Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline natusic_81  
#1 Postat : luni, 17 mai 2010 20:44:18(UTC)
Nivel: Membru
natusic_81
Postari: 116
A fost multumit de: 54 -ori in postarea 31
Locatia: Italia
Dupa cate inteleg trebuie sa duc toate documentele la notar si imi va face notarul copii legalizate si declaratii, vreau sa intreb cine stie cat costa aceasta afacere si daca cunoaste cineva un notar mai ieftin, multumesc anticipat
Offline yarkii  
#2 Postat : luni, 17 mai 2010 21:40:40(UTC)
Nivel: Membru Avansat
yarkii
Postari: 604
A fost multumit de: 211 -ori in postarea 140
Locatia: Dosar depus 27.04.2010 Iasi/Juramant 11.05.2011
natusic_81 a scris:
Dupa cate inteleg trebuie sa duc toate documentele la notar si imi va face notarul copii legalizate si declaratii, vreau sa intreb cine stie cat costa aceasta afacere si daca cunoaste cineva un notar mai ieftin, multumesc anticipat

Eu am facut la un notar din Chisinau in sectorul Rascani, mai jos de Pan-com pe partea stanga (intre soiuz si spitalul nr.3). Declaratiile mau costat 100 lei/buc, copia legalizata 10 lei/buc.
thanks 1 utilizator a multumit yarkii acest post util.
Offline lgnet  
#3 Postat : luni, 17 mai 2010 21:44:21(UTC)
lgnet
Postari: 33
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 4
Locatia: Moldova,Chisinau
natusic_81 a scris:

Eu am gasit intre 7 si 10 lei,in centrul capitalei.Copia buletinului de identitate si a pasaportului e 20 lei.
Dovezile-50 lei.
thanks 1 utilizator a multumit lgnet acest post util.
Offline lgnet  
#4 Postat : luni, 17 mai 2010 21:48:49(UTC)
lgnet
lgnet a scris:
natusic_81 a scris:

Eu am gasit intre 7 si 10 lei,in centrul capitalei.Copia buletinului de identitate si a pasaportului e 20 lei.
Dovezile-50 lei x 3.

Offline natusic_81  
#5 Postat : luni, 17 mai 2010 22:50:59(UTC)
natusic_81
Postari: 116
A fost multumit de: 54 -ori in postarea 31
Locatia: Italia
lgnet a scris:
lgnet a scris:
natusic_81 a scris:

Dovezile-50 lei x 3.

unde in centru imi poti spune? ce trebuie sa fac si copia pasaportului? eu credeam numai a buletinului de identitate
Offline lgnet  
#6 Postat : marți, 18 mai 2010 20:08:02(UTC)
lgnet
natusic_81 a scris:
lgnet a scris:
lgnet a scris:
natusic_81 a scris:

Dovezile-50 lei x 3.

unde in centru imi poti spune? ce trebuie sa fac si copia pasaportului? eu credeam numai a buletinului de identitate

Copia pasaportului la fel e necesara.Eu am fost la notarul privat Mihail Vidrascu,ma costat 10 Lei + 50 bani taxa de stat,am ramas multumita de serviciile acordate.Lucratorii de acolo sunt la curent ce fel de declaratii trebuiesc,ce pagini la pasaport se fac copii,etc.
Tu tre sa mergi numai cu actele originale.
Offline lgnet  
#7 Postat : marți, 18 mai 2010 20:21:14(UTC)
lgnet
lgnet a scris:
natusic_81 a scris:
lgnet a scris:
lgnet a scris:
natusic_81 a scris:

Dovezile-50 lei x 3.

Copia pasaportului la fel e necesara.Eu am fost la notarul privat Mihail Vidrascu,ma costat 10 Lei + 50 bani taxa de stat,am ramas multumita de serviciile acordate.Lucratorii de acolo sunt la curent ce fel de declaratii trebuiesc,ce pagini la pasaport se fac copii,etc.
Tu tre sa mergi numai cu actele originale.A ,da.Pe aceeasi strada am mai vazut inca un birou notarial,am intrat si am intrebat cit costa legalizarea unui cert. de nastere si mi sa spus ca 7 lei,nu am facut la ei numai din cauza ca ma grabeam si trebuia sa revin in citeva ore.In ceea ce priveste indicarea adresei,nustiu daca se permite aici pe site.

