Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

2 Pagini12>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline Veaceslav  
#1 Postat : 10 iulie 2010 4:01:59(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Veaceslav
Postari: 284
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 80
Locatia: London
De ieri, Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie s-a mutat într-un sediu nou (unul în care renovarea şi amenajarea mai continuă, deocamdată).

Astfel, dosarele de redobândire a cetăţeniei române nu mai sunt primite la vechea adresă Str. Petofi Sandor nr. 47, Sector 1, Bucureşti, ci la adresa Smârdan nr. 3, sector 3, Bucureşti.

Ca puncte de reper, aveţi sediul principal al Băncii Comerciale Române pe dreapta, Biserica Sfântul Nicolae-Şelari şi Universitatea “Spiru Haret”.

Mijloace de transport: Metrou – Staţia Universitate (aveţi aici harta Metrou), RATB – troleibuze: 61, 66, 69, 70, 85, 90, 91, 92, autobuze: 336, 601 şi ar mai fi 311 care vă aduce până la Piaţa Rosetti, la 2 minute de mers pe jos de Piaţa Universităţii.

Orarul de lucru este acelaşi (în ziua de miercuri a fiecărei săptămâni, de la ora 9,00 la ora 17,00) şi, în continuare, se fac liste cu o zi sau chiar cu două înainte.

+40 21 315-35-08
+40 21 315-35-15
+40 21 315-35-23

Editeaza de catre moderator 26 martie 2011 12:18:47(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Veaceslav ataseaza urmatoarea imagine/imagini:
Autoritatea-Nationala-pentru-Cetatenie-sediu-Bucur.gif
thanks 16 au multumit acest post util Veaceslav.
Offline Dumi  
#2 Postat : 11 iulie 2010 17:37:20(UTC)
Nivel: Incepator
Dumi
Postari: 2
Locatia: Chisinau
Dar cum ramine cu acei care vor se afle starea dosarului.
Unde trebue sa mearga?
Offline Alexander  
#3 Postat : 11 iulie 2010 17:46:28(UTC)
Alexander
Postari: 97
A fost multumit de: 46 -ori in postarea 25
Locatia: Akkerman
VeaceslavV a scris:
De ieri, Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie s-a mutat într-un sediu nou (unul în care renovarea şi amenajarea mai continuă, deocamdată).

Astfel, dosarele de redobândire a cetăţeniei române nu mai sunt primite la vechea adresă Str. Petofi Sandor nr. 47, Sector 1, Bucureşti, ci la adresa Smârdan nr. 3, sector 5, Bucureşti.

Ca puncte de reper, aveţi sediul principal al Băncii Comerciale Române pe dreapta, Biserica Sfântul Nicolae-Şelari şi Universitatea “Spiru Haret”.

Mijloace de transport: Metrou – Staţia Universitate (aveţi aici harta Metrou), RATB – troleibuze: 61, 66, 69, 70, 85, 90, 91, 92, autobuze: 336, 601 şi ar mai fi 311 care vă aduce până la Piaţa Rosetti, la 2 minute de mers pe jos de Piaţa Universităţii.

Orarul de lucru este acelaşi (în ziua de miercuri a fiecărei săptămâni, de la ora 9,00 la ora 17,00) şi, în continuare, se fac liste cu o zi sau chiar cu două înainte.

Telefon de contact au?
Offline Veaceslav  
#4 Postat : 11 iulie 2010 18:50:18(UTC)
Veaceslav
Alexander a scris:
Telefon de contact au?

