Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline saniok777  
#1 Postat : miercuri, 13 ianuarie 2010 00:30:38(UTC)
Nivel: Membru
saniok777
Postari: 17
A fost multumit de: 7 -ori in postarea 4
Am fost astazi in preajma consulatului si mi s-a spus ca deja nu mai avem nevoie de titlu de calatorie pentru a pleca in ro.
Adica avind certificatul de cetatenie e suficient pentru a te autentitifica ca cetatean roman la frontiera..

E veridica aceasta informatie?

Cine stie??
Offline Daniela  
#2 Postat : miercuri, 13 ianuarie 2010 00:41:19(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Daniela
Postari: 392
A fost multumit de: 16 -ori in postarea 10
saniok777 a scris:
Am fost astazi in preajma consulatului si mi s-a spus ca deja nu mai avem nevoie de titlu de calatorie pentru a pleca in ro.
Adica avind certificatul de cetatenie e suficient pentru a te autentitifica ca cetatean roman la frontiera..

E veridica aceasta informatie?

Cine stie??

Nu cred ca te lasa vamesii moldoveni...desi ar fi MINUNAT sa fi fost asa. Think
Offline saniok777  
#3 Postat : sâmbătă, 23 ianuarie 2010 12:01:58(UTC)
saniok777
E comfirmat. Am Trecut frontiera Moldovei fara probleme in sens ca Granicerul mi-a cerut certificatele de cetatenie...si ne-a lasat sa plecam.
Partea Romana a verificat pasapoartele MD si cind am prezentat certificatele de cetatenie nici nu a inregistrat nimic la ei. Nea inminat actele si a spus sa mergem la vama. Vama a verificat bagajele si ne-au dat liber !

Asa ca cei cucertificate de cetatenie mergeti liber in romania. 100 % e garantat ca treceti.
thanks 2 au multumit acest post util saniok777.
Offline Daniela  
#4 Postat : sâmbătă, 23 ianuarie 2010 17:31:28(UTC)
Daniela
Postari: 392
A fost multumit de: 16 -ori in postarea 10
saniok777 a scris:
E comfirmat. Am Trecut frontiera Moldovei fara probleme in sens ca Granicerul mi-a cerut certificatele de cetatenie...si ne-a lasat sa plecam.
Partea Romana a verificat pasapoartele MD si cind am prezentat certificatele de cetatenie nici nu a inregistrat nimic la ei. Nea inminat actele si a spus sa mergem la vama. Vama a verificat bagajele si ne-au dat liber !

Asa ca cei cucertificate de cetatenie mergeti liber in romania. 100 % e garantat ca treceti.

Deci atit la vama MD cit si la cea RO ai prezentat pasaportul md+certif. constatator de cetatenie si a fost suficient sa poti trece, da?

Ce bine!!\:d/ Desi oricum am viza valabila pt jum de an. :-"

Editeaza de catre utilizator duminică, 24 ianuarie 2010 01:21:33(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Ana Suceava  
#5 Postat : sâmbătă, 23 ianuarie 2010 22:36:55(UTC)
Ana Suceava
Postari: 224
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 3
Macar cu ceva frumos vine anul asta ref la cetatenie!:)
Offline saniok777  
#6 Postat : luni, 25 ianuarie 2010 20:47:50(UTC)
saniok777
Daniela a scris:
saniok777 a scris:

Deci atit la vama MD cit si la cea RO ai prezentat pasaportul md+certif. constatator de cetatenie si a fost suficient sa poti trece, da?

Ce bine!!\:d/ Desi oricum am viza valabila pt jum de an. :-"

da sigur. am prezentat doar pasaportul MD + certificat de cetatenie.. si am trecut... inca asa frumos s-a purtat... ca niciodata.. am simtit mult diferenta... de comportamnet
Offline anushka2209  
#7 Postat : marți, 26 ianuarie 2010 16:49:51(UTC)
Nivel: Incepator
anushka2209
Postari: 1
Locatia: iasi
Saniok777 poti sa ne spui pe la ce punct de trecere a frontierei ai trecut si te-au lasat fara titlu?
Offline .......  
#8 Postat : marți, 26 ianuarie 2010 16:50:43(UTC)
.......
Postari: 1,146
A fost multumit de: 204 -ori in postarea 140
Locatia: ..............
anushka2209 a scris:
Saniok777 poti sa ne spui pe la ce punct de trecere a frontierei ai trecut si te-au lasat fara titlu?

S-a trecut pe la Albita-Leuseni in felul asta.
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.