Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline Vallery  
#1 Postat : marți, 2 octombrie 2012 20:44:50(UTC)
Nivel: Incepator
Vallery
Postari: 1
Locatia: Chisinau
va rog frumos sa-mi spuneti ..daca mia venit scrisoarea cu invitatia pt juramint din partea autoritatilor RO si respectiv trebuie sa merg la consulatul din Chisinau ca sa obtin viza pt a merge in Ro.de ce acte am nevoie?aceleasi ca pt o viza obisnuita?
Offline CHILDREN  
#2 Postat : miercuri, 3 octombrie 2012 10:45:54(UTC)
Nivel: Membru
CHILDREN
Postari: 184
A fost multumit de: 47 -ori in postarea 34
Originally Posted by: Vallery Go to Quoted Post
va rog frumos sa-mi spuneti ..daca mia venit scrisoarea cu invitatia pt juramint din partea autoritatilor RO si respectiv trebuie sa merg la consulatul din Chisinau ca sa obtin viza pt a merge in Ro.de ce acte am nevoie?aceleasi ca pt o viza obisnuita?

Pe acest sait gasesti toata informatia referitor la documentele necesare pentru obtinerea vizei romanesti.
http://chisinau.mae.ro/i...hp?lang=ro&id=110062
Pe aceasta adresa gasesti formularul de cerere pentru viza
http://chisinau.mae.ro/i...hp?lang=ro&id=110064
Offline CHILDREN  
#3 Postat : miercuri, 3 octombrie 2012 10:51:28(UTC)
Nivel: Membru
CHILDREN
Postari: 184
A fost multumit de: 47 -ori in postarea 34
Originally Posted by: Vallery Go to Quoted Post

Sa fii atenta sa ai toate documentele in original si copie, altfel te intorc inapoi si-ti spun sa te programezi din nou pentru viza. Eu singura am fost in asa situatie, m-au programat peste 10 zile pentru depunerea documentelor pentru viza si fiindca nu-mi ajungea un document mi-au spus sa ma programez din nou, dar nu m-am programat fiindca trebuiau sa astept din nou 10 zile pentru a depune documentele, asa ca in acest an n-am fost la odihna.
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.