Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

22 Pagini«<1819202122>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline ladybird  
#951 Postat : vineri, 29 aprilie 2011 22:18:36(UTC)
Nivel: Membru
ladybird
Postari: 63
A fost multumit de: 59 -ori in postarea 29
marina_77 a scris:
Spunemi te rog,se cere tinuta oficiala,din kita lume a fost akolo,kum crezi tinuta camasa+blugi pentru partea feminina merge?Think Think Think

O tinuta cit de cit decenta,si daBigGrin ,nu in costum sportiv,da ni-sh in costumul lu Adam si Eva, k mai erau si personaje venita k la club. O camasa stil clasic si blugi va fi OK. Bafta!
Offline eu-ro  
#952 Postat : marți, 3 mai 2011 12:48:43(UTC)
Nivel: Membru Avansat
eu-ro
Postari: 208
A fost multumit de: 129 -ori in postarea 53
Consulatul Chisinau:
- IN ACEST MOMENT TOATE PERSOANELE APARUTE IN ORDINELE DE CETATENIE PANA LA NR. 224P / 2011, INCLUSIV , SE POT PREZENTA LA SECTIA CONSULARA PENTRU PROGRAMAREA DEPUNERII JURAMANTULUI DE CREDINTA FATA DE ROMANIA !!!!
http://chisinau.mae.ro/i...hp?lang=ro&id=124090

Editeaza de catre utilizator marți, 3 mai 2011 12:51:07(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 4 au multumit acest post util eu-ro.
Offline applicant for_Ro  
#953 Postat : miercuri, 4 mai 2011 17:19:02(UTC)
applicant for_Ro
Postari: 168
A fost multumit de: 48 -ori in postarea 30
Astazi am depus si noi juramantul. A fost frumos.
Offline I.Igor  
#954 Postat : miercuri, 4 mai 2011 17:20:23(UTC)
I.Igor
Postari: 135
A fost multumit de: 54 -ori in postarea 33
applicant for_Ro a scris:

FELICITARI
thanks 1 utilizator a multumit I.Igor acest post util.
Offline mitică  
#955 Postat : miercuri, 4 mai 2011 19:17:46(UTC)
mitică
Postari: 106
A fost multumit de: 70 -ori in postarea 44
applicant for_Ro a scris:

Cam cate persoane au depus,daca poti estima?
Offline ladybird  
#956 Postat : miercuri, 4 mai 2011 21:08:27(UTC)
ladybird
Postari: 63
A fost multumit de: 59 -ori in postarea 29
FelicitariApplause Applause Applause
thanks 1 utilizator a multumit ladybird acest post util.
Offline applicant for_Ro  
#957 Postat : joi, 5 mai 2011 12:29:46(UTC)
applicant for_Ro
Postari: 168
A fost multumit de: 48 -ori in postarea 30
miticaa a scris:
Cam cate persoane au depus,daca poti estima?

Cam 400, poate mai multi. Sala de la et.2 (unde se aplica pt vize) era plina ochi.
La inceput aveai senzatia ca destinul moldovenilor e tot sa stea in randuri..
Insa cand a inceput juramantul, totul a luat un alt aspect, toti intr-o voce, puternica, hotarata, ca o unitate am declarat juramant. Demult nu am mai avut asa sentimente..
Mereu ni se reproseaza in Moldova ca ce, "sunteti nationalist?!" "asta-i rau!"
Ii rau pt cei care traiesc pe acest pamant, mananca painea noastra si nu ne respecta ca neam, limba si cultura noastra.
Uitati-va la germani, danezi - ei da, sunt nationalisti si bravo lor ca au demnitate; si ce economie au, o economie care lucreaza in favoarea oamenilor, nu ca la noi..doar in folosul a "cativa cu stea in frunte".
Sper macar din acest moment moldovenii, redeveniti romani sa devina mai uniti, sa se sustina reciproc.
Asa cum dau dovada romanii din Romania care locuiesc in SUA si alte tari.

