Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline March64  
#1 Postat : luni, 8 iunie 2009 14:36:48(UTC)
Nivel: Incepator
March64
Postari: 1
Locatia: Israel
Am plecat din Romania in Israel, inainte de revolutie, deci a trebuit sa renunt la cetatenie obligatoriu. Am avut pasaport romanesc, acum expirat, in care se mentioneaza *cetatean roman cu domiciliul in strainatate*. Cum s-ar putea proceda in vederea re-dobindirii cetateniei romane, in modul cel mai rapid si cel mai putin "dureros"?

Multumesc pentru orice info, pentru ca eu sint Brick wall
Offline jsk  
#2 Postat : luni, 8 iunie 2009 14:59:48(UTC)
Nivel: Membru
jsk
Postari: 19
Locatia: Timisoara
March64 a scris:
Am plecat din Romania in Israel, inainte de revolutie, deci a trebuit sa renunt la cetatenie obligatoriu. Am avut pasaport romanesc, acum expirat, in care se mentioneaza *cetatean roman cu domiciliul in strainatate*. Cum s-ar putea proceda in vederea re-dobindirii cetateniei romane, in modul cel mai rapid si cel mai putin "dureros"?

Multumesc pentru orice info, pentru ca eu sint Brick wall

Teoretic dacă aveți pașaport romanesc cu domiciliu în străinătate, chiar și expirat, asta demonstrează ca aveți cetățenia romana.Cred ca procedura următoare este: Stabilirea domiciliului în România, certificat de naștere romanesc, Buletine de identitate, pașaport nou.Poate și altcineva va va mai oferi și alta informație.

Succes!

Editeaza de catre utilizator luni, 8 iunie 2009 15:04:25(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.