Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

22 Pagini123>»
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline admin  
#1 Postat : vineri, 21 noiembrie 2008 17:11:04(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
Aici va fi anuntata data urmatoarei depuneri a juramantului de credinta fata de Romania

deci cei care au optat pentru domicililul stabil in Romania ar fi interesati de aceasta data
pentru a primi automat notificarea prin email cand apare data sau lista de persoane inregistrati-va aici, adica scrieti un comentariu mai jos sau abonati-va la actualizarile acestui topic

update admin: atentie daca ati ales domiciliul stabil in Moldova trebuie sa mergeti la Consulatul Romaniei de la Chisinau sa va programati pentru depunerea juramantului. N-are rost sa va inscrieti aici.

update:
* 27 noiembrie 2008 (lista de persoane invitate)
* 18 decembrie 2008 - depunere juramant de credinta fata de Ro la Bucuresti (lista de persoane)
* 16 ianuarie 2009 (lista de persoane invitate)
* 30 ianuarie 2009 ora 13.30 (confirmat, lista)
* 12 Martie 2009 ora 13,30 (lista)
30 aprilie 2009 ora 13:30 (lista de persoane invitate)
2 iunie 2009 ( lista de persoane)
7 iulie 2009 ( lista)
16 iulie 2009 (lista invitatilor)
23.09.09. 16:15 (253 persoane invitate)
15 si 29 oct (lista 15 oct, lista de pe 29 oct)
20 noiembrie 2009 (lista)
17 decembrie 2009 lista
25 ianuarie 2010 lista invitati
22 februatie 2010 lista

11 martie 2010 lista

Adresa: Institutului Naţional al Magistraturii din B-dul Regina Elisabeta nr. 53 ( vis a vis de Parcul Cişmigiu), Bucuresti, Romania

Editeaza de catre utilizator miercuri, 3 martie 2010 00:24:36(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline admin  
#2 Postat : vineri, 21 noiembrie 2008 17:14:21(UTC)
admin
27 noiembrie 2008 - data depunerii juramantului de credinta fata de Romania la Bucuresti

a aparut lista cu persoanele care trebuie sa mearga la depunerea juramantului la Bucuresti pe 27.11.2008
Offline iury  
#3 Postat : vineri, 21 noiembrie 2008 19:45:46(UTC)
Nivel: Incepator
iury
Postari: 2
cam putini ...
Offline marianna  
#4 Postat : sâmbătă, 22 noiembrie 2008 00:38:29(UTC)
marianna
Postari: 1
eu am fost publicata in OMJ pe 8 octombrie si nu me regasesc pe lista din 27 noiembrie pt depunere juramant.
Am trimis si un mail si nu am primit nimic. Tinand cont ca pot depune juramant doar in 3 luni de la data publicarii... nu mi-ar placea ideea sa expire termenul neprimind invitatie.
Offline Vinci  
#5 Postat : sâmbătă, 22 noiembrie 2008 14:48:22(UTC)
Nivel: Membru
Vinci
Postari: 11
Locatia: Bucuresti
altii au fost publicati pe 7.10.2008 si tot nu sunt pe lista.Urmeaza.
Offline admin  
#6 Postat : sâmbătă, 22 noiembrie 2008 19:59:41(UTC)
admin
intradevar nu e corect, daca legea spune ca in termen de 3 luni trebuie sa depui juramantul atunci de ce te obliga cumva sa depui intr-o anumita zi in acea perioada de 3 luni?
Offline perion  
#7 Postat : luni, 24 noiembrie 2008 19:13:25(UTC)
perion
am sperat sa fiu si eu chemat la depunerea juram pe 27, dar nu a fost sa fie, treb sa fim optimisti si sa speram ca o sa ne cheme in urmatoarea editie.acum asteptam urmatoarea data. rog pe cei care vor obtine informatii despre urmatoarea data de depunere a juram, sa anunte si pe noi. va multumesc
Offline anna  
#8 Postat : duminică, 30 noiembrie 2008 01:06:40(UTC)
anna
Buna, as vrea sa primesc si eu pe mail urmatoarea data de depunere a juramantului in ROmania. Multumesc
Offline patrik  
#9 Postat : luni, 1 decembrie 2008 14:45:11(UTC)
patrik
Postari: 4
As dori sa primesc si eu urmatoarea data de depunere a juramantului. Multumesc.
Offline savca_victor  
#10 Postat : luni, 1 decembrie 2008 15:15:03(UTC)
savca_victor
Postari: 12
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Constanta
perion a scris:
am sperat sa fiu si eu chemat la depunerea juram pe 27, dar nu a fost sa fie, treb sa fim optimisti si sa speram ca o sa ne cheme in urmatoarea editie.acum asteptam urmatoarea data. rog pe cei care vor obtine informatii despre urmatoarea data de depunere a juram, sa anunte si pe noi. va multumesc

