Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

22 Pagini«<19202122>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline vikki  
#1001 Postat : marți, 29 mai 2012 12:04:49(UTC)
Nivel: Incepator
vikki
Postari: 1
Originally Posted by: lutza27 Go to Quoted Post
Salut. Azi am depus juramantul si la ambasada au spus ca, da s-a suspendat pe o perioada de 2 saptamani programarea pentru transcrierea CN din motivul ca nu mai au pe ce sa le treanscrie, adica sau terminat formularele. Au promis ca in timp de 2 saptamani o sa rezolve situatia creata.

Eu astazi am telefonat si m-au programat pentru transcrierea CN la Ambasada tocmai pe 6 iulie, daca cineva se mai programeaza scrieti tot asa v-au dat programare peste 1 luna si ceva... Confused
Offline mariska1  
#1002 Postat : miercuri, 30 mai 2012 13:43:52(UTC)
Nivel: Membru
mariska1
Postari: 29
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: chisinau
sotul meu tot a fost programat pe 6 iulie,dar din niste surse sigure am aflat ca ei la consulat nu au foile celea care trebuie completate si de aceea si programeaza asa tirziu,ca sa nu zica lumea ca de ce nu sunt programati si nu se poate nimik in legatura cu asta,noi ne bucurasem ca a dat juramintul repede si sa plecam in stainatate,insa ne intimpinam cu noi probleme
Offline elena stratu  
#1003 Postat : vineri, 8 iunie 2012 19:51:08(UTC)
elena stratu
Postari: 8
Iarasi e suspendata programarea pentru transcriere. Am inteles ca procramarea este deja pentru 20 iulie dar de joi 7 iunie nu se mai programeaza. Daca cineva mai cunoaste ceva va rog sa ne informati.
Offline lutza27  
#1004 Postat : sâmbătă, 9 iunie 2012 17:32:14(UTC)
lutza27
Postari: 5
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 1
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: elena stratu Go to Quoted Post
Iarasi e suspendata programarea pentru transcriere. Am inteles ca procramarea este deja pentru 20 iulie dar de joi 7 iunie nu se mai programeaza. Daca cineva mai cunoaste ceva va rog sa ne informati.

Buna. Eu am telefonat la consulat la 6 iunie si sunt programata pentru 2 august. Think
Offline freddy24  
#1005 Postat : marți, 12 iunie 2012 12:55:55(UTC)
freddy24
Postari: 9
Locatia: peste tot
Salutare la toti. Eu am sunat azi: 12.06.2012. La consulat pe numarul 855002 si mi s-a spus ca sa sun dupa 14-15 iulie 2012 pentru ca nu au foile cele sau ceva cu sistema. rahat cu mac. deam mai bine astept pina in septembrie si plec la bucuresti, ca m-am programat atunci. Atept 2 luni dupa care nu le dau la astia 155 euro(in caz ca daca nu ma programeaza la consulatul din chisinau pina in septembrie.)
In rest , bafta la toti! :D
Offline freddy24  
#1006 Postat : marți, 12 iunie 2012 12:58:38(UTC)
freddy24
Locatia: peste tot
LOL

Editeaza de catre utilizator marți, 12 iunie 2012 12:59:26(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Glorinal  
#1007 Postat : miercuri, 13 iunie 2012 15:18:32(UTC)
Glorinal
Postari: 2
Daca mai stie cineva , ce se aude cu programarile la telefon, chiar atit de incompetenti sunt , de li s-au terminat hirtiile, sau vor sa maresca taxele?
Offline @svetyk@  
#1008 Postat : miercuri, 13 iunie 2012 21:05:32(UTC)
@svetyk@
Postari: 53
A fost multumit de: 13 -ori in postarea 9
eu am depus juramintul pe data de 11 iunie si dl Ministru a spus ca cei care vor sa-si faca certificat de nastere sa se programeze in luna iulie pentru ca la moment n-u au blancuri.....cei care vor sa-si faca certificat de casatorie pot sa se programeze...eu cred ca cei de la consulat vor vacantaBigGrin
Offline ___klhg___  
#1009 Postat : joi, 14 iunie 2012 00:51:35(UTC)
___klhg___
Postari: 114
A fost multumit de: 20 -ori in postarea 12
Dragi forumisti! Am o intrebare (sunt sigur ca s-a discutat pe forum,dar risc sa intreb). Unchiul meu a depus juramantul. Pentru transcrierea cert de nastere si mentiunea de divort s-a programat in febryarie la sector 1 Bucuresti. e posibil sa-si transcrie la consulatul din Moldova certificatul de nastere fara cel de divort??? Multumesc anticipat!
Offline skyline  
#1010 Postat : joi, 14 iunie 2012 09:47:01(UTC)
skyline
Postari: 11
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Originally Posted by: vikki Go to Quoted Post
Eu astazi am telefonat si m-au programat pentru transcrierea CN la Ambasada tocmai pe 6 iulie, daca cineva se mai programeaza scrieti tot asa v-au dat programare peste 1 luna si ceva... Confused

