Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

2 Pagini<12
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline rupestru01  
#101 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:32:20(UTC)
Nivel: Incepator
rupestru01
Postari: 8
Locatia: iasi
Dana a scris:
rupestru01 a scris:
draga mea danutza la posta se baga toate lumea. dak te prinzi la o posta o sa obtii si u in timp record cetatenia

ce posta? aham..clar..ai depus in Chisinau..poate e si asa...situatia mea e diferita, ca eu am depus la Bucuresti...si doar cu taxele LEGALE!!!

si oamenii sarmanii care asteapta de atita timp!!! Treb sa facem un control, sa vedem noi cit e de corupta posta! o rezolvam si pe asta!

danutza posta=una cu vreo 10 veveritelimba si eu am depus cererea pr redbabdirea cetateniei in kongo langa zair a se cosnulta un atlas
Offline rupestru01  
#102 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:34:06(UTC)
rupestru01
Postari: 8
Locatia: iasi
Dana a scris:
rupestru01 a scris:
Dana a scris:
si cine esti tu...mare personalitate? auzi...sa-ti dea tie lumea bani..ma faci sa rid! Applause

eu snt un nimeni dar cu 2 teci. a mea intra a ta nu mai intra.

lasa nu te preocupa tu! ca ma descur si singura! mare jale ca au cetatenii niste inculti!

draga mea, draga avant in vedere acidul dezoxiribonucleic pe care il am obtinut prin cerere de urgentare cu adenozintrifosfat am ajuns la cocluzia ca nu ai inteles nimic(ioc)Brick wall
Offline Dana  
#103 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:34:53(UTC)
Nivel: Membru
Dana
Postari: 28

si oamenii sarmanii care asteapta de atita timp!!! Treb sa facem un control, sa vedem noi cit e de corupta posta! o rezolvam si pe asta!

danutza posta=una cu vreo 10 veveritelimba si eu am depus cererea pr redbabdirea cetateniei in kongo langa zair a se cosnulta un atlas

nu mai spune!!! mai mai!!! bravo tie Applause
de destept ce esti! si stai tu fara grija...stiu eu unde e zairul.mai bine ai consulta tu DEX-ul..se vede ca ai nevoie...nu ti-ar strica
Offline admin  
#104 Postat : marți, 3 februarie 2009 00:55:38(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
va amintesc ca in acest topic e de dorit sa se scrie in legatura cu timpul asteptat
de la depunerea cererii de urgentare pana la publicarea in monitorul oficial

orice abatere de la tema nu face decat sa incurce pe cei care chiar au nevoie de informatii utile

userul "rupestru01", daca ai facut cerere de urgentare, poate ne spui si noua cat a durat pana ai fost publicat, daca nu - incearca sa nu-ti mai irosesti timpul pe forum
Offline VADIM  
#105 Postat : marți, 3 februarie 2009 15:24:49(UTC)
Nivel: Membru Avansat
VADIM
Postari: 497
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 2
Locatia: Bucuresti
Dana a scris:
Total de acord...VADIM...da ti se pare normal ca persoanele care au depus citeva luni in urma sa scrie aici:" astept...dar nimic"..de parca ar astepta de ani de zile ,precum altii!!! Cu asta e ocupat MJ...cu acordarea cetateniilor pt cei cu actele din 2008..dar acele din 2002/2003 s-au dus pe apa simbetei,nu?..

TREBUIE SA EXISTE O ORDINE CRONOLOGICA, nu? in acesta situatie MAI SUNTEM EGALI in fata legii? ... MI SE PARE CA NU..DACA TU CREZI ALTFEL..SA FIE SI ASA.

Si nu am vrut sa jignesc pe nimeni...insa ar trebui sa inteleaga lumea ca e rindul dosarelor din 2002!!!!

In fata legii Dana sunt absolut toti egali... Ca ai depus tu in 2003,altul a depus in 2006, celalalt in 2009 n-au nici o prioritate in fata comisiei (ma refer la cei din 2003)... Atunci (2003) era PSD la putere, 2005 (PNL + PD), acum ii PD-L + PSD...

Ca trebuie sa existe ordine cronologica sunt de acord perfect - dar ordinea cronologica trebuia sa inceapa din 2002/2003 dar nu din 2007...

