Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline LUCIA79  
#1 Postat : sâmbătă, 27 februarie 2010 16:31:20(UTC)
Nivel: Membru Avansat
LUCIA79
Postari: 166
A fost multumit de: 38 -ori in postarea 24
SALUT LA TOTI!!!SITUATIA MEA ESTE URMATOAREA:AM DEPUS RECENT DOSARUL PENTRU REDOBINDIREA CETATENIEI IN CHISINAU,AM PRIMIT CHITANTA DE 30 €.CUM AS PUTEA AFLA NUMARUL DOSARULUI MEU?CIND AS PUTEA SA-L AFLU?LA BUCURESTI SAU LA CHISINAU AS PUTEA AFLA?MULTUMESC ANTICIPAT LA TOTI PENTRU SFATURI!!!!BAFTA TUTUROR!!!
Offline secarp  
#2 Postat : sâmbătă, 27 februarie 2010 17:43:17(UTC)
Nivel: Membru
secarp
Postari: 22
A fost multumit de: 9 -ori in postarea 2
LUCIA79 a scris:
SALUT LA TOTI!!!SITUATIA MEA ESTE URMATOAREA:AM DEPUS RECENT DOSARUL PENTRU REDOBINDIREA CETATENIEI IN CHISINAU,AM PRIMIT CHITANTA DE 30 €.CUM AS PUTEA AFLA NUMARUL DOSARULUI MEU?CIND AS PUTEA SA-L AFLU?LA BUCURESTI SAU LA CHISINAU AS PUTEA AFLA?MULTUMESC ANTICIPAT LA TOTI PENTRU SFATURI!!!!BAFTA TUTUROR!!!

Numarul il poti afla dupa ce dosarul va fi inregistrat la DC, il vei afla prin expedierea unei scrisoarirecomandate, adresa este indicata pe just.ro. Dar daca zici ca ai depus recent actele apoi trebuie sa ai rabdare sa ajunga la destinatie.
Offline LUCIA79  
#3 Postat : duminică, 28 februarie 2010 13:34:00(UTC)
LUCIA79
secarp a scris:
LUCIA79 a scris:

Numarul il poti afla dupa ce dosarul va fi inregistrat la DC, il vei afla prin expedierea unei scrisoarirecomandate, adresa este indicata pe just.ro. Dar daca zici ca ai depus recent actele apoi trebuie sa ai rabdare sa ajunga la destinatie.
MULTUMESC PENTRU RASPUNS.MAI EXACT AM DEPUS PE 28.01.2010.NU STII CARE E TERMENUL PINA CIND DOSARELE AJUNG LA DESTINATIE,CIND AS PUTEA TRIMITE SCRISOAREA RECOMANDATA?
Offline secarp  
#4 Postat : duminică, 28 februarie 2010 14:51:08(UTC)
secarp
Postari: 22
A fost multumit de: 9 -ori in postarea 2
Cineva nu demult a scris pe acest site, ca a aflat cind a fost expediat dosarul adresand o scrisoare catre consulatul Romaniei din Chisinau care i-a comunicat data cind a fost expediat. Daca le vei scri la DC ca sa afli starea dosarului, sa nu uiti sa indici numarul de pe invitatie+data depunerii.
Offline iur4ic  
#5 Postat : duminică, 28 februarie 2010 15:09:03(UTC)
iur4ic
Postari: 89
A fost multumit de: 42 -ori in postarea 30
Eu am depus dosarul pe 14/09/09 la Chisinau si am promit raspuns pe mail de la consulat ca dosarul a fost expediat la Bucuresti pe 21/09/09 cu numar de 21****/21.09 pozitia nr. 3 de sus? Dar de la Bucuresti miau scris ca am numarul dosaruli 2***/RD/2010 despre numarul dosarului am aflat in ianuarie 2010. La scrisori recomandate nu am primit inca nici un rasouns dar la mail miau scri dar continui sa scriu scrisori recomandate odata pe luna poate o sa scrie ceva vreau sa vad adca drept miau scris!!!
Offline dolce-vitta  
#6 Postat : duminică, 28 februarie 2010 18:52:52(UTC)
dolce-vitta
Postari: 507
A fost multumit de: 157 -ori in postarea 103
LUCIA79 a scris:
secarp a scris:
LUCIA79 a scris:

MULTUMESC PENTRU RASPUNS.MAI EXACT AM DEPUS PE 28.01.2010.NU STII CARE E TERMENUL PINA CIND DOSARELE AJUNG LA DESTINATIE,CIND AS PUTEA TRIMITE SCRISOAREA RECOMANDATA?

eu am depus dosarul pe 26.01.2009 tot la Chisinau.. si cind a ajuns la Dc iau pus numarul 14***/Rd/2009..vreau sa spun ca chear daca l-am depus la inceputul anului cin a ajuns la Bucureste era a 14 mii.. o ppietena dea mea adepus in buc la Bucuresti in luna mai 2009 si a depus acuma in februarie jurammintul..iar eu tot astept.. asa ca sa fii pregatit.. sa nu creyi ca daca ai depus in ianuarie o sa ai numarul 100
Offline Tol  
#7 Postat : marți, 23 martie 2010 01:29:02(UTC)
Tol
Postari: 125
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 7
Locatia: Ukraine
Eu am depus dosarul la consulat (Cernauti) si vreau sa aflu numarul la dosar.