perion da tu ai ales domiciliu permanent in Romania sau Moldova? ca daca esti in Moldova trebuie sa te duci singur la Chisinau sa te programezi pentru juramant o:) asa am sperat si eu si dp m-am dezmeticit Brick wall
Offline perion  
#11 Postat : luni, 1 decembrie 2008 18:10:46(UTC)
perion
savca_victor a scris:
perion a scris:

perion da tu ai ales domiciliu permanent in Romania sau Moldova? ca daca esti in Moldova trebuie sa te duci singur la Chisinau sa te programezi pentru juramant o:) asa am sperat si eu si dp m-am dezmeticit Brick wall

victor, eu am ales domiciliul in strainatate. stiu ca daca ai ales domiciliul in Moldova ap treb sa depui juram la Chisinau. Plus la asta am inteles ca daca ai ales Juram in Moldova ap no sa ai CNP de romania.
Offline admin  
#12 Postat : luni, 1 decembrie 2008 18:14:50(UTC)
admin
pt cei care sunt interesati de depunerea juramantului de credinta de la Ambasada Romaniei de la Chisinau exista un topic separat

Editeaza de catre utilizator luni, 1 decembrie 2008 18:15:26(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline alin  
#13 Postat : joi, 4 decembrie 2008 17:14:32(UTC)
alin
Postari: 7
Anuntati=ma si pe mine cind va fi list pentru depunerea juram. din noiembrieLiar
Offline salavat  
#14 Postat : joi, 4 decembrie 2008 17:23:09(UTC)
Nivel: Membru Avansat
salavat
Postari: 90
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 4
perion a scris:
savca_victor a scris:
perion a scris:

victor, eu am ales domiciliul in strainatate. stiu ca daca ai ales domiciliul in Moldova ap treb sa depui juram la Chisinau. Plus la asta am inteles ca daca ai ales Juram in Moldova ap no sa ai CNP de romania.

CNP o sa ai la eliberarea pasaportului
Offline alin  
#15 Postat : joi, 4 decembrie 2008 17:32:10(UTC)
alin
Am aparut in M.O. partea 1 pe data 27/10/2008.Sint obligat sa depun juramint in trei luni(la Bucuresti).dar inaintea mea mai sint cel putin 500 persoane.Daca se intirzie cu listele si depasesc termenul de 3 luni pierd cetateniea?dar nu e vina mea ca se misca greu cei de la Min.Just.Cum sa procedez?d'oh!

Editeaza de catre utilizator joi, 4 decembrie 2008 17:33:37(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline salavat  
#16 Postat : joi, 4 decembrie 2008 17:35:55(UTC)
salavat
Urmatoarea data pentru depunerea Jurământului de Credinţă faţă de România la Bucuresti va fi pe 18.12.2008, lista va aparea in curand.