Offline ehiio  
#8 Postat : miercuri, 7 iulie 2010 15:00:41(UTC)
ehiio
Postari: 35
Locatia: Moldova
Eu cand vad cat de mult costa declaratiile la notar imi vine sami deschid un birou propriu si sa va fac declaratii la toti de pe sait cu 1 leu una
ia recomandatimi si mie un notar mai ieftin sami ramana si mie de o bere

Editeaza de catre utilizator miercuri, 7 iulie 2010 15:01:23(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit ehiio acest post util.
Offline yarkii  
#9 Postat : miercuri, 7 iulie 2010 19:10:26(UTC)
yarkii
nicu_budeanu a scris:
Eu cand vad cat de mult costa declaratiile la notar imi vine sami deschid un birou propriu si sa va fac declaratii la toti de pe sait cu 1 leu una

100 lei- notarul se afla intre Soiuz si spitalul nr.3
Offline Veaceslav  
#10 Postat : miercuri, 7 iulie 2010 19:14:36(UTC)
Veaceslav
Postari: 284
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 80
Locatia: London
nicu_budeanu a scris:

str.Tighina - Veaceslav Dohocher
Offline Felix  
#11 Postat : duminică, 1 august 2010 19:46:47(UTC)
Felix
Postari: 1,020
A fost multumit de: 731 -ori in postarea 261
VeaceslavV a scris:
str.Tighina - Veaceslav Dohocher

VeaceslavV la ce pret e la el declaratia de autentificat ?
Cam in ce luna ai facut?

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 15 octombrie 2011 02:21:20(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Veaceslav  
#12 Postat : duminică, 1 august 2010 20:03:55(UTC)
Veaceslav
Felix a scris:
VeaceslavV la ce pret e la el declaratia de autentificat ?
Cam in ce luna ai facut?

Am fost nu demult la 14 iunie... O declatie de autentificat costa 90 lei.
adresa Chisinau, str. Tighina, 65. tel. 27 55 97 Veaceslav Dohocher
Offline gicu23  
#13 Postat : duminică, 1 august 2010 21:12:33(UTC)
gicu23
Postari: 195
A fost multumit de: 99 -ori in postarea 47
Inca notar ieftin: Chisinau, strada Vasile Lupu 18. Declaratiile autentificate costa 80 lei, copia legalizata 8,50 .
Offline Felix  
#14 Postat : luni, 2 august 2010 01:15:14(UTC)
Felix
VeaceslavV a scris:
Am fost nu demult la 14 iunie... O declatie de autentificat costa 90 lei.
adresa Chisinau, str. Tighina, 65. tel. 27 55 97 Veaceslav Dohocher

Pe ce foi ti le-a facut la 14 iunie, pe albe simple(format A4) sau au ei acum blancuri speciale cu fire ("vodianie znaki") ?

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 15 octombrie 2011 02:23:07(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Veaceslav  
#15 Postat : luni, 2 august 2010 07:42:59(UTC)
Veaceslav
Felix a scris:
Pe ce foi ti le-a facut la 14 iunie, pe albe simple(format A4) sau au ei acum blancuri speciale cu fire ("vodianie znaki") ?

Fara vodianie znaki
thanks 1 utilizator a multumit Veaceslav acest post util.
Offline Felix  
#16 Postat : luni, 2 august 2010 10:33:00(UTC)
Felix
Acum am asa intrebare? Cine poate posta aici modele proaspete(continutu) de declaratii din ultimile luni ? Pe acelea vechi postate aici pe forum in 2009 eu le am.
M-am uitat prin declaratiile vechi si am vazut ca continutul e acelashi numai 1 propozitie in fiecare se deosebeste. Adica liber toate 3 declaratii se poate de facut de acasa pe 1 pagina si te costa autentificarea la notar mult mai ieftin.

A mai facut cineva 3 declaratii pe 1 pagina ?
Eu am cautat pe forum informatie la tema si am gasit numai aceasta:

Citat:
Declaratiile se poate de facut toate trei intro declaratie,
nu fiecare aparte, astfel faci economie de bani
;)
1 Declaratie in care iti alegi domiciliul
2 Declaratie ca n-ai facut infractiuni pe teritoriul RO
3 Declaratie ca n-ai mai depus pentru cetatenie.

Mai este cineva care a facut acele 3 declaratii pe 1 pagina si a depus dosarul deacum ?

