Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline Aleeex  
#1 Postat : miercuri, 1 septembrie 2010 23:55:53(UTC)
Nivel: Incepator
Aleeex
Postari: 3
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Salut compatrioti.
Am am intrebare la domniile voastre.
Asadar , am depus juramantul si am primit certificatul cu cetatenie romana, intrebarea mea este,ce fac ca sa obtin pasaportul si buletinul romanesc si anume ce fel de acte am nevoie si incotro merg chishinau / bucuresti (alte alternative).
Care este procedura si cam cat dureaza.
Imi cer scuze daca nu am postat acolo unde trebuie, va rog frumos sa nu va fie lene si ajutati-ma.
Cele bune.
Offline sandrew  
#2 Postat : joi, 2 septembrie 2010 00:43:44(UTC)
Nivel: Membru Avansat
sandrew
Postari: 182
A fost multumit de: 62 -ori in postarea 35
Locatia: chisinau
Aleeex a scris:
Salut compatrioti.
Asadar , am depus juramantul si am primit certificatul cu cetatenie romana, intrebarea mea este,ce fac ca sa obtin pasaportul si buletinul romanesc si anume ce fel de acte am nevoie si incotro merg chishinau / bucuresti (alte alternative).
Imi cer scuze daca nu am postat acolo unde trebuie, va rog frumos sa nu va fie lene si ajutati-ma.
Cele bune.

mai aveti ma obraz ori nu, ce forum asta e stadion, vine cine vrea si face ce vrea, inainte sati raspunda ma ai un pic de obraz si mai posteaza datele privind dosarul tau chind si unde ai depus chind ai aviz pozitiv, samd caci plasezi o info utila pentru altii si altii iti vor raspunde cu amabilitate. Cit tine de intrebarea ta trebuie in primul rind sati transcrii certficatele de nastere si casatorie apoi obtii cnp samd.
thanks 1 utilizator a multumit sandrew acest post util.
Offline Cezar  
#3 Postat : joi, 2 septembrie 2010 01:53:08(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Aleeex a scris:
Salut compatrioti.
Cele bune.

treb sa te imbeti cu aceasta ocazie
Offline Aleeex  
#4 Postat : joi, 2 septembrie 2010 20:52:26(UTC)
Aleeex
sandrew a scris:
mai aveti ma obraz ori nu, ce forum asta e stadion, vine cine vrea si face ce vrea, inainte sati raspunda ma ai un pic de obraz si mai posteaza datele privind dosarul tau chind si unde ai depus chind ai aviz pozitiv, samd caci plasezi o info utila pentru altii si altii iti vor raspunde cu amabilitate. Cit tine de intrebarea ta trebuie in primul rind sati transcrii certficatele de nastere si casatorie apoi obtii cnp samd.

Masoara-ti atitudinea colegu, e un forum public si DA, VINE CINE VREA SI POSTEAZA CE VREA.(in limita bunului simt) Si nu`mi esti tu arbitru.
Daca nu-ti convine esti liber sa ignori.
Deci poate careva sa-mi zica , tre sa ajung la consulatul din chishinau sau bucuresti ca sa incep sa-mi fac pasaportul?
si de ce acte am nevoie.
Va rog muuuuuuuuuuuuult help careva.
thanks 1 utilizator a multumit Aleeex acest post util.
Offline Zorin  
#5 Postat : joi, 2 septembrie 2010 21:07:57(UTC)
Zorin
Postari: 56
A fost multumit de: 75 -ori in postarea 19
Locatia: Romania
O sa incerc sa raspund, chiar daca impartasesc ideea ca inainte de a scrie trebuie si sa mai citim ce au scris altii, dar ma rog la noi e ca in zicala aia "Чукча не читатель, чукча писатель".
Dupa ce ai obtinut cetatenia, logic ar fi ca sa iti transcrii actele de stare civila dupa modelul romanaesc, ca mai apoi sa poti face rost de buletin sau pasaport romanesc, in functie de ce ai nevoie.

Dat fiind faptul ca nu ne-ai oferit careva informatii despre ce concret te-ar interesa, iti dau cateva indicii.
Aici despre obtinerea actelor la Bucuresti
http://cetatenie-romana....erebuletinpasaport-.aspx

Aici despre obtinerea actelor la Chisinau
http://cetatenie-romana....-Vlaicu-Parcalab39-.aspx

Ca sa ai raspunsuri mai precise, tre sa oferi si tu careva informatii, cum deja bine a mentionat sandrew, ca sa ai tre sa mai si dai.

Plus la toate ai gresit rau locul unde ai pus intrebarea, deoarece ai depus juramant nu mai ai de a face cu forumul "Depunere dosar", daca nu o sa existe ordine, inducem in eroare compatriotii, care de regula si asa au informatii confuze.

PS Rog adminul sa mute tema in forumul adecvat.

Editeaza de catre utilizator joi, 2 septembrie 2010 21:10:37(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 2 au multumit acest post util Zorin.
Offline Aleeex  
#6 Postat : joi, 2 septembrie 2010 21:42:06(UTC)
Aleeex
Am inteles, mersi mult zorin.
Si inca o data imi cer scuze daca nu am postat acolo unde trebuia,dar nu urmaresc forumul respectiv!

Editeaza de catre utilizator joi, 2 septembrie 2010 21:45:50(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.