Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

22 Pagini123>»
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline admin  
#1 Postat : vineri, 7 noiembrie 2008 15:12:23(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
Aici se vor publica datile la care se depune juramantul de credinta fata de Romania
la Ambasada Romaniei de la Chisinau

Urmatoarea data de depunere a juramantului de credinta fata de Romania de la Chisinau este:

20 noiembrie ora 17.00;
11 decembrie 2008 la Ambasada Romaniei de la Chisinau.ora 17.00;
18 decembrie 2008 ora 16.45
5 februarie 2009 (ora 16.45)
26 februarie 16.45
26 Martie
9 aprilie(joi) ora 16.
7 Mai
14 Mai (neconfirmat)
21 Mai
11 Iunie 2009, cu prezentare la ora 16:45
2 iulie 2009, la orele 16.45

Nu uitati ca cei care trebuie sa depuna juramantul la Chisinau trebuie sa se programeze intai la consulatul roman! Aglomeratie la consulatul roman
Pentru programare e nevoie de:
Cod:
- extrasul din MO partea I, pagina unde e numele vostru si pagina cu nr.ordinului ministrului justitiei (faceti copiile xerox ale acestora sau scoteti-le la imprimanta, foaia A4)

- certificatul de nastere (originalul+copia legalizata la notar)
- buletinul de identitate (originalul+copia legalizata la notar)
- 2 poze 3/4

suplimentar daca aveti familie si copii minori (care au aparut impreuna cu voi in MO partea I), trebuie:
- certificatul de casatorie (originalul+copie legalizata)
- certificatul de nastere a copilului, respectiv copii (originalul+copie legalizata).

Programarea se face:
de Luni pana Vineri de la orele 8:00-16:00, la ghiseele 1,2,3,4 de la Consulatul Roman, de pe strada Vlaicu Parcalab nr.39.

Pentru juramant nu exista o zi stabilita dupa grafic, e in dependenta de cum va programeaza functionarul de la ghiseu (poate sa fie joi, vineri, sambata). Important e ca juramantul are loc la ambasada Romaniei de pe strada G.Ureche,2 (colt cu strada Ismail)la orele 17:00.

informatie pusa la dispozitie de salavat

Editeaza de catre moderator vineri, 11 iunie 2010 17:23:58(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit admin acest post util.
Offline salavat  
#2 Postat : vineri, 7 noiembrie 2008 16:23:46(UTC)
Nivel: Membru Avansat
salavat
Postari: 90
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 4
admin a scris:
Data depunerii juramantului de credinta fata de Romania este: 20 noiembrie ora 17.00

Pentru programare e nevoie de:
Cod:
- extrasul din MO partea I, pagina unde e numele vostru si pagina cu nr.ordinului ministrului justitiei (faceti copiile xerox ale acestora sau scotetile la imprimanta, foaia A4)

- certificatul de nastere (originalul+copia legalizata la notar)
- buletinul de identitate (originalul+copia legalizata la notar)
- 2 poze 3/4

suplimentar daca aveti familie si copii minori (care au aparut impreuna cu voi in MO partea I), trebuie:
- certificatul de casatorie (originalul+copie legalizata)
- certificatul de nastere a copilului, respectiv copii (originalul+copie legalizata).

Programarea se face:
de Luni pana Vineri de la orele 8:00-16:00, la ghiseele 1,2,3,4 de la Consulatul Roman, de pe strada Vlaicu Parcalab nr.39.

Pentru juramant nu exista o zi stabilita dupa grafic, e in dependenta de cum va programeaza functionarul de la ghiseu (poate sa fie joi, vineri, sambata). Important e ca juramantul are loc la ambasada Romaniei de pe strada G.Ureche,2 (colt cu strada Ismail)la orele 17:00.

informatie pusa la dispozitie de salavat

In ziua Juramantului sa aveti la voi neaparat buletinul de identitate RM(fisa inclusiv), si sa nu va balbaitiApplause
Dupa juramant se va inmana adeverinta de cetatean roman si apoi se vor elibera formularele pentru transrierea ulteioara a actelor de stare civila (certificatul de nastere, certificatul de casatorie).

