Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

22 Pagini«<1819202122>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline gicu23  
#951 Postat : miercuri, 28 iulie 2010 18:20:21(UTC)
Nivel: Membru Avansat
gicu23
Postari: 195
A fost multumit de: 99 -ori in postarea 47
yarkii a scris:
Ia lume spuneti dece Jora na primit raspuns! Cum asa el O DEPUS si nici un raspuns... deamu deamu trebuia sati trimita vreun raspuns da tu probabil leai sunat sau ai scris vreo scrisoare sii iai speriat...

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Offline Cezar  
#952 Postat : miercuri, 28 iulie 2010 19:06:21(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Joricul a scris:
Am mai citit de pe alt forum si acolo scria ca la juramintul de credinta treb de inregistrat ,oare e corect ashaceva.???

Ce ai în vedere de înregistrat? Și în genere scrie mai citeț că vezi că lumea nu înțelege despre ce vorbești.
Offline Joricul  
#953 Postat : joi, 29 iulie 2010 16:17:27(UTC)
Nivel: Incepator
Joricul
Postari: 5
Locatia: Moldova
Inregistrare-e (programare) la juramint este corect.?? ajutati-ma varog cum sa procedez.??? multumesc anticipat...
Offline Cezar  
#954 Postat : joi, 29 iulie 2010 16:24:29(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Joricul a scris:
Inregistrare-e (programare) la juramint este corect.?? ajutati-ma varog cum sa procedez.??? multumesc anticipat...

Cand vei primi scrisoarea cu ordinul, in care scrie ca treb sa te programezi pentru juramant, atunci si te vei programa (se da 3 luni de la primirea scrisorii).
Pana nu ai nimic nu ai ce face. Nu ai cum sa te programezi daca nu ai aviz pozitiv + ordinul de redobandire a cetateniei.
Mai citeste si gasesti totul.
Offline dido  
#955 Postat : joi, 29 iulie 2010 19:56:00(UTC)
Nivel: Membru
dido
Postari: 25
A fost multumit de: 20 -ori in postarea 7
Locatia: Chisinau
Salutare la toti,

Am fost astazi la Consulatul Romaniei din Chisinau si am depus juramantul fata de statul Roman. In afara de buletin nu trebuie sa mai aveti nimic. Au fost probabil vreo 150 de oameni la juramant. Procedura este simpla se invita sa se intra in ordine dupa nume, semnezi in 3 exemplare juramantul pe hartie, apoi repeti cu totii impreuna juramintul in glas dupa seful sectiei consulare, iar apoi toti asculta imnul Romaniei si isi ia fiecare Certificatul de cetatenie. Nimic complicat. Urez bafta tuturor!

Completare: Ordinul ministrului este din 09 martie 2010, programarea pentru juramant am facuto la inceputul lunii iunie, juramintul - 29 iulie 2010. Scrisoarea din partea ministerului am primit-o in iunie, dar deja dupa ce am facut programarea la consulat. Adresa pe care mi-au trimis scrisoarea era un pic gresita, numarul casei era diferit, si a ajuns la alt oficiu postal, adresa respectiva nici nu exista. Bine ca doamna postas de acolo a depus un pic de efort, a sunat la informatii si a aflat numarul meu de acasa si m-a sunat personal (numele, prenumele si strada erau indicate corect).

Editeaza de catre utilizator joi, 29 iulie 2010 21:00:14(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 6 au multumit acest post util dido.
Offline AlexandruL  
#956 Postat : joi, 29 iulie 2010 22:05:21(UTC)
AlexandruL
Postari: 296
A fost multumit de: 85 -ori in postarea 35
dido a scris:
Am fost astazi la Consulatul Romaniei din Chisinau si am depus juramantul fata de statul Roman...

