Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

22 Pagini«<202122
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline lemaxxx  
#1051 Postat : miercuri, 16 noiembrie 2011 00:27:03(UTC)
Nivel: Incepator
lemaxxx
Postari: 9
A fost multumit de: 7 -ori in postarea 4
Salutare tuturor! Am cateva intrebari si as fi recunoscator daca cineva mar putea ajuta. Am aparut in ordinul Nr.1111 si astept sa inceapa programarea la ambasada si am cateva nelamuriri:

1) In Februarie imi expira buletinul de identitate (implinesc 25 ani) si ma gandeam cum ar fi mai bine sa dau juramantul cu buletinul care il am la moment si cand am sa dau documentele pentru CN, CNP, pasaport sa dau deacum buletinul nou SAU sami fac deacum buletin nou si sa depun toate documentele cu buletinul nou. Ma gandeam sa nu apara intrebari de ce in documente apar 2 buletine diferite sau nu o sa fie nici o problema...

2) La momentul depunerii dosarului parintii mei erau casatoriti, intre timp ei au divortat. Acum trebuie sa anexez la documente certificatul de divort?

3) Cam cate ordine in mediu se prelucreaza de catre consulat ? (Ex: 10 ordine intro saptmana) si de la programare pana la juramant in mediu cat timp ia ( o sapmana, doua etc)?

Va multumesc anticipat :)
Offline Tincutza  
#1052 Postat : miercuri, 16 noiembrie 2011 00:56:49(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: lemaxxx Go to Quoted Post
Salutare tuturor! Am cateva intrebari si as fi recunoscator daca cineva mar putea ajuta. Am aparut in ordinul Nr.1111 si astept sa inceapa programarea la ambasada si am cateva nelamuriri:

1) In Februarie imi expira buletinul de identitate (implinesc 25 ani) si ma gandeam cum ar fi mai bine sa dau juramantul cu buletinul care il am la moment si cand am sa dau documentele pentru CN, CNP, pasaport sa dau deacum buletinul nou SAU sami fac deacum buletin nou si sa depun toate documentele cu buletinul nou. Ma gandeam sa nu apara intrebari de ce in documente apar 2 buletine diferite sau nu o sa fie nici o problema...

2) La momentul depunerii dosarului parintii mei erau casatoriti, intre timp ei au divortat. Acum trebuie sa anexez la documente certificatul de divort?

3) Cam cate ordine in mediu se prelucreaza de catre consulat ? (Ex: 10 ordine intro saptmana) si de la programare pana la juramant in mediu cat timp ia ( o sapmana, doua etc)?

Va multumesc anticipat :)

1) Nu vei aparea cu 2 buletine diferite ca cel vechi pana la 25 de ani nu va mai fi valabil, si vei ramane doar cu unul. Plus la asta nu se vas chimba nimic din datele buletinului tau, doar ca valabilitatea lui i se va pune alta.
Inainte sa implinesti 25 de ani nu are rost sa-ti schimbi buletinul.
Daca il schimbi acuma, cand ajungi in februarie cand implinesti 25 de ani, iar il vei schimba( o spun din propria experienta-bani aruncati in vant!Brick wall ).
Pt juramant, ei au nevoie de buletin ca sa vada locul de nastere indicat pe fisa aia de insotire si pe buletin. Asa ca cand vei schimba buletinul in februarie, vei avea deja juramantul dat. Si CN-ul deja transcris. Poate chiar si pasaportul deja facut.
(ca esti nascut dupa 1980, CN-ul il faci in 48 de ore+programarea 10zile maxim, apoi 2 saptamani faci pasaportul la Iasi sau Bucuresti, si in ianuarie ai deja toate actele romanesti gata. Si vine si februarie, apoi iti schimbi si buletinul ca ai implinit 25 de ani.
CN-ul romanesc si pasapotul romanesc nu are nici o treaba cu buletinul tau moldovenesc!).