Editeaza de catre utilizator joi, 4 decembrie 2008 17:39:31(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline admin  
#17 Postat : joi, 4 decembrie 2008 17:41:54(UTC)
admin
alin a scris:
Am aparut in M.O. partea 1 pe data 27/10/2008.Sint obligat sa depun juramint in trei luni(la Bucuresti).dar inaintea mea mai sint cel putin 500 persoane.Daca se intirzie cu listele si depasesc termenul de 3 luni pierd cetateniea?dar nu e vina mea ca se misca greu cei de la Min.Just.Cum sa procedez?

alin, intreabarea ta este foarte buna, numai ca aici(in acest topic) se anunta data la care se va depune urmatorul juramant

te rog sa creezi o noua tema aici
http://cetatenie-romana....Credin-fa-de-Romnia.aspx

si sa postezi intrebarea ta

e bine sa mai fie si putina ordine pe-aici, sa nu se piarda lumea prin atata informatie...

Editeaza de catre utilizator joi, 4 decembrie 2008 17:43:46(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline VADIM  
#18 Postat : joi, 4 decembrie 2008 18:03:11(UTC)
VADIM
Postari: 497
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 2
salavat a scris:
Urmatoarea data pentru depunerea Jurământului de Credinţă faţă de România la Bucuresti va fi pe 18.12.2008, lista va aparea in curand.

Oppa...

Inseamna ca o sa fie mai multi fericiti pana de sarbatori...

Ma mir ca dupa alegeri o mai facut ceva... Sau inca nu s-a format noul guvern si o praskacit Pray :-({|=
Offline perion  
#19 Postat : joi, 4 decembrie 2008 18:39:11(UTC)
perion
VADIM a scris:
salavat a scris:

Oppa...

Inseamna ca o sa fie mai multi fericiti pana de sarbatori...

Ma mir ca dupa alegeri o mai facut ceva... Sau inca nu s-a format noul guvern si o praskacit Pray :-({|=

merci mult salavat. va multumesc la toti ca ne mai tineti la curent cu toate aceste informatii. va rog postati lista cand apare. va multumesc ink odata.

Editeaza de catre utilizator joi, 4 decembrie 2008 18:40:11(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline andrei  
#20 Postat : vineri, 5 decembrie 2008 00:34:31(UTC)
andrei
Salutare tuturor!

As avea o mica intrebare si sper sa gasesc o solutie: cum fac sa imi deschid viza la Consulatul Roman pentru depunerea juramantului la Bucuresti, daca nu am primit prin scrisoare sau pe adresa de email invitatia de depunere a juramantului? Va multumesc anticipat!
Offline VADIM  
#21 Postat : vineri, 5 decembrie 2008 04:35:33(UTC)
VADIM
andrei a scris:
Salutare tuturor!

As avea o mica intrebare si sper sa gasesc o solutie: cum fac sa imi deschid viza la Consulatul Roman pentru depunerea juramantului la Bucuresti, daca nu am primit prin scrisoare sau pe adresa de email invitatia de depunere a juramantului? Va multumesc anticipat!

Mai incearca odata sa-ti formulezi intrebearea Andrei... Nu prea inteleg ce-ai vrea sa zici... :(
Offline Rokkanon  
#22 Postat : duminică, 7 decembrie 2008 23:20:21(UTC)
Rokkanon
Postari: 5
Intrebarea pusa de Andrei, dupa parerea mea, este foarte clara. Am sa incerc sa o reformulez ca am si eu aceeasi problema - cum se poate de deschis viza in caz daca nu ai primit invitatia la juramant, dar ai aparut in lista pentru depunere?
Mai am si alta intrebare: ce fac in caz daca nu apar in liste pt juramant in timp de 3 luni? Am aparut in MO1 pe 7oct...
Offline perion  
#23 Postat : luni, 8 decembrie 2008 00:03:52(UTC)
perion
Rokkanon a scris:
Intrebarea pusa de Andrei, dupa parerea mea, este foarte clara. Am sa incerc sa o reformulez ca am si eu aceeasi problema - cum se poate de deschis viza in caz daca nu ai primit invitatia la juramant, dar ai aparut in lista pentru depunere?
Mai am si alta intrebare: ce fac in caz daca nu apar in liste pt juramant in timp de 3 luni? Am aparut in MO1 pe 7oct...