Scrisoarea din partea ministerului am primit-o in iunie, dar deja dupa ce am facut programarea la consulat...

buna postare si descriere a procedurii ! (dar mai inca mai bine ar fi plasata in topicul despre depunerea juramantului la Chisinau)

mai spune te rog cum te-ai programat fara scrisoarea din partea ministerului.
Offline Joricul  
#957 Postat : joi, 29 iulie 2010 22:07:03(UTC)
Joricul
Locatia: Moldova
Sallut ea asta doresc sa aflu si eu cum a facut asha ceva
Offline dido  
#958 Postat : joi, 29 iulie 2010 22:18:32(UTC)
dido
AlexandruL a scris:
buna postare si descriere a procedurii ! (dar mai inca mai bine ar fi plasata in topicul despre depunerea juramantului la Chisinau)

mai spune te rog cum te-ai programat fara scrisoarea din partea ministerului.

Un an in urma am facut urgentare la actele depuse in 2003 printr-un intermediar. Pai acel intermediar m-a sunat recent si mi-a zis ca am aparut in ordinul minsitrului. Mi-a dat numarul si data si cu aceasta info am facut programarea pentru juramint. Cum a aflat intermediarul aceasta info nu cunosc, probabil e "secret de firma".
Offline AlexandruL  
#959 Postat : joi, 29 iulie 2010 22:29:01(UTC)
AlexandruL
Postari: 296
A fost multumit de: 85 -ori in postarea 35
dido a scris:
Un an in urma am facut urgentare la actele depuse in 2003 printr-un intermediar. Pai acel intermediar m-a sunat recent si mi-a zis ca am aparut in ordinul minsitrului. Mi-a dat numarul si data si cu aceasta info am facut programarea pentru juramint. Cum a aflat intermediarul aceasta info nu cunosc, probabil e "secret de firma".

acel secret de firma nici nu vreau sa-l stiu (sau poate si-l stiu). de fapt intreb pentru ca aici multi oameni scriu ca nu se mai face programarea fara scrisoarea (deci doar cu numarul ordinului)
Offline Tanicica1986  
#960 Postat : vineri, 6 august 2010 11:00:50(UTC)
Tanicica1986
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Rep. Moldova
AgathaCh a scris:
Nu fiti rautaciosi :) si excesiv de suspiciosi...

Am primit si eu scrisoare astazi cu instiintare pentru juramant pe 16 august.
S-ar putea sa nu ii mai publice pe astia cu scrisoare in lista de pe siteul lor... sau sa nu mai publice deloc lista... cine stie, vom vedea.

Eu am depus dosarul anul trecut 26.08.2009 (nr.921X), aviz pozitiv am in 22.01.2010 si ordinul e din 11.06.2010.

Bafta!

Buna tuturor!

Va scriu din neputinta de a mai face ceva... nu stiu cum e la voi dar la mine nervii deja cedeaza Pray
Si eu mi-am depus dosarul in data de 26.08.2009 si am aflat ca am aviz pozitiv din 22 ianuarie 2010 insa in ceea ce priveste ordinul...habar n-am ce se intampla. Am trimis scrisori recom. si ... nimik, niciun raspuns...
De fapt intrebarea mea e urmatoarea: Ce facem dca inaltimile lor nu mai binevoiesc sa afiseze pe site listele? A incercat cineva sa mai faca ceva si i-a reusit?

Sper ca nu v-am deranjat prea mult,
Toate cele bune!!!
Offline dido  
#961 Postat : vineri, 6 august 2010 11:10:06(UTC)
dido
Tanicica1986 a scris:
Buna tuturor!

Va scriu din neputinta de a mai face ceva... nu stiu cum e la voi dar la mine nervii deja cedeaza Pray
Si eu mi-am depus dosarul in data de 26.08.2009 si am aflat ca am aviz pozitiv din 22 ianuarie 2010 insa in ceea ce priveste ordinul...habar n-am ce se intampla. Am trimis scrisori recom. si ... nimik, niciun raspuns...
De fapt intrebarea mea e urmatoarea: Ce facem dca inaltimile lor nu mai binevoiesc sa afiseze pe site listele? A incercat cineva sa mai faca ceva si i-a reusit?

Sper ca nu v-am deranjat prea mult,
Toate cele bune!!!