2) nu mai ai treaba cu certificatul de casatorie/divort al parintilor tai, ci doar cele de nastere-- pt ca consulatul Chisinau nu au acces la baza de date al ANC si de asta la transcriere CN cer si certificatele de nastere ale parintilor nostri. Pe cand la Bucuresti (daca transcrii acolo CN) este suficient doar CN tau moldovenesc si atat. Fara certificate de nastere ale parintilor. Asa ca stai linistit.

3) La intrebarea cate ordine se prelucreaza de consulat...nimeni nu poate sa-ti raspunda.
De la programare pana la juramant dureaza circa 7 zile calendaristice, deci repede.
thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline inna hot  
#1053 Postat : vineri, 18 noiembrie 2011 03:06:44(UTC)
inna hot
Postari: 6
Locatia: bucuresti
Offline nadph  
#1054 Postat : vineri, 18 noiembrie 2011 11:23:35(UTC)
nadph
Postari: 485
A fost multumit de: 145 -ori in postarea 91
Locatia: Un an 2 luni o zi pin la Juramant
Eu ti-am raspuns :-)! Nu mai ai nevoie sa intrebi )))
Offline lemaxxx  
#1055 Postat : duminică, 20 noiembrie 2011 23:26:26(UTC)
lemaxxx
Salutare tuturor !

Mam programat joi 24 noiembrie pentru juramant. Pe foita care miau dato scrie doar buletinul de identitate si cunoasterea Imnului Romaniei :)

Imi puteti spune ce documente am nevoie la juramant ???
Offline Cezar  
#1056 Postat : duminică, 20 noiembrie 2011 23:43:20(UTC)
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Originally Posted by: lemaxxx Go to Quoted Post
Salutare tuturor !

Mam programat joi 24 noiembrie pentru juramant. Pe foita care miau dato scrie doar buletinul de identitate si cunoasterea Imnului Romaniei :)

Imi puteti spune ce documente am nevoie la juramant ???

Offline lemaxxx  
#1057 Postat : duminică, 20 noiembrie 2011 23:53:36(UTC)
lemaxxx
:) Multumesc
Offline ssergiu  
#1058 Postat : luni, 21 noiembrie 2011 10:28:40(UTC)
Nivel: Membru
ssergiu
Postari: 90
A fost multumit de: 26 -ori in postarea 16
Locatia: Chisinau. Cetăţean Român
cam la ce ordin programeaza acum la ambasada din chisinau pu juramant?
(nu ordinul de pe situl ambasadei romane din chisinau)
Offline LyZzard  
#1059 Postat : luni, 21 noiembrie 2011 18:33:55(UTC)
LyZzard
Postari: 50
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 2
Locatia: Moldova
Salutare tuturor. Am aparut si eu azi in ordin, dupa 1 an si 3 luni. Si am citeva intrebari. Va rog sa imi spuneti de ce acte este nevoie pentru a te programa pentru depunerea juramintului. Am citit mai sus in acest topic ca este nevoie de:
Buletinul, certifcat de nastere, certificat de casatorie(dupa caz), pasaportul. La toate xerocopie simpla.
Si 2 poze 3,5x4,5.
Scrisoarea cu ordin.
Dar asta a fost postat 2 luni in urma si am vrut sa concretizez daca intre timp nu a aparut vreo schimbare.
Deci avem nevoie de aceste acte si in original - si sa avem si cite o copie simpla., plus poze.
Daca nu am scrisoarea cu ordin - pot sa printez ordinul emis in care figureaza si numele meu?
Si am mai gasit aici ca se indica pe chisinau.mae.ro nr ordinelor pentru care urmeaza programarile. Din pacate eu nu am gasit acolo aceasta informatie, se mai publica si la moment aceasta info?
Stie cineva la moment pentru ce ordine merg programarile?

