Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

2 Pagini12>
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline admin  
#1 Postat : vineri, 21 noiembrie 2008 15:56:38(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
Cine stie cat timp dureaza de la depunerea cererii de urgentare pana la publicarea in monitorul oficial partea 1?

Stiu ca daca depuneai urgentarea prin ianuarie 2007 avizul pozitiv venea in 8-10 luni,iar publicarea in monitorul oficial dupa inca 4-6 luni

Acum cred ca s-au mai schimbat lucrurile, si durata de asteptare este mult mai mica.
Offline Iura  
#2 Postat : vineri, 21 noiembrie 2008 16:42:47(UTC)
Nivel: Incepator
Iura
Postari: 8
Un caz real: dosar depus in aprilie 2008 - iunie 2008 Publicare in MO III - 26 septembrie 2008 AVIZ POZITIV - 12 noiembrie 2008 Publicare MO I.
Fara cerere de urgentare.
Nu stiu cat de mult te ajuta cererea de urgentare daca depui dosarul acum sau l-ai depus in 2008, important ca in momentul cand depui dosarul sa ai cazierele "proaspat facute" (aceasta greseala am simtit-o pe pielea mea, din care cauza am primit avizul pozitiv mai tarziu) si restul actelor. Daca totul este ok, atunci fii sigur ca pana la publicarea in MO I dureaza 8-10 luni.
Dar exista si exceptii, se mai pierd acte se mai pierd caziere.... (si aceasta problema am simtit-o pe pielea mea)
Si inca ceva, dupa ce ai depus dosarul e bine sa-i mai vizitezi din cand in cand sa vezi ce se intampla cu dosarul tau si sa verifici posta la cutia postala.
Succes tuturor si nu uitati "Cu rabdarea treci si marea." (Eu am trecut.)

Editeaza de catre utilizator marți, 2 decembrie 2008 22:09:21(UTC)  | Motiv: Nespecificat

operate  
#3 Postat : duminică, 30 noiembrie 2008 04:22:00(UTC)
Nivel: Oaspete
Vizitator
Postari: 92
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Vă rog ajutor. Am depus dosarul în 2003. Am fost publicat în partea III în 2006. De atunci - nici o mişcare. Ce trebuie să întreprind ca să duc la bun sfîrşit procesul de redobîndire cît mai curînd?
Vă mulţumesc anticipat
Offline admin  
#4 Postat : duminică, 30 noiembrie 2008 15:57:24(UTC)
admin
operate a scris:
Vă rog ajutor. Am depus dosarul în 2003. Am fost publicat în partea III în 2006. De atunci - nici o mişcare. Ce trebuie să întreprind ca să duc la bun sfîrşit procesul de redobîndire cît mai curînd?
Vă mulţumesc anticipat

incearca sa scrii un memoriu de urgentare, vezi exemplu in alt topic,aici se vorbeste despre cat timp dureaza pana se rezolva dosarul de la depunerea urgentarii...

Editeaza de catre utilizator duminică, 30 noiembrie 2008 15:59:47(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline lori_di  
#5 Postat : marți, 2 decembrie 2008 19:08:53(UTC)
lori_di
Postari: 2
cine ar putea sa ma lamureasca? Am depus doar cererea de redobindire a cetateniei romane in primavara anului 2004, dupa aia am primit o instiintare ca cererea a fost primita, si de atunci nici o miscare. stie cineva ce trebuie sa fac, sau care e procedura de mai departe?
Offline admin  
#6 Postat : marți, 2 decembrie 2008 19:38:45(UTC)
admin
lori_di nu ai postat unde trebuie...
aici se vorbeste despre cat timp dureaza de la depunerea cererii de urgentare a dosaruluui de redobandire pana la publicarea in monitorul oficial partea i

sa inteleg ca n-ai depus inca dosarul petntru redobandire, incearca sa intrebi aici
http://www.cetatenie-rom...ru-cetatenia-romana.aspx
Offline derek1983  
#7 Postat : marți, 2 decembrie 2008 21:53:09(UTC)
Nivel: Membru Avansat
derek1983
Postari: 429
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Locatia: Bucuresti
nu exista termen legal. In lege nu se stipuleaza nici un termen. [-(
Offline atusca  
#8 Postat : miercuri, 3 decembrie 2008 16:39:15(UTC)
atusca
Postari: 108
A fost multumit de: 46 -ori in postarea 13
Dle derek1983, am trimis in adresa Dvs un mesaj. Va rog sa-mi raspundeti.