+40 21 315-35-08
+40 21 315-35-15
+40 21 315-35-23

Editeaza de catre utilizator 21 iulie 2010 17:38:51(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline corinadorinbudeanu  
#5 Postat : 14 iulie 2010 13:44:35(UTC)
corinadorinbudeanu
Postari: 8
Locatia: Romania
Buna! Cine e la curent...De ce nu mai afiseaza astia pe just.ro lista cu persoanele ce tre sa depuna juramantul. Lunile trecute apareau cate doua liste pe luna. Azi e 14 si nu a aparut nici una. Ce se intimpla?
Offline inateptare  
#6 Postat : 14 iulie 2010 14:13:33(UTC)
inateptare
Postari: 206
A fost multumit de: 84 -ori in postarea 42
Locatia: platesc bani sau schimb sufletul pe certificat de nastere sufletul e uzat in stare buna, cu garantie teimd@mail.ru
Corina nu retrai ANC si-a schimbat sediul si ei nu au timp sa publice listele, ei acum cauta aparatul de cafea, pe care inca nu l-a adus nimeni.
Totuna dupa ce depui juramantul mai tre sa astepti undeva 3 luni pana primesti Adeverinta de nastere RO si inca 2 saptamani p/u pasaport si o luna p/u cartea de identitate asa ca cu o luna mai mult cu una mai putin deja nu conteaza 8-[
Offline Livia din Iurceni  
#7 Postat : 14 iulie 2010 20:00:53(UTC)
Livia din Iurceni
Postari: 9
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Romania Bucuresti
:-({|=
.......astazi am fost la Autoritatea...p/u cetatenie,am angajat un avocat sa se intereseze de dosarul surorii mele din Iurceni,Nisporeni,depus in 2008.Ia dat aviz pozitiv,bun avocat,ma costat doar 65 euro.Intradevar,daca nu se intereseaza nimeni de starea dosarului tau,astepti mult si bine.Ea,(sora mea), a scris pana azi peste 4 scrisori recomandate,sa afle macar nr.la dosar,...nimic.Si inca ceva,pe la 15.30 erau peste 100 de oameni in rand,iar pe la 16.30 erau doar 5 oameni.....Programul e pana la 17.00. Deci,nu e cazul sa veniti chiar cu noaptea"n cap.Cel putin azi aceasta era situatia de la fata locului.

Editeaza de catre utilizator 22 iulie 2010 13:49:36(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline alex_alex  
#8 Postat : 14 iulie 2010 20:23:41(UTC)
alex_alex
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 2
Locatia: Iasi
Poti sa ne spui la care sediu ai fost? Cel vechi sau la adresa noua care e postata mai sus, adica in sectorul 5.
Offline Dumi  
#9 Postat : 14 iulie 2010 21:53:54(UTC)
Dumi
Postari: 2
Livia spune te rog
Dar fara avocat prin procura pot sa aflu pentru sotie dosar depus in 2008

Editeaza de catre utilizator 14 iulie 2010 21:54:56(UTC)  | Motiv: Nespecificat

#10 Postat : 15 iulie 2010 1:00:17(UTC)
Livia din Iurceni
.....Sediul actual pentru depunerea dosarelor de redobandire a cet.romane(Autoritatea Nationala pentru cetatenie) se afla acum pe strada Smardan nr.3 sector 5 (8 minute de mers pe jos de la statia de metrou Universitate-centru).Programul de depunere a dosarelor 9.00-17.00(pentru avocati 15.00-17.00).Dar in intervalul orar al avocatilor se intra,cei drept,mai rar,si cetatenii care doresc sa depuna dosarul.Dar musai e sa aveti un biletel cu nr.de intrare,care,probabil se ia dimineata de la asa numita "registratura" de langa usa de intrare.
Atentie ! -intrarea la Autoritatea Nationala p/u Cetatenie se face prin spatele cladirii aflate pe strada Smardan.nr 3.

2.-----am fost intrebata daca se poate intreba despre starea dosarului avand procura[fara avocat].Da, se poate,dar numai prin rude de gradul 1-pana la gradul 4(inclusiv sotul/sotia).Sau in baza unei procuri ce justifica starea sanatatii grave, a aceleia ca nu va puteti deplasa personal (insotita de actele medicale respective).