Va multumesc foarte mult pentru raspuns.
Offline Tincutza  
#1060 Postat : luni, 21 noiembrie 2011 22:36:35(UTC)
Tincutza
Postari: 1,510
A fost multumit de: 481 -ori in postarea 371
Originally Posted by: LyZzard Go to Quoted Post
Salutare tuturor. Am aparut si eu azi in ordin, dupa 1 an si 3 luni. Si am citeva intrebari. Va rog sa imi spuneti de ce acte este nevoie pentru a te programa pentru depunerea juramintului. Am citit mai sus in acest topic ca este nevoie de:
Buletinul, certifcat de nastere, certificat de casatorie(dupa caz), pasaportul. La toate xerocopie simpla.
Si 2 poze 3,5x4,5.
Scrisoarea cu ordin.
Dar asta a fost postat 2 luni in urma si am vrut sa concretizez daca intre timp nu a aparut vreo schimbare.
Deci avem nevoie de aceste acte si in original - si sa avem si cite o copie simpla., plus poze.
Daca nu am scrisoarea cu ordin - pot sa printez ordinul emis in care figureaza si numele meu?
Si am mai gasit aici ca se indica pe chisinau.mae.ro nr ordinelor pentru care urmeaza programarile. Din pacate eu nu am gasit acolo aceasta informatie, se mai publica si la moment aceasta info?
Stie cineva la moment pentru ce ordine merg programarile?

Va multumesc foarte mult pentru raspuns.

da, tot aceleasi acte trebuie.
Nu e nevoie sa scoti la printer lista aia cu ordin, e suficient sa stii nr de ordin.

Aici http://chisinau.mae.ro/index.php?lang=ro&id=124090
gasesti acea informatie care o cauti, dar nu este reactualizata!

Daca nu gresesc, nr. de ordin 1111 deja se programau vineri 18.11.

Editeaza de catre utilizator luni, 21 noiembrie 2011 22:41:12(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit Tincutza acest post util.
Offline LyZzard  
#1061 Postat : miercuri, 23 noiembrie 2011 11:43:37(UTC)
LyZzard
Postari: 50
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 2
Locatia: Moldova
Buna ziua.
Saptamina viitoare vreau sa merg sa ma programez pentru juramint si am citeva intrebari:
- In care rind trebuie de stat anume pentru programarile la juramint, nu am fost de un an si ceva pe acolo si nu sunt la curent. Este un rind comun sau sunt rinduri separate pentru diverse servicii?
- Dupa ce intri in ograda consulatului - unde anume mergi pentru programare? Am citit aici pe forum ca sunt ghisee in fata consulatului unde mergi si te programezi, in alte postari am citit ca intri chiar in cladirea Consulatului. Si sunt confuza, unde anume mergi pentru programare - la ghisee (daca da la care numere) sau in cladirea consulatului (daca da la care etaj?)
- In afara de actele enumerate anterior, pentru programare - nu trebuie nici o cerere de completat acolo pe loc?
- Cei de la ghiseu iti dau doar un bon cu ora si data programarii - si dupa asta, cind vii deja pentru depunerea juramintului - mai stai din nou in rind afara sau treci fara rind?
Multumesc mult pentru raspuns.

Editeaza de catre utilizator joi, 24 noiembrie 2011 11:27:59(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline lemaxxx  
#1062 Postat : sâmbătă, 26 noiembrie 2011 00:16:03(UTC)
lemaxxx
Mam programat astazi pentru transcrierea CN si CNP prin telefon am sunat am asteptat 5 min, in 5 minute mau programat pentru 6 decembrie :). Am spuso in cazul in care poate cineva e cointeresat!
thanks 1 utilizator a multumit lemaxxx acest post util.
Offline Wladislaw  
#1063 Postat : miercuri, 30 noiembrie 2011 10:37:35(UTC)
Wladislaw
Postari: 75
A fost multumit de: 45 -ori in postarea 30
Locatia: Bucureşti, Sector 3 ca majoritatea MD-venilor :)
FOARTE IMPORTANT!

- FATA DE DATA PUBLICARII PE SITE-UL AUTORITATII NATIONALE PENTRU CETATENIE, SECTIA CONSULARA PRIMESTE ORDINELE DE CETATENIE CU O MICA INTIRZIERE !!!