Editeaza de catre utilizator joi, 4 decembrie 2008 04:44:54(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline alin  
#9 Postat : vineri, 12 decembrie 2008 17:34:13(UTC)
alin
Postari: 7
tatal meu a depus memoriu de urgentare in februarie.In mai a primit scrisoare un spuuneau ca trebuie sa astepte.Iata ca este decembrie si in monitor nu a aparut inca.Eu am depus memoriu in aprilie si am aparut in monitor in octombrie.Ambii asteptam de 6 ani.Nu este nici o logica.
Offline desik  
#10 Postat : marți, 16 decembrie 2008 14:03:46(UTC)
desik
Postari: 4
Un alt caz real:
Am depus cerere de urgentare in 03.2008. In 06.2008 am primit o scrisoare acasa in care se mentiona ca dosarul meu a fost trimis catre ministerul justitiei pentru solutionare. De atunci nici o miscare. La mail-uri nu mi-au raspuns.
Pe sit-ul just.ro, numele meu nu este, deci nu pot sa vad daca am aviz pozitiv.

Va rog, cei care ati primit cetatenie dupa urgentare, sa impartasiti cu noi termenii in care ati fost deserviti:)
Multumesc!
Offline idle  
#11 Postat : marți, 16 decembrie 2008 18:03:05(UTC)
idle
Postari: 6
Eu am depus in Ianuarie 2008, am primit in Mai comunicare in care s-a spus ca dosarul a fost inaintat comisiei pentru cetatenie. Pana in Decembrie nu am primit nici un raspuns.

Explicatie:
- Exista o prioritate pentru anumite dosare in functie de motivele din petitie si data la care a fost depusa cererea de urgentare. Exemplu: eu care am domiciliu stabil in Ro, am depus memoriu in Ianuarie dar nu am primit nici un raspuns. Alta persoana care este casatorita cu un cetatean roman si are si un copil a depus in Aprilie si are deja Aviz Pozitiv.
- Recent am citit raportul Comisiei pentru Cetatenii de aici: Plan de măsuri pentru eficientizarea activităţii Comisiei pentru cetăţenie şi a Direcţiei Cetăţenie
In acest document se zice ca lunar se depun cam 2000 de cereri de urgentare. Cum se poate rezolva o cerere normala de urgentare in 8-10 luni daca pentru rezolvarea cererilor depuse intr-o singura luna durata de procesare creste teoretic cu: 2000 (dosare)/ (200 cetatenii acordate lunar) = 10 Luni? Raspuns: cu regimul actual de lucru nu se pot solutiona petitiile intr-un termen "rezonabil".

O estimare, din punct de vedere logic (cu ritmul actual de procesare a dosarelor).
Calcul Estimativ:
Definim urmatorii factori:
Tdecembrie - timp de solutionare a cererii de urgentare pentru cei care au depus memoriu in Decembrie. (aproximativ 10 luni tinand cont de anumite cazuri concrete)
Tianuarie - timp de solutionare a cererii de urgentare pentru cei care au depus mpetita in Ianuarie.
Intarziere - un factor de intarziere din cauza ca lunar se depun cam 2000 de cereri.

Atunci rezulta ca timpul pentru avizul favorabil pentru cei care au depus memoriu in Ianuarie 2008 se calculeaza dupa formula:

Tianuarie = Tdecembrie + Intarziere.

Daca:
Tdecembrie = 10 luni,
Intarziere = (Tianuarie - Tdecembrie)*(2000 dosare lunar)/500 (cetatenii acordate pe luna in cel mai bun caz) = 1 * 4 = 4 luni.
Deci:
=> Tianuarie = 10 + 4 = 14 Luni - durata de procesare estimativa pentru cei care au depus in Ianuarie considerand ca se dau cetatenii doar la cei care au depus memoriu.
=> Tfebruarie = 14 + 4 adica 10 luni (decembrie) + 4 (intarziere ianuarie) + 4 intarziere februarie = 18 Luni etc.

Etc.