Eu zic sa mai astepti, la mine avizul pozitiv a fost prin octombrie-noiembrie 2009, iar ordinul in martie 2010, si scrisoare de la ei am primit-o la sfarsitul lui iunie 2010. Asa ca nu e totul pierdut, probabil au multe cereri si mai dureaza.
Offline dyana  
#962 Postat : vineri, 6 august 2010 13:46:59(UTC)
dyana
Postari: 1
Locatia: iasi
buna tuturor..am si eu o rugaminte la voi,spuneti-mi si mie cum pot afla daca am aviz pozitiv sau nu..eu am depus dosarul pe 22iulie 2009 ..adik mai bine de un an :-s si inca nimik...am tot urmarit pana acum listele persoaneleor ce au fost chemate sa depuna juramantul si nici pomina de numele meu:( dati-mi un sfat v rog:( eu ma gandeam sa plec pana la Bucuresti acu in august..sa vad ce e cu dosarul meu..dar nu cred ca voi rezolva ceva..astept rasp voastre ,multumesc anticipat;)
Offline rsergiu  
#963 Postat : vineri, 6 august 2010 14:11:59(UTC)
rsergiu
Postari: 82
A fost multumit de: 34 -ori in postarea 20
depinde unde ai depus
la chisinau sau la bucuresti?
daca la chisinau dureaza mai mult de un an
daca la bucuresti cam toti au dat si juramntul dupa un an dupa depunere
Offline dido  
#964 Postat : vineri, 6 august 2010 14:29:17(UTC)
dido
rsergiu a scris:
depinde unde ai depus
la chisinau sau la bucuresti?
daca la chisinau dureaza mai mult de un an
daca la bucuresti cam toti au dat si juramntul dupa un an dupa depunere

Am depus la bucuresti in 2003
Offline eu-ro  
#965 Postat : vineri, 6 august 2010 15:22:32(UTC)
eu-ro
Postari: 208
A fost multumit de: 129 -ori in postarea 53
A aparut cu ajutorul Domnului si lista celor ce depun juramintul la Bucuresti pe 16 august,s-a pus pe treaba ANC!!!
http://www.just.ro/Secti...t/tabid/589/Default.aspx
thanks 4 au multumit acest post util eu-ro.
Offline wiport  
#966 Postat : vineri, 6 august 2010 15:55:09(UTC)
wiport
Postari: 16
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 2
Salut la toti cei ce nu credeau ca urmatoarea data de depunere a juramintului va avea loc pe data de 16 august in special lui Inateptare si ttt.Propun la toti pesimistii sa nu mai scrie aici.Shame on you
Offline Tanicica1986  
#967 Postat : vineri, 6 august 2010 16:11:20(UTC)
Tanicica1986
eu-ro a scris:
A aparut cu ajutorul Domnului si lista celor ce depun juramintul la Bucuresti pe 16 august,s-a pus pe treaba ANC!!!
http://www.just.ro/Secti...t/tabid/589/Default.aspx

Buna!

Felicitari tuturor celor care s-au regasit pe mult asteptata lista! si rabdare celor care inca nu au ce sarbatoriPray (inclusiv si mie) cu toate ca am depus si am luat avizul pozitiv in aceeasi zi cu cineva care merge pe 16 la juramant. Asta e...
Vreau sa-i intreb pe cei care ati primit scrisoare acasa v-ati gasit numele si pe lista?

Mci anticipat,
Toate cele bune.
Offline AgathaCh  
#968 Postat : vineri, 6 august 2010 16:22:00(UTC)
AgathaCh
Postari: 4
Locatia: Bucuresti
Tanicica1986 a scris:
Buna!

Felicitari tuturor celor care s-au regasit pe mult asteptata lista! si rabdare celor care inca nu au ce sarbatoriPray (inclusiv si mie) cu toate ca am depus si am luat avizul pozitiv in aceeasi zi cu cineva care merge pe 16 la juramant. Asta e...
Vreau sa-i intreb pe cei care ati primit scrisoare acasa v-ati gasit numele si pe lista?

Mci anticipat,
Toate cele bune.