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 15 octombrie 2011 02:25:45(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline numauita1  
#17 Postat : luni, 2 august 2010 13:05:38(UTC)
numauita1
Postari: 29
Locatia: Chsinau
eu am facut legalizare cu 6.50 lei. notaru e in sediul inspectoratului fiscal principal de linga asem.
Offline Felix  
#18 Postat : luni, 2 august 2010 13:20:36(UTC)
Felix
numauita1 a scris:
eu am facut legalizare cu 6.50 lei. notaru e in sediul inspectoratului fiscal principal de linga asem.

Pe str.Cosmonautilor peste drum de FIDESCO intrarea la coltul cladirii asa inteleg eu.
Dar de pretul declaratiilor n-ai intrebat daca de facut fiecare pe foaie aparte ? Poate si ele is ieftine si n-are sens de facut toate 3 pe o pagina ?

Si inca ceva uitete pe copiile legalizate care le-ai facut, cum il cheama pe notar nu Doga-Parnov Ana sau Gîsca Ludmila ?

Editeaza de catre utilizator luni, 2 august 2010 13:33:51(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline guitar_iura  
#19 Postat : luni, 2 august 2010 14:45:33(UTC)
guitar_iura
Postari: 263
A fost multumit de: 68 -ori in postarea 30
Felix a scris:
Acum am asa intrebare? Cine poate posta aici modele proaspete(continutu) de declaratii din ultimile luni ? Pe acelea vechi postate aici pe forum in 2009 eu le am.
M-am uitat prin declaratiile vechi si am vazut ca continutul e acelashi numai 1 propozitie in fiecare se deosebeste. Adica liber toate 3 declaratii se poate de facut de acasa pe 1 pagina si te costa autentificarea la notar mult mai ieftin.

A mai facut cineva 3 declaratii pe 1 pagina ?
Eu am cautat pe forum informatie la tema si am gasit numai aceasta:

Mai este cineva care a facut acele 3 declaratii pe 1 pagina si a depus dosarul deacum ?

Da, am depus deja 2 dosare (la Cluj) cu cele 3 declaratii intr-una singura si nu a fost nicio problema.

Editeaza de catre utilizator luni, 2 august 2010 15:02:11(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline numauita1  
#20 Postat : luni, 2 august 2010 15:02:52(UTC)
numauita1
Felix a scris:
Pe str.Cosmonautilor peste drum de FIDESCO intrarea la coltul cladirii asa inteleg eu.
Dar de pretul declaratiilor n-ai intrebat daca de facut fiecare pe foaie aparte ? Poate si ele is ieftine si n-are sens de facut toate 3 pe o pagina ?

Si inca ceva uitete pe copiile legalizate care le-ai facut, cum il cheama pe notar nu Doga-Parnov Ana sau Gîsca Ludmila ?

da notarul e Doga-Parnov Ana. declaratiile sunt 80 la ea...asa ca oricum iese cam scump...
Offline Felix  
#21 Postat : luni, 2 august 2010 15:51:28(UTC)
Felix
guitar_iura a scris:
Da, am depus deja 2 dosare (la Cluj) cu cele 3 declaratii intr-una singura si nu a fost nicio problema.

guitar_iura, dar un model de 3 declaratii pe 1 pagina nu ai?
Poti sa postezi continutul sau sa atasezi aici ?

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 15 octombrie 2011 02:33:30(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline guitar_iura  
#22 Postat : luni, 2 august 2010 16:53:48(UTC)
guitar_iura
Felix a scris:
guitar_iura, dar un model de 3 declaratii pe 1 pagina nu ai?
Poti sa postezi continutul sau sa atasezi aici ?

Am atasat modelul --> http://cetatenie-romana....ceavaCluj.aspx#post21511

Editeaza de catre utilizator luni, 2 august 2010 17:02:28(UTC)  | Motiv: acum este corect link-ul

Offline Felix  
#23 Postat : luni, 2 august 2010 16:58:36(UTC)
Felix
guitar_iura, ai gresit un pic linku, ai dat linku la model procura pentru mai multe persoane pe 1 pagina. Dar daca o ai si pe ea pentru mai multe persoane pregatita deacum, ataseazo si pe ea te rog.
Dar am gasit si declartiile 3 in 1 in alt topic atasate de tine.

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 15 octombrie 2011 02:34:27(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline guitar_iura  
#24 Postat : luni, 2 august 2010 17:07:15(UTC)
guitar_iura
Felix a scris:
guitar_iura, ai gresit un pic linku, ai dat linku la model procura pentru mai multe persoane pe 1 pagina. Dar daca o ai si pe ea pentru mai multe persoane pregatita deacum, ataseazo si pe ea te rog.
Dar am gasit si declartiile 3 in 1 in alt topic atasate de tine.

