Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline oxana0808  
#1 Postat : luni, 6 februarie 2012 12:00:47(UTC)
Nivel: Incepator
oxana0808
Postari: 7
Buna.Matusa si verisorul au depus in ianuarie 2010,dar cu parere de rau nici un raspuns nici pina acum.In noiembrie am trimis scrisori recomandate cu aviz ptru a afla starea si numarul dosarului,dar raspuns nu a venit...
Cineva mai are asa caz sau poate cineva stie ceva....
Mersi
Offline @svetyk@  
#2 Postat : luni, 26 martie 2012 20:48:43(UTC)
Nivel: Membru
@svetyk@
Postari: 53
A fost multumit de: 13 -ori in postarea 9
Locatia: Chisinau
Eu am depus dosarul pe data de 18.08.2010,am trimis o multime de scrisori recomandate pe e-mail, inclusiv si pe posta Crying Crying Crying , raspunsul a fost unic:
"Dosarul dvs. este inca in lucru si urmeaza procedurile legale de verificare si avizare.Termenul instituit de dispozitiile a rt.16 a lin. 2 lit c din Lege a nr. 21/1991 republic a t a potrivit c a ru i a , „ fix a re a termenului l a c a re Comisi a v a verific a indeplinire a conditiilor neces a re a cord a rii s a u redob a ndirii cet a teniei rom a ne potrivit a rt.11, termen c a re nu v a dep a si 5 luni de l a d a t a inregistr a rii cererii” a re in vedere ipotez a in c a re dos a rul prin c a re se solicit a redob a ndire a cet a teniei rom a ne este complet, a cest a cuprinz a nd inclusiv rel a tiile solicit a te de c a tre Autorit a te a N a ţion a lă pentru Cetăţenie in temeiul a rt. 16 a lin. 2 lit. a.
In masura in care lipsesc, chiar partial, rezultatele verificarilor, termenul stabilit pentru a solutiona cererea de redobandire a cetateniei romane se preschimba.
Este si cazul dvs. Va rug a m a stept a ti corespondent a oficiala.Brick wall Brick wall
cred ca trebuie sa mai asteptam Blink
Offline liudmila2011  
#3 Postat : luni, 26 martie 2012 23:47:21(UTC)
liudmila2011
Postari: 5
Locatia: chisinau
eu tot am depus in octombrie 2010 la Balti si nimic
Offline dolce-vitta  
#4 Postat : marți, 27 martie 2012 10:35:21(UTC)
Nivel: Membru Avansat
dolce-vitta
Postari: 507
A fost multumit de: 157 -ori in postarea 103
Originally Posted by: @svetyk@ Go to Quoted Post
Eu am depus dosarul pe data de 18.08.2010,am trimis o multime de scrisori recomandate pe e-mail, inclusiv si pe posta Crying Crying Crying , raspunsul a fost unic:
"Dosarul dvs. este inca in lucru si urmeaza procedurile legale de verificare si avizare.Termenul instituit de dispozitiile a rt.16 a lin. 2 lit c din Lege a nr. 21/1991 republic a t a potrivit c a ru i a , „ fix a re a termenului l a c a re Comisi a v a verific a indeplinire a conditiilor neces a re a cord a rii s a u redob a ndirii cet a teniei rom a ne potrivit a rt.11, termen c a re nu v a dep a si 5 luni de l a d a t a inregistr a rii cererii” a re in vedere ipotez a in c a re dos a rul prin c a re se solicit a redob a ndire a cet a teniei rom a ne este complet, a cest a cuprinz a nd inclusiv rel a tiile solicit a te de c a tre Autorit a te a N a ţion a lă pentru Cetăţenie in temeiul a rt. 16 a lin. 2 lit. a.
In masura in care lipsesc, chiar partial, rezultatele verificarilor, termenul stabilit pentru a solutiona cererea de redobandire a cetateniei romane se preschimba.
Este si cazul dvs. Va rug a m a stept a ti corespondent a oficiala.Brick wall Brick wall
cred ca trebuie sa mai asteptam Blink

Sora mea tot a depus pe 25.08.2010 si pina la moment nimic..tot acest raspuns primeste si ea ca cica se afla in lucru..normal..ca pina acuma primeau o mare parte acei care dadeau mita....cu dosarele depuse de citeva luni...speram ca sa rezolve dosarele din 2010 cit mai repede
Offline arsen  
#5 Postat : marți, 27 martie 2012 10:59:24(UTC)
Nivel: Membru
arsen
Postari: 135
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 17
Locatia: straseni
coincidenta sau nu si cumnata mea a depus pe 25 08 2010 si in noiembrie a primit o scrisoare de la ei ca trebuie sa mai trimita o anexa la un cert de-al mamei decedate si de atunci nimic,am uitat sa specific noi 6 persoane am depus in aceeasi zi 5 am iesit in acelasi ordin in decembrie, ea insa nimic asteptam.
Offline mihaela.mihail1  
#6 Postat : luni, 10 decembrie 2012 16:55:48(UTC)
mihaela.mihail1
Postari: 3
Locatia: Chisinau, Moldova
Eu am depus pe 24.10.2010 si nimic .

Editeaza de catre utilizator luni, 10 decembrie 2012 16:56:14(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.