Rog pe cine are un model de cerere de a afla numarul la dosar sa posteze aici.

ultumesc.
Offline cgv  
#8 Postat : marți, 23 martie 2010 02:17:23(UTC)
cgv
Postari: 813
Medalii:
A fost multumit de: 279 -ori in postarea 176
Tol a scris:
Eu am depus dosarul la consulat (Cernauti) si vreau sa aflu numarul la dosar.

Rog pe cine are un model de cerere de a afla numarul la dosar sa posteze aici.

ultumesc.

Ce-i asa de greu sa scrii un mail in care sa spui cine esti si ce doresti sa stii?

Sau invatat toti model,model, nu-i nici un model, la DC nu stau roboti sa-ti raspunda is tot oameni care citesc.
Poti sa te exprimi pe forum atunci de ce nu poti sa formulezi o propozitie, doua ca sa fii inteles?

Editeaza de catre utilizator marți, 23 martie 2010 02:24:26(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit cgv acest post util.
Offline Tol  
#9 Postat : miercuri, 24 martie 2010 02:39:21(UTC)
Tol
Postari: 125
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 7
Locatia: Ukraine
Ma asteptam la un raspuns mai util.

Am rugat sa posteze doar cei ce au un model.
thanks 1 utilizator a multumit Tol acest post util.
Offline dorin1984  
#10 Postat : miercuri, 24 martie 2010 12:28:19(UTC)
dorin1984
Postari: 245
A fost multumit de: 80 -ori in postarea 45
Tol a scris:
Ma asteptam la un raspuns mai util.

Am rugat sa posteze doar cei ce au un model.

Subsemnatul ------ -----, cetăţean al Republicii Moldova de origine română,
domiciliat în Republica Moldova, adresa --------,
nascut la data de ---------,
avînd depus dosarul pentru redobandirea cetăţeniei in data --.--.---- la Cernauti
rog sa ma informati care este numarul si stadiul dosarului depus .

Va multumesc.
Cu stima,
----- -------

trimiti e-mail la cetatenie@just.ro

Editeaza de catre utilizator miercuri, 24 martie 2010 12:28:51(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 3 au multumit acest post util dorin1984.
Offline LUCIA79  
#11 Postat : vineri, 2 aprilie 2010 12:34:58(UTC)
LUCIA79
iur4ic a scris:
Eu am depus dosarul pe 14/09/09 la Chisinau si am promit raspuns pe mail de la consulat ca dosarul a fost expediat la Bucuresti pe 21/09/09 cu numar de 21****/21.09 pozitia nr. 3 de sus? Dar de la Bucuresti miau scris ca am numarul dosaruli 2***/RD/2010 despre numarul dosarului am aflat in ianuarie 2010. La scrisori recomandate nu am primit inca nici un rasouns dar la mail miau scri dar continui sa scriu scrisori recomandate odata pe luna poate o sa scrie ceva vreau sa vad adca drept miau scris!!!

iur4ic SALUT.RECENT AM AFLAT DATA CIND DOSARUL MEU PENTRU REDOBINDIREA CETATENIEI A FST TRIMIS LA BUCURESTI.TU AI SCRIS CA AI AFLAT NUMARUL DOSARULUI IN IANUARIE.SCRIE TE ROG PE CE ADRESA DE EMAIL LEAI SCRIS,CARE A FOST DURATA PINA CIND TIAU RASPUNS SAU CUM AI AFLAT NUMARUL DOSARULUI.MULTMESC ANTICIPAT!!!
Offline iur4ic  
#12 Postat : vineri, 2 aprilie 2010 14:01:35(UTC)
iur4ic
Postari: 89
A fost multumit de: 42 -ori in postarea 30
Eu am scris mult si la e-mail si scrisori recomandate. Cred ca s-au saturat de mine si miau raspuns. Am scris la cetatenie@just.ro dar dupa cite am aflat trebuie sa numeresti cind controleaza sau au chef de a raspunde! Miau si raspuns pritro scrisoare despre data comisiei!
thanks 1 utilizator a multumit iur4ic acest post util.
Offline vlado  
#13 Postat : sâmbătă, 3 aprilie 2010 02:03:50(UTC)
vlado
Postari: 58
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
iur4ic a scris:
Eu am scris mult si la e-mail si scrisori recomandate. Cred ca s-au saturat de mine si miau raspuns. Am scris la cetatenie@just.ro dar dupa cite am aflat trebuie sa numeresti cind controleaza sau au chef de a raspunde! Miau si raspuns pritro scrisoare despre data comisiei!

am depus si eu in septembrie 2009, iar ieri am primit si eu o scrisoare de la DC. poti sa-mi spui daca e la fel, ui-te aici:
http://cetatenie-romana.info/yaf_postsm15547_Dosar-depus-in-2009.aspx#post15547
Offline memoriam  
#14 Postat : miercuri, 14 aprilie 2010 22:41:45(UTC)
memoriam
Postari: 15
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Chisinau
iur4ic a scris:

ca comparatie. eu am deja mai mult de o luna de cand scriu scrisori mereu sa aflu numarul dosarului de la DC si nimic. Am trimis si 2 scrisori recomandate deja. La prima nu mi-au raspuns, iar la a doua a venit avizul de recomandare zilele astea. De mailuri nu mai spun, in fiecare zi cate unul. Sa inteleg ca astfel inca nu am nimerit in cheful lor. Apropo, numarul dosarului transmis la DC de catre consulatul din chisina mi-a fost comunicat destul de repede, cred ca 4-5 zile, caci am cerut si pentru fratele meu si mi-au raspuns si mie si lui in interval scurt de timp. Forma raspunsului este Numele Prenumele adresa C-----3/--.--.2009, poziţia nr. ---.
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.