1. Da, intradevar gresisem link-ul - l-am pus pe ala catre procura cazier. Acum am modificat si am pus link-ul catre acea declaratie 3 in 1.
2. Procura pentru cazier pentru mai multe persoane nu stiu daca se poate face in una singura - eu am facut 2 procuri pt parintii mei: 1 pt mama, 1 pt tata.

Offline ionas34  
#25 Postat : luni, 2 august 2010 17:23:45(UTC)
Nivel: Incepator
ionas34
Postari: 2
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: chisinau
eu am facut declaratii cu 65 lei notarul se afla peste drum la filarmonica intr-o ograda este si unul in afara dar eu nu am intrebat cit costa am fost la notarul din ograda:) :) legalizarea costa la el 13.5 mi-am facut legalizarea la alt notar
thanks 1 utilizator a multumit ionas34 acest post util.
Offline Felix  
#26 Postat : luni, 2 august 2010 17:32:08(UTC)
Felix
ionas34 a scris:
eu am facut declaratii cu 65 lei notarul se afla peste drum la filarmonica intr-o ograda este si unul in afara dar eu nu am intrebat cit costa am fost la notarul din ograda:) :) legalizarea costa la el 13.5 mi-am facut legalizarea la alt notar

ionas34, la moment ai venit.:) Cam in ce data/luna/an ai facut cu asa pret declaratia si numele notarului daca se poate?

guitar_iura a scris:
1. Da, intradevar gresisem link-ul - l-am pus pe ala catre procura cazier. Acum am modificat si am pus link-ul catre acea declaratie 3 in 1.
2. Procura pentru cazier pentru mai multe persoane nu stiu daca se poate face in una singura - eu am facut 2 procuri pt parintii mei: 1 pt mama, 1 pt tata.

guitar_iura, punctul 2 am citit nustiu unde aici pe forum ca au facut mai multe persoane intr-o procura pentru obtinerea cazierului RO. Dar nu reusesc sa gasesc unde am citit.
Cine a facut asa va rog sa ne scrieti si sa atasati si un model/sau continut de asa fel de procura pentru cazier RO.

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 15 octombrie 2011 02:28:59(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline ady  
#27 Postat : luni, 2 august 2010 18:21:00(UTC)
ady
Postari: 152
sal, stie cineva daca sunt valabile invitatiile pt viza facute in Chisinau? si daca da, cat costa o astfel de invitatie la un notar din Ch?
Offline numauita1  
#28 Postat : luni, 2 august 2010 18:38:52(UTC)
numauita1
ady a scris:
sal, stie cineva daca sunt valabile invitatiile pt viza facute in Chisinau? si daca da, cat costa o astfel de invitatie la un notar din Ch?

asa invitatie nu se face la notar, dar la consulat.
Offline ady  
#29 Postat : luni, 2 august 2010 23:16:39(UTC)
ady
numauita1 a scris:
asa invitatie nu se face la notar, dar la consulat.

serios??? mai citeste intrebarea mea ink odata, eu am intrebat dak se face la notar si dak e valabila, ca se face la consulat stiam, nu asta ma interesa....

Editeaza de catre utilizator luni, 2 august 2010 23:17:36(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Felix  
#30 Postat : luni, 2 august 2010 23:43:42(UTC)
Felix
ionas34 a scris:

ionas34, la moment ai venit.:) Cam in ce data/luna/an ai facut cu asa pret declaratia si numele notarului daca se poate?

guitar_iura a scris:

guitar_iura, punctul 2 am citit nustiu unde aici pe forum ca au facut mai multe persoane intr-o procura pentru obtinerea cazierului RO. Dar nu reusesc sa gasesc unde am citit.
Cine a facut asa va rog sa ne scrieti si sa atasati si un model/sau continut de asa fel de procura pentru cazier RO.

ady a scris:

ady1, numauita1 va rog frumos nu faceti "bardak" :) in topicul acesta. Daca aveti ceva la tema aceasta scrieti daca nu, ady1 cautati raspuns in alte topicuri aici pe forum. Despre invitatie e scris multa informatie pe forum cum si unde se face si cit costa - cauta cu search. In acest topic intrebarea de baza e alta.