Editeaza de catre utilizator vineri, 28 noiembrie 2008 22:04:37(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline cetateanul8  
#3 Postat : marți, 11 noiembrie 2008 14:04:13(UTC)
Nivel: Incepator
cetateanul8
Postari: 1
vreau sa va intreb cum se face pt cei care trebuie sa depuna juramantul la bucuresti, trebuie sa se programeze ca si la chisinau sau trebuie sa se regaseasca pe lista cu cei care vor depune juramantul? eu am fost publicat in partea 1 pe 2 oct dar nu m-am gasit pe lista de pe 30 oct...
Offline derek1983  
#4 Postat : marți, 11 noiembrie 2008 17:27:25(UTC)
derek1983
Postari: 429
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Locatia: Bucuresti
cei care depun la bucuresti usnt programati de catre secretariatul comisiei din oficiu, adica nu mergeti la ei, ei singuri o sa va anunte
Offline Vinci  
#5 Postat : marți, 18 noiembrie 2008 17:25:30(UTC)
Nivel: Membru
Vinci
Postari: 11
Am o intrebare, juramantul la Chisinau se depune in fiecare sapatamana sau nu? Este important.
Offline admin  
#6 Postat : marți, 18 noiembrie 2008 17:29:39(UTC)
admin
nu se depune in fiecare saptamana,probabil cand se aduna(programeaza) mai multe persoane(100-200)

Editeaza de catre utilizator vineri, 21 noiembrie 2008 01:56:25(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline derek1983  
#7 Postat : marți, 18 noiembrie 2008 21:25:22(UTC)
derek1983
Postari: 429
cum dracu sa se depuna in fiecare saptamana ? Brick wall
Offline Vinci  
#8 Postat : vineri, 21 noiembrie 2008 00:46:29(UTC)
Vinci
Cineva a scris pe forum ca se depune in fiecare saptamana. Si cred ca se programeaza destul de multi in ultima perioada. Din cauza asta am vrut sa concretizez. Si oricum, juramantul la Chisinau se depune mai des decat la Bucuresti.

Editeaza de catre utilizator vineri, 21 noiembrie 2008 00:48:35(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline salavat  
#9 Postat : vineri, 21 noiembrie 2008 18:30:00(UTC)
salavat

Urmatoarea depunere a Juramantului la Consulatul roman de la Chisinau (str. Gh. Ureche.,2) e pe 11 decembrie 2008, programati-va din timp la Consulatul roman de pe str.Vlaicu Parcalab.,39. Actele necesare programarii raman aceleasi.

Pe 20 noiembrie au depus juramantul la Consulat in jur de 150 persoane, care s-au programat incepand de pe data de 28/29 octombrie. BAFTA la TOTI !!!.
Offline Vinci  
#10 Postat : sâmbătă, 22 noiembrie 2008 14:54:23(UTC)
Vinci
Multumim!
Offline savca_victor  
#11 Postat : vineri, 28 noiembrie 2008 14:11:04(UTC)
savca_victor
Postari: 12
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Constanta
Salut. daca am fost publicat in MOF partea I pe 6 octombrie 2008 e tarziu acuma sa ma programez pt juramant in MD? sunt publicat in listele cu domiciliu in strainatate si abia acuma am aflat ca trebuie sa merg la CH sa ma programez.
Poate sa ma programeze unul din parinti?
Offline admin  
#12 Postat : vineri, 28 noiembrie 2008 14:12:39(UTC)
admin
poate sa te programeze altcineva si nu e tarziu, daca era trecut de 3 luni era tarziu
Offline savca_victor  
#13 Postat : vineri, 28 noiembrie 2008 14:17:00(UTC)
savca_victor
merci mult de rapuns
apropo luni 1 decembrie oare va fi deschis la consulatul din Chisinau?
Offline salavat  
#14 Postat : vineri, 28 noiembrie 2008 14:20:30(UTC)
salavat
savca_victor a scris:
Salut. daca am fost publicat in MOF partea I pe 6 octombrie 2008 e tarziu acuma sa ma programez pt juramant in MD? sunt publicat in listele cu domiciliu in strainatate si abia acuma am aflat ca trebuie sa merg la CH sa ma programez.
Poate sa ma programeze unul din parinti?

Va fi tarziu dupa 6 ianuarie, grabeste-te sa te programezi pentru juramant, poate reusesti sa prinzi trenul la data de 11 decembrie-urmatorul Juramant la Consulatul roman (str.Gh. Ureche., nr.2)

Poate sa te programeze parintii, dar cu procura autentificata la notariat si buletinul parintelui.