Pe 22 mai am depus juramintul,pe 25 la 9.00 sun s ma programez p/u transcriere si-mi zik:''reveniti peste 2-3 sapt!'' ,tot 25 sun la 13.00 sh ma programeaza p/u 3 iulie (paradox),nici nu vreu s imi inkipui la ce data sint programati cei e au sunat''peste 2-3 sap''
t!!!!!
Offline Glorinal  
#1011 Postat : joi, 14 iunie 2012 11:41:18(UTC)
Glorinal
Postari: 2
Salutare . Se spune ca pina la 15 iulie nu se mai face nici o programare, dar data de 15 nu este exacta, poate sa dureze mai mult..... Situatia e inexacta si problema nu cred ca consta in blancurile pentru certificate.... : ( Moldova, tara minunilor, unde nimeni nu stie ce va fi miine....
Offline Exxon  
#1012 Postat : joi, 14 iunie 2012 15:59:03(UTC)
Exxon
Salutare tuturor !!!
Am o intrebare si sper ca cineva cunoaste raspusul.....
Impreuna cu sotia detinem dubla cetanenie (MD, RO)
Dorim sa facem certificat de nastere romin pentru copil, la consulatul romin, domnisoara de la Ghiseul n1, fericita si zimbitore nea spus sa mergem la Bucuresti, pentru transcrierea certificatului. Ea nea explicat ca copilul sa nascut cu o luna mai inainte de a primi certificatul de cetatenie, si putem face doar la Bucurest.

Iesirea din situatie e sa merg la Bucuresti, sau este posibilitate la Consulat de facut aceasta treaba ? Brick wall
Offline Cezar  
#1013 Postat : joi, 14 iunie 2012 19:26:39(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: Exxon Go to Quoted Post
Salutare tuturor !!!
Am o intrebare si sper ca cineva cunoaste raspusul.....
Impreuna cu sotia detinem dubla cetanenie (MD, RO)
Dorim sa facem certificat de nastere romin pentru copil, la consulatul romin, domnisoara de la Ghiseul n1, fericita si zimbitore nea spus sa mergem la Bucuresti, pentru transcrierea certificatului. Ea nea explicat ca copilul sa nascut cu o luna mai inainte de a primi certificatul de cetatenie, si putem face doar la Bucurest.

Iesirea din situatie e sa merg la Bucuresti, sau este posibilitate la Consulat de facut aceasta treaba ? Brick wall

Daca copilul nu e inclus in careva certificat de cetatenie puteti sa ii transcrieti numai la Bucuresti.
Tiotia de la consulat a avut dreptate, dar ea singura nu stie de ce. Ca s-a nascut cu o luna inainte de juramant nu e dovada (copilul putea fi inclus in certificatul de cetatenie al cariuva din voi la juramant).

Originally Posted by: Glorinal Go to Quoted Post
Salutare . Se spune ca pina la 15 iulie nu se mai face nici o programare, dar data de 15 nu este exacta, poate sa dureze mai mult..... Situatia e inexacta si problema nu cred ca consta in blancurile pentru certificate.... : ( Moldova, tara minunilor, unde nimeni nu stie ce va fi miine....

Au taiat toate padurile si iata e criza de hartie deja. Degraba nici bani nu vor putea tipari. "Sarmanii" ...