Va dati seama ca, chiar daca aceste cifre nu sunt estimate corect, idee este una: timpu de solutionare creste daca cei de la biroul cetatenii vor continua in acest ritm.
Solutiile deja vin de la sine:
1. Se aplica anumite tehnici de gen "Memorium la Memorium" sau "urgentarea urgentarii": Se stabileste o audienta prin care se incearca urgentarea solutionarii cererii depuse.
2. In Link-ul postat mai sus se povesteste despre un "Plan de măsuri pentru eficientizarea activităţii Comisiei pentru cetăţenie şi a Direcţiei Cetăţenie": Angajarea de personal (16 oameni), asigurarea caracterului permanent pentru comisia care acorda avizu', calculatoare, soft specializat etc.

Sa speram ca vin timpuri mai bune,
Succes.

Offline rantnick  
#12 Postat : marți, 16 decembrie 2008 19:58:56(UTC)
rantnick
Postari: 177
A fost multumit de: 16 -ori in postarea 7
Locatia: Galati
La calculul tau mai adauga si cererile care se depun lunar si se analizeaza cu aceeasi prioritate ca si cererile de urgentare, cred ca sunt pe putin 100 de cereri care se depun lunar si care se rezolva in 9-10 luni...
Eu am depus un efor enorm ca sa fiu publicat in MOI, si a durat de la depunerea urgentarii pana la publicarea aproape un an, dar intre timp am mai facut cate ceva, ceea ce a determinat solutionarea dosarului meu...
http://cetatenie-romana....ii-pentru-moldoveni.aspx

aici gasesti tot ce am facut, poate te inspira si pe tine cu ceva...
Offline idle  
#13 Postat : miercuri, 17 decembrie 2008 18:10:49(UTC)
idle
rantnick a scris:
La calculul tau mai adauga si cererile care se depun lunar si se analizeaza cu aceeasi prioritate ca si cererile de urgentare, cred ca sunt pe putin 100 de cereri care se depun lunar si care se rezolva in 9-10 luni...
Eu am depus un efor enorm ca sa fiu publicat in MOI, si a durat de la depunerea urgentarii pana la publicarea aproape un an, dar intre timp am mai facut cate ceva, ceea ce a determinat solutionarea dosarului meu...
http://cetatenie-romana....ii-pentru-moldoveni.aspx

aici gasesti tot ce am facut, poate te inspira si pe tine cu ceva...

Da am citit povestea. Din pacate multe lucruri se rezolva doar daca esti disperat si pe "marginea prapastiei". Pentru orice problema, la orice institutie trebuie sa insisti.
Interesant este fenomenul programarilor: atunci cand esti programat pentru o zi iar cand te duci in ziua care esti programat - nu te gasesti pe lista celor programati.
Offline NT  
#14 Postat : luni, 26 ianuarie 2009 16:05:46(UTC)
NT
Postari: 43
am depus actele in 2002, anu trecut in februarie am depus la urgentare.poate ma ajuta cineva sa ma gasesc prin monitoare Tataru Natalia din Cimislia 1981, mersi anticipat
Offline lica  
#15 Postat : luni, 26 ianuarie 2009 22:08:08(UTC)
Nivel: Membru
lica
Postari: 12
Natalia, iata ce am gasit eu:

Tataru Natalia # nr. 203 din 2005-03-28 moldovean
Tataru Natalia, fiica lui Mihail (fiul lui Vasile şi Mavra n. la data de 14.05.1925 în Selemet) şi Elena, născută la data de 10 decembrie 1981 în localitatea Mihailovca, judeţul Cimişlia, Republica Moldova, cetăţean moldovean, cu domiciliul actual în Republica Moldova, Selemet, Cimişlia (11058/2003). (27.969)
Cred ca esti tu,nu? Asta e aparitia in MO p.III..Dar in partea I din pacate nu esti inca....mai asteapta putin...si eu am exact acceasi situatie ca si tine...si sunt disperata deja...:((
Offline NT  
#16 Postat : marți, 27 ianuarie 2009 18:08:13(UTC)
NT
Postari: 43
mersi mult de ajutor
chiar crezusem ca no sa ma ajute nimeni, cum de obiceni nu prea te ajuta moldovenii, sincere urari de bine celor care au facut acest site.( eu abia acum l-am descoperi)
mersi mult
Offline fata_morgana  
#17 Postat : marți, 27 ianuarie 2009 22:48:34(UTC)
fata_morgana
eu am depus actele in aprilie 2005, iar in martie anul trecut mi-a fost inregistrat memoriul de urgentare si am optat pt domiciliu in Romania. Deocamdata niciun rezultat,insa un prieten care a depus memoriul in aprilie, dar cu domiciliul in Md a fost deja publicat in ultimul monitor.
Offline VADIM  
#18 Postat : miercuri, 28 ianuarie 2009 02:31:25(UTC)
VADIM
Postari: 497
A fost multumit de: 4 -ori in postarea 2
fata_morgana a scris:
eu am depus actele in aprilie 2005, iar in martie anul trecut mi-a fost inregistrat memoriul de urgentare si am optat pt domiciliu in Romania. Deocamdata niciun rezultat,insa un prieten care a depus memoriul in aprilie, dar cu domiciliul in Md a fost deja publicat in ultimul monitor.