Da, mi-am regasit numele pe lista (am primit scrisoarea inca acasa in iulie). Nu-ti face griji, sunt sigura ca vei fi in urmatoarea.
Bafta.
Offline Tanicica1986  
#969 Postat : vineri, 6 august 2010 21:11:53(UTC)
Tanicica1986
dyana a scris:
buna tuturor..am si eu o rugaminte la voi,spuneti-mi si mie cum pot afla daca am aviz pozitiv sau nu..eu am depus dosarul pe 22iulie 2009 ..adik mai bine de un an :-s si inca nimik...am tot urmarit pana acum listele persoaneleor ce au fost chemate sa depuna juramantul si nici pomina de numele meu:( dati-mi un sfat v rog:( eu ma gandeam sa plec pana la Bucuresti acu in august..sa vad ce e cu dosarul meu..dar nu cred ca voi rezolva ceva..astept rasp voastre ,multumesc anticipat;)

Buna!

poti incerca cu mailurile dar e putin probabil cu toate ca am cunostinte care anume asa au aflat dca au sau nu aviz pozitiv. O alta modalitate ar fi scrisorile recomandate aici iarasi e vorba de noroc, mie personal nu mi-au raspuns nici la scrisoare. Eu am aflat printr-o fata cu care am depus actele in aceeasi zi, ea fiind din Bucuresti s-a programat( si nu a reusit sa intre din prima ca era o lista ditamai, apropo dca mergi la bucuresti ar fi indicat sa te inscrii pe lista de cu seara ca am inteles ca dimineata e de nedescris) si s-a interesat de dosarul ei si a rugat-o pe tanti sa-i spuna ce se intampla si cu dosarul meu la care doamna de acolo a cam intors nasul, cica asa info se dau doar personal dar a rugat-o frumos si a binevoit in cele din urma sa verifice. Si uite asa am aflat de aviz :)

Sper ca ti-am fost de ajutor,
Mult succes si toate cele bune!
thanks 1 utilizator a multumit Tanicica1986 acest post util.
Offline Tanicica1986  
#970 Postat : vineri, 6 august 2010 21:57:28(UTC)
Tanicica1986
Tanicica1986 a scris:
Buna!

poti incerca cu mailurile dar e putin probabil cu toate ca am cunostinte care anume asa au aflat dca au sau nu aviz pozitiv. O alta modalitate ar fi scrisorile recomandate aici iarasi e vorba de noroc, mie personal nu mi-au raspuns nici la scrisoare. Eu am aflat printr-o fata cu care am depus actele in aceeasi zi, ea fiind din Bucuresti s-a programat( si nu a reusit sa intre din prima ca era o lista ditamai, apropo dca mergi la bucuresti ar fi indicat sa te inscrii pe lista de cu seara ca am inteles ca dimineata e de nedescris) si s-a interesat de dosarul ei si a rugat-o pe tanti sa-i spuna ce se intampla si cu dosarul meu la care doamna de acolo a cam intors nasul, cica asa info se dau doar personal dar a rugat-o frumos si a binevoit in cele din urma sa verifice. Si uite asa am aflat de aviz :)

Sper ca ti-am fost de ajutor,
Mult succes si toate cele bune!

PS Email de contact: cetatenie@just.ro
Adresa noului sediu (in cazul in care vrei sa le trimiti scrisoare): Smârdan nr.3, sector3, Bucureşti.
Offline ady  
#971 Postat : vineri, 6 august 2010 23:32:53(UTC)
ady
Postari: 152
vedeti lista cu persoanele care depun juramantul pe 16 august aici http://cetatenie-romana....T-2010-la-BUCURESTI.aspx

Editeaza de catre moderator sâmbătă, 7 august 2010 01:42:51(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline iurie  
#972 Postat : vineri, 6 august 2010 23:32:58(UTC)
iurie
Postari: 77
A fost multumit de: 21 -ori in postarea 9
Locatia: Chisinau:
Felicitari celor care sau regasit pe lista Applause .Si mai am o intrebare, sa scrie cineva care stie, cei care sunt pe lista cand au avut avizul pozitiv? Ca sa facem o inchipuire cine e pe lista urmatoare.Asa cred ca acum sunt acei care au primit avizul in ianuarie la sfarsit,urmatorii sunt din februarie...Pray
Offline cgv  
#973 Postat : sâmbătă, 7 august 2010 02:05:07(UTC)
cgv
Postari: 813
Medalii:
A fost multumit de: 279 -ori in postarea 176
ady a scris:
vedeti lista cu persoanele care depun juramantul pe 16 august aici http://cetatenie-romana....T-2010-la-BUCURESTI.aspx

ADMIN, te rog sa blochezi acest USER ca exagereaza cu reclama la "nu vreau cetatenie" :)
Eu am mai modificat pe unde am gasit linkurile.