Editeaza de catre utilizator joi, 14 iunie 2012 19:28:39(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Alexandru1  
#1014 Postat : vineri, 29 iunie 2012 17:52:28(UTC)
Alexandru1
Salut Cezar!dacă îi fac fiicei mele CI roman. fără pașaport Ro pot să trec vama Ro? fără pașaport MD(albastru)?
Think ///Mersi anticipat!!BigGrin !
Offline Cezar  
#1015 Postat : vineri, 29 iunie 2012 19:30:22(UTC)
Cezar
Originally Posted by: Alexandru1 Go to Quoted Post
Salut Cezar!dacă îi fac fiicei mele CI roman. fără pașaport Ro pot să trec vama Ro? fără pașaport MD(albastru)?
Think ///Mersi anticipat!!BigGrin !

Cu pasaport RO poti trece fara pasaport MD.
Cu CI nu se poate fara pasaport MD. CI romanesc nu intra in actele permise de autoritatile moldovenesti pentru circulatie internationala (adica la frontiera MD).
thanks 1 utilizator a multumit Cezar acest post util.
Offline skyline  
#1016 Postat : luni, 2 iulie 2012 10:51:46(UTC)
skyline
Originally Posted by: Glorinal Go to Quoted Post

astazi 2.07 la consulat a aparut aviz ca toate programarile pe saptamina 2-6 iulie se anuleaza,am sunat- s-a comfirmat.....se anuleaza pe termen nestabilit.....si eu cel care ma bucuram k sunt printre primiiBrick wall Brick wall Brick wall Brick wall Confused Confused Confused
Offline ioanalupu_26  
#1017 Postat : luni, 2 iulie 2012 12:13:11(UTC)
ioanalupu_26
Postari: 196
A fost multumit de: 37 -ori in postarea 30
Locatia: Floresti
Originally Posted by: skyline Go to Quoted Post
astazi 2.07 la consulat a aparut aviz ca toate programarile pe saptamina 2-6 iulie se anuleaza,am sunat- s-a comfirmat.....se anuleaza pe termen nestabilit.....si eu cel care ma bucuram k sunt printre primiiBrick wall Brick wall Brick wall Brick wall Confused Confused Confused

Daaa nu inteleg de ce fac ei asa,doar e in favoarea lor nu mergem la Bucuresti le platim multi bani ca sa facem aici toate actele,care merge in bugetul lor.Doar tot ei au de pierdut.Si e foarte rau ca nu au urgentari in transcrierea actelor de stare civila.Nu zic ca la noi e mai putina birocratie dar e un mare plus ca poti transcrie la orice sectie de stare civila si daca ai bani si intr-o o ora poti sa faci aceste transcrieri.

Chita lume ramine blocata.
Offline <Adi>  
#1018 Postat : luni, 2 iulie 2012 17:30:21(UTC)
<Adi>
Postari: 279
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 29
Locatia: Chisinau, (depus pe 06.05.2011, ordin primit-31.05.2012, juramint de credinta-28.06.2012, CNP-05.09.2012, Pasaport- 26.10.2012
Originally Posted by: ioanalupu_26 Go to Quoted Post
Daaa nu inteleg de ce fac ei asa,doar e in favoarea lor nu mergem la Bucuresti le platim multi bani ca sa facem aici toate actele,care merge in bugetul lor.Doar tot ei au de pierdut.Si e foarte rau ca nu au urgentari in transcrierea actelor de stare civila.Nu zic ca la noi e mai putina birocratie dar e un mare plus ca poti transcrie la orice sectie de stare civila si daca ai bani si intr-o o ora poti sa faci aceste transcrieri.

Chita lume ramine blocata.