- IN ACEST MOMENT TOATE PERSOANELE APARUTE IN ORDINELE DE CETATENIE PANA LA NR. 1129P / 2011, INCLUSIV , SE POT PREZENTA LA SECTIA CONSULARA PENTRU PROGRAMAREA DEPUNERII JURAMANTULUI DE CREDINTA FATA DE ROMANIA !!!!

thanks 1 utilizator a multumit Wladislaw acest post util.
Offline Wladislaw  
#1064 Postat : vineri, 9 decembrie 2011 03:36:08(UTC)
Wladislaw
FOARTE IMPORTANT!

- FATA DE DATA PUBLICARII PE SITE-UL AUTORITATII NATIONALE PENTRU CETATENIE, SECTIA CONSULARA PRIMESTE ORDINELE DE CETATENIE CU O MICA INTIRZIERE !!!

- IN ACEST MOMENT TOATE PERSOANELE APARUTE IN ORDINELE DE CETATENIE PANA LA NR. 1154P / 2011, INCLUSIV , SE POT PREZENTA LA SECTIA CONSULARA PENTRU PROGRAMAREA DEPUNERII JURAMANTULUI DE CREDINTA FATA DE ROMANIA
thanks 3 au multumit acest post util Wladislaw.
Offline Robear  
#1065 Postat : sâmbătă, 10 decembrie 2011 21:22:44(UTC)
Robear
Postari: 8
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
După depunerea jurămîntului, obţin un act care confirmă că sunt cetăţean român, dar nu şi paşaportul(acela care-ţi oferă dreptul de a trece graniţa fără viză?).
Pentru că nu intenţionez să plec din RM, pot să mă limitez la obţinerea cetăţeniei române dar nu şi a paşaportului. Îl voi putea obţine şi mai tîrziu?
Offline Cezar  
#1066 Postat : sâmbătă, 10 decembrie 2011 22:53:24(UTC)
Cezar
Originally Posted by: Robear Go to Quoted Post
După depunerea jurămîntului, obţin un act care confirmă că sunt cetăţean român, dar nu şi paşaportul(acela care-ţi oferă dreptul de a trece graniţa fără viză?).
Pentru că nu intenţionez să plec din RM, pot să mă limitez la obţinerea cetăţeniei române dar nu şi a paşaportului. Îl voi putea obţine şi mai tîrziu?

Aga. Cetatenia e pe viata. Restul actelor poti sa le faci cand doresti, chiar si peste 20 ani daca va mai exista Romania.
Offline mitică  
#1067 Postat : duminică, 11 decembrie 2011 00:46:12(UTC)
mitică
Postari: 106
A fost multumit de: 70 -ori in postarea 44
Originally Posted by: Robear Go to Quoted Post

Mosul meu a redobandit cetateniea 1997, certificat de nastere si pasaportul la perfectat abia 2010!
thanks 2 au multumit acest post util mitică.
Offline Robear  
#1068 Postat : luni, 12 decembrie 2011 20:03:14(UTC)
Robear
Vă mulţumesc pentru răspunsuri.
Offline Drinna  
#1069 Postat : marți, 13 decembrie 2011 14:16:03(UTC)
Drinna
Postari: 3
dar acum de la ce ordin se depune juramintul la Chisinau? stie cineva?
Offline rigu  
#1070 Postat : marți, 13 decembrie 2011 14:25:58(UTC)
rigu
Postari: 1,020
A fost multumit de: 379 -ori in postarea 246
Originally Posted by: Drinna Go to Quoted Post
dar acum de la ce ordin se depune juramintul la Chisinau? stie cineva?

