Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline safina  
#1 Postat : miercuri, 20 aprilie 2011 21:33:22(UTC)
Nivel: Membru
safina
Postari: 58
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 3
Locatia: chisinau
dupa ce a aparut ordinul cind pot merge sa ma inscriu pentru juramint....astept ras urgent multumesc tuturor

Editeaza de catre moderator miercuri, 20 aprilie 2011 23:56:19(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Colti  
#2 Postat : miercuri, 20 aprilie 2011 21:39:10(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286
Locatia: Chisinau
safina a scris:
dupa ce a aparut ordinul cind pot merge sa ma inscriu pentru juramint....astept ras urgent multumesc tuturor

ordinul meu a aparut pe 01.04 11,posibilitate de programare a fost incepind cu data de 11.04.11 ,dar am fost pe data de 13.04 ca sa fiu mai sigura,in general ei publica pe site-l Consulatului,eu insa am trimis email la Consulat,la un inceput de saptamina,si mi-au raspuns ca saptamina asta ,nu,a doua saptamina cind am trimis iar,raspunsul a fost lista de acte cu care sa ma apropii la Consulat pentru programare juramint,ceea ce am si facutApplause
Offline safina  
#3 Postat : miercuri, 20 aprilie 2011 21:43:10(UTC)
safina
Titikol a scris:
ordinul meu a aparut pe 01.04 11,posibilitate de programare a fost incepind cu data de 11.04.11 ,dar am fost pe data de 13.04 ca sa fiu mai sigura,in general ei publica pe site-l Consulatului,eu insa am trimis email la Consulat,la un inceput de saptamina,si mi-au raspuns ca saptamina asta ,nu,a doua saptamina cind am trimis iar,raspunsul a fost lista de acte cu care sa ma apropii la Consulat pentru programare juramint,ceea ce am si facutApplause

dami te rog emailul lor ...si pe cind ai fost programat la juramint ?
Offline bibi  
#4 Postat : miercuri, 20 aprilie 2011 23:15:53(UTC)
bibi
Postari: 317
A fost multumit de: 86 -ori in postarea 55
Locatia: dosar depus Chisinau,11.01.2010,ordin nr.111/P 2011,ridicarea pasaportului 15 iulie

Eu azi am scris la consulat si am intrebat cind se poate de venit de progtamat cu ordinul 200,sivedeti mai jos raspunsul ,sper sa fie utila informatia,insa eu cred ca nu o sa astept atita si vom merge saptamina viitoare sa incercam sa ne programam.

Vă informăm că, în prezent nu suntem în posesia Ordinului preşedintelui ANC nr. 200/P din 2011.
Cel mai probabil vom fi în posesia acestui ordin după data de 12 mai a.c. Drept urmare, nu aveţi posibilitatea să vă faceţi programarea pentru depunerea jurământului de credinţă faţă de România în această săptămână
thanks 1 utilizator a multumit bibi acest post util.
Offline safina  
#5 Postat : miercuri, 20 aprilie 2011 23:28:37(UTC)
safina
bibi a scris:
Eu azi am scris la consulat si am intrebat cind se poate de venit de progtamat cu ordinul 200,sivedeti mai jos raspunsul ,sper sa fie utila informatia,insa eu cred ca nu o sa astept atita si vom merge saptamina viitoare sa incercam sa ne programam.

Vă informăm că, în prezent nu suntem în posesia Ordinului preşedintelui ANC nr. 200/P din 2011.
Cel mai probabil vom fi în posesia acestui ordin după data de 12 mai a.c. Drept urmare, nu aveţi posibilitatea să vă faceţi programarea pentru depunerea jurământului de credinţă faţă de România în această săptămână

ujassssssssssssssssssssssssssssssss.........iar sa asteptCursing Cursing Cursing Cursing Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall
Offline Colti  
#6 Postat : joi, 21 aprilie 2011 09:53:19(UTC)
Colti
bibi a scris:

Corect asa si mie mi-a scris cu ordinul din 01.04 ca vom fi in posesia lui dupa 18 aprilie,ca urmare saptamana aceasta nu va puteti programa ,dar a doua saptamana incepand cu data de 11 aprilie deja se putea de programat,doar ca eu nu am avut timp sa ma duc,cumva sa stau degeaba la coada si la urma sa nu ma programeze si am scris iar email,si au raspuns,da veniti,si nu am asteptat 18.04.Asa ca mai incercati la inceputul saptaminii urmatoare
Offline marina_77  
#7 Postat : vineri, 22 aprilie 2011 12:53:56(UTC)
marina_77
Postari: 206
A fost multumit de: 98 -ori in postarea 54
Locatia: moldova
safina a scris:
ujassssssssssssssssssssssssssssssss.........iar sa asteptCursing Cursing Cursing Cursing Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall

Cel mai bine este in fiecare zi sa intrati pe site-ul ambasadei,in fiecare zi,ei la un moment dat scriu anuntul pina la ce ordin programeaza,fiindca kind scrii e-mail ei iti raspund una da fac alta,de multe ori raspunsurile nu coincid ci ceia ce afiseaza ei,eu cind am scris la ei in privinta ordinului 196 miau raspuns ca va fi posibila progr,amarea dupa data de 22 aprilie(daca nu ma gresesc,PS. am postat raspunsul lor intrun topic anterior),dar in realitate a fost mult mai degraba.Asa ca nu stati si asteptati,decit sa scriti in fiecare zi e-mail la consulat mai degraba faceti kite un control pe site-ul lor.
Offline Colti  
#8 Postat : vineri, 22 aprilie 2011 14:16:57(UTC)
Colti
marina_77 a scris:
Cel mai bine este in fiecare zi sa intrati pe site-ul ambasadei,in fiecare zi,ei la un moment dat scriu anuntul pina la ce ordin programeaza,fiindca kind scrii e-mail ei iti raspund una da fac alta,de multe ori raspunsurile nu coincid ci ceia ce afiseaza ei,eu cind am scris la ei in privinta ordinului 196 miau raspuns ca va fi posibila progr,amarea dupa data de 22 aprilie(daca nu ma gresesc,PS. am postat raspunsul lor intrun topic anterior),dar in realitate a fost mult mai degraba.Asa ca nu stati si asteptati,decit sa scriti in fiecare zi e-mail la consulat mai degraba faceti kite un control pe site-ul lor.

da ia citeste ca in emailul cela ti-a scris,deci saptamina asta nu va puteti programa ,evidentiat si respectiv urmatoarea saptamina era deja publicat si pe site si la email mi-au scris ca puteti veni,in cazul meu nu au raspuns asa aiurea,dar iata cu ordinul 176 cineva scria ca pe site era scris ca se poate programa si la poarta tot asa au spus,iar cind au ajuns sus la etajul 3 au zis ca inca nu au ordinul.
P.S.IN CAZUL MEU A FOST CUM MI-AU RASPUNS LA EMAIL,PUTETI VENI ASA SI A FOST,M-AU PROGRAMAT
Offline bibi  
#9 Postat : vineri, 22 aprilie 2011 18:53:43(UTC)
bibi
Locatia: dosar depus Chisinau,11.01.2010,ordin nr.111/P 2011,ridicarea pasaportului 15 iulie
eu azi am fost la Consulat aveam programare pentru transcriere ,si azi nu au primit pentru programare la juramint,am intrebat la ghiseu cind se va putea programa cu ordinul 200 ,si doamna a ridicat din umeri si a zis ca nu stie,eu intreb se poate marti de venit ,si ea zicece:Incercati doamna.....,mai pe scurt ei singuri nu stiu ce si cum o sa fie
Offline safina  
#10 Postat : vineri, 22 aprilie 2011 20:24:15(UTC)
safina
bibi a scris:
eu azi am fost la Consulat aveam programare pentru transcriere ,si azi nu au primit pentru programare la juramint,am intrebat la ghiseu cind se va putea programa cu ordinul 200 ,si doamna a ridicat din umeri si a zis ca nu stie,eu intreb se poate marti de venit ,si ea zicece:Incercati doamna.....,mai pe scurt ei singuri nu stiu ce si cum o sa fie