Aici mi se pare ca este ca si la LOTO, daca ai norocul sa-ti extraga, din mormanele de dosare, dosarul tau atunci esti norocos, daca nu asteapta extragerea cealalta... Numai 6-s norocoase... d'oh!
Offline oxy  
#19 Postat : miercuri, 28 ianuarie 2009 02:51:44(UTC)
oxy
Postari: 67
eu am depus dosarul in august 2008.stie cineva daca pote fi urmarita "calea" dosarului,sau daca poate fi urgentata analizarea lui pina la aparitia in MO III,sau trebuie doar sa astept.
Offline LSD  
#20 Postat : miercuri, 28 ianuarie 2009 15:16:41(UTC)
LSD
sorry daca nu postez unde trebuie, dar am nevoie de un sfat...am aparut in MO p.III ~in octombrie 2006 si gata, nici-o miscare...ce tre' sa fac? sa astept sa apar si-n MO p.I? v-as fi recunoscator pt rsp, ms...
Offline admin  
#21 Postat : miercuri, 28 ianuarie 2009 15:20:18(UTC)
admin
in general trebuie doar sa astepti pana apari in monitorul oficial partea 1, dar daca te grabesti atunci poti face o cerere/memoriu de urgentare
Offline VADIM  
#22 Postat : miercuri, 28 ianuarie 2009 18:18:42(UTC)
VADIM
admin a scris:
in general trebuie doar sa astepti pana apari in monitorul oficial partea 1, dar daca te grabesti atunci poti face o cerere/memoriu de urgentare

Ar fi indicat sa faci... pentru ca daca o sa lasi balta, sa nu te trezesti in situatia ca nu se gaseste dosarul tau....
Offline LSD  
#23 Postat : joi, 29 ianuarie 2009 03:16:35(UTC)
LSD
ms mult, asa ma gandeam si eu xD...si inca o intrebare daca se poate: tatal meu a depus actele lui, a mele, si a mamei mele (in acelasi timp)...dar, in MO au aparut doar numele meu si a tatalui meu (in acelasi numar) dar a mamei mele nici pana la ziua de azi nu a aparut...e posibil sa se fi pierdut sau...??

Editeaza de catre utilizator joi, 29 ianuarie 2009 03:17:39(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Fredy  
#24 Postat : joi, 29 ianuarie 2009 12:57:47(UTC)
Fredy
Postari: 1
Salutare sunt nou inregistrat. poate sa imi spuna si mie cineva unde trimit cererea de urgentare, si daca se poate trimite prin email
Offline Diana Anatolie  
#25 Postat : vineri, 30 ianuarie 2009 19:17:00(UTC)
Diana Anatolie
Postari: 40
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 1
salut.
eu chiar luna aceasta am depus cerere simpla de urgentare.Sa vedem ce va fi!!!Think
Offline Dana  
#26 Postat : sâmbătă, 31 ianuarie 2009 22:46:20(UTC)
Dana
Postari: 28
PENTRU cei care au depus dosarele in 2004/2005/2006/2007 NU SE MAI ACCEPTA memorii de urgentare!!!!! ce destepti sunteti voi aici!!!!Shame on you
persoanele care au depus dosarele in 2002,2003 nu au inca cetatenia ...iar cei care au depus CULMEA in august 2008!!!! o vor in jum de an!!! NU EXISTA DREPTATE IN LUMEA IN CARE TRAIM...m-am convins definitiv...ceea ce ma supara cu adevarat este faptul ca unii nici nu stiu a scrie CORECT cuvintul "Roman" insa Pretind la cetatenie...si bineinteles..o persoana care o merita o dobindeste in 7-8 ani! Brick wall Brick wall Brick wall

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 31 ianuarie 2009 22:46:48(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Dana  
#27 Postat : sâmbătă, 31 ianuarie 2009 22:49:38(UTC)
Dana
Pt Oxy: asteapta, draga...mai treb analizate dosarele VECHI!!!