Editeaza de catre utilizator joi, 5 mai 2011 22:01:11(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 4 au multumit acest post util applicant for_Ro.
Offline dziolllea  
#958 Postat : marți, 10 mai 2011 08:56:38(UTC)
dziolllea
Postari: 57
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 5
din cei care au fost azi la consulat poate stie cineva cu ce ordin se programeaza la juramint
Consultant  
#959 Postat : marți, 10 mai 2011 08:59:03(UTC)
Nivel: Oaspete
Vizitator
Postari: 92
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
dziolllea a scris:
din cei care au fost azi la consulat poate stie cineva cu ce ordin se programeaza la juramint

FOARTE IMPORTANT!

- FATA DE DATA PUBLICARII PE SITE-UL AUTORITATII NATIONALE PENTRU CETATENIE, SECTIA CONSULARA PRIMESTE ORDINELE DE CETATENIE CU O MICA INTIRZIERE !!!

- IN ACEST MOMENT TOATE PERSOANELE APARUTE IN ORDINELE DE CETATENIE PANA LA NR. 224P / 2011, INCLUSIV , SE POT PREZENTA LA SECTIA CONSULARA PENTRU PROGRAMAREA DEPUNERII JURAMANTULUI DE CREDINTA FATA DE ROMANIA !!!!

http://chisinau.mae.ro/i...hp?lang=ro&id=124090
Offline dziolllea  
#960 Postat : miercuri, 18 mai 2011 11:01:55(UTC)
dziolllea
Postari: 57
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 5
astazi mam programat pentru juramint programeaza pina la ordinul 273p inclusiv chiar daca gardianul de la poarta spune ca se programeaza pina la ordinul 225
Offline vitaliy215  
#961 Postat : miercuri, 18 mai 2011 11:07:30(UTC)
vitaliy215
Postari: 326
A fost multumit de: 76 -ori in postarea 51
Locatia: Spania
URAAAAA. Ieri am devenit cetatean ROMAN. Mi-a placut foarte mult ceremonia dar a fost foarte cald. Succes la toti in continuare
thanks 1 utilizator a multumit vitaliy215 acest post util.
Offline bunellu  
#962 Postat : vineri, 20 mai 2011 09:37:22(UTC)
bunellu
Postari: 12
Locatia: Chisinau
Salutare domnilor,
Cum mi-ati sugerat asa si am facut.

unica intrebare a aparut, Documentele necesare au ramas aceleasi:

- extrasul din MO partea I, pagina unde e numele vostru si pagina cu nr.ordinului ministrului justitiei (faceti copiile xerox ale acestora sau scoteti-le la imprimanta, foaia A4)

- certificatul de nastere (originalul+copia legalizata la notar)
- buletinul de identitate (originalul+copia legalizata la notar)
- 2 poze 3/4

suplimentar daca aveti familie si copii minori (care au aparut impreuna cu voi in MO partea I), trebuie:
- certificatul de casatorie (originalul+copie legalizata)
- certificatul de nastere a copilului, respectiv copii (originalul+copie legalizata).
Offline bunellu  
#963 Postat : luni, 23 mai 2011 10:44:42(UTC)
bunellu
Postari: 12
Mersi, nu-mi dati raspuns la mesajul de sus deoarece imi este clar.

Doar unica vreau

De unde iau CERTIFICATUL DE CETATENIE?
mersi!
Offline admin  
#964 Postat : luni, 23 mai 2011 11:00:42(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
certificatul de cetatenie ti-l da in ziua in care depui juramantul
thanks 1 utilizator a multumit admin acest post util.
Offline andr80  
#965 Postat : miercuri, 25 mai 2011 08:26:56(UTC)
andr80
Postari: 310
A fost multumit de: 141 -ori in postarea 80
Locatia: Chisinau//Dosar depus pe 22 Iunie 2010 la Galati/ Ordin 109P din 25 februarie 2011/ Juramant - 20 Aprilie 2011/ Depus transcriere CN+CNP - 26 Mai 2011 - Bucuresti/CN,CC+CNP ridicate la 08.09.2011
FOARTE IMPORTANT!