M-am programat online la Bucuresti sector 1, va inchipuiti, in septembrie 2013 m-au programat! bataie de joc!
Offline mariska1  
#1019 Postat : miercuri, 4 iulie 2012 13:30:32(UTC)
mariska1
Am citic si eu azi pe site-ul ambasadei ca s-au anulat programarile la transcrierea certficatelor de nastere pe data de 2-6 iulie,asa ca am sunat sa precizez si mi-au confirmat,insa am intrebat-o cind se mai poate de programat pe alta data sau pe alta luna si mi-au spus ca nu se fac programari si nici nu se stie cind se vor face,au spus ca vor posta pe site-ul ambasadei toate informatiile necesare...spuneti si ceilalti ce noutati mai aveti sau ce zvonuri mai auziti
Offline ioanalupu_26  
#1020 Postat : miercuri, 4 iulie 2012 23:08:49(UTC)
ioanalupu_26
Postari: 196
A fost multumit de: 37 -ori in postarea 30
Locatia: Floresti
Originally Posted by: mariska1 Go to Quoted Post
Am citic si eu azi pe site-ul ambasadei ca s-au anulat programarile la transcrierea certficatelor de nastere pe data de 2-6 iulie,asa ca am sunat sa precizez si mi-au confirmat,insa am intrebat-o cind se mai poate de programat pe alta data sau pe alta luna si mi-au spus ca nu se fac programari si nici nu se stie cind se vor face,au spus ca vor posta pe site-ul ambasadei toate informatiile necesare...spuneti si ceilalti ce noutati mai aveti sau ce zvonuri mai auziti

Oare acest stop la transcrieri nu e legat de ceea ce se intimpla in Rominia?
Offline <Adi>  
#1021 Postat : joi, 5 iulie 2012 10:56:17(UTC)
<Adi>
Locatia: Chisinau, (depus pe 06.05.2011, ordin primit-31.05.2012, juramint de credinta-28.06.2012, CNP-05.09.2012, Pasaport- 26.10.2012
Originally Posted by: ioanalupu_26 Go to Quoted Post
Oare acest stop la transcrieri nu e legat de ceea ce se intimpla in Rominia?

Da ce se intimpla in Romania?
Offline ZoneFive  
#1022 Postat : joi, 5 iulie 2012 11:22:10(UTC)
ZoneFive
Postari: 91
A fost multumit de: 33 -ori in postarea 24
Locatia: Dosar XXXXX depus XX.XX.2011 Chisinau
Originally Posted by: < Go to Quoted Post
Da ce se intimpla in Romania?

Basescu are sanse sa devina somer
Offline skyline  
#1023 Postat : vineri, 6 iulie 2012 10:16:58(UTC)
skyline

Dragii mei astazi 06.07 au reluat programarile ,am sunat shi au vrut sa ma bage pe 6 august ,dar datorita darului de a vorbi(multumesc tatalui)am reushit sa o conving pentru 11 iulie!!!!succes la toti

thanks 1 utilizator a multumit skyline acest post util.
Offline ZoneFive  
#1024 Postat : vineri, 6 iulie 2012 11:26:50(UTC)
ZoneFive
Dragii mei astazi 06.07 au reluat programarile ,am sunat shi au vrut sa ma bage pe 6 august ,dar datorita darului de a vorbi(multumesc tatalui)am reushit sa o conving pentru 11 iulie!!!!succes la toti

acum 5 minute un coleg s-a programat pe 7 august
Offline mariska1  
#1025 Postat : vineri, 6 iulie 2012 13:02:43(UTC)
mariska1
sotul meu era programat pe astazi la ora 8.00,am citit toata saptamina ca este anulat procesul,am fost ieri la Consulat tot asa mi-au spus ca nu are sanse sa depuna pt certificat,am telefonat toata ziua si la fel mi-au zis ca nu pot face nimic,nu sunt blancuri de celia si ca nu are nici o sansa sa astepte dupa 15 iulie sa se reprogrameze,citind astazi ce ati scris aici,zic da sa telefonez sa-l reprogramez din nou si mi-au zis ca de ce nu a fost astazi dimineata sa depuna pentru certificat,i-am lamurit care a fost treaba ca singuri ei nu primeau ieri si rugind-o frumos la programat pe 11 iulie,asa ca nimik nu e sigur si nu credeti ce spun cei de la Consulat ca ei singuri nu stiu daca sunt sau nu blancuri....sa vedem ce va fi saptamina viitoare.....
Offline <Adi>  
#1026 Postat : vineri, 6 iulie 2012 13:13:51(UTC)
<Adi>