Editeaza de catre utilizator 15 iulie 2010 16:11:33(UTC)  | Motiv: Nespecificat

#11 Postat : 15 iulie 2010 2:37:48(UTC)
Livia din Iurceni
Da,Dumi,se poate,si fara avocat.Sot/sotie sau rude de pana la gradul 4.
Offline Alexander  
#12 Postat : 15 iulie 2010 11:02:57(UTC)
Alexander
Postari: 97
A fost multumit de: 46 -ori in postarea 25
Locatia: Akkerman
Livia din Iurceni a scris:
.....Sediul actual pentru depunerea dosarelor de redobandire a cet.romane(Autoritatea Nationala pentru cetatenie) se afla acum pe strada Smardan nr.3 sector 5 (8 minute de mers pe jos de la statia de metrou Universitate-centru).Programul de depunere a dosarelor 9.00-17.00(pentru avocati 15.00-17.00).Dar in intervalul orar al avocatilor se intra,cei drept,mai rar,si cetatenii care doresc sa depuna dosarul.Dar musai e sa aveti un biletel cu nr.de intrare,care,probabil se ia dimineata de la asa numita "registratura" de langa usa de intrare.
Atentie ! -intrarea la Autoritatea Nationala p/u Cetatenie se face prin spatele cladirii aflate pe strada Smardan.nr 3.

2.-----am fost intrebata daca se poate intreba despre starea dosarului avand procura.Da, se poate,dar numai prin rude de gradul 1-pana la gradul 4.Sau in baza unei procuri ce justifica starea sanatatii grave, a aceleia ca nu va puteti deplasa personal.

Livia din Iurceni, nu stii vreun numar de contact de la sediul nou ANC?
#13 Postat : 15 iulie 2010 15:42:01(UTC)
Livia din Iurceni
Numarul de telefon este: 037.204.2003
Dar tre"sa ai mare noroc sa-ti raspunda cineva.
Sper sa fii tu cel norocos.
Bafta.
Offline stell  
#14 Postat : 15 iulie 2010 16:08:29(UTC)
stell
Postari: 172
A fost multumit de: 63 -ori in postarea 25
Locatia: R.Moldova
Numarul de telefon este: 037.204.2003
Dar tre"sa ai mare noroc sa-ti raspunda cineva.
Sper sa fii tu cel norocos.
Bafta.

Acesta e numarul vechi la care de mult nu mai raspunde nimeni.

#15 Postat : 15 iulie 2010 16:36:02(UTC)
Livia din Iurceni
Am sunat chiar acum la MINISTERUL JUSTITIEI

Bucureşti, Str. Apolodor, Nr.17, sector 5.

Web: www.just.ro

Serviciul pentru Relaţii cu Publicul
Şef serviciu: Cătălina Stănescu
Număr de telefon secretariat 037 204 1046
(locuesc in Bucuresti)

si mi sa confirmat de catre doamna Catalina S. ca desi A.N.C are sediul pe strada Smardan nr.3, numarul de telefon al acesteea a ramas acelas.037.204.2003
Puteti sa sunati si voi si sa va convingeti.

P.S._ probabil o fi altul,si nu vor sa-l spuna. Cel putin cand am fost eri la A.N.C si-mi asteptam avocatul sa-mi solutioneze/urgenteze dosarul surorii mele din R.Moldova( a durat 1 ora 40 min),telefonul de la registratura suna in disperare,si nu se sinchisea nimeni sa raspunda.

Editeaza de catre utilizator 15 iulie 2010 16:53:16(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Cezar  
#16 Postat : 15 iulie 2010 18:47:55(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1398 -ori in postarea 855
Locatia: Antarctida
Nu inteleg de ce atata zarva cu numarul ca de obicei numarul nu e legat de adresa, sector etc. Chiar in Moldova se poate de mutat numarul pe alta adresa (de exemplu in raza Chisinaului). Asa si cu ANC treb sa fie. E bred sa schimbi de cateva ori numarul.
chiar daca au schimbat numarul asteptati putin, ca oricum nu veti obtine nimic daca faceti panica.