Va rog frumos cine stie ceva la intrebarea scrisa cu rosu + ce iam scris mai jos lui guitar_iura sa-mi raspundeti.
Offline ady  
#31 Postat : marți, 3 august 2010 07:47:43(UTC)
ady
Stimabile Felix, da de undea te-ai luat ma rog? esti cumva moderator peaici si nu stiam? Topicul se numeste"Cat costa un notar public in Chisinau" , or, ca sa stii si tu, notarii mai fac si alte acte in afara de declaratii, asa ca ai cam dato in bara cu intrebarea ta de baza, deci, ink odata, daca stii raspunsul la intrebarea mea, te rog, daca nu, mai lasa-ne .... de destept ce esti. ;)
Offline Felix  
#32 Postat : marți, 3 august 2010 11:31:38(UTC)
Felix
Mai ady mai, nu ti-am spus eu sa dai un "search". Scrie cuvintul invitatie si primesti destula informatie la intrebarea ta. Variante cine poate sa-ti faca invitatie ca sa-ti poti deschide viza pentru RO sint: 1. O ruda de a ta care locueste in RO se duce la un notar in RO cu buletinul lui si cu xerox-ul pasaportului tau strain MD (xerox-u il transmiti prin e-mail spre exemplu) si iti face invitatie. 2. Orice alt cetatean roman cu care te cunosti si lai convins sa-ti faca invitatie pleaca la orice notar in RO cu aceleasi acte din punctu 1 si iti face invitatie. Apoi ti-o transmite tie prin autocar. 3. Poti sa o faci la un intermediar din fata consulatului in Chisinau (care o face si el prin intermediul cuiva care locuieste in RO). Ce-i neaparat sa faci tararam in topic...

Editeaza de catre utilizator marți, 3 august 2010 11:33:49(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Mihail  
#33 Postat : marți, 3 august 2010 11:38:54(UTC)
Mihail
Postari: 530
A fost multumit de: 142 -ori in postarea 100
Edmundovici :) se mai poate face invitatie pentru viza si la Consulat de catre un cetatean roman cu domiciliul in Romania, care la moment se afla in Moldova \:d/ costa 60 euro 8-[

Editeaza de catre utilizator marți, 3 august 2010 11:39:32(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Felix  
#34 Postat : marți, 3 august 2010 12:42:18(UTC)
Felix
Mihail a scris:
Edmundovici :) se mai poate face invitatie pentru viza si la Consulat de catre un cetatean roman cu domiciliul in Romania, care la moment se afla in Moldova \:d/ costa 60 euro 8-[

:) Mersi pentru adaugarea puctului 4. Numai ca acus o sa apara ady si o sa spuna ca "eu nu asta am intrebat" :) Pe el il intereseaza varianta ta numai ca de facut la un notar da nu la consulat, ca sa coste mai ieftin.

Editeaza de catre utilizator marți, 3 august 2010 12:43:55(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Mihail  
#35 Postat : marți, 3 august 2010 14:09:46(UTC)
Mihail
Felix a scris:
:) Mersi pentru adaugarea puctului 4. Numai ca acus o sa apara ady si o sa spuna ca "eu nu asta am intrebat" :) Pe el il intereseaza varianta ta numai ca de facut la un notar da nu la consulat, ca sa coste mai ieftin.

nu este posibil la notar din Moldova de facut invitatie pentru viza !!! Iar daca o faci, cat de putin nu ai plati pentru invitatie - arunci banii in vant, pentru ca n-o sa-ti accepte aceasta invitatie la Consulat Shame on you
Offline ady  
#36 Postat : marți, 3 august 2010 16:30:15(UTC)
ady
:) Felix, Mihai, ms de raspunsuri, pe mine ma interesa daca pot sa fac invitatia in Ch pt ca momentan ma aflu in MD si tre sa ii fac unei rude o invitatie,dar, daca nu se poate....cre ca deja ramane pe cand voi pleca eu in RO.
mie personal nu imi treb, thx God am scapat demult de problema asta :)
Sanatate!

Editeaza de catre utilizator marți, 3 august 2010 16:31:10(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Mihail  
#37 Postat : marți, 3 august 2010 19:20:23(UTC)
Mihail
ady a scris:
:) Felix, Mihai, ms de raspunsuri, pe mine ma interesa daca pot sa fac invitatia in Ch pt ca momentan ma aflu in MD si tre sa ii fac unei rude o invitatie,dar, daca nu se poate....cre ca deja ramane pe cand voi pleca eu in RO.
mie personal nu imi treb, thx God am scapat demult de problema asta :)
Sanatate!