- FATA DE DATA PUBLICARII PE SITE-UL AUTORITATII NATIONALE PENTRU CETATENIE, SECTIA CONSULARA PRIMESTE ORDINELE DE CETATENIE CU O MICA INTIRZIERE !!!

- IN ACEST MOMENT TOATE PERSOANELE APARUTE IN ORDINELE DE CETATENIE PANA LA NR. 300P / 2011, INCLUSIV , SE POT PREZENTA LA SECTIA CONSULARA PENTRU PROGRAMAREA DEPUNERII JURAMANTULUI DE CREDINTA FATA DE ROMANIA !!!!

Editeaza de catre utilizator miercuri, 25 mai 2011 08:27:25(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 2 au multumit acest post util andr80.
Offline andr80  
#966 Postat : marți, 31 mai 2011 16:35:13(UTC)
andr80
Postari: 310
A fost multumit de: 141 -ori in postarea 80
Locatia: Chisinau//Dosar depus pe 22 Iunie 2010 la Galati/ Ordin 109P din 25 februarie 2011/ Juramant - 20 Aprilie 2011/ Depus transcriere CN+CNP - 26 Mai 2011 - Bucuresti/CN,CC+CNP ridicate la 08.09.2011
FOARTE IMPORTANT!

- IN ACEST MOMENT TOATE PERSOANELE APARUTE IN ORDINELE DE CETATENIE PANA LA NR. 302P / 2011, INCLUSIV , SE POT PREZENTA LA SECTIA CONSULARA PENTRU PROGRAMAREA DEPUNERII JURAMANTULUI DE CREDINTA FATA DE ROMANIA !!!!

thanks 2 au multumit acest post util andr80.
Offline Tuscari  
#967 Postat : vineri, 10 iunie 2011 10:24:42(UTC)
Nivel: Incepator
Tuscari
Postari: 6
Locatia: ciuvak2
Varog sami raspundeti!!! este posibel de programat cumva juramintul la abasada de la Chisinau? am depus dosarul pe 05.07.2010 la Chisinau miau dat un cek in care scria data cin am depus dosarul plus ca am achitat 60 euro da de unde sa eau numarul ordinului?scrisoare nam primit !(am citit prin forum dar nam inteles sory)trebu sa plec la ambasada si ei imi vor da numarul ordinului?

Editeaza de catre utilizator vineri, 10 iunie 2011 10:26:54(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline tica  
#968 Postat : vineri, 10 iunie 2011 10:58:28(UTC)
tica
Postari: 60
A fost multumit de: 19 -ori in postarea 14
Locatia: Chisinau dep.28.06.10 Chisinau nr. 38***
ca sa te programezi pentru juramint trebuie sa fii in ordin http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx , pentru aceasta tu trebuie sa stii nr. dosarului, ca sa vezi daca te gasesti in ordinile care au fost emise ,ca sa il afli treebuie sa trimiti un e-mail la cetatenie@just.ro si rogi sa-ti dea nr. dosarului, (sint mai multe modele de scrisori pe forum) si vezi daca o sa-ti raspunda , dacu nu, trebuie sa trimiti scrisoare recomandata, incepe cu e-mail.
Offline Tuscari  
#969 Postat : vineri, 10 iunie 2011 11:24:55(UTC)
Tuscari
tica multumesc mult de raspuns!!!!!Da dar eu am depus la abasada de la Chisinaudar aici http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx asa inteleg se da orden pentru cei care au depus la Bucuresti, ori nu numai?
Offline tica  
#970 Postat : vineri, 10 iunie 2011 11:44:47(UTC)
tica
Postari: 60
A fost multumit de: 19 -ori in postarea 14
Locatia: Chisinau dep.28.06.10 Chisinau nr. 38***
in ordinile de pe sait-ul ANC sunt inclusi toti, nu numai cei care au depus la Bucuresti , dupa ce o sa afli nr.dosarului o sa poti sa te cauti prin dosarele care au primit ordin , poti sa incerci aici http://dosare.cetatenie-romana.info/ e cu mult mai comod (sa te cati in lista dosarelor care au fost depuse la Bucuresti, dosarele care au fost depuse la Chisinau ajung la Bucuresti, si numarul li se atribuie acolo. cred ca numarul tau are nr. 39***/2010 ??? (presupun)
Offline ametist  
#971 Postat : sâmbătă, 11 iunie 2011 23:45:36(UTC)
ametist
Postari: 13
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 5
Salut,este cineva la curent ,vinerea aceasta pentru ce data se programa la depunerea juramintului la Ambasada Rominiei din Kisinau???Mersi anticipat
Offline bibigon  
#972 Postat : luni, 13 iunie 2011 12:31:32(UTC)
bibigon
Postari: 328
A fost multumit de: 219 -ori in postarea 109
Originally Posted by: ametist Go to Quoted Post
Salut,este cineva la curent ,vinerea aceasta pentru ce data se programa la depunerea juramintului la Ambasada Rominiei din Kisinau???Mersi anticipat