Editeaza de catre utilizator 15 iulie 2010 18:49:28(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Krafted  
#17 Postat : 15 iulie 2010 18:57:58(UTC)
Krafted
Postari: 47
A fost multumit de: 10 -ori in postarea 5
Nu va faceti griji, ca daca se schimba numarul - il vor afisa pe site, ca nu au dreptul sa ascunda asa informatie, oricat de tare nu ar vrea sa nu fie deranjati de nimeni.
Offline andrei 7004  
#18 Postat : 17 iulie 2010 1:06:57(UTC)
andrei 7004
Postari: 1
Locatia corecta este conform pozei de mai jos.

UserPostedImage

VeaceslavV a scris:

Astfel, dosarele de redobândire a cetăţeniei române nu mai sunt primite la vechea adresă Str. Petofi Sandor nr. 47, Sector 1, Bucureşti, ci la adresa Smârdan nr. 3, sector 5, Bucureşti.

Offline agata  
#19 Postat : 17 iulie 2010 19:41:46(UTC)
agata
Postari: 4
Salut! As vrea sa aflu , daca ar putea sa-mi scrie cineva raspuns: ce ar fi sa insemne notiunile de Termen de comunicare, TERMEN COMISIE, AVIZ POZITIV, DOSARE NOI, toate luate de pe just.ro. Merci mult.
Offline agata  
#20 Postat : 17 iulie 2010 19:57:29(UTC)
agata
Si inca una: unde sa-mi caut mesajul trimis anterior in acest site.
Offline AlexandruL  
#21 Postat : 17 iulie 2010 20:02:55(UTC)
AlexandruL
Postari: 296
A fost multumit de: 85 -ori in postarea 35
agata a scris:
Si inca una: unde sa-mi caut mesajul trimis anterior in acest site.

Applause Applause Applause
Offline ttt  
#22 Postat : 17 iulie 2010 20:46:45(UTC)
ttt
Postari: 99
A fost multumit de: 41 -ori in postarea 18
agata a scris:
Salut! As vrea sa aflu , daca ar putea sa-mi scrie cineva raspuns: ce ar fi sa insemne notiunile de Termen de comunicare, TERMEN COMISIE, AVIZ POZITIV, DOSARE NOI, toate luate de pe just.ro. Merci mult.

Incearca sa cunosti acesti termeni de pe http://cetatenie-romana.info
Offline agata  
#23 Postat : 18 iulie 2010 6:46:00(UTC)
agata
ttt a scris:
Incearca sa cunosti acesti termeni de pe http://cetatenie-romana.info

Merci, dar de asa raspuns nu am avut nevoie.
Daca imi poate cineva explica ce ar fi sa insemne notiunile de Termen de comunicare, TERMEN COMISIE, AVIZ POZITIV, DOSARE NOI, toate luate de pe just.ro., i-as fi fost foarte recunoscatoare.
Offline Fiodor  
#24 Postat : 18 iulie 2010 14:40:27(UTC)
Fiodor
Postari: 225
A fost multumit de: 140 -ori in postarea 38
Locatia: forumist
agata a scris:
Merci, dar de asa raspuns nu am avut nevoie.
Daca imi poate cineva explica ce ar fi sa insemne notiunile de Termen de comunicare, TERMEN COMISIE, AVIZ POZITIV, DOSARE NOI, toate luate de pe just.ro., i-as fi fost foarte recunoscatoare.

