Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline serioja  
#1 Postat : vineri, 8 iunie 2012 22:54:42(UTC)
Nivel: Incepator
serioja
Postari: 2
Locatia: Paris
Cine poate sa ma ajute? Sunt in strainatate, iar fiica si sotia sunt in Moldova. Cine este la curent ce acte trebuie pentru perfectarea pasaportului romanesc temporar la Iasi pentru fiica mea in virsta de 7 luni? Se poate face fara prezenta copilului numai cu 2 foto? Este nevoie ca copilul sa detina si pasaport moldovenesc? Va rog sa ma ajutati? Mersi
Offline I0N  
#2 Postat : sâmbătă, 9 iunie 2012 23:11:06(UTC)
I0N
Postari: 8
Locatia: Orhei
de la tine - procura, de la copil - poze, certificat de nastere roman(si moldovenesc pentru ai face procura) si astai tot. succes
Offline baghira  
#3 Postat : duminică, 10 iunie 2012 09:52:44(UTC)
Nivel: Membru
baghira
Postari: 39
A fost multumit de: 20 -ori in postarea 15
Locatia: nice
buna tu vrei ca sotia sa poata iesi cu fiica ta din tara? daca da atunci are nevoie de pasaport md, pentru pasaport md are nevoie de o declaratie de la ambii parinti ca sunt de acord, si pentru cel roman la fel plus ca sa poata iesi din tara are nevoie de procura de la tine.pentru pasaport temporar nui nevoie prezenta copilului!
thanks 1 utilizator a multumit baghira acest post util.
Offline serioja  
#4 Postat : duminică, 10 iunie 2012 23:38:25(UTC)
serioja
Postari: 2
Locatia: Paris
Buna.Va multumesc pentru explicatiile date. Eu am facut la ambasada romaniei la paris declaratia prin care dau acordul sotiei ca sa perfecteze pasaport fiicei mele, si dupa cum am inteles sotia poate sa mearga singura la Iasi fara copil sa faca pasaport temporar, deci copilul nu are nevoie de pasaport moldovenesc?
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.