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 7 august 2010 02:06:32(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Tanicica1986  
#974 Postat : sâmbătă, 7 august 2010 11:37:04(UTC)
Tanicica1986
iurie a scris:
Felicitari celor care sau regasit pe lista Applause .Si mai am o intrebare, sa scrie cineva care stie, cei care sunt pe lista cand au avut avizul pozitiv? Ca sa facem o inchipuire cine e pe lista urmatoare.Asa cred ca acum sunt acei care au primit avizul in ianuarie la sfarsit,urmatorii sunt din februarie...Pray

Buna,
Eu am luat aviz pozitiv pe 23 ianuarie si inca nu am aparut pe lista , deci se pare ca inca n-au terminat cu dosarele din ianuarie cu toate ca din cate am urmarit nu iau dosarele in ordinea in care au fost depuse... ma refer la faptul ca o fata a depus actele si aluat aviz in aceeasi zi cu mine si ea a aparut in lista de pe 16 august, eu inca nu...
apropo nu a mai primit nimeni acasa invitatie pt depunerea juramantului pt data viitoare, ar fi super dca ar mai fi o data la sfarsitul lui augustPray Pray Pray

Bafta la toti si toate cele bune!!!
Offline toptopogogo  
#975 Postat : sâmbătă, 7 august 2010 11:43:03(UTC)
toptopogogo
Postari: 3
Buna,tutuor
Va rog...cineva stie cind e urmatoarea data de depunere a juramintului? dupa 16 august,cind? cineva are scrisori,invitatii?
poate cineva a mai primit ...va rog,dati de stire
mersi
Offline Alina87  
#976 Postat : luni, 9 august 2010 21:40:44(UTC)
Alina87
Postari: 51
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 5
Si eu is foarte curioasa daca o sa fie juramintele de 2 ori pe luna ca pana acuma. A primit cineva scrisoare pt sfarsitul lui august?
Offline inateptare  
#977 Postat : luni, 16 august 2010 15:25:06(UTC)
inateptare
Postari: 206
A fost multumit de: 84 -ori in postarea 42
Locatia: platesc bani sau schimb sufletul pe certificat de nastere sufletul e uzat in stare buna, cu garantie teimd@mail.ru
Alina87 a scris:
Si eu is foarte curioasa daca o sa fie juramintele de 2 ori pe luna ca pana acuma. A primit cineva scrisoare pt sfarsitul lui august?

PPL cine stie cand ii urmatoarea depunere a juramantului?
Offline fifika  
#978 Postat : luni, 23 august 2010 13:31:14(UTC)
fifika
Postari: 12
buna,sunt noua pe aici,urmaresc periodic forumul insa abia acum am facut cont.
am primit si eu o veste mare azi ...eu stau in buc,dosarul pt cetatenie l-am depus in august 2009 si m-a anuntat azi mama ca a primit o scrisoare unde sunt chemata pe 30 august la juramant.din ce mi-a bolmojit la telefon ..avizul pozitiv cred ca l-am primit ptin iunie.oricum o sa-mi trimita la buc scrisoarea.
am si eu o intrebare: ce fac acum? ma duc direct pe 30 august la juramamt sau tre sa ma duc cu cateva zile inainte sau sa sun undeva sa confirm ceva? si cu ce acte ma prezint?am vazut ca difera nitel actele care sunt ceruta la juramant la kisinau fata de cele de aici.
thanks 1 utilizator a multumit fifika acest post util.
Offline cgv  
#979 Postat : luni, 23 august 2010 13:58:34(UTC)
cgv
Postari: 813
Medalii:
A fost multumit de: 279 -ori in postarea 176
fifika a scris:
am primit si eu o veste mare azi ...eu stau in buc,dosarul pt cetatenie l-am depus in august 2009 si m-a anuntat azi mama ca a primit o scrisoare unde sunt chemata pe 30 august la juramant.din ce mi-a bolmojit la telefon ..avizul pozitiv cred ca l-am primit ptin iunie.oricum o sa-mi trimita la buc scrisoarea.
am si eu o intrebare: ce fac acum? ma duc direct pe 30 august la juramamt sau tre sa ma duc cu cateva zile inainte sau sa sun undeva sa confirm ceva? si cu ce acte ma prezint?am vazut ca difera nitel actele care sunt ceruta la juramant la kisinau fata de cele de aici.