Si daca tie ti se pare ca nu este corect incearca sa intrebi pe un ton CIVILIZAT...
Offline VADIM  
#106 Postat : marți, 3 februarie 2009 15:26:45(UTC)
VADIM
Dana a scris:
cineva de pe forum zice:

"Eu cred ca asta e deja nesimtire. Chiar nu e corect sa dea atatea cetatenii din 2008 si ignora dosarele mult mai vechi.... Brick wall "

vezi? se pare ca nu numai eu sunt de aceeasi parere!!!! Shame on you

2 persoane care au scris in detrimentul celorlalte 200 care s-au abtinut este fix ca si "Капля в Море"...

Chiar daca sunt mai multi care cred ca si tine incearca sa-si exprime altfel nemultumirea fata de Directia de Cetatenie...
Offline VADIM  
#107 Postat : marți, 3 februarie 2009 15:30:08(UTC)
VADIM
rupestru01 a scris:
dragle mele, dragi si voi julai;D(moldoveni) eu am depus cerere de redobandire a cetateniei ROMANIEI in 2009. am urgentat cu vreo 2-3 sute de lei si in martie ma duc sa imi iau pasaportul biometric si buletinul. va urez sedere placuta la coada. viatza s acordeoane:-({|= [-o&amp;lt;

Cand intr-adevar o sa obtii pasaportul biometric si buletinul draga rupestru01 sa vii si sa ne scrii in schimb "Nu zi HOP pana n-ai sarit..."

Cand o sa fii cu ele in mana, eu o sa fiu printre primii care o sa-ti zika bravo... Ca la urma urmei ai stiut sa te descurci si sa fii omul potrivit la locul potrivit...

P.S. Nu mai fi asa "Выпиндрёжник"... Starnesti emotii negative la adresa ta...
Offline Diana Anatolie  
#108 Postat : vineri, 6 februarie 2009 17:21:17(UTC)
Diana Anatolie
Postari: 40
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 1
Bravo Vadim!!!
Offline Diana Anatolie  
#109 Postat : vineri, 6 februarie 2009 17:22:52(UTC)
Diana Anatolie
Noi intram aici pentru a ne ajuta reciproc, nu pentru a simti invidia si ura cuiva (in special Dana)!Cine este de acord cu mine?
Offline VADIM  
#110 Postat : vineri, 6 februarie 2009 18:42:19(UTC)
VADIM
Diana Anatolie a scris:
Noi intram aici pentru a ne ajuta reciproc, nu pentru a simti invidia si ura cuiva (in special Dana)!Cine este de acord cu mine?

+1
Offline Diana Anatolie  
#111 Postat : duminică, 8 februarie 2009 01:16:36(UTC)
Diana Anatolie
mersi pentru solidaritate

Editeaza de catre utilizator duminică, 8 februarie 2009 01:17:51(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline VADIM  
#112 Postat : luni, 9 februarie 2009 17:45:50(UTC)
VADIM
Diana Anatolie a scris:
mersi pentru solidaritate

Cu cea mai mare placere... :-* \:d/
Offline Diana Anatolie  
#113 Postat : luni, 9 februarie 2009 18:15:44(UTC)
Diana Anatolie
oooooooooo :)
Offline atusca  
#114 Postat : luni, 9 februarie 2009 18:32:31(UTC)
atusca
Postari: 108
A fost multumit de: 46 -ori in postarea 13
Diana, citeste mesajele primite in privat.

Editeaza de catre utilizator luni, 9 februarie 2009 18:36:22(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline blackhorse  
#115 Postat : joi, 12 februarie 2009 23:52:40(UTC)
blackhorse
Postari: 1
Locatia: R Moldova
Am depus actele pentru redobindirea cetateniei Romane la 2 octombrie 2002 la Bucuresti pentru mine si copiii mei, care erau minori pe atunci. Am fost publicat in partea III a MO undeva in 2003 sau 2004. Acuma in ianuarie 2009 baiatul meu a implinit 18 ani.
Stie cineva, daca mai poate el merge sub dosarul meu, sau pentru el trebuie acum sa pregatesc dosar separat? Care ar fi procedura de mai departe?
Luind in consideratie ca ne aflam cu totii la Londra, este vre-un sens de depus actele aici, la consulatul Roman din UK sau totusi la Bucuresti?

