se vede ca ...daca cineva pune botuBlushing [/
Intradevar e prea mult 250 euro///
Offline anton.goles  
#230 Postat : sâmbătă, 9 iulie 2011 10:25:57(UTC)
anton.goles
Am tot cautat info pe forum si parca nu am gasit,cine si-a facut recent buletinu in Ro,in Bucresti anume?In cit timp e gata?Ma intereseaza real,ca sa pot face niste calcule si programari .d'oh!

La bucuresti poti sa-ti faci buletinul in 10-14 zile mi-a propus si aceasta oferta insa am renuntat ca nu ma grabeam nicaieri si mi-a spus cu 140-150 eu , dar putini care ofera acest serviciu, deobicei ei fac la 45. Multi intermediari spun ca la 14 zile si dupa te duc la Bucuresti la sectia unde sunt numai moldoveni practic. Cel mai interesant ca multi din ei cred ca o sa-l primeasca in 14 zile si cand intra la poza si politistul le spune 45 zile si ei raman socati d'oh! ,intermediarul le spune povesti ca sa schimbat legea si bla bla bla vrajeala omul oricum a dat banii si nu are ce sa mai facaBrick wall . Dar intradevar este si la 14 zile ,catare se face in 10. Baiatul cu care am facut se numeste Victor si el mi-a explicat totul cum se face si de ce se face ,chiar am ras tare acolo. Din pacate lumea noastra iubeste sa fie amagita , daca ii spui adevarul ai nostri se sparie, dar daca le spui o minciunica dulce 90% ca o sa-l ai ca client, nu ma refer la toti BigGrin .

Asa ca va doresc si voua sa va gasiti un om de incredere cum am gasit si eu , si nu trebuie sa va sperie realitate succes .
thanks 2 au multumit acest post util anton.goles.
Offline Colti  
#231 Postat : sâmbătă, 9 iulie 2011 10:32:09(UTC)
Colti
La bucuresti poti sa-ti faci buletinul in 10-14 zile mi-a propus si aceasta oferta insa am renuntat ca nu ma grabeam nicaieri si mi-a spus cu 140-150 eu , dar putini care ofera acest serviciu, deobicei ei fac la 45. Multi intermediari spun ca la 14 zile si dupa te duc la Bucuresti la sectia unde sunt numai moldoveni practic. Cel mai interesant ca multi din ei cred ca o sa-l primeasca in 14 zile si cand intra la poza si politistul le spune 45 zile si ei raman socati d'oh! ,intermediarul le spune povesti ca sa schimbat legea si bla bla bla vrajeala omul oricum a dat banii si nu are ce sa mai facaBrick wall . Dar intradevar este si la 14 zile ,catare se face in 10. Baiatul cu care am facut se numeste Victor si el mi-a explicat totul cum se face si de ce se face ,chiar am ras tare acolo. Din pacate lumea noastra iubeste sa fie amagita , daca ii spui adevarul ai nostri se sparie, dar daca le spui o minciunica dulce 90% ca o sa-l ai ca client, nu ma refer la toti BigGrin .

Asa ca va doresc si voua sa va gasiti un om de incredere cum am gasit si eu , si nu trebuie sa va sperie realitate succes .

Poti sa scrii cum se face la 14 zile?Iata eu cit am cautat si de la inceput spun toti 10 -14 zile,dar cind ii iai la hora si le lamuresti :"Spune adevarul,c-ap sa nu am nervi ca nu il iau la 14 zile nici eu cu tine si nici tu cu mine"ap recunosc ca nu iese la 14 zile ci la 45.Altii spun ca:"o sa va spuna la sectie cind depuneti',dar le-am spus ca asa raspuns nu ma aranjeaza ca eu nu vin la bucuresti sa aflu asa raspuns,doar a-ti dat cu alti oameni ieri,azi,cit le-a zis lor?si atunci dispar totiLOL .
Offline rita_scumpica  
#232 Postat : sâmbătă, 9 iulie 2011 10:53:42(UTC)
rita_scumpica
Postari: 76
A fost multumit de: 14 -ori in postarea 10
Locatia: Geneve
Originally Posted by: ausha Go to Quoted Post

foarte fain...asa stiu ce sa fac cu prietenul meu, ca eu sunt tot din bacau...inseamna ca merge destul de repede acolo....super....mersi mult!!!!!
Offline anton.goles  
#233 Postat : sâmbătă, 9 iulie 2011 14:56:00(UTC)
anton.goles
Poti sa scrii cum se face la 14 zile?Iata eu cit am cautat si de la inceput spun toti 10 -14 zile,dar cind ii iai la hora si le lamuresti :"Spune adevarul,c-ap sa nu am nervi ca nu il iau la 14 zile nici eu cu tine si nici tu cu mine"ap recunosc ca nu iese la 14 zile ci la 45.Altii spun ca:"o sa va spuna la sectie cind depuneti',dar le-am spus ca asa raspuns nu ma aranjeaza ca eu nu vin la bucuresti sa aflu asa raspuns,doar a-ti dat cu alti oameni ieri,azi,cit le-a zis lor?si atunci dispar totiLOL .

