Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline bu.  
#1 Postat : duminică, 16 iulie 2017 03:33:35(UTC)
Nivel: Incepator
bu.
Postari: 1
Locatia: wien
Locuesc la Viena de mai multi ani, sunt legalizatä aici cu toate drepturile, dar din ambitie am vrut sä devin cetätean Roman ca si pärintii mei, procesul a durat din 2013 - pän in 2015, am obtinut cetatenia Rom. la Ambasada Romaniei in Austria,
dar pasul urmätor este de a obzine certificat de nastere Rom, pentru a perfecta si un pasaport Rom.
Azi am incercat sä-mi fac programare Online la Primäria Bucuresti, Sectirul 1, pentru transcrierea certificatului de nastere moldovenesc in registrele de stare civilä de stat din Romania
Complectind formularul de programare mi s-a cerut numarul de identificare CNP, acesta este codul din 13vnumere, care sta deja in pasapoartele romanesti
Este paradocsalä situatia: eu vreau sä obtin certificat de nastere Rom. ca sä-mi pot face pasaport rom, i-ar aici se cere CNP, pe care eu incä nu l-am primit.
Cine dintre D-strä s-a intilnit cu asa o delema, poate sä-mi spunä si mie cum sä procedez mai departe, cä la consatul Rom. nu dau consultatii pe aceastä intrebare, Sub motivul cä nu este de competenta lor
Va multumesc anticipat.
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.