La consulatul din Bucuresti ai in vedere? ca eu m-am programat on-lain cu o saptamina in urma si m-au programat prin septembrie 2013?! la voi cum ?
Offline <Adi>  
#1027 Postat : vineri, 6 iulie 2012 13:16:09(UTC)
<Adi>
sotul meu era programat pe astazi la ora 8.00,am citit toata saptamina ca este anulat procesul,am fost ieri la Consulat tot asa mi-au spus ca nu are sanse sa depuna pt certificat,am telefonat toata ziua si la fel mi-au zis ca nu pot face nimic,nu sunt blancuri de celia si ca nu are nici o sansa sa astepte dupa 15 iulie sa se reprogrameze,citind astazi ce ati scris aici,zic da sa telefonez sa-l reprogramez din nou si mi-au zis ca de ce nu a fost astazi dimineata sa depuna pentru certificat,i-am lamurit care a fost treaba ca singuri ei nu primeau ieri si rugind-o frumos la programat pe 11 iulie,asa ca nimik nu e sigur si nu credeti ce spun cei de la Consulat ca ei singuri nu stiu daca sunt sau nu blancuri....sa vedem ce va fi saptamina viitoare.....

vorbesti de consulatyul din Chisinau?
Offline mariska1  
#1028 Postat : vineri, 6 iulie 2012 13:20:03(UTC)
mariska1
da,Consulatul nostru din Chisinau,ca asa se numeste tema:Transcrierea actelor de stare civila-Consulatul din Chisinau
Offline <Adi>  
#1029 Postat : vineri, 6 iulie 2012 13:44:32(UTC)
<Adi>
eu sunt din zona sudica a moldovei, si am dreptul doar la consulatul din Cahul sa ma adresez, acolo nu s-a reluat nimic din pacate. Cum la Chisinau sunt certificare de nastere sar la Cahul nu-s?
Offline mariska1  
#1030 Postat : vineri, 6 iulie 2012 13:59:58(UTC)
mariska1
asa ma intrebam si eu cind la Consulatul din Chisinau nu erau certificate si la Consulatul din Balti mergea inka procesul,asta pin luna iunie anul curent
Offline ZoneFive  
#1031 Postat : vineri, 6 iulie 2012 14:20:22(UTC)
ZoneFive
vorbesti de consulatyul din Chisinau?

confirm, s-a inceput azi la Chisinau.
incearca cu programarea fiecare zi, poate vei reusi.
Asteptind, pur si simplu, nimeni nu te va anunta despre posibilitati...

Editeaza de catre utilizator vineri, 6 iulie 2012 14:24:23(UTC)  | Motiv: adaugat

Offline <Adi>  
#1032 Postat : vineri, 6 iulie 2012 15:09:06(UTC)
<Adi>
Originally Posted by: covand Go to Quoted Post
confirm, s-a inceput azi la Chisinau.
incearca cu programarea fiecare zi, poate vei reusi.
Asteptind, pur si simplu, nimeni nu te va anunta despre posibilitati...

mersi! am sunat la Cahul si raspunde robotul, doar cu prezenta acolo se poate de in hotarit ceva, altfel e imposibil, am si un cunoscut mandatar cu pasaport roman, el mi-a spus ca si la bucuresti abia prin 2013 iti vine rindul daca te programezi,, iar la Chisinau nu mi se permite, toate documentele inclusiv certificatul galben le-am dobindit la Cahul. Trebuie sa pun un om de garda linga consulatul din Cahul si sa ma anunte daca ceva
Offline ZoneFive  
#1033 Postat : vineri, 6 iulie 2012 16:50:38(UTC)
ZoneFive
mersi! am sunat la Cahul si raspunde robotul, doar cu prezenta acolo se poate de in hotarit ceva, altfel e imposibil, am si un cunoscut mandatar cu pasaport roman, el mi-a spus ca si la bucuresti abia prin 2013 iti vine rindul daca te programezi,, iar la Chisinau nu mi se permite, toate documentele inclusiv certificatul galben le-am dobindit la Cahul. Trebuie sa pun un om de garda linga consulatul din Cahul si sa ma anunte daca ceva

daca ai pe cineva din jurul Chisinaului, faci viza de resedinta in buletin, faci tot ce iti trebuie, la urma schimbi viza de resedinta inapoi.