Agramatule, Romania se scrie cu "A" iar Chisinau cu "cu Ch" nu cu "K"
thanks 2 au multumit acest post util bibigon.
Offline Tuscari  
#973 Postat : luni, 13 iunie 2011 15:42:51(UTC)
Tuscari
Spunetimi varog care este adresa corecta? am gasit mai multe exemple de scrisori pentru
'' CERERE
DE COMUNICARE A NUMĂRULUI DE INREGISTRARE
ŞI STADIUL SOLUŢIONARII A DOSARULUI PENTU REDOBÂNDIREA CETĂŢENIE ROMÂNE''

cu diferie adrese de exemplu: la Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie

Adresa: Strada Smârdan nr.3, sector 3, Bucuresti. ROMANIA sau Adresa: Str. Petofi Sandor, nr. 47, sector 1, Bucureşti, cod 011405, Romania
care este adresa coreacta?

Editeaza de catre utilizator luni, 13 iunie 2011 15:43:28(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline vicky_g  
#974 Postat : luni, 13 iunie 2011 15:48:23(UTC)
vicky_g
Postari: 1,575
A fost multumit de: 575 -ori in postarea 438
Locatia: Romania,Bucuresti
Originally Posted by: Tuscari Go to Quoted Post
Spunetimi varog care este adresa corecta? am gasit mai multe exemple de scrisori pentru
'' CERERE
DE COMUNICARE A NUMĂRULUI DE INREGISTRARE
ŞI STADIUL SOLUŢIONARII A DOSARULUI PENTU REDOBÂNDIREA CETĂŢENIE ROMÂNE''

cu diferie adrese de exemplu: la Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie

Adresa: Strada Smârdan nr.3, sector 3, Bucuresti. ROMANIA sau Adresa: Str. Petofi Sandor, nr. 47, sector 1, Bucureşti, cod 011405, Romania
care este adresa coreacta?

cea din str . Smardan
Offline Tuscari  
#975 Postat : luni, 13 iunie 2011 15:55:40(UTC)
Tuscari
multumesc vicky_g,dar cu celalat cei ?nu stii? poate pe amindoua adrese de transmis scrisori.
Offline vicky_g  
#976 Postat : luni, 13 iunie 2011 16:01:40(UTC)
vicky_g
Originally Posted by: Tuscari Go to Quoted Post
multumesc vicky_g,dar cu celalat cei ?nu stii? poate pe amindoua adrese de transmis scrisori.