Rog sa-mi recomandati avocati/juristi din Bucuresti care ar prelua cazul meu. Vad ca nu se mai rezolva altfel.
Merci pentru sugestii.
british.link@gmail.com
Offline VADIM  
#116 Postat : vineri, 13 februarie 2009 00:01:45(UTC)
VADIM
blackhorse a scris:
Am depus actele pentru redobindirea cetateniei Romane la 2 octombrie 2002 la Bucuresti pentru mine si copiii mei, care erau minori pe atunci. Am fost publicat in partea III a MO undeva in 2003 sau 2004. Acuma in ianuarie 2009 baiatul meu a implinit 18 ani.
Stie cineva, daca mai poate el merge sub dosarul meu, sau pentru el trebuie acum sa pregatesc dosar separat? Care ar fi procedura de mai departe?
Luind in consideratie ca ne aflam cu totii la Londra, este vre-un sens de depus actele aici, la consulatul Roman din UK sau totusi la Bucuresti?

Rog sa-mi recomandati avocati/juristi din Bucuresti care ar prelua cazul meu. Vad ca nu se mai rezolva altfel.
Merci pentru sugestii.
british.link@gmail.com

Daca ai primit cetatenia pana cand baiatul tau implinise 18 ani, atunci el este automat roman... Chiar si acum daca are peste 18 ani poate sa mearga sa depuna pentru certificatul de nastere romanesc...

Daca n-ai cetatenia atunci ii mai complicat... Intri in randul celor cateva zeci de mii care asteapta sa primeasca cetatenia...
Offline aurel  
#117 Postat : vineri, 20 februarie 2009 15:21:44(UTC)
aurel
Postari: 1
Locatia: Chisinau
Salutare. Sotia mea a depus actele in anul 2004, numele ei a fost publicat in Monitorul Oficial nr. 808 din 2006-09-18. Imi ajuta cineva sa aflu cat mai trebuie sa astepte, ce trebuie sa faca? Ea se numeste Ina Stratan. Multumesc.
Offline admin  
#118 Postat : vineri, 20 februarie 2009 17:48:00(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
Aurel, am cautat Ina Stratan prin "Cauta" dar n-am gasit sa fie publicata in monitorul oficial partea 1

incearca sa te uiti prin pdf-uri, dar ma indoiesc ca a aparut daca n-ai facut nicio urgentare sau completare de acte
Offline VADIM  
#119 Postat : miercuri, 25 februarie 2009 22:56:50(UTC)
VADIM
aurel a scris:
Salutare. Sotia mea a depus actele in anul 2004, numele ei a fost publicat in Monitorul Oficial nr. 808 din 2006-09-18. Imi ajuta cineva sa aflu cat mai trebuie sa astepte, ce trebuie sa faca? Ea se numeste Ina Stratan. Multumesc.

Cel mai probabil a fost publicata in Monitorul Oficial Partea III... Acum urmeaza sa fie publicata in Monitorul Oficial Partea I...

Apeleaza la user-ul derek1983 care are toate monitoarele Partea III ca sa te convingi sigur, dupa poti sa depui un memoriu de urgentare...

Dupa care astepti, astepti si inca odata astepti...

Editeaza de catre utilizator miercuri, 25 februarie 2009 23:05:24(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline desik  
#120 Postat : miercuri, 29 aprilie 2009 18:06:43(UTC)
desik
Postari: 4
Ieri am fost publicat in monitorul oficial.
Data depunerii urgentarii - 03.03.2008,
Primit aviz pozitiv - 12.03.2009
Aproape 14 luni din momentul depunerii urgentarii pana la MO p.1 !!!

Va doresc bafta la toti si sa primiti cat mai repede!
Offline .......  
#121 Postat : miercuri, 27 mai 2009 12:21:02(UTC)
.......
Postari: 1,146
A fost multumit de: 204 -ori in postarea 140
Locatia: ..............
Buna dimnineata tuturor. Sper ca am ales topicul potrivit (nu mai vroiam sa deschid altele noi).
Azi dimineata am fost la cetatenii la informatii sa intreb de dosarul meu si tipul de la informatii mi-a zis ca dosarul este programat zilele urmatoare sa intre "pt avizare" si ca aproxim. intr-o luna va fi publicat. Credeti ca asta e o urmatoare "vrajeala", ca ma gandesc ca de unde sa stie ei ce dosar le va nimeri sub mana zilele urmatoare? Eu ultima data am depus cazierele "proaspete" la sfarsitul lui octombrie 2008. Credeti ca mai sunt valabile? Sau sa stau cuminte in banca mea si sa vad ce se intampla zilele astea? Ce parere aveti?

