Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

22 Pagini«<202122
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline sandrew  
#1051 Postat : miercuri, 15 decembrie 2010 23:46:58(UTC)
Nivel: Membru Avansat
sandrew
Postari: 182
A fost multumit de: 62 -ori in postarea 35
Locatia: chisinau
cei ce depun pe 20.12.2010 la Bucuresti

http://cetatenie.just.ro...83m%C3%A2nt20122010.aspx

deacum in locul datei de nastere, publica numarul dosarului

update admin: intrati aici pt comentarii referitor la liste http://cetatenie-romana....-Bucuresti--3-liste.aspx

Editeaza de catre moderator joi, 16 decembrie 2010 15:27:04(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit sandrew acest post util.
Offline Cezar  
#1052 Postat : joi, 16 decembrie 2010 00:08:29(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Si jumate din cei ce depun juramantul sunt turci (sau alte natii similare). "Romani" din talpa si acestia. Oare nu poate guvernul sa faca ceva aparte pentru moldoveni? Suntem romani fara acte, dar trecem procedura mai greu decat un turc...
Offline bibigon  
#1053 Postat : marți, 11 ianuarie 2011 19:12:57(UTC)
bibigon
Postari: 328
A fost multumit de: 219 -ori in postarea 109
http://cetatenie-romana....edinta-la-bucuresti.aspx

lista cu cei care depun juramantul in data de 17 ianuarie

pe liste se gaseste si Serafim Urechian

oare sa fie fostul primar de Chisinau?

Editeaza de catre moderator marți, 11 ianuarie 2011 19:59:07(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit bibigon acest post util.
Offline Veaceslav  
#1054 Postat : marți, 11 ianuarie 2011 19:34:40(UTC)
Veaceslav
Postari: 284
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 80
Locatia: London
Poate chiar el si este. Am citit despre familia lui care a primit cetatenia romana in citeva luni in 2003... http://www.basarabeni.ro...tion=read&pagina=243

Editeaza de catre moderator marți, 11 ianuarie 2011 20:00:29(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline bibigon  
#1055 Postat : marți, 18 ianuarie 2011 15:46:10(UTC)
bibigon
Serafim Urechean a devenit cetăţean român cu acte în regulă

Foto: UNIMEDIA
Preşedintele Alinaţei Moldova Noastră, Serafim Urechean şi jurnalista Angela Aramă au devenit cetăţeni români cu acte în regulă. Cei doi ar fi depus jurâmântul de credinţă faţă de statul vecin, în cadrul unei şedinţe solemne ieri, 17 ianuarie, la Bucureşti.

Angela Aramă scrie într-o postrare de pe blogul personal că liderul AMN a fost priveligiat. "Funcţionara de la Agenţia Naţională pentru Cetăţenie a cerut să oferim prioritate celor care au copii în braţe, femeilor însărcinate şi oamenilor în etate. Doar că nu am înţeles la ce categorie de prioritate se referă Serafim Urecheanu, care a fost strigat şi el printre cei privelegiaţi", scrie Aramă.

UNIMEDIA precizează că în anul 2003, Larisa Urechean – soţia lui Serafim Urechean, Pohilă Violeta – fiica şi ginerele Oleg Pohilă au primit cetăţenia română. Atunci presa din România a scris că cei trei ar fi primit cetăţenie la doar câteva luni de la depunerea cererilor, graţie relaţiilor strânse pe care le avea la acel moment liderul AMN cu premierul român Adrian Năstase.

Sursa: UNIMEDIA
Offline forever  
#1056 Postat : marți, 18 ianuarie 2011 17:18:51(UTC)
forever
Postari: 144
A fost multumit de: 40 -ori in postarea 24
bibigon a scris:
Serafim Urechean a devenit cetăţean român cu acte în regulă

Foto: UNIMEDIA
Preşedintele Alinaţei Moldova Noastră, Serafim Urechean şi jurnalista Angela Aramă au devenit cetăţeni români cu acte în regulă. Cei doi ar fi depus jurâmântul de credinţă faţă de statul vecin, în cadrul unei şedinţe solemne ieri, 17 ianuarie, la Bucureşti.

Angela Aramă scrie într-o postrare de pe blogul personal că liderul AMN a fost priveligiat. "Funcţionara de la Agenţia Naţională pentru Cetăţenie a cerut să oferim prioritate celor care au copii în braţe, femeilor însărcinate şi oamenilor în etate. Doar că nu am înţeles la ce categorie de prioritate se referă Serafim Urecheanu, care a fost strigat şi el printre cei privelegiaţi", scrie Aramă.