Dosar nou - momentul in care ai depus toate actele pt redobandirea cetateniei(dosar) si fiind alocat un anumit numar de ordine al dosarului poate fi numit inregistrarea unui nou dosar prin care se solicita redobndirea cetatenie romane.
Termen comisie/aviz pozitiv - dosarele sunt procesate in functie de numarul de ordine,in functie de domiciliu pe care l-ai optat(in RO sau in strainatate si din moment ce dosarul intra la comisie perioada avizului poate dura cam vreo 30zile
Termen de comunicare- dupa ce dosarul a trecut de comisie si este avizat pozitiv urmeaza ordonata de guvern, perioada dureaza de la 2la 4luni si dupa acest ordin printr-o scrisoare esti anuntata ca in termen de 3luni poti sa te prezinti la orice sectie consulara a Romaniei pt a te programa sa depui juramantul in cazul in care ai optat sa ai domiciliul peste hotare.
thanks 4 au multumit acest post util Fiodor.
Offline cgv  
#25 Postat : 18 iulie 2010 15:31:30(UTC)
cgv
Postari: 813
Medalii:
A fost multumit de: 279 -ori in postarea 176
Fiodor a scris:
Dosar nou - momentul in care ai depus toate actele pt redobandirea cetateniei(dosar) si fiind alocat un anumit numar de ordine al dosarului poate fi numit inregistrarea unui nou dosar prin care se solicita redobndirea cetatenie romane.
Termen comisie/aviz pozitiv - dosarele sunt procesate in functie de numarul de ordine,in functie de domiciliu pe care l-ai optat(in RO sau in strainatate si din moment ce dosarul intra la comisie perioada avizului poate dura cam vreo 30zile
Termen de comunicare- dupa ce dosarul a trecut de comisie si este avizat pozitiv urmeaza ordonata de guvern, perioada dureaza de la 2la 4luni si dupa acest ordin printr-o scrisoare esti anuntata ca in termen de 3luni poti sa te prezinti la orice sectie consulara a Romaniei pt a te programa sa depui juramantul in cazul in care ai optat sa ai domiciliul peste hotare.

Fiodor, aceste termene care agata nu le stie le-a luat de pe just.ro la "Stadiu dosar" care nu mai este actual de mult timp, nu inteleg de ce n-au fost sterse cind s-a modificat pagina.
http://www.just.ro/Meniu.../tabid/1067/Default.aspx

Termen de comunicare - asta-i data cand a fost plasat acest anunt
termen comisie - asta-i data cand dosarul se va scoate de pe un raft prafuit si va fi dus la examinare
aviz pozitiv - data la care dosarul a primit acordul de la comisie ca persoana data sa primeasca cetatenia romana
dosare noi - dosarele care au ajuns la DC(ANC) de la consulate si le-a fost atribuit numar la dosar.

Mai repet inca o data, aceasta informatie din "Stadiu dosar" nu mai este actuala de mult timp.

Editeaza de catre utilizator 18 iulie 2010 15:33:07(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 4 au multumit acest post util cgv.
Offline ady  
#26 Postat : 19 iulie 2010 12:03:13(UTC)
ady
Postari: 152
VeaceslavV a scris:

ba fratilor, daca tot preluati stirea, aveti un pic de bun simt si bagati sursa: http://www.vreau-cetatenie.eu/ , urmaresc de ceva vreme si vad ca in mare parte cam de acolo le copiati....Sanatate!
thanks 1 utilizator a multumit ady acest post util.
Offline stell  
#27 Postat : 19 iulie 2010 13:32:15(UTC)
stell
Postari: 172
A fost multumit de: 63 -ori in postarea 25
Locatia: R.Moldova
Cunoaste cineva , care e situatia la noul sediu al DC , se misca ei ceva acolo s-au sint in amortire de la canicula?
Offline asturion  
#28 Postat : 19 iulie 2010 14:44:56(UTC)
asturion
Postari: 1
Locatia: Moldova
:-({|=
.......astazi am fost la Autoritatea...p/u cetatenie,am angajat un avocat sa se intereseze de dosarul surorii mele din Iurceni,Nisporeni,depus in 2008.Ia dat aviz pozitiv,bun avocat,ma costat doar 65 euro.Intradevar,daca nu se intereseaza nimeni de starea dosarului tau,astepti mult si bine.Ia,(sora mea), a scris pana azi peste 4 scrisori recomandate,sa afle macar nr.la dosar,...nimic.Si inca ceva,pe la 15.30 erau peste 100 de oameni in rand,iar pe la 16.30 erau doar 5 oameni.....Programul e pana la 17.00. Deci,nu e cazul sa veniti chiar cu noaptea"n cap.Cel putin azi aceasta era situatia de la fata locului.