Un alt prieten insa (care a depus in 2004) mi-a zis ca la fel a fost la informatii si i-au zis ca raspunsurile la "foarte multe dosare" vor veni in prima saptamana a lu iunie.
Offline basrom73  
#122 Postat : sâmbătă, 30 mai 2009 17:01:59(UTC)
basrom73
Postari: 3
Locatia: bucuresti
am si eu o intrebare nu a aparut noua lista daca stie cineva astept si eu sa apar am depus pe 26.01.2009 si mia zis ca dureaza 4.5 luni ca sa primesc va multumesc.....
Offline vladut  
#123 Postat : marți, 2 iunie 2009 01:18:25(UTC)
vladut
Postari: 56
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Locatia: ias
am si eu o rugaminte:am depus dosarul pentru cetatenie romana pe 11 februarie 2009 inclusiv si actul de 5 ani de sedere in romania,cand ar trebui sa apar in monitorul oficial??,va multumes mult
Offline misnicesmile  
#124 Postat : marți, 2 iunie 2009 03:46:37(UTC)
misnicesmile
Postari: 355
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 2
tantan a scris:
Buna dimnineata tuturor. Sper ca am ales topicul potrivit (nu mai vroiam sa deschid altele noi).
Azi dimineata am fost la cetatenii la informatii sa intreb de dosarul meu si tipul de la informatii mi-a zis ca dosarul este programat zilele urmatoare sa intre "pt avizare" si ca aproxim. intr-o luna va fi publicat. Credeti ca asta e o urmatoare "vrajeala", ca ma gandesc ca de unde sa stie ei ce dosar le va nimeri sub mana zilele urmatoare? Eu ultima data am depus cazierele "proaspete" la sfarsitul lui octombrie 2008. Credeti ca mai sunt valabile? Sau sa stau cuminte in banca mea si sa vad ce se intampla zilele astea? Ce parere aveti?

Un alt prieten insa (care a depus in 2004) mi-a zis ca la fel a fost la informatii si i-au zis ca raspunsurile la "foarte multe dosare" vor veni in prima saptamana a lu iunie.

si fratele meu a fost astazi la DC, BUCURESTI si a intrebat si de dosarul meu, i s-a confirmat ca au ajuns actele mele in complatera la ei si ca dosarul meu sta sa intre la comisie spre a fi avizat in zilele urmatoare deci,tantan, cred eu ca e adevarata informatia care ti-au dat-o si tie!!! DECI DOAMNE AJUTA!!!!! SA NE FIE INTR-UN CEAS BUN!!!Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray
precum vine valul acesta de cetatenii pomenit de toata lumea in IUNIE...cred ca o sa intre si un alt val la comisia DC in perioada imediat urmatoare!!! imtram si noi o sa vezi,tantan si Fiodor o sa intre...limba :)
Offline Fiodor  
#125 Postat : marți, 2 iunie 2009 10:22:56(UTC)
Fiodor
Postari: 225
A fost multumit de: 140 -ori in postarea 38
Locatia: forumist
din cele observate pana acuma dosarele care sunt avizate pozitiv sunt publicate in MO partea I la o diferenta de 5-7 zile . Tantan spunea ca a auzit ca in prima saptamana din iunie au sa apara un nr mare de dosare...daca e sa luam logic reiese ca sansele sunt minime de a fi publicati in MO in prima saptamana din iunie pt acele persoane care au dosare spre a fi avizate in zilele urmatoare

Presimt ca miercuri vom avea 2surprize: 1.Nu va fi ales presedintele.:)
2. SA apara un nou MO cu foarte multa lume:)