Nustiu , posibil sa fie adresa veche . Google arata pe adresa cealalta e Oficiul Roman pentru adoptii

Editeaza de catre utilizator marți, 21 iunie 2011 01:07:10(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Felix  
#977 Postat : marți, 14 iunie 2011 02:09:20(UTC)
Felix
Postari: 1,020
A fost multumit de: 731 -ori in postarea 261
Originally Posted by: vicky_g Go to Quoted Post
Nustiu , posibil sa fie adresa veche . Google arata pe adresa cealalta e Orficiul Roman pentru adoptii

Da e cea veche, daca nu gresesc ei vara trecuta sau mutat pe Smardan 3 prin iulie-inceput august.
Offline ametist  
#978 Postat : marți, 14 iunie 2011 11:25:45(UTC)
ametist
Originally Posted by: bibigon Go to Quoted Post
Agramatule, Romania se scrie cu "A" iar Chisinau cu "cu Ch" nu cu "K"

mersi de raspuns foarte concret la intrebarea mea,mersi lui tincuza pentru sustinerea ta,...daca mai precis ...,,agramato,, sunt o doamna,cred ca de curind ai absolvit liceul,ma bucur ca inca cautati exercitii gramaticale ,eu nu am timp sa ma uit la aceasta si nici nu am reusit sa invati asa de stralucit ca si voi pentru ca am inceput sa lucrez de la virsta de 19 ani din greu,ma bucur ca tinerii sunt asa de intelegenti,educati si ne invata si pe noi,FOARTE AMABIL SI FARA NICI UN PIC DE INSULTA,MULTUMESC FRUMOS VOUA SI FORUMULUI
thanks 1 utilizator a multumit ametist acest post util.
Offline ametist  
#979 Postat : marți, 14 iunie 2011 11:31:08(UTC)
ametist
mersi de raspuns foarte concret la intrebarea mea,mersi lui tincuza pentru sustinerea ta,...daca mai precis ...,,agramato,, sunt o doamna,cred ca de curind ai absolvit liceul,ma bucur ca inca cautati exercitii gramaticale ,eu nu am timp sa ma uit la aceasta si nici nu am reusit sa invati asa de stralucit ca si voi pentru ca am inceput sa lucrez de la virsta de 19 ani din greu,ma bucur ca tinerii sunt asa de intelegenti,educati si ne invata si pe noi,FOARTE AMABIL SI FARA NICI UN PIC DE INSULTA,MULTUMESC FRUMOS VOUA SI FORUMULUI

ASTAZI PROGRAMAU PENTRU 20 IUNIE...DACA CINEVA ARE NEVOIE DE ASA INFORMATIE.
thanks 2 au multumit acest post util ametist.
Offline Veaceslav  
#980 Postat : marți, 21 iunie 2011 00:41:27(UTC)
Veaceslav
Postari: 284
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 80
Cine stie daca se poate deja de programat la juramant cu ordinul 387?
Ms
Offline vicky_g  
#981 Postat : marți, 21 iunie 2011 01:06:18(UTC)
vicky_g
Originally Posted by: Veaceslav Go to Quoted Post
Cine stie daca se poate deja de programat la juramant cu ordinul 387?
Ms

Te-ai regasit in ordine ?
Offline bibigon  
#982 Postat : marți, 21 iunie 2011 09:33:29(UTC)
bibigon
Postari: 328
A fost multumit de: 219 -ori in postarea 109

Stimata doamna(dupa nick nu am putut determina sexul), gramatica de obicei se face in scoala primara, nu are nici o treaba varsta la care v-ati inceput munca
folosirea "k" in loc de "ca" ingreuneaza mult citirea mesajelor, deranjeaza si seamana cu scrisul unui adolescent in sms sau pe chat
Offline Veaceslav  
#983 Postat : marți, 21 iunie 2011 11:49:31(UTC)
Veaceslav
Postari: 284
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 80
Originally Posted by: vicky_g Go to Quoted Post
Te-ai regasit in ordine ?