Cred eu ca e cazul sa intri pe site-ul consulatului sa faci doar un singur click si sa citesti ce scrie acolo...

p.s. La intrebari de genul esta numai eu am raspuns deja de vre-o 5 ori
Offline Alexаndru  
#1071 Postat : marți, 13 decembrie 2011 15:02:35(UTC)
Alexаndru
A fost multumit de: 15 -ori in postarea 3
Astăzi au programat până la 1158/P.
Offline Wladislaw  
#1072 Postat : marți, 20 decembrie 2011 17:18:41(UTC)
Wladislaw
Stie cineva pe ce data programau eri/azi p/u depunderea juramintului la consulat?
Offline Wladislaw  
#1073 Postat : marți, 27 decembrie 2011 16:08:18(UTC)
Wladislaw
FOARTE IMPORTANT!

- IN ACEST MOMENT TOATE PERSOANELE APARUTE IN ORDINELE DE CETATENIE PANA LA NR. 1189P / 2011, INCLUSIV , SE POT PREZENTA LA SECTIA CONSULARA PENTRU PROGRAMAREA DEPUNERII JURAMANTULUI DE CREDINTA FATA DE ROMANIA !!!!

Astazi programau pe data de 16.01.2012

Editeaza de catre utilizator marți, 27 decembrie 2011 18:57:21(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline arsen  
#1074 Postat : marți, 27 decembrie 2011 20:35:49(UTC)
arsen
Postari: 135
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 17
Locatia: straseni
inseamna ca consolatul lucreaza?ei nu au vacanta?
Offline Wladislaw  
#1075 Postat : marți, 27 decembrie 2011 23:49:47(UTC)
Wladislaw
Originally Posted by: arsen Go to Quoted Post
inseamna ca consolatul lucreaza?ei nu au vacanta?

PROGRAM DE LUCRU SĂRBĂTORI IARNĂ

Programul de lucru cu publicul în perioada sarbătorilor de iarnă va fi următorul:

- În zilele de 23 şi 30 decembrie 2011, precum şi 06 ianuarie 2012, accesul publicului în Secţia Consulară este permis în baza programării prealabile pentru toate serviciile consulare , cu excepţia programărilor pentru depunerea jurământului.

- În zilele de 25, 26 decembrie 2011 precum şi 01, 02 ianuarie 2012, nu se lucrează cu publicul.

- În zilele de 27, 28, 29 decembrie 2011 precum şi 03, 04, 05 ianuarie 2012, programul de lucru cu publicul se desfăşoară normal.
Offline Mendy  
#1076 Postat : miercuri, 28 decembrie 2011 01:51:40(UTC)
Mendy
Postari: 119
A fost multumit de: 22 -ori in postarea 9
Originally Posted by: Wladislaw Go to Quoted Post
PROGRAM DE LUCRU SĂRBĂTORI IARNĂ

Programul de lucru cu publicul în perioada sarbătorilor de iarnă va fi următorul:

- În zilele de 23 şi 30 decembrie 2011, precum şi 06 ianuarie 2012, accesul publicului în Secţia Consulară este permis în baza programării prealabile pentru toate serviciile consulare , cu excepţia programărilor pentru depunerea jurământului.

- În zilele de 25, 26 decembrie 2011 precum şi 01, 02 ianuarie 2012, nu se lucrează cu publicul.

- În zilele de 27, 28, 29 decembrie 2011 precum şi 03, 04, 05 ianuarie 2012, programul de lucru cu publicul se desfăşoară normal.

Mersi mult ,dar stie cineva pe ce data se face la moment pogramarea pentru juramint?
si tot asa rindul e mare tre sa stai la rind cu totii?sau este anume pentru juramint
Offline arsen  
#1077 Postat : miercuri, 28 decembrie 2011 09:57:25(UTC)
arsen
mersi mult pentru informatie wladislaw.
Offline shullerm  
#1078 Postat : miercuri, 28 decembrie 2011 12:03:22(UTC)
shullerm
Postari: 304
A fost multumit de: 205 -ori in postarea 108
Locatia: Cricova, Dosar depus in Chisinau la 30-Sep-2010, aviz pozitiv 29-Iul-2011. ORDIN 872 din 12-Sep-2011, juramint 28-Sep-2011
Originally Posted by: Mendy Go to Quoted Post
Mersi mult ,dar stie cineva pe ce data se face la moment pogramarea pentru juramint?
si tot asa rindul e mare tre sa stai la rind cu totii?sau este anume pentru juramint

azi s-au facut programari pentru data de 17 ianuarie 2012.
rind e mare(foarte mare), dar daca mergi acolo cu noaptea'n cap(6:00), ap intri in primii 20.