Pt Fredy: normal ca NU SE ACCEPTA cererea de urgentare prin e-mail..ce Dumnezeu! Trebuie trimisa prin posta, mandatar sau personal depusa...daca ai depus in 2004/2005/2006/2207 NU MAI AI SANSE...

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 31 ianuarie 2009 22:50:16(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline admin  
#28 Postat : sâmbătă, 31 ianuarie 2009 22:53:31(UTC)
admin
in lege nu scrie ca este interzis sa depui memorii/cereri de urgentare daca ai depus dosarul dupa 2003;

asa au hotarat cei de la biroul cetatenie sa puna un anunt ca nu se ma primesc cereri de urgentare,

dar eu cred ca ei incalca leagea, pur si simplu, deoarece chiar dupa 30 zile de la depunerea dosarului poti cere urgentarea solutionarii dosarului de cetatenie!
Offline oxy  
#29 Postat : duminică, 1 februarie 2009 03:21:23(UTC)
oxy
Postari: 67
draga Dana,iti inteleg indignarea.Sa sti ca eu am asteptat 4 ani pina am fost invitata sa depun dosarul,si cred ca am dreptul sa ma gindesc si sa sper la o solutionare mai rapida a cazului,la fel ca si toti ceilalti. Multumesc dl-ui admin pentru informatii.Am pregatit deja memoriul de urgentare.Am sa trimit scrisoarea chiar luni.
Offline Bogdan  
#30 Postat : duminică, 1 februarie 2009 03:33:31(UTC)
Bogdan
Postari: 5
SALUTARE LA TOTI! EU IS NOU PE FORUM, DAR FERICIT CA L-AM GASIT :d/
AM DEPUS SI EU ACTELE IN SEPTEMBRIE SI VREAU SA DEPUN CERERE DE URGENTARE.
:d/

Editeaza de catre utilizator duminică, 1 februarie 2009 03:44:31(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline VADIM  
#31 Postat : duminică, 1 februarie 2009 17:02:21(UTC)
VADIM
Bogdan a scris:
SALUTARE LA TOTI! EU IS NOU PE FORUM, DAR FERICIT CA L-AM GASIT :d/
AM DEPUS SI EU ACTELE IN SEPTEMBRIE SI VREAU SA DEPUN CERERE DE URGENTARE.
:d/

Indicat este sa depui memoriul de urgentare dupa vreo jumatate de an de la depunerea dosarului...
Offline Dana  
#32 Postat : duminică, 1 februarie 2009 19:26:05(UTC)
Dana
Draga, Oxy...tu abia ai depus actele in 2008...dar eu le-am depus in 2002- la Bucuresti, printr-o alta procedura...nu ti se pare corect sa avem noi primii cetatenia: cei cu dosare din 2002/2003...Think

tu cind ai inaintat cererea prin 2004 eu deja eram PUBLICATA in MO III... cred ca-ti dai seama cum ma simt avind in vedere ca au trecut 7 ni de atunci..si nu 4 ... ca este o diferenta,nu? in fine..oamenii sunt egoisti..si indiferenti...
Offline VADIM  
#33 Postat : duminică, 1 februarie 2009 20:52:17(UTC)
VADIM
Dana a scris:
Draga, Oxy...tu abia ai depus actele in 2008...dar eu le-am depus in 2002- la Bucuresti, printr-o alta procedura...nu ti se pare corect sa avem noi primii cetatenia: cei cu dosare din 2002/2003...Think

tu cind ai inaintat cererea prin 2004 eu deja eram PUBLICATA in MO III... cred ca-ti dai seama cum ma simt avind in vedere ca au trecut 7 ni de atunci..si nu 4 ... ca este o diferenta,nu? in fine..oamenii sunt egoisti..si indiferenti...