Editeaza de catre utilizator vineri, 28 noiembrie 2008 22:05:38(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline savca_victor  
#15 Postat : vineri, 28 noiembrie 2008 14:22:34(UTC)
savca_victor
Deci fara Procura sigur nu se poate?
Procura poate fi si din Romania?
Offline salavat  
#16 Postat : vineri, 28 noiembrie 2008 14:22:54(UTC)
salavat
savca_victor a scris:
merci mult de rapuns
apropo luni 1 decembrie oare va fi deschis la consulatul din Chisinau?

Consulatul se va deschide de marti, 2 decembrie, la orele 8:00.

Incepand de azi 28 nov pana pe 1 decembrie 2008 Consulatul, Ambasada sunt inchise, exceptie facand ziua Alegerilor de 30 noiembrie.
Offline savca_victor  
#17 Postat : vineri, 28 noiembrie 2008 14:23:52(UTC)
savca_victor
iti multumesc frumos pentru raspuns
Offline salavat  
#18 Postat : vineri, 28 noiembrie 2008 14:27:13(UTC)
salavat
savca_victor a scris:
Deci fara Procura sigur nu se poate?
Procura poate fi si din Romania?

Conform reguluilor pentru programare se prezinta persoana mentionata in MO partea I, ca si la Juramant de altfel:)

dar la programare se permite procura, nu si la Juramant cand neaparat trebuie sa fiti prezent (exceptie facand cazurile de boala extreme).

Da, se primesce procure din Romania, doar e Consulatul roman:)

Editeaza de catre utilizator vineri, 28 noiembrie 2008 14:28:47(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline salavat  
#19 Postat : vineri, 28 noiembrie 2008 21:57:15(UTC)
salavat
Urmatoarea data a depunerii Juramantului fata de Romania la Consulatul Roman din

Chisinau (str. Gh. Ureche., nr.2)este pe 11 decembrie la orele 17:00, e de dorit sa fiti prezenti cu jumatate de ora mai devreme pe la orele 16:30, caci se face strigarea numelui cu atasarea unui numar de referinta.

Faceti-va programarea din timp la Consulatul Roman din Chisinau de pe str. Vlaicu Parcalab, nr.39.

BAFTA la TOTI!!!
Offline savca_victor  
#20 Postat : miercuri, 3 decembrie 2008 12:33:54(UTC)
savca_victor
Urmatoarea depunere(in afara de cea de pe 11 decembrie 2008) este pe 18 decembrie 2008 ora...(eu am fost programat pe la 16.45, probabil la toti e la fel), bafta la toata lumea care au fost publicati in MOF p.I si succes la la juramant limba
Offline nadia  
#21 Postat : miercuri, 3 decembrie 2008 14:22:52(UTC)
nadia
Postari: 46
Locatia: Tg. Mures
pt victor: cand ai aparut in MO I si cand te-ai programat?
Offline Dorina  
#22 Postat : miercuri, 3 decembrie 2008 18:39:52(UTC)
Dorina
Postari: 2
Si eu m-am programat astazi tot ptr data de 18 dec, deci pot sa va confirm:) Bafta la ceilalti
Offline savca_victor  
#23 Postat : joi, 4 decembrie 2008 01:47:08(UTC)
savca_victor
nadia a scris:
pt victor: cand ai aparut in MO I si cand te-ai programat?

am aparut pe 6 octombrie :D si m-a programat pe 3 decembrie maicamea pentru ca eu sunt in Romania si mi-a expirat viza, dar am rezolvat cu o DISPOZITIE DE PLECARE care nu costa nici un ban doar putin stres limba
Offline victorantos  
#24 Postat : joi, 4 decembrie 2008 03:28:49(UTC)
victorantos
Postari: 10
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 3
bravo savca_victor,
asa am facut si eu, am stat 8 luni ilegal in Ro cu permisul expirat, apoi am aparut in MO partea 1 in timp ce eram in Ro,
am fost la politie cu MO le-am zis povestea si mi-au dat dispozitie de parasire a tarii in 24 ore,
am plecat la Chis, am depus juramantul si gata :D

Offline alin  
#25 Postat : joi, 4 decembrie 2008 17:25:16(UTC)
alin
Postari: 7
Am aparut in M.O.partea 1 pe 27 octombrie 2008.Sint obligat sa depun juramint in maxim 3 luni(la Bucuresti).Dar inaintea mea mai sin inca aprox.500 persoane.Daca se depaseste termenul de 3 luni o sa pierd cetatenia?Nu e vina mea ca se misca greu cei de la Min.Just.d'oh!
Offline salavat  
#26 Postat : joi, 4 decembrie 2008 17:38:37(UTC)
salavat
alin a scris:
Am aparut in M.O.partea 1 pe 27 octombrie 2008.Sint obligat sa depun juramint in maxim 3 luni(la Bucuresti).Dar inaintea mea mai sin inca aprox.500 persoane.Daca se depaseste termenul de 3 luni o sa pierd cetatenia?Nu e vina mea ca se misca greu cei de la Min.Just.d'oh!