Livia, spune-mi te rog numele şi numărul de telefon (coordonatele) al acelui avocat bun care te-a ajutat să obţii aviz pozitiv pentru sora ta.
#29 Postat : 20 iulie 2010 23:21:56(UTC)
Livia din Iurceni
cenzurat

Editeaza de catre moderator 23 iulie 2010 12:16:44(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Livia din Iurceni acest post util.
Offline jeremi  
#30 Postat : 21 iulie 2010 10:43:28(UTC)
jeremi
Postari: 91
A fost multumit de: 61 -ori in postarea 30
da nu le mai faceti atita publicitate escrocilor astia de avocati,sunt toti la fel promit ca cica rezolva urgenteaza,pe dracu,trebuie sa depuneti un pic mintea in miscare mai cititi ce scrie lumea pe acest forum,informativa si apoi faceti ca ei.
Daca aveti multi bani mai bine donatii,decit sa-i dati smecherilor!!!
Offline .......  
#31 Postat : 21 iulie 2010 10:55:38(UTC)
.......
Postari: 1,146
A fost multumit de: 204 -ori in postarea 140
Locatia: ..............
jeremi a scris:
da nu le mai faceti atita publicitate escrocilor astia de avocati,sunt toti la fel promit ca cica rezolva urgenteaza,pe dracu,trebuie sa depuneti un pic mintea in miscare mai cititi ce scrie lumea pe acest forum,informativa si apoi faceti ca ei.
Daca aveti multi bani mai bine donatii,decit sa-i dati smecherilor!!!

jeremi, daca de exemplu tu ai sta acasa si ai avea grija de o persoana apropiata imobilizata la pat (doamne fereste) sau ai un sef care nu iti da nici o zi libera ca altfel iti pierzi job-ul sau ai fi plecat in alta tara si nu poti sa pleci de acolo - atunci cum sa faci personal toata treaba? Sunt unii care pot, sunt altii care nu pot din motivele lor personale, pe care nu neaparat trebuie sa le dezvaluie sau sa se scuze in fata cuiva.

E alegerea fiecaruia cum procedeaza, omu intra pe forum, se informeaza si isi adaptaeaza deciziile in functie de posibilitati. Nu mai judecati pe altii in halul asta, fiecare e stapan pe deciziile si banii lui.
thanks 5 au multumit acest post util ........
Offline asturion2  
#32 Postat : 21 iulie 2010 11:17:02(UTC)
Nivel: Membru
asturion2
Postari: 14
M

Editeaza de catre utilizator 15 august 2010 18:51:11(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Diesel  
#33 Postat : 23 iulie 2010 9:49:28(UTC)
Diesel
Postari: 6
Buna,imi putetsi spune , eu am depus actele in ianuarie 2010 mi-au spus sa ashtept scrisoare cu aviz poz/neg dar au trecut deacum 7 luni shi nu am nimik raspuns,imi putetsi spune ce pot sa fac ,pot sa vad etapa actelor,shi mai apar in monitor sau nu,va mutsumesk mult
Offline .......  
#34 Postat : 23 iulie 2010 12:30:52(UTC)
.......
Diesel a scris:
Buna,imi putetsi spune , eu am depus actele in ianuarie 2010 mi-au spus sa ashtept scrisoare cu aviz poz/neg dar au trecut deacum 7 luni shi nu am nimik raspuns,imi putetsi spune ce pot sa fac ,pot sa vad etapa actelor,shi mai apar in monitor sau nu,va mutsumesk mult

Trimite o scrisoare la Bucuresti si intreaba de situatia dosarului tau.