M-am regasit in ordine din decembrie 2010 (am depus in aprilie 2010). Sunt ok cu acte in regula.
Doua persoane rude apropiate care au depus in iunie s-au regasit in ordinul 387...
thanks 1 utilizator a multumit Veaceslav acest post util.
Offline iurasik123  
#984 Postat : marți, 21 iunie 2011 12:19:49(UTC)
iurasik123
Postari: 7
Locatia: Ungheni
Ce inseamna exrasul di MO si de unde sal iau
Offline Tincutza  
#985 Postat : miercuri, 22 iunie 2011 14:58:33(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Originally Posted by: iurasik123 Go to Quoted Post
Ce inseamna exrasul di MO si de unde sal iau

http://cetatenie-romana....6-06-2011.aspx#post43376

Editeaza de catre utilizator miercuri, 22 iunie 2011 14:59:23(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline ametist  
#986 Postat : sâmbătă, 25 iunie 2011 23:51:18(UTC)
ametist
Originally Posted by: bibigon Go to Quoted Post
Stimata doamna(dupa nick nu am putut determina sexul), gramatica de obicei se face in scoala primara, nu are nici o treaba varsta la care v-ati inceput munca
folosirea "k" in loc de "ca" ingreuneaza mult citirea mesajelor, deranjeaza si seamana cu scrisul unui adolescent in sms sau pe chat

Ai deplina dreptate,nu are nici o legatura virsta cu scoala,sunt agramata,imi cer scuze ca te irita asa de mult toata situatia aceasta cu ,,k,,apa,imi pare rau ca toata nestiinta mea de carte are asa consecinte negative,mii de scuze,...si totusi mersi forumului pentru ajutor,pe data de 23 iunie am redobindit cetatenia romana...a fost frumos.succese tuturor

Editeaza de catre utilizator duminică, 26 iunie 2011 00:04:05(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit ametist acest post util.
Offline Tuscari  
#987 Postat : marți, 28 iunie 2011 12:00:20(UTC)
Tuscari
Buna,spuneti varog la programare la juramind stiu ca e necesar de avut la sine copia buletinului + originalull, copia certificatului de nastere, doua fotografii 3,5 x 4,5. scrisoarea cu numarul ordinului,dar in privinta certificatului de nastere el la mine e ucrainesk finca mam nascut in Ucraina este in limba rusa ,sa merg asa cu el sau trebu sai fac traducere la notar?cine sa mai intilnit cu asa situatie varog sami scriti!!!
Offline tvadim  
#988 Postat : miercuri, 29 iunie 2011 23:48:10(UTC)
tvadim
Postari: 2
Am citit toată informaţia , dar încă nu m-am clarificat. Dacă cineva binevoieşte să-mi explice, voi fi recunoscător.

Am fost la consulat şi am vrut să mă programez , dar la ghişee mi-au spus că programarea nu se face la dânşii , dar la etajul 3 al consulatului. Acum apare întrebare , cum să intru în consulat? Am nevoie de un tichet ceva special , sau trebuie să stau la un rând ? Cine poate să-mi explice ? Şi încă ceva după ce m-am program şi am prezentat toate documentele ( care sunt scriese mai sus ) , mă vor anunţa o dată când trebuie să vin ?

Sunt inclus în ordinul nr. 466/P, să înţeleg că trebuie să mai aştept până ce vor scrie pe site că trebuie să mă programez ?

Pot să depun pentru programare la jurământ pentru părinţii şi fratele meu ? Sau ei trebuie să vină personal ?
Offline yarkii  
#989 Postat : joi, 30 iunie 2011 10:16:15(UTC)
yarkii
Postari: 604
A fost multumit de: 211 -ori in postarea 140
Locatia: Dosar depus 27.04.2010 Iasi/Juramant 11.05.2011
Originally Posted by: tvadim Go to Quoted Post
Am citit toată informaţia , dar încă nu m-am clarificat. Dacă cineva binevoieşte să-mi explice, voi fi recunoscător.