Draga Dana, dreptatea, "corectitudinea" o cauti la:

DIRECŢIA CETĂŢENIE
Adresa: Str. Petofi Sandor, nr. 47, sector 1, Bucureşti, cod 011405
Telefon pentru informaţii cu caracter general: (021) 222.31.30
- informaţii despre programul Direcţiei Cetăţenie
- identificarea dosarului petentului
- informaţii despre depunerea jurământului de credinţă
Program de lucru cu publicul: Luni şi Miercuri de la 9 la 15.
Program de lucru cu avocaţii: Luni şi Miercuri de la 15 la 16
Email de contact: cetatenie@just.ro

Deja devine la tine o obsesie (enervanta si jignitoare) sa intri si sa comentezi la toti ca nu este corect, ca unii au depus "atunci" ca altii au depus "acum"... Cand a inceput sa se miste treaba cu cetateniile prin 2007 eram aproximativ in aceeasi situatie ca si tine: Am depus in 2005 si altii care depuneau in 2007 si obtineau cetatenia in 2008... Dar nu intram pe forum si scriam aberatii de genul: oamenii sunt egoisti..si indiferenti...

In schimb ori de cate ori puteam mergeam la adresa indicata mai sus si asteptam cu multa rabdare mai departe si intre timp intrebam de unii de altii care ar fi metodele/solutiile/caile si tot asa:

Acesta este un forum unde obtii/postezi informatii, pui/primesti raspunsuri la intrebari...
Referitor la intrebarea: daca mi se pare corect ca cei care au depus in 2002/2003 sa aiba prioritate in obtinerea cetateniei - Mi se pare corect, dar in acelasi timp mi se pare si mai corect ca toti suntem cu acleasi drepturi si obligatii... Prin urmare toti cei care au depus indiferent cetatenia trebuie sa primeasca in timp util aceasta cetatenie...

Toti cei care accesam acest site nu cautam dreptatea, "corectitudinea", dar niste informatii care ne vor fi de folos si utile...

P.S.Diana poate tu nu intelegi sau nu stii, dar acest site nu este forumul oficial al Directiei de Cetatenie, este pur voluntariat si un ajutor reciproc...

Editeaza de catre utilizator duminică, 1 februarie 2009 21:01:06(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Dana  
#34 Postat : luni, 2 februarie 2009 02:39:11(UTC)
Dana
Total de acord...VADIM...da ti se pare normal ca persoanele care au depus citeva luni in urma sa scrie aici:" astept...dar nimic"..de parca ar astepta de ani de zile ,precum altii!!! Cu asta e ocupat MJ...cu acordarea cetateniilor pt cei cu actele din 2008..dar acele din 2002/2003 s-au dus pe apa simbetei,nu?..

TREBUIE SA EXISTE O ORDINE CRONOLOGICA, nu? in acesta situatie MAI SUNTEM EGALI in fata legii? ... MI SE PARE CA NU..DACA TU CREZI ALTFEL..SA FIE SI ASA.

Si nu am vrut sa jignesc pe nimeni...insa ar trebui sa inteleaga lumea ca e rindul dosarelor din 2002!!!!
Offline Dana  
#35 Postat : luni, 2 februarie 2009 03:24:40(UTC)
Dana
cineva de pe forum zice:

"Eu cred ca asta e deja nesimtire. Chiar nu e corect sa dea atatea cetatenii din 2008 si ignora dosarele mult mai vechi.... Brick wall "

vezi? se pare ca nu numai eu sunt de aceeasi parere!!!! Shame on you
Offline Bogdan  
#36 Postat : luni, 2 februarie 2009 13:25:24(UTC)
Bogdan
IURA,spune-mi cum se verifica dosarul la ce etapa se afla? la ce cutie postala trebuie sa ma adresez?
Offline Bogdan  
#37 Postat : luni, 2 februarie 2009 13:35:07(UTC)
Bogdan
Vadim, ai vre-un model de cerere de urgentare a dosarului? La ce adresa trebuie trimisa? la cea indicata de tine mai sus?