PS: Cum ai devenit "membru avansat" avind doar 115 postari?? :))
Offline rigu  
#1079 Postat : miercuri, 28 decembrie 2011 12:10:53(UTC)
rigu
Postari: 1,020
A fost multumit de: 379 -ori in postarea 246
Originally Posted by: shullerm Go to Quoted Post

A pus o bere adminului BigGrin
thanks 1 utilizator a multumit rigu acest post util.
Offline Mendy  
#1080 Postat : joi, 29 decembrie 2011 01:25:19(UTC)
Mendy
Originally Posted by: shullerm Go to Quoted Post
azi s-au facut programari pentru data de 17 ianuarie 2012.
rind e mare(foarte mare), dar daca mergi acolo cu noaptea'n cap(6:00), ap intri in primii 20.

hahaha BigGrin ,Shame on you sunt foarte de mult inregistrata pe acest sait,eu navighez mult ,dar nu prea comentam BigGrin
Offline Mendy  
#1081 Postat : joi, 29 decembrie 2011 01:26:54(UTC)
Mendy
Originally Posted by: rigu Go to Quoted Post
A pus o bere adminului BigGrin

ThumpUp
Offline Wladislaw  
#1082 Postat : vineri, 30 decembrie 2011 14:08:54(UTC)
Wladislaw
FOARTE IMPORTANT!

- IN ACEST MOMENT TOATE PERSOANELE APARUTE IN ORDINELE DE CETATENIE PANA LA NR. 1206P / 2011, INCLUSIV , SE POT PREZENTA LA SECTIA CONSULARA PENTRU PROGRAMAREA DEPUNERII JURAMANTULUI DE CREDINTA FATA DE ROMANIA !!!!

Offline oatvitali  
#1083 Postat : marți, 3 ianuarie 2012 15:26:39(UTC)
oatvitali
Postari: 94
A fost multumit de: 24 -ori in postarea 19
Locatia: chisinau , dosar: 23 iunie 2010 Bucuresti. nr.287** ordin №1192 din 20.12.2011.
Salut tuturor!LA MULTI ANI!!!!!Am fost astazi la ambasada si m-am programat la juramint pe data de 19 ianuarie.Eu pot sa va spun cu siguranta toate ordinele pina la nr.1206 se programau la ambasada astazi.Cine are nevoie de programare la depunerea juramintului bine ati venit la ambasada!Nu uitati toate actele asupra dumv-ra .limba

Editeaza de catre utilizator marți, 3 ianuarie 2012 15:36:45(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Iracika  
#1084 Postat : marți, 3 ianuarie 2012 19:21:33(UTC)
Iracika
Postari: 46
A fost multumit de: 9 -ori in postarea 9
Locatia: chisinau
Originally Posted by: oatvitali Go to Quoted Post
Salut tuturor!LA MULTI ANI!!!!!Am fost astazi la ambasada si m-am programat la juramint pe data de 19 ianuarie.Eu pot sa va spun cu siguranta toate ordinele pina la nr.1206 se programau la ambasada astazi.Cine are nevoie de programare la depunerea juramintului bine ati venit la ambasada!Nu uitati toate actele asupra dumv-ra .limba

Am fost si eu azi si m-am programat pentru juramant,pe 23 ianuarie. Am inghetat inainte de toate 4 ore afara de la 9:15 pina la 13:15. Sad

Nu uitati actele e una, dar sa va uitati ca pozele sa fie asa cum cer ei,pentru ca pe multi ii intorceau doar din cauza pozelor(dupa ce au inghetat ore intregi).