:-" Ai inteles prost. Se poate... costa 60 euro - la Consulat.
Offline numauita1  
#38 Postat : miercuri, 4 august 2010 12:19:36(UTC)
numauita1
ady a scris:
serios??? mai citeste intrebarea mea ink odata, eu am intrebat dak se face la notar si dak e valabila, ca se face la consulat stiam, nu asta ma interesa....

trebuia sa mai adaog cuvintul "numai la consulat"... ca sa intelegi ca nu se poate la un notar din Chisinau
off bine ca ti-ai aflat raspunsul ca la cat de enervant esti:-&
Offline ady  
#39 Postat : miercuri, 4 august 2010 15:06:01(UTC)
ady
numauita1 a scris:
trebuia sa mai adaog cuvintul "numai la consulat"... ca sa intelegi ca nu se poate la un notar din Chisinau
off bine ca ti-ai aflat raspunsul ca la cat de enervant esti:-&

:))))) o zi buna si tie ;)
Offline inusica  
#40 Postat : vineri, 17 septembrie 2010 12:43:44(UTC)
inusica
Postari: 12
Locatia: Moldova
Stie careva adresa vre-unui notar public ieftin in Balti?
Offline numauita1  
#41 Postat : marți, 21 septembrie 2010 15:04:40(UTC)
numauita1
daca tot s-a bdiscutat in tema aceasta despre "declaratii 3 in 1" - la Chisinau laq consulat se accepta asa declaratii?

mersi mult de raspuns!
Offline Andrei Romanu'  
#42 Postat : luni, 27 septembrie 2010 19:08:06(UTC)
Andrei Romanu'
Postari: 48
A fost multumit de: 9 -ori in postarea 7
O intrebare simpla: de cate declaratii e nevoie pentru a depune actele la Consulatul din Chisinau?

De ce intreb? Este sursa oficiala unde se cer doar 2 declaratii (este exclusa cea cu privire la domiciliu):
http://www.chisinau.mae....hp?lang=ro&id=113663

Sper ca-mi va raspunde cineva care a depus recent. Multumesc anticipat.

Andrei
Offline yarkii  
#43 Postat : luni, 27 septembrie 2010 22:40:22(UTC)
yarkii
Andrei Romanu' a scris:
O intrebare simpla: de cate declaratii e nevoie pentru a depune actele la Consulatul din Chisinau?

De ce intreb? Este sursa oficiala unde se cer doar 2 declaratii (este exclusa cea cu privire la domiciliu):
http://www.chisinau.mae....hp?lang=ro&id=113663

Sper ca-mi va raspunde cineva care a depus recent. Multumesc anticipat.

Andrei

azi a depus sotia mea la consulatul din chisinau: Iti trebuie doar 2 declaratii. Cea cu domiciliu nu trebuie. Argumenteaza ei: cei care depun la consulat automat se inregistreaza cu deomiciliul in RM.
Offline dentist  
#44 Postat : marți, 28 septembrie 2010 10:46:42(UTC)
dentist
Postari: 462
A fost multumit de: 109 -ori in postarea 79
yarkii a scris:
azi a depus sotia mea la consulatul din chisinau: Iti trebuie doar 2 declaratii. Cea cu domiciliu nu trebuie. Argumenteaza ei: cei care depun la consulat automat se inregistreaza cu deomiciliul in RM.

tot 60 de euro a achitat pentru depunere?
Offline yarkii  
#45 Postat : marți, 28 septembrie 2010 21:05:27(UTC)
yarkii
dentist a scris:
tot 60 de euro a achitat pentru depunere?

da, pe cand pe panou scrie 65
thanks 1 utilizator a multumit yarkii acest post util.
Offline Andrei Romanu'  
#46 Postat : marți, 28 septembrie 2010 21:19:58(UTC)
Andrei Romanu'
Postari: 48
A fost multumit de: 9 -ori in postarea 7
yarkii a scris:

Multumesc pentru raspuns.
Offline del  
#47 Postat : duminică, 27 decembrie 2015 17:41:24(UTC)
Nivel: Incepator
del
Postari: 1
Originally Posted by: guitar_iura Go to Quoted Post

Buna.

Poti sa imi furnizezi informatii despre notarul la care ai facut 3 declaratii in una (nume, adresa)? Multumesc :)

Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.