DIRECŢIA CETĂŢENIE
Adresa: Str. Petofi Sandor, nr. 47, sector 1, Bucureşti, cod 011405

Am inteles ca sint doua oficii de aceea intreb

Editeaza de catre utilizator luni, 2 februarie 2009 13:36:31(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline admin  
#38 Postat : luni, 2 februarie 2009 17:03:06(UTC)
admin
Offline rupestru01  
#39 Postat : luni, 2 februarie 2009 22:49:15(UTC)
rupestru01
Locatia: iasi
dragle mele, dragi si voi julai;D(moldoveni) eu am depus cerere de redobandire a cetateniei ROMANIEI in 2009. am urgentat cu vreo 2-3 sute de lei si in martie ma duc sa imi iau pasaportul biometric si buletinul. va urez sedere placuta la coada. viatza s acordeoane:-({|= [-o<

Editeaza de catre utilizator luni, 2 februarie 2009 22:53:09(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline rupestru01  
#40 Postat : luni, 2 februarie 2009 22:57:30(UTC)
rupestru01
pai draga mea operate sau fraere. dak vrei rpd sa obti cetatenia romana n timp record trebuie sa dai si u un bacsis celor de sus(de preferat mie;)))multumesc pt ntelegerea acordata. dak nu ai marcat banul o sa primesti cetatenia cand o sa imi vad ceafa
Offline rupestru01  
#41 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:00:20(UTC)
rupestru01
Dana a scris:

draga mea dna cine e harnic si munceste are tot ce vrea cine-i nenes si nu munceste papa ..... mea pt detalii suna-ma la ambaada si ntreaba de mine. stiei ei cine se este eu;)
Offline rupestru01  
#42 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:02:34(UTC)
rupestru01
cine-i harnic si munceste, ori e prost ori nu gandeste\:d/ :-"

Editeaza de catre utilizator luni, 2 februarie 2009 23:04:01(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Dana  
#43 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:20:13(UTC)
Dana
nu mai spune!! ce destept mai esti! nu mai zi: de acum se acorda cetatenia in timp record? de 3 luni? iti place sa aburesti lumea,nu?

si sa-ti mai spun ceva: poate au si platit altii, CORUPTI CA SI TINE!!!! dar nu toti! Shame on you
Offline Bogdan  
#44 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:22:46(UTC)
Bogdan
Merci, ADMIN, dar toate modelele care mi le-ai dat sint pentru persoanele care au iesit deja in partea a treia a MO, dar eu de abia am depus in septembrie si inca nu stiu nimic de dosarul meu, cu toate ca cei de la ambasada ziceau ca peste trei luni de la depunerea actelor sa verific MO si nimic. De aceea as dori un model pentru acest caz.
Offline Dana  
#45 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:22:47(UTC)
Dana
si cine esti tu...mare personalitate? auzi...sa-ti dea tie lumea bani..ma faci sa rid! Applause

Editeaza de catre utilizator luni, 2 februarie 2009 23:25:35(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Dana  
#46 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:24:10(UTC)
Dana
rupestru01 a scris:
cine-i harnic si munceste, ori e prost ori nu gandeste\:d/ :-"

Si nu mai fi asa increzut..ca o sa dai cu nasul odata si odata! RUSINE! Shame on you
Offline rupestru01  
#47 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:26:11(UTC)
rupestru01
draga mea danutza la posta se baga toate lumea. dak te prinzi la o posta o sa obtii si u in timp record cetatenia
Offline Dana  
#48 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:29:37(UTC)
Dana
rupestru01 a scris:
draga mea danutza la posta se baga toate lumea. dak te prinzi la o posta o sa obtii si u in timp record cetatenia

ce posta? aham..clar..ai depus in Chisinau..poate e si asa...situatia mea e diferita, ca eu am depus la Bucuresti...si doar cu taxele LEGALE!!!

si oamenii sarmanii care asteapta de atita timp!!! Treb sa facem un control, sa vedem noi cit e de corupta posta! o rezolvam si pe asta!
Offline rupestru01  
#49 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:30:17(UTC)
rupestru01
Dana a scris:
si cine esti tu...mare personalitate? auzi...sa-ti dea tie lumea bani..ma faci sa rid! Applause

eu snt un nimeni dar cu 2 teci. a mea intra a ta nu mai intra.
Offline Dana  
#50 Postat : luni, 2 februarie 2009 23:31:41(UTC)
Dana
rupestru01 a scris:
Dana a scris:

eu snt un nimeni dar cu 2 teci. a mea intra a ta nu mai intra.

lasa nu te preocupa tu! ca ma descur si singura! mare jale ca au cetatenii niste inculti!
Utilizatori pe tema
2 Pagini12>
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.