P.S. Nici acum nu ma pot incalzi Sad
Offline arsen  
#1085 Postat : marți, 3 ianuarie 2012 20:40:44(UTC)
arsen
eu am fost cu sotul astazi de dimineata si el saprogramat pe 19 ianuarie dar la mine era o greseala, si vreau sa merg mine dar tu zici ca deja dupa masa te-au programat pe 23 inseamna ca nu am nici o sansa sa depun cu el.
Offline Shield  
#1086 Postat : miercuri, 4 ianuarie 2012 18:35:05(UTC)
Shield
Postari: 36
A fost multumit de: 32 -ori in postarea 14
Salutare la toti! Spuneti-mi, va rog, de la ce ora incepe programarea p-u depunerea juramintului si pina la ce ora se face? Chiar e nevoie de venit la 6 AM pentru a reusi? Merci anticipat!!!!
Offline oatvitali  
#1087 Postat : joi, 5 ianuarie 2012 08:05:49(UTC)
oatvitali
Postari: 94
A fost multumit de: 24 -ori in postarea 19
Locatia: chisinau , dosar: 23 iunie 2010 Bucuresti. nr.287** ordin №1192 din 20.12.2011.
Originally Posted by: Shield Go to Quoted Post
Salutare la toti! Spuneti-mi, va rog, de la ce ora incepe programarea p-u depunerea juramintului si pina la ce ora se face? Chiar e nevoie de venit la 6 AM pentru a reusi? Merci anticipat!!!!

Daca vii la ora 6, deci la ora 8 poti sa intri cu primii 20 in cladirea ambasadei si intre orele 8.30-8.45 poti sa fii liber deja.

Editeaza de catre utilizator joi, 5 ianuarie 2012 08:13:19(UTC)  | Motiv: Nespecificat

thanks 1 utilizator a multumit oatvitali acest post util.
Offline Shield  
#1088 Postat : joi, 5 ianuarie 2012 11:31:02(UTC)
Shield
Postari: 36
A fost multumit de: 32 -ori in postarea 14
Originally Posted by: oatvitali Go to Quoted Post
Daca vii la ora 6, deci la ora 8 poti sa intri cu primii 20 in cladirea ambasadei si intre orele 8.30-8.45 poti sa fii liber deja.

Multumesc pentru raspuns!
Offline vetally  
#1089 Postat : miercuri, 8 august 2012 10:28:02(UTC)
vetally
Postari: 12
Salut! Cine imi poate spune aproximativ cit timp trebuie de asteptat, pentru depunerea juramantului de credinta fata de Romania de la Chisinau, de la aparitia in ordin? ms
Offline vetally  
#1090 Postat : miercuri, 8 august 2012 14:27:55(UTC)
vetally
Postari: 12
?
Offline Cezar  
#1091 Postat : miercuri, 8 august 2012 14:38:28(UTC)
Cezar
Originally Posted by: vetally Go to Quoted Post
Salut! Cine imi poate spune aproximativ cit timp trebuie de asteptat, pentru depunerea juramantului de credinta fata de Romania de la Chisinau, de la aparitia in ordin? ms

http://chisinau.mae.ro/i...hp?lang=ro&id=124090
Offline igor ureche  
#1092 Postat : miercuri, 15 mai 2013 10:55:19(UTC)
igor ureche
Postari: 3
Am depus dosarul pentru jurmint astazi, 15.05.2013,
jurimintul va fi pe 28.05.2013
Click aici pentru dovada
Offline eugenn  
#1093 Postat : sâmbătă, 6 iulie 2013 15:57:51(UTC)
eugenn
Postari: 1
Locatia: MD
am o intrebare .....am esit in ordin 409 cum pot sa aflu cind va aparea la consulatul de la balti ordinul ori macar ordinul actual ,,, poate este vreun site care ofera asa inf... ?
Utilizatori pe tema
22 Pagini«<202122
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.