Pentru ca sa-ti faci la 10-14 zile e nevoie sa mergi la alta sectie nu la sectia unde vin toti moldovenii BigGrin ,din pacate proprietarii care iau in spatiu si care lucreaza cu soferii si intermediarii din moldova au la adresa foarte multe persoane, 500-600 si mai mult, am auzit ca cica campioana are 6000 mii BigGrin de moldoveni +/-, si ei nu pot sa mearga la alta sectie fiindca le respinge cererea indata. Pentru ca sa faci la 14 zile ai nevoie de un proprietar cat de cat curat, dar acolo numarul e limitat nu e posibil sa bage multi oameni ca ii respinge si poate sa-i controleze la adresa. Pot sa-ti recomand pe cineva daca vrei dar ia 140-150 depinde de cererea pe care o are.

Editeaza de catre utilizator duminică, 17 iulie 2011 22:26:07(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline serjmin  
#234 Postat : sâmbătă, 16 iulie 2011 11:54:12(UTC)
serjmin
Pentru ca sa-ti faci la 10-14 zile e nevoie sa mergi la alta sectie nu la sectia unde vin toti moldovenii BigGrin ,din pacate proprietarii care iau in spatiu si care lucreaza cu soferii si intermediarii din moldova au la adresa foarte multe persoane, mai mult de 500-600 si mai mult, am auzit ca cica campioana are 6000 mii BigGrin de moldoveni +/-, si ei nu pot sa mearga la alta sectie fiindca le respinge cererea indata. Pentru ca sa faci la 14 zile ai nevoie de un proprietar cat de cat curat, dar acolo numarul e limitat nu e posibil sa bage multi oameni ca ii respinge si poate sa-i controleze la adresa. Pot sa-ti recomand pe cineva daca vrei dar ia 140-150 depinde de cererea pe care o are.

dar de buletin in 1-2 zile ati auzit?limba
Offline Tincutza  
#235 Postat : sâmbătă, 16 iulie 2011 13:33:07(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: dosar(serjmin) Go to Quoted Post

DaBlushing
Offline serjmin  
#236 Postat : sâmbătă, 16 iulie 2011 15:13:28(UTC)
serjmin
Originally Posted by: Tincutza Go to Quoted Post
DaBlushing

si ce stii?se face?
Offline Tincutza  
#237 Postat : sâmbătă, 16 iulie 2011 15:36:18(UTC)
Tincutza
si ce stii?se face?

Da, se face BigGrin
Numai daca ai un motiv destul de intemeiat ca atasezi o cerere de urgentare si costa mai mult.
Nu mai tin minte cine a postat aici pe forum.
Au trecut luni bunishoare!
(eu nu vreau sa duc pe nimeni in eroare, dar stiu ceea ce am citit pe forum).

Sa te intreb pe tine:Wink
Dar la noi in MD cum de se fac si la 1 zi buletinele? BigGrin
De ce sa nu se faca si in Romania?
Noi moldovenii nu ne folosim de serviciile astea din Romania pt ca nu stim de eleBigGrin

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 16 iulie 2011 15:38:14(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline serjmin  
#238 Postat : sâmbătă, 16 iulie 2011 15:39:07(UTC)
serjmin
Originally Posted by: Tincutza Go to Quoted Post
Da, se face BigGrin
Numai daca ai un motiv destul de intemeiat ca atasezi o cerere de urgentare si costa mai mult.
Nu mai tin minte cine a postat aici pe forum.
Au trecut luni bunishoare!
(eu nu vreau sa duc pe nimeni in eroare, dar stiu ceea ce am citit pe forum).

Sa te intreb pe tine:Wink
Dar la noi in MD cum de se fac si la 1 zi buletinele? BigGrin
De ce sa nu se faca si in Romania?
Noi moldovenii nu ne folosim de serviciile astea din Romania pt ca nu stim de eleBigGrin

ai dreptate-se face in moldova -se face si in romania.totul e legat de copeici.
Offline romma  
#239 Postat : sâmbătă, 16 iulie 2011 16:31:34(UTC)
romma
eu am facut buletin in 7 zile;)
Offline serjmin  
#240 Postat : sâmbătă, 16 iulie 2011 16:40:34(UTC)
serjmin
Originally Posted by: romma Go to Quoted Post
eu am facut buletin in 7 zile;)