...doar ca o varianta pentru tine.

Editeaza de catre utilizator vineri, 6 iulie 2012 16:51:16(UTC)  | Motiv: corectat

Offline mariska1  
#1034 Postat : marți, 10 iulie 2012 17:48:47(UTC)
mariska1
sa vedeti azi ce interesant la Consulatul din Chisinau....la ora 8 dimineata sub pretextul ca nu au certificate de nastere nu au primit pe nimeni,cel putin asa vb cei din jurul consulatului si ce-i de la ora 11 au avut noroc...au depus
Offline <Adi>  
#1035 Postat : marți, 10 iulie 2012 20:37:55(UTC)
<Adi>
sa vedeti azi ce interesant la Consulatul din Chisinau....la ora 8 dimineata sub pretextul ca nu au certificate de nastere nu au primit pe nimeni,cel putin asa vb cei din jurul consulatului si ce-i de la ora 11 au avut noroc...au depus

si totusi au depus pentru transcriere pina la urma
Offline lutza27  
#1036 Postat : marți, 10 iulie 2012 20:45:43(UTC)
lutza27
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 1

mda, chiar interesant. am programare pentru 2 august chiar la ora 8:00, sper sa rezolve pana atunci intrebarea ca n-as vrea sa patesc la fel. Angry
Offline cireshika  
#1037 Postat : sâmbătă, 21 iulie 2012 13:57:55(UTC)
cireshika
Postari: 23
Salutare, s-a programat ieri cineva pt acte de stare civilla la Consulatul din Chisinau?....daca da, spuneti-mi va rog pt ce data v-au programat?

P.S. O prietena de-a mea s-a programat ieri,dar nu a inteles pt ce data :)
Offline Hatman  
#1038 Postat : joi, 26 iulie 2012 10:57:29(UTC)
Hatman
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 2
De citeva zile tot incerc sa sun pe numarul care mi l-au dat la juramint, (022) 855002, ca sa-mi fac programare. De fiecare data aud "Directia solicitata este momentan ocupata. Reveniti".
Mai raspunde cineva la acest numar? Sau este posibil sa fac programare acolo pe loc la Consulat?
Offline moisei  
#1039 Postat : joi, 26 iulie 2012 11:22:18(UTC)
moisei
Postari: 15
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 3
Locatia: Moldova Chisinau
Citat:
De citeva zile tot incerc sa sun pe numarul care mi l-au dat la juramint, (022) 855002, ca sa-mi fac programare. De fiecare data aud "Directia solicitata este momentan ocupata. Reveniti".
Mai raspunde cineva la acest numar? Sau este posibil sa fac programare acolo pe loc la Consulat?

mie eri miau raspuns si mau programat pe 25.10.12,cei drept dupa 10 incercari.
Offline cireshika  
#1040 Postat : vineri, 27 iulie 2012 21:00:11(UTC)
cireshika
Postari: 23
Originally Posted by: Hatman Go to Quoted Post

mie mi-au raspuns din prima :)
Offline Hatman  
#1041 Postat : marți, 31 iulie 2012 11:19:21(UTC)
Hatman
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 2
Originally Posted by: cireshika Go to Quoted Post
mie mi-au raspuns din prima :)

Tot la acest numar ai sunat ? Poate exista si altele, sau sunt alte modlitati de a face programare?
Zecile de apeluri in altimele doua saptamini si primesc acelasi raspuns de la "robot". E ceva necurat aici.

Apropo, ce informatie cer cind i-ti fac programare?
Offline ___klhg___  
#1042 Postat : marți, 31 iulie 2012 13:06:00(UTC)
___klhg___
Postari: 114
A fost multumit de: 20 -ori in postarea 12
Originally Posted by: Hatman Go to Quoted Post
Tot la acest numar ai sunat ? Poate exista si altele, sau sunt alte modlitati de a face programare?
Zecile de apeluri in altimele doua saptamini si primesc acelasi raspuns de la "robot". E ceva necurat aici.

Apropo, ce informatie cer cind i-ti fac programare?