Am fost la consulat şi am vrut să mă programez , dar la ghişee mi-au spus că programarea nu se face la dânşii , dar la etajul 3 al consulatului. Acum apare întrebare , cum să intru în consulat? Am nevoie de un tichet ceva special , sau trebuie să stau la un rând ? Cine poate să-mi explice ? Şi încă ceva după ce m-am program şi am prezentat toate documentele ( care sunt scriese mai sus ) , mă vor anunţa o dată când trebuie să vin ?

Sunt inclus în ordinul nr. 466/P, să înţeleg că trebuie să mai aştept până ce vor scrie pe site că trebuie să mă programez ?

Pot să depun pentru programare la jurământ pentru părinţii şi fratele meu ? Sau ei trebuie să vină personal ?

Din vorbele tale reesa ca avem 2 consulate: unu cu ghisee si altu cu 3 etaje. cind ai intrat in consulat ce leai spus celor de la poarta? dece nu teai ridicat la et 3 in momentul cind teai spus ca la ghisee nu programeaza?
Offline Colti  
#990 Postat : joi, 30 iunie 2011 11:16:06(UTC)
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286
Originally Posted by: tvadim Go to Quoted Post

Te duci in partea "de la deal"acolo la Consulat si intrebi cine sta la coada pentru programare la juramint,dar sa ai actele necesare cu tine,o sa itnri acolo,le dai si doamna iti da un tichet,dar si iti couminca oral pe ce data sa fii prezent si la ce ora pentru depunerea juramantului.
Mai scrie email la Consulat sau suna,uita-te si pe site cind poti sa te programezi si mergi.In privinta programarii pentru parinti si frate,cu parere de rau,nu stiu,poate iti raspunde altcineva.Succes.
Offline malldovka  
#991 Postat : luni, 8 august 2011 08:50:37(UTC)
malldovka
Postari: 27
A fost multumit de: 7 -ori in postarea 4
Locatia: malldovka
Buna tuturor!Am si eu o antrebare?Am aparut an ordin din data de 03.08.2011 si sunt resedentiata an Chisinau.Poate cineva sa-mi spuna care-i urmatorul pas pentru depunerea juramantului.......cand pot sa merg la consulatul rom di chishinau ....ora an ce zi???Si ce acte trebuie sa am????Merci anticipat!!!!
Offline malldovka  
#992 Postat : luni, 8 august 2011 08:51:43(UTC)
malldovka
Postari: 27
A fost multumit de: 7 -ori in postarea 4
Locatia: malldovka
Mai scurt pasii pentru programare!?
Offline yarkii  
#993 Postat : luni, 8 august 2011 09:52:18(UTC)
yarkii
Postari: 604
A fost multumit de: 211 -ori in postarea 140
Locatia: Dosar depus 27.04.2010 Iasi/Juramant 11.05.2011
Originally Posted by: malldovka Go to Quoted Post
Mai scurt pasii pentru programare!?

nu exista "pasi scurti"
p.s. daca te socoti cu stea in frunte mergi la consulat si spunele si poate o sa ai noroc.

Editeaza de catre utilizator luni, 8 august 2011 09:52:42(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Tincutza  
#994 Postat : luni, 8 august 2011 11:01:00(UTC)
Tincutza
Originally Posted by: yarkii Go to Quoted Post
nu exista "pasi scurti"
p.s. daca te socoti cu stea in frunte mergi la consulat si spunele si poate o sa ai noroc.

S-o referit la vorba moldoveneasca populara"mai-n scurt" sau cum se zice moldoneneste ca eu n-o stiu bineBlushing , dar care romaneste se zice "pe scurt" BigGrin

malldovka a luat la misto si el
BigGrin

Editeaza de catre utilizator luni, 8 august 2011 11:01:56(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline serjmin  
#995 Postat : luni, 8 august 2011 11:06:59(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti
Originally Posted by: yarkii Go to Quoted Post
nu exista "pasi scurti"

КОРОЧЕ!!!A VRUT SA ZICA "КОРОЧЕ".BigGrin
thanks 1 utilizator a multumit serjmin acest post util.
Offline Cezar  
#996 Postat : luni, 8 august 2011 12:19:18(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: malldovka Go to Quoted Post
Buna tuturor!Am si eu o antrebare?Am aparut an ordin din data de 03.08.2011 si sunt resedentiata an Chisinau.Poate cineva sa-mi spuna care-i urmatorul pas pentru depunerea juramantului.......cand pot sa merg la consulatul rom di chishinau ....ora an ce zi???Si ce acte trebuie sa am????Merci anticipat!!!!