cu ce bani si unde?
Offline romma  
#241 Postat : sâmbătă, 16 iulie 2011 16:53:24(UTC)
romma
la connstanta 120 euro...
thanks 1 utilizator a multumit romma acest post util.
Offline anton.goles  
#242 Postat : duminică, 17 iulie 2011 22:24:18(UTC)
anton.goles
sigur ca am auzit , dar nu la Bucuresti sigur ,in sat la maca se poate de facut liber ca ei nu au de lucru si pot sa-ti faca pe loc. Dar daca mai ai nevoie de alte acte nu e buna varianta cu satele.
Offline serjmin  
#243 Postat : duminică, 17 iulie 2011 22:58:48(UTC)
serjmin
sigur ca am auzit , dar nu la Bucuresti sigur ,in sat la maca se poate de facut liber ca ei nu au de lucru si pot sa-ti faca pe loc. Dar daca mai ai nevoie de alte acte nu e buna varianta cu satele.

eu stiu la buftea(judetul arges,langa bucuresti)-dar cu conditia ca nu ai avut pasaport cu domiciliul in strainatate.
Offline DyMa  
#244 Postat : duminică, 17 iulie 2011 23:26:24(UTC)
DyMa
Postari: 44
A fost multumit de: 9 -ori in postarea 6
eu stiu la buftea(judetul arges,langa bucuresti)-dar cu conditia ca nu ai avut pasaport cu domiciliul in strainatate.

adica ce ai invedere ??? ca cum obtii certificatul de nastere deodat sa dai la buletin???
Offline Oliandra  
#245 Postat : duminică, 17 iulie 2011 23:28:11(UTC)
Oliandra
Postari: 104
A fost multumit de: 14 -ori in postarea 11
Originally Posted by: Cezar Go to Quoted Post
Da voi sunte-ti cadri.
Tot pe aceeasi grebla calcati. Eu de cand am spus ca din moment ce ai certificcatul galben esti liber, orice nu ar spune la vama. Soferii sunt in primul rand niste ciobeni. Consulul tot e cioban.
Dar legea e lege. Ii scuipi in fata pe politistii de frontiere daca pun bete in roate... blablabla

Cezar Salut!Dar cu certificatul galben poți să pleci și in alte țări europene?sau e valabil doar in Romania?Mersi pentru răspunsThink
Offline serjmin  
#246 Postat : duminică, 17 iulie 2011 23:41:19(UTC)
serjmin
Originally Posted by: DyMa Go to Quoted Post
adica ce ai invedere ??? ca cum obtii certificatul de nastere deodat sa dai la buletin???

corect,dai de buletin si de pasaport dupa ce faci buletinul.
Offline DyMa  
#247 Postat : luni, 18 iulie 2011 00:15:01(UTC)
DyMa
Postari: 44
A fost multumit de: 9 -ori in postarea 6
corect,dai de buletin si de pasaport dupa ce faci buletinul.

'

da ce importata are ... doar in pasaport scrie cu resedinta in moldova dac la moment nu iti trebuie buletinul... poti sa il faci peste vreo 2 ani si deam faci alt pasaport cu date noi... are vreo importanta???

Originally Posted by: Oliandra Go to Quoted Post
Cezar Salut!Dar cu certificatul galben poți să pleci și in alte țări europene?sau e valabil doar in Romania?Mersi pentru răspunsThink

interesant .. si eu as vrea sa aflu asa info.. cine stie?

da dac nu e posibel mai repejor de obtinut viza ???

Editeaza de catre utilizator luni, 18 iulie 2011 00:16:24(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Ganster  
#248 Postat : luni, 18 iulie 2011 03:23:29(UTC)
Ganster
Postari: 579
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 167 -ori in postarea 87
Originally Posted by: Oliandra Go to Quoted Post

nu poti
dar poti sa deschizi usor viza
Offline serjmin  
#249 Postat : luni, 18 iulie 2011 04:38:52(UTC)
serjmin
Originally Posted by: DyMa Go to Quoted Post
'

da ce importata are ... doar in pasaport scrie cu resedinta in moldova dac la moment nu iti trebuie buletinul... poti sa il faci peste vreo 2 ani si deam faci alt pasaport cu date noi... are vreo importanta???

daca ai pasaport cu domiciliul in strainatate si vrei sa faci buletin-----cei de la evidenta persoane trimit solicitare la directia de pasapoarte si asteapta raspuns.
din acest motiv nu se primeste sa faci buletin in 1-2 zile.

Editeaza de catre utilizator luni, 18 iulie 2011 04:40:19(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Adrian84  
#250 Postat : luni, 18 iulie 2011 10:23:41(UTC)
Adrian84
Postari: 93
A fost multumit de: 37 -ori in postarea 21
doreste cineva maine dimineata sa plece la Suceava?

Editeaza de catre utilizator miercuri, 20 iulie 2011 16:29:41(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Utilizatori pe tema
6 Pagini«<3456>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.