Nu se va depasi termenul de 3 luni (27 ianuarie) veti aparea in urmatoarele liste pentru depunerea Juramantului la Buc, eventual pe 18.12.2008 sau mai tarziu in ianuarie.
Offline Vinci  
#27 Postat : duminică, 7 decembrie 2008 04:29:25(UTC)
Vinci
Salut. Vreau sa va spun ca am fost programat de sora mea pt depunerea juramantului la Chisinau, pt 18 decembrie si nu a fost nevoie de procura. A fost posibil doar cu actele prezentate mai sus. Bafta.
Offline salavat  
#28 Postat : duminică, 7 decembrie 2008 14:04:24(UTC)
salavat
Vinci a scris:
Salut. Vreau sa va spun ca am fost programat de sora mea pt depunerea juramantului la Chisinau, pt 18 decembrie si nu a fost nevoie de procura. A fost posibil doar cu actele prezentate mai sus. Bafta.

Este important sa fie verificata orice informatie, si care este cea mai buna optiune decat propria experienta cand te lovesti de un vid informational unde probele reale sunt cele mai bune si concludente.

Editeaza de catre utilizator duminică, 7 decembrie 2008 14:05:13(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline natalia  
#29 Postat : duminică, 7 decembrie 2008 15:46:12(UTC)
natalia
cetateanul8 a scris:
vreau sa va intreb cum se face pt cei care trebuie sa depuna juramantul la bucuresti, trebuie sa se programeze ca si la chisinau sau trebuie sa se regaseasca pe lista cu cei care vor depune juramantul? eu am fost publicat in partea 1 pe 2 oct dar nu m-am gasit pe lista de pe 30 oct...
Offline admin  
#30 Postat : duminică, 7 decembrie 2008 16:33:56(UTC)
admin
daca trebuie sa depui juramantul la bucuresti atunci asteapta invitatia prin posta de la biroul cetatenie
daca trebuie sa-l depui la chisinau, te duci la consulat la chisinau sa te programezi
Offline savca_victor  
#31 Postat : duminică, 7 decembrie 2008 20:39:45(UTC)
savca_victor
Vinci a scris:

Probabil ai vreo pila Think , maicamea a fost prima data si nu a vrut sa-i ia actele dp ce a avut procura a rezolvat imediat :)
Offline savca_victor  
#32 Postat : duminică, 7 decembrie 2008 20:42:34(UTC)
savca_victor
victorantos a scris:
bravo savca_victor,
asa am facut si eu, am stat 8 luni ilegal in Ro cu permisul expirat, apoi am aparut in MO partea 1 in timp ce eram in Ro,
am fost la politie cu MO le-am zis povestea si mi-au dat dispozitie de parasire a tarii in 24 ore,
am plecat la Chis, am depus juramantul si gata :D

Mi-a dat dispozitie de plecare si cu termen de parasire a tarii in 15 zile limba , la fel am fost la politie doar ca initial vroiau sa-mi dea si interdictie pe 6 luni si amenda de 6 milioane, dar....... daca vb frumos si le explici ca esti deja cetatean doar ca nu ai acte, etc. se rezolva limba
Offline vjik  
#33 Postat : luni, 8 decembrie 2008 18:37:22(UTC)
vjik
Postari: 1
Unde se poate de vazut lista persoanelor care urmeaza sa depuna juramintul!?
Merci
Offline admin  
#34 Postat : luni, 8 decembrie 2008 18:39:16(UTC)
admin
nu exista lista pentru cei care depun la Chisinau juramantul,
doar pentru cei care depun juramantul la Bucuresti
Offline salavat  
#35 Postat : luni, 8 decembrie 2008 18:58:26(UTC)
salavat
vjik a scris:
Unde se poate de vazut lista persoanelor care urmeaza sa depuna juramintul!?
Merci

Daca esti fixat cu domiciliul in strainatate (Republica Moldova), trebuie sa te programezi din timp pentru Juramant la Consulatul roman din Chisinau. Nu asteptati sa va expire 3 luni de la publicarea in MO partea I.

