Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline Mihai.Cernauti  
#1 Postat : joi, 25 octombrie 2012 22:25:21(UTC)
Nivel: Incepator
Mihai.Cernauti
Postari: 8
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
Locatia: Cernivtsi
Am auzit ca la sfarsitul acestei luni se asteapta un super mega ordin in care o sa fie publicati toti dei care au depus dosarele la sfarsitul alului 2010 inceputul anului 2011 si pana in prezent nu au primit nici un raspuns de la ANC. Poate sunt doar barfe? Liar ThumpUp Daca mai auzit cineva despre asta rog sa va raspundeti !!!
thanks 1 utilizator a multumit Mihai.Cernauti acest post util.
Offline ivan20122012  
#2 Postat : joi, 25 octombrie 2012 22:33:12(UTC)
Nivel: Membru
ivan20122012
Postari: 12
Locatia: chisinau
Originally Posted by: Mihai.Cernauti Go to Quoted Post
Am auzit ca la sfarsitul acestei luni se asteapta un super mega ordin in care o sa fie publicati toti dei care au depus dosarele la sfarsitul alului 2010 inceputul anului 2011 si pana in prezent nu au primit nici un raspuns de la ANC. Poate sunt doar barfe? Liar ThumpUp Daca mai auzit cineva despre asta rog sa va raspundeti !!!

si unde ai auzit,si anume de unde vine sursa.?/////
Offline Mihai.Cernauti  
#3 Postat : joi, 25 octombrie 2012 23:56:10(UTC)
Mihai.Cernauti
vorbesc babele la piata :-)
Offline ivan20122012  
#4 Postat : vineri, 26 octombrie 2012 13:54:50(UTC)
ivan20122012
vorbesc babele la piata :-)

pai la noi asa si lumea se conduce cu vorbe de la piata
Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall
Offline CHILDREN  
#5 Postat : vineri, 26 octombrie 2012 17:05:08(UTC)
CHILDREN
Postari: 184
A fost multumit de: 47 -ori in postarea 34
Locatia: Chisinau

Nustiu ce fel de super mega ordin va fi, ca in aceasta saptamina nu s-a publicat nici un ordin simplu ne maivorbind de super mega ordin. Nu inteleg ce se intimpla la ei ca o saptamina si nici un ordin, e prea de tot.
Offline Biberman  
#6 Postat : vineri, 26 octombrie 2012 18:26:19(UTC)
Biberman
Postari: 107
A fost multumit de: 34 -ori in postarea 18
Locatia: Earth
Da poate intr-adevar se pregatesc sa publice un super-puper ordin saptamana viitoare si de aceea n-an publicat nimic saptamana asta ?Think Think Think
Offline Mihai.Cernauti  
#7 Postat : duminică, 28 octombrie 2012 21:47:44(UTC)
Mihai.Cernauti
Speranta moare ultima :{
Offline Doina171  
#8 Postat : luni, 29 octombrie 2012 15:48:38(UTC)
Doina171
Postari: 123
A fost multumit de: 23 -ori in postarea 18
Locatia: MD,Dosar depus:20.12.2011 la Chisinau
si totutsi care e sursa ta??? eu tot prima data aud..dupa cum se vede nu avem parte de asa noroc.poate as crede daca ar publica un numar mare de ordine pe final de an Pray Pray Pray
Offline <Adi>  
#9 Postat : marți, 30 octombrie 2012 21:19:06(UTC)
Nivel: Membru Avansat
<Adi>
Postari: 279
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 29
Locatia: Chisinau, (depus pe 06.05.2011, ordin primit-31.05.2012, juramint de credinta-28.06.2012, CNP-05.09.2012, Pasaport- 26.10.2012
speculatii si zvonuri zadarnice!
Offline serjmin  
#10 Postat : miercuri, 31 octombrie 2012 00:35:23(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti

defapt merge vorba de ucraineni.azi,pe 30 octombrie era vorba ca o sa fie un ordin mare sau cateva- cu ucraineni.ca ucrainenii nu au vazut ordin de la inceput de august
Offline Mihai.Cernauti  
#11 Postat : miercuri, 31 octombrie 2012 23:06:19(UTC)
Mihai.Cernauti
Incepe sa ma enerveze deja toata istoria asta cu cetatenia, astept deja doi ani si nimic, vreu sa zic, daca Guvernul Romaniei nu se simte in stare sa duca o treaba pana la capat atunci de ce se mai apuca s-o faca. Unicul lucru care il face bine e sa ne tie in nestiinta de ce se petrece, nu mai stim ce se intampla cu dosarele noastre,
unii primesc cetatenia deja dupa 7 luni si altii astepta ani de zile, nici e-mail nici corespondenta postala, nimic, zici ca suntem in era de piatra.
Familia mea este din mosi - stramosi romani, bunelul meu a cazut pe front pentru romani luptand impotriva rusilor cand ne-au ocupat, si acum ce.....??? ca sa imi primesc cetatenia MEA am ajuns sa stau la mana si la bunavointa NU STIU CUI de la Bucuresti care poate o sa imi aprobe cetatenia (daca o sa aiba dispozitie buna, daca nu lasa ca a mai asteptam noi cativa aniAngry ) DEZAMAGIRE !!!!
Offline Biberman  
#12 Postat : joi, 1 noiembrie 2012 08:44:59(UTC)
Biberman
Citat:
ncepe sa ma enerveze deja toata istoria asta cu cetatenia, astept deja doi ani si nimic, vreu sa zic, daca Guvernul Romaniei nu se simte in stare sa duca o treaba pana la capat atunci de ce se mai apuca s-o faca. Unicul lucru care il face bine e sa ne tie in nestiinta de ce se petrece, nu mai stim ce se intampla cu dosarele noastre,
unii primesc cetatenia deja dupa 7 luni si altii astepta ani de zile, nici e-mail nici corespondenta postala, nimic, zici ca suntem in era de piatra.
Familia mea este din mosi - stramosi romani, bunelul meu a cazut pe front pentru romani luptand impotriva rusilor cand ne-au ocupat, si acum ce.....??? ca sa imi primesc cetatenia MEA am ajuns sa stau la mana si la bunavointa NU STIU CUI de la Bucuresti care poate o sa imi aprobe cetatenia (daca o sa aiba dispozitie buna, daca nu lasa ca a mai asteptam noi cativa ani ) DEZAMAGIRE !!!!