nu trebuie sa confirmi nimic, mergi pe data de 30 august la ora in care scrie in scrisoare cu un act de identitate si 2 fotografii, de scrisoare n-ai nevoie.
Offline fifika  
#980 Postat : luni, 23 august 2010 14:00:09(UTC)
fifika
mersi,asa banuiam si eu:)
Offline inateptare  
#981 Postat : luni, 23 august 2010 14:00:25(UTC)
inateptare
Locatia: platesc bani sau schimb sufletul pe certificat de nastere sufletul e uzat in stare buna, cu garantie teimd@mail.ru
fifika a scris:

Mersi de noutate fifika, acum ramane de asteptat ca ANC sa publice lista odata.
Offline iurie  
#982 Postat : luni, 23 august 2010 14:13:48(UTC)
iurie
Interesant da acei cu avizul din februarie nu trec cu juramantul de data asta?Sau scrisorile de abea sau pornit pe la casele oamenilor,speram ca vor aparea...Pray
Offline inateptare  
#983 Postat : luni, 23 august 2010 14:16:56(UTC)
inateptare
iurie a scris:
Interesant da acei cu avizul din februarie nu trec cu juramantul de data asta?Sau scrisorile de abea sau pornit pe la casele oamenilor,speram ca vor aparea...Pray

spera, caci pana pe 30 a ramas putin timp, iar idiotii nu publica lista. Brick wall

Editeaza de catre utilizator luni, 23 august 2010 14:20:18(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline toptopogogo  
#984 Postat : luni, 23 august 2010 14:35:10(UTC)
toptopogogo
cum stim,scrisoare -invitatie tre sa vina inainte cu 2 sapt,iar lista inainte cu 10 zile-cel putin-sa fie publicata.....cum acuma? azi e 23 pina la 30 f.putin timp.oare cind va fi lista?????????????????????asteapta multa lume....
Offline iurie  
#985 Postat : luni, 23 august 2010 18:43:07(UTC)
iurie
Poate domnisoara a primit invitatie la juramant in Chisinau? Sau eu nu inteleg nimic,avizul in iunie si imediat ordinul cu juramantul...Ceva e la migloc,sau a facut rost de ajutor cu urgentare mai stii.
Offline dianam!  
#986 Postat : luni, 23 august 2010 19:46:49(UTC)
dianam!
Locatia: london
Urmatoarea data de depunere a Juramantului la Bucuresti este 30 august 2010, ora 14.00.
Am primit astazi invitatia.
thanks 1 utilizator a multumit dianam! acest post util.
Offline inateptare  
#987 Postat : luni, 23 august 2010 19:56:08(UTC)
inateptare
dianam! a scris:
Urmatoarea data de depunere a Juramantului la Bucuresti este 30 august 2010, ora 14.00.

cand odata apar listele?
Offline dentist  
#988 Postat : luni, 23 august 2010 20:33:39(UTC)
dentist
Postari: 462
A fost multumit de: 109 -ori in postarea 79
lume...dacă anunţaţi că aveţi invitaţia, daţi vă rog şi careva informaţii despre dosarul vostru....numărul dosarului(se poate şi fără ultimele 2 cifre)/avizul pozitiv/etc....nu-i comod şi plăcut ochilor să vezi scris aceeaşi întrebare("Ce număr la dosar ai?") de sute de ori :(
Offline iurie  
#989 Postat : luni, 23 august 2010 23:35:22(UTC)
iurie
dianam! a scris:

cand ai avut avizul,ca sa ne orientam si noi
Offline fifika  
#990 Postat : marți, 24 august 2010 15:36:19(UTC)
fifika
invitatia pe 30 august pt juramant este pentru bucuresti(regina elisabeta),nu chisinau.am si mentionat ca scrisoarea mi-a venit la domiciliul din kisinau,si nu la cel din bucuresti,cum asteptam eu.mama a ridicat scrisoarea si mi-a zis la telefon,restul detaliilor va dau azi seara,cand o sa am scrisoarea la maina.oricum, totul s-a intamplat fix intr-un an,ceea este f ok,cred eu.oricum,incercati sa verificati la adresele voastre din kisinau daca a venit vreo scrisoare,ca ei acolo trimit
Offline sandrew  
#991 Postat : marți, 24 august 2010 17:11:41(UTC)
sandrew
Postari: 182
A fost multumit de: 62 -ori in postarea 35
Locatia: chisinau
Inca o data propun ADMIN-ului sa introduca obligarea fiecaruia sa introduca datele privind dosarul in coloana,unde este nickname-ul, si locatia, astfel nu va fi incurcata info, si nu vor aparea mereu situatii chind se intreaba DA CHIND AI DEPUS DOSARUL, DE CHIND AI AVIZ SAMD..........
thanks 4 au multumit acest post util sandrew.
Offline Alina87  
#992 Postat : vineri, 27 august 2010 16:16:18(UTC)
Alina87
Deja am emotii din ce in ce mai mari. Uite ca se face un an de cand am depus dosarul si inca nu am aparut in lista de juramant. Sper ca septembrie sa fie luna norocoasa :)
Offline iurie  
#993 Postat : vineri, 27 august 2010 19:46:07(UTC)
iurie
la fel si noi depus dosarul 09.09.2009 la Bucuresti,aviz pe 02.02.2010...asteptam juramantul Pray
Offline iurie  
#994 Postat : luni, 30 august 2010 11:26:28(UTC)
iurie
Am primit azi scrisoare da la ministerul justitiei,urmatoarea data de juramant e pe 13 septembrie :-({|=
thanks 6 au multumit acest post util iurie.
Offline dentist  
#995 Postat : luni, 30 august 2010 14:43:57(UTC)
dentist
Postari: 462
A fost multumit de: 109 -ori in postarea 79
iurie a scris:
Am primit azi scrisoare da la ministerul justitiei,urmatoarea data de juramant e pe 13 septembrie :-({|=

ne spui şi numărul dosarului?
Offline iurie  
#996 Postat : luni, 30 august 2010 14:50:19(UTC)
iurie
dentist a scris:
ne spui şi numărul dosarului?

cand am depus №10050
thanks 1 utilizator a multumit iurie acest post util.
Offline Alina87  
#997 Postat : marți, 31 august 2010 16:01:13(UTC)
Alina87
iurie a scris:

Wow. Felicitari. Dupa idee daca am depus in aceeasi zi dosarele ar trebui sa apar si eu la juramant pe 13. Eu insa nu am primit nici o scrisoare. Astept lista de pe net. Iurie de unde stii data cand ai luat avizul pozitiv? Ai fost la Bucuresti personal?
Offline iurie  
#998 Postat : marți, 31 august 2010 19:33:19(UTC)
iurie
Am sunat de nenumarate ori si miau raspuns ca am aviz dar nu si orden.Apoi am primit in iulie si scrisoare acasa cu instiintare de aviz.
thanks 1 utilizator a multumit iurie acest post util.
Offline andrian_c  
#999 Postat : miercuri, 1 septembrie 2010 20:28:37(UTC)
andrian_c
Vezi mesaj in topic : 1
iurie a scris:

Iurie zi te rog, in scrisoarea de la minister la ce adresa in Bucuresti trebuie sa mergi pentru a depune juramantul?
Offline iurie  
#1000 Postat : miercuri, 1 septembrie 2010 21:48:32(UTC)
iurie
andrian_c a scris:
Iurie zi te rog, in scrisoarea de la minister la ce adresa in Bucuresti trebuie sa mergi pentru a depune juramantul?

str.Blanari nr.25 (vis a vis de Biserica Sf. Nicolae Selari)
Utilizatori pe tema
22 Pagini«<1819202122>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.