rokkanon daca ai aparut in lista pentru depunere juramant si nu ai primit invitatia, incerci sa te incadrezi sa-ti faci o viza obisnuita de tip C, daca ai prieteni prin Romania ce au cetatenie romana sa'ti faca invitatie si'ti deschizi viza la Chisinau care se elibereaza in regim normal la o saptamana sau dupa cate am inteles pe altii au dat 350 lei si au luato in 2 ore.
dar cu cele 3 luni dupa aparitia in monitorul I chiar nu mai inteleg nimic.altii spun ca exista o lege, altii spun ca sa nu'mi facem griji si tot asa...nu ne ramane decit sa speram.
bafta la toti

Editeaza de catre utilizator luni, 8 decembrie 2008 00:05:50(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline real  
#24 Postat : luni, 8 decembrie 2008 18:05:00(UTC)
real
Urmatoarea data de depunere a juramantului este pe 18 decembrie. Am primit azi invitatie, deci e sigur!!! Succes tuturor!

Editeaza de catre utilizator luni, 8 decembrie 2008 18:06:17(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline dada  
#25 Postat : luni, 8 decembrie 2008 22:19:14(UTC)
dada
dar eu nustiu nimic si am aparut im MO in data de 7 octombrie.nu stiti cum e???????????
numai in 18 decembrie este juramantul?
ms
Offline perion  
#26 Postat : luni, 8 decembrie 2008 22:58:43(UTC)
perion
dada a scris:
dar eu nustiu nimic si am aparut im MO in data de 7 octombrie.nu stiti cum e???????????
ms

dada eu tot am aparut in data de 7 oct si azi am primit invitatie prin posta.asteapta ca o sa'ti apara si tie. ne intilnim la juramant :)
Offline VADIM  
#27 Postat : luni, 8 decembrie 2008 23:30:00(UTC)
VADIM
perion a scris:
dada a scris:
ms

dada eu tot am aparut in data de 7 oct si azi am primit invitatie prin posta.asteapta ca o sa'ti apara si tie. ne intilnim la juramant :)

dada: O sa vezi sigur daca depui sau nu jurmanatul pe 18 Decembrie atunci cand o sa fie publicata lista pe www.just.ro

Sau cel mai bine/sigur incearca sa suni/mail/posta la Directia de Cetatenie din Bucuresti si sa afli sigur. Sau sa mergi la Ambasada Romaniei din Chisinau si sa vezi sigur cum e situatia...

Editeaza de catre utilizator luni, 8 decembrie 2008 23:30:35(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline kricova  
#28 Postat : marți, 9 decembrie 2008 03:40:16(UTC)
kricova
sunt si eu interesat de lista care tre sa apara in curand, sper sa fiu si eu pe-acolo...
Offline sancho  
#29 Postat : marți, 9 decembrie 2008 14:54:30(UTC)
sancho
Postari: 19
e cineva de aici care a aparut in MOF pe 27 octombrie si e programat acum in Decembrie?...
eu am aparut pe 27 si inca n-am primit nicio invitatie
Offline ionela  
#30 Postat : marți, 9 decembrie 2008 17:45:04(UTC)
ionela
s-ar putea intampla sa fiu programat pentru depunerea juramantului si sa nu primesc nimic acasa?
Offline VADIM  
#31 Postat : marți, 9 decembrie 2008 18:01:16(UTC)
VADIM
ionela a scris:
s-ar putea intampla sa fiu programat pentru depunerea juramantului si sa nu primesc nimic acasa?

Saliut Ionela. Teoretic se poate intimpla chestia aceasta. Daca nu primesti prin posta normala scrisoare mai exista si variante e-mail.