pai ce avem alt ceva de facut decit sa urmarim la cit de operativ lucreaza ei si zilnic sa le venim in ospetie....ei nu duc o evidenta acolo sau cum....chiar nu inteleg cum nu stiu ............offffffffffffffffffff doamneeeeeeeeeeeeee
Offline bibi  
#11 Postat : marți, 26 aprilie 2011 11:03:20(UTC)
bibi
buna,azi am fost la consulat ,sotula vrut sa se programeze cu ordinul 200 si au zis ca programaza pina la ordinul 196,am intrebat cind sa revenim au zis ca nustiu,daca se mai duce cineva zilele astea si aflati ceva va rog sa scriti
Offline safina  
#12 Postat : marți, 26 aprilie 2011 13:48:13(UTC)
safina
bibi a scris:
buna,azi am fost la consulat ,sotula vrut sa se programeze cu ordinul 200 si au zis ca programaza pina la ordinul 196,am intrebat cind sa revenim au zis ca nustiu,daca se mai duce cineva zilele astea si aflati ceva va rog sa scriti

da am fost si eu azi cu ordinul 199 si miau spsu ca azi doar 196 si ca in bazele de date nu sunt inca ordinele 199 si incolo miau spus ca saptamina asta nu vor fi sa incercam saptamina viitoare, dar oricum daca cineva afla va rog sa scriti
Offline bibi  
#13 Postat : marți, 26 aprilie 2011 23:04:46(UTC)
bibi
safina a scris:
da am fost si eu azi cu ordinul 199 si miau spsu ca azi doar 196 si ca in bazele de date nu sunt inca ordinele 199 si incolo miau spus ca saptamina asta nu vor fi sa incercam saptamina viitoare, dar oricum daca cineva afla va rog sa scriti

eu azi am scris si la consulat si am intrebat cind va fi posibil de programat,am primit raspuns ca posibil in data de 5 mai sa aiba deja aceste ordine,dar mai incercam si noi saptamina viitoare,sa scriti daca aflati ceva..
Offline bibi  
#14 Postat : joi, 28 aprilie 2011 16:45:22(UTC)
bibi
buna.azi sotul s-a progaramat cu ordinul 200 pentru data de 12 mai,programaupina la ordinul 203,sper ca informatia sa fie utila
thanks 2 au multumit acest post util bibi.
Offline vitaliy215  
#15 Postat : joi, 28 aprilie 2011 18:45:24(UTC)
vitaliy215
Postari: 326
A fost multumit de: 76 -ori in postarea 51
Locatia: Spania
bibi a scris:
buna.azi sotul s-a progaramat cu ordinul 200 pentru data de 12 mai,programaupina la ordinul 203,sper ca informatia sa fie utila

s-a programat numai cu actele necesare s-au a mai luat si copia ordinului unde este numele lui?
Offline safina  
#16 Postat : joi, 28 aprilie 2011 21:19:20(UTC)
safina
bibi a scris:

bibi merci mult pe saitul ambasadei a aparut informatia ca primesc pina la ordinul 203 , eu as avea o alta rugaminet sa imi spuenti acre sunt orele de primire, am fost dar am uitat sa intreb de astaBlushing Blushing Blushing ................
Offline bibi  
#17 Postat : joi, 28 aprilie 2011 21:46:09(UTC)
bibi
vitaliy215 a scris:
s-a programat numai cu actele necesare s-au a mai luat si copia ordinului unde este numele lui?

doar actele necesare si a spus nr.la ordin si atit,maine au spus ca nu programeaza,tocmai marti
thanks 1 utilizator a multumit bibi acest post util.
Offline bibi  
#18 Postat : joi, 28 aprilie 2011 21:47:03(UTC)
bibi
safina a scris:
bibi merci mult pe saitul ambasadei a aparut informatia ca primesc pina la ordinul 203 , eu as avea o alta rugaminet sa imi spuenti acre sunt orele de primire, am fost dar am uitat sa intreb de astaBlushing Blushing Blushing ................

de la 8 pina la 13.30,eu chiar azi am intrebat in caz ca nu reusea sotul sa ajunga la consulat
Offline safina  
#19 Postat : joi, 28 aprilie 2011 22:20:54(UTC)
safina
bibi a scris:
doar actele necesare si a spus nr.la ordin si atit,maine au spus ca nu programeaza,tocmai marti

Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall de ce? ...bibi cit costa intarirea documetelor la notar
Offline vitaliy215  
#20 Postat : joi, 28 aprilie 2011 22:32:43(UTC)
vitaliy215
Postari: 326
A fost multumit de: 76 -ori in postarea 51
Locatia: Spania
safina a scris:
Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall de ce? ...bibi cit costa intarirea documetelor la notar

eu am achitat pentru fiecare cert. 10 lei
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.