Deci JOI 11 DECEMBRIE 2008 e urmatorul Juramant la Consulat. Cine nu a reusit pe 11.12.2008 programati-va de pe acuma ca sa prindeti pentru JOI 18 DECEMBRIE 2008, care e probabil ca va fi ultima data de juramant la Consulat pe anul acesta.

Editeaza de catre utilizator luni, 8 decembrie 2008 18:59:27(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Dorina  
#36 Postat : joi, 11 decembrie 2008 19:10:03(UTC)
Dorina
Cine stie cum e cu dispozitia asta de plecare, spuneti-mi si mie. Trebuie sa depun si eu juram sapt viitoare,pe 18 si permisul meu nu e gata. Cum fac sa nu am probleme la vama?
Offline admin  
#37 Postat : joi, 11 decembrie 2008 19:25:07(UTC)
admin
Dorina, vezi aici daca ai permisul de sedere expirat si vrei sa ajungi in Moldova la juramant

Au trecut si altii prin asa ceva si au scapat fara amenda sau interdictie

Offline savca_victor  
#38 Postat : vineri, 12 decembrie 2008 12:53:15(UTC)
savca_victor
Dorina a scris:
Cine stie cum e cu dispozitia asta de plecare, spuneti-mi si mie. Trebuie sa depun si eu juram sapt viitoare,pe 18 si permisul meu nu e gata. Cum fac sa nu am probleme la vama?

tu daca ai depus pentru viza, adeverinta trebuie sa ti-o dea in cateva ore acolo unde ai depus actele
Offline NT  
#39 Postat : marți, 27 ianuarie 2009 19:09:49(UTC)
NT
Postari: 43
inteleg ca e mai convenabil sa ai domiciliu in Moldova, nu trebuie sa astepti invitatie de la romani pentru depunerea juramintului:d/ dar in cazul meu nu stiu cum sa procedez.actele mele au fost depuse de o persoana straina si nu stiu de unde sa astept. Sau pur si simplu sa astept publicarea in monitor?
Offline Mihail  
#40 Postat : marți, 27 ianuarie 2009 20:33:03(UTC)
Mihail
Postari: 530
A fost multumit de: 142 -ori in postarea 100
NT a scris:
inteleg ca e mai convenabil sa ai domiciliu in Moldova, nu trebuie sa astepti invitatie de la romani pentru depunerea juramintului:d/ dar in cazul meu nu stiu cum sa procedez.actele mele au fost depuse de o persoana straina si nu stiu de unde sa astept. Sau pur si simplu sa astept publicarea in monitor?

O cunostinta de-a mea a solicitat redobandirea cetateniei cu pastrarea domiciliului in strainatate, insa a aparut in Monitor in lista persoanelor care au solicitat stabilirea domiciliului in Ro, astfel a fost nevoita sa depuna juramantul la Bucuresti, chiar daca nu a fost niciodata la Bucuresti, nu a avut nici unde sa-si stabileasca domiciliul, si mai mult, a solicitat la Consulat sa depuna juramantul in MD, iar Consulul a refuzat sa-i primeasca juramantul, trimitand-o la Bucuresti, a fost nevoita sa-si faca si viza Brick wall
Offline salavat  
#41 Postat : miercuri, 28 ianuarie 2009 14:45:53(UTC)
salavat
S-a fixat data urmatorului juramant la Consulatul roman de la Chisinau care va avea loc pe 5 februarie 2009 ora 16.45, pe adresa str.Gh. Ureche, nr.2 colt cu str. Izmail (Consulatul pentru vize).