Buletin
certificat de nastere + casatorie
+ copii simple daca nu ma gresesc.
2 poze 3,5x4,5

Dar de fapt mai bine treci pe la consulat si pe gard sunt doua panouri mari mari si acolo este toata informatia actuala. Biletul la trolic costa 2 lei.
Offline tornado  
#997 Postat : luni, 8 august 2011 12:36:00(UTC)
tornado
Postari: 497
A fost multumit de: 285 -ori in postarea 179
Originally Posted by: Cezar Go to Quoted Post
Buletin
certificat de nastere + casatorie
+ copii simple daca nu ma gresesc.
2 poze 3,5x4,5

Dar de fapt mai bine treci pe la consulat si pe gard sunt doua panouri mari mari si acolo este toata informatia actuala. Biletul la trolic costa 2 lei.

- înştiinţarea scrisa cu privire la acordarea cetăţeniei române primită din partea ANC sau numărul ordinului

- buletin de identitate (copie legalizată sau original însoţit de copie simplă);

- certificat de naştere (copie legalizată sau original însoţit de copie simplă);

- certificat de căsătorie, dacă există (copie legalizată sau original însoţit de copie simplă);

- 2 fotografii identice, de dată recentă, format 3,5 x 4,5 (cm);
e-mail primit azi de la consulat
Daca copiii au fost inclusi in dosar, de asemenea trebuie si certificatele de nastere a copiilor

Editeaza de catre utilizator luni, 8 august 2011 12:36:29(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 2 au multumit acest post util tornado.
Offline Cezar  
#998 Postat : luni, 8 august 2011 12:56:40(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: tornado Go to Quoted Post
- înştiinţarea scrisa cu privire la acordarea cetăţeniei române primită din partea ANC sau numărul ordinului

- buletin de identitate (copie legalizată sau original însoţit de copie simplă);

- certificat de naştere (copie legalizată sau original însoţit de copie simplă);

- certificat de căsătorie, dacă există (copie legalizată sau original însoţit de copie simplă);

- 2 fotografii identice, de dată recentă, format 3,5 x 4,5 (cm);
e-mail primit azi de la consulat
Daca copiii au fost inclusi in dosar, de asemenea trebuie si certificatele de nastere a copiilor

Iata asa treb sa faca fiecare care pune intrebari elementare, sa scrie e-mail sau sa treca pe la consulat BigGrin
Eu am demult deja cetatenie si nu duc contul la cele de mai sus.
Offline uno  
#999 Postat : luni, 8 august 2011 23:36:53(UTC)
uno
Postari: 81
A fost multumit de: 49 -ori in postarea 34
Citat:
Poate cineva sa-mi spuna care-i urmatorul pas pentru depunerea juramantului.......

este ghid pe site la consulat pe "Pasi" :)

http://www.balti.mae.ro/...5273_Ghid%20juramant.pdf
thanks 1 utilizator a multumit uno acest post util.
Offline Tincutza  
#1000 Postat : marți, 9 august 2011 21:38:50(UTC)
Tincutza
Salutare,
A mai fost cineva la consulat ca sa se programeze pt juramant? S-au mai facut modificari ce nr se programeaza?

Stiu ca pe site-ul consulatului anunta ce ordin se programeaza, dar de peste o saptamana ei au acelasi anunt, mereu 575/P. Chiar e atat de lunga lista cu ordin 575, de nu trec mai departe?Confused

Sau si-au luat si ei concediu?Think
Utilizatori pe tema
22 Pagini«<1819202122>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.