Daca le-ai lasat vreo adresa de e-mail lor atunci poti primit acea invitatie si prin e-mail. Eu de exemplu am primit invitatie prin ambele modalitati...
Offline kricova  
#32 Postat : miercuri, 10 decembrie 2008 05:16:07(UTC)
kricova
uite ca mi-a venit si mie scrisoarea ...super.Nu disperati, la toti le va veni randul, important e sa fim uniti aici ...Cel putin pe mine mult m-au ajutat sfaturile de aici ...
Offline sancho  
#33 Postat : miercuri, 10 decembrie 2008 13:01:57(UTC)
sancho
vedeti c-au aparut listele pentru 18 dec pe situl ministerului justitiei
Offline admin  
#34 Postat : miercuri, 10 decembrie 2008 14:05:12(UTC)
admin
a aparut lista cu persoanele invitate sa depuna juramantul de credinta fata de Romania la Bucuresti pe 18 decembrie 2008 ora 14:30

lista incepe cu:
1. ZATIC SERGIU
2. VOLONTIR TATIANA
3. VERDEŞ NICOLAE
4. ŢEPORDEI TATIANA
5. TURCESCU MARIANA
.....
.....
si se termina cu:
240. BOLGARINA PARASCOVIA
241. BOLGARINA MARINA
242. BOLGARIN MIHAIL
243. GARBUZ LILIANA
244. VASILE ALISA
245. COZMA CAROLINA
246. ŞIMAN VASILE

Editeaza de catre utilizator miercuri, 10 decembrie 2008 14:05:57(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline VADIM  
#35 Postat : miercuri, 10 decembrie 2008 14:58:40(UTC)
VADIM
kricova a scris:
uite ca mi-a venit si mie scrisoarea ...super.Nu disperati, la toti le va veni randul, important e sa fim uniti aici ...Cel putin pe mine mult m-au ajutat sfaturile de aici ...

Mai des asa mesaje frumoase... :-({|= :-*
Offline Rokkanon  
#36 Postat : joi, 11 decembrie 2008 16:40:02(UTC)
Rokkanon
am aparut in listele pentru juramant pt 18 decembrie, dar scrisoare cu invitatie tot nu mi-a venit...
am fost si la ambasada si la consulat cu aeasta problema, ei mi-au spus ca fara aceasta scrisoare nu pot sa ma ajute cu viza, la ministerul justitie telefonul nu raspunde, insist a doua zi:(
cine imi spune ce sa fac?
luand in consideratie ca am aparut pe 7 oct in MO1 se primeste ca e a treia si ultima luna cand mai pot sa depun juramnt dupa lege...
Offline admin  
#37 Postat : joi, 11 decembrie 2008 17:22:42(UTC)
admin
incearca sa le explici celor de la ambasada care-i problema ta,
eventual arata-le ca ai aparut pe site-ul ministerului justitiei, da-le un link la documentul cu lista de invitati unde esti si tu...

bafta

sa ne spui cum ai rezolvat

update: bravo, ai rezolvat pana la urma :)

Editeaza de catre utilizator vineri, 12 decembrie 2008 21:21:07(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline victoria84  
#38 Postat : vineri, 12 decembrie 2008 11:44:00(UTC)
victoria84
Sa stii ca si eu sunt in liste, dar invitatia nu am primit-o. Si nici sora mea nu a primit-o, care e tot in liste. Eu mi-am deschis viza cu invitatie din partea unui roman cu scop de vizita, ca cei de la consulat nici nu s-au uitat la mine cand le-am explicat problema mea. Incearca sa gasesti o alta modalitate de a-ti deschide viza. Sper sa nu am probleme la vama si sa trec cu bine.Think
Offline Rokkanon  
#39 Postat : vineri, 12 decembrie 2008 20:08:22(UTC)
Rokkanon
Uff pana la urma mi-au acceptat actele cu extrasul din MO si extrasul din listele celor invitati de ministerul justitiei...
astept viza pe 17 si fuguta la Bucuresti!
Mersi tuturor! Si ne vedem acolo deja:)