UNIMEDIA precizează că în anul 2003, Larisa Urechean – soţia lui Serafim Urechean, Pohilă Violeta – fiica şi ginerele Oleg Pohilă au primit cetăţenia română. Atunci presa din România a scris că cei trei ar fi primit cetăţenie la doar câteva luni de la depunerea cererilor, graţie relaţiilor strânse pe care le avea la acel moment liderul AMN cu premierul român Adrian Năstase.

Sursa: UNIMEDIA

bravo, bine , da lumea de rind ,mai ales acei ce nu au copii în braţe, femeilor însărcinate şi posturi mari in conducere - sa astepte ani de zile , sa scrie scrisori , sa cheltue bani .....bravo !!!!Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall
Offline bibigon  
#1057 Postat : marți, 25 ianuarie 2011 11:32:10(UTC)
bibigon
31 Ianuarie depunere juramant la Bucuresti
3 liste
http://cetatenie.just.ro...beljuramant31012011.aspx

felicitari la toata lumea care se regaseste pe liste

Editeaza de catre utilizator marți, 25 ianuarie 2011 11:42:46(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline bibi  
#1058 Postat : marți, 25 ianuarie 2011 11:51:57(UTC)
bibi
Postari: 317
A fost multumit de: 86 -ori in postarea 55
Locatia: dosar depus Chisinau,11.01.2010,ordin nr.111/P 2011,ridicarea pasaportului 15 iulie
observ ca sint invitate la juramint multe persoane cu dosare din 2010,,sper sa-mi vina si mie odata ordinul
Offline bibigon  
#1059 Postat : marți, 25 ianuarie 2011 13:10:06(UTC)
bibigon
bibi a scris:
observ ca sint invitate la juramint multe persoane cu dosare din 2010,,sper sa-mi vina si mie odata ordinul

Cei cu 40xxx/2010 sunt cei care au depus la inceputul lui Martie la Iasi
Offline Pierre Duran  
#1060 Postat : marți, 25 ianuarie 2011 13:14:28(UTC)
Pierre Duran
Postari: 153
A fost multumit de: 57 -ori in postarea 42
bibigon a scris:
Cei cu 40xxx/2010 sunt cei care au depus la inceputul lui Martie la Iasi

salut tiai mai ridicat buletinul de la brasov?
se respecta perioada de 21 de zile sau nu?
Offline bibigon  
#1061 Postat : marți, 25 ianuarie 2011 13:46:58(UTC)
bibigon
PANCHIUSA a scris:
salut tiai mai ridicat buletinul de la brasov?
se respecta perioada de 21 de zile sau nu?

Salut! Chiar azi am vorbit cu ei, au spus sa sun maine dupa masa. Azi au facut interpelare la Bucuresti si asteapta si ei raspuns pentru CNP, dupa asta treaba sa mearga mai repede. Poate in mod normal se respecta dar acum la sfarsit/inceput de an lumea nu lucreza tocmai cel mai eficient, termenul de 21 zile nu se respecta

Editeaza de catre utilizator marți, 25 ianuarie 2011 13:51:34(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit bibigon acest post util.
Offline nuta  
#1062 Postat : marți, 1 februarie 2011 17:11:05(UTC)
nuta
Postari: 44
A fost multumit de: 45 -ori in postarea 20
Locatia: Bucuresti
urmatoarea data de depunere a juramantului va fi pe 14 februarie,am primit azi scrisoare de la ANC si voi depune juramintul la aceasta data..
bafta la toti!!
thanks 4 au multumit acest post util nuta.
Offline nell  
#1063 Postat : marți, 1 februarie 2011 21:32:56(UTC)
nell
Postari: 443
A fost multumit de: 235 -ori in postarea 156
Locatia: Italy
Eu de asemenea depun juramintul pe 14 februarie la Bucuresti. As vrea sa intreb pe cineva daca stie, eu am scris ca vreau sa-mi stabilesc domiciliul in Romania, eu pot sa-mi fac transcrierea certificatelor la Chisinau? Daca nu, atunci pot sa ma programez deodata ce depun juramintul la Bucuresti ca acolo sa le transcriu?
thanks 1 utilizator a multumit nell acest post util.
Offline Cezar  
#1064 Postat : marți, 1 februarie 2011 22:01:24(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
nell a scris:
Eu de asemenea depun juramintul pe 14 februarie la Bucuresti. As vrea sa intreb pe cineva daca stie, eu am scris ca vreau sa-mi stabilesc domiciliul in Romania, eu pot sa-mi fac transcrierea certificatelor la Chisinau? Daca nu, atunci pot sa ma programez deodata ce depun juramintul la Bucuresti ca acolo sa le transcriu?