Editeaza de catre utilizator miercuri, 28 ianuarie 2009 14:47:33(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Ion  
#42 Postat : miercuri, 28 ianuarie 2009 14:50:11(UTC)
Ion
Mihail a scris:
NT a scris:

O cunostinta de-a mea a solicitat redobandirea cetateniei cu pastrarea domiciliului in strainatate, insa a aparut in Monitor in lista persoanelor care au solicitat stabilirea domiciliului in Ro, astfel a fost nevoita sa depuna juramantul la Bucuresti, chiar daca nu a fost niciodata la Bucuresti, nu a avut nici unde sa-si stabileasca domiciliul, si mai mult, a solicitat la Consulat sa depuna juramantul in MD, iar Consulul a refuzat sa-i primeasca juramantul, trimitand-o la Bucuresti, a fost nevoita sa-si faca si viza Brick wall

Cind scrii cere pt obtinerea cetateniei scrii ca cetatean al RM deci, Romania rezulta ce e o tara straina, si cind scrii cu domiciliul in strainatate inseaman ca ceri sa ti se faca cetatenie cu domiciliul in Romania
Offline salavat  
#43 Postat : miercuri, 28 ianuarie 2009 15:17:42(UTC)
salavat
Ion a scris:
Mihail a scris:
NT a scris:

Cind scrii cere pt obtinerea cetateniei scrii ca cetatean al RM deci, Romania rezulta ce e o tara straina, si cind scrii cu domiciliul in strainatate inseaman ca ceri sa ti se faca cetatenie cu domiciliul in Romania

In calitate de cetatean al RM ceri statului respectiv, sa-ti satisfaca o cerere, fiind in postura de cetatean al altei tari, deci implicit ceri sa fii recunoscut ca cetatean strain cu domiciliul in afara granitelor statului respectiv, si Romania nu poate sa procedeze altfel.
Offline VADIM  
#44 Postat : miercuri, 28 ianuarie 2009 19:10:30(UTC)
VADIM
Postari: 497
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 2
Intr-adevar se lasa la o parte sentimentele de "fratii de peste Prut" si se merge pe latura juridica internationala... Ca deh suntem totusi in EUROPA...
Offline Mihail  
#45 Postat : joi, 29 ianuarie 2009 22:08:05(UTC)
Mihail
Postari: 530
A fost multumit de: 142 -ori in postarea 100
salavat a scris:
Ion a scris:
Mihail a scris:
NT a scris:

In calitate de cetatean al RM ceri statului respectiv, sa-ti satisfaca o cerere, fiind in postura de cetatean al altei tari, deci implicit ceri sa fii recunoscut ca cetatean strain cu domiciliul in afara granitelor statului respectiv, si Romania nu poate sa procedeze altfel.

A solicitat PASTRAREA domiciliului in strainatate adica in Republica Moldova, acolo unde a fost domiciliata la depunerea cererii. Pentru statul roman strainatate inseamna teritoriile dinafara granitelor Romaniei, inclusiv teritoriul Republicii Moldova. Astfel, daca nu faceau greseala cei de la Directia Cetatenie, sau Monitorul Oficial - ea urma sa depuna juramantul la Consulatul Ro din Chisinau...

La depunerea cererii de redobandire a cetateniei romane ai doar doua optiuni:
1. cu pastrarea domiciliului in strainatate, sau
2. cu stabilirea domiciliului in Romania

Editeaza de catre utilizator joi, 29 ianuarie 2009 22:11:48(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Euras  
#46 Postat : luni, 23 februarie 2009 18:10:47(UTC)
Euras
Postari: 6
Urmatoarea data pentru depunerea juramintului este de 26 februarie 16.45
Cine stie sunt careva taxe,pentru depunerea juramintului?
Offline VADIM  
#47 Postat : marți, 24 februarie 2009 02:33:51(UTC)
VADIM
Euras a scris:
Cine stie sunt careva taxe,pentru depunerea juramintului?

La Bucuresti nu exista nici o taxa pentru depunerea juramantului si mai mult ca sigur nici la Chisinau n-ar trebui sa existe...

Intrebare acum:
Euras a scris:

Este data depunerii la Chisinau sau Bucuresti?
Offline admin  
#48 Postat : marți, 24 februarie 2009 02:59:12(UTC)
admin
cred ca este data depunerii juramantului de la Chisinau

Editeaza de catre utilizator marți, 24 februarie 2009 03:03:13(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline VADIM  
#49 Postat : marți, 24 februarie 2009 23:45:33(UTC)
VADIM
admin a scris:
cred ca este data depunerii juramantului de la Chisinau

Acum dupa ce a aprut si data juramantului de la Bucuresti, putem spune sigur ca este la Chisinau
Offline Euras  
#50 Postat : joi, 26 februarie 2009 16:05:21(UTC)
Euras
Postari: 6
la Chisinauare loc juramintul

Editeaza de catre utilizator joi, 26 februarie 2009 16:05:48(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Utilizatori pe tema
22 Pagini123>»
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.