Editeaza de catre utilizator vineri, 12 decembrie 2008 21:19:44(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline perion  
#40 Postat : luni, 15 decembrie 2008 12:40:11(UTC)
perion
Rokkanon a scris:
Uff pana la urma mi-au acceptat actele cu extrasul din MO si extrasul din listele celor invitati de ministerul justitiei...

rokkanon, trebuie sa dai de baut pentru ca ti'am tinut pumnii strinsi:) ti'am zis ca o sa mearga cu fishka asta...ne vedem la juramant...bafta la toti
Offline ruslan  
#41 Postat : luni, 15 decembrie 2008 17:56:03(UTC)
ruslan
Sunt printre cei care depun juramantul in data de 18 decembrie, insa nu am primit invitatie. De o luna incerc dau de cineva de la Biroul Cetatenie atat prin telefon cat si prin mail insa fara nici un succes. Intrebarea mea este : pot sa ma prezint la juramant fara aceasta invitatie, doar cu lista pe care am fost afisat ?
Offline perion  
#42 Postat : luni, 15 decembrie 2008 18:22:59(UTC)
perion
ruslan a scris:
Sunt printre cei care depun juramantul in data de 18 decembrie, insa nu am primit invitatie. De o luna incerc dau de cineva de la Biroul Cetatenie atat prin telefon cat si prin mail insa fara nici un succes. Intrebarea mea este : pot sa ma prezint la juramant fara aceasta invitatie, doar cu lista pe care am fost afisat ?

nu conteaza invitatia la depunerea juramantului. am colegi care au depus juramantu si nu li s-a cerut nici o invitatie. cred ca ea joaca rol doar de instiintare.
Offline Rokkanon  
#43 Postat : miercuri, 17 decembrie 2008 17:59:51(UTC)
Rokkanon
perion a scris:
Rokkanon a scris:

rokkanon, trebuie sa dai de baut pentru ca ti'am tinut pumnii strinsi:) ti'am zis ca o sa mearga cu fishka asta...ne vedem la juramant...bafta la toti

Facem, facem:) sa stii ca sa simtit ca ati tinut pumnii;)
Offline salavat  
#44 Postat : joi, 18 decembrie 2008 15:03:55(UTC)
salavat
Felicitari tuturor care depun astazi Juramantul la Bucuresti si la Chisinau:)
Experienta multora ii va ajuta pe ceilalti.
Offline alin  
#45 Postat : joi, 18 decembrie 2008 18:58:32(UTC)
alin
Cine stie-cind a aparut persoana in M.O.partea 1 si locuieste acum in Italia juramintul il depune la Bucuresti sau poate in Italia la consulat?
Offline VADIM  
#46 Postat : joi, 18 decembrie 2008 21:50:42(UTC)
VADIM
alin a scris:
Cine stie-cind a aparut persoana in M.O.partea 1 si locuieste acum in Italia juramintul il depune la Bucuresti sau poate in Italia la consulat?

Poate sa depuna. Sa mearga la amabsada Romaniei din Italia si sa se programeze pentru depunerea juramantului...

Stiu sigur ca a facut asa o persoana in Franta... Pray
Offline derek1983  
#47 Postat : luni, 22 decembrie 2008 19:09:05(UTC)
derek1983
Postari: 429
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
alin a scris:

Depinde de cum locuieste acolo in Italia.
Daca are permis de sedere permanenta sau asa .... ilegal
Offline derek1983  
#48 Postat : luni, 22 decembrie 2008 19:09:57(UTC)
derek1983
Postari: 429
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Urmatoarea data de depunere a juramntului din ianuarie 2009 ar fi 16
Offline sancho  
#49 Postat : luni, 22 decembrie 2008 19:41:24(UTC)
sancho
E posibil sa apatri in Monitor si sa fii programat pt juramant dupa 3 luni?
Offline cristinka  
#50 Postat : vineri, 26 decembrie 2008 21:39:20(UTC)
cristinka
as vrea si eu sa primesc pe mail datele depunerii juramantului.ms
Utilizatori pe tema
22 Pagini123>»
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.