Editeaza de catre moderator marți, 2 iunie 2009 11:38:04(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline .......  
#126 Postat : marți, 2 iunie 2009 12:46:52(UTC)
.......
Dar totusi a auzit cineva ceva mai concret de lista aia ce urmeaza sa se afiseze?
Offline cristinusha  
#127 Postat : marți, 2 iunie 2009 16:20:13(UTC)
cristinusha
Postari: 60
Locatia: chisinau
mm..la mine e si mai vesel:)) tata a fost ieri la Bucuresti a depus cerere la rapid sa vedem ce numere au dosarele, si au zis ca imi trimit raspuns pe mail. azi la 9 am deschis posta si sa vezi surpriza...aven numar la dosar, si este in avizare la Comisie, si trebuie sa trimitem doar cazierele, si declaratia cu mentinerea domiciliului...super..nu ma shteptam sa primesc atit de repede raspuns...:)))
Offline Serj080  
#128 Postat : marți, 2 iunie 2009 16:46:53(UTC)
Serj080
Postari: 223
A fost multumit de: 86 -ori in postarea 40
Salut, felicitari ca ai reusit atit de repede sa obtii informatie utila pentru tine in asa timp scurt. Dar spune-mi te rog unde ai depus dosarul(MD RO) si cind (in ce an si luna)?
Offline cristinusha  
#129 Postat : marți, 2 iunie 2009 18:49:00(UTC)
cristinusha
Postari: 60
Locatia: chisinau
in RM, in septembrie 2008.si a durat intr-adevar cam atit cit au prognozat cei de aici -8 luni. cred ca mi-au raspuns atit de rapid pentru ca erau dosarele noastre in analiza si ei singuri doreau sa ne trimita scrisoare prin posta, dar deoarece tata exact ieri a fost si a lasat si e-mail, ne-au anuntat prin acesta.desi i-au zis ca o sa primim si scrisoare da mai tirziu....
Offline jsk  
#130 Postat : marți, 2 iunie 2009 19:08:32(UTC)
jsk
Postari: 19
Locatia: Timisoara
Eu am depus dosarul în 2002 nu am primit nici un răspuns.Mama mea a depus în mai 2009, probabilitatea ii foarte mare ca ea sa obțină înaintea mea cetățenia.:) Cool Romania
Offline jsk  
#131 Postat : marți, 2 iunie 2009 19:15:42(UTC)
jsk
Apropo nu va bazați pe http://cetatenie.info.tm la ei baza de date este incomplet.Cererea mea a apărut în febr.2003 part III știu sigur ca am văzut personal,dar la ei numele meu nu figurează.Am încercat sa iau legătura cu admin. dar răspuns 0"zero".
Offline .......  
#132 Postat : marți, 2 iunie 2009 20:02:24(UTC)
.......
jsk a scris:
Apropo nu va bazați pe http://cetatenie.info.tm la ei baza de date este incomplet.Cererea mea a apărut în febr.2003 part III știu sigur ca am văzut personal,dar la ei numele meu nu figurează.Am încercat sa iau legătura cu admin. dar răspuns 0"zero".

Acolo asa si scrie cu rosu parca..lisa incompleta...si oricum nu mai conteaza monitorul III
Offline misnicesmile  
#133 Postat : marți, 2 iunie 2009 22:36:05(UTC)
misnicesmile
cristinusha a scris:
in RM, in septembrie 2008.si a durat intr-adevar cam atit cit au prognozat cei de aici -8 luni. cred ca mi-au raspuns atit de rapid pentru ca erau dosarele noastre in analiza si ei singuri doreau sa ne trimita scrisoare prin posta, dar deoarece tata exact ieri a fost si a lasat si e-mail, ne-au anuntat prin acesta.desi i-au zis ca o sa primim si scrisoare da mai tirziu....

mdaaa pai si fratele meu a avut noroc in sensul asta...a fost la DC acu 2 saptamani in urma si a depus cererea de urgetare personal si peste 2 saptamani a primit invitatzie sa aduca sau transmita actele in completare...GOD BLESSPray
Offline misnicesmile  
#134 Postat : marți, 2 iunie 2009 22:37:48(UTC)
misnicesmile
jsk a scris:
Eu am depus dosarul în 2002 nu am primit nici un răspuns.Mama mea a depus în mai 2009, probabilitatea ii foarte mare ca ea sa obțină înaintea mea cetățenia.:) Cool Romania

jsk ai urgentat/completat dosarul?daca da,cand? vreun raspuns ceva?
Offline vladut  
#135 Postat : marți, 2 iunie 2009 23:52:06(UTC)
vladut
ce zici domnilor si doamnelor, se v-a gasi maine votul de aur???
Offline oxy  
#136 Postat : miercuri, 3 iunie 2009 02:16:47(UTC)
oxy
Postari: 67
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
ore ce mai inventeaza comunistii??????
Offline hypnozis  
#137 Postat : miercuri, 3 iunie 2009 14:54:15(UTC)
hypnozis
Locatia: Iasi
Salut bucurestenilor! a venit si ziua de 3 iunie, ce se intampla la DC? au afisat lista magica cu avize pozitive? ca Pe just.ro nu e nicio modificare niciun update! pana la ora asta 11.52 nu a aparut niciun monitor of cu redobandiri... Cei din provincie asteapta cu nerabdare o veste imbucuratoare! Va multumesc!
Offline jsk  
#138 Postat : miercuri, 3 iunie 2009 20:20:40(UTC)
jsk
misnicesmile a scris:
jsk a scris:

jsk ai urgentat/completat dosarul?daca da,cand? vreun raspuns ceva?