In Monitorul Oficial nu se mai publica listele de cetatenii. Instiintarea/programarea pentru juramant ei o trimit prin scrisoare la adresa de domiciliu.
Offline Diesel  
#35 Postat : 23 iulie 2010 13:02:41(UTC)
Diesel
Postari: 6
mersi mult tantan
Offline JeyJey9119  
#36 Postat : 23 iulie 2010 21:47:24(UTC)
JeyJey9119
salut,am si eu o intrebare,cit costa pasaportul si certificatul de nastere romanesc la Bucuresti?cica am auzit ca certificatul de nastere acolo se elibereaza gratuit si nu 155 euro cum la noi si pasaportul in jur de 250 RON in 2 saptamini
Offline Veaceslav  
#37 Postat : 23 iulie 2010 21:57:04(UTC)
Veaceslav
JeyJey9119 a scris:
salut,am si eu o intrebare,cit costa pasaportul si certificatul de nastere romanesc la Bucuresti?cica am auzit ca certificatul de nastere acolo se elibereaza gratuit si nu 155 euro cum la noi si pasaportul in jur de 250 RON in 2 saptamini

Bravo! Singur ti-ai raspunsn la intrebarea ta! Ti dau un sfat - mai citeste forumul si vei afla totul!
Succese!
Offline JeyJey9119  
#38 Postat : 23 iulie 2010 22:23:36(UTC)
JeyJey9119
VeaceslavV a scris:
Bravo! Singur ti-ai raspunsn la intrebarea ta! Ti dau un sfat - mai citeste forumul si vei afla totul!
Succese!

Multumesc de sfat dar pastreazal pentru tine,,,eu nu am de gind sa citesc tot forumul pentru a gasi un raspuns.si nu te mai dai tu asia mare DESTEPT,poti sa raspunzi destul de simplu:"da,ma ai dreptate" si atit
Offline Lilliana  
#39 Postat : 23 iulie 2010 23:25:15(UTC)
Lilliana
Postari: 196
A fost multumit de: 52 -ori in postarea 38
JeyJey9119 a scris:
Multumesc de sfat dar pastreazal pentru tine,,,eu nu am de gind sa citesc tot forumul pentru a gasi un raspuns.si nu te mai dai tu asia mare DESTEPT,poti sa raspunzi destul de simplu:"da,ma ai dreptate" si atit

Pentru obraznici si lenosi - [-( Shame on you
thanks 2 au multumit acest post util Lilliana.
Offline jora35  
#40 Postat : 24 iulie 2010 0:10:16(UTC)
jora35
Postari: 11
Salut la toti,cine poate sa-mi trimita un model de scrisoare pentru a afla stare dosarului,mersi.
Offline yarkii  
#41 Postat : 24 iulie 2010 7:18:00(UTC)
yarkii
Postari: 604
A fost multumit de: 211 -ori in postarea 140
Locatia: Dosar depus 27.04.2010 Iasi/Juramant 11.05.2011
cenzurat

Editeaza de catre moderator 26 iulie 2010 0:42:11(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline JeyJey9119  
#42 Postat : 26 iulie 2010 0:32:12(UTC)
JeyJey9119
cenzurat

Editeaza de catre moderator 26 iulie 2010 0:42:32(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline cgv  
#43 Postat : 26 iulie 2010 0:57:48(UTC)
cgv
Postari: 813
Medalii:
A fost multumit de: 279 -ori in postarea 176
jora35 a scris:
Salut la toti,cine poate sa-mi trimita un model de scrisoare pentru a afla stare dosarului,mersi.