Ai deplina dreptate frate! Acela-si lucru ma gandesc si eu de multe ori. Dar chestia este ca nu avem ce face. Eu tot astept cetatenia de mai bine de un an si nimic, drept ca mi-au raspuns la email. De fapt mai este o solutie - sa-i dai in judecata, dar trebuieste o groaza de bani si un advocat care se stie pe chestia asta. Oricum trebuie sa speram la bine.
Si cum pana la urma cu megaordinul cu ucraineni a ramas stie cineva ceva ? A iesit sau nu ? Ca pe net nu mai publica.
Offline Mihai.Cernauti  
#13 Postat : joi, 1 noiembrie 2012 19:33:57(UTC)
Mihai.Cernauti
Am auzit ca au iesit cateva orninuri cu ucrainieni. Sursa nu este sigura!!!
Offline serjmin  
#14 Postat : vineri, 2 noiembrie 2012 01:31:03(UTC)
serjmin
Postari: 1,030
A fost multumit de: 369 -ori in postarea 273
Locatia: cernauti
Incepe sa ma enerveze deja toata istoria asta cu cetatenia, astept deja doi ani si nimic, vreu sa zic, daca Guvernul Romaniei nu se simte in stare sa duca o treaba pana la capat atunci de ce se mai apuca s-o faca. Unicul lucru care il face bine e sa ne tie in nestiinta de ce se petrece, nu mai stim ce se intampla cu dosarele noastre,
Familia mea este din mosi - stramosi romani, bunelul meu a cazut pe front pentru romani luptand impotriva rusilor cand ne-au ocupat, si acum ce.....??? ca sa imi primesc cetatenia MEA am ajuns sa stau la mana si la bunavointa NU STIU CUI de la Bucuresti care poate o sa imi aprobe cetatenia (daca o sa aiba dispozitie buna, daca nu lasa ca a mai asteptam noi cativa aniAngry ) DEZAMAGIRE !!!!

te-ai interesat de dosar?
Offline uztudar  
#15 Postat : vineri, 2 noiembrie 2012 11:02:11(UTC)
uztudar
Postari: 30
Locatia: berlin
dezamagire profunda,21 de luni de la depunerea dosarului.interesant care e procedura de lucru cind altii primesc 8 luni?
Offline ivan20122012  
#16 Postat : vineri, 2 noiembrie 2012 15:11:22(UTC)
ivan20122012
Originally Posted by: uztudar Go to Quoted Post
dezamagire profunda,21 de luni de la depunerea dosarului.interesant care e procedura de lucru cind altii primesc 8 luni?

depus dosarul in mai 2010 si pina in ziua de azi nimic.greu mai lucreaza
Offline Mihai.Cernauti  
#17 Postat : duminică, 4 noiembrie 2012 01:07:54(UTC)
Mihai.Cernauti
O vorba din batrani zice : "Norocul dumitale este galben la culoare, mititel si foarte moale " ghici ce este BigGrin BigGrin
Offline Biberman  
#18 Postat : duminică, 4 noiembrie 2012 09:20:11(UTC)
Biberman
Da nimeni n-a incercat din ucraineni sa se judece cu ANC? Doi ani si jumatate asta-i prosto piz.et!!!! Si oare cat ar costa un advocat pe tema cetateniei, care are experienta in a scoate ordine din ANC ? Pe aici pe aproape pe undeva prin Suceava de exemplu ?
Offline Mihai.Cernauti  
#19 Postat : duminică, 4 noiembrie 2012 16:12:20(UTC)
Mihai.Cernauti
Originally Posted by: Biberman Go to Quoted Post
Da nimeni n-a incercat din ucraineni sa se judece cu ANC? Doi ani si jumatate asta-i prosto piz.et!!!! Si oare cat ar costa un advocat pe tema cetateniei, care are experienta in a scoate ordine din ANC ? Pe aici pe aproape pe undeva prin Suceava de exemplu ?

Nu stiu cat dar asi fi curios si eu, poate intr-adevar ar fi mai eficient sa luam un avocat

Offline Costel  
#20 Postat : luni, 5 noiembrie 2012 22:26:49(UTC)
Costel
Postari: 158
A fost multumit de: 36 -ori in postarea 27
Locatia: Chisinau
Originally Posted by: ivan20122012 Go to Quoted Post
depus dosarul in mai 2010 si pina in ziua de azi nimic.greu mai lucreaza

Eu am depus in mai 2010 la bucuresti nr 195xx si am primit in 9 luni.
Unde ai depus tu >?
Offline ivan20122012  
#21 Postat : luni, 5 noiembrie 2012 22:56:49(UTC)
ivan20122012
Originally Posted by: Costel Go to Quoted Post
Eu am depus in mai 2010 la bucuresti nr 195xx si am primit in 9 luni.
Unde ai depus tu >?

la iasi
Confused
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.