Da am urgentat în octombrie 2008 cu toate actele adiționale.
Offline jsk  
#139 Postat : miercuri, 3 iunie 2009 20:22:34(UTC)
jsk
tantan a scris:
jsk a scris:

Acolo asa si scrie cu rosu parca..lisa incompleta...si oricum nu mai conteaza monitorul III

Da ai dreptate, dar eu m-am speriat cind nu mi-am văzut numele meu.
Offline vladut  
#140 Postat : miercuri, 3 iunie 2009 20:29:44(UTC)
vladut
stie cineva care este numarul de telefon de la directia de cetatenie?
Offline jsk  
#141 Postat : miercuri, 3 iunie 2009 21:15:58(UTC)
jsk
vladut a scris:
stie cineva care este numarul de telefon de la directia de cetatenie?

DIRECŢIA CETĂŢENIE

Adresa: Str. Petofi Sandor, nr. 47, sector 1, București, cod 011405
Telefon pentru informații cu caracter general: (037) 204.20.03
Offline vladut  
#142 Postat : miercuri, 3 iunie 2009 22:42:15(UTC)
vladut
multumesc frumos
Offline vladut  
#143 Postat : joi, 4 iunie 2009 12:34:28(UTC)
vladut
am sunat pe numarul asta:(037)204.20.03 si nu raspunde nimeni
Offline johndoe  
#144 Postat : joi, 4 iunie 2009 13:03:09(UTC)
johndoe
vladut a scris:
am sunat pe numarul asta:(037)204.20.03 si nu raspunde nimeni

Am sunat eu chiar astazi ~ 9.15 pe acest numar, si mi-au raspuns. Dar fara folos. Domnul de acolo desi amabil si binevoitor, a refuzat sa-mi dea orice informatie privind dosarul meu, spunand ca, recent, conducerea le-a interzis comunicarea datelor prin telefon! M-a sfatuit sa le scriu si, mai mult ca atat, sa le trimit scrisoarea din Romania, caci au probleme cu primirea corespondentei din Moldova (asta dupa ce am mentionat ca am trimis deja cateva scrisori, fara a primi raspuns)!
A mai reusit cineva sa vorbeasca pe acest numar? Si cineva mai convingator ca mine, care sa fi izbutit sa obtina informatii?
Offline vladut  
#145 Postat : joi, 4 iunie 2009 14:34:08(UTC)
vladut
am reusit sa vb pe numarul acesta la ora 11:32,dar fara nici un rezultat,doamna de acolo foarte amabila a zis k nu se dau informatii despre dosar prin telefon,mi-a zis sa le trimit o scrisoare si sa astept
Offline jsk  
#146 Postat : joi, 4 iunie 2009 15:17:02(UTC)
jsk
vladut a scris:
am reusit sa vb pe numarul acesta la ora 11:32,dar fara nici un rezultat,doamna de acolo foarte amabila a zis k nu se dau informatii despre dosar prin telefon,mi-a zis sa le trimit o scrisoare si sa astept

Eu am uitat sa-ți zic asta ii numărul lor oficial. Si eu am sunat de cel puțin 100 de ori.Alt număr nu exista.Sau cel puțin eu nu știu, poate altcineva știe!

Editeaza de catre utilizator joi, 4 iunie 2009 15:29:48(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline lozinschi  
#147 Postat : duminică, 19 decembrie 2010 15:20:50(UTC)
lozinschi
Locatia: moldova
Tatal meu nascut in 1939 .Dar in adevarinta de nastere nu este specificata nationalitatea .de ce acte am nevoie pentru a obtine cetatenia romina (Adeverinta de nastere e copie ) ???
mersi va rog ajutatima.
Offline lozinschi  
#148 Postat : duminică, 19 decembrie 2010 15:50:39(UTC)
lozinschi
Locatia: moldova
Tatal meu nascut in 1939 .Dar in adevarinta de nastere nu este specificata nationalitatea .de ce acte am nevoie pentru a obtine cetatenia romina (Adeverinta de nastere e copie ) ???
mersi va rog ajutatima.
Offline yarkii  
#149 Postat : duminică, 19 decembrie 2010 16:33:21(UTC)
yarkii
Postari: 604
A fost multumit de: 211 -ori in postarea 140
Locatia: Dosar depus 27.04.2010 Iasi/Juramant 11.05.2011
lozinschi a scris:
mersi va rog ajutatima.

nu exista cetatenia romina- asa ca nu ai cum so obtii.
cu cert. tatalui nascut in "39 poti redobandi cet. romana.
Utilizatori pe tema
2 Pagini<12
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.