La Bucuresti trebuie sa stai noaptea-dimineata spre Luni sau Joi la Starea civila sector 1 ca sa te pui in lista si sa astepti la fiecare 2-3 ore ca se face apelul. Deci trebuie sa dormi acolo :)
Offline Mihail  
#1065 Postat : marți, 1 februarie 2011 22:28:08(UTC)
Mihail
Postari: 530
A fost multumit de: 142 -ori in postarea 100
nell a scris:

daca ai domiciliul in MD acum (in buletinul de identitate moldovenesc), precum si daca te-ai nascut tot in MD poti transcrie certificatul de nastere in MD la Consulat, chiar daca depui juramantul la Bucuresti :)
thanks 1 utilizator a multumit Mihail acest post util.
Offline mereutanuvit  
#1066 Postat : vineri, 4 februarie 2011 19:10:55(UTC)
Nivel: Incepator
mereutanuvit
Postari: 5
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Austria
Bună și să ne trăiți. Oare când am putea și noi cerceta lista celor din 14 februarie. Chiar daca sunt în listă m-ar interesa lista exact. Poate cineva să spună pe când vom putea cerceta lista. Mulțumesc anticipat.
thanks 1 utilizator a multumit mereutanuvit acest post util.
Offline nell  
#1067 Postat : vineri, 4 februarie 2011 19:15:21(UTC)
nell
Postari: 443
A fost multumit de: 235 -ori in postarea 156
Locatia: Italy
mereutanuvit a scris:
Bună și să ne trăiți. Oare când am putea și noi cerceta lista celor din 14 februarie. Chiar daca sunt în listă m-ar interesa lista exact. Poate cineva să spună pe când vom putea cerceta lista. Mulțumesc anticipat.

vrei sa te convingi la suta daca esti in lista? daca ai primit oficial scrisoare, atunci vei fi, n-ai teama
Offline mereutanuvit  
#1068 Postat : vineri, 4 februarie 2011 19:22:18(UTC)
mereutanuvit
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Austria
nell a scris:
vrei sa te convingi la suta daca esti in lista? daca ai primit oficial scrisoare, atunci vei fi, n-ai teama

Nu din această pricină ci ași vrea să mai văd pe altcineva dacă nu este în listă. Vă rog să postați lista atunci când o veți deține. Doamne ajută
Offline Zzed  
#1069 Postat : vineri, 4 februarie 2011 21:23:55(UTC)
Zzed
Postari: 1
Buna

Editeaza de catre utilizator vineri, 4 februarie 2011 21:36:26(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Mihail  
#1070 Postat : vineri, 4 februarie 2011 21:29:17(UTC)
Mihail
Postari: 530
A fost multumit de: 142 -ori in postarea 100
Zzed a scris:
<b>buna<b>

<b>buna<b> sa-ti fie inima :)
Offline anamaria22  
#1071 Postat : duminică, 4 decembrie 2011 17:38:25(UTC)
anamaria22
buna...cine imi spune si mie ,,la cit timp dupa ce apari in ordin iti vine scrisoarea cu programare la juramint in bucuresti?
Offline vitass098  
#1072 Postat : joi, 8 decembrie 2011 21:24:51(UTC)
vitass098
Postari: 985
A fost multumit de: 263 -ori in postarea 201
Locatia: Moldova
Originally Posted by: anamaria22 Go to Quoted Post
buna...cine imi spune si mie ,,la cit timp dupa ce apari in ordin iti vine scrisoarea cu programare la juramint in bucuresti?

Nu trebue sa astepti scrisoare de la ANC. Urmareste lista cu cetatenii care depun juramantul pe saitul ANC ,informaii utile,depunere juramint. Te gasesti pe listele cu data si ora respectiva,si pleci la data cutare la Bucuresti.
Utilizatori pe tema
22 Pagini«<202122
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.