http://cetatenie-romana....dosarului.aspx#post17168
Offline deniska  
#44 Postat : 27 iulie 2010 20:12:20(UTC)
deniska
Postari: 10
salut la toata lumea! am si eu o intrebare vreau sa merg la bucuresti miercuria viitoare. care e situaia acolo, nu stiu nam fost nici odata nici idee nam , potzi afla informatii legate de dosarul depus , sau lasi doar petitie si ei itzi trimet scrisoare sau te contacteaza. sau intri si primesti raspunsul direct. (ca am mai citit ceva timp niste forumuri si cineva scria ca a spus alt motiv pentru ca sa razbata inauntru sa afle informatia de care avea nevoie,si nu prea am intzeles ) cine poate sa ma ajunde , astept un raspuns! mersi .
Offline ttt  
#45 Postat : 29 iulie 2010 12:14:31(UTC)
ttt
Postari: 99
A fost multumit de: 41 -ori in postarea 18
Stie cineva daca cei de la ANC pleaca in vacanta in luna august
Offline rita_scumpica  
#46 Postat : 29 iulie 2010 20:30:18(UTC)
rita_scumpica
Postari: 76
A fost multumit de: 14 -ori in postarea 10
Locatia: Geneve
salutare tuturor....azi prietenul meu a fost la cahul sa isi depuna actele pt viza pt romania si l-au informat acolo ca ANC Galati se inchide incepand cu 1 august...stie cineva ceva de asta?oare o fi numai pt vacanta?multumesc....
Offline Cezar  
#47 Postat : 29 iulie 2010 20:40:46(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1398 -ori in postarea 855
Locatia: Antarctida
rita_scumpica a scris:
salutare tuturor....azi prietenul meu a fost la cahul sa isi depuna actele pt viza pt romania si l-au informat acolo ca ANC Galati se inchide incepand cu 1 august...stie cineva ceva de asta?oare o fi numai pt vacanta?multumesc....

Cine a informat? Consulatul? Intermediarii? Lumea asa vorbeste? Mai concret
Offline rita_scumpica  
#48 Postat : 29 iulie 2010 22:15:12(UTC)
rita_scumpica
Postari: 76
A fost multumit de: 14 -ori in postarea 10
Locatia: Geneve
Cezar a scris:
Cine a informat? Consulatul? Intermediarii? Lumea asa vorbeste? Mai concret

de la ghiseul unde a cerut informatii cu privire la viza si la completarea dosarului pt RD....apoi nush....eu spun ce mi-a zis el....eu totusi ma gandesc ca o fi vacanta...sau nush...
Offline bibigon  
#49 Postat : 30 iulie 2010 11:07:59(UTC)
bibigon
Postari: 328
A fost multumit de: 219 -ori in postarea 109
rita_scumpica a scris:

soferii si cei care intermediaza atat optinerea actelor de stare civila cat si depunerea actelor la consulate si ANC, in fiecare luna fac astfel de zvonuri ca sa rupa cat mai multi bani din acei care nu vor sa se informeze dar uneori uita ca asta este o minciuna care se vede de la un kilometru.
cum pot inchide ANC de la data de 1 august daca aceasta este duminica care este zi de odihna legala pentru bugetari.
M. Lazurca si T. Basescu au decrat public ca de nenumarate ori ca depunerea actelor nu va fi oprita in timpul apropiat lumea continua sa creada in zvonuri din luna in luna
thanks 2 au multumit acest post util bibigon.
Offline .......  
#50 Postat : 30 iulie 2010 11:34:49(UTC)
.......
bibigon a scris:
soferii si cei care intermediaza atat optinerea actelor de stare civila cat si depunerea actelor la consulate si ANC, in fiecare luna fac astfel de zvonuri ca sa rupa cat mai multi bani din acei care nu vor sa se informeze dar uneori uita ca asta este o minciuna care se vede de la un kilometru.
cum pot inchide ANC de la data de 1 august daca aceasta este duminica care este zi de odihna legala pentru bugetari.
M. Lazurca si T. Basescu au decrat public ca de nenumarate ori ca depunerea actelor nu va fi oprita in timpul apropiat lumea continua sa creada in zvonuri din luna in luna

.

Editeaza de catre utilizator 30 iulie 2010 16:39:18(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Utilizatori pe tema
2 Pagini12>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.