Incearca mai insistent sa suni...suna pina nu razbati! 1.Numele si prenumele 2.sa ai buletinul tau de identitate prin preajma caci te va intreba seria si nr buletinului 3.si daca ai depus deja juramintul. Iti va da un numar de inregistrare si iti va spune data si ora cind sa te prezinti.vestea rea ca programeaza cam pe inceputul lui noiembrie! Succes!

Editeaza de catre utilizator marți, 31 iulie 2012 13:10:15(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline FW  
#1043 Postat : vineri, 3 august 2012 17:43:19(UTC)
FW
Postari: 15
Am sunat si eu vre-o trei zile la rand, insistent si in sfarsit, pe 31.07 am razbatut...Pentru transcrierea CN, mi s-a propus programare pentru 22 august. Poate ca am avut eu noroc??? dar unii scriu pe forum ca au fost programati pentru octombrie-noiembrie....
Offline @svetyk@  
#1044 Postat : marți, 7 august 2012 13:28:54(UTC)
@svetyk@
eu am sunat pe 01.08.12 pentru programare si doamna ma programat pe 09.08.12,,,,,de ce la unii ii programeaza prin octombrie-noiembrie?Think
Offline putnyk  
#1045 Postat : marți, 7 august 2012 15:43:42(UTC)
putnyk
Postari: 32
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 4
Locatia: R.Moldova
Eu am sunat pe 06.08.2012 si m-au programat pe 9 octombrie.
Offline Cezar  
#1046 Postat : marți, 7 august 2012 16:32:34(UTC)
Cezar
Originally Posted by: @svetyk@ Go to Quoted Post
eu am sunat pe 01.08.12 pentru programare si doamna ma programat pe 09.08.12,,,,,de ce la unii ii programeaza prin octombrie-noiembrie?Think

Posibil e vreo eroare sau s-a eliberat vreo programare din careva anulate (daca se practica asa ceva).
Offline <Adi>  
#1047 Postat : marți, 7 august 2012 20:32:51(UTC)
<Adi>

inseamna ca o sa te reprogrameze, ca sa fii in rind cu restul!
Offline ION2000  
#1048 Postat : miercuri, 8 august 2012 11:03:13(UTC)
ION2000
Locatia: MILANO
SALUT LA TOTI , AM SI EU O PROBLEMA LA TRANSCRIEREA ACTELOR AM NE VOE DE BULETINUL LUI TAICAMIU DAR EL NU ESTE SI NICI NU STIU PE UNDEI CE TREBUE SA FAC , EL NEA PARASIT DE CIND AVEAM EU 2 ANI ACUMA AM 33 VA DATI SEAMA CA DE CIND NEA PARASIT NUMAI STIM NIMIC DE EL ,,,, MERSI ANTICIPAT TUTUROR CE VOR SA MA AJUTE........
Offline @svetyk@  
#1049 Postat : miercuri, 8 august 2012 13:21:45(UTC)
@svetyk@
PAI DE CE SA MA REPROGRAMEZE? DOAMNA MI-A CERUT TOATE DATELE DIN BULETIN M-A INREGISTRAT SI MI-A SPUS DATA, ORA SI CODUL PROGRAMARII......NU CRED CA E EROARE.....MIINE VOI PLECA LA CONSULAT SI VOI VEDEA CARE E SITUATIA...
Offline shullerm  
#1050 Postat : miercuri, 8 august 2012 14:21:31(UTC)
shullerm
Postari: 304
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 108
Locatia: Cricova, Dosar depus in Chisinau la 30-Sep-2010, aviz pozitiv 29-Iul-2011. ORDIN 872 din 12-Sep-2011, juramint 28-Sep-2011
PAI DE CE SA MA REPROGRAMEZE? DOAMNA MI-A CERUT TOATE DATELE DIN BULETIN M-A INREGISTRAT SI MI-A SPUS DATA, ORA SI CODUL PROGRAMARII......NU CRED CA E EROARE.....MIINE VOI PLECA LA CONSULAT SI VOI VEDEA CARE E SITUATIA...

Nu e eroare!
Ai avut noroc!
Au aparut lacune, si a trebuit sa programeze pe cineva.
A telefonat un prieten, si s-a interesat de situatia data.
thanks 3 au multumit acest post util shullerm.
Utilizatori pe tema
22 Pagini«<19202122>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.